VERENIGINGSNIEUWS Braktief PvdA >NJ 160 Boek snel! Rabobank Sociale School VAMOS A VER ruime woning Venray IN Venrays Mannenkoor EIITERPENIEIIWS Kath. Vrouwengilde SCHUTTERSNIEUWS Speciale aanbiedingen van de persoonlijke bank Avond-College „Venlo" volwassenen-onderwijs Verenigingsiiienws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Donderdag 24 aug. om 19.30 uur repetitie voor de bassen en baritons en om 20.00 uur voor het gehele koor. Maandag 28 aug. bestuursvergade ring in Hotel Almonda. Denk aan 't verzamelen van oud papier in de container achter garage van Ham! Afmelden uitsluitend bij H. Gom- mans, Niessenstraat 7. tel. 2687 of Hotel Almonda, tl. 5777. Donderdag 24 aug.: 19.00 partijrepetitie 2e en 3e kla rinetten Prinsenhof. 19.30 repetitie harmonieorkest in Prinsenhof. Tijdens deze repetitie zullen af spraken gemaakt worden voor ex tra repetities in de toekomst in verband met delname concours op 5 november te Vught. Vrijdag 25 aug.: Serenade gouden bruidspaar Hen- driks-Cortenbach. Bijeenkomst om kwart vóór acht op parkeerterrein restaurant Vlakwater. Zaterdag 26 aug.: Opening Amro Bank. Bijeenkomst om 12.00 uur 's middags op par keerterrein Leunheweg 2a (voor heen gemeentehuis). Maandag 28 aug.: 20.00 bestuursvergadering kantoor notaris Kooien. Donderdag 31 aug.: Partijreptitie volgens afspraak om 19.00 uur Prinsenhof; 19.30 uur rep. harmonieorkest. Zaterdag 2 sept.: Taptoe Venray. Bijeenkomst om 20.15 uur in de schouwburg. JEUGDOPLEIDINGEN Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen. 19.30 u. klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Verstegen. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof 1671. Afmelden jeugdopleidingen uit sluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. Er is nog plaats voor enkele hoorn blazers een opleiding te krijgen voor het jeugdorkest. Opgave vóór 30 aug. a.s. bij de heer J. Radts, Niessenstr. 16, telefoon 2803. Vrydag 25 aug.: 18.30 Repetitie voor de sopranen, alten en aspiranten in de Galmhut. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 28 aug.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten en aspiranten. Dinsdag 29 aug.: 18.30 Extra repetitie voor de al ten. Vrijdag 1 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten en aspiranten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 3 sept.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. f Woensdag 30 aug. om 19.45 uur partij repetitie voor de mezzo-spora- nen. Om ongeveer 20.15 uur voor het hele koor. Nu de vakanties weer voorbij zijn, verwachten we een goede opkomst. We hebben een druk programma, zo als de Zangersdag, een concours, de Kerstconcerten, ons zondagochtend concert. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom tl. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 29 aug. 20.00 uur repetitie in de Essel, Ursulastraat voor het hele koor. Indien U verhinderd bent gelieve U zich af te melden bij: Mevr. W. Manders-Weyers, Oranjestraat 7, tel. 6159. sccr.: N. de Graaf-Wünen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Hierbij nodigen wij onze leden uit voor onze eerste bijeenkomst van het verenigingsjaar 1978-1979. In de af gelopen maanden heeft het bestuur hard gewerkt om een programma samen te stellen, waarin zoveel i gelijk met de door U ingebrachte wensen en ideeën is rekening ge houden. Zoals U in ons ledenblad ..de Doorkijk" hebt kunnen lezen, is het thema, dat het Katholiek Vrouwen gilde Nederland dit jaar als leidraad heeft gekozen: „Kiezen en delen - Hoe kies ik - Wat deel ik" en wij willen ook in onze afdeling proberen dit thema als een rode draad door ons jaarprogramma te laten lopen. De openingsavond zal zijn op maandag 28 augustus a.s. Om 19.30 uur H. Eucharistieviering in de kapel van het St. Joseph klooster, Overloonseweg 2. Deken L. Theunis- sen zal in deze viering aandacht be steden aan bovengenoemd jaarthema. Daarna samenkomst in de foyer van de schouwburg, waar de voor zitster J. van Soest-Linssen U het jaarprogramma zal voorleggen ener gelegenheid is voor het afwerken van enkele huishoudelijke zaken, zo als het aanmelden voor de diverse aktiviteiten. die in het komende sei zoen zullen plaatsvinden. Tijdens het tweede gedeelte van onze openingsavond willen wij op een speelse manier bezig zijn met het jaarthema. Misschien herinnert U zich nog de avond in het vorige sei zoen, waarop wij ons met behulp van een ganzebordspel o.m, hebben verdiept in het thema „Gerechtig heid". Deze avond was een groot succes. Wij hopen dat het spel, dat wij op 28 augustus zullen spelen, U ook zal aanspreken. Indien U de 2 laatste nummers van „de Doorkijk" nog hebt, raden wij U aan de ka- terns over „Kiezen en Delen" nog eens door te lezen. Lour descomité afd. Venray MUZIEK, DISCO, DANSEN Morgen, vrijdag 25 augustus, ver wachten wij allen die hebben mee gewerkt om onze bloemenaktie op zaterdag 3 juni j.l. te doen slagen. We hopen dan ook van harte dat iedereen van de partij zal zijn, zo dat we er een fijne happening van kunnen maken. De live-muziek wordt verzorgd door John en Richard Philipsen, ter wijl Emiel Beerkens het disco-ge deelte voor zijn rekening zal nemen. Iedereen zal begrijpen dat deze avond niet ten koste mag gaan van de opbrengst van de bloemenaktie. Daarom zullen de consumpties -tegen zeer lage prijs verkrijgbaar zijn. Bovendien zou het voor ons on mogelijk zijn een dergelijke avond te organiseren als we niet die onmis bare steun hadden van dhr. J. Beer kens en zijn medewerkers van Huize St. Vincentius, waar wij al zo vele malen te gast mochten zijn. Bij voor baat al onze hartelijke dank. U wordt wel verzocht géén ge bruik te maken van de hoofdingang, maar rechtstreeks naar de zaal te gaan. Vanaf kwart over zeven zal iemand r-anwezig zijn om U de weg te wijzen. We hopen dat U allen een fijle en ontspannende avond zult hebben. Zo wel jong als oud, kunnen hier vol ledig aan hun trekken komen. Men mag een introducé meebrengen. Ook onze kolporteurs/trices zijn van har te welkom. We beginnen 's avonds om half acht en sluiten klokslag half elf. Tot morgen, vrijdag! KAARTVERKOOP U kunt ze weer verwachten, de mensen die telken jare veel tijd uit trekken om de steunkaarten van het Lourdes Liefdewerk te verkopen. We verheugen ons, dat we ditmaal weer enkele nieuwelingen als kolporteur/ trice hebben mogen inschrijven, ze ker als we zien dat ook de jeugd boven zestien jaar zich voor dit werk gaat inzetten. Wij bevelen de ze kaartverkoop van harte bij U aan, want het is juist deze aktie, waar van zoveel zieken afhankelijk zijn of ze volgend jaar naar Lourdes kun nen. Wijs daarom onze kolporteurs/ trices niet zonder meer van de deur; zij stellen hun vrije tijd beschikbaar voor de zieke medemens. De kaarten kosten 2.50 of als U dit te veel vindt, 1.50. De prijzen staan op de kaarten gedrukt. Alle medewerkers- sters zijn voorzien van een legiti matiebewijs. wat ze op verzoek gaar ne zullen tonen. U kunt ook een bedrag storten op rekening nr. 1739.06.958 van de Rabo bank Venray t.n.v. Lourdes Comité afd. Venray. Kanarievereniging De Huisvriend Vergadering maandag 28 augustus 1978 om 20.00 uur In den Engel. Agenda Opening. Verslag sekretaris. Bestuursmededelingen. Ingekomen stukken. Kontributie-inning. Ringenbestelling 1979. ondvraag. Sluiting. FEESTAVOND Zaterdag 2 september 1978 om 20.00 uur In den Engel. Grote op komst wordt verwacht. Op zondag 20 augustus heeft er weer een wedstrijd plaats gehad tus sen O.L. Vrouwe Gilde te Holthees,, St. Willibrordusgilde te Geysteren en het Gilde van St. Anna van Venray voor de kleine kring te Geysteren. In het algemeen klassement: 1 St. Willibrordus, Geysteren 2 O.L. Vrouw Gilde, Holthees 3 St. Anna Gilde. Venray In het totale klassement korps- schieten: 1 St. Anna, Venray 2 St. Willibrordus, Geysteren 3 O.L. Vrouwe Gilde, Holthees Het kampioenschieten: 1 P. v. d. Broek, Venray 3 Th. Groetelaars, Geysteren 2 J. Janssen, Holthees 4 E. Cornelissen, Geysteren 5 J. v. d. Ven, Holthees Vrije hand schieten: 1 J. Willems, Venray 2 P. v. d. Broek, Venray 3 J. v. d. Ven, Holthees 4 H. Rongen, Venray 5 P. Groetelaars, Geysteren Uniformenfonds 1 W. Rongen, Venray 2 H. Rongen, Venray 3 J. Goren, Holthees 4 E. Cornelissen, Geysteren 5 H. Pijls, Holthees Personeel schieten: 1 A. v. d. Broek, Venray 2 Th. Groetelaars, Geysteren 3 W. Wijnhoven, Holthees 4 P. v. d. Broek, Venray 5 J. Willems, Venray 6 H. Rongen, Venray A.s. weekend, 25, 26 en 27 augustus is er weer een Braktief. Dit reeds voor de achtste keer. In voorgaande jaren werd dit eve nement een hele week gehouden, waarvan verschillende jaren in het St. Odapark. Dit jaar is het pro gramma wat ingekort door allerlei toestanden. Volgend jaar hopen we er weer een echte Braktief van te maken. Het programma heeft het volgende te bieden: Het begint vrijdag met een Reek en Roll avond. De entree hiervoor is 7.50. Zaterdagmiddag is er een voetbal wedstrijd, waarna er slapstickfilms gedraaid worden. 's Avonds is er het optreden van de Venrayse groepen The Loo en The Hooked. Entree 5, Zondagmiddag is er een grote vlooienmarkt, waarna 's avonds een optreden van de nieuwe Nederlandse band „Doe Maar!" „Doe Maar!" is een Nederlandse band die bestaat uit 4 personen, waarvan 2 mensen deel uitmaakten van de legendarische groep De Slum- berland Band, t.w. Ernst Jansz, pia no en zang en Piet Dekker, bas en zang. Verder spelen mee: Karei Ko- pier. drum en zang; Jan Hendriks, gitaar. „Doe Maar!" swingt in elk geval de pan. uit. De entree is 6,-. Dit weekend vindt plaats in en om O.J.C. De Brak, Stationsweg 51, Venray. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag 26 augustus is er weer disco vcor alle leeftijden. Jullie we ten wel waar het goed is. Dat is na tuurlijk in trefcentrum „den Hoen der" aan de Ursulastraat 2 te Ven ray. Voor zaterdag zullen de volgende medewerkers aanwezig zijn: Gerrit, Anja, Martien en misschien dat Leo er ook bij is. Verder zullen Pukkie, Corry en Sam de muzikale omlijs ting verzorgen. Natuurlijk is Toon van de partij en wel als beheerder. Dan kunnen we jullie vertellen dat er op 29 sept. a.s., dus op een vrijdagavond zoals jullie dat graag hadden, een disco voor personen voor 12 jaar en ouder. We zullen om 8 uur beginnen en om half 11 stoppen. Nou dan tot ziens op de disco za terdag a.s. Religieusen van het dekenaat Venray Op woensdag 6 september a.s. zal er in de kapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis een eucharistieviering zijn. waarvoor de religieusen van harte worden uitgenodigd. Deken Theunissen zal voorganger zijn. Nog enkele belangrijke data voor komend jaar: Donderdag 12 oktober komt Pater v. d. Looy. Hij zal met ons gesprek ken voeren over nieuwe religieuse gemeenschappen in deze tijd. Verder hebben we met Pater Sil vester van de Ven van de Abdij van Berne van Heeswijk geprobeerd een datum vast te stellen voor een bezin ningsdag. De datum is 31 maart 1979. Als onderwerp is gekozen: „Ontwik kelingen in het religieuse leven. Her interpretatie van onze geloften". Mochten er onder u nog goede sug gesties leven voor bezinning of an derszins. dan houdt zich daarvoor aanbevolen de voorzitster van het Religieusenberaad zr. Philomena Kusters, Eindstraat 8, Venrav, tel. 1359. AFDELING VENRAY De afdeling Venray van de Partij van de Arbeid komt weer bijeen voor een huishoudelijke vergadering op donderdag 31 augustus, 's avonds om acht uur in het Vormingscentrum aan de Bevrijdingsweg. We starten na de vakantie met een drukke vergadering waarin als voornaamste punten op de agenda staan: de achtergronden van de pers berichten rond wethouder Loonen en Henk Willems en de brief over pro gressieve samenwerking van de PSP. Naast de provinciale staten, de taak verdeling in de gemeenteraadsfrak- tie en de raadskommissies komt dan nog het probleem aan de orde hoe de afdeling bestuurd moet worden nu twee bestuurslden in de gemeen teraad gekozen zijn. Zoals altijd is iedereen welkom: onze afdelingsver gaderingen zijn openbaar. Inlichtingen: Lamersveld 4, Ven ray, tel. 3655. Afgelopen zondag zijn er weer 'n paar hele leuke waarnemingen ge daan waarbij die van de Zwarte Ooievaar er wel uitsprong. Voor vo gelaars zijn de nu volgende maan den wel heel interessant omdat tij dens de vogeltrek nog veel meer van zulke waarnemingen te verwachten zijn. Maar goed, 'n beetje massel heb je daar wel voor nodig. Zondag zijn er weer 'n paar ex cursies. Allereerst de excursie van Boena en Gert-Jan. Zij gaan naar de grote Peel. Deze excursie kan ter plaatse nog wel gesplitst worden maar dat zie je wel. Dit wordt wel 'n vogelexcursie. Henk leidt ook 'n excursie, maar 't excursiegebied is nog niet bekend. Henk houdt zich bezig met van alles en vogels. De derde excursie gaat naar de weiden achter Vlakwater en houdt zich bezig met plantjes, libellen en heel zeldzame vogeltjes. Vergeet je laarzen niet. Ze starten allemaal om om half 8 en vertrekken vanaf de Schouwburg. Nog iets anders, binnenkort komt er weer 'n nieuw Jeneverbesje uit, dus als je hier nog iets in kwijt wilt kun je dit bij mij afgeven. Kopij- datum tot omtrent 1 september. Tot kijk. Jan jeugdnatuurwacht INSTALLATIE NIEUWE LEDEN Nu de aanmeldingstermijn voor opgave van nieuwe leden verstreken is. kan het bestuur van de Jeugd natuurwacht de voorbereidingen gaan treffen voor de installatie van deze nieuwe leden. Deze installatie zal gehouden worden op woensdag 13 september a.s. Dus tot die datum even je geduld bewaren! Een van de eerste akties zal zijn het oplossen van een puzzel. Ook staan er al een aantal excursies gepland naar na tuurgebieden in onze gemeente. En verdere aktiviteiten volgon nog. ZONNEBLOEM AKTIE Op maandag 21 augustus kwamen er 23 telefoontjes binnen! We heb ben de indruk dat de zonnebloemen, dankzij de vele zonneschijn, behoor lijk gegroeid zijn. En we verwachten dat ze met dit weer nog meer zullen groeien, als jullie ze tijdig wat wa ter geven! De stand op 21 augustus was als volgt (volgens eigen opgave): Bü de driestammers: 1 Miriam Willems. Bergweg 7 11.50 2 Henk Bergmans, Willemstr. 10.50 3 Mirj. Hoogendijk, Rochusstr. 10 26 B(j de eenstammers: 1 Miriam Peeters, Deurnesew. 4.40 2 Annie Coppes, Leunen 4.00 3 Mark Classens, Oirlo 3.77 4 Gerald Kersten, Oirlo 3.56 5 Monique Hoedemaeckers 3.52 6 Ronnie Achten, Oirlo 3.45 7 Marie-J. Clevers. Marijkestr. 3.37 8 Marjan Bosmans, Langeweg 3 32 9 Conny v. Duinhoven, Kruisstr. 3.21 10 Ant. v. Duinhoven, Kruisstr. 3.16 11 Miriam Dijkmans, Oirlo 3.15 12 Monique Claessens, Arkstr. 7 3.10 José Michels, Merselo 3-10 14 José Mariens, Oirlo 2.94 15 John Hendriks, Merselo 2.88 16 Tonny Minten, P.v.d.Gaetstr. 2.87 17 Kitty Jenniskens, Ysselsteyn 2.85 Harrie Minten, P.v.d.Gaetstr. 2.85 19 Henk Jenniskens, Ysselsteyn 2.81 20 Mariëlle v. Hoof, Bosweg 28 2.51 A.s. maandag 28 augustus kunnen de Jeugdnatuurwachters weer de hoogte van jullie zonnebloemen door geven en wel tussen 7 en 8 uur. Let wel even op het volgende: in het vervolg tenzij anders aangekon digd in Peel en Maas opbellen naar de heer Arts (04780) - 6 1 3 5. Doe je met de eenstammers mee. dan kun je opbellen als je zonne bloem hoger is dan 3 meter. En doe je met drie zonnebloemen mee, dan moeten ze samen meer dan 9 meter zijn. Voor de koplopers valt er wellicht een prijsje te verdienen! Overigens zullen alle zonnebloe men, als je ze tijdig water blijft ge ven en als de zon flink blijft schij nen, nog aardig wat groeien. We zijn benieuwd. Voor alle duidelijkheid herhalen we het nog even: niet meer de heer Jansen bellen, maar de heer Arts: (04780) - 6135. De volgende week staat de stand weer vermeld in Peel en Maas! openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: W. A. L. M. van den Berg. Van de lach tot de traan; het cabaret so ciologisch bekeken. A. Bonar en D. MacCarthy. Tuin kruiden teel-gebruik-recepten. C. H. Delacato. De volstrekte vreem de; het begrijpen en begeleiden van het autistische kind. J. Dominicus .Portret van Finland. P. H. Esser. Het drama der mate lozen; alcohol en drugs. Het gezinsboek voor vrije tijd en va kantie. J. Hage en D. Hage. Planten voort- kweken als hobby. P. Haining. Raadsels uit het verle den. W. Ulrich. Alles over haar. A. Pieck. Volksvermaak; de wereld van Anton Pieck. Dit is maar een greep uit de vele mogelijkheden die de Rabobank te bieden heeft. Door tijdig boeken (zeker voor het hoogseizoen!) voorkomt u teleurstelling. Nu heeft u nog alle keus. geld en goede raad voor MAVO (dag- avond-) HAVO MEAO - boekhouden etc. talen bedrijfscorresp. geldende voor partiële leerplicht; lesgeld slechts f 100,f 160.per jaar; elk vak kan ook afzonderlijk worden ge volgd; voor elk vak waarvoor u slaagt ont vangt u een DEELCERTIFICAAT; 6 van die certificaten in een juiste combinatie zijn TE ALLEN TIJDE inwiselbaar tegen het di ploma; diploma's gelijk aan dag-onderwijs; AANVANG: 28 augustus. (aanmelding z.s.m.) Voor inlichtingen stuurt u een briefkaart aan: Avond-college „Venlo", Craneveldstraat 85 telefoon 077-13874 ZATERDAG 26 AUGUSTUS: Optreden van THE LOO in De Brak Naar aanleiding van het sukses dat The Loo, neerlands beste PUNK- greep, had tijdens hun vorige optre den in de Brak zullen ze op veler verzcek, zaterdag 26 augustus weer optreden, weer in de Brak. De bezetting van de groep is als vclgt: Nico C. - Vocals; Johnny Rab bit - drums; The Jacky - bazs; Rob Ramone - gietaar; Peater Bass - (backing) vocal en de rest. Het optreden vindt's avonds plaats. VENRAY - HORST -SEVENUM Het NKV heeft een circulaire ver spreid over de Sociale School in de regio Venray-Horst-Sevenum. waar van de kennismakingsavond zal plaatsvinden a.s. maandag 28 augus tus om 8 uur in het VWJ-gebouw (oude Tuinbouwschool) aan de Schoolstraat 41 te Horst- In bedoelde circulaire wordt nog eens duidelijk de doelstelling van de Sociale School en haar werkwijze uiteen gezet. Duidelijk blijkt ook dat deze school bedoeld is voor men sen die méér willen; die niet alleen voor de eigen huisdeur willen ve gen, maar zich willen inzetten voor het werk in wijk, buurt, dorp of streek, voor de vrouwenbeweging en de vakbeweging, voor de volkshuis vesting en het milieu; kortom voor het welzijn van henzelf en hun medemensen. De Sociale School van het NKV is een al 46 jaren oude instelling, wel ke echter altijd nieuw blijft, omdat het zich steeds aanpast aan wat er gaande in is kerk. vakbeweging en maatschappij. Heel speciaal is de So ciale School bedoeld voor allen die de kans op „vervolgonderwijs" he laas niet hebben gekregen. Het is zonder meer duidelijk dat het bezoeken van de Sociale School van de deelnemers veel vergt; 3 win terseizoenen telkens 30 lesavonden van 2l/t uur, in de periode van sep tember tot mei. Kan men dat op brengen voor zich zelf, voor het ge zin, de maatschappij en de vakbewe ging. dan heeft men er zijn hele ver dere leven nut en profijt van. Wilt U meer weten van de Sociale School, dan kunt u wat Venray be treft terecht bij P. Hendriks. Alde- weg 9, telefoon 04780-5143. Maar bo vendien bent u van harte welkom op de kennismakingsavond a.s. maan dag. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo prOximo, a las once y cuarto, Misa con platica y cantos en Castellano en nuestra capilla, Over loonseweg 2 en Venray. Después de la Misa reunion en la salita del con- vento con un cafelito. En el hospital de Venray ha nacido Lydia, hija de Nicolès Péres y Maria Cèceres. Los felices padres y padri- nos les anuneiarón con tiempo cuan- do el padre Juan bautizara a su hija. Los Senores de Salcedo les agra- decen la corona que el Club Espaftol ha puesto en el sepulcro de Natali y tambi'n a todos los Espafioles la sim- patia en el accidente, muerte y en- tierro de su hijita Natali. El domingo pasado la Maestra ha explicado cómo se arreglarè la en- senanza bicultural en el nuevo tri- mestre. La concessión de la becas tiene retraso; paciencia, pues, dica la Agregaduria! Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Va a empezar el curso de costura y holand's para mayores y jóvenes. Da. Isabel van Dun Gracia va a or- ganizar es te curso. El mart es el dia 5 de Setiembre habra una reunion en el Centro en Leunseweg a las 20.00 horas. Hasta la vista! UITSTAPJE K.V-O. Dinsdag 5 sept. het jaarlijkse uit stapje. We vertrekken vanaf par keerterrein om half acht naar Does burg naar het mosterdmuseum en fabriekje. Daarna naar de glasblaze rij, ook in Doesburg. Verder gaat dan onze tocht naar 's Heerenberg naar de „Gouden Handen" waar zoveel te zien is op allerlei terrein, dat daar de middag wel mee»gevuld zal zijn. Om ongeveer 20.00 uur hopen we weer in Overloon te zijn. De kosten zijn voor de bus en entree 8. inbegrepen, 24,per persoon. Gaarne opgave en betaling tot en met 30 augustus bij mevr. Visser- Boerstal. Op 28 aug. start weer de gymcur- sus van 19.30 tot 20.20 uur. Ook toe gankelijk voor niet-leden. Graag van tevoren opgeven en betaling bij de sekretaresse Museumlaan 2A. Dan bij goed weer 8 sept. bede vaart naar Tienray op de fiets. De genen die niet per fiets kunnen en graag mee willen, kunnen zich hier voor opgeven bij de sekretaresse dan zal er voor auto's worden gezorgd. Bijeenkomst op parkeerterrein om 13.30 uur. LoterU St. Theobaldusgilde Traditiegetrouw zullen in de ko mende maanden, sept. en okt. de le den van het Gilde weer hun rond gang houden met loten van de grote loterij, verbonden aan de jaarlijkse fancy-fair. Ook ditmaal zijn het weer prach tige prijzen die o.a. bestaan uit een stofzuiger, werkbank van Black Decker, slingerklok, levensmiddelen pakket en vele andere prijzen. De loten kosten net als andere jaren 2,50 per stuk. Hiervoor krijgt men dan 3 lotnr. op een lot- De uitloting is weer op de laatste zondagavond van de fancy-fair en deze zal weer geschieden door Bur gemeester van Heusden. Oud- papier&ktie De papierophaaldienst van het Gilde zal op 9 sept. a.s. weer al uw oud-papier komen ophalen. U be waart bet toch nog voor ons, want het wordt steeds opgehaald. Op tijd en gebundeld langs de weg graag. We hopen niet. zoals de laatste keer. dat er iemand 3 zakken huis vuil bij doet. Boven en onder in dc zak zat een beetje papier en daar tussen huisafval. Deze persoon is hiervan in kennis gesteld, en gezegd dat we er geen prijs meer op stelden om z'n „oud-papier" op te komen halen. Gilde sukses in Oeffelt Op de gildedag in Oeffelt behaalde de drumband in de hoofdklasse een le prijs voor het groepstrommen met klaroenen. In de optocht behaalde men de 3e prijs van de 58 deelne mende gilden. Te huur gevraagd: in Venray/Boxmeer of omstreken Hoge huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 331 bu reau van dit blad.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11