AGENDA Vier jubilarissen bij Schutterij 't Zandakker CENTRALE FOKVEEDAG M.R.Y. 1978 GEMEENTEPRAAT Nieuws uit Overloon Bestuurswisseling bij „VENRODE" „Huize Bertha" onderdak voor O.J.C. „De Brak" Geen bezwaar tegen ontgronding Wilbertkape! in de Geysterse bossen St. PeM*S NOTITIES EN MEDEDELINGEN \A\ DE GEMEENTE VENRAY Rcdaclic G.A. ScliOtfc. Bureau oorliclitiug Portefeuilleverdeling in'het college van b en w In de eerste vergadering van het dinsdagavond door de gemeenteraad herkozen college van burgemeester en wethouders, is men tot een globale portefeuilleverdeling gekomen De verdeling ziet er als volgt uit: Burgemeester mr. HJ.M. Defesche: Bestuurlijke aangelegenheden, be stuurlijke coördinatie, voorlichting, openbare orde en veiligheid, milieu zaken, werkgelegenheid, financiën, belastingen en cultuur. Wethouder G. H. Schols: Personeelszaken, ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting en handel. Wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen Sociale zaken, maatschappelijke zorg, volksgezondheid en samenle ving. Wethouder Joh. Loonen: Eigendommen, wegen en plantsoe nen, vuilverwerking, nutsvoorzienin gen, verkeerszaken. Wethouder J. A. A. van Oers: Onderwijs, vormingswerk, recreatie, jeugdzaken, jongerenwerk en sport zaken. VERVANGING De volgorde voor de plaatsvervanging van de burgemeester bij diens afwe zigheid (loco-burgemeesterschap) is als volgt vastgesteld- 1. wethouder G. H. Schols; 2. wethouder mevrouw A. P. Rutten-Tielen; 3. wethouder Joh. Loonen; 4. wethouder J. A. A. v. Oers. SPREEKUREN Burgemeester: iedere woensdagavond van 17.30 tot 1Ó 30 uur. Diefstallen Ten nadele van het tuincentrum P. aan de Langstraat werden ont vreemd 8 z.g. tuinengeltjes" en twee leeuwtjes. De totale waarde van het gestolene bedraagt 1.127,90. - Ten nadele van E. v. 't N. uit Am sterdam werd ni een bar aan de Hofstraat een handtas ontvreemd, in houdende o.a. een portemonnaie met 35 gulden. Bestuurder werd gewond De 21-jarige bestuurder van een personenauto F. J. uit Overloon wil de vanaf de Beekweg linksaf het Zwartwater oprijden. Hij gaf rich ting aan maar de achter hem rijden de bestuurder van een personenauto, de 55-jarige T. B. uit Swolgen, zag t te laat en daardoor botste hij te gen de achterzijde van de afslaande auto. Bij de botsing liep eerstge noemde bestuurder dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Na aanrijding doorgereden De 22-jarige autobestuurster mevr. M. K.-C. uit Venray reed haar auto op de Mambostraat achteruit in de richting van de rondweg Brukske. Tijdens het achteruit rijden botste haar auto tegen de daar geparkeerde auto van de 27-jarige J. J. uit Ven ray. Na de aanrijding reed ze door maar ze kon worden achterhaald. Het bleef overigens bij materiële schade. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer, Wittgen en Smeetz TH. LANKVELD. art» Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZONDAG8DIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon (M780 - 1269 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Weth. G. H. Schols: iedere maandag van 10 tot 11 uur. Weth .mevr. A. P. Rutten-Tielen: iedere woensdagavond van 17.30 tot 18.30 uur. Weth. Joh. Loonen: iedere maandag van 10 tot 11 uur. Weth. J. A. A. van Oers: iedere maandag van 10 tot 11 uur. De spreekuren worden ten gemeente huize, Maasheseweg 1, gehouden. VASTE VERGADERING Als vaste vergaderdag van het colle ge van b. en w. werden de woensdag en donderdagmorgen vastgesteld. informatieavond i.v.m. reconstructie van de Paterslaan Op DINSDAG 12 SEPTEMBER 's avonds om zeven uur wordt in de kantine van het gemeente huis een informatie-avond gege ven in verband met de recon structie van de Paterslaan. Hiervoor zijn de aan- en om wonenden van deze straat uit genodigd. Op deze avond zal men nader worden geïnformeerd over het geen te gebeuren staat. Tevens zullen dan de mogelijke problemen met betrekking tot de bereikbaarheid van de panden nader worden bekeken. Vernielingen L. N. uit Seedorf deed aangifte van vernieling van zijn personen auto welke geparkeerd stond bij een jeugdsoos te Oirlo. Verschillende deuken waren aangebracht in 't dek sel van het motorcompartement. Een gevaarlijk spelletje speel den M. G. en K. B. die vanaf het viaduct op de Venloseweg met ste nen gooiden naar passerende per sonenauto's. Een duitse automobilist werd de dupe, want stenen verbrij zelden zijn voorruit. De politie kon de daders achterhalen en de ouders waren bereid de schade te vergoe den. „Dames" gooiden een ruit in in een woning aan de Schoolstraat. Die dames konden worden achterhaald en waren M. H. en N. V. uit Venray. Ze gaven echter elkaar de schuld, maar uiteindelijk bekende V. de ver nieling. Als reden kon ze alleen maar opgeven dat het wel vaker gebeurde, maar de politiemannen gaven te ken nen dat procesverbaal terzake die vernieling zal worden opgemaakt, waarna het tweètal huiswaarts werd gezonden. Bedrijfsongeval Twee arbeiders van het bouwbe drijf J. uit Venray waren met sloop werkzaamheden bezig bij het me taalverwerkend bedrijf Blitta. Op 'n gegeven moment moesten de arbei ders een ijzeren draagbalk naar be neden brengen. Een der arbeiders kon de balk niet meer houden en deze kwam op zijn knie terecht, waardoor hij verwondingen aan zijn knie opliep, welke van dusdanige aard waren dat hij naar het zieken huis moest worden overgebracht. Het slachtoffer is de 20-jarige H. v. K. uit Blitterswijck. Meerlo-Wanssurn koos eensgezind wethouders De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum koos eensgezind zijn wet houders, andersluidende prognoses en krantenartikelen ten spijt. Jan Rutten zag zijn wethouder schap verlengd met 11 van de 13 stemmen, terwijl als opvolger van wethouder Franssen met 12 stemmen werd benoemd de heer H. Christians. Voor de stemming hield burge meester drs. Dittrich een toespraak tot de gekozen raadsleden en bracht vooral naar voren dat 79% van de kiezers van hun recht om te stemmen had gebruik gemaakt. Had de oude raad de laatste hand gelegd aan de primaire voorzieningen; voor de nieuwe raad was de taak weggelegd te zorgen voor het welzijn van de gemeentenaren; maar dan voor alle gemeentenaren en niet de kerktoren- politiek. Van ieder gekozen raadslid had de burgemeester de doopceel gelicht en daaruit bleek dat Grad Rutten met zijn 74 jaar nestor is van de raad. die op het vlak van de ge meentepolitiek zijn sporen reeds verdiend heeft, omdat hij 23 jaar raadslid was geweest waarvan 3 jaar wethouder. H. Christians was reeds eerder 20 jaar raadslid geweest waarvan 11 jaar wethouder. Jan Aerts en P. Hendrix waren reeds vanaf 1966 lid van de raad. Wijnhoven. Hurenkamp en Bete- rams waren reeds raadslid in de vo rige raad. Pierre Beterams keerde weer in de raad terug waarvan hij reeds 7 jaar lid was geweest en 3 jaar wethouder. Weichs de Wenne had zijn sporen als raadslid reeds bewezen geduren de de afgelopen 16 jaar, waarvan 9 jaar als wethouder. Jan Rutten keerde niet alleen te rug als raadslid maar ook als wet houder, welke funktie hij ook in de oude raad bekleedde. Eveneens keerde Janssen terug in de raad, een raad welke hij in de vorige zittingsperiode wegens zijn gezondheid had moeten verlaten. Geheel nieuw in de raad waren B. Derksen en A. Snellen. Burgemeester Dittrich feliciteerde de raad voor hun eensgezindheid die bleek uit de wijze van stemming. Zowel raadsnestor Grad Rutten als de nieuw gekozen wethouders Jan Rutten en H. Christians spraken dankwoorden. Gewonden bij botsingen - Op de kruising Langstraat Deurneseweg verleende de 91-jarige fietser A. A. uit Venray geen voor rang aan een over de Deurneseweg rijdend bedrijfsvoertuig, bestuurd door de 40-jarige M. K. uit Bakel. De fietser werd bij de botsing licht gewond, werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar bij onderzoek bleken de verwondingen mee te vallen en kon hij naar huis worden vervoerd. Op de kruising inrit St, Anna- Heuvelstraat-Noordsingel verleende de 32-jarige fietser A. B. geen voor rang aan de personenauto, bestuurd door een 64-jarige inwoner van Wes terbeek. Deze kon de overstekende fietser niet meer ontwijken en bij de botsing werd de fietser dusdanig ge wond dat ze naar het ziekenhuis moest worden overgebracht cm al daar te worden opgenomen. Doorgereden In de Grotestraat ramde een vrachtauto een afvalbak van de ge meente. De bestuurder stapte uit, overzag de schade, maar reed er wel vandoor. Getuigen hebben een vrij goed signalement kunnen doorgeven, waardoor het politie wel zal luk ken de veroorzaker te achterhalen cm de rekening van de gemeente te kunnen presteren Vierlingsbeek koos wethouders Ook de raad van de gemeente Vier lingsbeek was vrij snel klaar met het kiezen van hun wethouders. Wei houder van de Pas verkreeg 13 stem men .terwijl in de vakature Klein Schiphorst werd gekozen de heer Ronnes mei 9 stemmen. Voor die va kature was geen eensgezindheid, want het nieuwe raadslid Ophey kreeg 4 stemmen op zijn naam. De raad ging vervolgens over tot het kiezen van de commissieleden en op die uitslag hopen wij volgende week nader terug te komen. Brandweerwedstrij den Op zaterdag 9 september a.s. zul len op het Rank Xerox terrein weer de traditionele jaarlijkse brandweer wedstrijden worden gehouden. De wedstrijden vangen aan om 09.30 u. De prijsuitreiking zal plaats vin den om circa 18.00 uur. Vernieling en baldadigheid Vijf jongelui werden in de nacht van zondag cp maandag aan gehouden terzake het omver gooien van een container bij de Soos Free Wheelin. De jongelui varieerden in de leeftijd van 17 tot 21 jaar. Na verhoor en mededeling dat tegen hen procesverbaal zal worden opgemaakt werd het vijftal huiswaarts gezon den. F. W. uit Venray deed aangifte van vernieling van een koplamp van de vrachtauto van de firma H. V. uit Oss. De vrachtauto stond op de par keerplaats bij de Jan Hensenstraat. Diefstallen Mej. A. deed aangifte van dief stal van de buitenspiegel van haar auto, die geparkeerd stond op de parkeerplaats bij de flats aan de Haammakerstraat. K. uit Venray deed aangifte van diefstal van circa 20 liter benzine uit de tank van zijn auto, welke zon dagavond geparkeerd stond bij Vat 71 aan de Langeweg De diefstal is waarschijnlijk gebeurd tussen 22.15 en 23.15 uur. Inbraak Door een ruit uit de sponning te nemen hebben onbevoegden zich toe gang weten te verschaffen tot de kantine van de voetbalclub Oostrum aan de Sparrendreef. Ontvreemd werden 7 sloffen sigaretten en twee geluidsboxen. Oproep aan eerlijke vinder(ster) Mevr. Rijk, wonende te Bergen, Ceresweg 13, deed aangifte dat ze nabij het winkelcentrum te Veltum maandagavond een portemonnaie heeft verloren. Deze zwarte porte monnaie bevatte naast kleingeld 4 biljetten van 100 gulden. Deze me vrouw is door dat verlies ernstig ge dupeerd. Zij verzoekt de eerlijke vin der of vindster haar de portemon naie met inhoud terug te bezorgen. Belangrijke film in Venray In het Studio theater te Venray wordt deze week opnieuw een zeer bijzondere film vertoond. Het is LA GIFLE (als een draai om je oren). Een dramatische komedie met zeer grote sterren in uitzonderlijke rollen o.a. Isabella Adjani, Lino Ventura, Francis Perrin en Annie Girardot. De film is bekroond met de Franse kwaliteitsprijs. Het is en blijft jam mer, dat de echte filmliefhebbers zo gering in aantal zijn, althans schij nen te zijn. want de belangstelling voor klassefilms is gewoon minimaal. Toch kan men in Venray in tegen stelling tot vele andere plaatsen re gelmatig dit soort klassefilms zien omdat de direktie dit als een belang rijke opgave beschouwt. Het blijft echter jammer dat dit idealisme door zo weinigen wordt aangegrepen. Mensen die men altijd hoort zeggen, dat er zo weinig is of te zien valt, zie je echter bijna nooit als er wat is. En er is voldoende te zien in Ven ray. LA GIFLE is daarvan weer zo n schitterend voorbeeld. MIVA-KOLLEKTE De kollekte voor de MIVA heeft in Overloon 1050 opgebracht. De repetitie van het Dameskoor „Venrode" had op 30 augustus j.I. wei een bijzonder karakter. Na de pauze n.l. vond er een tussentijdse bestuurswisseling plaats. De voorzitster, mevrouw Laurens- se, wilde deze funktie graag over dragen aan een ander. De heer Th. van Dijk. adviseur van het keer, memoreerde het vele werk, vaak achter de schermen, dat mevr. Laurensse tijdens de 14 jaar van haar voorzitterschap heeft verricht. Als blijk van dank werd haar na mens het hele koor een prachtig delftsblauw wandbord met ingeschil- derde inscriptie overhandigd. Dit ge beurde door mevrouw Huybers, die evenals mevrouw Laurensse, vanaf de oprichting lid is van „Venrode" (bijna 22 jaar). De dirigen*.. de heer J. v. d. Tillaart, bood de scheidende voorzitster bloemen aan. Mevrouw Laurensse dankte alle dames voor het vertrouwen in haar gesteld en vroeg tevens ook haar op volgster te steunen. Het koor is bijna een jaar aangesloten bij de „Kon. Bond van Zang- en Oratorium-ver enigingen in Nederland" en nu bo vendien het koor nog vele toekomst plannen heeft, vend zij het toch be ter dat een jonger iemand haar taak ging overnemen. Als nieuwe voorzitster werd me vrouw Pouwels-Min geïnstalleerd. Zij kreeg naast een hartelijk wel komstwoord een beginpresentje van het koor, n.l. een nieuwe voorzitters hamer aangeboden. Verder werd in het bestuur nog opgenomen mevrouw Linders-Hou- wen, zodat nu ook de jongere gene ratie daarin vertegenwoordigd is. Burgemeester en wethouders zijn van plan aan de raad een krediet van 127.000,te vragen ten behoe ve van de aanpassing van „Huize Bertha" (het voormalige overblijf lokaal bij het oude lyceum aan de Leunseweg) als onderkomen voor het Open Jeugdcentrum „De Brak". Dit voorstel zal evenwel niet eer der worden gedaan voordat hierover het advies is gevraagd aan de be stuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk. In 1974 kreeg dit open jeugdcen trum voorlopige huisvesting in de voormalige landbouwschool aan de Stationsweg. De voordien gebruikte houten barak achter de school ver keerde in dermate slechte icestand dat langer gebruik niet mogelijk was. Bij het betrekken van de voorma lige landbouwschool was al bekend, dat het verblijf hier tijdelijk zou zijn, omdat na verloop van tijd de school zou moeten worden gesloopt ten be hoeve van de doortrekking van de Oostsingel. Momenteel is de sloop van de oude school aktueel in verband met het beschikbaarstellen van subsidie voor de singeldoortrekking. Met het be stuur van „De Brak" zijn reeds en kele jaren besprekingen gevoerd cm te komen tot een andere huisvesting. De keuze is daarbij gevallen op „Huize Bertha", dat per 1 januari j.I, door de opgeheven verkenners- groep „Michael Pro" is verlaten. Uiteraard zal het nieuwe onderko men voor „De Brak" geschikt moe ten worden gemaakt voer zijn nieu we funktie. De leden van „De Brak" zijn be reid door zelfwerkzaamheid een eigen inbreng in de te maken kos ten te leveren van 14.600.ter wijl ook de totale kosten van inrich ting, geschat op 19.000,middels eigen inbreng zal worden gefinan cierd. Burgemeester en wethouders heb ben gedeputeerde staten laten weten geen bezwaar te hebben tegen een tweetal aanvragen tot ontgronding. De eerste aanvraag van de heer J. J. Wilmsen te Ysselsteyn heeft betrek king op het afgraven van 1 ha wei land met ca. 60 cm. De tweede aan vraag was die van de heer H. H. M. Maessen te Ysselsteyn om weilanden van de heer L. Klomp ter grootte van 6 ha tot 1.25 m af te graven, waardoor deze weilanden op gelijke hoogte komen met de omringende landbouwgronden. Na de ontgron ding zullen de percelen weer als weiland worden ingericht. De commissie voor de ruimtelijke ordennig heeft geen bezwaar tegen deze afgravingen, terwijl ook ande ren geen bezwaren hiertegen hebben ingediend. De woensdagse Mis in de Wilbert- kapel die door veel wandelaars werd bezocht gaat in september niet meer door; zij was gepland alleen voor de zomermaanden juni, juli en augus tus. Zoals inmiddels wel bekend zal zijn. verzorgt Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. onder auspiciën van de Vcnrayse winkeliers, do organisa tie van de komende paalzitwedstrijd. Voor het bestuur van de schutterij was dat een gerede aanleiding om daar de huldiging aan te koppelen van een viertal leden welke 50 en 40 jaar lid van dit gilde zijn. Deze festiviteiten zullen plaatsvin den op zondag 17 september a.s., na het FCüshoppen in do feesttent op het terrein van de Gouden Leeuw, bij het Henscniusplcin. Vijftig jaar lid zijn resp. Frans Hendriks. Piet Lcnssen en Piet Jans sen. terwijl Harrie Vollebcrg 40 jaar de schutterij trouw gediend heeft. Toen op 28 augustus 1928 't Zand akker na een lange periode van non-aktiviteit weer werd opge richt onder de bezielende leiding van Johan Sassen als commandant, wa ren Frans Hendriks en Piet Lcnssen moe van de eersten die de schutte rij kwamen versterken. Piet Janssen, beter bekend als Piet den Brouwer of Piet van de Gouden Leeuw, werd aangezocht als beschermheer, met welke funktie hij zijn vader opvolg de. die als laatste beschermheer fungeerde. Organisatorisch bemoeide Piet Janssen zich weinig met het rei len en zeilen van het gilde. Maar elk jaar kon men rekenen op een vaatje bier. en dat zijn ex dan zon 50 ge weest. Inmiddels heeft Piet (30) zijn funktie neergelegd en werd hij on langs opgevolgd door Mevr. Defesche die haar beschermvrouweschap ken nelijk niet als een ere-funktie wil beschouwen, maar ook daadwerke lijk aan de opbouw van schutterij 't Zandakker wil meewerken. Frans Hendriks is de man die ja renlang. sinds 1948, het commando ever de schutterij heeft gevoerd. Met zijn 69 jaren heeft hij die taak over gedragen, want het werd hem toch wel wat te veel van het goede. Maar ook hij moest als elk lid van 't gilde destijds beginnen als schutter, werd weldra 2e luitenant, toen le luite nant, plaatsvervangend commandant en uiteindelijk zelf commandant. Ook Piet Lenssen (72) begon zijn „diensttijd" bij 't Zandakker als schutter, werd respectievelijk dra ger van het vaandel en de schelle- boom en begon in de vijftiger jaren aan de opleiding van een trommel en fluitercorps. Driemaal lukte het hem de koningstitel te verwerven. Harrie Volleberg is met zijn 59 jaar de junior van de jubilarissen. Feite lijk is hij al meer dan 40 jaren bij 't Zandakker. want in zijn jonge jeugd jaren had hij van zijn vader al de taak toebedeeld gekregen regelmatig de geweren van de schutterij te poet sen. Als schutter (2x koning), biele man en tamboermaitre legde hij de diverse rangen in 't gilde af. om nu als majoor in het bestuur zitting te hebben. Sprekende met de jubilarissen werden er vanzelfsprekend vele her inneringen opgehaald uit de voorbije 50 jaren. Hoogtepunt na de oorlog was ongetwijfeld de deelname aan de manifestatie van de Stichting 1940- 1945. in het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar 't Zandakker als enigste schutterij aan mocht mee doen. en tijdens welke manifestatie de schutters logeerden in hotel Kras- napolsky. Maar evengoed prettige herinneringen aan de vele concour sen waaraan men al die jaren deel nam. Van Zuid Limburg tot en met Gelderland; van Eindhoven tot en met Goch in Duitsland. Concoursen waar uiteraard na afloop het bier rij kelijk vloeide; wat de schutterij dik wijls in de volksmond een kwade naam bezorgde als ..zatlappen". Maar dat blijkt toch wel mee te vallen, want met 1.50 zakgeld waarvan dan nog 35 cent af moest voor het vervoer (per vrachtwagen van Piet Jeurissen) bleef er weinig geld over om zich te bezatten. Of het moest zijn dat de een of andere brouwerij op het concours terrein een vaatje (lager) bier geschonken had. Maar het meeste werd men wel ziek als men in de hotsende en botsende vrachtwagen (later autobus van Kue- pers) huiswaarts keerde. Prettige herinneringen, ondanks de soms felle strijd die op de concour sen geleverd moest worden om in de prijzen te vallen; ondanks het slech te weer waarbij de regen de unifor men tot natte dweilen maakte; on danks de soms uren durende optoch ten onder een gloeiende zon. Als „ouwe-getrouwe" van 't Zand akker leven ze ook nu nog mee met de problematiek om de schutterij in stand te hcuder. en uit te bieiden. Een van die problemen is een goede schietbaan. Had men vroeger de be schikking over een terrein aan bet Vlakwater; dat moest worden ver laten vanwege het gevaar voor de daar inmiddels verrezen woonwijk en de speeltuin; ook een terrein in de Endepoel kon niet gehandhaafd mlijven vanwege het recreatiegebied. Momenteel kan men in Oostrum gaan schieten, maar dat is niet ideaal. Met dc zustervereniging St. Anna zoekt men samen naar een geschikte ge legenheid. Het uniformenfondanno septem ber 1975 is mede dank zij de hulp van honoraire leden een mogelijk heid om voor en na de uniformen te vernieuwen, en de resultaten kan men in de praktijk al bewonderen. Maar het gestelde aantal honoraire leden is nog steeds niet bereikt en gaarne wil men deze aanbevelen. Zij die inmiddels door hun bijdrage als honorair lid zijn ingeschreven, zullen op de genoemde zondag 17 septem ber geïnstalleerd worden. Uiteraard is de financiële basis van 't Zandakker iets gunstiger ge worden. dank zij de regelmatige kienavonden die gehouden worden, waardoor de kontributie voor de le den betaalbaar is gebleven en nieu we serieuze leden kunnen worden aangenomen. Ook het trommel- en fluitkorps dat handen vol geld kost kan mede daardoor uitgebreid worden. Jongelui die daar wezenlijk interesse voor hebben zijn van harte welkom. Al met blijkt alleen al uit het feit dat men 50-jarige jubilarissen kan huldigen, dat 't Zandakker nog volop leeft. En al is het publiekelijk optre den wat minder geworden, dan in vroegere jaren toen men bij alle processies en serenades acte de pre sence gaf de huidige leden nemen hun vrijwillige taak zo serieus op. dat men gerust mag veronderstellen dat 't gilde nog een lang leven be schoren is. Op de receptie, volgend op de hul diging van de jubilarissen in de feesttent, worden gaarne alle vereni gingen verwacht zo mogelijk ge üniformeerd. om dit feest nog een fleuriger aanzien te geven. Zondag 10 sept. zal het majoret- ten peleton van bovengenoemd korps deelnemen aan het concours le Kro nenberg. Muzikaal zullen zij bege leid worden door het korps. Vertrek zondagmiddag om 15.00 u. vanaf de L.T.S. met eigen wagens. Gehouden op vrijdag 1 september op de terreinen van Camping „De Lijs- tert" te Roggel. Uitslagen Fokver. „Noord Limburg" Rubriek 1 1A Nelly 29 Gebr. van Dijck Oirlo 1B Hannie 7 J. Gielen. Wanssum 1H Trui 19 J. Rutten. Wanssum Rubriek 2 1B Wiesje 5. Fr. Rutten. Wanssum 1E Celestina, J. Gielen. Wanssum 1F Hannie 8. J. Gielen. Wanssum 1J Nettie 4. H. Philipsen, Ysselsteyn 1N Jo 21, J. v. d. Heuvel, Vredepeel Rubriek 3 1G Carolien, Gebr. v. Dijck, Oirlo Rubriek 6 1B Margriet 18. J. Janssen. Ysselst. 1D Roza 1. Gebr. v. Dijck, Oirlo 1E Paulien 7. Gebr. Reynen, B'wijck Rubriek 7 1B Annelies. A. v. Dijck. Oostrum 1E Jet 13. A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 8 1C Liza, J. v. d. Heuvel, Vredepeel 1F Anna 50. J. v.d. Heuvel. Vredepeel 1H Juliana 5, J. Gielen, Wanssum Rubriek 9 1C Gerda 14. Fr. Rutten, Wanssum 1F Petra. Gebr. v. Dijck, Oostrum 1G Martha 16, Fr. Rutten. Wanssum Rubriek 10 1D Annie, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 11 1B Doortje, J. Gielen, Wanssum 1G Gerrie. A. v. Dijck. Oostrum 1H Martha 20. Fr. Rutten. Wanssum Rubriek 12 1E Gemma 2, Gebr. v. Dijck, Oirlo 1G Irma 95, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 13 Marie 198. J. Janssen, Ysselsteyn 1F Hankie, J. Janssen, Ysselsteyn Rubriek 15 1D Truus, J. Gielen. Wanssum 1E Hetty. Fr. Ruhl. Wanssum 1G Sientje87, J. Janssen, Ysselsteyn Rubriek 16 1C Ina, Fr. Ruhl, Wanssum Rubriek 17 1A Dina 166. L. v. Vegchel, Leunen 1F Nancy, Fr. Ruhl, Wanssum Rubriek 18 1C Paulina 119, J. Slangen, Veulen 1D Carola 8, J. Janssen, Ysselsteyn 1E Paulina 120, J. Slangen, Veulen Rubriek 19 1E Roosje 33. Gebr. v. Dijck, Oirlo Rubriek 20 1A Dorina 3. J. Gielen. Wanssum 1C Martha 27. Fr. Rutten, Wanssum Rubriek 21 1C Roosje 36. Fr. Rutten. Wanssum 1E Nellie 6M. J Gielen. Wansum 11 Grada 7, J. Gielen. Wanssum Rubriek 22 1A Terry 4. J. Janssen, Ysselsteyn 1B Dora 8. J. Janssen. Ysselsteyn 1D Mina 5. J. Janssen. Ysselsteyn 1G Paulina 125, J. Slangen, Veulen 1H Wilma. J. Janssen, Ysselsteyn 11 Nettie 17, H. Philipsen, Ysselsteyn Rubriek 23 1A Laura 14, J. Janssen. Ysselsteyn 1E Gusta 65, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 24 1A Gerritje 1. J. Gielen, Wanssum 1B Lieza 38, H. Reynen. Bl.'wijck 1D Tineke 102, A. v. Dijck, Oostrum 1G Karrie 14. L. v. Vegchel, Leunen 1H Aaltje 38. J. Gielen, Wanssum Rubriek 25 1A Loesje, Gebr. v. Dijck, Oirlo Rubriek 26 1B Willemlen 2, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 27 1A Daantje 9. J. Gielen, Wanssum IB Anna 6. J. Gielen. Wanssum 1C Jannie 5. J. Gielen, Wanssum 1D Emma 12, J. Gielen, Wanssum 1F Mina 14, Fr. Ruhl. Wanssum 1G Wilja, J. Janssen. Ysselsteyn Rubriek 28 1B Bea. J. Gielen. Wanssum 1D Bora, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 30 1A Cato 70, J. Gielen. Wanssum 1C Truus 23, J. Janssen. Ysselsteyn Rubriek 31 1G Nelly 34, A. v. Dijck, Oostrum Rubriek 32 1B Gemma 3. Gebr. v. Dijck. Oirlo 10 Hendrika 94. J. Gielen, Wanssum 1F Marie 57, J, Gielen, Wanssum Rubriek 33 z 1C Tinie. Fr. Ruhl. Wanssum 1E Elza. Fr. Ruhl. Wanssum 1F Anna 43, J. Janssen. Ysselsteyn Rubriek 34 1B Aaltje 39, J. Gielen, Wanssum 1D Roza 3. Gebr. v. Dijck, Oirlo 1E Roza 5, J. Gielen, Wanssum 1F Elsje 2, J. Litjens. Geysteren Rubriek 35 1A Anne-Marie 14. J. Giellen. Wanss. 1C Josephien 11, Fr. Rutten, Wanss. 1E Desiró. Fr. Ruhl, Wanssum Rubriek 36 1A Olga 68. J. Gielen, Wanssum IB Gerda 1. J. Gielen, Wanssum Rubriek 37 IA Rozetta 17. J. Litjens. Geysteren 1F Rudi 62, J. v.d. Heuvel. Vredep. 1H Monica. Fr. Ruhl. Wanssum Rubriek 38 1B Truus 11, Gebr. v. Dijck, Oirlo 1D Nellie 6. J. Litjens. Geysteren Rubriek 40 IF Fannie 9. J. Gielen, Wanssum Rubriek 41 1C Willy 20. A. v. Dijck. Oostrum Rubriek 42B 1A Gert. Fr. Rutten. Wanssum Bij de groepen eigengefokte volbloe den 4 stuks van één fokker: 1C de groep van J. Rutten. Wanssum 2A de groep Gebr. Reynen. Bl'wijck Bij de bedrijfsgroepen 5 stuks van één eigenaar: 1A de groep J. Janssen, Ysselsteyn 1B de groep Fr. Rutten. Wanssum 1C de groep A. v. Dijck. Oostrum Bij de groepen eigengefokte volbloe den A 5 stuks van één eigenaar: 1C de groep Fr. Ruhl, Wanssum 2A de groep J. Slangen. Veulen 2B de groep J. Litjens. Geysteren Bij de groepen eigengefokte volbloe den B 5 stuks van één eigenaar: 1A de groep Fr. Rutten, Wansum Bij de bedrijfsgroepen 6 stuks van één eigenaar: 1B de groep Gebr. v. Dijck. Oirlo 1D de groep J. Gielen. Wanssum 1E de groep J. Gielen, Wanssum Bij de groepen eigengefokte volbloe den 6 stuks van één eigenaar: 1A de groep J. Gielen. Wanssum 2A de groep J. Gielen, Wanssum Kampioene bij de jongere koelen: No. 333, Terry 4 van J. Janssen, Ysselsteyn Reservekamp. bij de jongere koelen: No. 355, Gerritje 1. van J. Gielen, Wanssum Op de foto de 5 koeien van J. Janssen te Ysselsteyn. welke gezamenlijk een 1A-prijs behaalden.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3