jan finders r rw.45 tlflS C5.95 fan finders VAKATURE- 6ANK VENRAY Politierechter 1 ffifêi PTTËN1 kilo v» yjfitêoWD* 1 kilo™ J&Sk 12&> \mm J SPBKLRPJ€S A kilo M m 30 jaar geleden 1.4» KINDERHULP IN DE HOMMEL Nota „Bouwstenen Jeugdbeleid Venray" |hele kilo krat «24 x0.31b: pgR KILO I 4 kilo." ft" blue- band 500 gtbyy\ A liber 1 feifc r iets doorreden j .1 050Qr&vn 1 lite/pack T-J jC/ZOvam 680 yooKi—^tI bij tïm&f dan 30' £ld. boodschappen in f',fr CHOCO- PEHNy WAFELS f f 4 rollen l se Dl koPPer 0. kilo neerlandia literpack 200gr. s.u. grollen 800gram voorde peuters, pak 4Q5 <^grote tubes VENRAy.STATION SWEg 34 De vakantiespreiding in de Bonds republiek Duitsland heeft tot gevolg dat de Nederlandse stichting Pax Christi Kinderhulp sombere vooruit zichten heeft op het welslagen van de ook dit jaar plaatsvindende reis van West-Berlijnse kinderen naar ons land. In enige streken van ons land zullen de meisjes en jongens namelijk verblijven als daar voor de Nederlandse speelkameraadjes de schoolbel weer is gaan rinkelen. De laatste jaren is het telkens ge lukt om er 1600 a 1700 bij Neder landse vakantie-ouders te plaatsen. Maar of het dit jaar zo vlot zal ver lopen, is de grote vraag van het Pax Christi Kinderhulpbestuur. De kinderen komen aan op woens dagmorgen 3 augustus en vertrek ken donderdagavond 7 september. Dus na een verblijf van vijf weken. Kortgeleden heeft Pax Christi Kin derhulp van de Berlijnse senaat voor jeugd en sport het dringend verzoek gekregen nog jarenlang met de ak- tie door te gaan mede omdat ook in Berlijn de noodzaak van een uitzen ding van drie tot vijf weken telkens weer blijkt. Hoewel de aanwezigheid van de Muur, die beide stadsdelen nadruk kelijk scheidt, niet meer zo'n zware tol vraagt van de samenleving in West. blijft deze scheiding zijn in vloed uitoefenen. West-Berlijn is verre van ideaal om in te wonen. De samenleving is op sommige punten zodanig ont wricht dat in tienduizenden gezinnen problemen voorkomen. En het kind is dan meestal de pi neut: Laat de Belijnertjes niet het kind van de rekening worden, be toogt Pax Christi Kinderhulp al ja ren. Recente televisie-uitzendingen illustreerden treffend de gegroeide situatie. Enerzijds een sterker wor dend kontakt tussen de twee Duits- landen (ondanks van tijd tot tijd de bekende steekspelletjes) anderzijds de onzekere toekomst voor het wes telijk gedeelte, dat in steeds sterke re mate economisch afhankelijker gaat worden van de Bondsrepubliek. Op de Kurfürstendamm en omge ving, hartje West-Berlijn, is weinig te merken van sociale- en maat schappelijke mistoestanden. Voeg daarbij de onmogelijkheid voor tienduizenden Berlijners om in de weekeinden met hun kinderen er op uit te trekken. De verpozing vindt in de directe woonomgeving' plaats. Pax Christi Kinderhulp zoekt kan didaat-vakantiegezinnen voor de meisjes en jongens die duidelijk iets te kort komen in West-Berlijn. Deze kunnen zich wenden tot de kontakt- persoon: J. Bennis, de Aldenweg 20, Venray, tel. 04780-2731. Diefstal De 22-jarige mej. E. Th. uit Geleen heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal uit haar gepar keerde personenauto. De dame wist met zekerheid te verklaren dat haar auto afgesloten was, maar de des kundigen hebben geen braaksporen kupnen ontdekken, zodat het raadsel zal blijven hoe de onbevoegde in haar auto is kunnen komen. Ont vreemd werden een radio-cassette- recorder, 1 ronde geluidsbox en 6 cassettebandjes. De concierge van de Mavo- school heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een beton nen paal met ijzeren voet. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 21 maart 1978 werden 1012 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 22 maart 1978 was in 587 vakatures voorzien, zodat er thans neg 425 plaatsen vakant zijn, waarvan 263 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, stucadoors, timmer lieden, opperlieden, woning inrichter/stoffeerder, (hulp) uit voerders, tekenaar/konstrukteur, bouwkundig kalkulator, kost- prijsdeskundige, technisdh-com- mercieel medewerker, projektlei- der, commercieel rayon-manager, organisatie-assistent. in de metaalsektor: gereedsehapmaker, elektrisch las sers, plaatwerker/spuiter, (leer ling) automonteurs, c.v.-monteurs elektro-monteurs, loodgieters, slijper/polijster, draaiers, frezers, persers, hoorders, profielwalser, machinebedienden, industrielak- spuiters, spuiter tekenaar/kon strukteur. in de dienstensektor: administratief medewerksters, se- kretaresses, ponstypiste, receptio nist, hoofd algemene zaken, werkenadministrateur, assistent accountants, commercieel mede werkster, leerling bankemployé, kassières, verkopers, inkoper, verkoop-inspekteur, 3e kok, ser veerster, leerling kelner, gast docenten, verpleegkundige B, anesthesie-assistent(e), rij-instruk- teur-trice, heftruck-chauffeur, taxichauffeur, internationaal chauffeurs. overigen: leidsters afdelingskeuken, schoon maaksters, pompbediende produk- tiemedewerkers, nertsenverzorger kweektechnisch medewerker, medewerkster afdeling compost- onderzoek. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iedere werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Op zatrdag 1 april wordt vanaf 10 uur 's ochtends een gezellige ba zar gehouden in de chr. basisschool De Hommel, Oostsingel 39, hoek Henri Dunantstraat te Venray. Iedereen, jong en oud, is welkom en kan er rondneuzen tussen boeken, grammofoonplaten, snuisterijen en planten. Verder zijn er handwerkjes, baby kleertjes, gedragen en nieuwe kle ding en kunt U de naam van een prachtige pop raden. Ook aan de jeugd is gedacht: grabbelen in de grabbelton, sjoelen of iets van speelgoed uitzoeken. Ook worden er pannekoeken gebakken en is er limonade. En daarmee is nog lang niet alles opgesomd. De protestantse kerkengemeenschap van Venray wil dit winterseizoen geld bijeenbrengen om een eenvou dige sojabonen dorsmachine te ko pen voor een boerengemeenschap in Argentinië. Deze gemeenschap be staat uit ruim dertig uit Brazilië ge vluchte gezinnen die op het be staansminimum leven. Ieder seizoen wordt een ander pro- jekt gekozen, waarbij er naar ge streefd wordt, naast daadwerkelijke hulp. een stukje mentaliteitsveran dering in eigen omgeving te realise ren. Dat betekent, dat zoveel moge lijk informatie over de leefomstan digheden daar ter plaatse verkregen en in eigen kring uitgedragen moet worden. Bovendien wordt gepro- beerd een project te steunen, waar men zelf de plannen voor maakte, maar waar eigen middelen te kort schieten. Op de bazar vindt U ook informa tiestands van instellingen als het Nederlands Bijbelgenootschap, het Rode Kruis enz. U bent er van harte welkom. „U hebt e enongeluk veroorzaakt", begon de politierechter tegen de die renhandelaar van middelbare leeftijd met wat grijzend haar, dat nog maar een klein deel van het hoofd bedek te. „Ik? Welnéé. Dat ongeluk is ver oorzaakt door die paashaas." „Een paashaas? Zat er een paas haas aan 't stuur in uw auto?" „Nee, die stak de weg over." „Hier in 't verbaal staat anders dat 't slachtoffer geen paashaas was, maar een juffrouw van negenender tig jaar." „Die bedoel ik niet. Dat was een kip zonder kop. Die liep zo pardoes voor de auto." „Nu begint u over een paashaas en een kip zonder kop, maar ik krijg de indruk dat u zelf reed als een dolle stier." „Helemaal niet! In 't verkeer ben ik een mak lammetje." „Kleine lammetjes zie je anders' malle bokkesprongen maken. En u had ook een slippertje gemaakt „Ik slipte ,maar dat kwam door die verrekte paashaas. Als die er niet geweest was, had 't heel anders ge lopen." „Ja, als alles goed was gegaan en als u was gaan lópen, dan stond u hier niet. Maar u bent gaan rijden terwijl u niet in staat was tot rijden. U bent gaan slippen doordat u te hard reed op een glad weggedeelte en u hebt een overstekende wande laarster geraakt, alhoewel u haar gemakkelijk had kunnen ontwijken." „Ik probeerde haar te ontwijken, maar toen slipte ik." „Wat heeft de paashaas daar dan mee te maken? Was u daarmee weze feestvieren? Had u daarmee zo laat nog zitten pimpelen?" „Nee, die deed me schrikken, 't Was overstekend wild, zogezegd." „Een paashaas vervoert eieren, dus die is niet wild. Dan zouden de eieren breken." „Het was anders wel met Pasen. Daarom was 't een paashaas." „Dus elke ster die u met Kerstmis ziet, is een kerstster?" „Nee, want in de winter rijd ik niet. Da's me veel te gevaarlijk met al die sneeuw en ijs en mist en ijzeL" „O, u bent dus een mooi-weemj- der. Ik kreeg de indruk dat u een zondagsrijder was. Van dat soort dat op zondagavond veel gaat drinken en dan zondagsnachts nog laat met zijn auto probeert terug te rijden, al hoewel ze niet meer in staat zijn een motorvoertuig naar behoren te be sturen." „Ik kon best sturen. Ik heb alle bpchten goed genomen!" „Dat is 't hem juist. Er waren daar geen bochten, 't Was een kaarsrech te weg „Dan had ik nooit die paashaas kunnen zien, want die stak precies vóór een bocht over. Toen zag ik 'm in 't licht van die twee lantaarns." „Dat waren geen lantaarnpalen, maar lampen van die tegenligger waar u bijna tegenop botste doordat u zo onverwachts het stuur omgooi de!" „Ik heb geen tegenligger gezien." „Nee, u hebt helemaal niet uitge keken. U zag ook het slachtoffer niet. Ik heb zo'n idee dat u zelfs de weg niet meer zag." De officier sprak van onverant woordelijk handelen door na over vloedig drinken met een alcoholpro millage van 1,35 toch achter het stuur te gaan zitten en vorderde we gens het toegebracht letsel een maand gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid geduren de zes maanden. „Wat hebt u daarop te zeggen?" vroeg de politierechter. „Geeft u mij die maand dan in de cember en die ontzegging ook", stel de de dierenhandelaar voor, „want dan rijd ik toch niet". „Geen sprake van. Dan zou u die straf niet als straf ondergaan. Weet u wat, we leggen die straf ten uit vier met Pasen volgend jaar. Dan hebt u otch mooi tijd om de paas haas beter te leren kennen. Door de Bestuurscommissie voor Sportzaken, jeugd en jongerenwerk is na een periode van onderzoek en discussie de nota „Bouwstenen jeugdbeleid Venray" samengesteld. Deze nota zal worden toegezonden aan de Venrayse jeugdverenigingen en de leden van de gemeenteraad. In een vijftal bijeenkomsten krij gen de verenigingen de gelegenheid met de bestuurscomissie in discussie te treden over de inhoud van de no ta. Deze gesprekken zullen in april en mei worden gehouden. Daarna zal de nota in een open bare informele raadsvergadering worden besproken. Tenslotte kan de vaststelling van de beleids-uitgangs- punten worden vastgesteld. DIT PEEL EN MAAS VAN: ZATERDAG 20 MAART 1948 De 5 avonden voor do „jeugd" van 17 tot 30 jaar, waarop Pater Adriaan Loofs, alias de Klokkeluier, predikte, zijn ten volle geslaagd. Van de 520 genodigden zijn er 514 iedere avond present geweest. Toneelgroep Hioob zal tweede paasdag en beloken pasen in de feestzaal van St. Servatius de gran dioze klucht ten tonele voeren: „Als ma aan de touwtjes trekt". Als boswachter bij het Staatsbos beheer in Venray is benoemd de heer - Goosdch? uit Ro«rmönd. Hij volgt de heer Beunen op, die naar Wagenin- gen is vertrokken. Te Merselo is een opslagplaats van van Tilburg afgebrand. Het schuur tje en de aanwezige landbouwge reedschappen gingen in de vlammen op. St. Jozef van de Smakt trok weer vele bezoekers. Gemiddeld 3000 be devaartgangers werden er per zon dag genoteerd. De Venrayse vereni ging De Heilige Familie ging mas saal op zondag 21 maart te voet naar Smakt. Mgr. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond zal op Paasmaandag in zijn geboorteplaats Oostrum een pontificale hoogmis opdragen. Voor zondag stond voor SW 1 de laatste competitiewedstrijd op het programma. Een thuiswedstrijd te gen FCV 1 uit Verüo. Hengstenhouder Rambagh» adver teerde met zijn dekhengsten Nico van Melo, Jan en Herman. Dekgeld respectievelijk 200,80,en 60,— In Oostrum heropende W. Rutten- van Gerven zijn bakkerij en kruide nierswinkel. UIT PEEL EN MAAS VAN: ZATERDAG 27 MAART 1948 Het melkrantsoen voor volwasse nen kon verhoogd worden van 4 op 5 liter per 14 dagen. Het sigaretten- rantsoen moest noodgedwongen ge handhaafd blijven op 5 x 20 sigaret ten per 14 dagen. In het afwateringskanaal tussen Dommel en Beatrixkanaal onder Eindhoven werd het lijk gevonden van onze vroegere dorpsgenoot Pier re v. d. Putten, die sinds 3 weken vermist werd. Het Engels kerkhof aan de Hoen derstraat werd tijdelijk voor het pu bliek gesloten wegens definitieve in zaai van gras en bloemenaanplant Aanbesteed werd het ontginnen van 75 ha grond in Peelplan Zuid, waar in de toekomst 6 boerderijen op gesticht worden. Kosten van de ze ontginning 125.000,met sub sidie van het Rijk. De Volkskrant vroeg per adver tentie een agent-bode. Vereist werd o.m. lidmaatschap van de K.A.B. Peter Swenker opende zijn foto atelier aan de Grotestraat 9a. Voor het eerste werd geadverteerd met de nieuwste Amerikaanse vin ding: de Bal l-Point-Pen. In Leunen werd een fancy-fair georganiseerd op paasmaandag en dinsdag. De Enco Betonfabrieken te Wans- sum konden nog 15 flinke werk krachten gebruiken en 5 leerjongens, speciaal voor de trilbeton-afdeling. I literblik KHKBUnni*- - Douwe egberts ROODMERK q V. -I//ZES A kilOvgi^yga^-H pak a 400 gram

Peel en Maas | 1978 | | pagina 5