BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF BV VERBOUWINGS-OPRÜIMING SCHOOLAANBIEDING GROTESTRAAT 28 VENRAY TELEFOON 2727 van 1 augustus tot en met 31 augustus LEESBOEKEN zolang de voorraad strekt 10 tot 60% korting KINDERBOEKEN zolang de voorraad strekt 30% korting POCKETS zolang de voorraad strekt VOOf halve PFljS TIPPA kofferschrijfmachine 318,60 NU met 30 He andere schrijfmachines NU met 15 Telmachines tegen netto prijzen Nieuw onderkomen voor Molukse Gemeenschap, FRANS DERKS LEIDT VOETBAL WEDSTRIJD IN OVERLOON DE KAASBAAS ZWEMVIERDAAGSE schoolartikelen tijdens de opruiming met 10% korting als speciale aanbieding 17 rings Multo ringband 1,75 kom ook profiteren van deze uitzonderlijk voordelige opruiming - doen wij hebben ruimte nodig om te kunnen verbouwendus wég voorraad De gemeente is voornemens be houdens goedkeuring van de raad een krediet beschikbaar te stellen van 97.000.ten behoeve van een nieuw onderkomen, voor de Molukse Gemeenschap en de eerste inrichting daarvan. In Venray zijn 114 Moluk- kers woonachtig, verdeeld over 30 gezinnen, waarvan 10 in de Houten Hoek. Het is in die wijk dat de ge meente een nieuw semi-permanent gebouw wil realiseren, en wat ook de duidelijke voorkeur van de groep heeft. In de beschikbaar te stellen accom modatie zullen aktiviteiten plaats vinden op het gebied van jeugd- en jongerenwerk, studiebegeleiding, kerkdiensten, katechesebijeenkoms- ten. ontmoetings- en voorlichtings avonden, etc. Inbraken en diefstal Nelipak kreeg weer eens onge wenst bezoek. Door vcrbrek'ng was toegang verkregen tot de kantoren. Laten en kasten waren doorzocht, maar voor zover kon worden nage gaan werd er niets vermist. S. uit Venray deed aangifte van diefstal van enkele eiken balken van een slooppand aan de Hensenius- straat. S. uit Venlo deed aangifte van diefstal van zijn bromfietshelm. Deze had hij aan zijn gestalde bromfiets bij de fietsenstalling op het station van de N.S. bevestigd. De 18-jarige J. v. d. S. deed aangifte van diefstal van een jas welke op een fiets in de Pr. Beatrix- straat bevestigd was. Door met een steen het glas te vernielen van de sigarettenautomaat van L. aan de Maasheseweg hebben waarschijnlijk twee personen kans gezien enkele pakjes sigaretten te bemachtigen uit de automaat, L. was van het lawaai van het ingooien van de ruiten wakker geworden en had twee personen zien weglopen, de een tamelijk lang, do ander een kleiner persoon; terwijl hij gezien had dat een van de twee op klompschoenen liep. J. v. Y. deed aangifte van ver nieling van de rechter portierruit van zijn auto. welke hij geparkeerd had staan in de buurt van dc Ito.-molen te Geysteren. Uit de aut- \/£j ver dwenen zijn portemonnaie met f 90,- inhoud. Materiële schade De 26-jarige bestuurder van een personenauto, mevr. V. uit Overloon, verleende komende vanaf de Over- loonseweg geen voorrang aan de over de Noordsingel rijdende perso nenauto. bestuurd door de 34-rjarige J. D. Bij de botsing viel behoorlijke materiële schade te noteren. Op de Stationsweg verleende de 43-jarige autobestuurster H. J. uit Vierlingsbeek toen zij vanaf de Landweertweg over de Stationsweg de Ocstsingel wilde oprijden, geen vrije doorgang aan de ever de Sta tionsweg rijdende brommer, de 17- jarige P. E. uit Geysteren. Bij de botsing viel het achteraf toch nog mee, zware schade aan de bromfiets en lichte schade aan de auto. Op de Maasheseweg remde de 24-jarige bestilurster van een perso nenauto E. K. uit Heeze af om links af de Industriestraat in te rijden. De achter haar rijdende personenauto bestuurd door M. P. uit Venray rem de eveneens af maar doordat de rem men blokkeerden kon hij niet meer tijdig tot stilstand komen. Maar ook hier bleef het bij materiële schade. Dcor zware regenval was de goot bij de kruising van de Deurne- sewegMidden Peelweg te Yssel- steyn overvloedig met regen gevuld en daardoor kwam de personenauto bestuurd door de 24-jarige K. S. uit Kerkrade in een slip en tegen een lichtmast tot stilstand. Licht schade ontstond op de Merseloseweg waar de 19-jarige be stuurder van een personenauto J. W. uit Venray door onverklaarbare oor zaak tegen de geparkeerde auto van J. H. botste. Op de kruising Bongerdstraat Tuinstraat verleende de 46-jarige bestuurder van een personenauto H. J. uit Venray geen voorrang aan de van rechts uit de Tuinstraat komen de personenauto, bestuurd door de 37-jarige mevr. F. uit Venray. Deze bestuurster liep bij de botsing arm- letsel op, maar behoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Overigens bleef het bij materiële schade. Motorrijders vernielden twee boompjes op promenade Enkele getuigen hadden gezien dat een groepje jongelui gekleed in mo- torkleding twee boompjes vernielden in de Grotestraat en na hun „helden daad" te hebben verricht snel waren weggereden in de richting van Maas hees. Venrays politie begon met twee surveillance-auto's aan de achtervol ging. totdat ze tussen Maashees en Vierlingsbeek terecht kwamen op het zgn. tententreffen van motorrijders uit geheel Europa. Assistentie werd gevraagd aan de rijkspolitie, mede omdat Venrays politiemensen alleen buiten hun bewakingsgebied mogen optreden als ze van hun collega's uit dat bewakingsgebied zijn vergezeld. Waarschijnlijk door een communi catiestoornis kwamen er plotseling drie surveillanc-auto's van de rijks politie uit het district Den Bosch aanrijden. Het was een onbegonnen zaak voor de politiemensen om uit die honderden motorrijders het vijf tiental vandalen te halen. Weliswaar vraagt de Venrayse politie nu getui gen, maar wij geloven dat de daders niet meer te achterhalen zullen zijn en gemeentewerken maar twee nieu we boompjes zal moeten plaatsen. (OUD FIFA-SCHEIDSRECHTER) S.S.S. '18 Overloon gaat a.s. zon dag haar 60-jarig bestaan vieren. Een van de hoogtepunten van de ze dag zal ongetwijfeld zijn de voet balwedstrijd die S.S.S. '18 speelt te gen S.V. Venray 1, Doordat oud- Fifa scheidsrechter Frans Derks uit Breda deze wedstrijd zal leiden zal het geheel een extra cachet krijgen. Frans Derks zal o.m„ worden ge assisteerd door de oud-Overloner Harry Loonen, thans woonachtig in Heerlen. Evenals Frans Derks heeft Harry Loonen vele jaren de scheids- rechtersfluit goed gehanteerd, maar heeft ook de leeftijd van 47 jaar be reikt en dat betekent het einde van d e lcoptaan. Zeer zeker zal ook aandacht ge- schonker worden aan het feit dat W. Loonen, mede-oprichter van SSS '18 en dus 60 jaren lid is. Vader en zoon Loonen blijven beiden nog ak- tief op sportgebied, zij het dan min der in het openbaar. A.s. zendag wordt begonnen met een plechtige Eucharistieviering om 10.30 uur. Om 11.30 uur zal de offi ciële opening plaatsvinden van de nieuwe kleedlokalen en kantine, ge volgd door een receptie die tot 13.00 uur zal duren. Na de receptie zal om 14.00 uur een wedstrijd worden gespeeld door oud SSS-leden uit Overloon tegen cud-SSS leden buiten Overloon woonachtig. Na deze wedstrijd volgt dan de hoofdwedstrijd tussen SSS '18 en SV Venray 1. Reclamebord van de muur De vrachtauto, bestuurd door de 21-jarige A. K. uit Griendtsveen reed over de Eindstraat in de rich ting van de Overloonseweg, maar het ter hoogte van Eindstraat 14 aan een muur hangende reclamebord werd door hem te laat opgemerkt. Nu raakte de vrachtauto dat reclame bord wat vernield werd. Verf over auto Zondagmorgen ontdekte v. d. H. in de Engc'.enstraat dat zijn personen auto vcor de oprit van zijn woning met rose verf was overgoten. Met veel moeite gelukte het nog de verf te verwijderen. Uit het onderzoek dat door de po litie is ingesteld is komen vast te staan dat bij v. d. H. reeds eerder vernielingen werden aangericht, o.a. vernieling van tuinstoelen en een sierboompje. Het is niet onmogelijk dat er in de nacht van zaterdag op zondag getuigen zijn geweest welke hun medewerking kunnen verlenen aan de politie om de dader(s) op te sporen. In de bocht ruit schoonvegen Je moet maar op het idee komen om in een bocht de ruit van je auto schoon te vegen. Dat zal de bestuur der van een personenauto P. H. uit Arcen niet meer doen. Nu wilde h\j vanaf het Brukske linksaf de Zuid singel oprijden, maar maakte al rij dende eerst zijn ruit schoon, maar namen tevens de bocht te krap, waardoor hij tegen een verkeerszuil botste. Zowel de verkeerszuil als de auto werden beschadigd. Licht gewond De 14-jarige H. M. uit Maashees wilde al fietsende op de Stationsweg keren, maar lette onvoldoende op want op dat moment wilde een ach teropkomende vrachtauto bestuurd door haar 30-jarige plaatsgenoot P. L. passeren. De vrachtautobestuur der heeft nog getracht het fietsend meisje te ontwijken maar dat lukte niet helemaal. Het meisje liep bij de botsing dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Bij onderzoek al daar bleken die verwondingen mee te vallen, zodat ze naar huis kon worden gebracht. TE KOOP Mercedes 240 D 3.0 1. 1976 schadevrij, groen, stuurbekrachti ging, schuifdak. radio, trekhaak; Mercedes 240 D 1977 nieuw model, mimosageel, radio, schuifdak, sL- bekrachtiging, achterruitverwarm. Opel Kadett City 1976, signaal groen, met radio telefoon 077 - 21751 IN VENRAY Donderdag opende „De Kaasbaas" in het voormalige pand van foto Dom Melskens aan de Jan Hensen- straat, achter de schouwburg een nieuw filiaal. De foto toont een ge deelte van het interieur van deze zaak, waarin behalve vele kaassoor ten o.a. ook wijnen en zuidvruchten verkocht worden. De Kaasbaas is voornemens nog op diverse andere plaatsen in Nederland binnenkort fi lialen te openen. In het kader van de aqua-fit spe len en de 3e nationale zwemvier- daagse, is ook in het gemeente buitenbad van Venray deze week (tot en met zaterdag) een zwemvier- daagse gehouden. Bejaarden en jon geren beneden 10 jaar moeten 250 meter per dag zwemmen, boven de 10 jaar 500 meter per dag. Zij die de zwemvierdaagse voltooien krijgen een medaille alsmede een herinne ringssticker. Zij die nu voor het 3e jaar meedoen krijgen zelfs een gou den medaille. De deelname op de eerste dag: 537 personen, maakte het noodzakelijk om dranghekken te plaatsen, zodat het geheel een order- lijk verloop kreeg. In het buitenbad waren 10 banen afgezet, zodat ieder voor zich wist hoeveel meter hij of zij intussen had afgelegd. Voor het eerst zijn naast deze zwemvierdaagse ook verschillende nevenaktiviteiten opgezet. Het fraaie nazomerweer zorgde voor een ideale watertemperatuur van 23 graden. GLOBE's van 15,95 voor de weggeefprijs van slechts 7,95

Peel en Maas | 1978 | | pagina 10