tummers .C.C. Venray Wandelsport VENRAY Internationaal zaalhandbaltoer- nooi in Venray (Infailiccym bv.\blR oostrum 30 jaar geleden 1NTERNATI0N. MOTOCROSS OVERLOOK S.V. Venray installatiebedrijven b.v. Twee Venrayse Jeugdkampioenen N.M.B. De laatste jeugdcross. meetellend voor 't kampioenschap en de Maas landtrofee, gehouden te Maren-Kes- sel, is voor M.C.C. een geweldig suc ces geworden. Hier zij n.l. twee kam pioenen tevoorschijn gekomen en wel Peter Wilmsen en Michel Arts. Dat dit niet zo maar vanzelf in de schoot geworpen werd, zal u duide lijk zijn. Daar is enorme inspanning voor nodig én een goede verstand houding tussen de jeugdige coureurs en ouders. Dat is er dan bij de fami lie Wilmsen uitstekend uitgekomen. Bij Michel Arts was dat evenzo, hoe wel hij naast zijn ouders ook nog te maken heeft met een begeleider en dat vraagt extra inspanningen van een kind van 8 jaar. Maar door de gezamenlijke inzet is 't gestreefde doel bereikt en bekroond met een geweldig kampioenschap. Daarom onze gr wensen aan de jeugdige coureurs cn hun ouders. Dan nog de verdere uitslagen van die twee dagen tellende jeugdcross: Peter Wilmsen le. Michel Arts 3e en Peter Peeters 4e, terwijl Hans Swin- kels een geweldige prestatie leverde door als 8e te eindigen. Last but not least onze hartelijke dank aan de Fa. Poels en café D'n Alden Hoed voor het beschikbaar stellen van premies voor onze cou- reurtjes. A.s. zaterdag is er een jeugdcross te Heukelom. We wensen onze jon gens weer veel sukses. Voor het eerst in haar jonge be staan is M.S.V. Overloon er in ge- slaogd een zéér sterk internationaal rijdersveld aan de start te krijgen. Uit vijf verschillende landen zullen de vijf beste amateur-mcto-c;ossers naar Overloon komen, om uit te ma ken die er op het, nieuwe, zand- circuit „De Duivenbos" het snelste is. De vijf landen zijn: Engeland, Zwit serland, Duitsland, België en Neder land. Plaats van aktie zal het cir cuit „De Duivenbos" zijn, gelegen aan de weg Overloon naar Oploo na bij camping „Duivenbos". Het geheel nieuwe circuit is 1300 meter lang. Drie springheuvels en het brede startterrein maken dit circuit zeer aantrekkelijk voor het publiek. Zondag 17 september gaat het spektakel van start. Omstreeks half elf beginnen de trainingen, terwijl de officiële opening, alsmede het voorstellen van de internationale rij ders aan het publiek, op één uur (13.00) gepland is. Meteen hierna start de officiële wedstrijd met de eerste manche van de internationale 250 cc. Een der favorieten bij deze categorie is Jos Kuenen uit Over loon (zie foto). Behalve de 250 cc internationalen, welke drie manches van twintig mi nuten plus één ronde rijden, omvat het programma nog: zijspannen, 125 cc jun. en 250 cc jun., waarin vele streekgenoten aan de start zullen verschijnen. Ondanks dit zeer sterke veld heeft M.S.V. de toegangsprij zen ver binnen het toelaatbare kun nen houden 7.50 inclusief pro grammaboekje is voor een dergelijke wedstrijd toch wel erg weinig). Rest neg te vertellen dat M.S.V.- Overloon op zaterdag 23 september een jeugd-bromfiets-cross organi seert voor de jeugd uit de regio. Aanvang van deze wedstrijd om 12 Op zaterdag 16 september a.s. zal er vanaf 19.00 uur een internationaal handbaltoernooi zijn, georganiseerd door Manual. De bezetting van dit toernooi is van dien aard dat er voor Venrayse begrippen op tophandbal gerekend kan worden. De volgende teams zullen deel nemen: The Flyers, Wychen (3e di visie), Blerick (2e divisie), Straelen (Oberliga Duitsland) en als 4e thuis club Manual. In het kader van de De allerbeste merken en de grootste keuze in corduroy en denim broeken vindt u in onze speciaalzaken! Lois - Levis - Lee Wrangler Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE Grotestraat 9a Steenstraat 73 De Martinet 17 Binnenkort ook In Gemert CUYK Korte Molenstraat voorbereiding op de zaalcompetitie wordt dit na het 12-provinciën toer nooi in Lelystad de 2e grote kracht meting voor de Manual-heren. Het programma ziet er als volgt uit: Om 19.00 uur wordt het toernooi geopend met de wedstrijd Blerick Manual. Blerick dat 3 klassen ho ger speelt dan Manual is uiteraard duidelijk favoriet. Wij herinneren ons echter nog heel goed de huldi gingswedstrijd i.v.m. het behaalde zaalhandbalkampioenschap van vorig jaar tegen deze tegenstander. In de ze ontmoeting bleek dat Manual vooral tegen hoger geklasseerde ploe gen uitstekend verweer kan bieden. Om 19.45 volgt de 2e wedstrijd, The Flyers tegen Straelen. In deze wedstrijd zullen 2 verschillende spel types tegenover elkaar staan. Het snelle, dynamische spel van de Fly ers zal de handen vol hebben aan het robuuste, forse spel van de Duit se ploeg. Na een korte pauze volgen de fi nalewedstrijden. Om 20.45 spelen de verliezers tegen elkaar, waarna om 21.30 uur de finale volgt. Al met al belooft het een interes sante handbalavond te worden. Uiteraard zullen de Manual-heren een flinke ondersteuning van het publiek nodig hebben tegen derge lijk gerenommeerde ploegen. Aan vang 19.00 uur a.s. zaterdag in sport hal De Wetteling, WIELERRONDE VENRAY-VELTUM Zondag 17 september a.s. zal Tour- en Wielerclub Oostrurrf in samen werking met de winkeliers van het Winkelcentrum Veltum in Venray- Veltum voor de tweede maal een wielerronde organiseren onder ausp. van de N.W.B. Aan de start zullen verschijnen de asp. B., asp. A, junioren en als klap stuk de senioren. Alle grote renners van de N.W.B. zullen aan de start verschijnen. T.W.C. Oostrum is alle cat. goed vertegenwoordigd. Bij de asp. B zul len Pietje en Coertje Willemssen de clubkleuren verdedigen. Bij de asp. A hoopt men dat Eddy van Hese voor eigen publiek wel in zijn oude vorm terugkomt. Dat Richard Ron gen al vorm heeft is gebleken uit de goede resultaten van de laatste we ken. Bij de junioren belooft het span nend te worden, want daar hebben de drie clubleden Henk Verbeek, Wilbert Janssen en They van Els (die zowat langs zijn voordeur rijdt) hun zinnen op de overwinning ge zet. Gezien hun prestaties van de laatste tijd zit dat er wel in. De seniorencategorie herbergt het grootste deel van de wedstrijdren ners van T.W.C. Oostrum. Piet Eng- bersen, de laatste tijd als vanouds weer beresterk, zal het voor de an deren lastig maken om vóór hem te eindigen. Pieter Vollenberg is erg goed op dreef en zal ongetwijfeld veel vcoraan te zien zijn. Nick Reij- nen hoopt zijn 2e plaats van vorig jaar te kunnen prolongeren. Frank Derksen zal weer voor vuurwerk gaan zorgen. Pieter Thielen die weet hoe je je in de prijzen moet rijden, zal dat in Venray ook gaan doen. Al Verbeek is de zesde man in de gelederen van de organiserende vereniging en hij zal beslist alles doen om in de prij zen te rijden. Dat de renners van T.W.C. Oos trum kunnen fietsen is wel gebleken bij de clubkampioenschappen voor ploegen van de N.W.B. te Montfort op 10 september j.l. Daar werd een ploeg bestaande uit hoofdzakelijk seniorrenners in een veld van 27 ploegen achtste. Reden temeer dus om een mooie wielermiddag te ver wachten. De winkeliers van het winkelcen trum Veltum hebben er al bij voor baat voor gezorgd dat de organisatie financieel rond is. T.W.C. Oostrum zorgt voor de technische realisatie. De wedstrijden beginnen om 13 00 uur en het parkoers ligt in Venray- Veltum. Start en finish bij het win kelcentrum aan de Veltumse Klef- fen, dan Blauwververstraat, Lang straat, Niessenstraat, Vollenberg straat en Hubertusstraat. Uitslagen van de zeer succesvolle B-C-D jun. wedstrijden te Venlo Zondag 3 sept. vertrok er een be hoorlijke groep atleten naar Venlo om daar te gaan deelnemen aan de BCD spelen, met een groot succes zoals U uit de prestaties kunt mer ken: Jongens C: 100 m. Ricky Douwes 12.4; Willy Pelzer 12.9; Emiel Buys- sen 14.0; Corphile Kroon 14.5; Wil- gert Volleberg 15.3; Arthur Kroon 15.7; Rens Engelen 16.0. 800 m. jongens Emiel Buyssen 2-29.9, Corphile Kroon 2.35.7. De grote verrassing in deze cate gorie was dat bij het verspringen maar liefst 2 personen 't clubrecord verbeterden: Ricky Douwes 5.58 m; Willy Pelzer 5.55 m, het stond op 5.25 m. Speerwerpen: Arthur Kroon 19.56 m., Rens Engelen 15.70 m. Jongens B John v. d. Boom even eens met het verspringen een nieuw clubrecord 5.45 n». De 100 m. deed John in 12.9 sec. Meisjes E: Yolanda Loomans 100 m. 14.8 wat goed was voor een 3e plaats; op de 400 m. werd ze ook 3e met de tijd van 1.10.0 min. Hoog 1.40 m. Hermien van Soest 1.30 m. Meisjes C: 80 m. José Stiphout 12.1 600 m 2.09.5. Meisjes D: Inge Jacobs 60 m 10.8; hoog 0.95 m. Jongens D: Hier was het Johan Kuypers die de beste prestatie» lever de op de 1000 m.. ujn favoriete af stand werd het le met een tijd die tevens een nieuw clubrecori was: 3.00. Barry Brugman deed het in 3.48.8; 80 m. Johan Kuypers: 11.7; Edward Marinus 13.0; Peter v. d. Zanden 13.4; Speer Jan Pieter de Bas 13.94 m.; Barr> Brugman 10.28 m,; ver Edward Marinus 3 40, Peter v. d. Zanden 3.39, Jan Pieter de Bas 3.27. Uitslagen van de A-B kompetitie te Roermond: 4 x 100 m. werd door John v. d. Boom, Bert Nijssen, Thijs Zee en Willy Pelzer gelopen in 50.1 Bij de meisjes waren het Anne- Marie Goossens, Hermien v. Soest, Yolanda Loomans en Nelly Marinus die de estafette in 57.4 liepen. Discus: Bert Nijssen 14.34; Her mien van Soest 20.66 m. Speeh: Elly Nijhuis 20.08 m.. John v. d. Boom 37.15 m. Ver: Johin v. d. Boom 5.25; Elly Nijhuis 3.66 m. Hoog Yclanda Loomans 1.45; John v. rl. Boom 1.55; 400 m. Bert Nijssen 56.0. .Anne-Marie Goossens 1.11; 100 m. Willy Pelzer 13.0, Yolanda Loomans 14.7. Voor de ze prestatie behaalden de meisjes een puntentotaal van 4.188, waarmee ze 6e werden. De eindstand van de jongens was bij het ter perse gaan nog niet bekend. 20 km. loop te Heythuysen Hieraan deden een tweetal atleten deel, te weten Jo Verlinden en Jan Hendriks. Deze oeide veteranen lie pen een uitstekende wedstrijd. Jo Verlinden werd 5e in een tijd van 1.15..22 uur en Jan Hendriks werd 30e in 1.18.36 uur. Wedstrijdagenda: 12 sept. te Helmond, voor pup en C- D jun. Nadere gegevens velgen nog. 30 sept.: Clubkampioenschappen. TRAINEN: elke woensdag- en vrijdagavond om 19.CO uur voor de pup. en D. juni.; lot 20.33 uur voor de overige cat. TRIMMENelke zondagmorgen, vertrek om 9 uur. 17 en 24 sept. vanaf de voetbalvelden in de Geys- terse bossen; 1 okt. vanaf de Cooper- baan te Merselo en 8 okt. vanaf de hoofdingang van Rank Xerox. ZAALTRIMMEN.net ingang van oktober yordt er weer voor een klei ne vergoeding in de zaal getrimd, op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 u. in de gymzaal aan de Langeweg. W.S.V. DE DOORZETTERS EN W.S.V. HET MOLENPLEIN Zondag 17 sept. gaan we wande len in Bakel. De bus vertrekt om 12.45 uur vanaf het Kennedyplein voor het Molenplein en om 13.00 uur vanaf de A.B.O.-school voor de Doorzetters. De start in Bakel is in zaal Musis Sacrum in de Viltstraat. W.S.V. DE BELHAMELS LEUNEN Zondag 17 sept wordt er gewan deld in Bakel. De bus vertrekt om 12.30 uur vanaf het Gemeenschaps huis. De start in Bakel is in zaal Mu sis Sacrum in de Viltstraat. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Wij gaan zondag 17 september wandelen in Veghel. De start is om 12.00 uur in de Broederschool aan de Hoogstraat. De bus voor Oostrum vertrekt om 10.00 uur bij de kleuterschool; om 10.15 uur bij de Foekepot; om 10.15 uur bij het Hockeyveld in Venray- zuid en om 10.30 uur vertrekt de bus bij Coninxhof. W.S.V. DE BEJAARDEN Wij gaan zondag 17 september wan delen in Heyen. De bus vertrekt om 12.15 uur vanaf Het Schuttersveld. W.S.V. DE NATUURVRIENDEN Zondag 17 september gaan we naar Heyen. De bus vertrekt om 12.00 uur vanaf het Dorpsplein. De start is in zaal Hermsen aan de Hoofdstraat in Heyen. Uitslagen weekend 9 en 10 sept.: Heren sen. bekerwedstrijd: MinorManual 149 Heren pup. EksplosionManual 16-6 Heren asp. Eksplosion-Manual 22-16 Dames jun. ManualAthene 3-9 Dames sen. Wittenh.Manual 13-8 Heren jun. HVNManual afgel. Heren sen. Breeton Sp.-Manual 8-32 Bekerwedstrijd MinorManual In de derde ronde van het beker toernooi moesten de Manual-heren naar Nuth. Minor, dat provinciale klasse speelt, was al weer tegen stander van formaat, althans op pa pier. Manual trad Minor onbevangen te gemoet en bewees eens wat tegen sterkere tegenstanders goed handbal gespeeld kan worden. De eerste helft gaf een gering verschil te zien, want het zag er naar uit dat de ruststand gelijk zou blijven, maar door een foutje kon Minor met 5-4 gaan rus ten. Daarna kwamen de Zuid-llmbur- gers snel aan een 6-4 voorsprong. maar toen kwam do beste periode van Manual en werd een 6-8 stand bereikt. Op dat moment verslapte echter de concentratie en via twee break-outs. uit ongecontroleerd aan- valsspel van Manual en 3 straf wor pen kwam Minor weer op voor sprong. Manual kon toen niet veel meer tegendoen. waardoor de eind stand van 14-9 het resultaat werd en de heren uitgebekerd zijn. Jam- Programma zaterdag 16 sept.: vertrek 13.00 uur Dames pup. Lorcal 1Manual 1 14.00 Heren pup. ManualLoreal 2 14.00 Programma zondag 17 sept.: Dames sen. AtheneManual 12.00 vertek 11.00 uur Heren jun. HBSManual 14.00 vertrek 13.45 (verhard) Afd. softbal honkbal Afgelopen zondag speelde het le softbalteam voor de rayonbeker. De eerste wedstrijd moest men aantre den tegen kampioen Tilburg. Het werd een gelijkopgaande strijd, maar door het goede werpen en het fout loos spelen in het veld zorgden de dames voor een mooie surprise en wennen verdiend met 7-4. De volgende wedstrijd moest men tegen PSV spelen. En in een slag- vreugdige bui werd met PSV de plaat aangeveegd. Wederom steunde het veldwerk de pitcher door foutloos te spelen en werd verdiend gewonnen met 9-2. In de tussentijd werd nog een kempetitiewedstrijd gespeeld te gen Knuppelaars. De coach gebruik te deze wedstrijd als warming-up voor deze finale. Knuppelaars volg den dezelfde weg als PSV. Door goe de honkslagen en snel lopen werden de Knuppelaars geheel onder de voet gelopen en na 30 min. mochten ze er wat aan gaan doen. Maar ze ke ken wel tegen een achterstand aan van 12-0. Dit was mede tot stand ge komen door twee schitterende home runs van Mirella Raymakers die daardoor een beetje leven in de brouwerij bracht. De uitslag was 12-1. Het veld speelde wederom foutloos. Finale: VenrayBlack Lions. In een zeer spannende finale, waar de zenuwen een belangrijke rol mee speelden moest men tegen een zeer wisselvallige pleeg aantreden. De eerste innings ging het gelijk op en konden beide ploegen niet scoren. In de derde inning wist Venray door, wederom net als vorige week, Jac queline een stootslag neer te laten leggen en scoorde daardoor 2 punten. Black Lions aan slag gevreesd, maar dcor het zeer goede werpen en het goede veldwerk kon maar 1 punt scoren. Daar de tijd nog niet voor bij was moest men nog aan slag. Dóór vertragend te werken ging de tijd snel genoeg voorbij, maar men scoorde nog wel 4 punten, mede door snel en goed slagwerk, waarbij Jac queline wederom de basis vormde voor deze mooie overwinning. Een zeer mooie afsluiting van het seizoen. Rayontoemooi winnaar was voor de eerste maal Venray. Proficiat dames! Zaterdag 16 sept. spelen de peanuts in Geldrop. Vertrektijd 10 uur. Zondag 17 sept. aspiranten-soft- baltoemooi in Kaatsheuvel bij Roef Vertrek 10.00 uur bij de kantine. Zaterdag 23 sept. jeugdhonkbal- toernooi in Geldrop en 1 oktober bij de Cardinals in Oss. UIT PEEL EN MAAS VAN 4 SEPTEMBE 1948 - No. 35 Lied van de week Voor 50 jaren terug, (het is al lang geleden) werd hier in onz' oude stad een bittere strijd gestreden. Er kwam een nieuwe Koningin in onze Lage Landen, er werd gepraat, er'werd gedaan er was een feest op handen. Het stadhuis zou worden gesierd met allerlei schone zaken maar het droevig eind van 't lied, de centen, die ontbraken. Twee potjes vet, nederig en klein was toen de illuminatie, van ons stedelijk paleis tot spot der hele natie. Na vijftig jaar, hoor 't droevig lied, zijn er, hoe men ook kijkt zelfs de twee potjes niet. „Zuinig beheer"is het advies van Venrays vroede vaderen maar dit kleinzielig gedoe gaat tot 't krenterige toe. In tegenwoordigheid van het Schoolbestuur, de Eerw. Geestelijken Pater Gardiaan. Burgemeester en Wethouders, Hoofden der Scholen, bestuur K.A.B. cn Middenstand, Dr. Veraart, voorzitter jeugdcomité en leerlingen met hun ouders, zegende Mgr. van Rijt, Bisschoppelijk Inspec teur van het Nijverheids Onderwijs, de nieuwe Ambachtschool in. Het woord werd hier gevoerd door Deken W. Berden, die aanhaalde het ont staan der Ambachtschool en het vele werk wat voor de totstandkoming ervan werd gedaan. De Deken schetste in het kort de talloze moei lijkheden, die èn gemeente én kerk bestuur te overwinnen hadden. Hier mede in is kring gesloten. Elk der drie standen hebben hun eigen op leiding het Gymnasium - de Land- venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren. tummers-cremers venray maakt deal uit van tummera-cramer* inatallatiebednfven b.v. met veatigingen te maaatricM, roermond, helden-panningen en venray. bouwschool - de Handelsavondschool waarvan een Dagschool gemaakt zal worden, indien dat mogelijk is, en nu de Ambachtschool. Burgemeester Mr. Janssen, wees op het belang van deze school, niet alleen voor Ven ray. maar voor geheel Noord-Lim burg. Mgr. van Rijt sloot zich geheel aan bij de vorige sprekers, die on danks zoveel moeite en zorgen de moed niet hebben opgegeven. Direc teur Oomens, beloofde ook namens de leraren de beste krachten te ge ven voor de Ambachtschool. Wan neer naast het timmerwerk ook het metaalbewerken geleerd wordt, zal deze school zeer veel bijdragen tot verheffing van de arbeidsvreugd. Verdere sprekers waren nog, de heer Peters uit Boxmeer, namens de Ambachtschool Boxmeer; de heer W. Peeters, een der grondleggers, sprak zijn diep gemeende gelukwens uit. In het bijzonder richtte hij zich tot de jeugd en wees hen op de oude spreuk: „Arbeid Adelt", die ook in deze moderne tijd niets van zijn waarde verloren heeft. Met een twintigtal dames en he ren deelnemers(sters), heeft Dr. Janssen, op Huize „St. Servatius"', waar een leslokaal gratis voor het R'-fe Kruis ter beschikking werd ge steld, zijn eerste les voor „Eerste Hulp" aangevangen, Het bestuur van de afdeling Venray was volledig aan wezig. De voorzitter Dr. F Schmidt, heette de aanwezigen hartelijk wel kom en wees de deelnemers aan de ze cursus op de belangrijke taak die zij eventueel als Rode Kruis-helpster cf helper krijgen te vervullen. Hij spoorde allen aan de cursus trouw te velgen, opdat spoedig de eersten zich aan het examen kunnen onder werpen. Eventuele nieuwe deelne mers of deelneemsters kunnen zich alsnog opgeven aan het secretariaat der afd. Venray Hofstraat 2. Het Oranjecomité deelt mede dat het Galaconcert dat op de Nationale feestdag 6 september gegeven door de Koninklijke Harmonie Aurora uit Grevenbicht, begint om 8 uur. Bij Kon. besluit is Dr. L. J. M. Beel benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. Maandag middag is deze onderscheiding aan de oud-ministerpresident uitgereikt in de vergadering van de minister raad. Het voedselbureau deelt mede dat, aangezien van gemeentewege de jaarmarkt op 6 september a.s. niet meer tijdig verzet kon worden zal ook de overname van grootvee en kalveren a.s. maandag gewoon door gaan, greotvee in de weide achter „De Gouden Leeuw" en kalveren bij M. Wijnhoven. Wij verwachten een flinke aanvoer, de dieren moeten uiterlijk 10 uur aanwezig zijn. Tijdens het 50-jarig Regeringsjubi leum van H.M. de Koningin, wer den etalagewedstrijden gehouden. De uitslag hiervan was: afd. I. le prijs J. Fonck; Afd. II le prijs Chr. Gou- mans; 2e prijs H. Linssen; 3e prijzen H. Camps en Gebr. Jeuken. De Rotterdamse Bank N.V. vestigt een kantoor aan de Marktstraat 8 te Venray. Onder grote belangstelling vierde donderdag 2 september j.l. het echt paar P. Tonen-Vermeulen aan de Ou de Oostrumseweg alhier de gouden bruiloft. De buurt had moeite noch zorgen en kosten gespaard om de wo ning een feestelijk aanzien te geven. In een prachtige met twee paarden bespannen wagen werd het nog zeer krasse gouden paar kerkwaarts ge reden, vergezeld van bruidjes, fami lie en buurt, waarna een plechtige H. Mis tot dankzegging werd opge dragen. De gehele dag mochten Ju bilarissen vele blijken van belang stelling ontvangen, 's Avonds bracht Venrays Harmonie de gebruikelijke serenade, waarbij zich nog voegde de schutterij „Het Zandakker". Dat de stroom van bezoekers naar het Oorlogsmuseum te Overlocn nog steeds groter wordt, moge blijken uit de navolgende cijfers: in aug. 1947 22563 bezoekers; in aug. 1948 22908 bezoekers. Het totaal aantal bezoe kers van 1 januari tm. 31 augustus van dit jaar bedroeg 45437 tegen 39558 vorig jaar. UIT PEEL EN MAAS VAN 18 SEPTEMBER 1948 - No. 37 Zaterdag 4 september had te Ven ray de begrafenis plaats van Mgr. Dr. Poels. Van alle Venrayse torens luidden de klokken en in de straten wapperden de vlaggen halfstok. De begrafenis werd bijgewoond door ve le hooggeplaatste personen uit Bel gië. Frankrijk en het corps Diploma tique; uit alle delen van ons land, maar natuurlijk het meest uit het Zuiden van Limburg, die met ontel bare vele bussen de afgevaardigden naar Venray brachten. Het H. Mis offer werd opgedragen door Mgr. Lemmens, met assistentie van hoofd aalmoezenier K. Ronclcen en Pater Ariaens o.f.m., terwijl Mgr. Feron als presbyter-assistent fungeerde. De Paterskerk was zo overvol dat buiten de kerk luidsprekers waren geplaatst om zodoende de rouw dienst te kunnen volgen. Na de rouwdienst werd als eerste dode Doctor Poels door de Grote Kerk binnengedragen. Hier lag het op bouwwerk stil en even bleef de baar staan, terwijl het Angelus klokje luidde. Mgr. Lemmens zegende het graf; de laatste gebeden werden ge zongen. toen daalde de zware kist neer en nu rust de goede Doctor tus sen zijn Moeder en Broer Jan. De ken Poels uit Wijk (neef van de Doc tor) sprak een kort dankwoord. Mgr. Poels rust nu volgens zijn eigen wens in dc schaduw van de Grote Kerk. dezelfde waarin hij gedoopt werd en zijn eerste H. Mis heeft opgedragen. Tijdens de Bondsdag van „Credo Pugno" zondag J.l. te Heerlen ge houden, werd Mgr. Dr. Poels. de stichter van „Credo Pugno" voor het eerst in het openbaar herdacht. Het voorstel van Pater Jacobs om een standbeeld voor de grote sociale wer ker en voorstrijder van de mijn streek op te richten midden in het Zuid-Limburgse land werd door alle aanwezigen met grote instemming ontvangen. De „Credo-Pugno" man nen zijn vastberaden te zorgen, dat Poels zijn standbeeld krijgt, maar ook dat zijn levenswerk in stand ge houden wordt en voortgezet.. Wat denken de arbeiders in Mgr. Dr. Poels geboorteplaats van een stand beeld hier? Hoewel in geen enkele raadsver gadering hierover ooit melding ge daan is, schijnen de Vroeder Vade ren een commissie ingesteld te heb ben „tot het afleggen van bezoeken aan kermissen op de kerkdorpen". Het aardige hierbij is, dat de echtge notes van de leden dezer commissie nu ook wat in de melk te brokkelen hebben en meegaan als particulier secretaresse. Oostrum had deze week de primeur en de handelingen der commissie spreken van een schoon en goed verloop der plechtigheid. Het ziekentriduum werd woens dagmiddag door Mgr. Lemmens ge sleten. In een prachtige processie werd de beeltenis van O.L. Vrouw van Oostrum door honderden bruid jes naar de plaats gebracht, waar de honderd zeventien zieken in de open lucht het door vader Bisschop ge celebreerde lof bijwoonden. Deze week werd aanbesteed het bouwen van een Dekenaat aan de Eindstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Verstraelen 71.700,-; Firma Nelissen 69.696.-; Gebr. Jans sen 68.800,-; Gebr. Oudenhoven 66.250,H. Oudenhoven Lzn. 64.940,—; Akerboom 63.650,—. Voor de heer P. Beerkens werd aanbesteed het bouwen van een woon-winkelhuis aan de Grotestraat alhier. Uitslag als volgt: W. v. d. Eijnden Deume 42.541.Aker boom 39.100,Gebr. Verstraelen 38.999,—; Gebr. Oudenhoven 38.796,De Greeve, Utrecht 38.450,H. Oudenhoven Lzn. 38.350,—; J. Verhoeven 36.135,—. De heer M. Laurensse, welke ge kozen werd tot bestuurslid van Vcn- ray's Harmonie en de heer Th. van Els tot werkend bestuurslid, werden door Dr. H. Sala, president van ge noemde vereniging, als zodanig ge ïnstalleerd. Zondag zal de Zeer Eerw. Pater Oudenhoven M.S.C. alhier zijn eer ste H. Mis opdragen om half elf in de Paterskerk. De buurt is reeds druk aan het versieren en alles is in de weer om deze dag voor de jonge priester zo mooi mogelijk te maken. De neomist wordt als gewoonlijk door bruidjes en harmonie afgehaald en in optocht naar en van de kerk gebracht, terwijl na de H. Mis recep tie is. Naar we van bevoegde zijde ver nemen kan na het einde van de gro te suikerbietencampagne tegen half oktober een beslissing verwacht wor den over de verstrekking van suiker zonder bon. Men kan wel als vast staand aannemen, dat de suiker per 1 november vrij zal komen. Zondag werd op het terrein „Den Dril" onder grote belangstelling de Kampioenswedstrijd van de Kon. Ned. Politiehondenver. afd. Limburg gehouden. De Venrayse deelnemers kwamen als volgt in de prijzen: 3e prijs H. Dechnar, Venray met bou vier Donei 257'/» pnt.; 6e prijs P. J. Beerkens. Venray met B.H. „Alma" 2371/» punt De Handboogsehutterijen hielden District-wedstrijden tussen District XI en XII. De uitslag hiervan was: Venlo 3380 txinten; Venray 3193 pun ten. Van District personeel was de uitslag: A. Jacobs St. Anna 26 pnt.; H. Cremers Halfweg 3 rozen: M. Fknonts Castenrav 4 vieren: H. Dings Castenray 3 drieën: J. Pubben Mer selo 3 tweeën; G. Bouten Leunen 2 enen. Zaterdag 4 september kwamen al hier. de LLTB voorzitters van de af delingen Wanssum, Oostrum. Oirlo, Castenray. Leunen. Merselo. Yssel- wteyn en Gevsteren in vergadering bileen. ter bespreking van de kwes tie In de gemeente Ven ra v. over ruilverkaveling landbouwgronden, 'n proleet van bil de 8 000 ha. Men kwam tot de conclusie, dat het aan beveling verdient, het plan zoveel mogelijk te bemoedigen, aangezien zelfs na de beslissing, onder de hui dige omstandigheden nog enkele Ja ren gewacht zal moeten worden De voorzitters zullen de kwestie nu eert in hun eigen afdeling aan de orde stellen, waarna eventueel een grote ledenvergadering voor de ge meente Venray gehouden zal wor den. Peter Wilmsen Michel Arts

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7