AGENDA Langdurige vergadering van Venrays Gemeenteraad 5130 Door trein gedood op overweg Uniek dienstjubileum A.M.C. LIMBURG ZOEKT MEDEWERKERS Pedicure v. d. Einden ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur lot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huijartsen Bloemen, Franken, lankveld, von Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, wts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11. tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- cn NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssuni Zr. REINILDA telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve In het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hètzelfde nummer CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS In de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij dc zuster van de zondagsdienst. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9 0010.00 uur. Telefoon 2998 MaaltUden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vnjdag van 9 tot 10 uur KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M F Tlareloven-Ku(jpers Florishof 23 Venray reietnon 0478U-24U Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Op de vooravond van de verkie zingen is de Venrayse gemeenteraad er nog eens goed voor gaan zitten en heeft in een ruim drie en een half uur durende vergadering gemeend de belangen van Venray nog eens extra te moeten behartigen. Op het appèl ontbraken alleen mevrouw Poels-Peters en de heer G. Janssen, die elders nog belangrijkere bezig heden hadden. INVESTERINGSPROGRAMMA Het eerste punt van de agenda was de wijziging van het meerjarige investeringsprogramma. Werken die klaar gemaakt waren werden afge voerd; nieuwe projekten werden aangedragen terwijl enkele andere projekten gewijzigd werden. De heer De Bruyn was bang dat door het aanbrengen van nieuwe projekten andere werken in het ge drang zouden komen en bovendien het gehele programma op losse schroeven zou zetten. Maar dat is niet het geval. Juist het tijdig op nemen van nieuwe objekten over een langere periode is een essentieel onderdeel van het investeringspro gramma. De heer van Valkengoed was blij dat de reconstructie van de Nieuw- huisweg en de Industriestraat van 1982 terug gebracht was naar 1979. Hij hoopte dat beide straten het ko mend jaar dan ook onderhanden ge nomen worden. De heer Claessens had gekonsta- Dat de verkiezingsstrijd in Venray hard was. wisten we. Wat we niet wisten was, dat deze strijd met scherpe messen wordt uitgevochten. Todat we „ergens" in het open veld een bord met verkiezingsaffiches za gen staan, dat „beveiligd" was met scheermesjes in de paal, waartegen het bord was bevestigd. We dachten dat die lijsttrekker het zeker niet zo scherp meer zag zitten en daarom de zaak maar op scherp stelde en op het scherp van de snee het mes er in wilde zetten. Het zou ook kunnen zijn, dat deze lijsttrekker dacht, dat nieuwe mes sen scherp snijden, of het mes aan twee kanten wilde laten snijden. Maar wat wij zeker weten is, dat dergelijke scherpe argumenten erg slecht zijn voor ,,'s mensen welzijn" en „voor een leefbaar Venray" en moeilijk als „een redelijk alternatief" kunnen gelden. Het linkse „geef ons de vijf" wordt twijfelachtig bij het rechtse argu ment „voor een daadwerkelijke rechtse politiek". Bij alle onduidelijkheid, is dit in ieder geval duidelijk: de PvdA „staat op eerlijk delen" en scheer mesjes in een verkiezingsbord zitten er zeker voor het snijden van „meer dan brood alleen". Intussen zal de betreffende lijst trekker wel gemerkt hebben dat zoals de Dikke van Dalen zegt scherpe plakkaten scherpe tegen stand gevenen dat is bij alle on duidelijkheid dan toch wel duidelijk geworden. Naar wij vernemen heeft de poli tie de scheermesjes verwijderd en de zaak in onderzoek genomen. teerd dat de riolering in de Bunt- weg te Ysselsteyn nu ineens van het programma verdwenen was. De oor zaak hiervan was het feit dat de Buntweg nu in het bestemmingsplan Ysselsteyn valt en als zodanig in het hele plan wordt meegenomen. De heer Konings vroeg zich af waar de gemeente het geld vandaan haalt om de nieuwe objekten te kunnen betalen. Te dikwijls reeds wordt gezegd dat dit of dat niet kan omdat er geen centen zijn. De voorzitter verklaarde dat, wil men die werken allemaal uitvoeren, men voor lief moet nemen dat er de eerste jaren een begrotingstekort ontstaat. Over enkele jaren zal men dan toch wel weer aan de goede kant van de streep komen te staan. De urgentie van de objekten wordt vastgesteld en dat behelst in feite al dat men voor een bepaald objekt eerst over een aantal jaren geld be schikbaar heeft. POLITIEWAGEN De in Ysselsteyn gestationeerde bri gadier van politie moet nodig een nieuwe auto hebben waarmee hij ook bij nacht en ontij over slecht begaanbare en onverharde wegen kan rijden om b.v, stropers op te sporen. Geen enkel raadslid had daar bezwaar tegen. Wel vond de heer Konings dat de brigadier een levensgevaarlijke taak had en hij zou het aanbevelen om met twee man die nachtelijke ritjes te maken. Het bleefk echter dat de brigadier vergezeld wordt van een keurig af gerichte hond, die in een kooi in de auto wordt meegenomen. MUZIEKSCHOOL In 1976 stelde de raad 200.000,- beschikbaar voor de verbouwing van het oude gemeentehuis Lb.v. de muziekschool. Nu lag er opnieuw 'n voorstel om de tweede fase te gaan uitvoeren, ten bedrage van 272.000. De heer De Bruyn had er zo zijn bezwaren tegen. Hij bepleitte dat men maar moest bezuinigen. Een nieuwe entree aan de achterzijde van het gebouw vond hij overdre ven. De heer Den Brok had gekonsta- teerd dat door deze voorgenomen verbouwing twee nieuwe leslokalen gecrëerd worden, wat tot gevolg zou hebben dat de Latijnse School leeg komt te staan. Dat vond hij een kwalijke zaak en hij verwachtte dat er dan weldra onherstelbare vernie lingen zouden worden aangericht. Ook het aanbrengen van een mecha nische luchtverversing kon zijn goedkeuring niet wegdragen. Jaren lang hebben de raadsleden er dikke sigaren gerookt, om van het publiek en de ambtenaren nog maar niet te spreken, en nooit is er iemand ge stikt aldus zijn commentaar. Wethouder v-an Oers kon praten wat hij wou. de heren De Bruyn en Den Brok bleven op hun standpunt staan en wensten aantekening te hebben tegen gestemd. JEUGDHUIS SMAKT-HOLTHEES De Venrayse bijdrage ad 50.000,- voor de bouw van een jeugdaccom- modatie te Holthees kreeg de toe stemming van de raad. De heer v. d. Locht wilde echter wat meer arm slag, door dit bedrag te vergroten ook al vanwege de stijgende bouw kosten. Het bleek echter dat de be groting van recente datum was en dat bovendien een zeker risico per centage in de totale begroting was opgenomen. SPORTPARK LEUNEN Geen bezwaar had de raad tegen het beschikbaar stellen van een kre diet voor uitbreiding van de kleed accommodatie op het sportpark te Leunen. Dit zeker niet zoals de heer De Bruyn zei omdat Leunen zelf nog 11.000,aan zelfwerk zaamheid inbrengt. In dit verband vroeg hij wel of de architect ook toe zicht wilde houden op die zelfwerk zaamheid, om teleurstellingen te voorkomen. Het bleek dat de eigen inbreng voornamelijk zou bestaan uit sloopwerkzaamheden en het schilde ren van radiatoren. TRACTOR Een in 1974 aangeschafte tractor Roma 5000 verkeert momenteel in een abominale staat en is te duur aan reparaties. De gemeente vroeg derhalve 52.000,krediet voor het aanschaffen van een nieuwe. Dat vond de heer Den Brok toch wel wat al te gortig. Dat in vier jaar tijds een tractor versleten is. zou hij wel eens willen zien. De oplossing krwam als antwoord van wethouder Loonen, die verklaarde dat de tractor anno 1974 een tweedehandse was geweest. WONINGEN IN OIRLO De verkoop van 9 kavels bouw grond in Oirlo ondervond geen be zwaar. Wel stelde de heer van der Sterren dat er nog een 9-tal gega digden waren, die zo mogelijk ook aan een bouwkavel geholpen moes ten worden. De heer Konings meende in het lijstje van kopers enige niet-autoeh- tonen van Oirlo te hebben gevonden, maar het bleek dat in die gevallen de echtgenotes uit Oirlo afkomstig waren. PLAN CASTENRAY Ten behoeve van het bestemmings plan Castenray heeft de gemeente onder meer nog de beschikking over een perceel grond met de daarop aanwezige tuinbouwloods. De heer De Bruyn vroeg of het niet moge lijk was dat gebouw in het bestem mingsplan aan te passen, zodat niet gesloopt behoefde te worden. Wethouder Schols bekende het ge bouw nooit gezien te hebben, maar hij zou er deskundigen op af sturen om een mogelijk behoud te bestu deren. VLAKWATER De verkoop van het café-restau rant Vlakwater aan de heer Bakens riep enkele vragen op. De heer van der Locht vroeg waar om voor de golfbaan slechts 5, huur per jaar betaald behoefde te worden. Dat was volgens wethouder Schols alleen maar bedoeld om de heer Bakens er aan te herinneren dat dat terrein nu juist niet van hem was. Wat er eventueel gebouwd mag worden, was eveneens een vraag van de heer van der Locht en werd ook gesteld door de heer Konings. Alleen laagbouw en met bestemming café restaurant zou worden toegestaan, terwijl de te bebouwen oppervlakte maximaal 40"/o van het terrein mag beslaan. Geen antwoord kregen we te horen op de vraag van Den Brok hoe lang de gemeente recht van voorkeur heeft bij een eventuele verkoop door de heer Bakens. LOM-SCHOOL De raad maakte aan de derde ver koop van de houten barak voor malige LOM-school maar geen woorden meer vuil. Het Werkvoor zieningschap mag er nu gelukkig mee zijn. De heer Den Brok zei „de woorden die bij me opkomen, zal ik maar niet uitspréken", waarop de voorzitter antwoordde: „dank u, ik hield m'n hart al vast. DORPS- EN WIJKRADEN Het derde rapport betreffende de participatie van dorps- en wijkra den was voor het college van b. en w. aanleiding aan de raad voor te stellen: a. er mee in te stemmen, dat de dorps- en wijkraden, die met de goedkeuring van het college werkzaam zijn op een bepaald aangewezen grondgebied, erkend worden; b. er mee akoord te gaan dat de dorps- en wijkraden niet alleen een adviesrecht hebben over alle zaken die betrekking hebben op hun werkterrein maar dat de ge meente zich ook verplicht be houdens gevallen die geen uitstel lijden om het advies te vragen over bepaalde nader omschreven zaken; c. er mee in te stemmen dat de dorps- en wijkraden in dit ver band ook het recht krijgen om in de verschillende raadscommissies het standpunt c.q. advies toe te lichten en dat zij daartoe steeds worden uitgenodigd; d. er mee akkoord te gaan dat de door de dorps- en wijkraden uit gebrachte adviezen ook bij de be handelingsprocedure aanwezig zullen zijn, zodat gedurende de gehele voorbereidingsfase daar van kennis genomen kan worden; e. aan de dorps- en wijkraden ge motiveerd bericht te geven als van het advies wordt afgeweken. In feite had de raad tegen deze gang van zaken geen enkel be zwaar! Wel werd van verschillende zijden er op aangedrongen dat deze dorps- en wijkraden op een demo cratische wijze gekozen worden, ter wijl men accepteerde dat de wijze van verkiezing per wijk of dorp kan verschillen. De heer Konings brak nog een lans voor minderheidsgroeperingen als Surinamers en Molukkers. maar vol gens de voorzitter kunnen van deze groeperingen afgevaardigden in de raad worden aangewezen, zonder dat ze gekozen worden. De heer van der Locht meende dat de gemeente niet moet nalaten rechtstreeks kontakt te onderhouden met bepaalde belangengroepen, en niet alles via de raden moet laten lopen. Dat was ook niet de bedoe ling, aldus de voorzitter, maar men moet er wel de raden bjj betrekken. De heer Thijssen vroeg tenslotte nog om ook aan de in oprichting zijnde en/of nog op te richten wijk raden dezelfde faciliteiten te willen verlenen als de reglementair geko zen raden, en dat werd hem door de voorzitter toegezegd. Een en ander zal in werking tre den als de dorps- en wijkraden door de gemeente zijn erkend en het re glement al dan niet aangepast hebben geaccepteerd. KABELTELEVISIE Het beschikbaar stellen van 25.000,om te onderzoeken of het mogelijk is en zo ja, op welke manier dat er in Venray, Oos trum en Leunen een centraal an tenne-systeem voor televisie komt, ondervond voornamelijk bij de he ren Konings en Den Brok enige te genstand. De heer Konings zag lie ver een ambtenaar aangesteld die deze zaak zou uitzoeken en bij ver wezenlijking ook als begeleider zou kunnen blijven fungeren. Hij voor zag een flinke kostenstijging omdat het adviesbureau later 5 tot 10% van elke aansluiting zou incasseren. Dat was ergens ook de mening van de heer Den Brok, die het advies bureau niet onpartijdig kon noemen. Ze hebben er belang bij en praten ons de kabeltelevisie aan. Het verweer van wethouder Schols dat een ambtenaar te duur zou wor den, en dat het uiteindelijk aan de raad is om te beslissen of er kabel televisie komt en wie ze gaat ma ken. vermocht beide heren niet om te stemmen. Ze bleven bij hun af- wenzend standpunt, maar dat belet niet dat het onderzoek aan het ad viesbureau zal worden opgedragen. VUILSTORTPLAATS Het hete hangijzer op deze verga dering was ongetwijfeld de kwestie vuilstortplaats en de daaraan ge koppelde ziekte van de koeien van de heer van Dijck. Dat dit onder werp opnieuw in de raad behandeld werd vond zijn oorzaak in het feit dat de heren van der Locht en Ko nings hierover vragen hadden ge steld en er in de pers weer publika- ties waren geweest. Dit laatste met name omdat de gemeente het percu- latiewater van de stortplaats via een pijpleiding op het oppervlaktewater liet overlopen, in plaats van het op gezette tijden af te voeren naar de vloeivelden. Hoewel de gemeente niet over tuigd is, door deze overloop een ille gale situatie te hebben geschapen, is in overleg met het Waterschap Zui veringsschap Limburg, in afwach ting van een formele beslissing hun nerzijds, de gewraakte overstortver- binding weer verwijderd en wordt het perculatiewater weer naar de vloeivelden afgevoerd. De heer Den Brok kon zich niet aan de indruk onttrekken dat in de ze onverkwikkelijke affaire bij het college meer feiten bekend zijn dan bij de raad. Zowel de voorzitter als wethouder Loonen verzekerden om het hardst, dat zulks niet het geval is. Er worden in deze zaak geen stukken of feiten achter gehouden. De heer Thijssen stelde dat de ge meente hier fouten heeft gemaakt en dat ze dit moet erkennen. Maar de heer Loonen ging niet verder dan te erkennen dat er 10 jaar geleden fouten gemaakt zijn, en wel om daar ter plekke in een moerassig gebied een vuilnisstortplaats in te richten. Dat zou op de dag van vandaag tot de onmogelijkheden behoren. Dertien onderzoekende instanties zijn er tot op de dag van vandaag niet in geslaagd de ziekte-oorzaak van de koeien vast te stellen. Dat betekent dat ook het verband tus sen de ziekte en de stortplaats niet bewezen is zo die al ooit bewe zen kan worden. De gemeente stelt zich uitdrukkelijk op het standpunt dat zij zich houdt aan die onderzoe- Zondagmiddag omstreeks half vijf is op de met knipperlichten beveiligde overweg op het baanvak Venlo-Nijme- gen ter hoogte van Holthees de 25 ja rige Wilhelmus Schreurs uit Blerick door de personentrein gegrepen en vrijwel op slag gedood. Tijdens het on geluk waren de knipperlichten in wer king en het waarom het slachtoffer toch de overweg is gepasseerd zal wel een raadsel blijven. Aanvankelijk was de melding dat het ongeluk op Ven rays grondgebied zou hebben plaatsge vonden en was Venrays politie ter plaatse maar deze behoefde evenals de Venrayse brandweer niet in aktie te komen. Het heeft uren lang geduurd eerdat de identiteit van het slachtof fer, welke ongehuwd was, kon worden vastgesteld. Vrijdag 2 juni a.s. wordt bij J. P. A. Nelisen Aannemingsbedrijf B.V. c _-n uniek dienstjubileum gevierd. Eigenlijk worden twee feesten ge- kombineerd, want op die dag worden de heren C. W. en A. L. Theuns, VADER en ZOON, gehuldigd omdat beiden dan vijfentwintig jaren wer ken bij Nelissen achter de rug heb ben. Beide heren wonen te Woensdrecht en het jubileumfeest wordt dan ook in de omgeving van hun woonplaats gevierd. Vader Theuns (62) is werkzaam als assistent uitvoerder en zijn zoon (40) als allround timmerman. Mededeling Vereniging Het Groene Kruis Venray In de maand september 1978 zal er wederom een afslankkursus worden gegeven. Aantal deelnemers c.q. deel neemsters: 20. Duur der kursus 17 we ken. De kosten hiervoor bedragen: Voor kruisleden 70,voor NIET-kruis- leden 70.verhoogd met het plaat selijke contributiebedrag van 31,50. Beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor bovengenoemde kurusus, liefst vóór 15 juli 1978 bij Het Groene Kruis Venray, telef. 04780-1269. kende instanties en niet op eigen gelegenheid nog eens met een onder zoek begint. Het boren op de stort plaats door het MAN en Wage- ningen gratis aangeboden wordt door die onderzoekende instanties (nog) niet nodig geacht, en daarom gaat de gemeente zulks ook niet doen. De heren van der Locht en Ko nings wilden dat echter wel, en dienden dertialve een motie in, waarin aan de gemeente gevraagd werd er bij de minister op aan te dringen het onderzoek te bespoedi gen en tot boring op de stortplaats over te gaan. Volgens het reglement van erde dient zulk een motie de steun te krijgen van twee raads leden. De heren deden er echter het zwijgen toe de heer Den Brok was even afwezig zodat deze mo tie niet ter discussie gesteld kon worden. Al met al blijft het een treurige zaak waarvan het einde nog lang niet in zicht is. Alleen daarom al zou men alles in het werk moeten stellen deze zaak te bespoedigen. Een klein lichtpuntje is wellicht de opmerking die na de raadsvergade ring gemaakt werd vanaf de 'publie ke tribune. Volgens de spreker zou men in Zwitserland een soortgelijke ziekte kennen bij schapen, zoals die hier bij de koeien van Van Dijck werden gekonstateerd, Een ziekte die daar vroeger veelvuldig optrad en nu nog sporadisch voor de dag treedt. B. en W. namen hiervan notitie én zullen nader informeren. Aanrijdingen K. uit Grubbenvorst deed aan gifte dat een tot nu toe onbekend gebleven automobilist zijn op de ptarkeerplaats bij het Hensenius- plein geparkeerde auto had geramd. Nu zit hij met de schade tenzij de politie zal gelukken de dader te ach terhalen. De personenauto van de Venrayer M. S. geparkeerd staande op de par keerplaats langs 't ziekenhuis werd eveneens geramd door een onbekend gebleven automobilist. De 16 jarige bromfietser J. E. reed vanaf het Brukske de Kiosk op en kwam in botsing met een personen auto bestuurd door de 29 jarige S. J. uit Venray. Het bleef gelukkig bij materiële schade. Materiële schade was er ook toen de personenauto bestuurd door J. de G. uit Bakel vanaf de Maasheseweg linksaf de Industriestraat opreed en daar in botsing kwam met een uit die 1 straat komende personenauto be stuurd door de 40 jarige J. v. K. uit Venray. Drank in bestuurders Een 30-jarige autobestuurder uit Maashees kreeg procesverbaal aangezegd nadat hij de bekende proeven had ondergaan wegens al coholgebruik. Een 29-jarige autobestuurder uit Sambeek en een 24-jarige auto bestuurder uit Venray kregen een rijverbod opgelegd. De politie'kon- sta teerde drankgebruik, maar het was te weinig voor een procesver baal. Dat komt misschien wel als bericht van de bloedproef binnen is. Datzelfde geldt ook voor een 27-jarige bestuurder uit Venray die met zijn personenauto vanaf de parkeerplaats de Wilhelminastraat opdraaide en daar een botsing ver oorzaakte met een over de Wilhel minastraat rijdende personenauto. Of artikel 26 ten laste zal worden ge legd, kan eerst gebeuren als de uit slag van de bloedproef binnen is. Diefstal W. wonende aan de Deputé Pe tersstraat te Oirlo deed aangifte van diefstal van een 2 maanden oude ram. P. B. uit Venray deed aangifte van diefstal van een motorblok ter waarde van 800, I Inl tel ANNEMIE VERLIJSDONK en ANDRÉELBERS geven elkaar het ja-woord op donderdag 8 juni 1978 om 14.30 uur in het ge meentehuis te Venray, waarna de kerkelijke inze gening zal plaatsvinden om 15.00 uur in de parochie kerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Gelegenheid tot feliciteren in zaal In den Engel, Post- straat 3, Venray van 18.30 tot 19.30 uur. Toek. adres: Roer 10 te Deurne. Venray, Pr. Beatrixstraat 3 Deurne, Berkstraat 10 WILMA TACKEN en LOEK TAX gaan trouwen op 9 juni a.s. om 14.00 uur in de O.L. Vrouw Geboorte kerk te Oostrum. Receptie van 18.30 tot 20 uur in het Parochiehuis. Watermolenstr. Oostrum. Toek. adres: Mgr. Martens- straat 6, Blitterswijck. In plaats van kaarten Langs deze weg bedanken wij. ook namens onze kinde ren en klenikinderen, famliie, vrienden, buren en fanfare, voor de vele gelukwensen, bloemen en kado's en ande re blijken van belangstelling bij ons gouden huwelijksfeest Het was voor ons een onver getelijke dag. P. Spreeuwenberg M. Spreeuwenbarg-Phlllpsan Brugpas 4, Veulen WARM AANBEVOLEN Zaterdag worden er In de gemeente Venray (behalve Merselo) huis aan huis snij bloemen te koop aangeboden Opbrengst t.b.v. uw zieke medemens die graag naar Lourdes wil. In plaats van kaarten De dag van ons zilveren hu welijksfeest was grandioos. Mede door uw felicitaties. bloemen en cadeau's. Nu zeggen we met een vreug de klank Ook namens onze kinderen iedereen dank. Gerrit en Marie Pluk-Buyssen Venray. Maasheseweg 53 In plaats van kaarten Voor de gelukwensen, bloe men en cadeau's, welke wij bij gelegenheid van ons 25- jarig huwelijksfeest van U mochten ontvangen, zeggen wij U hartelijk dank. A. van Tilburg M. van Tllburg-Gloudemans en kinderen Vredepeel. juni 1978 Zwartwater 2 Voor Uw grote belangstelling en medeleven bij het overlij den en de begrafenis van mijn echtgenoot en onze vader WIM KLOMP zeggen wij U hartelijk dank. Bijzondere dank aan begrafe- nlsondem. J. Noyen, afd. 4b van het ziekenhuis, dr. Ter- mote. dr. de Vocht, vrienden en bekenden en de buurt. Wad. J. Klomp Kinderen en kl. kinderen Venray, juni 1978 Veltumse Kleffen 328 In plaats van kaarten Door de grote belangstelling en de vele felicitaties en ka- do's die wij op onze huwe lijksdag van U mochten ont vangen, is deze dag voor ons onvergetelijk geworden. Hiervoor hartelijk dank. Anita en Jan Arts Veltumse Kleffen 158 HALLO OPA JOPPER van harte gefeliciteerd met Je 50e verjaardag I Joep, Ellen, Cindy. Carol. Wim, José, Piet, Colinda en Paul Langs deze weg bedanken wij. ook namens onze kinde ren en kleinkinderen, familie, vrienden, buren, en kennis sen voor de vele gelukwen sen, bloemen en kado's en andere blijken van belang stelling bij ons gouden hu welijksfeest. Het was voor ons een onvergetelijke dag. W. Heidens H. Heldens-Smlts Catharinastraat 3. Leunen GRANIET-MARMERPLEISTER 25,- per m2 incl. btw. le veren. aanbrengen en btw. Voor de doe het zeiver 1 34,50 per 15 kg 3.5 m2) incl. Restanten 22,50 per 15 kg F. JANSSEN ZN. B.V. Weverstraat 2 tel. 3334 BOUWTERREINEN TE KOOP GEVRAAGD STIENSTRA VENRAY B.V. Stationsweg 11. Venray telefoon 04780-4438 voor goed betaalde bijver diensten 250,- p. week). Auto nodig. Voor afspraak telefoon 04780-4887, vrijdag tussen 12 en 14 uur. Het Lourdes Comité afd. Ven ray beveelt haar SNIJBLOEMEN-AKTIE a.s. zaterdag graag bij u aan. Hand- en voetverzorging Verdistraat 43 Venray - Brukske Telefoon 5130 Wilt U een afspraak maken? Draai dan het juiste nummer: STRUKTUURPLEISTER (schorseffekt) Vanaf 18,50 per m2 incl. btw. leveren, aanbrengen en garantie. Voor de doe het zeiver: 22.50 per 17 kg (±7 m2) F. JANSSEN ZN. B.V. Weverstraat 2 tel. 3334 SNIJBLOEMEN 7 U hoeft er de deur niet voor uit. Ze worden U a.s. zater dag aan huis te koop aange boden. GRATIS AF TE HALEN 2 Jonge hondjes P. Bolden, Twistweg 2, Vre depeel DAKWERKEN Voor al uw dakwerken, ook reparaties, bel dan vrijblij vend voor offerte. EURODAK. tel. 04494-48236 LOODGIETER heeft nog tijd voor enkele kleine klusjes Jacobs, tel. 7636 WEEKAANBIEDING tm. 9 juni 10 kg Rollpoets goed voor 3 m2 dekoratieve wand afwerking. 15.- incl. F. JANSSEN ZN. B.V. Weverstraat 2 tel. 3334 TE KOOP GEVRAAGD i.g.st.z. Wielrennersflets 10 versnellingen Na 4 uur 's middags: Classen Castenray, tel. 04787-717 TE KOOP GEVRAAGD Bouwgrond in kom of omgeving Venray Brieven onder nr. 221 bureau van dit blad. „Gebruikt en ongeregeld" biedt aan: Oude eiken slaapkamers oude eiken bedden Belgische platte buiska chels Mechetee buffetkasten oude plano Tevens klein goed en ook eiken biervaten In alle af metingen en bloembakken Uitsluitend geopend elke vrijdag vanaf 17.00 tot 21.00 uur; zaterdags vanaf 10.00 tot 17.00 uur Merseloseweg 66. plm. 1 km achter ziekenhuis Venray. Uw vertrouwd adres voor Langharige teckels met stamboom en ingeënt Kennel Janslust, Lorbaan 10. Veulen, telefoon 1531 Buurtver. „De Pritter" Uitslag loterij 1468, 198. 2128. 1206, 898, 2137, 1743 De prijzen kunnen worden af gehaald bij: mevr. Beers. Pa ter Bleysstraat 15. Overloon PERKPLANTEN Salvia's, afrikanen, asters, goudsbloemen, petunia's, dahlia's (klein), margriet, ijsbloem, gazania, agera- tum, lobelia's, begonia's, vlijti gliesje, bont blad, fuchsia's, hang- en gewone geraniums, knolselderij, augurken- en tomatenplan ten voor buitenteelt s.v.p. kistje meebrengen Tevens potgrond voor bloembakken H. Peelers, Puttenweg 39 (Midden Peelweg), Ysselsteyn tel. 04785-363 Koopt a.s. zaterdag 3 juni SNIJBLOEMEN AAN HUIS t.b.v. het Lourdes Liefdewerk a.s. Maandag 5 Juni start de verkoop van Staatsloten bij: MEVR. OP-HEIJ Hubertusstraat 8 Venray telefoon 3039 HEFRA FABRIEKSVERKOOP van lederen en suède kle ding. Extra aanbieding: le ren herenjasjes en jacks 125.- Hefra B.V.. van Weerden Poelmanstraat 106. Helmond, tel. 04920-36445. magazijn' achterom (Pronto-wijk) GEVRAAGD Constructiebankwerkers en lassers met ervaring. Leeftijd 20-30 jaar Goede beloning HenRa. Overloon, telefoon 04788-744 GEVONDEN Gouden letterspeld Montgomerystraat 6 A.S. ZATERDAG GROTE BLOEMENAKTIE Er wordt huis aan huis ge vent door vele vrijwillig(st)ers GEZOCHT metselaar/aannemer voor verbouwing woonhuis. Contante betaling. Nevadahof 10, tel. 04780-4478 GEVRAAGD Vrijstaande woning perceelsopp. 750 m2 of groter Brieven met opgave van prijs onder nr. 220 bureau van dit blad. meesterteken van vakmanschap Pierre Pijpers Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19 - tel. 1284 MACRO BIOTISCH BROOD is „natuurzuiver" brood ge- baken van tarwemeel, dat op de ouderwetse manier gema len is van tarwe, die natuur lijk is bemest en niet bespo ten. Zuiverder kan het niet Ga 'ns op de nostalgische toer en koop dit brood WEEKREKLAME Vrijdag en zaterdag: Deense koffiebroodjes 65 ct. 5 Zwitserse tompoucen 4,50 GEVRAAGD Bij-orgeltje voor aansluiting op een huiskamerorgel Reijnders, St. Jozeflaan 4, Holthees, na 6 uur STAATSLOTERIJ a.s. Maandag begint de ver koop van nieuwe loten Sigarenmagazijn G. Janssen-van Beunlngen Patersstr. 5A tel. 1765 GEVRAAGD Champignonplukster voor 15.20 uur in de w. H. Bovee, Deurneseweg 75, tel. 04780-7083 GEVRAAGD Aspergestekers J. Janssen, Haag 23A, Merse lo, tel. 04786-317 GEVRAAGD Caravanstalling omgeving Venray Mambostraat 29. tel. 3208 GEVRAAGD STUCADOORS Hoog loon en gunstige ar beidsvoorwaarden. F. JANSSEN ZN. B.V. Weverstraat 2 tel. 3334 GEVRAAGD Hulp In de hulshouding maandag en donderdag ochtend Mevr. Breeuwsma, Langstraat 27. tel. 1222 GEVRAAGD voor direkt augurkenplukkers(sters) Cornelissen, Scheiweg 14, Leunen TE KOOP Motor-gazonmaaler zelfrijdend Lasapparaten 220 - 380 Peugeot Sportflets 10 versn. Broekweg 12 TE KOOP Renault 4 1972 koopje Zuidsingel 5a, Venray TE KOOP Flandria grasmaaier zelfrijdend Perkplanten 15 ct. van den Munckhof, Laag- heidseweg 14, Venray TE KOOP Kantel-garagedeur z.g.a.n., met schrootjes betimmerd H. Arts, Ysselsteynseweg 8 telefoon 04785-621 TE KOOP Bankstel Pettenmakerstraat 22, tele foon 3549, b.g.g. 1473 TE KOOP Antiek Jachtkast, Henri Deux kast, Mechelse kast, tweedeurs hoerenkast, schommel stoel, opastoelen, eethoek, tafels, stoelen, orlluikbu- reau's en klein spul. Niessenstraat 13, Venray, telefoon 04780-4143 TE KOOP Alfa Romeo Guilla 130 0Super, bwj. 1975 km.st. 63.000, i.pr.st. Emons, Ooster Thienweg 10, Oostrum TE KOOP Bouviers Koonings. Spiekert 14, Heide TE KOOP uit grootmoeders tijd Keukenkastjes Niessenstraat 13, Venray, telefoon 04780-4143 TE KOOP Bungalowtent Bagage-aanhangwagen Puts, Overloonseweg 75. Venray TE KOOP 3 Radiatoren met kranen afm. 48x32 leden; 100x 12 leden, 100x72 leden Hardb. deuren 73, 78 en 83 cm Luxaflex 148 cm Autostoeltje Eikenh. kinderledikant Kinderstoeltje Antieke ladenkast 140 hoog, 100 br. Telefoon 4091 TE KOOP Alle soorten perkplanten o.a. geranuims, fuchsia, knolbegonia, salvia, petu nia, vlijtig liesje, begonia, afrikaan Litjens, Albionstraat 59A Leunen Cl" lef TE KOOP wegens overschakeling op gas Verwarmingsketel oliestook, 20.000 Kcal. Past. Vercoulenstraat 6, Merselo TE KOOP Kast 1.75 m hoog, 2.50 m breed gefineerd eiken met t.v.- ruimte en barkiep Eiken tafel rond 1.10 m„ smeedijze ren poten Kapstok Spiegel Plateau Ganglamp smeedijzer Blauwververstraat 35, Veltum. tel. 04780-1166 TE KOOP 4 pits Gascomfort 2pits Butagasstel met fles v. d. camping Veltumse Kleffen 47, tel. 2945 TE KOOP Gasfornuis te.a.b. 4-6 pars. Bungalowtent Largostraat 14

Peel en Maas | 1978 | | pagina 14