Rabobank Q tnnuners 69 Braderie E11TERPENIEI1WS ALLEENSTAANDE BEJAARDEN raken gemakkelijk in sociaal een bank-safe is dubbel safe VENRAY AGENDA 1 4163 1 jaar geleden WERKLOOSHEID IN VENRAY Bsö installatiebedrijven b.v. INGEZONDEN PEEL EN MAAS uw weekblad Mededeling Ver. Het Groene Kruis -Na een zeer geslaagde en druk be- zftchte jaarmarkt, maandag j.l.. be- shiit het Winkelcentrum Venray dit weekend met een Braderie. Gesteund <$or het succes van vorige jaren, zullen er ditmaal 45 kramen vanaf dé kop Grote Markt in de Grote- Ïaat en Passage worden opgesteld, ast de diverse Braderiekoopjes, Mfelke de middenstand heeft aan te bïeden is er voor de snoeplustige jjftigd een kraam met popcorn en snikerspin. Enkele terrasjes zullen een rustpauze uitnodigen, waar tn ook kleine hapjes kan nuttigen. Braderie is open vrijdag van 2 tot fljjuur en zaterdag van 10 tot 5 uur. M06 volgende aktiviteit die de Win keliersvereniging ontplooit, is het fïest van het Winkelcentrum van 13 tot en met 17 september a.s. De grote trekpleister bij dit gebeuren zal on- ggtwijfeld weer het paalzitten zijn. Het gehele feest is gepland op het t&rein van De Gouden Leeuw, waar een grote tent zal worden neergezet. Woensdags begint het feest dan met een kreatieve middag voor de lfljideren waarbij diverse aktiviteiten xealiseerd worden. Voor de klein- rijdt er een echt stoomtreintje. «ere 'ff-Avonds is nog een drive-in-disco- tSgek. ^Donderdags wordt weer de tradi tionele avond voor de ouden van dagen. Ook dit zal in de feesttent ge béuren. Tvrijdags optreden van „Pusicat" en Zaterdags wordt een Tiroleravond georganiseerd. ;Als besluit van de feestelijkheden zondagmorgen Früshoppen. Men Verwacht dat op die zondagmiddag de laatste paalzitter naar beneden Kpmt. Mocht dat niet het geval zijn dan gaat men ook 's maandags nog door. ^Konden wij in de afgelopen we ken nog de verheugende mededeling publicerden dat de geslaagden van de L1T.S. alhier vrijwel allemaal een baan hebben gekregen, toch blijkt in de afgelopen maand een aantal schoolverlaters zich bij het Arbeids bureau gemeld te hebben als werk zoekenden, waardoor het aantal werklozen in onze gemeente weer ejn flink eind gestegen is. De wer- iozen c.q. schoolverlaters moet men c£us vooral zoeken bij de geslaagden tfjn Mavo. Havo, Gymnasium en Atheneum waaruit blijkt dat zeker j dë mensen „met de boord om" het moeilijkst aan de slag kunnen kó- I riten. •Mede door die 37 schoolverlaters sfpeg in juni het aantal werkzoeken den in Venray met 57 man. Twintig iftderen kwamen in die maand dus ider werk te zitten, waarvan 16 zemi met •taaibewerkers; ■**Men mag verwachten dat deze rftaand zich nog meerdere schoolver laters zullen melden als werkzoeken den, waardoor het aantal geregis treerde werklozen opnieuw zal stij gen. Toch mogen we al blij zijn dat het aantal werklozen in de maand juni niet hoger was dan vorig jaar juni, dit in tegenstelling met vrij wel alle andere arbeidsbureaus in Limburg welke ten opzichte van vo rig jaar een kleine stijging laten zien. Weert vormt hierop een uit zondering. Daar noteerde men 60 werklozen minder. Het aantal vrouwelijke werklozen in onze gemeente steeg echter be duidend. In een maand tijd 69 werk zoekenden meer, waarvan 51 school verlaters. Hun aantal bedraagt nu 1 367 tegenover 241 vorig jaar juni. Öok hier mag men deze en komende land nog een toename verwach- maa: ten. Al met al geen rooskleurige voor- j uitzichten voor de nabije toekomst. I En in dit licht gezien mag men he- lemaal niet zo afkerig zijn van de I wettelijke omscholingsplicht die de j minister voorstelt. Want het blijft nu toch een feit, dat in onze gemeente j met 536 werkzoekende mannen er nog altijd 217 banen zijn waarvoor men geen of slechts moeizaam per- j soneel kan krijgen. A.s. dondag 20 Juli: 19.30 uur repetitie harmonieorkest in Prinsenhof, j Woensdag 26 juli a.s.: Medewerking aan St. Anna-fees- ten. Bijeenkomst 's middags om 14.30 uur bij ingang St. Anna (por tier) voor processie en H. Mis. 's Avonds om 19.30 uur bijeen komst voor serenade op dezelfde plaats. Donderdag 27 juli: 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Vrijdag 4 augustus: Serenade Jo van Els i.v.m. zilve ren bruiloft. _Vanwege onze deelname aan het concours hebben bestuur en dirigent na overleg besloten dit jaar geen va kantie voor het harmonieorkest te houden. Repetities zullen normaal op donderdagavond vanaf 19.30 urn- doorgang vinden. Wij doen een drin gend beroep op diegenen die hun Vakantie in Venray e.o. doorbrengen om de repetities te bezoeken. Ook Zij natuurlijk die hun vakantie op Ben later tijdstip hebben. Binnenkort wordt ook bekend ge maakt wanneer er tweemaal per week gerepeteerd zal worden. Ver moedelijk vanaf half juli tot 23 aug. Tcomt daar de woensdagavond bij. Daarna zien we verder. fteerlingenopleidlng: vanwege vakanties vervallen tot nader bericht alle repetities. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 1225 tot donderdagavond 19.00 uur; daarna Winsenhof, tel. 1671. Eind vorig jaar was van de Nederlandse bevolking 10.8% ouder dan 65 jaar. De prognose voor 1980 is een bevolkingsaantal van 14 miljoen, waarvan 11,2% bejaarden. Rond de komende eeuw wisseling (het magische getal 2000) zal Nederland naar ruwe schatting 15,5 miljoen inwoners tellen, waarvan 12,1% ouder dan 65 jaar zal zijn. Kortom, in de komende kwart eeuw zal de bejaarde bevolking zo wel in absolute aantalen als in procenten van de totale bevolking sterk toenemen en het is zeer de vraag of onze gezondheidszorg en onze maatschappelijke dienstverlening op deze realiteit zijn ingesteld. NIET ALLES OVERLATEN AAN DESKUNDIGEN! Verwacht mag worden dat er in de naaste toekomst binnen de cate gorie bejaarden niet onaanzienlijke verschuivingen op zullen treden. In de groep van 65-plussers zal bijvoor beeld het percentage hoogbejaarden (80 jaar en ouder) groter worden. Voorts zal de verhouding mannen- vrouwen binnen de bejaarde catego rie steeds onevenwichtiger worden. Dit geldt het meest voor de leeftijds categorie boven de 80 jaar, voor wel ke groep het aantal vrouwen rond het jaar 2000 tweemaal zo groot zal zijn als het aantal mannen, of zelfs nog groter. Het is logisch dat deze opmerke- safeloket Uw eigen privé-kluis binnen de beschermende bank kluis. Veiliger kunt u uw waardepapieren en kostbaarheden niet bewaren. Permanent tot uw beschikking voor een klein bedragje per jaar. Eén van de vele mogelijkheden van uw eigen Rabobank. En 't is nog dicht bij u in de buurt ook. Vraag eens om inlichtingen. de bank voor iedereen Het ligt in de bedoeling om met ingang van 15 augustus a.s. het beheer en de toezicht van de gemeentelijke gymnastieklokalen aan te passen Dit zal gaan inhouden, dat onder verantwoording van de beheer ders personen zullen worden belast met het openen en sluiten van de lokalen in de avonduren. Naar verwachting zal dit werk enige uren per week per lokaal in beslag nemen. Belangstellenden voor deze werkzaamheden kunnen zich voor 5 augustus a.s. telefonisch aanmelden ten gemeentehuize, afdeling Sportzaken c.a. Het wonen in de direkte omgeving van het gym nastieklokaal verdient aanbeveling. Voor de volgende gymnastieklokalen worden gegadigden gezocht Maasheseweg, Langeweg, Brukske I en II, Coninxhof en Beuken laan. De vergoeding voor deze werkzaamheden zal in onderling over leg worden vastgesteld. Voor eventuele inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling Sportzaken c.a., telefoon 3838, tst. 242. venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnlsche installaties voor industrie, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. lijke verschuivingen grote konse- kwenties zullen hebben voor het aantal alleenstaande bejaarden. In absolute aantallen stijgt het aan tal alleenstaande vrouwen van 65 jaar en ouder voortdurend. De sterke toename van het aantal al leenstaande bejaarden heeft zeker konsekwenties voor de gezond heidszorg en de maatschappelijke dienstverlening. Het is een bekend feit dat alleenstaande bejaarden gemakkelijk in een sociaal isole ment terecht kunnen komen. Dat geldt dan vooral voor zelfstandig wonende, alleenstaande bejaarden. Een groot deel van hen is ge trouwd geweest, had kinderen die reeds lang de deur uit zijn en mo gelijk ook niet in de buurt wonen en sinds hun partner overleden is weten zij met hun allen-zijn geen raad. COMPLICATIES In een toestand van sociaal isole ment, waarbij een mens helemaal op zichzelf wordt teruggeworpen, kun nen zich gemakkelijk psychologische complicaties ontwikkelen. Doen die zich bij een bejaarde voor, dan wordt al snel gekonstateerd dat hij wel de ment geworden zal zijn en dus maar naar een inrichting moet. Het gaat hier niet alleen om pa tiënten. die last hebben van een li- chamlijke kwaal die een geestelijke storing heeft veroorzaakt, maar ook om patiënten wier psychische ver schijnselen duidelijk verband hou den met sociale isolatie. Bij deze pa tiënten zijn de depressies gauw voor bij, als zij in de inrichting worden opgenomen, alsof het temidden van andere mensen vertoeven voldoende is om hen te genezen. De maatschappelijke dienstverle ning zal meer atent moeten zjjn op de sociaal geïsoleerde bejaarde, maar ook van kinderen, familie leden etc. mag een meer aktievere rol worden verwacht, terwijl er meer voorlichtingsmogelijkheden benut dienen te worden cm bejaar den te wijzen op diverse voorzie ningen, die er zyn of nog zullen komen met het doel de oudere mensen meer kontakt- en ontspan ningsmogelijkheden te bieden. NIET ALLEN PROFESSIONEEL De gezondheidszorg voor bejaarden speelt zich nog voornamelijk in de curatieve sfeer af, maar de laatste jaren neemt het inzicht toe dat ook de bejaardenzorg de preventie een belangrijke factor dient te worden. Voorkomen is beter dan genezen. Met name maatschappelijke werkers en wijkverpleegkundigen, die veel vuldig mét bejaarden in kontakt ko men, kunnen dikwijls veranderingen in gedrag tijdig herkennen en in dien zij niet zelf hulp kunnen ver lenen. zouden zij dan toch in een vroeg stadium de meer geëigende hulpverleners of bijvoorbeeld de fa milie kunnen inschakelen. Door iets te doen aan het sociaal isolement van de bejaarde, kunnen veel stoor nissen worden voorkomen. Maar hoe goed het bejaardenwerk in ons land ook zou kunnen funk- tioneren, toch zullen vooral alleen staande bejaarden het niet kunnen stellen zonder 'kontakten met fami lie, kennissen, buren etc. Helaas hebben wij soms de indruk, dat de maatschappij de bejaardenprobleT men gaarne verschuift naar de pro fessionele dienstverlening. Dan is men er zelf al en sust men zijn geweten met de gedachte, dat de betreffende bejaarde „gelukkig" bij een deskun dige terecht is gekomen. Juist dit „doorspelen" van de problemen naar deskundigen is voor veel bejaarden moeilijk te verteren. Zij voelen zich een mens onder de mensen en willen niet bejegend worden als een „geval" dat thuishoort bij een psychiater, de geriater of de bejaardenverzorgster.. Het leven zou voor talloze bejaarden pas weer echt leefbaar worden, wan neer de rest van de bevolking zich wat meer om hen zou bekommeren. De zorgverlening aan bejaarden zou via de bestaande voorlichtingskana len moeten proberen bij de bevol king een zodanige mentaliteitsver andering aan te kweken, dat men de bejaarden weer gaat zien als men sen die er ook bijhoren, die ook be hoefte aan menselijk kontakt heb ben en die iets anders willen dan weggestopt te worden in een bejaar dentehuis of in een bejaardenflat. Botsingen met materiële schade De vrachtautobestuurder J. M. uit Bom reed over de Puttenweg en was voornemens linksaf de Paarde- kopweg in te slaan. Een achter hem rijdende vrachtauto van J. Th. uit Arcen en Velden zag dat afslaan te laat waardoor de vrachtauto's tegen elkaar botsten. Een personenauto bestuurd door de 23-jarige K. L. reed over de Helfrichstraat in de richting van de Whistlerstraat, maar verleende op de kruising met de Kempweg geen voorrang aan de personenauto be stuurd door de 46-jarige T. S. uit Venray. Daardoor ontstond een bot sing. Op de Stationsweg reden de personenauto's bestuurd door mevr. S. en J. R. uit Venray achter elkaar. Bij de kruising met de Maasheseweg stopte de eerste bestuurder en dat stoppen had de tweede bestuurder te laat bemerkt, waardoor hij zijn auto niet meer tijdig tot stilstand kon brengen. Een vrachtauto, bestuurd door de 22-jarige G. B. uit Venlo reed over de Horsterweg. Toen hij links af moest lette hij onvoldoende op en kwam met de achterwielen van de oplegger van de weg af en geraakte in een sloot. Op de kruising Beekweg-Keizer Karelweg verleende de 16-jarige bromfietser J. C. uit Venray geen voorrang aan de personenauto, be stuurd door de 29-jarige H. D. uit Echteld. Bij de botsing bleef het, als ook bij de bovenvermelde botsingen bij materiële schade. Duitse jeugd wordt door hoofdbestuur Rode Kruis ontvangen Heden donderdag zal het hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis cp het hoofdbureau te Den Haag de deelnemers ontvangen van het jeugdkamp op het Duits sol- da ten kerkhof. Deze groep bestaat uit leden van het Duitse Rode Kruis Baden Würtenberg. Bij die ontvangst zal ook aanwezig zijn de vroegere beheerder van het kerkhof kapitein L. Timmermans en pastoor J. Jans sen van Ysselsteyn. Het hoofdbe stuur van het Rode Kruis wil met die ontvangst haar waardering uit drukken voor het werk wat de deel nemers doen op het kerkhof en mede daardoor een bijdrage leveren tot de vrede over de graven heen. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: A. G. van Dam en J. H. van der Steen. Lachen in de kerk; cartoons en grappen. H. Duijker. De grote wijnen van Bourgogne. A. M. A. Engels-Geurts. Dieetleer. The family of children, (fotoboek) R. Grounds. Kleine tuinen; ontwer pen en aanleggen. E. Rabe. Radiobestuurde modelsche pen. Spanje; ANWB 1978. R .Stein. Grote uitvindingen. J. Toland. Adolf Hitler; het einde van een mythe. Zweden; ANWB 1978. VORMINGSSCHOOL JA OF NEE? Als je de slotavond meemaakt van de jongens en meisjes, die na een of twee jaar de vormingsschool hebben afgemaakt, kom je toch tot de ont dekking dat er meer gedaan wordt dan sjekkies draaien en praten. Want zo wordt deze school mees tal betiteld .Maar roken wordt ook op andere scholen gedaan, als is dat tegenwoordig in mindere mate. En luisteren naar de ander wordt in de ze jachtige tijd veel te weinig ge daan. en kunnen andere scholen daar misschien nog een voorbeeld aan ne men. Want als men volwassen wordt kan het gebeuren dat men betrokken raakt bij de problemen van anderen en moet men er voor open staan. Op deze school wordt over deze dingen gepraat. Er worden excursies gemaakt naar fabrieken, psychiatri sche inrichtingen, gezinszorg enz. Ook kan men er cursussen volgen voor kinderverzorging, winkelprak tijd e.d. Omdat deze jeugd vaak nog niet weet welke kant ze uit willen, is de ze school een goede opvang. Hier werdt uitvoerig bepraat en bekeken waar een kind interesse en capaci teiten voor heeft, zodat het later in deze maatschappij kan meedraaien. Mijn waardering voor leiders en leidsters die met deze jeugd bezig zijn. WAAROM EEN VROUWENKAFÊ Waarom eigenlijk een vrouwen- ka fé in Venray? Ook in Venray zitten huisvrouwen geïsoleerd in hun huizen. Zorgen ze „alleen" voor man en kinderen en doen ze de huishouding dan zijn ze van hun man afhankelijk, financieel en wat hun identiteit betreft. Dik wijls vergeten ze voor zichzelf te zorgen. Zijn hun kinderen het huis uit dan voelen ze zich overbodig. Het is moeilijk om dan nog een nieuwe inhoud aan je leven te geven. Wil de gehuwde vrouw of alleen staande vrouw met kinderen bui tenshuis gaan werken dan is er geen of te dure kinderopvang. Ook staat ze dan voor een dubbele taak, want zij blijft de verantwoordlijke voor de huishouding. Ook in Venray stijgt het werkloos heidspercentage van vrouwen sterker dan van mannen. Is het voor vrou wen moeilijker om werk te krijgen en worden ze meestal het eerst ont slagen. Ook in Venray zijn de scho- lings- en herscholingskansen voor meisjes en vrouwen kleiner dan voor jongens en mannen. Kortom, ook in Venray heeft de vrouw een tweede rangs positie. Daarom, omdat we niet van giste ren zijn, omdat we denken aan mor gen willen we ook in Venray voor een vrouwen ka fé zorgen. Het vrouwenikafé wil een ontmoe tingsplaats zijn voor vrouwen, zo maar voor de gezelligheid, om ande re vrouwen te leren kennen. Omdat er geen mannen komen hoef je niet met andere vrouwen te konkurreren maar ontdek je dat het best leuk is samen met vrouwen. Het vrouwencafé wil een plaats zijn waar je met andere vrouwen kunt praten. Je ontdekt dat ook an dere vrouwen in hetzelfde schuitje zitten en je kunt elkaar helpen. In het vrouwenkafé leren we ons zelf misschien beter kennen. In het vrouwenkafé kunnen we van gedachten wisselen over wat er dichtbij en veraf gaande is. Wat er precies in het vrouwenkafé gebeurt dat maken we met z'n allen uit. Iedere vrouw is welkom om mee te denken en mee te doen. Vrouwenkafé elke maandagavond in Free Wheelln van acht tot half twaalf. Ook tydens de vakantie. UIT PEEL EN MAAS VAN 17 JULI 1918 - No. 29 Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens op zaterdag 24 juli a.s. om 11 uur v.m.. ten ge meentehuize van Venray. aan te be steden volgens aanbestcdingsreglc. ment W.B. het uitbre;den der Land bouwschool aan de Stationsweg te Venray. met oorlogsherste! aan be staande school. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van Gemeentewerken Venray. Markt 12. tegen betaling van 10,— per stel. Restitutie 7.50 per ongeschonden en compleet stel op de dag der aan besteding. Inlichtingen zijn te ver krijgen ten kantore van Gemeente werken. waar eveneens detailtekc- ningen ter inzage liggen. Na een verblijf van ruim een Jaar in Engeland slaagde aan de Univer siteit te Londen voor Engelse Pho- netiek (cum laude) onze dorpsgenote mej. Wies Zwitserlood. Venray's Harmonie zal morgen, zondag 18 juli, deelnemen aan het te Rcermcnd te houden muziekcon- Zondag j.l. behaalde ons Gemengd koor „Polyhymnia" op het Nationaal Zangconcours te Nijmegen, 2e prijs. Het vleesrantsoen zal worden ver hoogd. dcch als men de toestand in Nrd. Limburg ziet. ziet 't er naar uit, dat de slagers nog niet genoeg vlees hebben cm de geldige bonnen te ho noreren en zaterdags al dikwijls uit verkocht zijn. Dit vindt zijn oorzaak, deels door te weinig aanvoer van buitenaf, deels door te weinig aan voer cp de markten te Venray en Horst. Van slagers zijde wordt ons dan ook gevraagd om de veehouders aan te sporen hun slachtvee op deze markten te leveren, vooral omdat voor dit vee. de A- en B-d:eren. de prijzen in het gehele land hetzelfde zijn en dit vee ter slachting moet werden aangeboden. Door Uw slacht vee te Horst en Venray te leveren, zorgt U er voor. dat de slagers hier hun klanten, uw dorpsgenoten, op hun bonnen van vlees kunnen voor zien en zodoende beiden gebaat zijn. Veehouders van Venray en omstre ken levert a.s. maandag 1 Juli de laatste markt voor de kennis uw slachtvee, opdat de slagers vooral met de kermis hun klanten kunnen bedienen ,waar zij U ook namens de talrijke huismoeders dankbaar voor zullen zijn. Wie zondag de opening heeft mee gemaakt van café „Het Witte Paard" op de berg bij Drikus Willems, heeft een goede avond gehad. De toneel- club „Hioob" heeft hier een vondst gedaan, bij het vrolijke spel „lm Weiszen Rössl", met de talrijke ko mische verwikkelingen. Op verzoek zijn nog enkele voorstellingen inge last en wel zaterdagavond en zon dagmiddag. Het is goed om er te zijn bij Drikus Willems, het mooiste na- tuurtheater van de streek. De regie was in handen van de heer P. Ver- meltfoort. Op het zondag gehouden Nat. Zangconcours te Nijmegen heeft de Zangvereniging ,,'t Heidebloempje" wederom groot succes gehad. Onder de bekwame leiding van directeur Jac .Janssen werd een eerste prijs behaald in de derde afdeling. Toen de zangers omstreeks 10 uur in hun dorp terugkeerden werden zij in hun verenigingslokaal, dat inmiddels in een feestzaal was omgetoverd, door een talrijke menigte toegejuicht en op spontane wijze gehuldigd met het behaalde succes. Directeur en zan gers proficiat. Het gebeurde een dezer dagen, dat in het Oorlogsmuseum te Overloon, een missionaris in Venray geboren, enkele oorlogsfoto's stond te bezich tigen. Op zijn vraag wat een dezer foto's voorstelde, kreeg hij van de gids te horen, dat dit de evacuatie in beeld bracht van een klein plaats je in de buurt van Overloon, Venray geheten! Moet U nog peultjes? Zondag j.l. namen onze renners deel aan de 3e ronde van Arcen. In de juniorengroep bezetten zij de vol gende plaatsen: 2 H. Voesten; 3 Fr. Poels; 5 Leo Rutten; 6 A. Willenls. Ook de andere junioren reden een zeer goede wedstrijd. Trainen jon gens dan komen jullie er ook wel. Bij de senioren was 1 Janssen; 3 Leo Janssen; 6 Goumans; 8 J. Swagho- ven. A. van den Munckhof moest wegens een valpartij de strijd sta ken. Te Bergen werd aanbesteed het bouwen van een kerk aldaar. Er wa ren vijf inschrijvers. Laagste Gebr. Verstraelen te Venray voor 179.500,- hoogste 218.000,-. Voor de zondag in Roermond ge houden internationale hondenten toonstelling waren ruim 500 honden ingeschreven. De nog jonge kyno- logenclub te Venray behaalde op de ze tentoonstelling de volgende suc cessen: H. Hendrix met Koninginne tje le prijs en kampioen; P. v. Op bergen met „Romeo" in de jeugd- klasse 1 prijs zeer goed; J. van Dijck met Happy Day le prijs goed in de nieuwelingen afdeling; J. Verbugt met Casto van Kromhout in de jeugdklasse le prijs. Zondagmiddag hield de schutterij j „St Anna" aan het Eind, het jaar- i lijkse Koningschieten. Na een lang durige kamp wist de schutter Jacob Huisman de koningstitel te bemach- 1 tigen. Na de gewone rondgang door het dorp werd dit gebeuren beslo- i ten in het gildehuis. Leden van de Bljenbond Venray kunnen een half pond tabak afhalen op zaterdag 17 Juli bij de secretaris. I ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor do patiénten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveld. van Thiol. De Muinck Keizer. Wittgen en Schmeetz TH. LANKVELD. arts Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor da potiênter» van de huisartsen Beckers, Corvor. Vercauteren en Do Vocht J. BECKERS, art» Julianasingel 11. tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Pa terslaan-Pa tersstraat telefoon 5759 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ra y-Meerlo-W« nssuro Mej. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780 - 1289 CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1289. GROENE KRUI8 ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg. teL 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur. behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert. Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. ZWANGERS CHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray. telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dügelijka tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,50 per deelnemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag Lm. vrijdag van 9 tot 10 uur KR AAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGS DIENST Vroedvronw 8tevens-Helneo Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Hggeloven-Ku(jpera Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clocked, volgens 8'spraak AUTO -HULPDIENST Alarm nr. teL 04780 - 4571 TELEFOON BtrtiUur rikt wtrtdag tan 9 tot lult 11 'tmotfm to TM 7 tot 8 oor 'mondt In de maand september 1978 zal er wederom een afslankcursus worden gegeven. Aantal deelnemers c.q. deelneemsters: 20. Duur van de cur sus 17 weken. De kosten hiervoor bedragen: Voor kruisleden 70.—. Voor niet kruis igden 70.verhoogd met het plaatselijke contributiebedrag van 31,50, beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor bovenge noemde cursus, liefst vóór 15 juli 1978 bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3