C s STIEN STRi G VENN Open dag op het melkveebedrijf van de Gebr. van Dijck te Oirlo 1 A HUUB JANSSEN Venrayse ruiter naar wereldkampioenschap military Amrobank terug in vernieuwd kantoor aan de Julianasingel MIVA-KOLLEKTE OVERBRUG DIE AFSTAND! Illegale Turken aangehouden Kerkdienst op radio GESLAAGD Venrayse ziekenom roep kan gaan starten Jaarlijkse brand weerwedstrijden Botsing Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek Muziekfeesten Leunen PEEL EN MAAS ook üw krant Gemeente tolereert geen ongebreidelde opslag van sloopauto's Duitse postbeambten werken op het Duits soidatenkerkhof Carnaval '78-79 BUITENFEEST ST. ANNA Kind speelde voor postbode s. vindt de jaarlijkse, lande- In het week-einde van 26 - 27 augustus lijke MIVA-bliksemaktie plaats. Door een goed resultaat van de MIVA-kollekte in het bisdom ROER MOND hopen wij in staat te zijn 35 missionarissen, afkomstig uit dit bisdom, en 14 eigenlandse krachten te voorzien van een vervoermiddel. Van hen is afkomstig uit het dekenaat VENRAY: Broeder R. BOTDEN werkzaam in Indonesië. Op Sumatra is hij overste van een broeder- kommuniteit en tevens hoofd van een schoolstichting, waar verschil lende lagere scholen onder vallen. Daarnaast inspekteert hij tevens een deel van de scholen in een nabijgelegen distrikt. Voor de missionaris sen in zijn gebied verzorgt broeder Botden alle formaliteiten, hetgeen nog al wat reizen naar Medan met zich meebrengt. Zijn oude Volks wagen van 1966 laat het steeds meer afweten. Hij heeft daar de MIVA dringend om hulp gevraagd. Van de aanvragen van eigenlandse krachten vermelden wij bij wijze van voorbeeld de aanvrage van: Lilongwe-diocees, Malawi. 18 fietsen worden gevraagd door het bisdom Lilonwe, om zo 16 katechisten en 3 zusters vervoer te geven in hun pastoraal werk in meer dan 25 pa rochies van het binnenland. De katechisten zijn onmisbaar geworden, omdat zij op plaatsen, waar geen priesters zijn, de zondagse gebeds diensten verzorgen, de zieken bezoeken, huisbezoek doen, de geloofs- leerlingen voorbereiden op het doopsel, medische hulp bieden, leiding geven bij het opzetten van kleine ontwikkelingsprojekten, en gods dienstonderricht geven op de scholen. Omdat de katechisten vaak niet meer dan een centrale parochie en gemiddeld tien buitenposten te bedienen hebben, zijn ze in het vele werk, dat ze te doen hebben, toch goed geholpen met een fiets. We hopen ze die te kunnen geven op MIVA-zondag. Missionarissen en eigenlandse krachten rekenen op onze hulp bij de oplossing van hun vervoersproblemen. Gedenk daarom de MIVA-kollekte met een royale gilft. U kunt ook gireren: giro 27 22 49 t.n.v. MIVA, Vijverstraat 12, Breda. Stier» tra I i/enrat r BV. Stationsweg 11 tel.04780-4431 Makelaars In onroerende goederen J W Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhu 1 verzekeringen beheer Op 1 september vertrekt de Venray se ruiter Huub Janssen met zijn paard Klmbel naar Lexington Kentucky USA. Van 14 tot 17 september zal hij daar deelnemen aan de wereldkampioen schappen military als lid van het Ne derlands equipe. Zoals men zich on getwijfeld nog kan herinneren behaal de Huub Janssen vorig jaar septem ber met Kimbel het Europees kam pioenschap samengestelde wedstrijden. Het verschil tussen samengestelde wedstrijden en military ligt hoofdzake lijk in de zwaarte en de tijdsduur. Een samengestelde wedstrijd, bestaande uit derssuur, cross en springen wordt meestal in één dag verreden. Alleen bij een groot aantal deelnemers kan het voorkomen, dat een dag eerder de dressuurproeven worden gehouden. Voor veel ruiters betekent deelname aan een samengestelde wedstrijd een goede oefening voor het zwaardere werk, waaronder de military, die drie dagen duurt, wordt gerekend. CONDITIEPROEF Komt het bij dressuur en springen aan op de prestatie van paard en rui ter. bij de military staat de conditie van het paard centraal. Op de eerste dag worden de dres suurproeven verreden waarna het op de tweede dag aankomt op uithou dingsvermogen. Eerst moet een wegparcours van on geveer 10 km worden afgelegd met een snelheid van 240 meter per minuut. Di rect daarna volgt de steeple over 5 km met 'n snelheid van 690 m per minuut. Dan is er weer een wegparcours van plm. 10 km dat verreden moet worden met een snelheid van 240 m per mi nuut. Hierna krijgen paard en ruiter tien minuten rust. Het paard wordt ge controleerd door een veearts, terwijl de ruiter gelegenheid krijgt de nodige voorzieningen te treffen voor het ko mende onderdeel: de cross country. Voor een goed getraind paard moeten die tien minuten voldoende zijn om zich te herstellen voor de cross. Bij dit onderdeel komt het speciaal aan op vermogen, conditie, lef en doorzetings- vermogen. Huub Janssen heeft al ver nomen, dat in de cross een dertigtal hindernissen zijn opgenomen. Op de derde dag worden de spring- proeven afgelegd op een baan met hin dernissen van maximaal 1.15 m hoog. UITVERKIEZING De laatste tijd heeft Huub Janssen samengestelde wedstrijden gereden met Eddy Stibbe uit Vught met het paard Authum Haze en Alice Waanders uit Staphorst met Rigal Abott. Zes weken geleden behaalde dit drietal als equipe in Lühmühle (bij Hamburg) de eerste plaats tijdens de verreden Duitse kampioenschappen. In dividueel behaalde Eddy Stibbe de 9e, Huub Janssen de 12e en Alice Waan ders de 21e plaats. Omdat zij als lan- denequipe met z'n drieën bij elkaar bleven werden zij winnaar. Dit is voor het bestuur van de Nederlandse Sa mengestelde wedstrijden vereniging aanleiding geweest voor uitzending van dit drietal naar de wereldkampioen schappen in Lexington, Kentucky. Of hij met Kimbel in de prijzen zal denken te vallen? Huub Jansesen weet, dat hij zware concurrentie te verduren krijgt van de Duitsers en de Engelsen, die zeer goéd zijn in de military. Kimbel is niet gefokt voor de military maar verkeert in goe de conditie en heeft moed genoeg. Bovendien is het een goede gallop- peur en dat is belangrijk. In Lühmühle heeft het drietal door pech wat straf punten opgelopen: Kim bel door een rijtechnische weigering bij een water insprong. Eddy door tijdfou- ten en Alice door een val in de cross. Maar hoe het ook zij: de prestaties in Lühmühle waren in ieder geval goed voor een retourtje Amerika. Twee in Venray illegaal verblij vende Turken werden aangehouden door Venrays politie. Beide Turken hadden ook geen werk. In overleg met de bevoegde instanties is het tweetal over de grens gezet. Op heden vrijdag 25 augustus om 16.00 uur zal door burgemeester Mr. H. J. M. Defesche van Venray het vernieuwde AMRO kantoor aan de Julianasingel worden geopend. De AMROBANK is in Vénray al jarenlang' aktief. De laatste jaren echter ontstond ruimtegebrek door de sterk groeiende aktiviteiten. Na het besluit tot 'n noodzakelijke ver bouwing heeft AMRO ruim een jaar kantoor gehouden in een noodves- tiging in het hotel Almonda aan de Julianasingel. Het drastisch vernieuwde kantoor is een eigentijds gebouw geworden, met 'n exterieur dat open oogt, mede door het gebruik van veel glas in de gevels. Bovendien heeft de architekt ernaar gestreefd bij het ontwerp zo goed mogelijk rekening te houden met de omliggende bebouwing. Naast een groot gemeentelijk par keerterrein tegenover het kantoor be staat eveneens voldoende gelegen heid tot parkeren op de eigen par keerplaats van de AMRO bank. Het kantoor heeft een drempelvrije toe gang. A.s. zondag om 10 uur geeft de radio een rechtstreekse uitzending van de Kerkdienst in Den Hoebert alhier. De orde van dienst zal be paald zijn door de liturgische vorm van de Molukse Kerk. Predikant is dominee P. C. Pesulina uit Cuyk. Te Tilburg slaagde in het Maria- ziekenhuis vcor verpleegkundige A: Mej. Leonie Kortekaas. Na gedegen voorbereiding van de werkgroep Ziekenomroep Venray is het dan eindelijk zover dat begonnen kan werden met de opname van een z.g. proefband. Deze zal op 4 sep tember a.s. worden samengesteld en dan worden afgedraaid voor de le den van de werkgroep. Deze zullen dan hun beslissing nemen of de proefband waardig wordt bevonden te worden uitgezonden op donderdag 14 september a.s. De Ziekenomroep Venray zal voorlopig kunnen wor den beluisterd bij de psychiatrische ziekenhuizen St. Anna en St. Serva- tius, op de Geriatrische inrichting „De Kruuze" en het St. Elisabeth- ziekenhuis op donderdag van half zes tot zes uur. Hef is de bedoeling dat nog andere daarvoor in aanmer king komende verpleeghuizen in Venray bij de. Ziekenomroep Venray zullen worden betrokken. Ook ligt het in de bedoeling van de werk groep. dat op meerdere dagen en zo mogelijk meerdere uren uitzendin gen zullen worden verzorgd. Het zal in ieder geval niet zo zijn, dat het alleen een verzoekplatenprogramma zal gaan worden, maar meer een in- formatief-karakter krijgt, toegespitst op de aktualiteit. Eindelijk gaat Venray dan mee doen aan de krans van ziekenomroe pen in Limburg, waar er zelfs bij zijn welke meer dan 25 jaar bestaan. Samenwerking is verkregen met na me in de beginperiode met de zie kenomroepen van Horst en Venlo- Tegelen. Op die start hopen we binnenkort nader terug te komen. In ons blad zal elke week een aan kondiging geplaatst worden van wat er tijdens de uitzending van die don derdag te beluisteren valt. De traditionele jaarlijkse brand weerwedstrijden welke telkenjare door de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox „de Phoenix" worden geor ganiseerd, zullen dit jaar worden ge houden op zaterdag 9 september a.s. De 35-jarige bestuurster van een personenauto mevr. C.-P. uit Eind hoven reed vanaf de Kempweg de kruising van de Westsingel op en zag te laat de over de Westsingel rij dende personenauto bestuurd door de 40-jarige mevr. W.-V. uit Venray. Er ontstond een botsing maar geluk kig alleen met materiële schade. Venray behoort tot de eerste ste den in ons land waar in het kan toor van de AMRO bank de nieuwe huisstijl volledig is doorgevoerd. Dit komt vooral tot uitdrukking in het interieur. Door weloverwogen ge bruik van materialen en kleuren is een vriendelijke ruimte ontstaan. De inrichting biedt de cliënten privacy tijdens de persoonlijke adviezen en transacties. Terwille van de veiligheid van me dewerkers, cliënten, geld en gelds waarden is een belangrijke voorzie ning getroffen in de vorm van onder meer volledige baliebeveiliging. Zaterdag 26 augustus organiseert de AMRO bank een Open Huis. Alle inwoners uit Venray en omgeving zijn tussen 14.00 en 16.00 uur van harte welkom. Zij kunnen zowel voor als achter de balie een kijkje komen nemen en kennis maken met de me dewerksters van het AMRO kan- toqr. Het Open Huis staat in het teken van diverse attrakties. In het kan toor zal Jan van Kooperen, glasbla zer. een demonstratie geven van zijn Tijdens de laatste raadsvergade ring van de zittende raad van de ge meente Vierlingsbeek nam men af scheid van zes raadsleden die niet meer zullen terugkeren. Burgemees ter van Heusden bracht in zijn af scheidstoespraak de verdiensten van deze raadsleden naar voren. Er was een speciaal woord van dank aan het adres van wethouder Klein Schiphorst die gedurende 8 jaar wet houder was geweest en in totaal 12 jaar lid van de raad. Verder zullen de heren Koopmans, Holthees Bal- tussen uit Overloon, Bartels en Franssen uit Vierlingsbeek en Pari don uit Vortum-Mullem niet meer terugkeren. Ieder kreeg voor zijn in breng dankwoorden te incasseren. DE AGENDA In vlot tempo en op zakelijke wij ze nam de raad de volgende beslui ten: Votering van een bedrag van 9-651,voor aanschaffing gymnas- tiekmaterialen voor de basisschool te Vortum-Mullem; principebesluit stichting basis school te Vierlingsbeek; voor de verbreding van een sloot aan de Baansestraat te Overloon werden enkele strookjes grond aan gekocht. voor de bouw van enkele be jaardenwoningen in Vierlingsbeek en Overloon werden aan de stichting Volkshuisvesting en Stichting Be jaardenzorg enkele kavels grond ver kocht werd de bouwverordening aan gepast volgens de landelijke richt lijnen; voteerde de raad een bedrag van 20.000,voor verplaatsing van de pompput riolering in de Spoorstraat; kan de afronding plaats vinden van de Huiderstraat te Maashees en daarvoor voteerde de raad een be drag van 40.800, de raadsleden hadden geen moeite met de voorgestelde subsidië ring van het Jongeren Adviescen trum. voor de wethouders van de ge meente Vierlingsbeek treedt ook de uitkering en pensioen verordening wethouders in werking. De raad was van gevoelen dat dit een goede zaak is; het vegen binnen de gemeente zal machinaal gaan gebeuren en de raad had geen bezwaar tegen uitbe steding van dit werk. De totale kos ten per jaar gaan 16.000,bedra gen; de winkelsluitingswet werd aangenomen en dat betekent dat de gemeente Vierlingsbeek op vrijdag avond koopavond zal hebben; de school voor Amateuristische Kunstbeoefening te Boxmeer kreeg de gevraagde subsidie; Vermelden wij verder uit de raads vergadering nog dat het nieuwe re glement van orde werd aangenomen en dat bij wijze van proef ook het publiek de kans krijgt hun zegje te doen na de raadsvergadering, maar dat zal dan geen uur zijn, maar een half uur. Bij de rondvraag drong met name mevr. Monnée-Sluys aan op meer beveiliging voor de schoolgaande jeugd vanuit de Bergsche Kamp naar Overloon. Burgemeester van Heus den beloofde dit met politie en schoolbestuur te bespreken. kunnen. Sneltekenaar en karikaturist A. v. Schaik maakt in een razendsnel tem po humoristische portretten van be zoekers. Er vindt een doorlopende fietswedstrijd op home-trainers plaats. Steeds duelleren twee deelne mers tegelijk, van wie de snelheden op een grote klok kunnen worden afgelezen. Er wordt gefietst over af standen van 150 en 250 meter en voor elke categorie zijn er aardige prijs- te winnen. Ook wordt voor iedereen die mee wil doen een puzzel pos terwedstrijd georganiseerd met een eerste prijs van 10 gram goud, een tweede prijs van 200 gram zilver en een derde prijs van 100 gram zilver. Ook voert de bank een spaaraktie: een ieder die een 'gewone' spaarre kening opent met een eer9te inleg van tenminste 15,of 100,op de andere spaarrekeningen, ontvangt 'n aanmoedigingspremie van 7,50. Het publiek kan dan voor slechts 5, een langspeelplaat kopen van ,,Mar- tine Bijl zingt liedjes uit de tijd van Ot en Sien". Op zaterdag 30 september en zon dag 1 oktober organiseert fanfare drumband „St. Catharina" Leunen- Veulen-Heide een groots opgezet mu ziekfeest. Dit feest zal plaatsvinden in het garagepand van Automobiel bedrijf J. van Gorp BV aan de Hors- terweg te Leunen. Op beide dagen zullen tal van muziekgezelschappen uit Gelderland, Brabant en Limburg optreden. Op de zondagmiddag is er voor de jeugd 'n ballonnenwedstrijd en een optreden van de 'Mini-motor Club' uit Venray, u allen wel bekend van hun optredens voor de T.V. Het hoogtepunt van de festiviteiten zal ongetwijfeld worden de trekking van de grote loterij op zondagavond. Dan zal bekend worden wie de eigenaar is geworden van de prachtige Ci troen 2CV4 en de verdere prijzen. De trekking zal worden verricht door notaris Kooien uit Venray. De stem mingsmuziek op deze avond is van blaaskapel „De Smeleblaozers" uit Ysselsteyn. De opbrengst van de lo terij is bestemd voor de vervanging en vernieuwing van de uniformering der drumband. Tezijnertijd zullen we U op de hoogte stellen van de in deling van het muziekprogramma. Op zondag 27 augustus zal vanaf 10.00 uur tot 16.30 uur aan alle be langstellenden de gelegenheid wor den gegeven om kennis te nemen van dit modern rundveebedrijf. Ook niet-agrariërs zijn van harte welkom Om 10.00 uur opening door de wet houder van de gemeente Venray, de heer J. W. Loonen. Er zal een veebeoordelingswed- Het raadslid J. Reintjes heeft b. en w. er op gewezen, dat in tegenstel ling met de gemeentelijke plannen om een model loopterrein voor de woonwagenbewoners in te richten, nu reeds een massale hoop „puin" op het terrein Kroef .n de Spurkt is ge deponeerd. Naar zijn schatting min stens 150 sloopauto's Wethouder mevr. Rutten-Tielen was hiervan onkundig, maar beloofde de zaak te onderzoeken en in de raads vergadering van 29 augustus a.s. de zaak uit de doeken te doen. Wethouder Schois wist te vertellen dat reeds op het voorlopige woon wagenkamp Vlakwater sloopauto's waren aangetroffen. Dat was tegen alle afspraken in. De beweners wa- aangemaand de zaak op te ruimen De voorzitter, burgemeester De fesche. kennelijk ook verbaasd over deze slooptoestand verklaarde dat een ongebreidelde opslag beslist niet zal worden getolereerd. Een dertigtal 3e jaars leerlingen van de Duitse Bundespost. afdeling Fernmeldedienst, uit het Beijérse Weiden, hebben 14 dagen van hun vakantie opgeofferd om te komen werken cp het Duits Militair Kerk hof te Ysselsteyn. Zij slaagden er in die tijd in om ongeveer 700 kruizen te vervangen. Behalve hun vakantietijd kostte dit de jengeren ook nog eens 120 DM be-temd voor een tweedaagse rond tocht door Nederland, met o.a. een bezcek aan de Euromast en Maduro- dam. Eveneens werd een bezoek ge bracht aan de kantoren van het Te lefoondistrict Venray, waar ze door deskundigen werden rondgeleid en voorgelicht. Het bleek hier dat de Venrayse PTT in zijn communicatie mogelijkheden verder is dan de Duitse Bundespost. In het Gemeenschapshuis te Yssel steyn werd met de bevolking feest gevierd, waarbij de Smeleblaozers o.l.v. Wiet van der Hof voor de mu zikale begeleiding zorgden, terwijl de „zingende sheriff" het vokale ge deelte verzorgde. Vanuit Beijeren hadden de post beambten veel geschenken meege bracht, welke in een tombola van eigenaar veranderden. De opbrengst werd aan Pastoor Janssen ter hand gesteld, om te bestemmen voor een sociaal doel Dat de gasten met 51 een voet balwedstrijd tegen de Ysselsteynera verloren, mocht de pret niet druk ken, want men denkt er hard over om vanuit Weiden telkenjare een werkbezoek aan het kerkhof te bren gen, dit was trouwens al het twee de bezoek Tegen lichtmast De 19-jarige bestuurder van een personenauto P. B. uit Bergen werd op de Overloonseweg afgeleid door een naast hem zittende vriend en daardoor raakte de door hem be stuurder auto uit het juiste spoor en kwam tegen een lichtmast tot stil stand. Lichtmast en auto werden be schadigd. strijd worden gehouden waaraan de beste veekenners uit Limburg zullen deelnemen. Om 16.00 uur zullen de winnaars van deze wedstrijd bekend worden gemaakt. Vanaf 11.00 tot 15.00 uur zullen er filmpjes over de Nederlandse en Ca nadese landbouw worden vertoond. Op het bedrijf zijn op een stencil nadere gegevens over het bedrijf be- Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9x9 f 0,75 9 x 13 f 0,90 Alleen gelukte foto's be talen I Foto WINKELCENTRUM TBRUKSKE VENRAY Het carnavalsseizoen '78-'79 ligt nog enkele maanden voor ons. Com missie Circus Mok is echter al ont waakt uit zijn wintcr-hazcslaap cn is al volop bezig met de voorberei dingen van de zittingen, welke res pectievelijk 2. 3 en 10 februari 1979 plaatsvinden. Om deze avonden een echt Rooys kulutreel tintje te geven, willen wij een beroep doen op verenigingen, greepen en individuelen die op deze avonden willen laten zien dat ook zij, als Piëlhazen, een Rooyse show kunnen brengen. Dit kan zowel op muzikaal als vocaal gebied, als het maar carnavalesk is! Ideeën? Belangstelling? Kom 'ns met ons praten in Hotel Almonda. waar wij op zondag 1 oktober. 8 ok tober en 15 oktober zitting houden van 11.00 - 12.30 uur. Telefonisch kunnen wij U ook in formaties verstrekken. Neemt U dan even kontakt op met: 04780-2832 of 1024 of 4176 of 6944 of 5666, liefst na 18.00 uur. VasteIaovrsverenig:ng De Piëlhaas Commissie Circus Mök In het kader van het 70-jarig be staan van St. Anna wordt komend weekend een bui ten feest georgani seerd. Voor de bezoekers (alle men sen zonder uitzondering) de gelegen heid om eens kennis te maken met dit psychiatrisch centrum. De feestelijkheden hebben plaats op zaterdag van 10 tot 23 uur en zon dag van 11 tot 23 uur. Het geheel werdt omlijnd door shows van ver schillende muziekkorpsen. Van de diverse attrakties noemen we de loterij, het rad van avontuur, een boetiek, bommensport, marmot- tenrace, bussen gooien en envelop- pentent. In de danstent spelen enkele fantastische orkest. Wij kunnen een bezoek van harte aanbevelen. Een 5-jarige kleuter had een mo ment dat de postbode niet keek, zich meester gemaakt van een bundeltje post bestemd voor de wijk Veltum. De kleuter had geen notie voor wie de post bestemd was en bracht „keu rig netjes" huis aan huis enkele post stukken. totdat een aldaar wonende dame het vreemd vond dat de kleu ter post bezorgde, en zij stelde zich in verbinding met de politie. De Venrayse politie wist het jonge post- bodetje op te sporen en de rest van de post over te nemen. De PTT werd in kennis gesteld en de werkelijke „tante pos" had nog extra werk om de post terug te halen en bij de rechtmatige ontvangers te bezorgen. schikbaar. In een consumptietent zijn diverse consumpties verkrijgbaar. Deze ak- tiviteit wordt georganiseerd door de A.J.W. (agrarisch jongerenwerk) van de kring Venray-Gennep. Vanaf de snelweg DeumeWans- sum is nabij de afslag in Oostrum door middel van bordjes „Boer en Bedrijf" de weg naar het bedrijf aan gegeven.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3