De jeugd wil wel aanpakken AGENDA I 4163 KIENEN SCHOUWBURG- NIEIWS POELS Receptie voor 2e keer mislukt Duitse jeugd komt weer naar Ysselsteyn DE SCHOLEN- SLUITING IN VENRAY-KOM Meubelen Zilveren jubileum Henri Dunantstraat wordt afgewerkt Verbetering onverharde parkeer terreinen in Venray-kom Verenigingsraad in Veulen Brandweer wedstrijden LOM-school Uitbreiding telefoon aansluitingen t e a a Enkele jagers vonden in het Ven- rayse jachtgebied achter 't Rozen- daal, een reebok in een wildstrik. Het was aan de omgeving te zien dat het dier een lange doodstrijd ge streden had. Met een wildstrik wor den de dieren op beestachtige wijze gekweld, want als ze in een strik geraken kan het dagen duren eer de dood een einde aan hun leven maakt. Nog twee andere plaatsen werden ontdekt waar ook grofwild gestrikt was, maar daar hadden de stropers hun buit al binnen. Het is een lukra- tieve bezigheid, want een reebout brengt zijn geld nog wel op. Deze stroperij die regelmatig plaats vindt en het verongeluk ken van overstekend wild circa 50 per jaar vormen een bedrei ging van de grofwildstand in onze gemeente. De Venrayse politie doet al het mogelijke om de stroperij te gen te gaan, maar het bewakingsge bied is dermate groot, dat een deug delijke controle een onmogelijke zaak Men hoopt echter door aanwijzin gen van jagers en publiek de stro pers op een gegeven moment in de kraag te kunnen grijpen. Elke tijd kent zijn eigen beeld van de maatschappij. Het is nu ongeveer tien jaar geleden dat de persberichten bol stonden van de studentenrelletjes in tal van steden. Bezettingen van academies en universiteitsgebouwen waren aan de orde van de dag. Men protesteerde tegen de inrichting van de maa schappij en men stond op tegen de inrichting van het hoger onderwijs. Vele kreten en gedachten werden door scholieren uit de middelbare sector over genomen. Grote groepen jongeren wilden inspraak, meer kansen. Er is sinds dien veel veranderd in het onderwijs. Ook de jeugd zeil is veranderd. Het ouderlijk gezag heeft een andere dimensie gekregen of is weggevaagd. Het regiem in het schoolleven is veranderd. In veel gevallen is de echte studiezin verdwenen. De studeerkamer-geleerdheid wil men vervangen zien door een meer pragmatische benadering van de leerstof op de scholen. Vooral de nu gemiddeld langer op school blijvende jonge generatie wil naast de school ook deel hebben aan het maatschappelijk leven. De nu opgroeiende generatie GEVOLGEN WELVAARTSEXPLOSIE Grote groepen jongeren, vooral tieners, zijn minder gemakkelijk te bespelen. Dat ergert velen in het on derwijs. Dikwijls horen wij de kreet dat de jeugd zo verwend is door de welvaart, dat er geen land meer mee té te bezeilen. De jongeren zijn niet meer.in beweging te krijgen voor huiswerk en schooltaken. De gemid delde examenresultaten dalen en dus is de jeugd lui, verwend en dom, zo wordt wel geconcludeerd. Het komt ons voor dat het tegen deel waar is wanneer wij naar de feiten kijken. In de achter ons lig gende jaren van volledige werkge- legenhed lagen de resultaten van de welvaartsexplosies voor het grijpen. Er was geld in overvloed en velen hebben hun kinderen in dat patroon opgevoed. Het grootste deel van de opgeschoten jeugd zat ruim in de In Heide heeft men het tot nu toe tijdens de carnavalstijd met een jeugdprins moeten doen. Dit jaar werd er echter ook 'n „grote" ver eniging opgericht, netjes in de nieu we pakken gestoken. Maar met alle aanloopmoeilijkheden van een nieu we vereniging, vergat men van het bestaan van dit carnavalistisch ge zelschap op ruime schaal kennis te geven. Organisatorisch klopte het nog niet helemaal, en van een re ceptie van de nieuwe Prins kwam niets tercht. geldmiddelen en heeft een eigen jeugdmarkt in hel leven geroepen. Voor frisdrank, koffie en bier maar ook voor kleding, grammofoonplaten, boeken en electronische artikelen. Er kunnen nog veel artikelen aan dat assortiment worden toegevoegd. De Nederlandse jeugd van 6-19 jaar omvat al een legioen van meer dan drie miljoen jongeren, beschikt sa men over een indrukwekkend spaar saldo en heeft zoveel koopkracht, die het miljard per jaar gepasseerd is, dat zij tot een niet te verwaarlozen economische categorie moet worden gerekend. VAKANTIEWERK Na de kentering van de tijd heeft deze groep het niet gemakkelijk ge kregen. De vooruitzichten voor de toekomst zijn bepaald somber ge worden. Ongeveer een kwart van de werkzoekenden bestaat uit jon geren beneden 25 jaar Het extra zakgeld is wel gekrompen. De scho len moeten hun eisen stellen en al te veel afwezigheid leidt tot verwij dering. Veel ouders trachten de jon geren zoveel mogelijk te begeleiden. Maar bij al die beweging proberen de meeste jongeren toch wel dc- band met de maatschappij te bewa ren. De belangstelling voor een bij baantje is erg groot. Het aanbod van vakantiewerk om vat duizenden voor allerlei werk, waarbij men niet kieskeurig is Bij veel van de jongeren is het hoofd motief voor het baantje dat ze hun brommer willen verdienen of hun eigen tuner willen bezitten. Ande ren zien een bijbaan als een over gang naar de realiteit van het be staan. Zij willen ervaring op doen in hun toekomstig beroep of zich oefe nen in het contact met anderen en de vakantiebaan legt meestal de ba sis voor een prettige maar ook leer zame vakantiereis in het buitenland. Zo is de instelling van een goed deel van de jeugd gericht op ijver, inven tiviteit en betrokkenheid bij het maatschappelijk gebeuren. Dat uit zich ook in de grote belangstelling die aan de dag gelegd wordt voor het doen van stages in het bedrijfs leven. De interesse voor een langdurige brede algemene vorming verschuift langzaam naar een grotere begeerte voor beroepsvorming en een tastbare kennismaking met de produktieve kant van het leven, in welke vorm dan ook. Het is duidelijk dat er voor de jeugd onherstelbare schade ver oorzaakt wordt wanneer wij er niet voor zorgen dat er ook voldoende dagtaken voor hen zijn. Het bedrijfs leven kan daar aan helpen door open te staan vóór jeugdprogramma's. Men kan, voor zover aanwezig, over werk beperken of aanschaffen en daarvoor jongeren aantrekken Men kan delen van moeilijke hoog betaal de arbeid afsplitsen om daarmee jongere krachten te kunnen inzet ten. ZELFSTANDIGHEID Wanneer de schooltijd gemiddeld vt-lengd moet worden omdat er geen arl eidsplaatsen gereed zijn, kan men do.r stages de jongeren al bij wijze van oriëntatie in het bedrijf opne men. Ook het vakantiewerk kan wor den bevorderd door de bedrijfsplan ning daar deels op te richten. Men kan er in veel gevallen dure arbeids krachten mee uitsparen. Het lijkt uitstekend om de jeugd een langere studielijn te geven maar laten wij zorgen dat ze hel contact met de re aliteit niet verliest. Dat kan ook van de zijde van het onderwijs worden bevorderd dooi tijdig aandacht te besteden aan het ontwikkelen van sociale vaardigheden. Ook belangrijk is het de jeugd het belang te laten inzien van de mobiliteit van de ar beid. Er moet aan gewerkt worden dat men een baan gaat opzoeken en niet als vanzelfsprekend aanneemt dat aie in de buurt van moeders pappot aanwezig moet zijn. In de wereld van heden mogen al onze werk krachten zich vrij bewegen om werk te zoeken in alle landen van de EEG. En daarbuiten liggen er voor onze jongeren ook nog veel kansen. V/ij zijn een overbevolkt land en mogen best een deel van onze arbeid expor teren. In dit licht zullen ook de so ciale maatregelen in de onderschei den landen zoveel mogelijk gehar moniseerd moeten worden. Talen kennis is een belangrijk hulpmiddel om onze jeugd internationaal kansen te geven. De overheid zal er ook veel aan kunnen doen om werkgelegen- heidsprojekten te ontwikkelen zowel in eigen land als ook in samenwer king. met een aantal ontwikkelings landen. Daar zou toch ook een deel van de ontwikkelingshulp aan' kun nen worden besteed. Het zal moei lijk zijn om bij ten dalend aantal arbeidsplaatsen de jeugd aan werk te helpen, maar er zijn voldoende prognoses over de ontwikkeling van de beroepsbevolking om daar tijdig op in te spelen. Als het werk niet aanwezig is zullen wij het moeten scheppen. In andert landen, ook in de VS, wordt er ook aan gedokterd. Want de jeugd moei werk vinden. ALS JE LACHT DAN BEN JE RIJK zaterdag 8 april 1978 20.15 uur Entree 15.— PAS 65 en C.J.P. 7.50 ALS JE LACHT. DAN BEN JE RIJK vertelt niet een keurig afge rond verhaal. Het is een stukje 1927, wat momentopnamen van zo'n echt gezellig pleintje, waar zeker in die tijd het leven zich voor een groot deel op straat afspeelde. ALS JE LACHT. DAN BEN JE RIJK gaat over de ijscoman Sally en zijn dochter Roosie, die zo'n leu ke jongen heeft leren kennen maar wèl uit een heel ander milieu. Maar het gaat ook over Thijs, die het zo moeilijk met de drank heeft en zijn vrouw Ant. die het daar door weer moeilijk met Thijs heeft. En over hun dochter Lientje. Het gaat over de 40-jarige bruiloft van Kees en Massie, maar ook over Dorus, de pantoffelheld die alles béter weet en over z'n vrouw Griel die zó een hoofdpijn .van die man krijgt.... maar soms ook alleen maar zégt dat ze hoofdpijn heeft om even overal van af te zijn. ALS JE LACHTDAN BEN JE RIJK gaat natuurlijk óók over de schoenlapper en porder Hein Trip en zijn vrouw tante Aal, die.met ieder een het beste voor heeft, die ieder een wil helpen.... echt de „moeder De voorbereidingen om ook dit jaar weer Duitse jeugd te laten wer ken op het Duits soldatenkerkhof te Ysselsteyn zijn weer begonnen. De algemene leider van de drie kampen, de in Venray en met name in Yssel steyn bekende Peter Muller uit Plo- chingen heeft zijn voorbereidingen weer getroffen, dat ook de inzet van 1978 weer vlekkeloos zal kunnen verlopen. Hij heeft om. bezoeken afgelegd bij het gemeentebestuur van Venray en vond ook dit jaar weer burge meester Defesche bereid de jeugd op het gemeentehuis te ontvangen. Het zelfde zal ook burgemeester Dittrich van Meerlo-Wanssum doen. Koks van het Duitse Leger uit Bu- del zullen wederom voor de inwen dige versterking zorgen. Het is een traditie dat de jongeren een bezoek brengen aan het Natio nale Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon opdat de jeugd een indruk krijgt wat het Nederlandse volk tij dens do/L'weede Wereldoorlog heeft moeten doorstaan van de Duitse be zetting. Na een tweedaags bezoek aan de Randstad met bezoeken aan Amster dam zal ook het Evoluon te Eind hoven worden bezocht, evenals een Engels soldatenkerkhof. Ook dit jaar is de opdracht van de jongeren de vernieuwing van de kruizen op de soldatengraven, waar mee vorig jaar een aanvang is ge maakt. Mede door de inzet van sol- Mede naar aanleiding van onze en andere krantenpublikaties over mo gelijke scholensluiting in Venray- centrum heeft hot Save" (samen werkingsverband lussen scholen in Venray-kom, Venray-zuid en Chris tus Koning-parochie) een verklaring uitgegeven, waarin met grote nadruk wordt gesteld dat er nog geen enkel besluit is genomen over de eventuele sluiting van de Henseniusschool of een van de andere scholen in net werkgebied van de Save. Reeds geruime tijd beraadt het Save zich uitvoerig over het door de gemeente Venray uitgebracht rap port. „Alternatieven voor een sane ring voor de katholieke kleuter- en basisscholen in Venray-kom". De drie in het Save werkzame schoolbesturen hebben intussen de gemeente Venray verzocht informa ties over leerlingtallen in de wijken Veltum en Brukske beschikbaar te stellen. Het Save wil namelijk de „overloop" van leerlingen vanuit de/e nieuwe wijken betrekken in ac besluitvorming over het eventuele sluiten van een van de scholen in het singelgebied. De drie besturen zullen aan de hand van die nieuwe gegevens op korte termijn een aan tal alternatieven aandragen over de scholensituatie in Venray. Op 10 april worden die alternatieven be sproken in een vergadering van ver tegenwoordigers van ouders, leer krachten en besturen van alle kleu ter- en lagere scholen in Venray. Door het Save is verder een perso neelscommissie ingesteld die zal gaan adviseren over „het voeren van 'n gezamenlijk sociaal beleid om de gevolgen die de wijziging in aan tal en omvang van de huidige scho len voor het onderwijzend personeel heeft, zo goed mogelijk op te van gen." Was U al bij in Horst van de buurt". En tussen alles en iedereen door loopt de student Van Galen, die zo z'n best doet het volk te bestuderen om de wereld te kun nen verbeteren ALS JE LACHT. DAN BEN JE RIJK blijkt aan het eind eigenlijk wèl een verhaal verteld te- hebben. Het verhaal van een groep mensen, die soms plezier met elkaar hebben en die het soms moeilijk met elkaar hebben. Mensen, die dan ook soms met een traan, maar toch veel vaker met een lach door het leven pro beren te gaan. Met medewerking van: Hetty Blok. Carry Tefsen, Wim Wama, Mimi Kok, Martin Brozius, Monique Smal, Dick Rienstra, Dich Scheffcr en vele anderen. daten van de Bundeswehr welke op vrijwillige basis op het kerkhof in 12 groepen werken is er een grote verandering op dit kerkhof te be speuren. De oude kruizen van beton worden vervangen door marmeren kruizen. Het is zwaar werk voor de jongeren en het verbaast ons steeds weer dat er nog jeugd gevonden wordt om dit werk te doen. Voor die 14 dagen opoffering van vakantie moeten ze ook nog 150 DM betalen. De eerste groep bestaat uit leden van het Algemeen Redding»verband de tweede groep is de Kolpingfamilie (een jeugdbeweging), terwijl de der de groep uit het Duitse Rode Kruis is geformeerd. Allen komen uit Ba den Württenberg. De jeugd zelf vindt het van groot belang land en volk van Nederland te leren kennen. Naast de kontakten met de bevolking van Ysselsteyn zijn er ook vriendschappelijke ontmoe tingen met de campingbewoners van de camping Heydse Peel. Als ooit het motto „Helpt de vre de" realiteit heeft gekregen, dan is dat tijdens de jeugdinzet van jonge ren op soldatenkerkhoven. Vrijdag 31 maart j.l, viel er alweer een zilveren jubileumfeest te vieren bij J. P. A. Nelissen Aannemingsbe drijf aan de Stationsweg te Venray. Deze keer was het de heer L. v .d. Berg. Pr. Bernhardstraat 30 te Ven ray. die het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden bij het bedrijf in dienst kwam. Hij begon toen als metselaar, bekwaamde zicji later in het tegel zettersvak en werkt nu al sinds een aantal jaren als uitvoerder. Op dit moment bouwt de heer v. d. Berg aan een miljoenen projekt voor de P.T.T. in Groningen. Men mag verwachten dat binnen niet al te lange tijd de doortrekking van de Henri Dunantstraat richting Oostrum gereed zal komen. Direct na Pasen zijn de werkzaamheden aan deze weg hervat, na ruim 2 jaar onafgewerkt te zijn blijven liggen. De stagnatie in de uitvoering vond vooral zijn oorzaak in moei lijkheden bij grondaankopen. Maar intussen zijn de kosten voor dit weg gedeelte ruim f 207.000— gestegen. Feitelijk zouden de kosten nog hoger moeten zijn. maar men heeft nu af gezien van een vrijliggend rijwiel pad. Voor de bewoners van '1 Brukske betekent de verwezenlijking van de ze weg wel een groot gemak, ter wijl bovendien de Stationsweg na gereedkomen van de Henri Dunant straat aanmerkelijk van verkeer zal worden ontlast. Burgemeester en wethouders heb ben besloten tot het verbeteren van een viertal onverharde parkeerter reinen in de kom van Venray. Het zijn: het terrein achter het voormalig gemeentehuis: het terrein aan de Jan Hensen- straat; en twee terreinen aan de Eindstraat. Bij wijze van experiment is mid den 1977 het terrein van de voorma lige Gouden Leeuw door gemeente werken voorzien van z.g. penetratie- laag. Gezien de goede resultaten van deze proef willen burgemeester en wethouders nu ook andere parkeer terreinen in de kom vdn een derge lijke laag voorzien, omdat dc onver harde parkeerterreinen in de nabij heid van het winkelcentrum vooral bij regenweer vrijwel onbruikbaar zijn. In hun overwegingen hebben bur gemeester en wethouders laten gel den, dat zowel het terrein aan de Jan Hensenstraat als de twee terreinen aan de Eindstraat minimaal nog drie jaar als parkeerterrein zullen moe ten dienst doen. Hoewel het terrein achter het oude gemeentehuis een plan tot aanleg van een defintief terrein in voorberei ding is, is de uitvoering hiervan nog onzeker. Vandaar, dat het college een goede opknapbeurt voor dit ter rein in de loop van dit voorjaar ze ker verantwoord acht. In totaal zal rond 5000 m2 parkeerterrein worden verhard. De veelal kleine verenigingen op so ciaal en cultureel gebied, in Veulen, worden samengebundeld in een Stichting Verenigingsraad. Naast het onderdak brengen van de diverse verenigingen zal deze raad tot taak krijgen het beheer van een nieuw jeugdhuis. Voor het formeren van een be stuur van deze verenigingsraad zijn 'inmiddels besprekingen begonnen. De provinciale brandweerwedstrijd leider heeft de brandweer Venray verzocht de organisatie op zich te nemen van de gewestelijke brand weerwedstrijden TAS-HD op zater dag 10 juni a.s. in Venray. Op zaterdag 20 mei zal de Ven rayse brandweer met een ploeg deel nemen aan de provinciale brand weerwedstrijden in Brunssum in de klasse tankautospuit-hogedruk. De nieuwe LOM-school aan het Groenewoldsepad is deze week in gebruik genomen. 120 leerlingen von den hier onderdak, verdeeld in 7 groepen van circa 18 kinderen. De mogelijkheid is aanwzig om alsnog 2 groepen te formeren. In de nieuwbouw zijn 10 lesloka len, een gemeenschapsruimte en een gymzaal ondergebracht. De nieuwe school „Het Groonewold" heeft rond 1.4 miljoen gulden gekost. Nadat de omgeving van de school geruimd en gefatsoeneerd is. zal de officiële ope ning plaatsvinden. Ondanks de nieuwbouw van dc semi-elektrische telefooninstallatie aan de Prins Bernhardstraat, wordt de „oude" telefooncentrale met 1000 nummers uitgebreid. Deze week kunnen daarvan 200 in gebruik ge nomen worden en op een latere da tum nog eens 370 Men mag aanne men dal de wachtlijst van aanvra gers binnen niet al te lange tijd is weggewerkt. De nieuwe centrale zal vermoedelijk volgend jaar april in gebruik worden genomen. Bestuurder reed door De personenauto van de 36-jarige F. F. uit Venray stond op het par keerterrein achter de ABN gepar keerd. evenals de auto van G K. Bij het achteruit rijden van G. K. bot ste zijn auto tegen de geparkeerde auto van F. F. Na de botsing reed hij zonder om te kijken door en daar voor zal hij door de politie extra onderhouden worden. Het bleef ove rigens bij lichte-schade. Stroperij Terzake het rapen van kievits eieren zonder vergunning, werden betrapt de 40-jarige A. v. d. M. uit Helmond, de 19-jarige P. M. en de 23-jarige F. M„ beiden uit Deurne. In totaal had het drietal 30 eieren geraapt. De eieren werden in beslag genomen en procesverbaal aange zegd. Aanrijdingen Een personenauto, bestuurd door de 29-jarige A D. uit Meerlo- Wanssum reed over de Wanssumse- weg in de richting Wanssum. Plot seling zag deze bestuurder op zijn rijgedeelte twee auto's hem tegemoet -rijden. Nadat de eerste tegenligger naar rechts was uitgeweken, bleek de tweede hem reeds te dicht gena derd te zijn. Voor A. D. bleef er niets anders over dan naar rechts te gaan, maar bij die manoeuvre geraakte zijn auto In ec-n slip. kwam op net linker weggedeelte terecht en draaide ach ter de tegenligger om naar de over zijde van de weg en reed vervolgens in de naast de weg gelegen afwate- ringssloot. De bestuurder moest met diverse verwondingeen naar het zie kenhuis worden vervoerd. De be stuurders die oorzaak waren van dit ongeluk zijn zonder zich om het slachtoffer te bekommreen, ofwel hun identiteit bekend te maken, er vandoor gegaan. De 22-jarige bestuurder van 'n personenauto J. A. uit Venray, deed aangifte dat onbekenden de hem toe behorende auto, geparkeerd staande in de Cellostraat, hadden beschadigd, vermoedelijk door een andere auto aangereden. Het door de politie in gestelde onderzoek bracht aan het licht dat de beschadiging was ver oorzaakt door de 23-jarige bestuur ster A. V.-de H. uit Venray. De bot sing was veroorzaakt omdat zij de bocht verkeerd genomen had. Na de aanrijding is de bestuurster doorge reden. zonder identiteit achter te la ten. Een personenauto bestuurd door de 37-jarige mevr. B. v. d. B. uit Grubbcnvorst reed over de Zuid singel en bij de kruising met de Leunseweg gekomen, reed ze ge woon die weg over. omdat zij de kruising nog niet had verwacht. Dat ging niet goed want over de Leunse weg kwam een auto. bestuurd door de 29-jarige A. N. uit Meerlo-Wans sum. Een botsing was onvermijdelijk, maar het bleef bij materiële schade. Een personenauto, bestuurd door de 28-jarige P. V. uit Venlo reed over de Poststraat in de rich ting van de Julianasinge). Voor hem reed de personenauto, bestuurd door de 28-jarige H. O. uit Venray. P. V. moest afremmen en dat bemerkte H. O. te laat waardoor een lichte bot sing ontstond. Een personenauto bestuurd door de 24-jarige J. B. uit Meerlo-Wans sum reed over de Westsingel en wil de bij de kruising met de Kempweg rechtsaf de Kempweg oprijden. Uit tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto, bestuurd door J. H. uit Venray. die juist nadat hij een andere auto had ingehaald, rechtdoor wilde rijden. De bestuurder van de vrachtauto had zijn richtingaanwij zer nog uit staan waardoor de be stuurder van de porsonenauto tot de conclusie kwam dat de vrachtauto zou afdraaien. Er ontstond een bot sing. Een personenauto bestuurd door de 26-jarige H. E. uit Broek huizen reed over de Julianasingel. Bij de kruising met de Poststraat kwam uit die straat de personenauto bestuurd door de 21-jarige G. V. uit Venray en deze zag door de gepar keerde auto's langs de Julianasingel de eerste auto niet of te laat aan komen en daardoor ontstond een botsing. Een personenauto bestuurd door de 20-jarige C. V. uit Venray reed over de Westsingel. De 67-jarige fiet ser F. V. uit Venray reed in dezelfde richting. Deze gaf wel richting aan maar keek niet naar het achterop komend verkeer en stak plotseling de weg over. Een botsing was onver mijdelijk, maar het viel achteraf toch nog mee. MAANDAG A.S. WEER GEZELLIG KIENEN ZAAL IN DEN ENGEL HELE SERIE f 10.— HOOFDPRIJS 175.— en natuurlijk keuzemogelijkheid: PRIJS OF GELD Kom du* maandag a.a. naar zaal In den Engel. Poatatraat 1. Venray U STEUNT HIERMEE DE ZANGERS VAN SINT FRANS EN OOK DE JUDOVERENIGING ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Von zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen TH. LANKVELD. aria Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de potiènten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11, tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat telefoon 5759 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOBB tel. 04780-4455 ZONDAG8DIEN8T GROENE KRUI8 Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780 - 1269 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, teL 1260 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag Lm. vnjdag van t> tot in our KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. TigReloven-Kajjpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 01 pa 3 TELEFOON Bereikbaar: elke werkdag van f tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 m 'savonds IN ACUTE GEESTELIJKE NOOD: 8.0.8. VENLO 077 18888 Zaterdag j.l. werd die Prins (Jan i'Maas) 50 jaar en het nieuwbakken bestuur wilde daarom op die dag (1 april) alsnog een receptie houden in de Gelderkoel. Zelfs de Rector kon- digde deze receptie in de kerk af. Het carnavalsbestuur liet echter niet de Prins achter de receptietafel 'iplaatsnemen, maar „Abraham", daar- I mee de Hedsbuule een aprilgrap voorschotelend. Maar de bewoners van Heide laten zich niet voor de gek houden en (slechts een enkeling tekende het re- ceptieregister. De Prins die thuis in familiekring zijn verjaardag vierde, dacht daar- mee van de hele zaak af te zijn. Maar om 2 uur, na sluitingstijd, kwa- l men zijn vrienden en kennissen hem alsnog feliciteren en naar verluidt was er daarna in huize Maas geen druppel drank en geen enkel kippe- ei meer te vinden.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3