VAKATURE- BANK GEMEENTEPRAAT VENRAY 30 jaar geleden Faciliteiten voor invaliden NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie (LA. Sehiitte. Bureau Voorlichting Gemeenteraad vergadert dinsdag voor 't laatst in oude samenstelling De raad van de gemeente Venray komt op dinsdag 29 augustus a.s. om 19.00 uur voor het laatst in z'ln oude samenstelling in de kantine van het gemeentehuis bijeen. De agenda vermeldt een achttiental punten, waaronder de be ëdiging van het nieuw benoemde raadslid mevr. M. N. J. Jans- sen-v. Daal. Zij zal de plaats innemen van het onlangs plotseling overleden raadslid, de heer K. Achten. Omdat de Lijst Achten bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen geen zetel heeft behaald, zal deze raadsvergadering voor mevr. iansen-van Daal niet alleen haar eerste, maar tevens haar laatste zijn. Na hei behandelen van de Ingeko men «tukken en mededelingen zal een toelichting worden gegeven op de Wet AROB (Wet Administratieve Rechts spraak Overheidsbeschikkingen). In verband met de belangrijkheid van dit onderwerp zullen wij elders op deze pagina nader op deze nieuwe Wet AROB ingaan. Verder vermeldt de agenda de vol gende punten: e Het beschikbaar stellen van een krediet van 97.000.ten behoeve van de realisering van een onderkomen voor de Molukse Gemeenschap en de oerste inrichting daarvan. Zoals bekend zou eerst t.b.v. de Molukkers de ach ter Free Wheelin staande barak worden opgeknapt. Dit bleek geen haalbare kaan. Thans Is een definitieve oplos sing gevonden in de vorm van het rea liseren van een nieuw semi permanent gebouw, dat geplaatst wordt in De Hou ten Hoek; Het vaststellen van een instruktie voor de ambtenaren van Bouw- en Wo ningtoezicht: Het beschikbaar stellen van een krediet van 250.000,ten behoeve van de verharding van een tweetal parkeerterreinen, alsmede de verlich ting van een oefenhoek op het sport park De Wieèn; Het beschikbaar stellen van een krediet van 1.600.000,voor het ver bouwen en inrichten van de voormalige kapel van het klooster Jerusalem tot raadzaal on ontvangstruimte alsmede het inrichten van de trouwzaal, de b. en w.-kamer en de noodbestuurspost. In de komende raadsvergadering van 29 augustus zal een pre-advles met een ontwerp-verordenlng dienen als leidraad voor een dlskussie over deze overigens niet gemakkelijke ma terie. In een later stadium zal de ver ordening door de raad moeten worden vastgesteld. Als toelichting vooraf op hetgeen a.s. dinsdag in de raadsvergadering over dit onderwerp wordt gesteld, Is het nut tig in het kort nader in te gaan op de inhoud van de Wet AROB. BESCHIKKINGEN Een centrale plaats in de AROB- de AROB in 't kort Voelt u zich rechtstreeks In uw belang getroffen door een be schikking van een bestuursor gaan van een gemeente, provin cie, waterschap of gewest en staat er geen andere beroepsmo gelijkheid voor u open, dan kunt u een bezwaarschrift indienen bij dat orgaan. Dat moet dan wel binnen dertig dagen. Eveneens binnen dertig dagen ontvangt u een beschikking op dit bezwaarschrift. Verlenging van deze termijn met nog eens dertig dagen Is moge lijk. U krijgt hier dan bericht van. Dit bezwaarschrift moet omvatten uw naam en adres; een gemotiveerde omschrij ving van uw bezwaar; datum en nummer van de be schikking; onderwerp van de beschik king en de instantie die het genomen heeft; zo mogelijk een fotokopie van de beschikking. Bent u met het antwoord op uw bezwaarschrift niet eens of heeft u na 30 dagen (eventueel 60) niets gehoord, dan kunt u zich met *en beroepsschrift wenden tot de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof, Den Haag. Dit ook weer binnen 30 dagen en vergezeld van het storten van 25,— op giro 507590 ten name van de griffier van de Raad van State In Den Haag. Tegen een beschikking van een orgaan van de rijksoverheid kunt u zich dlrekt met een beroeps- schrift bij de afdeling Recht spraak verweren. e aanbieding van de gemeentereke ning en de bedrljfsrekeningen over 1974 en de benoeming van een commissie van onderzoek; e het beschikbaar stellen van een krediet van 617.500.ten behoeve van aardgasaansluiting van acht tuin bouwbedrijven in de gemeente Venray: aankoop van grond in het bestem mingsplan Castenray van de heer L. Willemsen; het aangaan van een grondruil met de heer A. J M Ermens in het be stemmingsplan Merselo; aankoop van grond van de heer F. J. Verblekt ten behoeve van de door trekking van de Oostsingel, aankoop van grond in het bestem mingsplan Witte Vennen van de heer W. J. Kessels; het aangaan van een transactie tot aan- en verkoop van grond en pacht- ontbinding met de heer A. G. H. Pou- wels; aankoop van gronden van het Sint Joseph Gesticht ten behoeve van het bestemmingsplan Veltum II; verkoop van grond aan de Zuid singel aan Nationaal Vastgoed II b.v. te Weert; herziening van de exploitatie-opzet in het bestemmingsplan Veltum II. Na afloop van deze openbare verga dering wordt het aanwezige publiek in de gelegenheid gesteld met het college van b. en w. en de raadsleden te dis- kussieren over hetgeen deze avond aan de orde is geweest. wetgeving neemt het begrip „beschik king" in. In het kort gezegd is een be schikking een schriftelijk besluit van een bestuursorgaan, waarbij aan een bepaalde burger of een bepaalde groep van burgers een recht wordt toe gekend. geweigerd of een bestaand recht wordt gewijzigd. Het vaststellen van een algemeen verbindende regeling als een gemeen telijke verordening is echter geen be schikking. Niet van alle overheidsinstanties zijn de beslissingen langs deze weg aan vechtbaar Er zijn uitzonderingen, zo als de Eerste en Tweede Kamer, de stembureaus, rechtbanken en raden van beroep. Ook wanneer een andere mogelijk heid bestaat om een beschikking ge wijzigd of ingetrokken te krijgen, is de Wet AROB niet van toepassing. Dit geldt b.v. voor het verlenen of het weigeren door burgemeester en wethouders van een bouwvergunning. Op grond van de bouwverordening is beroep hiertegen mogelijk bij de ge meenteraad. In dit geval is de Wet AROB niet de juiste weg. Tegen de beslissing van de gemeen teraad is weer WEL AROB-beroep mo gelijk. Beroep kan worden ingesteld door degene, die rechtstreeks in zijn belang is getroffen door de beschikking. Een ander belangrijk punt is de vraag hoe te bepalen wie „rechtstreeks in zijn of haar belang getroffen is". Uitgangspunt dient te zijn aldus de minister van Justitie tijdens de be handeling in de Tweede Kamer dat niet de wet uitmaakt wie rechtstreeks is getroffen, maar de maatschappelijke werkelijkheid. Deze bepaling kan met een wisselen de inhoud worden ingevuld. Om met het voorbeeld van de bouw vergunning door te gaan: de buurman van degene, die de vergunning heeft gekregen, kan ook een beroep doen op de Wet AROB. Een praktisch probleem hierbij is het feit. dat deze buurman vaak pas te weten komt dat een bouwvergunning is verleend, wanneer de bulldozer met zijn werk begint. En dan kan de ter mijn. waarin beroep mogelijk is. al voorbij zijn. Daarom wordt door de verschillende overheden gezocht naar een manier om de vele. vele beschikkingen bekend te maken. Ook in Venray Is de vorm waarin de VERKEERS MAATREGELEN voor de Heuvelstraat Burgemeester en wethouders hebben besloten tot het instellen van een aan tal verkeersmaatregelen voor de Heu velstraat. Zoals bekend zijn voor de bouwvak vakantie zodanige maatregelen getrof fen in de Heuvelstraat en een gedeelte van de Eindstraat, dat deze straten een meer verkeersluw karakter hebben ge kregen. Dit was nodig omdat in de vrij smalle Heuvelstraat, waarin veelal aan de westzijde auto's stonden geparkeerd, nog als eens verkeersgevaarlijke situa ties voorkwamen. De volgende verkeersmaatregelen zijn van kracht geworden: De Heuvelstraat wordt in beide rich tingen en de Eindstraat wordt in de oostelijke richting 7 aangeduid als doodlopende weg. waar wel fietsers en bromfietsers mogen komen; het gedeelte van de Heuvelstraat ter hoogte van de ingang van de scho lengemeenschap „Jerusalem" wordt over een lengte van ca. 50 meter aangewezen als verplicht fietspad; voor de gehele oostzijde en voor de westzijde voor het gedeelte gelegen tussen Eindstraat en inrit voor De Laterije wordt een parkeerverbod in gesteld; het pad van de oostelijke tak van de Eindstraat vanaf het Kerkpad tot de grote poort wordt aangewezen als verplicht fietspad; de noordzijde van de noordelijke tak van de Eindstraat krijgt een parkeer verbod voor langer dan één uur; er komt een stopverbod voor de zuidzijde van de noordelijke tak van de Eindstraat. De maatregelen, welke in het verle den hier hebben gegolden, komen te vervallen. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen beroep aan tekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. beschikingen bekend zouden moeten worden gemaakt onderwerp van studie. Aktiegroepen en belangengroeperin gen kunnen eveneens in het belang, dat zij nastreven, rechtstreeks zijn ge troffen door een bepaalde beslissing. Een beroep op de Wet AROB is dan ook voor deze groep „derden-belang hebbenden" mogelijk. WAT TE DOEN Hoe nu te handelen, wanneer iemand vindt, dat een beslissing van de ge meente een zeker belang (van hemzelf of van de aktiegroep waarvan hij lid is) schaadt. Er van uitgaande, dat er geen ande re beroepsmogelijkheden bestaan, moet een bezwaarschrift worden ingediend bij het „orgaan" dat de beslissing heeft genomen. Dat moet gebeuren BINNEN DERTIG DAGEN NA VERZENDING VAN DE BESCHIKKING. Het bezwaarschrift komt in handen van de mensen, die de beslissing heb ben genomen. Bij een gemeente zijn dit meestal de ambtenaren, die betrokken waren bij de voorbereiding van de beslissing. Voor deze gang van zaken is bewust gekozen om de betreffende afdeling in staat te stellen de gehele zaak nog 'ns te bezien. Deze her-overweging kan noodzake lijk zijn, omdat 't bezwaarschrift nieuwe gegevens kan bevatten, die in een eer der stadium ontbraken. Binnen het kader van de behandeling van een bezwaar krijgt iedereen de kans een mondelinge toelichting te ge ven. Dit alles moet binnen DERTIG DA GEN leiden tot een „beschikking op het bezwaarschrift". Is deze beschikking nog steeds niet naar de zin van de indiener, dan moet hij zich richten tot de Afdeling Recht spraak van de Raad van State. Dit ook weer binnen dertig dagen. De „klager" kan zich in deze fase van de procedure laten bijstaan door een advocaat of een andere deskundi ge Dit beroep moet wel gepaard gaan met het storten van 25.op de giro van de Raad van State. Wordt de zaak gewonnen, dan krijgt men het geld terug. Van de genoemde termijnen van 30 dagen kan worden afgeweken als ie mand écht niet kon weten, dat een be schikking op een bepaalde dag was ge troffen. Zie het geval van de buurman met de bulldozer. AROB-RECHTER De Afdeling Rechtspraak van de Raad van State is speciaal met het oog op de Wet AROB ingesteld. De AROB- rechter is een onafhankelijke adminis tratieve rechter, die gespecialiseerd is VERKEERS MAATREGELEN voor ged. Zuidsingel Omdat met de rekonstruktie van de Zuidsingel tussen de Kruisstraat en de kruising met de Leunseweg (waarbij dit weggedeelte is voorzien van vrljliggen- de fietspaden) de situatie ter plaatse aanzienlijk Is veranderd, hebben b. en w .besloten tot het Instellen van enkele verkeersmaatregelen. Om een vlotte doorstroming van het verkeer te verkrijgen wordt dit weg gedeelte als voorrangsweg aange wezen; het parkeren voor beide zijden van dit gedeelte van de Zuidsingel wordt verboden; ter beveiliging van de voetgangers bij het oversteken van dit deel van de Zuidsingel wordt een voetgan gersoversteekplaats aangebracht ter hoogte van de kruising met de Kruisstraat en ten oosten van de kruising van de Leunseweg; ter beveiliging van de kruising van de Zuidsingel met de Leunseweg, ook op de Zuidsingel verkeerslich ten worden geplaatst, nu de Leun seweg ter plaatse van verkeerslich ten worden voorzien; de aan weerszijden van dit gedeelte van de Zuidsingel gelegen paden voor bromfietsers en fietsers worden aangewezen als verplicht fietspad in één richting. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen beroep aantekenen tegen dit be sluit. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Vergadering commissie ruimtelijke ordening Donderdag 24 augustus om 19.00 uur vergadert de commissie voor de ruim telijke ordening in het openbaar ten gemeentehuize. In deze vergadering zal het advies van de commissie worden gevraagd over een aantal zaken. In de eerste plaats over de vestiging van een cham pignonkwekerij met woning door de heer G. Hoeymakers te Horst op een perceel in De Hiept. Verder over de vestiging van bedrijfsruimte t.b.v. de heer P. H. Leyssen, Steegsepeelweg te Veulen. Het betreft hier een nieuwe loods t.b.v. in voormalige boerderij on dergebracht aannemingsbedrijf. Van de commissie wordt een advies gevraagd naar aanleiding van een door de heer Hoedemaeckers ingediend verzoek tot uitbreiding van zijn woning Aubadestraat 10 met 2,5 meter. Dan zal de commissie zich buigen over een aantal ontgrondingsaanvragen. De heer H. Maessen te Ysselsteyn wil percelen te Veulen en aan de Deurne- seweg ontgronden, de heer J. Wilmsen te Ysselsteyn percelen aan de Midden Peelweg en Teunissen B.V. te Gennep percelen op de grens van Venray en Meerlo-Wanssum, grenzend aan de per celen, waarvoor reeds een vergunning gegeven is. De agenda vermeldt voorts heziening exploitatie-opzet bestemmingsplan Vel tum II omdat het recent verschenen Koninklijk Besluit inzake die bestem mingsplan het opstellen van een ge wijzigde kostenopzet noodzakelijk heeft gemaakt. Tenslotte wordt het advies gevraagd over de vestiging van een veevoeder fabriek op het industrieterrein „De Wit te Vennen". Het betreft hier een aan vraag van Saweco te Oirlo. en veel weet over de achtergronden van overheidsbeslissingen. Hij hanteert een stel geschreven wet telijke normen, waaraan hij overheids beslissingen kan toetsen. Dat zijn de z.g. beroepsgronden. Met deze regels in de hand gaat de AROB-rechter na of de beslissing niet in strijd is met een algemeen verbindend voorschrift. Bij voorbeeld met een gemeentelijke ver ordening. Voorts onderzoekt hij of, bij afweging van alle belangen, het geen onredelijke beslissing is. En tenslotte stelt de AROB-rechter zich de vraag of er wel sprake is van behoorlijk bestuur. In een openbare zitting vindt uiteindelijk de behandelnig van het beroepsschrift plaats en valt de definitieve beslissing. Met deze procedure voor de geest nogmaals de verleende bouwvergun ning en het bezwaar van de buurman. Het ligt voor de hand de vraag te stel len of de procedure bij de AROB-rech ter niet te lang duurt, zodat de bouw al is afgelopen voordat de buurman eventueel in het gelijk wordt gesteld. Ook voor dit probleem heeft de wet gever een oplossing gevonden. Hoewel een bezwaarschrift of een beroep als bedoeld in de Wet AROB in beginsel geen schorsende werking heeft, is voor de klager de mogelijk heid geschapen de voorzitter van de Afdeling Rechtspraak te verzoeken de gewraakte beschikking op te schorten. Dit kan uiteraard alleen maar als de uitvoering van de beschikking een on evenredig nadeel met zich zou brengen, dat in geen verhouding staat met het belang, dat met de uitvoering daarvan is gediend. De genoemde voorzitter doet dan een voorlopige uitspraak. TOELICHTING Zoals In de aanhef el gezegd, Is, de Wet AROB een Ingewikkelde zaak maar die wel een betere rechtsbescherming van de burgers geefL Degenen, die meer hierover willen horen, kunnen wl] aanraden a.s. dins dagavond de openbare raadsvergade ring bij te wonen. Dan zullen de raads leden met de meer deskundigen over dit onderwerp diskussieren. UIT PEEL EN MAAS VAN 14 AUGUSTUS 1948 - No. 31 Lied van de week De kermis kostte menige gulden, S.A.N.T.O.S nam er 500 mee, Thuisfront bracht het tot 300 Vcor onze jongens over zee. Herwonnen Levenskracht sleepte Met haar rad van avontuur 120.0C0 zuur verdiende centen Zo maar uit het kermisvuur. Verder hielp dan heel Venray Eensgezind en hand in hand; Een gezin dat uitgebrand was Met collectes uit de brand. Bijna 3000 guldenk Schonk men met gulle hand; Juist in deze kermisdagen Keek men niet naar rang of stand. „Stand" dat misselijke woordje Dat zo vaak hier opgeld doet Verdronk (was het maar voor immer) In dees gulle centenvloed. Naast plezier in dees' dagen Werd ook aan gebrek gedacht, Werd de zieke niet vergeten En ook Limb. Thuisfront lacht. Kermis heeft in veler hart Geluk en blijdschap weer gebracht Het was een feest van naastenliefde Omdat d'een aan d'ander dacht. Zoals bekend zal de St. Willibror- duskapel in de Geysterse bossen ge heel gerestaureerd worden. De ka pel dateert uit 1543 en is de eerste kapel die daar gebouwd is. Opgra vingen aldaar gedaan hebben geen resten van vrcegere gebouwen aan het licht gebracht. Toen St. Willi- brordus op deze plek kwam waren er geen bossen, maar een zanderige vlakte met een peel. zolang als de kapel nu is. Dus een ven met water planten en wolgras. Nu wil de le gende dat St. Wilbert hier met wa ter uit deze poel gedoopt heeft, de bevolking dus gekerstend heeft, re den waarom deze poel de naam kreeg van „Kerstpoel". De naam „St. Willibrordus in 't Zand" duidt reeds aan. dat daar een zanderige vlakte was en het onderzoek bewijst de juistheid van deze bewering. Na de dood van St. Willibrordus. heeft Geysteren deze poel willen bescher men Zij hebben daarom de put mid den in deze peel gebouwd en de poel en put omgeven met een gracht. De ze hele geschiedenis van 100 jaar na Christus tot 1500 staat duidelijk af gedrukt in de grond rondom de Wil librordus kapel. Na het bouwen der kapel in 1500 is alles opgehoogd en het putje is alles wat over gebleven Is van de vroegere kerstpoel. Venray's Vroede Vaderen zijn een achtbaar College, maar dat wil niet zeggen, dat zij stijf deftig op hun raadszetels blijven zitten, in tegen deel De stationsbus bracht hen dinsdag tussen 2 treinen door naar de ontginning in de Peel, waar zij meer dan drie uur lang door de hei de ploegden, achter een bulldozer liepen, slootje sprongen, in de grond wreetten en wat dies meer zij, om zo aanschouwelijk onderricht te ge nieten over het wel en wee der Feel, zodat zij, eenmaal op hun Raadsze- tels gezeten, met kénnis van zaken oordelen en handelen kunnen. Uw verslaggever heeft het geluk gehad, deze openbare les ook te mogen mee maken en hij heeft zich diep ge schaamd Neen, niet over het Winning bosstrooisel is in feite ontgronding Gedeputeerde Staten van Limburg hebben de besturen van Noord- en Mid den Limburgse gemeenten laten we ten, dat het winnen van bosstrooisel (het verwijderen van de humuslaag) dient te worden opgevat als ontgron den in de zin van de Ontgrondingswet en de Verordening op de ontgrondin gen in Limburg. Dit betekent, dat het winnen van bosstrooisel in Limburg zonder vergunning verboden is. In afwijking van de in het verleden aangehangen opvatting, volgens welke slechts het verwijderen van de boven ste geologische laag als ontgronding werd beschouwd, dient volgens Gede puteerde Staten het begrip ontgronding ruimer te worden geinterpreteerd. Volgens de huidige opvatting vallen onder het begrip ontgronding alle werk zaamheden hoe gering ook aan of in de hoogteligging van een terrein of waarbij de bodem van een water wordt verlaagd, zelfs indien het grond van kunstwerken betreft. De politie is verzocht op de bepa lingen met betrekking tot de ontgron ding toe te zien en zonodig proces verbaal op te maken bij gekonstateerde overtreding. Parkeerverbod nabij winkelcentrum Brukske B. en W. hebben besloten tot het In stellen van een parkeerverbod ter hoogte en ter zijde van de noordooste lijke toegang tot het winkelcentrum Brukske. De veiligheid en de vrijheid van het verkeer op het hier gelegen parkeerterrein komt n.l. nog al eens in gevaar omdat buiten de parkeervakken wordt geparkeerd ter hoogte van de noordoostelijke toegang tot bet winkel centrum. Door het aanbrengen van een gele streep over een lengte van 40 meter wordt het parkeren verboden op de zuidzijde van 't parkeerterrein gelegen ten noordoosten van het winkelcentrum Brukske. Binnen dertig dagen kunnen belang hebbenden tegen dit besluit beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. achtbare college, maar omdat hij de enige was tussen al de Raadsleden, die niet geschoren was. Maar ja. hij is per slot van rekening ook geen vroede vader. Hierbij betuigen wij onze oprech te dank aan allen die hulp hebben verleend bij het bestrijden van de brand in onze woning; tevens dank aan alle medewerkenden voor de prachtig geslaagde collecte. A. Ba- rents-Flinsenberg, Veltum L. 87. Ondergetekenden betuigen hun har telijke dank aan Kath. Thuisfront en zijn medewerkers voor het ont vangen pakket: Soldaat M. H. Maas- sen, legernummer 260404174 Staf 5-6 RI Verb. Veldpk. Semarang. Soldaat Mathieu van Kessel, legernummer 271209084-1-5-2 R.I. Troepencomm. Noord-Celebes. Postkantoor Mena- do. Hartelijk vaarwel aan familie, vrienden, bekenden, de buurt en het Limburgs Thuisfront bij ons vertrek naar Indië Martien Ewalts, Sergeant J. Jenniskens, aan boord m.s. Siba- jak. Rotterdam, 4 augustus 1948. Te Oirlo brak dinsdag brand uit tengevolge van kortaflluiting in dje schuur van de landbouwer T. Claes- sens Dank zij het krachtdadig op treden van de brandweer en omwo nenden kon het woonhuis gespaard blijven. Schuur en stallingen brand den totaal uit. Van de landbouwin- ventaris kon het grootste gedeelte gered worden. Plechtige viering van het feest van de H. Rochus in de kapel te Veltum. Bijzondere patroon tegen besmettelij ke ziekten. Maandag 16 augustus om 7 uur leesmis en om 9 uur hoogmis met preek. Gedurende de Octaaf 7 uur leesmis. De fanfare van Merselo „St. Oda" welke dit jaar op haar dertig jarig bestaansfeest een festival trachtte te organiseren op de Merselose kermis, meest dit aflassen vanwege de re gen. Na lang beraadslaagd te heb ben, is het festival opnieuw vastge steld en wel op Maria Hemelvaart- dag. Bijna alle verenigingen welke destijds ook inschreven, hebben nu wederom hun medewerking toege zegd. Moge dit feest een beter ver loop hebben dan op 27 juni j.t Zondag herdacht de parochie Deur- ne hoe 300 jaren geleden, tijdens de vervolging van het Katholicisme Pastoor Jacobs nabij de Crayenhut cp Venrays grondgebied een nood- krek bouwde, om het geloof in het Peelland te bewaren. Bij deze gele genheid werden twee nieuwe klok ken gewijd door de bisschop van 's-Hertogenbosch, terwijl een open luchtspel werd opgevoerd van de heer P. Vermeltfoort uit Venray. Dit spel dat zeer in de smaak viel, zal nogmaals opgevoerd worden. Het ontwerp van een gedenkraam was te bezichtigen, dat door de Deumese glazenier Pieter Wiegersma zal wor den vervaardigd. UIT PEEL EN MAAS VAN 21 AUGUSTUS 1948 - No. 32 Zondag 15 augustus nam Oostrums Harmonie deel aan 't muziekconcours te Nijmegen-Brakkenstein in de le afd. Door enkele ongelukjes was de stemming echter niet helemaal zui ver. Hiervoor haalden ze 2puniten te weinig en keerden zodoende huis waarts met een dikke tweede prijs. De moed zal niet verloren gaan en een volgende keer zal de Harmonie met glans een le prijs in de le afd. behalen. Aan de heer H. Jenniskens, ere-prsident, werd een serenade ge bracht. De Harmonie ontving namens de inwoners van Oostrum een be drag van circa 100,als blijk van waardering. Fietsen stallen tijden de paarden rennen op zondag 22 augustus a.s. bij de Paterskerk. De opbrengst is voor het gezin Barents te Veltum, dat door de bliksem-inslag have en goed verloor. Huizen te koop: 3 behoorlijke van oorlogsschade herstelde woningen, gelegen in de Hoenderstraat nrs. 4, 6 en 8. Te bevragen bij Th. Wintels, Henseniusstraat 1. Fruit en Bieten voor siroop kun nen worden gebracht bij Siroopfa- briek Goumans Venray. Fanfare „St. Oda" te Merselo vier de zaterdag en zondag haar 30-jarig bestaan. Zaterdagavond was Merselo reeds in feeststemming en werd het festival geopend met een avondcon- oert in zaal Arts alwaar de officiële huldiging plaats had van twee jubi larissen de heren P. Pubben en J. Arts, Zondagmiddag traden 9 zuster- gezelschappen aan die deelnamen aan dit festival, voor de optocht door het dorp. Er werd buitengewoon goe de muziek en zang ten gehore ge bracht, zodat 't muzikale peil van dit festival, volgens enkele critici, op zeer hoog peil stond. De landbouwers in de gemeente Venray worden binnenkort, voor een belangrijk besluit geplaatst. De be slissing over het al of niet aanvra gen van ruilverkaveling voor het hele landbouwgebied van de ge meente Venray, omvattende ruim 8.000 ha. bouw- en weiland. De landbouwer Spreeuwenberg- Hubers te Ysselsteyn toonde ons de ze week een aardappel, welke het formidabel gewicht van één kilo haalde. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 15 augustus 1978 werden 1870 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 16 augustus 1978 was in 1445 vaka tures voorzien, zodat er thans nog 425 plaatsen vakant zijn, waarvan 183 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, (leerling)- voeger, (leerling) timmerlieden, opperlieden, grondwerkers, (leer ling) dakdekkers, schilders, kas- senbouwers, (assistent) uitvoerder, le tekenaar, woninginrichter/ stoffeerder. in de metaalsektor: plaatbankwerker, plaatwerker' spuiter, (leerling) automonteurs, monteur/demonstrateur spuit apparatuur, huistelefoonmonteur, leerling c.v.-monteurs, hulpmon teurs elektro, loodgieter/zinkwer- ker, gereedschapslijper, slijper/ polijster, draaiers, frezers, hoor ders, profielwalsers, machinebe dienden, montagemedewerkers, richter, industrielakspuiters, spui ter, meet- en regeltechnicus. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er. se cretaresse, boekhoudkundig me- dewerk(st)er, typiste/receptionis te/telefoniste, assistent accoun tants, commercieel medewerk- (st)er,, verkopers, verkoop-inspek- teur, chefslager, brood/banket bakker, kok. serveerster, kelner, docent(e) klassieke talen, ver- pleegkundige-B, nacht/slaap- wacht, afdelingshoofd, leidster bejaardenhulpverlening, rij— instrukteur/trice, taxichauffeur, heftruckchauffeur, parttime schoolbuschauffeur. overigen: huishoudhulp, produktiemede- werkers, pompbediende, leiding gevend kapper/kapster, chemisch reiniger, champignonkwekers- knecht, tuinbouwknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. B. en W. hebben geantwoord op schriftelijk gestelde vragen van de heer Konings over verkeersfacilitei- ten voor invaliden vragen waar aan wij enkele weken geleden ruime aandacht in dit blad schonken. Het blijkt dat er in Venray alleen op het parkeerterrein vóór het ge meentehuis twee plaatsen voor ge- handicaptei} zijn gereserveerd; dat er 14 landelijke parkeerkaarten zijn af gegeven en dat er 16 aanvragen op grond van een medisch advies wer den afgewezen. Het was vooral dit laatste punt waar de heer Konings moeilijkheden mee had. De onderzoekende artsen nemen geen of te weinig konitakt op met de huisartsen van de betreffen de invaliden. Mede daardoor ont staat er onduidelijkheid in de hele regeling. Hij bepleitte een soepeler beleid omdat er in Venray geen spra ke is van duizenden invaliden. Volgens de voorzitter, is men af hankelijk van hei medisch advies. Het ja of nee is doorslaggevend. Ver dere medisch indicatie wordt er van wege het beroepsgeheim niet gege ven. De heer G. Janssen, sprekende na mens Samenwerking, kon zich scha ren achter het standpunt van de heer Konings. Hij pleitte voor meer par keerplaatsen voor gehandicapten, zo wel in het centrum als bij de sport accommodaties, en zelfs individuele parkeerplaatsen bij woningen van invaliden. Indien mogelijk zag hij ook gaarne aanpassing van het trot toir bij oversteekplaatsen. Kocpmor- gens voor invaliden zag hij niet zo zitten, men maakt op een dergelijke manier zo gauw een aparte groep van de gehandicapten. Achteraf bleek echter de bedoe ling van de koopmorgen, dat b.v. een keer per maand de verkeersvoor- schriften in het centrum niet gelden voor invaliden. Men zou deze zaak eens bekijken. Ook meer parkeer plaatsen voor gehandicapten liggen tot de mogelijkheden. Verlaagde trot toirs bij oversteekplaatsen stean reeds op het gemeentelijk program. Op de Smakt waren weckflessen te krijgen, zwart dan, voor prijzen van 1,10 tot 1,80 al naar gelang de inhoudsmaat. Zekere G. uit Amster dam kocht deze in Amsterdam op, zelfs tweedehands en met J. van de Smakt, werden deze dan daar ver kocht. De ambtenaren van de C.C.D. hielpen echter een handje en namen 1200 flessen in beslag wegens prijs opdrijving. Het bleek dat reeds 1200 flessen geleverd zijn tegen die prij zen. Op zondag 5 september kunnen we in Venray weer gaan gemeten van de wielersport. Op de terreinen van Huize St. Servatius wordt dan de Oranje-ronde verreden in het kader van de Jubileumfeesten van H.M. de Koningin. Reeds hebben bekende renners medewerking toegezegd Er zijn prachtige bekers beschikbaar ge steld door de leden van het Oranje Comité en door de Venrayse Wieler club. Na afloop van de wielerwed strijd zal de belangrijke voetbalwed strijd SWSittardse Boys aanvan gen. Als men het niet eens is met een beslissing van het gemeentebestuur Wet AROB geeft burgers betere rechtsbescherming De mogelijkheid om tegen besluiten van overheids instanties protest aan te tekenen is sedert 1 juli '76 aanzienlijk uitgebreid. Dat komt door het in werking treden van de z.g. „Wet AROB". De vier letters staan voor ADMINISTRATIEVE RECHTSPRAAK OVERHEIDSBESCHIKKINGEN. In grote lijnen komt de Wet AROB er op neer, dat IEDERE burger in beroep kan gaan tegen alle over heidsbeslissingen, waardoor hij of zij rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen. Maar dan alleen, wanneer niet op een andere ma nier beroep mogelijk is. Dat betekent, dat nu ook tegen besluiten van bur gemeester en wethouders, de burgemeester alleen, de gemeenteraad en in mindere mate ook ambtena ren beroep kan worden ingesteld. Juist omdat de wet AROB ook van toepassing is op beschikkingen, die door de gemeentelijke bestuursorganen worden genomen, is hpt van belang, dat de procedureregels voor het indienen en behandelen van bezwaarschriften tegen gemeentelijke beschikkingen worden vastgesteld. De gemeente Venray zal dit doen door het vaststellen van een speciale „Verordening behandeling bezwaarschriften als be doeld in de Wet AROB".

Peel en Maas | 1978 | | pagina 6