FILMNIEUWS Wandelsport VASTENAKTIE N -LIMBURG Kerkelijke diensten VAMOS A VEK Zondagochtend concert SCHUTTERSNIEUWS Kollekte Nationaal Rheumafonds Enorme come-back Comedia Leunen 70-jarige „Kerkdijkers" in de schouwburg te Venray Buurtvereniging „De Pritter" Overloon Werkgroep Homofilie Venray Werkgroep Overloonse Jongeren Wereldwinkel in Venray in kader van Vastenaktie Gemeensriiapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk DERDE ORDE Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Heide Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS LET OP PAASEIEREN Schutterij 't Zandakker gaat weer de jaarlijkse paaseieren alktie hou den. Nu het aloude paaseieren op halen, zoals dat vroeger gebeurde met Pasen voor de behoeftige en be jaarde, geen haalbare zaak meer is, omdat er nu organen zijn die dat beter en doelftreffender doen als destijds de schutterij, is dat oude ge bruik iets omgebogen tot een sym bolisch gebeuren. Nu gaat de schutterij in uniform met stafmuziek begeleid, de wijken af en zullen een zakje met daarin een suikerei aanbieden voor 25 cent, en op het zakje is een lotnummer gedrukt dat in de loterij meedoet. Trekking voor echte paaseieren die dan in het gildelokaal Hensenius- straat 20, enkele dagen voor Pasen kunnen worden afgehaald. Als U de schutterij met stafmu ziek in de straat heeft, laat U hun dan niet voor niets aan de deur ko men, want door dit jaarlijks terug kerend gebeuren moeten wij aan de nodige financiën komen om de oud ste traditie in Venray, de schutterij, te laten voortbestaan en verder uit te bouwen, zodat Uw schutterij in heel Limburg het komend seizoen weer een goed figuur zal slaan. Kijkt U ook naar de advertentie elders in dit blad, voor meerdere ge gevens over de aktie van de schut ters. Schutters denkt ook om de weke lijkse verenigingsavond, waar ge oefend wordt op de exercitie voor het komend seizoen, dan kunnen wij weer beter onze schutterij naar bui ten brengen. Houdt de komende weken uw avonden vrij zodat wij met z'n allen de aktie tot een goed einde kunnen brengen. Het bestuur. Evenals andere jaren valt de lan delijke kollekte voor het Nationaal Rheumafonds in de derde week van maart, dit jaar is dat van 13 t.m. 18 maart. In deze week gaan ook in Venray, evenals in zijn tien Kerkdorpen, col- lectrices en collectanten met het be kende Rheuma-zakje op stap om U een bijdrage te vragen voor deze nu vijftig jaar bestaande instel ling, waarvan de volgende aktivitei- ten uitgaan: het geven van individuele hulp; het stimuleren van rekreatie (va kantie) het organiseren van kreatieve da gen; het geven van voorlichting door leringen en film; het steunen van het wetenschap pelijk onderzoek; het uitbreiden van opnamecapa citeit in Rheumaklinieken. U ziet, er wordt erg veel gedaan, maar dit alleen mogelijk door Uw financiële steun. Daarom hopen wij, dat U ook dit jaar weer bereid zult zijn bij te dragen, tot verlichting van de nood van Uw, door rheuma ge troffen medemens. Het Plaatselijk Comité Het zondagochtendconcert van zondag 12 maart a.s. wordt verzorgd door Muziekvereniging Tienrays Fanfare met het volgende program ma: Under the double eagle, J. F. Wagner opus 159 Music for the royal fireworks, Handel - arr. den Arend The Beatles in concert, Lennon en McCarty (Houtvast) The new baroque suite, Ted Huggens National emblem - E. C. Bagley Na enikele jaren een rustende ver eniging te zijn geweest, beleefde To neelvereniging „Comedia" het afge lopen weekend een comeback zoals het niet had durven dromen. Twee avonden waren gepland om de klucht „Een huis vol verrassingen", van Johan Blaaser, voor de bevolking van Leunen en omstreken op de planken te zetten. Het Gemeen schapshuis van Leunen werd inder daad een huis vol verrassingen. De belangstelling voor de uitvoeringen was dermate groot dat zondagavond veel bezoekers teleurgesteld huis waarts gingen, omdat er helaas geen plaats meer was. Toen de spelers en speelsters dit hoorden besloten zij spontaan om een heropvoering te verzorgen. Het publiek, wat onmis baar is om een sucesvolle uitvoering te kunnen geven, had hun niet in de steek gelaten, reden waarom ook zij het publiek niet in de steek kon den laten. Bestuur en leden van Comedia Leunen hopen van ganser harte dat diegenen, die afgelopen zondag geen plaats hebben kunnen bemachtigen, hun teleursteling kunnen vergeten en a.s. ZONDAG 12 MAART in het GEMEENSCHAPSHUIS te LEUNEN om 20.0 uur aanwezig zullen zijn om toch nog te genieten van het reeds geplande avondje onbezorgde ont spanning. De donateurskaarten blij ven uiteraard geldig. De leden van Comedia hopen dat zij zondagavond a.s. weer zo'n volle zaal krijgen dat ze met rechts kun nen zeggen: Toneel hoort inderdaad weer bij Leunen! De Toneelvereniging „De Kerkdij kers" bestaat 70 jaar. Begonnen als toneelvereniging binnen de poorten van St. Servatius en daar uitsluitend optredend voor de patiënten en per soneel, heeft zij zich later meer naar buiten gemanifesteerd. Een totale terugblik van 70 jaren zou te ver voeren, doch enkele wel bekende namen die van vroeger uit onverbrekelijk met „De Kerkdijkers" verbonden zijn mogen hier worden gememoreerd. Hierbij gaan dan vooral de gedachten uit naar regis seur/decorbouwer Br. Barachus, J. v. Lieshout, F. Pluym, J. Haegens, H. v. Gooi (later regisseur), L. Camp- steyn en W. Selder (later regisseur). Zij en vele anderen legden de fun damenten waarop „De Kerkdijkers" van nu nog voortbouwen en niet zonder succes. Dat bewees b.v. de klucht „MEU GERRE" die het vorige seizoen 10 keer op de planken werd gezet. In het kader van dit 70-jarig be staan presenteren De Kei"kdijkers weer in de Venrayse Schouwburg op 12 maart a.s. met „BOEREN BEDROG" (in zo'n heerlijk huisje buiten) van D. J. Eggengoor en on der regie van Cor Linskens. Door omzetting van verschillende teksten in streekdialect willen De Kerkdijkers een breed publiek een onbezorgde avond Venrays toneel voorschotelen. Ookna 70 jaar! Op zaterdag 8 april a.s. houdt •buurtvereniging „De Pritter" een in zameling van oude spullen, die het bewaren niet meer waard zijn, voor haar te houden „luizenmarfct", op een nog nader te bepalen datum. THE SPY WHO LOVED ME nu reeds in Venray. Deze week wordt in het Luxor Theater de meest for midabele JAMES BOND film die ooit gemaakt is vertoond. Het blijkt ook een van meest suksesvolle films te zijn, want zowel in Nederland als in de rest van de wereld worden bezoékersrecords aan de lopende band gebroken. En dat mag ook wel. Alles is zo goed en fantastisch ge maakt, dat het publiek razend en thousiast de bioscoop verlaat. Men vertelt dit graag door met het ge volg, dat de stormloop op de bios coop doorgaat. In Venray zal men echter snel moeten zijn, want de film kan hier maar twee weken draaien, omdat de copie in de Paasweek gereserveerd is voor een grote stad. Inmiddels kan men in Venray vrij snel na de pre mière genieten van een formidabele film die ook hier records gaat bre ken. De film TWEE DOOR HET DOL LE HEEN is ook in Venray, zoals overal elders een tophit van de eer ste orde. Het publiek breek de zaal zowat af om deze bijzonder komi sche klucht met Terence Hill en Bud Spencer beter bekend als „de rech ter en de linker hand van de dui vel". Wat is er deze weök gelachen in het Luxor Theater en wat zal er nog gelachen worden in deze tweede week want de film is geprolongeerd. ZONDAG 12 MAART: GROTE SPEURTOCHT TE OOSTRUM Nu het voorjaar in aantocht is, wordt het weer aantrekkelijk er eens op uit te trekken. Daarom houden we op zondag 12 maart een grote speurtocht, met diverse opdrachten de spieren zullen we weer eens la ten werken). Vooral zal het eèn ge zellige tocht worden voor ouders met kinderen. Voor de afstand hoeft u het niet te laten, deze zal niet meer dan 6 km bedragen. Inschrijven bij café van Dijk te Oostrum. Inschrijfgeld f 1,per persoon. Starttij d tussen 13.30 en 14.00 uur. De organisatie is in handen van W.S.V. St. Ohristoffel. Op dinsdag 14 maart a.s. houdt de Werkgroep een gespreksavond met als thema: .Homoseksualiteit en de R.K. Kerk". Als gast zal deze avond pater P. Hendriks aanwezig zijn. Wanneer men geïnteresseerd is voor deze (of meerdere) avond(en), dan kan men kontakt opnemen met tel. 04780-5197. Woensdagavond 15 maart zal er in het gemeenschapshuis in Overloon een spannende avonturenfilm ge draaid worden. De film gaat over Arthur die, omdat hij levensmoe is, een zeer hoge levensverzekering af sluit. waardoor hij voor bepaalde fi guren dood meer waard is dan le vend. Dan wordt hij verliefd maar de verzekering is reeds afge sloten. Een veelbelovende film. De entree bedraagt 1.50 en de aanvang is om 8 uur. Toegang 12 jr. en ouder. PEEL EN MAAS uw krant De vrouw: hoeksteen voor ontwikkelingshulp In vele ontwikkelingslanden is het begrip vrouwenemancipatie nog ver re van werkelijkheid. De vrouw in de Derde Wereld, en met name in zuid-oostelijk Azië, is in feite een wezen van de tweede rang, hetgeen vooral samenhangt met religieuze achtergronden; In godsdiensten als islam, boeddhisme en hindoeisme is de man het onbetwiste opperwezen en de vrouw in veel gevallen zijn slavin .Meisjes worden al in hun vroegste jeugd uitgehuwelijkt, het begrip harem komt niet voor niets uit de mohammedaanse wereld. Landen als India, Thailand, Pakis tan en Indonesië, waarvoor de Vas- tenaktie Noord-Limburg dit jaar on ze aktieve aandacht vraagt, kampen met het probleem van de overbevol king. Gezinnen hebben een gemid deld kindertal van 8 tot 10. Kinde ren zijn op de eerste plaats een ver hoopte bron van inkomen. Hun op voeding, eigenlijk een primaire taak van de ouders, wordt door sociale en economische omstandigheden naar de achtergrond gedrongen. In India b.v. is 70% van de bevolking nog analfabeet. Het is terecht, dat met name de katholiek eKerk in deze landen haar ontwikkelingszending vooral richt op moeder en kind. Onderwijs heeft altijd grote prioriteit gehad in het kerkelijk werk. Daarnaast is de laat ste jaren, in het kader van gerichte projecten, de moeder- en kindzorg sterk bevorderd. Rehabilitatie van de vrouw als evenwaardig menselijk schepsel gaat hier hand in hand met bevordering van een gezonder ge zinsleven. Zo'n project, gericht op bewust making en bevordering van acties op locale schaal, is ingediend door de katholieke ontwikkelingsraad van Thailand voor de jaren 1978 en 1979. Het verlangde bedrag is 60.000 gulden. Met dit geld wil de raad mi croprojecten realiseren, die vooral de zelfwerkzaamheid van de bevol king moeten stimuleren. Terwijl de regeringen in deze landen, gecon fronteerd met het gigantische pro bleem van de overbevolking, vaak naar harde en onmenselijke midde len grijpen (b.v. gedwongen sterili satie), kan juist de Kerk als behoed ster van mensenrechten opkomen voor de elementaire waarden van het menselijk leven door samen met kleine groepen het praktisch bewijs te leveren, dat de leefbaar heid in de Derde Wereld ook mid dels bewustmaking binnen bereik van de armsten kan worden ge bracht. In dat proces (een zaalk van lange termijn) maakt de Kerk in zuid-oos telijk Azië haar specifieke christe lijke boodschap waar. Zij doet daar bij een appèl op ons, omdat zij veel al de financiële middelen mist. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19. TEN BATE VAN INDIA In het kader van de Vastenaktie 1978 heeft het Vastenaktie-comité in het "dekenaat Venray een We reldwinkel ingericht in het voor malige pand Dom Melskens aan de Merseloseweg (t.o. Rabobank). De wereldwinkel is geopend tydens het komende en het daaropvolgen de weekend, alsmede op maandag morgen. In de Wereldwinkel zijn tal van kunstvoorwerpen verkrijgbaar uit India en Ghana. Veel artikelen zijn rechtstreeks uit India geïmporteerd terwijl een gedeelte afkomstig is uit de missie van de Venlose pater Schlooz. De opbrengst komt ten goe de aan projekten van de vastaktie in India. Verkrijgbaar zijn naast prachtige houtsnijwerken uit Ghana tal van kunstvoorwerpen uit India zoals houtsnijwerken, manden, prit- riet, sieraden en gebruiksartikelen. Hoewel men voor weinig geld al een bijzonder mooi artikel kan ko pen, zijn er uiteraard ook duurdere voorwerpen verkrijgbaar. De Wereldwinkel is geopend: op de vrijdagen 10 en 17 maart van 18 tot 21 uur; op de zaterdagen 11 en 18 maart van 10-13 uur en van 14-17 uur; op de zondagen 12 en 19 maart van 14-17 uur en op de maandagen 13 en 20 maart van 10-13 uur. van 12 tot en met 18 maart Znodag 12 maart a.s. is er om 10.30 uur in de aula van de Levens school aan de Bevrijdingsweg 2a 'n thematische viering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger: B. v. Bronkhorst. JONGERENVIERING Zaterdag 11 maart a.s. is er om 19.00 uur in de aula van de Levens school, Bevrijdingsweg 2a, een the matische viering voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Thema: Op de schouders van je ouders. Voorganger: B. v. Bronk horst. Vijfde zondag in de veertigdagen tijd. Thema: de geest van leven: de vraag naar het eigenlijke leven, de volheid van menselijk leven. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Gerardus van Bracht Theo Lucassen vkg. jachtvrienden i Jan Kusters vwg. handboogschutte rij St. Oda. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaard als sticht.; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen Maria van Dijck-Duykers; 11.00 neder landse hoogmis (kinderkoor), int. Gertruda Oudenhoven Antoon Si- kes; 18.00 gelezen mis, int. Kees Boers vwg. zijn vrouw en kinderen Gerard Pelzer. Maandag: 9.00 Arnoldus Theuws vwg. de buurt zuster Rumolda en T. en E.; 19.00 Constant Pijls vwg. vrienden Petronella v. d. Berg- Paulussen tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Maria Kleuskens- Achten Maria Ponjée-Huybers Hein van Son en overl. ouders; 19.00 Gertruda van Meyel-Truyen Har- rie van de Werff. Woensdag: 9.00 Theodoras Wintels en Maria H. Verbeek als sticht. Harrie Martens Miet Vorst-Ummels vwg. de buurt; 19.00 Peter en Maria Duyikers-Philipsen en zoon Pieter G. Swinkels en Arnoldina Biester- vels als sticht. Donderdag: 9.00 Henri Camps overl. ouders Hendrixs-Jacobs; 15.00 huwelijk Snijders-Flohr. Vrijdag: 9.00 Maria Kleuskens- Achten; 19.00 uit dankbaarheid bij een 90e verjaardag Piet Janssen en overl. fam. Zaterdag: Feest van de H. Jozef, bruidegom van Maria. 9.00 Harrie Messemaeekers Jos C. M. Neete- son; 19.00 Toos Bouten Wim van den Munckhof en overl. fam. Elisa- bet Hendricx en dochter Traus. Huwelyk: Heidi Fldhr, Overloonseweg en Harrie Snijders, Sittard. Crèche 11.00 uur: Ria Asen en José van Gerven. Geen H. Mis !om 8.00 uur: In de toekomst zal de H. Mis van 8.00 uur door de week komen te ver vallen. Opgeven van misintenties: Het opgeven van misintenties of van extra diensten kunt u voortaan doen op de pastorie, Eindstraat 6 (tel. 1275) bij voorkeur om niet te zeggen uitsluitend tussen 9.30 en 10.00 u. of tussen 18.00 en 19.00 u. Afscheid kapelaan Verdonscliot Zij die kapelaan Verdonschot vóór zijn vertrek naar Reuver Offenbeek nog persoonlijk de hand willen drukken, kunnen dat het beste doen op maandag 13 maart 's avonds tus sen 5 en 8 uur. Akolieten: Zaterdag 11 maart: 19.00 C. Hen driks en L. Traijen. Zondag 12 maart; 8.00 Peter Jans sen en Theo Janssen; 9.30 Henny Fassotte en Berend Kroft; 11.00 u. T. Huggers en G. de Groot. Misdienaars: Zondag: 18.00 Paul Flinsenberg en Nard Kronenberg. Maandag, dinsdag: 19.00 Maurice Frankefort en Eric van Gerven. Woensdag, vrijdag: 19.00 Loes Houben en Marcel van Klink. Donderdag: 15.00 Mark Linskens en Geert Goumans. Zondag 12 maart: Passiezondag. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Koor Crescendo; 18.00 Avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 biechthoren; 18.30 avondmis als zondagviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Lu- cassen-Maassen en P. Florentius en Toon de Koning - Dorothea Hen driks. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. fam. in het Hulst; -0.15 overl. ouders Martens-Fleurkens; 11.45 Leida Dupont-Gooren, zoon Piet en schoonzoon Martien; 18.00 Peronella Brand-van Horck. Maandag: 8.00 Mathilde Wasser en Elisa Gregoria Palm; 19.00 Johan Janssen en zoon Martien. Dinsdag: 8.00 voor een ernstige zieke; 19.00 overl. fam. Wijnhoven. Woensdag: 8.0 levende en overl. fam. Janssen-Cup; 19.00 Jan Jen- neskens. Donderdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 Mechelina Cleven-Maessen. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Vermeu- len-Dijkmans en Boeren-van Wees; 19.00 Harry Lenssen. Zaterdag: 8.00 fam. Arts-Janssen. Misdienaars jen Akolieten: Zaterdag: 18.30 Tony Scholten en Wim v. d. Heide. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Jos Olaessens; 9.00 Jeroen Comelissen en Pieter Schoenmakers; 10.15 Leo Jansen en René van Hooren; 11.45 Henk Jansen en Johnny Smits; 18.00 Arnoud Verhaeg en Edgar Jansen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Edgar Janssen; 19.00 Hans Kerstjens en Peter Smelt. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8 00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Geert Claes en Jacques Smetsers. De maandvergadering zal worden gehouden op woensdag 15 maart a.s. in „Het Schuttersveld". Thema van de avond: Vastentijd en Pasen. Aanvang half 8. Zaterdag 11 maart: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kind ercrèche. Misintentie voor overleden fam. Coppis-Gielen. Zondag 12 maart: Euch. viering om 11.00 uur. Kindercrèche aanwe zig. Misintentie voor een zekere in tentie. Woensdag 15 imaarta: Euch. vie ring om 19.0 uur. Misintentie: voor overleden moeder. Deze wordt ver zorgd door de Pastors en de Zusters. Iedereen is van harte welkom. Vijfde zondag in de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. Rouvroye-Ritzen. 10.30 Plechtig Lof voor alle deelnemers aan de Stille Omgang naar Amster dam. Ook niet deelnemers toeganke lijk. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck (van goede kennis); 9.00 leesmis voor overl. Martinus Martens. Geen zang. 10.00 Hoogmis als jaargetijde voor overl. Antoon Derks en voor Ton Kokke. Neder landse liederen van de vastentijd met het kerkelijk zangkoor: 11.30 u. leesmis voor overl. Maria van Ger- ven-Cuppen. Zang van het kinder koor „De Vredesklokjes"; 18.30 uur avondmis voor overl. Gerrit de Haart. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts; 19.00 avondmis voor overl. ouders Vullings-Martens. Dinsdag: 8.00 leesmis tot intentie van de Stille Omgang; 19.00 avond mis voor overl. Antoon Jenneskens en overl. familie. Woensdag: 8.00 leesmis tot voor spoedige beterschap (Mevr. S.); 19.00 avondmis tot genezing van een zie ke (N.). Donderdag: 8.00 leesmis tot inten tie van vader en kinderen en voor een overleden moeder; 19.00 avond mis voor overl. Peter Pelzer. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck (van goede kennis); 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens. Zaterdag: Feest van de H. Jozef, bruidegom van Maria. 8.00 leesmis voor overl. Piet Slits; 19.00 avond mis voor overl. ouders van Ass-Del- hoven. Mededelingen: 1. Deelnemers aan de Stille Om gang naar Amsterdam kunnen zich nog opgeven tot aan het lof in onze kerk (zaterdagavond II maart om 10.30 uur). Intentie van dit jaar is: „Vernieuwing van de samenleving door de Eucharis tie". 2. A.s. zondag onder de mis van half twaalf, kleutercrêche in de kleu terschool vlak by de kerk. Leid ster: Maria van Osch. 3. Denk aan het geven van het Vas- tenoffer voor de noden in de ont wikkelingslanden! Er is al heel wat geld gegeven, maar nog lang niet alle 2500 gezinnen hebben hun vastenoffer voldaan. Het kan nog tot en met de beide paas dagen. Akolieten- en Misdienaarsljjst voor de week van 12 maart Zondag: 8.00 J. Ingenpas, Ron v. d. Heuvel; 9.00 C. v. d. Brand, A. Schwachöfer; 10.00 J. Jacobs, R. Beerkens, H. Klisters; 11.30 T. Hou wen, T. Urselman; 18.30 H. Willem- se, M. v. d. Heuvel. Maandag, dinsdag, woensdag: 800 L. Janssen, P. Maas; 19.00 F. Fiers, A. Millen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 T. Lucassen, M. Kraijsen; 19.00 M. Cavis, M. Willemse. Zondag JUDICA, vijfde zondag in de veertigdagentijd. Om tien uur jeugddienst in de aula van Den Hoe- bert, waarin voorgaat Ds. J. Heine. De eerste kollekte is bestemd voor de jaarlijkse voorjaarszendingsactie, de tweede voor kerk en diakonie. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. Passiezondag. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. Joh. v. d. Sterren en Petronella Muijzers. Zondag: 8.30 gez. H. Mis Grad Schouber tot int. van familie; 10.00 Hoogmis Antoinette Theuws namens de kinderen. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid familie Noijen-Claessens. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor levende en overl. leden van de Tuinbouw- vereniging en uit dankbaarheid 60- jaren bestaan. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Simon Claessens en jaardienst Piet Rongen. Vijfde zondag in de Veertigdagen tijd. Misdienaars: William Steeghs en Jan Vollenberg; Peter en Roger Weys; Hoogmis: Eric Thielen en René Duykers. Zaterdag: 19.00 Herman Dinghs. Zondag: 8.00 jrd. Pierre Janssen; 10.00 Geert Classens. Maandag: 8.00 int. Vullings- Dinghs. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Voesten- v. d. Voort. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8.00 Jacoba Dinghs- v. d. Beuken (familie). Vrijdag: 8.00 overl. fam. v. d Beu ken. Zaterdag: 19.00 Jacoba Dinghs-v. d. Beuken en Martinus Dinghs. Vierde zondag van de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Gerrit Bouten en overl. fam. Zaterdag: 8.00 lsm. uit dankbaar heid (W.); 10.00 'hgm. als jaard. voor Johanna Asselberghs-Buggems; 11.15 lsm. voor Petronella v. Bavel-Pot- ters en echtgenoot. Maandag: 18.30 gest. jrd. v. Peter Emons, echtgenote en overl. kinde ren; 19.00 lsm v. Maria Achten-v. Dijck en overl. ouders. Dinsdag: 7.30 lsm. voor overl ou ders en kinderen Baltussen-Loonen; 8.00 lsm. als jrd. v. Gerrit Arts. Woensdag: 18.30 lsm voor Marti nus Heesen en overl fam.; 19.00 lsm. v. overl. fam. Verkoeij en-Janssen. Donderdag: 18.30 gest. jrd. voor Hubertus en Martinus Geurts, echt genote en dochter Nella; 19.00 lsm. voor Gertruda Jenniskens-Droesen. Vrijdag: 18.00 lsm. voor overl. fam. Voermans-Rooijakkers; 18.30 weekd. v. Antoon Verheijen; 19.00 lsm. voor Teng Manders. Zaterdag: 8.30 lsm. vo:r Elly van Berlo en Elly Loonen; 19.00 lsm. v. overl. fam. Steeghs-Thijssen. Misdienaars: 18.30 W. van Meijel; 19.00 R. David. Akolieten: 8.00 H. van Rhee; 10.00 J. Loenen, J. Duijkers en H. Man ders; 11.15 H. en R. Cornelissen. Vastenaktie: De vastentijd is voor de helft voorbij. Denkt U ook aan uw bijdrage voor de mensen in nood! 5e zondag in de veertigdagentijd. Zondag: 8.30 H. Mis voor overle den ouders; 10.00 Hoogmis: jgt. voor Willem Spreeuwenberg en Margare- tha Vervoort; 11.30 H. Mis voor bij zondere intentie. Maandag: 8.00 maandd. v. Maria Vergeldt-Burgers. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Gerrit Thoone. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Gerardus In 't Hulst. Donderdag: 8.0 maandd. voor Wil helm Lemmens. Vrijdag: 8.00 geen mis; 15.30 H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van Gerardus Fleur- kens. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. d. overl. fam. Wismans-Droesen-Gooren. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Robert van Ass en Richard Juwett. Zondag: 8.30 Robert Stevens en Francis v. d. Hoff; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Henk Stiphout en Eugene Linders. 5e zondag in de Veertigdagentijd, 12-3-'78. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Pierre Zwitserlood. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor Handrie Arts vw. Handboogschutterij; 11.30 H. Mis overl. ouders Noyen-Arts. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Wiel de Rijck. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Peter Joh. Marcellis en Johanna Poels. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Mathijs Gielen en overl. kind. Donderdag: 8.00 best. jgt. voor Jo hanna en Henrica van Rijswijck- Custers. Vrijdag: Schoolmis. 8.30 gez. H. Mis voor Petronella Zanders. Zaterdag: Feest van de H. Joseph, bruidegom van Maria. 19.00 Hoog mis voor Jan Verrijt (Claes) Nieuw Zeeland. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: P. Jacobs - P. Kessels; 10.00 I. van Helden - M. Michels; 11.30 J. Hendriks - P. v. d. Pas. Kollektanten: zaterdag Ewals; zon dag 8.30 v. Cuijck; 10.00 J. v. Hoof; 11.30 Emonts. Vijfde zondag in de veertigdagen tijd, 15 maart 1978. Zondag: 8 uur H. Mis voor Ger. van Kempen-Friesen; 10 uur Hoog mis voor Handrie Maas. Akolieten: Jan Michels en Jan Janssen van de Heidseschoolweg. Misdienaars van de week: Hans v. Well en Nico Jakobs. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Poels en Josephine Kersten. Woensdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie van Rens-v. d. Win kel. Donderdag: 8 ur H. Mis tot int. van Engelbertus Poels. Vrijdag: 8 uur H. Mis t-b-i. Zaterdag: H. Jozef, bruidegom van Maria. 8 uur H. Mis; 19.30 Avondmis voor Martinus Peeters en Johanna Gerrits. Missie- tentoonstelling te Venray Zaterdag 11 maart en zondag 12 maart zal in het bejaardencentrum „Het Schuttersveld", Bergweg 2 te Venray een missietentoonstelling plaatsvinden. Tentoongesteld worden originele voorouder-vrachtbaarheidsbeelden en -maskers van enkele westafri- kaanse stammen. Bronzen beelden van de lbo- en Bobo-stammen. Hout snijwerk uit Congo, Tanzania, Ke nya, India, Bali en de Philipijnen. Handgeschilderd keramiek, zilveren armbanden en hangers, tempelpane len uit India. Antieke Chinese vazen. Een fraaie kollektie ivoor. De tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk en is geopend van 10-18 uur. De goederen worden door de missieprocure van de paters uit Smakt te koop aangeboden. Zaterdag 11 maart; 19.30 avondmis v. d. zielerast van G. Janssen. Zondag: vijfde zondag van de Vas tentijd: 10 u. hoogmis v. d. overle denen van fam. Vogelsangs-Gerrits. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. overleden ouders Duijkers-Phildpsen en zoon Pieter. Dinsdag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Woensdag: t.e.v. H. Jozef in de maand maart. Donderdag: tot int. van fam. Mar- cellis-Dinghs. Vrijdag: v. d. zielerast van Ger truda v. d. Sterren en dochter. Zaterdag: (feest van H. Jozef) 19.30 v. d. zielerast van Frans Marcellis. Zondag 12 maart: 5e zondag van de veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie fam. Heldens-v. Neer ven. Zondag: om 8.30 lsm. uit dank baarheid ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes fam. K.; 10 uur Hoogmis tot intentie voor de meest verlaten zielen; 11.30 lsm. zal. Jan v. d. Aker en Gerardina Traa-Deckers. Maandag: 8 uur ter ere van de H. Maagd en Gerardus voor zegen over huisgezin. Dinsdag: 8 uur lsm. jgt. zal. H. Vollenberg. Woensdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid fam. A. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Tina Groetelaars-Stroeken en overl. fam. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid fam. R. T.; om half drie pl. Hoogmis en inzegening huwelijk bruidspaar Ger Houben en Kitty Gommans. Zaterdag: om 7 uur Hgm. voor zal. Jan Leyssen. Akolieten Mat Janssen, Joh. Fleur- kens en Henk Jacobs. Misdienaars: Geurts, van der Ligt; om 11.30 van Dongen, Jacobs. Zaterdag 11 maart: 8.30 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Avondviering voor Henrica Bastiaans-Huygen. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Gerarda van Kempen-Lochtens; 8.30 H. Mis ter ere van St. Jozef voor overleden fam.; 9.00 H. Mis in de Jozefkapel bedevaart Leunen-, 10.00 Hoogmis voor moeder Philip- sen en moeder Verstegen; 11.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef bedevaart uit Tilburg; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. St. Jozef. Maandag: 8!45 H. Mis in de Jozef kapel voor overledenen van de Kar- mel en voor de overleden leden van het St. Jozefbroederschap. Dinsdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef; 10.00 H. Mis voor bedevaart Dongen; 14.30 Gebedsdienst bedevaart de Krauze. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. H. Jozef voor Wilhelm Janssen en Johanna Versteegen; 14.30 Gebedsdienst voor bedevaart de Krauze. Donderdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel voor Louisa Waps-Verweer; 15.00 Gebedsdienst bedevaart Schut tersveld. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel voor Baronese van Hugenpothl 1. N OTIC LAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el 5. do- mingo de Cuaresma. A las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloon seweg 2, Misa con müsica y medi- tación sobre la Passión de Nuestro Senor en Castellano. Después de la Misa reunion en la salïta del con- vento con un cafelito; alii estan a su disposición bastantes revistas y diarios. Hasta la vista! 2. NOTICIAS CULTURALES Much os hna estado presentes en la reunion del Centro, el domingo pasado; al momento de la redacción de estas noticas el resultado exactb no era conoddo; muchos habian participado en la encuesta; muchas gracias. Es una indicación que les intersa el centro! El consultorio so cial por la Srta holandesa del LIS, Cocky Dullaart, es todos los VIER- NES de 14-16 horas en el Clockert Bergweg 4. El Padre Juan queda a su disposición todos los dias entre medio dia y la una en el convento de las monjas donde esta almorzan- do y en su casa en Geysteren (04784- 253) después de aviso previo. Hasta la vista! uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9