GEMEENTEPRAAT voorj aars presentatie. Geslaagd D66 Corline Kinderkleding Aparte dameskleding Badboetiek van Opbergen grotestraat 24 ven ray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schiitte, Bureau Voorlichting Bestrijding bastaardsatijnviinder De rupsen van de Bastaardsatijnviinder zijn in de haardgebieden in Noord-Brabant en Limburg een jaarlijks terugkerende plaag die zich steeds meer uitbreidt. Om een nog sterkere uitbreiding van deze rups, die de mensen overlast bezorgt, tegen te gaan, is het dringend gewenst in te grijpen door b.v. het uitknippen van de winternesten. De aan wezigheid van deze rupsen heeft tot gevolg een kaalvreterij van de bomen en struiken, wat in vrijwel alle gevallen niet een af sterven van deze bomen en struiken tot gevolg heeft. Maar en dan vooral bij pas geplante struiken en bomen wordt de groei in erge mate belemmerd. Bij massaal optreden vreten de rupsen de bomen en de struiken volledig kaal en verplaatsen zich daar na door voedselgebrek gedwongen, langs de stam naar beneden en kruipen naar andere bomen en struiken om de vreterij voort te zetten. Staan in deze omgevnig huizen, dan dringen de rupsen ook hier binnen. De haren van de rupsen veroor zaken bij daarvoor gevoelige mensen een hinderlijke irritatie van ogen en huid. Een dergelijke plaag moet be streden worden. Voordat wij de rupsen gaan be strijden moeten wij eerst iets weten over de levenswijze van de bastaard satijnviinder. De vlinder legt in juli de eieren, groepsgewijze aan de onderkant van de bladeren, meestal van het nieuw gevormde St. Janslot van eiken. Daranaast ook aan de bladeren in de toppen van o.a. meidoorn, iep, vruchtbomen en cotoneaster. Vanaf eind juli of begin augustus skeletteren de jonge rupsen het blad in de omgeving van het eilegsel. Daarna maken zij van deze geskelet teerde bladeren een nest tot vuist- grootte, waarin zij overwinteren. In april verlaten de rupsjes het nest en blijven zij gemeenschappelijk op -het nest totdat de knoppen gaan zwellen en de vreterij kan beginnen. BESTRIJDING IN HAARDGEBIEDEN Zodra een massaal optreden van de rupsen wordt verwacht zal aan een chemische bestrijding niet ont komen kunnen worden, tenzij de winternesten d.m.v. uitknippen en verbranden verwijderd kunnen wor den. Indien tot een chemische bestrij ding wordt overgegaan, dan dient met het volgende rekening te worden gehouden de rupsen nog klein en gevoelig zijn voor het middel, dus in de nazomer of direct na het uitlopen uit de winternesten in het voor jaar; vogels, bijen, hommels en andere insecten zo min mogelijk risico lopen. Voor de voorjaarsbespuiting komt in aanmerking het middel Bromofos. Als bekend mag worden veronder steld dat de gebruiksaanwijzing op de verpakking van ieder middel geldt als het wettelijke gebruiksvoor schrift. Er wordt een beroep gedaan op de particuliere bezitter van struiken en bomen waarop de winternesten van de bastaardsatijnviinder voorkomen om deze nesten d.m.v. uitknippen te verwijderen, de uitgeknipte nesten te verbranden, eventueel direct na het uitlopen uit de winternesten een be spuiting toe te passen. Voordat tot een bespuiting wordt overgegaan kan desgewenst contact worden opgeno men met de Consulent voor de Tuin bouw Ing. J. Derckx te Venlo, Kraanvogelstraat 27 tel. 077-17797 of met de plantsoenendienst van de ge meente. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de na volgende besluiten van de raad der gemeente Venray zijn goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 18 fe bruari 1978, nr. 58: a. besluit van 20 december 1977, nr. 2041, tot vaststelling van de „Ver ordening op de heffing en invor dering van keurlonen ten behoe ve van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de gemeente Venray"; b. besluit van 29 november 1977, nr. 1929, tot vaststelling van de „Ver ordening tot wijziging van de Le gesverordening Venray 1972"; c. besluit van 29 november 1977, nr. 1927, tot vaststelling van de „Ver ordening tot wijziging van de Ver ordening Hondenbelasting Ven ray 1972"; d. besluit van 29 november 1977, nr. 1925, tot vaststelling van de „Ver ordening tot wijziging van de Ver ordening begrafenisrechten"; e. besluit van 29 november 1977, nr. 1928, tot vaststelling van de „Ver ordening tot wijziging van de Ver ordening Marktgelden Venray 1974". De tarieven zoals geregeld in de onder de letters a en c genoemde verordeningen gelden vanaf 1 janua ri 1978; de tarieven geregeld in de onder de letters b en d genoemde verordeningen vanaf 1 maart 1978 en het verhoogde marktgeld (e) vanaf 1 april 1978. De raadsbesluiten liggen vanaf he den gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage op de afdeling belastingen van de secretarie, Maas- heseweg 1, Venray, kamer 023. Venray, 17 maart 1978. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 9 december 1977 bij gedepu teerde staten van Limburg is inge diend het verzoek van mevrouw M. Wismans, Blankenberg 12 te Leunen, om verlening van vergunning tot het ontgronden van de percelen kadas traal bekend gemeente Venray, sec tie R nrs. 595 en 599. Het verzoek ligt vanaf 17 maart 1978 tot en met 15 april 1978 voor eenieder ter inzage op de gemeente secretarie afdeling IIID, Maashesc- weg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 17 maart 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Vergadering werkgroep woonvoorzieningen Op dinsdag 21 maart 's avonds om half acht komt de werkgroep Woon voorzieningen van de Stuurgroep Huisvesting in vergadering bijeen in kamer 201 ten gemeentehuize. Gesproken zal worden over een in spraakronde in de verbouwing van drive-in woningen en voorlichting over subsidiemogelijkheden voor woonvoorzieningen voor één- en tweepersoons huishoudens. Een toelichting zal worden gege ven door een architect van het Cen trum voor Sociale Woningbouw. De Werkgroep Voorbereiding On derzoek van de Stuurgroep Huisves ting, die eveneens op 21 maart zou vergaderen, heeft deze bijeenkomst uitgesteld. De eerstvolgende vergadering van de werkgroep wordt gehouden zodra de eerste concept-vragenlijst t.b.v. de bejaardenenquête is ontwikkeld. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. M. Poels, Straat 11a. Mer- selo om vergunning ex art. 6a tot het uitbreiden/wijzigen van een var kenshouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Straat 11a, Merselo, kadas traal gemeente Venray secti B nr. 4057. G. A. J. van Vegchel, Timmer- mannsweg 71, Ysselsteyn om ver gunning tot het uitbreiden van een varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Timmermannsweg 71, Ys selsteyn, kadastraal gemeente Ven ray sectie M nr. 327. J. Houben b.v., Ysselsteynseweg 76, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Ysselsteynseweg, Ysellsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie M nrs. 210 (ged.) 205 (ged.). 2 PART-TIME KASSIERES en een ruim aantal OPROEPKRACHTEN KASSIERES: Deze fuiiktie omvat naast het kasbeheer ook licht administratief werk. terwijl betrokkenen bereid moeten zijn tot het verlenen van algemene assistentie bij de overige werkzaamheden binnen het zwembad De werktijden zijn wisselend en liggen vast in een dienstrooster. (20 Uur per week.) De vergoeding bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal 10,21 per uur (excl. aow-kompensatie en onregelmatigheidstoeslag). OPROEPKRACHTEN: Ingeval van bijzondere drukte of anderszins is de vaste personeelsbezetting ontoereikend, waardoor het wenselijk is over zgn. oproepkrachten te kunnen beschikken Zij dienen bereid te zijn na een telefonische oproep assistentie te verlenen bij het toezicht op het zwemmen, de bediening in de garderobe of eventueel andere voorkomende werkzaamheden. Ook hiervoor bedraagt de vergoeding maximaal 10.21 per uur excl. aow- kompensatie en onregelmatigheidstoeslag. Zij die belangstelling hebben voor een van beide funkties kunnen zich tele fonisch opgeven bij de afdeling personeelszaken, gemeentehuis Venray. tele foon 3838, tst. 232. Voor een tijdelijke aanvulling van het personeelsbestand van het gemeente lijk zwembad gedurende het zomerseizoen (mei tot en met augustus) worden gevraagd: F. M. E. Jenniskens, Ysselsteyn seweg 79, Yselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een pluimvee fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Ysselsteynseweg 61, Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray sectie M nr. 209. J. Derikx, Volen 6, Heide om vergunning ex art. 6a der Hinder wet tot het uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Volen 6, Heide, kadastraal gemeente Venray sectie N 3, nr. 987. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 5 april 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 17 maart 1978. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester l J.M. Poels, secretaris. In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgende be roepen „Den Hoebert" slaagden op 13 en 14 februari 1978 vuor het eind- eksamen der opleiding Ziekenverzor ging de volgende kandidaten: Psychiatrisch centrum St. Anna: Mieke Cremers, Fons Gemis, Riny Geurts, Jeanne Philipsen, Ans Swin- kels, Henny Vloet. Psychiatrisch centrum St. Servatius: Lenny Barte'.s. Marion Crooijmans, Wies Lenssen, Annet Litjens, Miny Vullings. Verpleegtehuis Berkele Heem: Ans v. Barneveld v. a. Munckhof, Annemie v. Berlo, Nelly Cox, Maria Hoeijmakers. Geriatrisch verpleeghuis De Kruuze: Marlies Faessen, Riekte Jacobs. Wilma v. Lamoen-Tax, Jose Pclzer- Janssen. José Reijnders, Tiny van Rens, Frans Swinkels. Gerry Thuijls. In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgende be roepen „Den Hoebert" staagde/: op 27, 28 februari, 1 en 2 maart 1978 voor het eindexamen der B opleiding de volgende kandidaten: Psychiatrisch centrum St. Anna: Anjes Eijdems, Anny Gerrits-Crou- wers, Ton v. d. Hurk. Tonny van Kempen, Angelina Koenen-Verblakt, Bert Konings. Marianne Kruisdijk. Lucia Mamukonyan, Marian Op Heij, Elly Roelofs, Helmi Savelkoul. Mar leen Thuijls, Irene Troisfontaine, Pe ter van Tuel, Jan Verber. Psychiatrisch centrum St. Serva tius: Mike Apers. Jeanne Appeldoorn, Jos Beijers, John Bombeeck. Henk van Dijk. Albertine v. Dommelen, Henk Essers, Frits Euwes. Wim Freriks, Herman Geurts, Jack Gie- len, Frans Gommans. Jo van Hal, Martien Heijnen, Rob Hermans, Jacq Janssen, Chretien Joosten, Mien Joosten, André Klompmakers, Joop Koopmans, Ad Lcduc, Christ Neijs, Ton v. Oijen. Martien Peeters, Jan Reijnders, Peter Teunissen, Bert Theunissen. Herman Vermeulen, Bart Vloet, Alex Vonk. Op maandag 20 maart 1978 om 8 uur 's avonds zullen de landelijke voorzitter van D'66. Jan Glastra van Loon, en de provinciale lijsttrekker Limburg voor D'66 Cees Spigt een spreekbeurt houden in Restaurant Vlakwater te Venray. Zij zullen spreken over het belang van D'66 voor Limburg en tevens alle aanwe zigen in de gelegenheid stellen vra gen te stellen en in een open diskus- sie alle levende kwesties bespreken en het oordeel van D'66 uiteenzet ten. Alle geïnteresseerden zijn welkom. Nadere informatie bij: Ine Clarke- van den Munckhof, Foxtrotstraat 12, Venray, tel. 04780-5275. in onze mooie nieuwe zaak, waar het gezellig kijken en kopen is in de verschillende afdelingen. En ook tegen betaalbare prijzen. Ons aanbod hierin is anders dan anderen. Zeer modieuze japonnen, truitjes, vesten, blouses, rokken, pantalons, lenz., waar U in gezien mag en wilt worden. Reeds jaren een begrip voor onovertroffen keuze in badkleding voor het hele gezin. Wereldmerken als Triumph, Tweka, Linda Lu, Déwé, Air, Huit, Lovable, Elfi, Solar, enz., bieden U tevens een ruime keuze in bijpassende vrijetijdskleding. is onze lingerie-speciaalzaak in nachtkle ding en ondergoed voor het hele gezin. Voorts een zeer grote kollektie B.H.'s in klasse-merken als Triumph, Lovable, Déwé, Huit, Playtex, enz. Ingang via Passage. in alle maten, voor meisjes en jongens, zoals pantalons, rokken, blouses, vesten, T-shirts enz. Exclusieve kollektie kommuniejurkjes.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3