VERENIG1CSIEIIWS 09 TAFELTENNIS DUIVENSPORT O.J.C. PUREE .C.C. Venray JUM Merselo Marij Stultiens exposeert in Venray Zondagochtend concert tennis VENRAY Venrays Mannenkoor V erenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. jeugdnatuurwacht Jeugdwerkloosheid Huisvrouwen- kontakt Brukske Schrijfavond Bangladesh Amnesty International P.P.R. aktiecentrum Vrouwenkafé Venlo Juniorkamer Peelland Nieuws uit Overloon N.K.V. afd. Lottum Straatnaamgeving Gezondheids centrum in Landweert Wijziging Drank- en Horecavergunning Regionalisering R.W.W. commissie Programma zaterdag 1 april 1978: C.C. PEEL EN MAAS Thuiswedstrijden: Red Stars 4Wap In 1 18.00 Red Stars 7—Hegta 3 14.15 Red Stars 10Heugem 14.15 Red Stars 14—Blue Star 8 14.15 Red Stgrs 17Armaad 12 10.00 Red Stars 18—'t Beike 5 10.00 Red Stars 21Maasbree 8 10.00 Red Stars 22Maasbree 9 10.00 Uitwedstrijden: Koningslust 2Red Stars 3 14.00 Seta 2—Red Stars 6 14.00 Batave 3Red Stars 8 14.00 Armada 8Red Stars 12 14.00 S. Avanti 1Red Stars 15 12.30 Panningen 6Red Stars 19 10.00 Armada 13Red Stars 20 10.00 Seta 11Red Stars 23 14.00 Red Stars 1, 2, 5, 9, 11, 13, 16 zijn vrij. As. zaterdag gaan een 5-tal se nioren naar de Nederlandse kam pioenschappen in Utrecht. Wij wen sen hen bij voorbaat een succesvol toernooi toe. Vrijdag a.s. is er een sportinstuif in sporthal „De Wetteling" voor de basisscholieren; ook tafeltennissen zit hierbij. Er kan tegen enkele zeer sterke spelers van onze vereniging gespeeld worden. Aanvang 09.30 u. alles voor ariaens sport: grotestraat 18 venray 04780-1253 BRIDGECLUB A.s. donderdag 30 maart wordt in Hotel Almonda de alg. jaarvergade ring gehouden. Naast de gebruike lijke agendapunten wordt het pro gramma en eventuele reizen voor de komende maanden besproken. Bij de bestuursverkiezing zijn af tredend de heren E. v. Baarsen, H. Schulz en J. Nooyen welke allen her kiesbaar zijn. De aanvang is om 20.00 uur. Donderdag 6 april is er om 19.30 u. repetitie voor de baritons en om 20.00 u. voor 't gehele koor. Verdere aktiviteiten voor de maand april: zaterdag 29 april opluistering Eucharistieviering Oostrum om 19.00 uur en om 21.00 uur concert in de tuinbouwloods aldaar b.g.v. 60-jarig bestaan van Harmonie Sub Matris Tutela. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Repetitie dinsdag 4 april '78: Junioren: 19.00 - 20.30 uur. Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 5 april '78: Senioren: 18.45 - 19.45 uur. A.s .zondag op de eerste wed vlucht wordt als extra hoofdprijs 'n grill vervlogen; hiervoor de blanco kolom gebruiken. Inleg 50 ct. per duif. Indien niet voltekend, wordt het gezette bedrag uitgekeerd. Ge bruik dus NIET de blanco kolom voor de Paaseierenvlucht. Allen veel sukses in het komende seizoen. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag onze eerste vlucht, tevens paaseierenvlucht.. Aanteke nen voor de ringnummers met x. Blanco kolom is bestemd voor de extra hoofdprijs, een grill, k 50 cent per duif. Inkorven van 10 - 11 uur. Manden- dienst: M. Stiphout, J. Derks, H. Arts, P. Hendricx. Aanwezig zijn om 14.55 uur. Opgeven voor koppelwedstrijd CC Peel en Maas a 1,en koppel wedstrijd vereniging, deelname gra tis Opgave tot uiterlijk zaterdag avond Midfondclub CC Peel en Maas a 5,en CC Derbyvlucht Soissons 6 aug a 1,per duif, opgave tot 15 april Bij deze eerste vlucht tevens hok- lijsten inleveren in drievoud, plus stukje van klokkebanden voor de verzekering. 11 en 17 april zijn de data waarop ingezet moet worden voor de volgen de africhtingsvluchten. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag is het dan weer zo ver en staan wij weer voor het nieu we vliegseizoen. Zoals ieder jaar houden wij weer onze paaseieren vlucht a 0.10 per duif, invullen in blanco kolom, achter serie III. Vul vooral uw poulebrief duidelijk in. Inzetten zaterdag van 13 tot 14 uur. Mandendienst is voortaan op 10— gesteld. Zaterdag hebben manden- dienst Achten en H. Bouten. Wij wensen U allen voor het nieu we seizoen prachtig vliegweer en veel succes. A.s. zondagmorgen 2 april is er een H. Mis in de Paterskerk om 7.30 uur voor alle overleden leden van De Vredesduif. Wij hopen dat er zoveel mogelijk leden aanwezig zullen zijn. P.D.V. DE PEELKRUISCERS Zaterdag 1 april inkorven van 13.45 tot 14.30 uur voor de eerste wedvlucht vanuit Heverlé. Zorg dat je op tijd bent en vergeet niet je duiven op de paaseieren te poelen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 4 april, 20.00 uur repetitie in de Grote Kerk, Markt. Tevens wordt die avond een groepsfoto ge maakt. Gaarne officiële kleding. Dinsdag 11 april, 19.30 uur stem test enkele nieuwe leden, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Zondag 2 april: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Dinsdag 4 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Woensdag 5 april: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 6 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 7 april: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor tenoren en bassen. Excursie Ondanks het ongunstige weer na men op Faasmaandag zo'n 40 na tuurliefhebbers deel aan de excur sie in de bossen rond de Ballonzuil. Zelfs een wat druilerige regen kon het enthousiasme van de deelnemers niet wegnemen. We hopen dat bij de volgende ex cursie op 16 april a.s. het weer beter zal zijn. Puzzel De puzzel uit ,,De Natuurvriend" (blz. 11) kan nog tot 1 mei a.s. op gestuurd worden. Woensdag 5 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332, of aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 2 april: 11.30 Gezamenlijke repetitie. Maandagavond 3 april: 19.30 Sopranen en Alten; 20.00 Tenoren en Bassen. Donderdagavond 6 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Denk er aan: nog een paar weken scheiden ons van Neerpelt, dus mis geen repetitie meer. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 31 maart: 19.00 Vertrek Oriëntatietocht van af het Boschveldcollege. Vrijdagavond 7 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Het OchtendconTrt in de schouw burg (23 april) vraagt nog heel wat afwerking ,mis daarom geen repe tities. „SALTARF.LLO" Vrijdag 31 maart: Hallo jongens en meisjes. Van avond gaan we allemaal zwemmen. Als jullie allemaal voor 18.00 uur bij JUM zijn zijn jullie nooit te laat. Degenen, die uit Venray komen moeten om 18.00 uur bij het zwem bad zijn. Jan, Paul, Melanie, Jos, Puk, Harry, Guus en Nellie gaan mee zwemmen. Hans en Coen zorgen dat de soep warm is als jullie terug komen. Daarna is er Diskobal tot 22.00 uur, maar dit is alleen voor diegenen die mee gezwommen hebben. Lenie is gestopt met de jeugdlei- ding vorige week hebben we Do- rothé als haar opvolgster gekozen. Zaterdag 1 april: Hallo mensen, daar zijn we weer. Vanavond hebben we weer een gran dioze avond (zoals altijd). Dus tot zaterdag. Groetjes, de leiding. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen. Keuze uit de aanwinsten: D. Bagley. De vijand (thrill) A. Bioy Casares. De zwijnenoorlog (psych) H. Borgelt. Zuhaus in fremden Bet ten (fam, hum) R. Braunburg. Naststart (thrill) Utta Danella. Ontmoeting in de herfst. G. Grass. Der Butt. K. van Kooten. Koot droomt zich af. (hum verh) Kenzaburo Oë. De dag dat de keizer hoffelijk mijn tranen droogt. K. Struck. Lieben (psych) Thevanian. Bloedrecht. INFORMATIE-WEEKEND OVER IN O.J.C. „FREE WHEELIN" A.s. vrydag- en zaterdagavond worden er in O.J.C. Free Wheelin' aan de Hoenderstraat twee infor matie-avonden gehouden rond het thema werkende jongeren en jeugdwerkloosheid. De eerste avoild wordt in samenwerking met de „STUW" georganiseerd en za terdagavond is de toneelgroep „Proloog" uitgenodigd. De in deze regio zeer aktieve „Stuurgroep Jeugdwerkloosheid", of wel kortweg „Stuw", zal op vrijdag avond in het jeugdcentrum aanwezig zijn om de bezoekers te informeren over alles wat met werken en niet- werken te maken heeft. Zij beschikt over/ diverse brochures, waarin veel over deze onderwerpen staat te 'e- zen en wel in begrijpelijk Neder lands. Free Wheelin' beschikt na de re cente uitbreiding over twee ontmoe tingsruimten, die beide voor deze info-avond zullen worden gebruikt. Dat dit nodig is, blijkt wel het grote aantal aktiviteiten. dat men van plan is vrijdagavond te houden. Naast de geschreven informatie is er nog een film over de genoemde onderwerpen, alsmede een brand nieuwe diaserie. De mogelijkheid om naar aanleiding hiervan te discus siëren wordt eveneens geboden. De resultaten van de door de STUW georganiseerde hobycursussen zijn in een kleine tentoonstelling vereniec. Naast informatie biedt Free Wheelin' die avond ook nog muziek. Die zal worden verzorgd door de „Veulpoepers". Deze enthousiaste groep heeft in onze streek al de no dige bekendheid gekregen, door op tredens in Leunen en Korst. Als hoogtepunt van dit infoimatio- weekend mag toch wel het optreden van de Eindhovense toneelgroep „Proloog" worden gezien. Ook nu is deze groep er weer in geslaagd om een programma te bieden, dat direct inhaakt op de aktualiteit. Met het stuk „Met je handen .n je zakken handelend over werkende en werk loze jongeren, geeft Proloog een dui delijk beeld van de problematiek die voortvloeit uit wer.'cen en werkloos zijn. Proloog probeert door middel van theaterstukken jonge mensen tc laten nadenken over de wereld, zo als zij die beleven en wel op een kri tische en toch prettige manier. Voor Free Wheelin' is dit alles een experiment .waarvan men hoopt, dat het een succes zal worden. Op zaterdag 1 april zal de Nij meegse formatie GAJUS optreden in O.J.C. Puree te Leunen. De basis voor de groep werd ruim twee jaar geleden gelegd door Peter Willems en Ger Hoeymakers. Een jaar later besloten zij het geheel te professionaliseren, wat leidde tot de aanschaf van een compleet nieuwe apparatuur en het aantrekken van slaggitarist Piet Janssen en drum mer René Creemers. Enige maanden geleden werd de groep uitgebreid met Ruud de Groot op zijn Fender- Rhodes piano. Het repertoire van de groep be staat uit eigen 'Composities, aange vuld met cover-versies van num mers van o.a. J. J. Cale. De muziek zou het best omschre ven kunnen worden als ritmische cn swingende Amerikaanse blues'rock met modieuze samenzang en funk en jazz invloeden. De aanvang van de avond is 21.00 uur en de entree bedraagt 2.50. VREDESKERK - VENRAY Elke woensdagavond repetitie om half zeven in het parochiezaaltje van De Vredeskerk. Men gelieve op tijd aanwezig te zijn. Er bestaan plannen om ook elders eucharistievieringen te gaan ver zorgen. Er zijn al diverse kontakten gelegd. Jongeren, die graag willen ringen met begeleiding van een goed orkest, nodigen wij gaarne uit onze repeti tieavond te bezoeken, waar men zich dan ook eventueel kan aanmelden als lid. Zoals uit bovenstaande tekening al blijkt, heeft ons koor nu ook een officiële naam gekregen, n.l. jonge renkoor „Chrisko". Afmeldingen voor de repetitie woensdag van 5 tot 6 uur: tel. 04780- 3428. Voor 4 en 6 april a.s. houdt de heer H. F. J. G. Linskens een dia-lezing over het onderwerp „de Limburgse Toer". De Toer, een oorspronkelijk oude stadsdracht rest, werd langzamer hand in de plattelands modedracht opgenomen, vooral in de streekdracht van Noord-Limburg. De Toer. een hoofddeksel voor vrouwen, wist zich te handhaven tot in de zestiger jaren, maar beleefde haar hoogtepunt op het einde van de vorige eeuw en in 't begin van deze. Hoe ontstond de Toer, wie maakte de Toer en wie droeg de Toer? Op deze voor Limburg en met name voor Venray interessante vragen, zal de heer Linskens trachten u een antwoord te geven. U bent als vanouds hartelijk wel kom in de boerderij de Kiosk. Crèche voor kinderen tot 4 jaar aanwezig. We beginnen om 9.30 uur. De Werkgroep van Amnesty Inter national te Venray organiseert in 't kader van de aktie voor Bangladesh een schrijfavond op 6 april a.s. om 8 uur in 't Vormingscentrum, Be- vrijdingsweg 2a te Venray. Op deze avond kunnen ook nog brieven voor Zuid Afrika geschreven worden. Iedereen is van harte welkom. Kontaktadres van de werkgroep: Annet Henneman, Mambostr. 45, Venray. Woensdag 5 april 1978 houdt het PPR aktiecentrum Venray e.o. een openbare ledenvergadering in het vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg. Voornaamste agendapunt zal zijn het vaststellen van de kan didatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De PPR stelt deze lijst op een la ter tijdstip vast dan de andere groe peringen omdat de uitslag van de Statenverkiezingen wordt afgewacht. Bij het vaststellen van de kandida tenlijsten kan dan rekening worden gehouden met het eventuele feit, dat een Venrayse kandidaat een zetel in de Provinciale Staten heeft weten te bemachtigen. Aanvang van de vergadering 20.00 uur. Vrouwenkafé Venlo organiseert een aantal praatavonden en thema avonden in het Vrouwenkafé waar erg veel belangstelling voor is bij veel vrouwen en daarom zijn we ge start met deze avonden. 4 april: thema-avond menopauzen. 18 april: praatavond menstruatie. 2 mei: thema-avond vrouwen en werkloosheid. 10 mei bestaat het Vrouwenkafé 1 jaar; ter gelegenheid hiervan komt „Proloog" naar Venlo met het stuk „Vrouwen als het aan ons ligt" in de schouwburg. 16 mei: praatavond vrouwen en al cohol, valium, librium, enz. 30 mei: ruilbeurs, .tekjes. boeken, eigen gemaakte ^puilen, rommeltjes 6 juni: thema-avond abortus. Verder kun je er gezellig een pils je drinken, boeken lezen, boeken ko pen. Soms hebben wij bij de thema avonden ook een vrouwenfilm. Vrouwenkafé Venlo, Heutzstraat 1-3, schuin tegenover het Station. Alle vrouwen zijn van harte wel kom. Juniorkamer Peelland is een on derdeel van een over de hele wereld verbreide organisatie van jonge, mensen, die bereid zijn onder het motto: „learning by doing" naast 'hun werk, allerlei aktiviteiten te ontwikkelen ter bevordering van be grip en samenwerking tussen alle mensen. Dit streven uit zich door het gezamenlijk uitvoeren van projekten ten nutte van de gemeenschap. Een van deze projekten van Ju niorkamer Peelland is het winkeltje Huisvlijt „BIJDEHAND" Havenweg 4A te Helmond, 's Winters huist hier de karnavalsvereniging de Keien- bijters maar met ingang van 31 maart tot en met eind december 1978 mogen wij van deze ruimte gebruik maken om daar allerlei artikelen op het gebied van huisvlijt en hobby uit de regio uit te stallen en te verko pen. Huisvlijt is een omvattend begrip. Het is bekend dat heel veel mensen van jong tot oud, graag kreatief be zig zijn. Er zijn mensen die prachtig kunnen haken, breien, knutselen, houtsnijwerk of wandkleden maken. Maar ook beeldjes boetseren of arm bandjes maken. Elke hobby heeft toch wel zijn materiaalkosten, afge zien van het feit dat men toch wel graag bezig wil blijven ongeacht het aantal werkstukken dat men al heeft. Vandaar de mogelijkheid om zelf wat ruimte te maken in eigen kas ten en kamers en deze produkten van huisvlijt in ons winkeltje BIJ DEHAND" in bruikleen uit te stal len om zodoende andere mensen dan de naaste familieleden in de gelegen heid te stellen tegen redelijke prij zen, originele artikelen te kunnen kopen. Alles is welkom. Als u denkt wat leuks te kunnen aanbieden, waar u zelf de prijs van bepaalt, neem dan kontakt op met de volgende adres sen: Mevrouw M. Beulens, Maassingel 115, Deume, 04930-5577; Y Maas, Romienstraat 29, Deume 04930-3166; Dhr. R. Berkvens, Molenhof 13, Deume, 0924-1529; Mevr. J. Hoppen brouwers, Adelbertweg 40, Venray, 04780-1296. Of kom na 31 maart zelf eens kij ken in uw eigen winkeltje huisvlijt. Misschien komt u op ideeën. Het winkeltje is dus vanaf 31 maart elk weekend geopend en wel op vrijdag avond van 5 tot 9 uur en zaterdags van 10 tot 5 uur. Vorig jaar was er veel belangstelling, vooral voor klei ne dingetjes. U bent van harte wel kom met of zonder uw spulletjes. Wie eventueel interesse heeft als verkoopster bepaalde uren van de week mee te helpen, gaarne kontakt opnemen. boekhandel van den munchhof is ooU dinsdags de gehete dag geopend De inmiddels zeer bekende kunste nares Marijcke Stultiens exposeert van 30 maart tot en met 27 april haar wandkleden in de Venrayse streekschouwburg. Haar opleiding genoot zijn aan de Stadsakademie in Maastricht en aan de Jan van Eyck akademie. Ze maak te studiereizen naar Frankrijk. En geland, Italië, Griekenland. Japan, Thailand en India. Zij exposeerde in de loop der jaren in binnen- en bui tenland. Vele van haar werken zijn aange kocht door het rijk, provincie en ge meenten. In ziekenhuizen is haar werk o.a. te zien in Helmond, Mid delburg, Heerlen en Kaapstad. In diverse Hilton Hotels zal men haar werk tegenkomen. Ook kan men haar werk veelvuldig zien in scholen. In Venray hangen drie van haar wand kleden in het Studio-Theater, deze werden in opdracht voor dit theater ontworpen. Haar wandkleden zijn zeer bijzon der en eigentijds. Omdat zij als kun stenares ook nog bijzonder produk- tief is. zijn haar wandkleden relatief niet duur. Gedurende een maand is haar werk te bewonderen en na het suk ses afgelopen maand in de Stads schouwburg te Maastricht, mag men ook in Venray veel belangstelling verwachten. De wandkleden rijn bij na allemaal voor verkoop vrijge geven. Openingstijden: werkdagen van 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur, tevens tijdens voorstellingen, concer ten, etc. en op zondag 9 april van 14.00 tot 17.00 uur. Op zondag 2 april j.l. te 11.30 uur wordt in de Streekschouwburg Ven ray een zondagochtendconcert gege ven door: „Die Fidelen Rosentaler" Merselo en De Gemengde Zangver eniging „Crescendo" Venray. Programma „Die Fidelen Rosentaler" Andulka Marsh Freizeit Polka Bella Italia Falesna Laska Veletrzni Liedermarsch No. 1 Sterne der Heimat „Die Fidelen Rosentaler" - Land- Ier Souvenir Fahrende Musïkanten Stepénska Polka Pfeffer und Salz. Gem. Zangvereniging „Crescendo": Morgen Wandeling Grub' mir die Reben, Vater Rhein Im Bohmerwald Kein Schoner Land Vriendenkring In Meie Wiegelied Avondlied K.V.O. Woensdag 5 april cm 8 uur leden vergadering in restaurant Deriet. Ter afsluiting van dit seizoen wordt dit een gezellige avond. Tot de pauze kienen voor mooie prijzen, daarna mededelingen, waarna een kop kof fie geserveerd wordt en een koud buffet aangeboden. Een bijdrage in de kosten, kienen inbegrepen, 8.50 per persoon. Voor deze avond opge ven bij de sekretarese Mevr. Visser- Boerstal, tel. 537 tot en met 2 april in verband met de op te geven be stelling. Dan begint op 10 april de vervolg cursus gymnastiek. Spoedige opgave bij de sekretares- se. Gaarne bij de eerste les betalen. Op donderdag 13 april een excur sie en studiedag in Veghel bij de C.H.V. We vertrekken om 9 uur par keerplaats en zijn om 16.45 uur weer thuis. De kosten zijn 10,voor de bus. De lunch is gratis. Opgave met betaling van 10,bij mevr. Vis ser-Boerstal. Geef u spoedig op, de plaatsen rijn beperkt. St. Theobaldusgilde VARKENSCONCOURS Op zondag 9 april zal er door de schutters van het St. Theobaldus gilde een varkensconcours worden georganiseerd voor de Kring van Land van Cuyk. Deze wedstrijden vinden plaats op het terrein aan de Bossenhoek en vangen aan om 1 uur. Er zal deze middag weer een heel varken worden verschoten. De leden worden verzocht op tijd aanwezig te zijn voor de administratie onder de schutsbomen. KIENEN Op de zaterdagen 1 april en 8 april zal er in het Gildehuis weer worden gekiend. Op zaterdag 29 april zal er een super-kien zijn. PAPIERAKTIE De volgende papieraktie zal zijn op 15 april a.s. Voor diegenen die het nog niet wisten, ook de vodden neemt het Gilde mee. mits men ze apart verpakt heeft. Kienvereniging De Kienvereniigng „Overloon" zal vrijdag 31 maart kienen in het ge meenschapshuis t.b.v. de Overloonse verenigingen. Aanvang: 20.00 uur. Buurtvereniging De Fritter Overloon Buurtvereniging „De Pritter" zal op 8 april a.s. een inzameling hou* den vari oude spullen, die het be waren niet meer waard rijn, of in de weg liggen, voor de door haar te houden luizenmarkt. op een nog na der te bepalen datum. BEWONER SCHUTTERSVELD 60 JAAR LID VAN De heer A. Strijbosch, wonende in Het Schuttersveld te Venray. is op 31 maart 60 jaar lid van het N.K.V.. waar hij verschillende funkties heeft bekleed. Ook was hij het die dadelijk na de oorlog in Lottum het N.K.V. weer in het leven riep cn al weer dado- lijk het voorzitterschap op zich nam. Tien jaar lang is hij toen voorzitter gebleven van de bouwvakbond. Te vens was hij lid van diverse comilé's van het N.K.V. Wij wensen hem cn zijn vrouw nog vele jaren van rust toe in het bejaardentehuis. B. en w. zijn cr mee akkoord ge gaan. dat de naam „De Hulst" wordt gegeven aan een nieuwe doodlopen de weg op het industrieterrein „Do Hulst". Deze weg loopt vanaf de Oude Oostrumseweg in ongeveer noordelijke richting. Het college van burgemeester en wethouders staat positief achter de plannen om in het nieuwe bestem mingsplan Landweert te komen tot het ontwikkelen van een gezond heidscentrum. Het initiatief hiertoe is genomen door de huisarts F. SChmeetz, die er de voorkeur aan geeft te praktiseren in een samen- werkingsverband boven het funktio- neren in een solopraktijk. Met de gevestigde huisartsen heeft hij daar over al een oriënterend gesprek ge voerd. De bedoeling is. dat in het gezondheidscentrum verschillende in stanties op het gebied van de ge zondheidszorg zullen samenwerken. Intussen is op voorstel van de ge meente een werkgroep in het leven geroepen, die tot taak heeft de in stelling van een dergelijk gezond heidscentrum verder voor tc berei den. Door de gemeente kan daarbij voor een stuk organisatie/coördinatie /uitvoering worden zorggedragen. De werkgroep wordt gevormd door de heren H. Steenbekkers (Regionaal Instituut voor Maatschappelijk Werk), F. Schmeetz (huisarts), C. Oostveen (Gezinszorg N. Limburg), de hoofdwijkverpleegkundige van 't Groene Kruis en de heer H. Nuijtcn namens de gemeente. B. en w. zijn van plan de tien jaar oude Drank- en Horecaverordening Venray te wijzigen. De wijzigingen zullen inhouden: a. het opnemen van een principieel.' verbod tot het verstrekken vai\ alcoholhoudende drank in z.g. pa- racommerciële instellingen met d« mogelijkheid van ontheffing d.w.t dat de sportkantines geduren de één uur vóór, tijdens en twee uur na de verenigingsactiviteit geopend mogen zijn, met als uiter ste tijdstip op zaterdag en zon* dag: 19.00 uur en op de overig# dagen: 24.00 uur; dat jeugdsociëteiten geopend mogen rijn tijdens activiteiten in het kader van de jeugdzorg. me£ als uiterste tijdstip op vrijdag# zaterdag en zondag 01.00 uur en op de overige dagen: 24.00 uur. b. het vervallen van de bepalingen m.b.t. vrouwelijk personeel (ver eiste toestemming) en leeftijdiS grens van personeel; c. het vervallen van een tweetal op pervlakte-eisen voor het verkrij gen van een dansvergunning. Het wettelijk voorgeschreven ad vies van de provinciale raad voor de volksgezondheid en de Kamer van Koophandel en Fabrieken zal door het college worden ingewonnen. De gemeentebesturen van Broek huizen, Grubbenvorst, Horst. Meer* lo-Wanssum, Sevenum en Venray hebben hun medewerking toegezegd aan de regionalisering van de RWW- commissie. De gemeentebesturen gaan er mee akkoord, dat Venray als centrumgemeente voor de in te stel len „Regionale commissie werkloze werknemers Venray" zal funktione- ren voor de bovengenoemde gemeen ten. Uniformiteit in de advisering, grotere deskundigheid en een effi ciënte wijze van vergaderen zijn de belangrijkste overwegingen om tot regionalisatie over te gaan. Met ingang van een nader te be palen datum zal ontslag worden verleend aan de thans zittende leden en de plaatsvervangende leden van de huidige Venrayse RWW-commis- sie. Als wethouder van sociale zaken en als vertegenwoordigers van de gemeente Venray zal mevr. A. P. Rutten-Tielen de nieuwe commissie voorzitten. Als haar plaatsvervanger zal bij toerbeurt een lid van de an dere colleges van b. en w. fungeren. Aan diverse instanties zal worden verzocht vertegenwoordigers c.q. plaatsvervangers in de commissie aan te wijzen. Deze instanties rijn de erkende centrales van de werkne mersorganisaties CNV, NKV, en NW, het hoofd van het Bureau Lim burg van het ministerie van CRM, de directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau Venray en van het GAB Venlo. Het plaatsvervangend hoofd van de afdeling sociale zaken van Ven ray zal als secretaris van de nieuwe commissie optreden. Uitslag eerste ritting 2e clubcomp.: 1 Mevr. Driessen/Hr. Poels 2 Dames Bexkens/Clermonts 3 Hr. en Mevr. Lemmens 4 Hr. "en Mevr. Bollen 5 Mevr. Poels/P. Pothof 6 Mevr. Bergmans/Hr. de-Vos 7 Heren v. Berkel/Leenen 8 Heren Bexkens/Clermonts 9 Hr. en Mevr. Nollen 10 Heren v. Pelt/Bicknese 11 Heren Spee/Simons 12 Hr. en Mevr. Biesséls Groep B: 1 Dames Stappers/Verbove 2 Dames Conijn 3 Mevr. Horbach/Hr. Zuur 4 Mevr. Oudënhoven/Hr. Lucassen 5 Hr. en Mevr. Arts 6 Hr. en Mevr. Simons 7 Hr en Mevr. Manders 8 Dames Poels/Heijs 9 Heren Bolwerk/Loenen 10 Mevr. Vullings/Hr. Goumans 11 Dames Hendrix/Janssen 12 Mevr. Vermeulen/Hr. Janssen Zaterdag j.l. werd er een jeugd- cross georganiseerd te Maren-Kessel, alwaar werd deelgenomen door vijf coureurs van MCC Venray. Door de geweldige, inzet, van enkele rijders^ die zich voorbeeldig inzetten voor de jeugdcros, werd de naam MCC Ven ray weer alle eer aan gedaan. De uitslagen waren als volgt: Peter Wilmsen le manche le; 2e manche le. Michel Arts le manche 4e; 2e manche 3e. Silvio Kallen, Ar- cen le manche 4e, 2e manche 11e. Patrick Aben handhaafde rich in de middenmoot.. Peter Peeters had bepaald geen geluk deze middag, want hij werd van achter aangereden en moest zich laten behandelen in het ziekenhuis. Gelukkig bleek achteraf alles nogal mee te vallen. Wij wensen Peter een spoedig en algeheel herstel toe. A.s. zaterdag is er een jeugdcross in Rosmalen. Zaterdagavond 18 april: Geen repetitie. Zaterdagavond 8 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. De diashow van Johan Rongen, de wereldreiziger, genoot velerlei belangstelling. In een vogelvlucht liet hij ons kennis maken met Zuid- Oost Azië. Let op gewijzigd programma. Op de volgende vlubavond: cursus kreativiteitsontwikkeling, eventueel gecombineerd met een werkavond Technische Fotografie (het fotogra feren van machineonderdelen, ge reedschappen etc.). Eenieder wordt daarom verzocht zijn fotouitrusting mee te brengen. Deze clubavond wordt gehouden donderdag 6 april op Oude Oostrum seweg 19 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Zij die eens kennis willen maken met de fotoclub zijn van harte wel kom.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9