tummers Winkler Prins heefteen nieuwe Encyclopedie uitgevonden HfDALGAN DAMMEN M.C.C. Venray Ruitersport SPIO-NIEDWS BILJARTEN VC Phoenix'75 Hengelsport VENRAY VAKATURE- BANK 30 jaar geleden oostrum Boekhandel v. d. Munckhof bv Grotestraat 28 TOURCLUB 0VERL00N S.V. Venray installatiebedrijven b.v. Vooralle duidelijkheid: Kom snel kijken bij: Zoals we vorige week al wisten te melden speelt Midalgan Sport Jum pers zaterdagavond a's. een belang rijke wedstrijd (beker) tegen Breda pioneers. Breda Pioneers een van de toonaangevende ploegen uit de 2e div. wist zich dan ook de laatste kompetitie lange tijd te mengen in de strijd om de bovenste plaatsen met als eindresultaat een hoge plaats in de eindrangschikking. Grote steun pilaar in het team van Breda Pio- ners is ongetwijfeld de Amerikaan Wellens een speler die in zijn beste jaren vooral in de States naam maakte. Bij Midalgan Sport Jumpers is de grootste verandering wel de coach- wissel geweest waarin Luc Ber- trands onder zijn deskundige lei ding wist men te promoveren naar de eerste klas zijn coachschap aan Arno Dorpmans doorgaf, een man die vooral bij basketballinsiders geen onbekende is. De selectiegroep werd bovendien uitgèbreid met de van Gennep ko mende Amerikaan Howard Gordon die in de diverse oefenwedstrijden bewezen heeft zeer zeker een aan winst te zijn. Voor Dorpmans en zijn mannen zaterdagavond tegen Breda Pioneers een mooie gelegenheid om het nieu we seizoen te starten met wie weet een verrassing, hoewel die tegen zulk een sterke tegenstander nauwe lijks denkbaar is. Aanvang van de wedstrijd om 19.30 uur in de Wette- ling en de toegang is gratis. Ook willen wij U ons toernooi wat voor zondag op het programma staat nog even bij U in herinnering bren gen. Aanvang zondagmorgen a.s. om 10.00 uur en de toegang is gratis. Finale-wedstrijden worden om 16.00 uur verwacht. Bij de opening van het nieuwe seizoen '78-'79 nam een sc'.ektie van D.C.V. Venray donderdagavond deel aan het traditioneel geworden Snel- dam Peeltoemooi in Asten, Weder- bleek dat de Peel dammers van diverse clubs sterke spelers lieten aantreden. Voor de niet ingewijden, is het wel interessant te weten hoe zo'n toer nooi in z'n werk gaat. Men speelt op zo'n avond 7 partijen, waarbij elke speler 10 minuten bedenktijd krijgt, zodat zo'n partij hoogstens 20 minu ten duurt. In de hoofdklasse behaalde Jac. Arts uit Mierlo het hoogste aantal junten, n.l. 13 uit 7. Onze Venrayer Noyens scoorde hier 9 punten uit 7. In de le klasse bleek v. d. Berken uit Bakel de sterkste en scoorde n.l. 9 punten uit 7 partijen. De Venrayer Wille werd hier 2e met 8 uit 7. Bak ker. Kennis en Tijssen scoorden hier resp. 7, 6, 6. In de 2e klasse behaalde de Ven rayer Berhitu van D.C.V. het hoog ste aantal punten. Een fraaie pres tatie van deze jonge dammer, die ongetwijfeld het talent mee heeft, om ook in kompetitieverband tot goede prestaties te komen. Ook hij ontving hiervoor een blij vende herinnering. Al met al een geslaagde avond. delijk in de middenmoot. Bij de 250 cc senioren was L. van Soest uitgevallen wegens motorpech. Jongens allemaal veel sukses a.s. zondag in Bladel en Cuyk. JEUGD Op de jeugdcross te Apeldoorn kwamen twee renners aan de start van M.C.C., te weten Michel Arts en Peter Peeters. Michel Arts wist bei de manches als eerste te eindigen. Als hij zo doorgaat wordt het tijd dat zijn bekerkast flink wordt uit gebreid, Als men ziet met wat voor een strijdlust Michel aan de start staat, is daar geen twijfel over. Veel succes. Ook Peter Peeters die de laatste tijd steeds beter gaat rijden, wist in Apeldoron een prachtige tweede plaats te veroveren. A.s. zaterdag is er een jeugdcross te Den Dungen, we hopen dat er meer jeugd aan deze cross zal deel nemen, zodat M.C.C. goed vertegen woordigd is op deze mooie en goed georganiseerde jeugdcross. Veel sterkte in Den Dungen. En vergeet niet ons devies: niet praten, maar doen! In Tilburg waren zes jongens van M.C.C. Venray aanwezig, dat waren: W. Claassen, T. Claassen, G. Gou- mans, J. Bardoel, P. Potten en T. Janssen. Bij de 125 cc promotie werd in de eerste manche W. Claassen 8e en T. Claassen 9e; G. Goumans werd na een valpartij toch nog 15e. In de 2e "manche was T. Claassen 9e en alge meen werd hij 7e. W. Claassen was na een valpartij uitgeschakeld even als G. Goumans. Bij de 500 cc junioren heeft J. Bardoel -zijn eerste beker weten te behalen. In de eerste en tweede manche werd hij 2e, dus algemeen 2e. Proficiat Jan. T, Janssen was in beide manches toch redelijk in de middenmoot te vinden, terwijl P. Potten uitviel we gens blessure. In Tiel was M.C. Venray ook aan wezig door: W. Janssen, T. van Dijk, L Willems, P Goumans, J. Verhoe ven en L van Soest. Bij de 250 cc junioren werd P. Goumans algemeen 2e. T. van Dijk was in de eerste manche le; in de tweede manche was hij ook le, maar toen sloeg het pechduiveltje toe; hij werd uitgeschakeld. De rest van de jongens eindigden toch allemaal re- Onze tourrenners zijn met onge veer 20 man, ondanks het minder mcoie weer, toch vertrokken voor hun zondagmorgentocht. Weer of geen weer, voor hun gold het devies: Samen uit, samen thuis, en dat de den ze ook. In Sint Odiliënberg kreeg Piet Engbersen eindelijk een bevestiging van zijn goede konditie van het ogenblik. Hij geraakte in een kop groep van vier man, welke kopgroep door het voortreffelijk afstopwerk van Nick Reijnen en Peter Vollen- berg op de meet neg 17 sec. voor de grote groep uit was gebleven. Piet Engbersen werd in de eindspurt 3e. Drees Willemssen deed het bij de gentlemen ook niet slecht, want hij werd 10e. Zijn zoontjes trokken ook goed van leer. Michel werd 10e, Coert 11e en Piet 12e. Richard Rongen behaalde bij de adsp. A een fraaie 4e plaats in de massasprint. Eddy van Hese wordt de laatste tijd met pech achtervolgd, want ook nu weer kwam hij te val len. In Beegden reden onze junioren vrij gemakkelijk mee op het zware parkoers. Wilbert Janssen gooide met zijn krachten, wat hem in de eindspurt een beetje opbrak, want hij moest Henk Verbeek nog voor laten gaan. Henk werd 13e en Wil bert 14e. Thei van Els finishte daar achter. Frans Verbeek had problemen met zijn ketting en tandwielen. Het liep niet zoals het lopen moest, waardoor hij vroegtijdig de wedstrijd onvrij willig beëindigde. Bij de amateurs gingen ze er ste vig tegenaan. Dat merkte Harry Horstermans, die in het tweede pele- ton terecht kwam en 8 rondes voor het einde door de grote groep ge dubbeld werd. In die grote groep zat Jcop de Groot, die echter niet in de prijzen reed. Zondag rijden de wedstrijdrenners hun laatste wedstrijd voor de club kampioenschappen in Montfort. Wel ke ploegen daar zullen rijden zullen we de volgende week laten publice ren. Een deel van onze tourrenners zal zondag 3 sept, in Baarlo gaan deel nemen aan de clubkampioenschap pen voor ploegen. De anderen zien in hun kalender de Molenrit van Oploo staan. Hierover hebben we nog geen informatie. Geïnteresseer den kunnen de secretaris bellen voor informatie, want tegen die tijd heeft hij wel bericht gehad. Vrijdag 1 september a.s. wordt er een zéér belangrijke ledenvergade ring gehouden in café Jo Voesten, aanvang 20.00 uur. Het bestuur hoopt alle leden op deze vergadering te mogen begroe ten. Agenda 1. Opening. 3. Zeskamp. 2. Notulen vorige vergadering. 4 Lustrumaktivfteiten. 5. Zéér belangrijke mededelingen van het bestuur. 6. Rondvraag en sluiting. BONDSCONCOURS PONY-VERENIGINGEN AFD. LIMBURG Limburgs kampioen: Geen eenvoudige zaak. Op het concours te Sevenum, het welk gezien mocht worden als een laatste voorbereiding op de Lim burgse kampioenschappen welke ge houden zouden worden in Siebenge- wald. zijn de volgende resultaten geboekt: Cat. D. LI: Pauline Coffeng le 130'/j p. Gerire Nooyen 2e 137 p. Anneloes Beenders 2e 128^/* p. Dick Kleintjes 3e 130 p. Theo Versteegen 4e 127 p. Cat. C, LI: Michel Beerkens 2e 138'/* p. Het eerste achttal behaalde met 123 punten een vijfde plaats. Uit de ze gegevens was reeds af te leiden dat, nadat hetzelfde achttal het vo rig jaar het Limburgs kampioen schap behaalde en daardoor dit jaar in een zwaardere klasse moest uit komen, het een zware strijd zou wor den om ook dit jaar weer in de voor ste gelederen te eindigen. Het kon dit jaar in Siebengewald niet waar gemaakt worden, eigenlijk een van zelfsprekende zaak gezien de te kor te voorbereidingsperiode. De pony-ruiters wensen de nieu we kampioen veel succes toe voor het komende seizoen. Een eerste plaats werd in Sieben gewald met verzorging, orde en dis cipline van de zadelplaats, door de Venrayse ponyvereniging behaald, en deze prijs mag als een bekroning gezien worden op het werk van de leiding van de Ponyvereniging „St. Isidorus". L.R.V. ST. ISIDORUS VENRAY Op 20 aug. te Nijmegen in de ge combineerde wedstrijd werd Jan Janssen le in klasse middel met het paard Canny. Diezelfde dag werd in Sambeek 'n concours gereden waar Jan Arts de le plaats voor zich opeiste bij Sprin gen L met het paard Moestafa. Op 27 aug. was het bondsconcours in Sevenum. De uitslag hiervan: Martin Verschuuren, springen kl. zwaar 5e met Grey Fellow; Toon Arts met Piothar; dressuur 4e L I Jan Arts met Canny; dressuur 3e M 1. Dressuur achttal 12e plaats. WEDSTRIJDZWEMMEN Uitslagen Swalmen: 100 m. schoolslag jongens o. 10 jr.: Stan Reynders 2.12.3 Xander Pcos 2.03.6 Idem onder 14 jaar: Jos Hebben 1.43.1 Frank Janssen 1.46.7 Idem heren: Jeter Janssen, Merselo 1.23.3 Eric Aben 1.28.9 100 m. rugslag meisjes o. 14 jr.: Dorothé Jacobs 1.39.6 Dorothé v. d. Waterlaat 1.33.5 Idem dames: Hermie Philipsen 1.30.0 Sylvia Rintjema 1.40.8 100 m. vrije slag jongens o. 10 jr.: Stand Reynders 2.11.6 Xander Poos 1.50.3 Idem onder 14 jaar: Jos Hebben 1.31.9 Jan-Willem v. d. Waterlaat 1.45.5 Idem onder 16 jaar: Peter Janssen, Merselo 1.12.8 Huub Jacobs 1.12.6 Idem heren: Eric Aben 1.12.1 Jacq. van Dijck 1.17.4 100 m. schoolslag meisjes o. 14 jr.: Hermie Philipsen 1.40.5 Dcrcthé Jacobs 1.38.1 Idem dames: Inge Rintjema 1.45.2 Sylvia Rintjema 1.45.0 100 m. rugsuag jongens o. 10 jr. Stan Reynders 1.22.9 Xander Poos 1.54.1 Ider onder 14 jaar: Jacq van Dijck 1.26.7 Jan Willem v. d. Waterlaat 1.33.4 Idem heren: Eric Aben 1.32.5 Peter Janssen, Merselo 1.29.5 100 m. vrjje slag meisjes o. 14 jr.: Hermie Philipsen 1.17.5 Dorothé Jacobs 1.26.1 Ider onder 16 jaar: Dorothé v. d. Waterlaat 1.22.3 Karin Hijl 1.24.3 Idem dames: Sylvia Rintjema 1.19.4 Inge Rintjema 1.21.8 WATERPOLO A.s. zaterdag begint de training om 16.30 uur in de Meerpaal. N N 1 S C L U B N R A Y Onder zeer grote belangstelling werden afgelopen zondag de finale- partijen gespeeld in het heren- en damesenkel voor de clubtitels 1978- senioren. Verrassende winnaars wer den Ghitza Pop bij de heren en'Ca- rolien Marlet bij de dames. De uitslagen: D.E.: Carolien Marlet - Ans Schel lens 2-6 6-3, 7-5. H.E. Ghitza Pop - Paul Corver 6-3 3-6 6-2 De verliezers van het eerste uur kwamen in het verliezerstoernooi. De uitslagen hiervan waren: D.E.: Marie-Katrien Verhoeven - Tonny Creemers 7-5 6-3 H.E. Paul Termote - Bert Ellemers 6-2 4-6 6-4 De dubbelspelen zijn momenteel in volle gang. De finales worden a.s. zaterdag en zondag gespeeld op het tenniscomplex „Vlakwater". De fietsenrally die voor 9 septem ber stond voor de junioren gaat, i.v.m. allerlei andere aktiviteiten, waarbij veel van onze junioren be trokken zijn, NIET door. PEEL EN MAAS uw krant NIEUWE BILJARTCLUB: .A.S. OPGERICHT IN VENRAY Met een aantal prominente spelers en nestors in de biljartsport is de club N.A.S. (Na Arbeid Sport) op gericht. op maandag 28 augustus j.l. Ais clublokaal werd gekozen café Sijbers, Merseloseweg. Tijdens een gezellig samenzijn werd het bestuur geformeerd uit de heren: A. Huybers, voorzitter; K. Raateland, penningmeester en H. Hanen, sekretaris. Dure aankopen werden niet ge daan. (Sponsor gezocht). Afd. softbal honkbal Jcugdsofbal: In een mooie wed strijd hebben de meisjes verloren van HSCN 2, dat bijna geen wedstrijd verloren heeft. Jeugdhonkbal: De laatste 4 wed strijden is de jeugd ongeslagen ge bleven. Deze keer was Geldrop het slachtoffer. Door goede, verre klap pen en goed veldwerk werd met grcot verschil gewonnen. Softbalsenioren: In een spannende wedstrijd hebben de dames DVS overwonnen. In het begin regende het iets tot behoorlijk hard. Echter na een noodgedwongen pauze werd er weer begonnen. Regende het nu niet meer, in het veld regende het echter van de fouten aan Venrayse zijde. Dat DVS hier niet op kon sco ren was voornamelijk te danken aan het mindere slagwerk. Tot in de laatste slagbeurt stond DVS voor met 6-5. Nadat de coach al enkele malen de dames had toegesproken, werd "er nu toch het vuur aan hun schenen gelegd. In deze laatste fase van de strijd werd er goed geslagen en konden we langszij «omen. Moest eerst Marian een stcotslag neerleg gen wat jamer genoeg niet lukte, haar zus Jacqueline presteerde het om de bal naar het eerste honk te stoten waarop Mirella het winnende punt scoorde. De coach die de nodi ge steek pilsjes beloofd had, moest nu tcch over de brug komen, wat hij met plezier deed. RAYONTOERNOOI DISTR. ZUID IN VENRAY A.s. zondag 3 september wordt in Venray het Rayontoernooi voor Dis- trikt Zuid gehouden. Er wordt in twee poules gespeeld. Poule A: Til burg, Venray en Phantoms Weert. Pcule B: HSC Nuenen, Cardinals Oss en Maastricht. De eerste wed strijd is om 9.30 uur. Dit alles ge beurt op sportpark De Wieën. Ieder een wordt om 8.00 uur verwacht. Wedstrijdschema 9.30 VenrayPhantoms 10.30 HSCN—Cardinals 11.30 TilburgVenray 12.30 Maastricht—HSCN 13.30 PhantomsTilburg 14.30 CardinalsMaastricht 15.30 2A 2B 16.30 IA 1B 17.30 prijsuitreiking. Hopenlijk laten de weergoden ons niet in de steek. Maandag 11 sept. jaarvergadering in de kantine van SW. Zondag 10 sept. nemen de softbal senioren deel aan een toernooi in Tilburg. Jeugdsoftbal: 2 sept. Venray HSCN 2. aanvang 11.00; bijeenkomst 9.30 uur op het veld. Het nieuwe volleybalseizoen staat weer voor de deur. Bij Phoenix is het derhalve een drukte van belang en van al die drukte hepen wij U weer op de hoogte te houden. De trainingen zijn ondertussen al van start gegaan en we trachten, mede door een aantal oefenwedstrijden weer goede konditie te komen. Binnenkort gaat ook de recrean tencompetitie weer van start en U kunt zich uiteraard altijd voor aan melden als U zin heeft om in uw vrije tijd wat ontspannen te vol leyen. Ook hebben wij plaats voor mensen die wat inspannend willen volleyen en derhalve met de bonds- competitie mee willen doen (zowel dames als heren). U bent van harte welkom in onze vereniging. Voelt U er iets voor, kom dan eens een keer kijken of neemt U kontakt op met: W. Rijcks, Hubenhof 46, Venray, tel. 4356. H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag op de visvijver de Asch te Wellerlooi hebben onze jeugdvis- sers er weer een spannende wedstrijd van gemaakt. Onze jongste deelne mer was zes jaar. Hartelijk dank aan onze zustervereniging uit Wel lerlooi voor het beschikbaar stellen van de visvijver. 1 M. Janssen 508 cm. 2 P. Reinders 250 cm. 3 J. Ponjée 211 cm. 4 F. van Zwamen 162 cm. 5 H. Linders 157 cm. Na drie spannende Koningswed strijden wist Hub Hendriks de eerste plaats te behalen en mocht het Ko- ningskruis in ontvangst nemen. 1 H. Hendriks 14725 gr. 2 A. v. Veggel 12425 gr. 3 H. Poels 8825 gr. 4 J. Ponjée 8700 gr. 5 G. v. Houdt 7275 gr. Zondag op de koppelwedstrijd te Well behaalden B. Janssen en H. Hendriks een eervolle 3e plaats. Zaterdag 2 sept. kringconcours, bij eenkomst om 13.00 uur te Afferden. Zondag 3 sept. vierdorpenwedstrijd te Maashees, bijeenkomst om 6.45 u. bij de Poort van Brabant. Voor deelname opgeven tot don derdag 20.00 uur bij H. v. d. Heuvel, Langeweg 38, Venray. UIT PEEL EN MAAS VAN 28 AUGUSTUS 1948 - No. 34 Ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin wordt aan alle leeftijdsgroe pen een bon voor 100 gr. versnape ringen beschikbaar gesteld. Deze bon is in de bonnenlijst van deze week opgenomen. Tevens is aan ijsberei- ders en limonadefabrikanten een extra toewijzing suiker verstrekt. Morgen zondag 29 augustus wor den te Castenray de nieuwe kerk klokken geconsacreerd. De plechtig heid zal worden verricht door Deken W. Berden. De zangvereniging ..Het Heide bloempje" zal haar jaarlijks concert en toneeluitvoering geven op 7 en 8 november a.s. Baron de Weichs de Wenne her denkt heden zaterdag 28 augustus de dag dat hij 25 jaren geleden door H.M. de Koningin tot burgemeester van de gemeente Wanssum benoemd werd. Onder zijn bekwame leiding kwam de haven te Wanssum tot stand en werd het kasteel te Geyste- ren grondig gerestaureerd. In 1934 werd hij benoemd tot Kamerheer van H.M. de Koningin- en in 1937 werd hij bovendien burgemeester van de gemeente Meerlo, waar hij zich, na de verwoesting van het kas teel te Geysteren ook gevestigd heeft. Om 10 uur zal in de noodkerk te Wanssum een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, terwijl er deze middag een plechtige raadsvergadering is. waarna recep tie. Ongetwijfeld zal het deze sympa thieke burgemeester niet aan be langstelling ontbreken. Samen met het Bondsconcours der Noord-Limburgse Schutterijen, werd te Horst het concours gehouden van de Ruiterclub aldaar, waaraan ver schillende verenigingen uit Venray deelnamen. Zo was le in klasse A: „De Peeldravers" Ysselsteyn met 84 punten, terwijl zij tevens een prach tige beker wonnen. Dressuur klasse B: 1. Leunen 79 p.; 2 Oirlo 78 p.; in klasse C was Leunen II 2e met 62 punten. Springen licht: 5 T. Wis- mans, Castenray; 9 H. Wismans, Castenray; 13 T. Loonen Oirlo en 14 J. Janssen Ysselsteyn. In het num mer aangespannen trekpaarden ver wierf M. Aben uit Oostrum de 3e pr. Patrouille springen: 1 Ysselsteyn; 3 Wanssum. In het nummer zware klasse kon F. v. d Weyer uit Yssel steyn slechts 6e worden. Klavertje Drie. een nieuw nummer, leverde de volgende successen op: Wanssum 2; Ysselsteyn 3 en 4 en Leunen 5. Hard draven L.T.P.: 4 G. van Dijck. Leu nen; 5 W. van Well, Venray.. 6 J. Driessen, Oirlo, Rennen L.T.P. 4e L. Groetelaars, Veulen. Rennen open klasse: 2 H. Wismans, Castenray. Tot Hoogeerw. Heer Deken van Wijk bij Maastricht is benoemd on ze vroegere dorpsgenoot de Zeer- eerw. Heer Pastoor Martin Poels, thans als pastoor in Voerendaal werkzaam. Tot Overste van Huize St. Serva- tius is benoemd de Eerw. Broeder Adelbertus van den Bekerom, tot venray langstraat 1 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren. tummers-cremers venray maakt deal uit van tummers-cramart in«tallatiebedn)ven b.v. n veitigingan te maastricht, roermond, heldan-panningon en venray voor kort econoom van deze inrich ting. De Eerw. Broeder Abraham Clephas is benoemd tot Overste van Huize St, Bavo in Noordwijkerhout. Beiden zijn vroegere dorpsgenoten. De verlengde Hoenderstraat rich ting Engels kerkhof zal een belang rijke verbetering ondergaan. Ook de Servatiusweg zal onder handen wor den genomen, terwijl de Oude Oos- trumseweg van een asfaltdek voor zien zal worden. Aan de St. Antoniusschool te Veu len werd tot hoofd benoemd de heer Krijger, die voorheen hoofd was te Hatert. Het vorige hoofd dhr. Volle- bergh Frz., is benoemd aan de Mulo- school te Breda. Pater J. van der Sterren M.C.C. te Oirlo, zal half september naar de Missie van Celebes (N.O.I.) vertrek ken. De heer H. Waayenburg. Wilhel- minastraat 2 alhier, hoopt 12 sep tember de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als ver pleger in Huize St. Servatius. Met het troepenschip ,.De Water man" hopen op 3 september a.s. in Rotterdam te arriveren de Zeereerw. Heer Aalm. Jenniskens, Deumese- weg I 1 en Harrie van Dijck, Kruis straat. Het zal hun ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Toen woensdagmiddag de brand- sirene ging voor een brand te Heide, fietste de brandweerman Jac. Custers direct naar de gemeenteloods aan de Antoniusstraat, om zich naar zijn pest te begeven. Op het kruispunt Henseniusstraat Paterslaan werd hij echter door een vrachtwagen ge grepen en enkele meters ver weg geslingerd. Met zeer zware hersen schudding werd hij in zorgwekken de toestand naar het ziekenhuis ver voerd. De politie stelde een onder zoek in. De navolgende Venrayse jongens, verblijvende in Indië. zeggen harte lijk dank aan Kath. Thuisfront Ven ray voor het door hen ontvangen mooie pakket. Soldaat Th. Vollen- berg 7 Dec. divisie Veldpk. Ban doeng. Harry Reijnders, 4e Bat. Regt. Stoottroepen Veldpk. Padang. Mar- tien van Opbergen Rgt. Inf. Sema- rang. Soldaat P. Jeurissen 16e Comp. A.A.T. A. Pel. Veldpk. Palembang. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 22 augustus 1978 werden 1914 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 23 augustus 1978 was in 1519 vaka tures voorzien, zodat er thans nog 395 plaatsen vakant zijn. waarvan 169 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, (leerling)- voeger. (leerling) timmerlieden, opperlieden, grondwerkers, (leer ling) dakdekkers, schilders, kas- senbouwers, (assistent) uitvoerder, le tekenaar, woninginrichter/ stoffeerder. in de metaalsektor: plaatbankwerker, plaatwerker' spuiter, (leerling) automonteurs, monteur/demonstrateur spuitapp., leerling c.v.-monteurs, hulpmon teurs elektro, loodgieter'zinkwer- ■ker. gereedschapslijper, slijper/ polijster, draaiers, frezers, hoor ders. profiel walsers, machinebe dienden, montagemedewerkers, richter, industrielakspuiters, spui ter, meet- en regeltechnicus. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er. se cretaresse, assistente hoofd civiele dienst assistent accountants, commercieel medewerk(st)er, verkopers, verkoop-insoek- teur, chefslager, brood/banket bakker, kok. serveerster, kelner, verpleegkundige-B, nacht/slaap- wacht, afdelingshoofd, leidster bejaardenhulpverlening, rij- instrukteur/trice, taxichauffeur, heftruckchauffeur, parttime schoolbuschauffeur. overigen: huishoudhulp, pompbediende, leidinggevend kapper/kapster, chemisch reiniger, magazijnbe dienden, slopers, champignon- kwekersknecht, tuinbouwknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13-45 tot 17.00 uur. In de nieuwe Grote Winkler Prins 80 is de formule gevonden om de voordelen •van verschillende encyclopediesystemen te bundelen. Daarom laat de Grote Winkler Prins 80 van A tol Z aan duidelijkheid niets te wensen over.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7