GEMEENTEPRAAT KERKELIJKE DIENSTEN Meisjes hebben leer- achterstand een administratieve medewerk(st)er Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyi Parochie Merselo Rectoraat Vredepee Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE CEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Commissie voor Onderwijs, Cultuur en Recreatie vergadert 1 augustus a.s. Op dinsdag 1 augustus a.s, om 16.30 uur vergadert de Commissie van onderwijs, cultuur en recreatie in het openbaar ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.m.: Het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de basisschool H. Maria te Oirlo. Het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van muziek instrumenten voor de basisschool De Hommel. Het verlenen van medewerking voor de aanschaf van een natuur- kundc-instrumentarium voor de ba sisschool St. Ursula. Bespreking raadsvoorstel terzake verlenen van medewerking voor her stel van schade .ontstaan tengevol ge van inbraak in de basisschool De Hommel. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 26 juli 1978 waarbij, in verband met de jaarlijkse kermis in Vcnray-kom, de volgende ver keersmaatregel is genomen: I. voor het tijdvak van woensdag 2 augustus 1978 18.00 uur tot en met donderdag 10 augustus 1978 18.00 uur cf zoveel korter of langer als de om standigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken: I. door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen behalve voetgangers; a. de Schoolstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de naam loze weg vóór de schouwburg en het Honscniusplein; b. de rijbanen en de pleinen deel uitmakende van het Hense- niusptein; 2. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd re glement het gedeelte van de Mer- seloseweg tussen Jan Hensen- straat en Kompweg te sluiten voor alle verkeer, behalve voet gangers. in de richting van het Hcnseniusplcin; 3. door verwijderen van de onder borden. behorend bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel parkeerverbod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag 5 augustus 1978 tot en met woensdag 9 augustus 1978, dagelijks van 15.00 uur tot 24.01) uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken door plaatsing van borden 11 van bijlage 11 van eerder genoemd re glement te sluiten in beide richtin gen voor alle verkeer: a. de Hofstraat, voor het gedeelte gelegen tussen de Julianasingel en de Grote Markt; b. de Pa tersstraat; c. de Henseniusstraat; d. de Schoolstraat; e. de Grote Markt. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen bin nen dertig dagen na de dag. dat pu blicatie heeft plaats gehad. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en bij de Commissaris van de Koningin ingediend. Venray, 26 juli 1978. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 6 juni 1978 bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend het verzoek van J. J. Wilmsen, Peelweg 4, Ysselsteyn-Venray, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie H nr. 3029. Het verzoek ligt vanaf 28 juli 1978 tot en met 28 augustus 1978 voor eenieder ter inzage op de gemeente secretarie afd. HID, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot vérlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 26 juli 1978. Burgemeester en wethouders voor noemd. G. H. Schols, loco-burgemeester A. L, G. Janssen, loco-secretaris BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend dat op woensdag 30 augustus 1978, te 14.30 uur, in het Concertgebouw „De Prins van Oran je" Kaldenkerkerweg 55 te Venlo, een openbare vergadering van de Ge westraad Noord-Limburg zal wor den gehouden. Venray, 20 juli 1978 De burgemeester voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester Aanpassing H uurgewennings- bijdrage De Staatssecretaris van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening heeft de beschikking individuele huursubsidie met betrekking tot de huurgewenningsbijdrage per 1 juli 1978 gewijzigd. In geval van doorstroming van een goedkope naar een duurdere huur woning kan men in aanmerking ko men voor een huurgewenningsbij drage over drie jaar als de huur van de woning die men verlaat niet meer bedraagt dan 300, per maand (was 250,—) en de huur van de nieuwe woning minstens de helft hoger is.. Als de huur van de nieuwe woning echter 90,of meer hoger is dan de huur van de oude woning, dan is de voorwaarde dat het huurver- schil minstens de helft moet bedra gen, niet van toepassing. Bij huurverhoging na woningver betering of krotopruiming kan men ook in aanmerking komen voor een bijdrage, als het verschil tussen de oude en de nieuwe huur per maand 40,of meer bedraagt. Voor toekenning van een bijdrage ingevolge deze regeling is de hoogte van de nieuwe huur niet aan een maximum gebonden. Bedraagt ze echter meer dan 562,50. dan wordt het gedeelte boven dat bedrag niet meer gesubsidieerd. Tijdelijke afsluiting van wegen In verband met de aanleg van enige kunstwerken in de wegen Loo- beeksedijk, Spurkt en Loobeek zul len deze wegen in de periode van 7 augustus tot en met 7 december a.s., of zoveel korter of langer als in ver band met de werkzaamheden moge lijk of noodzakelijk is, voor alle ver keer behalve voor voetgangers gesloten zijn. Voor zover de werkzaamheden het toelaten wordt ontheffing verleend aan bestuurders van motorvoertui gen die woonachtig zijn aan genoem de wegen of hun bedrijf niet anders dan langs genoemde wegen kunnen bereiken. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. J. Berkers, Timmermanns- weg 68, Ysselsteyn. om vergunning tot het uitbreiden van een varkens- fokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Timmer- mannsweg 68, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr. 313. H. W, H. Janssen, Ysselsteyn- seweg 80, Ysselsteyn om vergunning tot het wijzigen van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Ysselsteynseweg 80, Ysselsteyn. ka dastraal gemeente Venray sectie M, nr. 227. J. Linders, Kerkweg 9, Yssel steyn cm vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting (transportbedrijf) waar electromoto- ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Kerkweg 9, Ysselsteyn. kadastraal gemeente Venray. sectie M 96, M 97 (ged.). W. Lemmen, Timmermannsweg 122, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 122, Ysselsteyn. kadastraat gemeente Venray, sectie I nr. 120. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te hóuden op woensdag 16 augustus 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 juli 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris IN 1965 zaten 217.000 jongens en meisjes in de zesde klas van de lagere school. Het Centraal Bureau voor de Statistiek is toen begonnen de schoolloopbaan van deze groep - de generatie 1965 - te registreren. Met name de schoolkeuze na de zesde klas vormde een van de onderzoeks- punten. In een recent boekje 'Van jaar tot jaar' hebben drs. J. Collaris, drs. H. Pere en drs. J.A. Kropman de resultaten van dit onderzoek, verricht door het Instituut voor Toegepaste Sociologie te Nijmegen nader uitgewerkt. Interessant is vooral te zien dat de meisjes van deze generatie een heel andere positie hebben dan de jongens. Duidelijk werd de studie- en beroepskeuze voor meisjes heel anders bekeken dan die voor de jon gens en het is dan ook tekenend dat ruim 25% van de ouders het eens was met de uitspraak dat het kiezen van een beroep voor meisjes niet zo belangrijk is omdat ze na korte tijd toch gaat trouwen. LAGER SOCIAAL MILIEU EXTRA HANDICAP BIJNA 97% van alle jongens en meis jes. die in 1965 in de hoogste klas van de lagere school zaten, is na afloop van de lagere school naar een andere dagschool gegaan. Maar uit het on derzoek blijkt duidelijk dat de meisjes een specifiek andere positie hadden dan de jongens. Zo bleek dat meisjes uit de lagere sociale milieus veel minder vaak naar de middelbare school (HBS, lyceum etc.) gingen dan jongens uit hetzelfde milieu. De leer- achterstand, die de lagere sociale milieus hebben op andere bevolkings groepen is derhalve voor de meisjes nog aanzienlijk groter dan voor de jongens. Ook tonen de cijfers aan dat van de meisjes die een HBS-opleiding volg den, een geringer percentage een einddiploma behaalde dan bij de jon gens, t.w. respectievelijk 60 tegen 72%. De meisjes die wel een diploma behaalden, gingen ook minder vaak verder studeren op een hogeschool of universiteit (35% tegenover 48% bij de jongens). Het totale aantal meisjes dat na het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs gaat studeren bij het wetenschappelijk onderwijs is maar 1,9% tegenover 8.3% bij de jongens. Bovendien zijn dat dan nog vaak meisjes uit de hogere milieus, bij de jongens speelt de milieufactor, althans op dit punt, praktisch geen rol. Terwijl dus jongens met een einddi ploma van de middelbare school vooral door het wetenschappelijk on derwijs werden aangetrokken, namen de meisjes met zo'n einddiploma vaak genoegen met een MBO-opleiding (middelbaar beroeps opleiding). ULO MEISJES met een ULO-diploma (te vergelijken met de huidige MAVO) gaan blijkens dit onderzoek op de generatie '65 minder vaak verder studeren dan jongens met een soort gelijk diploma. Terwijl bij de UlO-jon- gens 34% niet verder ging studeren, was dat bij de meisjes bijna de helft. Het aantal meisjes dat met ULO-di- ploma doorging naar een HBS of soortgelijke instelling voor voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs was ook aanzienlijk minder: 17% tegenover liefst 33% bij de jongens. Het percentage voortijdige schoolver laters is bij ULO-meisjes aanzienlijk hoger dan bij de jongens. Ook weer een bewijs dat men de studie- en beroepskeus voor meisjes anders ziet dan voor jongens. Jongens moeten kost wat kost de opleiding afmaken, als meisjes voortijdig ophouden is dat blijkbaar minder erg. Ook op het lager beroepsonderwijs (LBO) halen meisjes minder vaak een diploma (69% tegenover 76% bij de jongens). Dat blijkt vooral te gelden voor meisjes op de huishoudschool. Daar staat tegenover dat die meisjes weer wat vaker naar het middelbaar beroeps onderwijs (MBO) toegaan. Maar dat komt vermoedelijk omdat het MBO juist voor meisjes aantrek kelijke beroepsopleidingen bevat, met name in de huishoudelijke en verzor gende sfeer. SOCIAAL MILIEU BLIJKENS de uitkomsten van dit onderzoek is de rol die het milieu van herkomst speelt bij jongens en meisjes die na de lagere school verder gaan leren, duidelijk vast komen te staan. Het is niet alleen belangrijk dat jon gens en meisjes op de lagere school goed kunnen meekomen, ook het milieu moet een beetje meezitten. Naarmate de leerlingen uit een hoger sociaal milieu komen, is de kans dat zij op de school terecht komen waar zij volgens hun capaciteiten thuishoren, het grootst. Dat geldt in het bijzonder voor meisjes. Als jongens en meisjes eenmaal op het secundair dagonder wijs zitten worden ze nauwelijks meer door. het milieu 'achtervolgd', het al dan niet behalen van het diploma heeft daar in ieder geval niet veel meer mee te maken. Maar het effect van het milieu keert terug als er na het secundair dagon derwijs weer een keus gedaan moet worden, nl. die tussen verdere dag studie en een baan. Leerlingen uit de hoogste milieus blijken dan weer meer te profiteren van een verdere dagstu die dan leerlingen uit de lagere milieus en dat geldt dan nog eens extra voor de meisjes. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 23 juni 1978 bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend het verzoek van Zand- en Grindhandel Teunissen b.v., Picardie 55, Gennep, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadas traal bekend gemeente Venray, sec tie R nrs. 841, 805 en 806 (gedeel telijk). Het verzoek ligt vanaf 24 juli 1978 tot en met 24 augustus 1978 voor eenieder ter inzage op de gemeente secretarie afd. IIID, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray. 21 juli 1978. Burgemeester en wethouders voor noemd. G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris Op de afdeling „bevolkingszaken" kan worden geplaatst: die zal worden belast met werkzaamheden met betrekking tot o.a. paspoorten - voogdij - rijbewijzen - kadaveradministratie en met het verstrekken van inlichtingen. Gedacht wordt aan een jonge kracht met een middelbare voor opleiding (minimaal HAVO of MEAO) die een ambtelijke loop baan wil beginnen 'en die bereid is de 2-jarige parttime opleiding voor het diploma „bevolkingsboekhouding, burgelijke stand en natïonaliteitsrecht" te gaan volgen. De salariëring is afhankelijk van leeftijd en opleiding, doch zal tot maximaal f 1854,bruto per maand kunnen uitgroeien. Solicitaties te richten aan het college van burgemeester en wet houders, Postbus 500, 5800 AM Venray, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit £>lad en onder vermelding van het vakature- nummer PZ-139. van 30 juli tot en met S augustus Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overleden ouders Arts-Cor- nelissen Constant Pijls. Zondag: Zeventiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden familie Raets; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. overleden ouders Jon- kers-Claessen uit dankbaarheid (fam, J.); 11.00 nederlandse hoogmis, int. Henri Camps. Maandag: II. Ignatius van Loyola. 9.00 Desiroe Verhagen (llettema) Mevr. van Bree-.Janssen; 19.00 Toos Bouten José Kremer-Vullinghs Hendrikus Ebberink. Dinsdag: St. Petrus' Banden. 9.00 overleden familie Jacobs-Arts Truus Arts-Hagens; 19.00 Maria Wismans-Geelen overleden familie Oudenhoven-Gossens bijzondere In tentie. Woensdag: 9.00 Harrie. Martens Hein van Son en overleden ouders; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gos- sens Maria Elisabeth Wismans-Gee len. Donderdag: 9.00 overleden ouders Jonkers-Claessen. Vrijdag: H. Pastoor van Ars. Eer ste vrijdag van de maand (vanaf 8.00 uur wordt de ziekencommunie rond gebracht). 9.00 Constant Pijls vwg. vrienden; 19.00 overleden ouders van Uden-v. d. Broek overleden familie van Kempen-Kuijpers overleden ouders Bouten en Huberta van Me- gen. Zaterdag: 9.00 Martin Litjens en Petronella Vosselen; 19.00 neder landse hoogmis, int. Henricus Wis- mans en Petronella Poels Wim van den Munckhof en overleden familie Jan Schwachöfer. Mededeling: Kindercrèche zondag 11.00 uur: Anny Driessen en Louise Driessen. Akolieten: Zaterdag 29 juli: 19.00 M. v. Pelt. Zondag 30 juli: 8.00 Kees v. d. Helm en John van Bers; 9.30 Wim Kremer en Bcudewijn van Grins- ven; 11.00 Anita Hendricx en W. Bis- tervels. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Noud Hermans. Woensdag, vrijdag: 19.00 Mare Linskens. Zondag 30 juli H. Missen: 7.30, 9.00, 10.15 hoogmis; 11.45, avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods Zegen te vragen over de gezinnen. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Piet Stoks en bij gelegenheid van het 25-jarig huwe lijk Poels-Peters. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Harry van Leuken; 10.15 Chris tina Halmans-Theelen; 11.45 overl. zoons; 18.00 Antoon Wilhelmus van Wijk. Maandag: 8.00 Sjeng Ewals; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter. Dinsdag: 8.00 overl. ouders v. d. Weegh-v. d. Pasch; 19.00 Wim van den Munckhof. Woensdag: 8.00 oud-wijkzuster Aleida anssen; 19.00 Piet Kusters. Donderdag: 8.00 Zuster Pi us Lee- nes; 19.00 Martien Janssen en Noud van Lin. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Rama kers-Pouwels; 19.00 gezinsmis Jo hanna Huberta Lamers. Zaterdag: 8.00 Leo Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jos Claessens en Johnny Smits. Znodag: 7.30 Johnny Philipsen en Marcel Philipsen; 9.00 Tony Scholten en Rcné van Hooron; 10 15 Jeroen Cornclissen en Willy v. d. Bckerom; 11.45 Leo en Henk Jansen; 18.00 Jac. Smctscrs en Alfons Pirlo. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Edgar Jansen en Marcel Philipsen; 19.00 Jac. Smctsers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo; 19.00 Willy v. d. Bekc- Zaterdag 29 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Inten tie: Zr. Electa Gordijn. Zendag 30 juli: Euch. viering ont 10 00 u. Kindercrèche aanwezig. In tentie: Jchanna Willems. Woensdag 2 aug.: Euch. viering om 19.00 u. Intentie: Pater Koenen, overl. zus en fam. Deze dienst wordt verzorgd door de zusters en pastors. Iedereen is van harte welkom. Zeventiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Annelies Beterams. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie Stevens-Pijpers; 9.00 leesmis voor overl. Lowie Koppes; 10.00 u. hoogmis voor overl. Helena Schob- ben-Frederiks. Samen met het ker kelijk zangkoor zingen we neder landse liederen. 11.30 leesmis voor overl. Ton Kokke; 18.30 avondmis vcor overl. Joos Simons (kaartclub). Maandag: H. Ignatius van Loyola, priester. 8.00 leesmis voor overl. Frans Bois'd Enghien en Jeanne Rosbak; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Jacobs. Dinsdag: H. Alfonsus Maria de' Li- guori, bisschop en kerkleraar. 8.00 leesmis tot intentie van de Limburg se bedevaartgangers naar Lourdes; 19.00 avondmis. Gesticht gezongen jaargetijde voor overl. vader Thie- len en kinderen Alouis en Bennie. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Giezen-Biestervelts en doch ter Mia; 19.00 avondmis voor overl. ouders Janssen-de Bruijn en dochter Anna. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Duijkers-Willems; 19.00 uur avondmis voor overl. August van Bergen. Vrüdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 15.00 plechtige eucharistieviering uit dank baarheid bij gelegenheid van het 25- jarig huwelijksfeest van de ouders van Els-Smals, met jongerenkoor en orkest; 16.00 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid voor de fa milie Jansen-Janssen; 19.00 avond mis uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Tillemans-Lafleur en echtge noot en familie; 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass. Mededeling: Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bfj dc kerk. Leidster: Mej. Hen- riëtte Jacobs. Akolieten- en MisdienaarslUst voor de week van 30 juli: Zondag: 8.00 E. Franken. O. In- genpas; 9.00 L. Janssen, J. Vervoort; 10.00 M. Dicker, H. Litjens, R. Beer- kens; 11.30 V. van Kuyck, T. van Soest; 18.30 S. Fijneman, C. Kelle- naars. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 O. Ingenpas, A. Millen; 19.00 H. Geerkens, R. Smits. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 J. Vervoort. T. Lucassen; 19.00 C. v. d. Brand, M. Willemse. Zondag 30 juli half tien kerkdienst in de aula van Den Hoebert; predi kant is Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderoppas. Dan gaat Ds. Heine om elf uur voor in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. In beide diensten is de extra-kol- lekte bestemd voor het algemeen kerkewerk. 29 juli - 6 augustus Zaterdag: 19,00 gest. jaard. An toon Verheggen en Hendrina van Haren. Zondag: 8.30 Theo Camps en Anna Verhoeven; 10.00 uur uit dankbaar heid (Herenkoor). Maandag: 9.00 voor de overlede nen van de fam. Loonen-van Rens. Dinsdag: 9.00 ter ere van O L. Vrcuw van Oostrum. Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 uit dankbaarheid ter ere van O.L. Vrouw van Oos trum. Vrijdag: 9.00 tot intentie Claessens- Drabbels; 14.00 voor het bruidspaar Klompmakers-Smedts (Dameskoor); 15.00 voor het bruidspaar Koch-de Kleijn (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 jaardienst Pierre Vandevenne. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Frank Clephas, Jan Peeters, Marcel Linskens, Frank Drabbels. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks; 10.00 Marcel Jans sen, Eric Jeuken, Davy Moorrees, Alcuis Martens. Maandag, dinsdag, woensdag: 9.00 Marcel Linskens, Frank Drabbels. Dcnderdag, vrijdag: 9.00 Alouis Martens, Davv Moorrees. Vrijdag: 14.00 en 15.00 Nico Ver- steegen en Eric Jeuken. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Jan Hcuwcn. Zendag: 8.30 H. Mis st. overleden familie P. Duijkcrs-Poels: 10.00 uur Hroemls maandd G. Schoeber. Maandag: 19.00 gez. H. Mis Anna Louisa Bos. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 II. Mis Driek Derks. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristie. st. Peter Swinkels. Anna Bou ten en Peter Lemmen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan verering H. Hart van Jezus. 19.00 H. Mis familie Baten-Jeurissen en. Mart. Rongen en Gerlrudis Heidens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. Jos Thiclcn. Anna Voustcn en kinderen. 17e zondag door het j',ar. Misdienaars: René Duykers, Jos Heidens; René Rambags .Mike ele ven; Hoogmis: Roger Weys, Tonnie Camps. Zaterdag; 19.00 Jan Swinkels. Zondag: 8.00 uit dankbaarheid (fam. W. Classens); 10.00 overl. fam. Tielen-Tielen-Smits. Maandag: H. Ignatius van Loycla. 8.00 Josephina Seykens-Collin. Dinsdag: H. Alfcnsus. 8.00 overl. fam, M. Dinghs-v. d. Beuken (v.w. fam. Faulhaber). Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Dcnderdag: 8.00 overl. fam. Tie len-Tielen-Smits. Vrijdag: Eerste Vrijdag: H. Hart. 8.00 overl. fam. Verhoeven-Hoeben. Zaterdag: 19.00 Maria Dinghs-v. d. Beuken. Zeventiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Gerard Jenniskens-Vissers, Louis en Anto- nia Weijs-Jacobs. Zondag: 8.00 lsm. voor Petronella Loonen-van Mil (vanw. buurt); 10.00 hgm. voor overl. ouders Koenen- Hendrix en kleinzoon Jozef; 11.15 lsm. v. Frans Verkoeijen (vanw. buurt) en Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinderen. Maandag: 7.30 lsm. voor overl. fa milie; 18.00 lsm. v, Antoon Ver- heijen; 18.30 weekd. v. Frans Ver koeijen; 19 00 lsm. voor Maria Ach- ten-van Dijck en overl. ouders; 19.30 weekd. v, Petronella Loonen-v. Mil. Dinsdag: 7.30 lsm. voor pastoor de Bot en gest. jrd, voor pastoor Joos- ten, zuster Pauline en overl. fam.; 18.30 maandd. v. Anna M. de Bruij- ni-Nellen; 19.00 maandd. voor Jan Reintjes en Nella en Dora Emons; 19.30 lsm, voor Elly van Berlo en Elly Loonen. Woensdag: 18.30 lsm. voor Teng Manders (Z.)19.00 maandd. v. pater Loenen; 19.30 lsm. voor Petronella Loonen-van Mil (L). Donderdag: 7.30 lsm. voor Jozef Croijmans, echtgenote en Martin Croijmans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. voor Mathijs Litjens en echtgenote; 14.00 huwelijk vd. Steijn- Litjens; 18.30 lsm, v. Petronella Loo nen-v. Mil (M.); 19.00 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgenoten en Johanna Verheijen-Loonen; 19.30 lsm. voor Eduard en Stans Dietz. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Gerrit Bouten en overl. fam. Misdienaars: 18.30 W. van. Meijel; 18.30 R. David; 19.30 J. Janssen. Akolieten: 8.00 F. van BaveL; 10.00 J. Loenen, J. Duijkers en H. Man ders; 11.15 H. v. Rhee en R. Duij kers. Gedoopt: Verkoeijen, Martin. Huwelüksafk.: Cor v. d. Steijn (Deume) en Nell Litjens; Jan Voes- ten en Jeanne van Rhee (Oirlo). 17e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 jaarg. voor Louis Harry Arts; 10.00 H. Mis voor G rardus Deters en Maria Theunisse 11.30 H. Mis voor overL ouders familie. Maandag: 8.00 lsm. v. Piet Ve heyen en Maria Litjens. Dinsdag: 8.00 lsm. voor de ovei fam. Pouwels-Muyzers. Woensdag: 8.00 jaarg. voor Mar nus van Dijck. Vrijdag: eerste vrijdag van maand. 8.00 lsm. ter ere van het 1 Hart van Jesus voor Jacob Flinsei berg; 16.30 H. Mis uit dankb. 25-jarig huwelijk van Hendriks-vj Boven, Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Gei rit Coenen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks John Michels. Zondag: 8.30 Henny Michels Rcb Koonings; 10.00 Peter en Le van Soest; 11.30 Robert van Ass Richard Juwett. 17e zondag door het jaar. 30 juli. Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jf voor Huberta van Dijck. Zondag: 8.30 H Mis voor Petro nella van Meyel-Direckx; 10.00 ui Hoogmis voor Gerardus Michels Petronella Poels; 11.30 gest. lsm. Theodora Geurts. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voc Petronella Zanders. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Wj de Rijck. Woensdag: 8.00 gest. jgt. vo< Coenradus Klaassen en echtgenote. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Ej bertus Beckers en Petronella Klaas sen. Vrijdag: eerste vrijdag van maand. 8.00 gest. Hoogmis ter et van het H. Hart voor hen die g< offerd hebben. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor ovei fam. J. Verlanden. Misdienaars: zondag 8.30 en doe de week: I. van Helden. M. Michel 10.00 T. Janssen, M. Kessels; 11.! T. Engels, J. Eyssen. Kollektanten: zaterdag: Hendri: zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Art 11.30 Ewals. Zaterdag 29 juli: 19.30 avondm tot int. van fam. Marcellis-Dings. Zondag: 10 u. hoogmis tot bij Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: tot int. van fam. Philij sen-Smets. Dinsdag: v. d. overledenen va fam. Arts-Kerkhof. Woensdag: tot int. van fam. Len kens-Ermens. Donderdag: v. d. zielerust van Ma ria Hakvoort en Thea van Bakel. Vrijdag: (eerste vrijdag): 's mot gens geen H. Mis; 14.30 pl. Mis mi inzegening van het huwelijk va Hennie Derikx en Geert Nabuurs. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van Petronella Sanders. Zondag 30 juli: 17e zondag door jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. u dank fam. Mulders-Maessen. Zondag: 8.30 lsm. uit dankbaai heid fam. Hagens; 10 uur Hgm. za Petronella Ida van Staveren-van So vanwege de buurt; 11.30 lsm. Jan van den Aker, Gerardina Traa Deckers en Francisca van den Ake: Schoenmakers. Maandag: lsm. tot bijzondere in ten tie. Dinsdag: lsm. tot bijz. intenti van K. Woensdag: lsm. jgt. zal. Joh. Hen driks en echtg. Dcnderdag: lsm. tot bijz. intentie Vrijdag: eerste vrijdag van d maand, toegewijd H. Hart. 8 uur bij: H. Mis ter ere van H. Hart van J« zus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uu lsm. voor Priesters; 's avonds oi 7 uur Hgm. uit dank fam. Reintje v. P. Zeventiende zondag door het jaai 30 juli 1978. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betj Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis jaargetijde voor Annie Janssen-va Osch. Akolieten: Geert v. Weli Martien Arts. Misdienaars van de week: Benni Rongen en Geert Janssen. Maandag: H. Ignatius van Loyoli priester. 8 uur H. Mis. Dinsdag: H. Alfonsus Maria de Li guori. bisschop en kerkleraar. 8 uu H. Mis voor de overleden ouder Lowie van Osch en Cato Rambag Woensdag: 8 uur H. Mis voor Har rie Muijsers. Donderdag: 8 uur H. Mis voor d overleden familieleden Loonen-Bal tussen. Vrijdag: H. Pastoor van Ars. 8 uu H. Mis voor Rina Droesen van eer vriendin Schuttersveld. Zaterdag: 8 uur H, Mis; 19.30 uu Avondmis voor de overleden ouder Poels-Michels. Zaterdag 29 juli: 19.00 Avondvie ring voor Bertha Fleuren-Smits (na mens de fam. Smits). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthee t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor overlede ouders Philipsen. Maandag: 8.45 H. Mis voor d overledenen van de KarmeL Dinsdag: 8.45 H. Mis voor de fan Hantjes-Faessen. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor ge nezing van een ernstige zieke. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. het Heilig Hart. F vrijdag: ziekencommunie. PEEL EN MAAS uw krar

Peel en Maas | 1978 | | pagina 6