TAFELTENNIS DAMMEN Midgetgolf VENRAY Rabobank fS VAKATURE- BANK 30 jaar geleden Haal nu bij de Rabobank het spaarvarken met echte ingebouwde radio S.V. Venray Rugbyteam-Mavo TOURCLUB OVERLOON Veiligheid van motorweg-circuit in Ysselsteyn nog een vraagteken Sociaal onderzoek Molukse minderheid Begeleidings commissie woonwagen bewoners A.s. zaterdag 17 juni organiseert de seniorencommissie van Tafelten nisvereniging Red Stars een feest avond. Met dit jaarlijks terugkerend evenement wordt het seizoen afge sloten. De avond zal toch weer wor den geopend in wedstrijdverband. Ook nu zal er weer met een klein balletje worden gespeeld, echter op een groot speelveld, dus mini-golf. Na afloop volgt een grote Barbe cue-avond die opgeluisterd zal wor den door een orkest. De aanvang is om 19.00 uur in caférestaurant Vlak water. Alle senioren en ook degenen die komend seizoen senior worden, zijn van harte welkom. Introducé mag men meebrengen. De kosten zijn 15,per persoon. Iedereen dient zich van te voren op te geven bij de seniorencommissie. Rangiystcompetitie iD.C. Venray Uitslagen 15e speelavond, 2e 'ronde. De BijlNoyens 11 PeekBakker 11 TijssenJacobs 20 AdopaiWester 20 KennisClaessens 20 ZaalAlblas 20 VerstegenVerkoeven 11 De belangrijkste partij de Bijl loyens verliep bijzonder spannend, foyens nam in de opening een ge compliceerde damcombinatie, die in het middenspel tot schijfwinst resul teerde. De Bijl rekende al op ver- ies, maar in tijdnood miste Noyens de sterkste voortzetting en moest alsnog remise toestaan. Dit betekent, dat de Bijl, met drie verliespunten minder, vrijwel zeker is van het kampioenschap. Adopai won verrassend van Wester n een zeer grillige partij met wisse lende kansen. Peek kon tegen Bakker, ondanks ;n betere stand, niet tot winst ko- ïen en verspeelde daardoor zijn laatste kans op een tweede prijs die vrijwel zeker aan Noyens zal toe- romen. De strijd om de derde prijs zal nu ran tussen Peek, Frijns en Tijssen. De eervolgende clubavonden zijn donderdag 1 juni en daarna pas maandag 12 juni. Volgende week wordt gebruikt voor inhaalpartijen. Afd. softbal honkbal JEUGDHONKBAL In een mooie wedstrijd heeft Ven- ay verdiend gewonnen van Phan- oms uit Weert met 8-4. JEUGDSOFTBAL Wederom hebben de meisjes een ïedeiTaag geleden tegen het sterke «Tetimpo Twins, echter er werden nu neer punten gescoord door Venray ;n minder door de Twins meisjes. SOFTBALSENIOREN In een matte en sfeerloze wedstrijd van Venrayse zijde werd verloren van Tilburg dat aan slag en in het veld beter gemotiveerd speelde. HONKBALSENIOREN In een spannende en snelle wed strijd heeft Venray zijn meerdere noeten erkennen in het iets betere slag- en veldwerk van Tilburg. Mede doordat het veld de pitcher en cat cher niet voldoende ruggesteun kon verlenen. Hier had echter niet van verloren hoeven te worden. PEANUTS Afgelopen zondag hebben de pea nuts met veel sukses gespeeld op het leviten 40 Pbanuts toernooi in ftrecht. Twee overwinningen en een limale nederlaag bezorgden Ven- iy de eerste plaats in de poule. Me- le door de goede slagprestaties en inthousiasme konden deze zeer goe- prestaties geleverd worden. Pro- iciat Peanuts met deze zeer goede itslagen. Programma komende week: Jeugdhonkbal: zaterdag 3 juni: fenrayHSCN 2, aanvang 14.00 uur, ijeenkomst 12.30 uur bij het veld. Jeugd solfbal: zaterdag 3 juni: ïfVenray, aanvang 11.00 uur. •trek 8.30 uur bij kantine SW. Softbalsenioren zondag 4 juni: VSVenray, aanvang 12.00 uur, ;rtrek 10.00 ur bij Klomp. Honkbalsenioren: zondag 4 juni: lardinalsVenray, aanvang 14.00 u., vertrek 11.30 uur bij Klomp. Peanuts: trainen zaterdag om 10.00 -• uur en spelen een wedstrijd om 11.00 f uur tegen Geldrop. De eerste nederlaag van dit sei- toen is voor het eerste team in Mier- o een feit geworden. Mierlo 1 is huis een moeilijke tegenstander, naar met wat meer geluk aan Ven- •ayse zijde had het niet zo goed an dersom kunnen zijn. In de eerste ronde beet Venray 1 Joed van zich af en won met 3 pun ten verschil. De spanning steeg want er zat meer in en dat voelde ieder een. Het pakte helaas voor Venray lèt verkeerd uit. De tweede en der- Ie ronde verloor men met 2 punten en de laatste zelfs met 1 punt ver schil. In totaal ging het maar om 2 punten: 423 om 425. Uitslag 6-2. Het was overigens de beste wed strijd van dit seazoen. Het tweede team kreeg ook de eer ste nederlaag gepresenteerd door laste konkurrent Cuyk 1. Het was een moeilijke opgave voor het twee de team om uit een puntje mee te pikken, want Cuyk is en blijft nog altijd een hele kluif. De eerste 3 ron den won de thuisclub met ruim ver schil, zodat die kans om gelijk te spelen al verkeken was. In de laat ste ronde kwam het tweede toch nog iets terug en pikte die ronde. Ook hier een 6-2 nederlaag. In het klessement wordt wel wat verschoven, maar strijd om de eerste plaats zal tussen Cuyk 1 en Venray 2 gaan. Het derde team heeft haar reeks overwinningen kunnen uitbreiden met een 8-0 zege. In deze als inhaal wedstrijd gespeelde match werd dui delijk door hen gezegevierd. Het verschil in de totaalstand was maar liefst 89 punten, 450 om 539 punten. Het hele team was goed op dreef, zodat er hier weer een rekord sneu velde. Als team speelde men de bes te wedstrijd en mevr. Litjens-Jans verbeterde het damesrekord met maar liefst 9 punten en bracht het naar 110 punten. Als het derde team in de 2 wed strijden die ze nog moeten spelen 3 punten kan halen dan geloof ik wel dat er een titel in het verschiet ligt. A.s. zondag krijgt het eerste Hoo- gerheide 1 op bezoek, het tweede is vrij en het derde gaat naar Cuyk 3. Het begon allemaal in december 1977, de grondlegger was Dudley Moss. We begonnen met zaaltraining. De eerste 2 maanden trainden we met gemiddeld 14 jongens 1V* uur per week. Na 2 maanden getraind te hebben, waren de jongens goed ingespeeld. We hadden nu één groot doel, n.l. één wedstrijd tegen de En gelse M.P. uit Goch. Maar dit feest kon helaas niet doorgaan. We ver wachten deze wedstrijd nu binnen 'n paar weken. Maar ook een wedstrijd tegen een Rank Xerox rugbyteam wordt georganiseerd. Inmiddels werd er ook een meisjesteam opgericht door Dudley Moss. We begonnen met twee trainers n.l. D. Moss en B. v. Duren. De eerste 2 weken ging alles gesmeerd, maar na 2 weken kwam er helaas een inzinking en de dames maakten er een tea-kring van. Er werd toen ingegrepen door de trainers en besloten om buiten te trainen. Bernard Buckly, een erva ren Engelse rugbyspeler nam de training op zich. De jongens en meisjes werden nu samen getraind. We hadden eerst besloten om de harde regels niet toe te passen, maar de dames wilden er niets van weten. Ze hadden een andere mening en het ging van hard tot hard. En na vier weken training kwam onze eerste wedstrijd, n.l.: MAVO 1 en MAVO 2 en andere spelers van andere scholen zoals de LTS, HAVO en LEAO. De wedstrijd vond plaats op dins dag 23 mei. aanvang 18.15 tot 19.55 uur. Het veld is op de Kempweg bij het zwembad. Scheidsrechters Hans Acthen en Maria Moss. Team MAVO 1: Ingrid Blaauw- poit, Jacqueline Vollenberg, Manny Vermeulen, Dudley Mess, Ger Ver sieyen, Dave Galles, Edu Marks, Lion Martens, John Jacobs. MAVO 2: Gea Hendrix, Wilma v. Osch, Marian Claessens, Ton van Hoof. Hans Kusters, Ronald Boo gaard, Winy Bruno, Bern, van Du ren, Frank v. d. Munckhof, Henk Werson, Frans Herben. Het begon om 18.15 uur en het weer was lekker koel. Scheidsrech ters Maria Moss en Hans Achten leidden het geheel. Het werd al snel 0-1 voor Mavo 2 door Ronald Boo gaard, maar 10 min. later brak Edu Marks door en maakte er 2-1 van. En dezelfde Edu Marks maakte er in de 15e min. 3-1 van. De voorsprong werd wel vergroot door Lion Mar tens en John Jacobs maakte er 5-1 van. Na een half uur spelen kwam Dudley Moss in aktie en maakte er 7-1 van. MAVO 2 deed er natuur lijk iets aan en maakte er 7-3 van via Bern. van Duren. Toen was er eindelijk pauze. De tweede helft was weer begonnen en D. Moss maakte er weer snel 9-3 van. Maar toen kwam MAVO 2 terug en Frank v. d. Munckhof maakte er 10-4 van en ze bleven doorgaan; eerst Ronald Bo gaard 10-5 en Frans Herben samen met Henk Werson 10-6. Toen kwam MAVO 1 weer terug en maakte er een einde aan. D. Moss 11-6, Edu Marks 12-6 en tenslotte Dudley Moss 13-6. Het was een harde en mooie wed strijd waar we allemaal veel van hebben kunnen leren. Als er mensen zin hebben om rug by te spelen, bel dan gewoon 3839 of je vraagt op de MAVO naar D. Moss. En als je een team hebt dat tegen ons wil spelen, dan ben je van harte welkom. Uitslagen 27 mei: Jongens aspiranten: ManualExplosion 621 Meisjes pupillen: ManualWittenhorst 314 Jongens pupillen: ManualHeidia 12 Uitslag v. d. Brekel Cup: Heren senioren: WitenhorstManual 1610 Programma v. d. Brekel Cup 2 juni: Heren senioren. TremegManual 21.00 Enkele notities van |de technische- en jeugdcomissie: Désiree Brendel stopt met het schrijven en verspreiden van de wedstrijdformulieren. Deze taak wordt volgend seizoen overgeno men door Ria Storkhorst. Van 8 t.m. 11 juni vindt in Ven ray de jeugd-avondvierdaagse plaats. Hieraan zal ook een groep pupillen meedoen. Andere jeugd leden kunnen ook meedoen. Kos ten 4,per persoon. Tevens worden er nog enkele begeleiders gevraagd. Opgeven bij André Verstappen. In het weekend van 24 juni or ganiseert de t.c. een toernooitje voor eigen pupillen. De bedoeling is, dat er met gemengde teams om de prijzen wordt gestreden. Wij proberen de aktiviteitencom- missie in te schakelen voor de di verse aktiviteiten. We kunnen nog mensen gebruiken, die als leider van een groep willen optreden. Theo Stuari wil rond Kerstmis een internationaal toumooi voor heren junioren organiseren (zaal handbal). Bestuur en t.c. verlenen alle medewerking. Theo wil eveneens een groot veld- handbaltoernooi organiseren, het geen alleen mogelijk is, indien hij voldoende hulp krijgt, van vooral de seniorleden. De T.K.O. organieert dit jaar we derom een meerdaags evenement in de vorm van een Fietsvierdaagse. De zaterdag is gekozen als de meest ideale dag. De zaterdagmiddagen waarop we u in de gelegenheid stellen om bij ens te komen fietsen zijn 3, 10, 17 en 24 juni. Er is bepaald dat u, wilt u in aanmerking komen voor het prachtige herinneringsvaantje ten minste drie van deze vier data moet deelnemen. 10e Wielerronde van Overloon Om precies 12 uur gingen een 40- tal junioren van start in de 10e wie lerronde van Overloon. Er moesten 60 km worden afgelegd. Winnaar werd Th. Peeters uit Grave. Daarna maakte het St. Theobaldus gilde in haar nieuwe uniformen een ere-ronde over het gehele fiets-par- cours. voorafgegaan door fanfare De Vriendenkring. Om 14.00 gingen een 70-tal dames van start. De dames moesten 27 ron den afleggen om de 40 km te beha len. Hier was de snelste de meer voudige wereldkampioene Keetie van Oosten-Hage, voor Minie Brink- hoff en Conny Caripentier uit de Verenigde Staten. Om 15.30 uur gingen de amateurs van start. In de eindsprint versloeg Han van Loon uit Mell Piet Kuijs en Bas Langeveld en won daarmee de museumbokaal. GELD NODIG? voor: aanschaf auto - caravan etc. verbouwing woning - nieuwe keuken vakantiereis - hobby ENKELE VOORBEELDEN: 2 000.— 24 maanden x 100.41 3 500.— 36 maanden x 124.84 t 7 500.48 maanden x 199.89 10.000.— 60 maanden x i 221.43 Natuurlijk ook kontinu-krediet mogelijk. grans van de kamp ^financieringen Venray. Postbus 197, telefoon 04780-1818 UIT PEEL EN MAAS VAN 29 MEI 1948 - No. 22 Op de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een ketelhuis aan het St. Servatiusgesticht alhier, kwa men de volgende cijfers uit de bus: Fa. Bovius, Roermond 214.300, Fa. Dessing 211.700,— Fa. Nelissen, Venray 209.999, Fa. Gebr. Janssen, 209.999, Bij zoveel broederlijke eensgezind heid in prijs, moest het lot beslissen en de Gebr. Janssen waren ditmaal de gelukkigen. De R.K Gymnastiekvereniging St. Christoffel heeft eindelijk eer. zaal. Dames en heren, vooral jongens en meisjes kunnen zich als lid opgeven bij Volleberg, Henseniusstraat 20 of bij van den Heuvel, Costsingel NW 4. Op het Concours Hippique te Vel den werden door onze Venrayse rui ters de volgende prijzen behaald: Dressuur achttallen: klasse A: 2e „Peeldravers" Ysselsteyn 89; 4e „Eendracht" Castenray 80. Klasse B: „Ons Genot" Leunen 82. Springcon cours: 5e H. Wismans Castenray. Draven: 5e J. Driessen, Oirlo. Pa- trouillespringen: 5e „De Peeldravers'' Ysselsteyn. Het schilderwerk voor woningen, gebouwd door de Lauravereniging te Lutterade werd voor de som van 40.000,— gegund aan het Schilders bedrijf Gebr. Vermeulen te Venray. Rutten's Brouwerij 70 jaar. De brouwerij zelf bestaat al meer dan 100 jaar, een juiste datum van de oprichting is niet meer te achterhalen maar in 1878 was het de heer P. J. Rutten uit Wanssum, die de bestaan de brouwerij „De Roos" kocht. De prijs van het bier bedroeg 8 cent per liter en minder. In 1896 namen de Erven Rutten de zaak over, met als leidend persoon de heer Edmond Rutten. De oorlog 1914-1918 was voor vele kleine brouwerijen het onher roepelijke einde van hun bestaan. Brouwerij Rutten bleef en in 1930 werd een flink stuk uitgebreid. Dan kwam de oorlog 1940-1945. Ook in deze jaren wist Rutten's Brouwerij stand te houden. Juli 1944 werd de brouwerij door een jongere genera tie overgenomen in de vorm van een Commanditaire Vennootschap, met als beherend vennoot de heer Jos Rutten. Het 70-jarig bestaan zal in tiem gevierd worden en tevens het doopfeest zijn van de nieuwe naam, ,De Peelhaas". Wie de döbbele Piël- haas kent, zal vol vertrouwen het nieuwe Peelhazenbier tegemoet zien. II- De postduivenvereniging ,De Zwa luw" is steeds groeiende. Dezer d£- gen kon de scretaris dezer vereni ging met enige feestelijkheid het 150e lid noteren. Venray's Mannenkoor te Amster dam bekroond met een eerste prijs in Krasnapolsky. Men kwam hier uit in de eerste afdeling. Verplicht num mer was: „Geloof" woorden van Al- lard Pierson; muziek van W. Wiese- hahn. Vrije keuze: „Ecce quomodo moritur" van Alph. Diepenbrock. Venray behaalde 300 punten. Ven ray maakte zich voor deze bekroning maandag j.l. op om het Mannenkoor met deze prestatie te feliciteren. Na een muzikale rondwandeling door 't dorp, was het Dr. Sala. president der Harmonie als eerste spreker, die zijn gelukwensen aanbood. Verder spra ken nog felicitatiewoorden: Burge meester A. H. M. Janssen, die in ge zelschap was van de wethouders, na mens de gemeente; Antoon Jeuken namens het Gemengd Koor; E. Bar- tels als voorziter van Venray Voor uit. Na een dankwoord door de pre sident van het Mannenkoor, de heer P. Gooren, werd de zeer druk be zochte felicitatie-receptie gesloten. Vele bloemen werden aangeboden. Tot laat in de avond duurde het ge zellig samenzijn. De actie, die feitelijk begonnen is door de „Vereniging Venray Voor uit", onder voorzitterschap van de heer E. Bartels om in Noord-Limburg een Middelbaar Technische School te krijgen, wat van het grootste be lang is voor de toekomstige indus trialisatie van deze streek, is deze week een heel stuk in de goede rich ting gekomen, door dat de commis sie. waarin de grote gemeenten zit ting hebben, het eens geworden zijn over de plaats van vestiging nl„ Ven- lo. Nu moet de Minister van Onder wijs nog eens bewerkt worden en hcpenlijk hebben we dan binnenkort ook hier in Noord Limburg een uit stekende studiegelegenheid voor de toekomstige Noord-Limburgse vak lui. Fanfare „Ons Genoegen" te Oirlo, onder leiding van de heer Jan Wijn hoven als directeur, behaalde te Wessem op het Muziekconcours in de vierde afdeling de eerste prijs met 310 punten. Een mooie prestatie van deze vereniging die a.s zendag haar 40-jarig bestaan viert. De fanfare is voortgekomen uit een Wielerclub van die naam, die een dubbelman- nenkwartet uit haar leden vormde. Dit dubbelkwartet groeide in 1913 uit tot een zangverenigng. onder lei ding van de heer Constant Dietz. In 1927 werd uit deze vereniging dc fanfare geboren die onder leiding kwam van de heer Henri Welting. Bij gelegenheid van het 40-jarig be staan zal dit feit herdacht worden met een Nationaal Festival waaraan Harmonieën Fanfares en Zangver enigingen uit geheel de omgeving hun medewerking zullen verlenen. Inhalen tijdens dichte mist Op de Venloseweg ter hoogte van Castenray werd het inhalen tijdens dichte mist bijna fataal. Het was aan een snelle reaktie van de andere be stuurder te danken dat het bij de bijna frontale botsing bij materiële schade bleef. Bij de botsing waren betrokken de bestuurders van een personenauto J. V. uit Venlo en J. V. uit het Brabantse Erp. De politie wijst er nog eens op, bij dichte mist niet inhalen, zeker niet bij twee baans wegen. Vechtpartij Nabij het ontmoetingscentrum „De Brak" aan de Stationsweg ontstond een vechtpartij. De Venrayer M. O. was geslagen en met een mes be dreigd door de 30-jarige M. D, uit Nijmegen. Procesverbaal is opge maakt. Illegale buitenlanders Bij een routinecontrole door de Vreemdelingenpolitie van Venray werden twee illegaal in Venray ver blijvende Chinezen aangehouden, de 29-jarige L. S., afkomstig uit Malei sië en de 23-jarige T. W. uit Singa pore. ATTENTIE: deze speciale aanbieding geldt uitsluitend zolang de voorraad strekt! batterijvakje1 I— spaarvakje Met het radio-spaarvarken ontvangt u de midden golf Het. wordt kompleet met batterij geleverd geld en goede raad Het college van b. en w. heeft zich ernstig beraden over het al dan niet geven van toestemming tot het organiseren van de nationale motor wegraces op zondag 15 augustus a.s. te Ysselsteyn. Zeals bekend heeft zich vorig jaar op het circuit een dodelijk ongeluk voorgedaan. Onder grote druk van de K.N.M.V. en de rijders moesten toen ongeveer vijftien essen worden geveld. He: advies van de K.N.M.V. met betrekking lot de veiligheid van het circuit is steeds van doorslag gevende betekenis geweest bij het verlenen van toestemming door het gemeentebestuur .Deze gang van za ken is ook overeenkomstig een mi nisteriële circulaire van 2 juni 1971. Dit betekent in de praktijk, dat het gemeentebestuur toestemming verleent, wanneer het circuit dooi de K.N.MV. algemeen veilig wordt geacht. Na de gebeurtenissen van vorig jaar hebben b en w. besloten eerst na te gaan tegen welke kosten en aantastingen de K.N.M.V. het circuit veilig acht .Het organiserend comité in Ysselsteyn wordt er op gewezen, dat, mocht het circuit na goedge keurd te zijn door de K.N.MV. tij dens trainingen of wedstrijden on verhoopt alsnog door de KN.M.V. werden afgekeurd, er onder geen beding tussentijdse aanpassingen zul len worden aangebracht, maar dat in zo'n geval de wedstrijden automa tisch geen doorgang zullen vinden. Onverkwikkelijke zaken, zoals zich vorig jaar hier hebben voorgedaan zijn hierdoor uitgesloten. PEEL EN MAAS uw krant De Stichting Tjenke Muda te Gen nep houdt zich reeds enige jaren be zig met sociaal-cultureel werk ten behceve van de Molukkers in Gen nep en cmgeving. In haar „Beleids-" nota 1978 en verder" heeft dc-ze stichting zich onder meer reeds als taak gesteld het verrichten van so ciaal onderzoek in Venray zodat op basis daarvan de Zuid-Molukse sa menleving in kaart kan worden ge bracht en voorlichting en informatie kan worden gegeven. De Stichting Samenlevingsopbouw S.S.O. Noordelijk Limburg wil het instellen van een dergelijk sociaal onderzoek in beginsel op zich ne men. Na het advies van de commissie vcor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk hierover te hebben ingewonnen, is het college van b. en w. van mening, dat het ten uitvoer brengen van de taken, zoals die voor de gemeente Venray in dc beleidsnota van de Stichting Tjenke Muda zijn neergelegd, ten zeerste kunnen worden aanbevolen. Met name waar het gaat om een stuk so ciaal onderzoek, voorlichting en in formatie. Het college heeft S-S.O. meege deeld het op prijs te stellen indien een spoedig begin zou kunnen wor den gemaakt met de voorbereiding van het in te stellen onderzoek. De afdeling planning en onderzoek van de gemeente is bereid mee te werken aan deze voorbereiding. De begeleidingscommissie voor woonwagenbewoners in de gemeente Venray is als volgt samengesteld: Wethouder mevr. A. Rutten-Tielen, voorzitster; de heren J. Poels. r.-k. woonwagenwerk; J. van Dijk. buurt- werker; H. Verstegen, maatschappe lijk werker J. v. d. Heuvel, hoofd Petrus BandenschoolF He rons, wijkraad Smakterheide: B. Schoenmakers namens de woonwa genbewoners en de heer H. Kertsen. bijstands maatschappelijk werker van de gemeente. Drs. H. Linders. se cretaris van dc regio-commissie zal als adviseur zitting hebben in de commissie, terwijl de heer J. Kusters namens de gemeentepolitie aan de commissie is toegevoegd. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 23 mei 1978 werden 1506 vakatures op genomen in de vakaturebank; op 24 mei 1978 was in 1005 vakatures voor zien, zodat er thans nog 501 plaatsen vakant zijn waarvan 279 buiten Ven ray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsckto cn aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, stucadoors, (leerling) voeger, (leerling) tim merlieden, opperlieden, grond werkers. (leerling) dakdekkers, (leerling) schilders, uitvoerder, le tekenaar, woninginrichter/stof feerder. bouwkundig calculator, kostprijsdeskundi ge. In dc metaalsektor: gcreedschapmaker. autogeen/ elektrisch pijplassers, plaatwer ker/spuiter. (leerling) automon teurs, elektromonteur, c.v.-mon teurs, monteur legbatterijen, zink- werker/loodgieter, gereedschap- slijper/polijster, draaiers, frezers, hoorders, profielwalsers, machi nebedienden. montagemedewer kers, richter, industrielakspuiters. spuiter. in de dienstcnscktor: administratief medewerker, re ceptionist. assistent accountant, commercieel medewerkistjcr. ver koopsters. verkoper.:, verkoop- inspekteur, vertegenwoordiger, serveerster, gastdocenten, ver pleegkundigen A on B, anesthesie assistentie), le groepsleidr. rij- instrukteur-trice rinlciinitiona.il chauffeur, hel truckchauffeur. overigen: schoonmaakster, algemeen asis- tont civiele dienst, productie- medewerkers. magazijnbediende, pluimveeverzorger. assistent be drijfsleider pluimveebedrijf, medewerker varkensbedrijf. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Komt U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's moigens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Even dacht onze fotograaf bij het zien van bovenstaande attribuut, dat de na de oorlog uit het Venrayse stadsbeeld verdwenen openbare toi letten waren terug gekomen. Maar gezien de situering van dit, wellicht zijn beste dagen gehad hebbende in strument, begon hij toch te twijfe len. Zelfs de meest vooruitstrevende, op een of meer raadszetels beluste politieke partij (of groepering) zou het niet in haar hoofd halen bij wijze van verkiezingsstunt een open baar toilet dèar te plaatsen: In de berm van de Smakterveldweg in de onmiddellijke nabijheid van Rank Xerox. De gemeentelijke vloeivelden in de nabijheid wetende, vermoedde hij een al dan niet door de gemeente geplaatste clandestiene overstort. Of wellicht een eenvoudige lozings mogelijkheid ten behoeve van ma- tineuze aspergeste(e)k(st)er5. Nader onderzoek ter plekke leer de hem, dat de closetpot nergens op aangesloten was en zelfs niet meer werd gebruikt. Er kwam geen Man aan te pas om dit toondbeeld van mi lieuvervuiling op de plaat vast te li Zo vergaat de glorie van de wc- reW

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7