Ziekenomroep Venray in oprichtin Fietsenprobleem in wandelgebied HIT VENRAYS GEMEENTERAAD - 3 f V is CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters School- verkeersproef 1978 VENRAY HET DIAMANTEN FEEST van Oostrums Harmonie Sub Matris Tutela s fcj SO jaar geleden Prov. Staten verkiezing 29 maart - voor Venray geen probleem: V>\ Geen voorlichting op de PvdA-vergadering Dat men er niet alleen is met het treffen van voorzieningen om van cte Grotestraat wandelgebied te maken, heeft „het Winkelcentrum Venray" intussen wel ondervonden. Sinds de Grotestraat promenade is geworden zijn de winkeliers al meteen geconfronteerd met het fiet senprobleem. Ondanks het feit, dat door de ge meente te weinig en te onhan- dige fietsenrekken zijn geplaatst, I blijkt men er toch de voorkeur aan te geven de rijwielen in de Grote straat te plaatsen. Verschillende winkeliers klagen steen en been omdat de klanten dikwijls tussen fietsen moeten door wurmen om in de winkel te kunnen komen. Er zijn winkeliers, die bij de entree van de zaak borden heb ben geplaatst met het verzoek geen fietsen tegen de etalage te plaatsen. Dit doet men dan ook inderdaad niet bij de winkelier, die daarom vraagt en bovendien zijn de borden zo geplaatst dat het ook niet kan maar wel bij de buurman. Verschillende malen heeft Het Winkelcentrum Venray dit probleem bij de gemeente aangekaart. Omdat verzoeken om verbetering tot nu toe weinig hebben bijgedragen aan de oplossing van het fietsenprobleem, zal dezer dagen aan het gemeente bestuur een kollektie foto's worden aangeboden, waarmee men de be stuurders visueel met dc neus op de feiten wil drukken. Hierbij een van de foto's, die voor zich spreekt. M IA1 enige tijd is een aantal initia tiefnemers bezig met het van de grond krijgen van een plaatselijke radio-omroep voor Venrays streek- I ziekenhuis en de verschillende ver- I zorgings- en verpleeghuizen. In alle eenvoud gezegd is het doel van het zieken- en bejaardenom- roepwerk het brengen van informa tie en ontspanning aan zieken en aan bejaarden. Is deze voorziening er dan niet? Jawel, meestal 4 lijnen aangesloten op de 4 Hilversumse zenders. En niet 1 te vergeten de televisie. Vanuit de muur is allerlei soort verstrooiing I wel te vinden. Maar waarom dan toch een aparte zieken- en bejaardenomroep? Waar om blijkt dit werk dan toch nood- I zakelijk? Stel dat iemand, door wel- I ke oorzaak dan ook, geruime tijd I gedwongen moet worden verpleegd. Dan is het lang niet denkbeeldig dat zijn relatie met zijn omgeving ern stig geschaad zal worden. Immers in principe krijgt hij 2 uur per dag van anderen bezoek. In veel gevallen blijkt dat de patiënt minder vaak bezocht gaat worden. Nieuwtjes uit zijn eigen omgeving en plaats gaan ook vaak minder worden. Het ver- i langen van de patiënt om naar rijn omgeving terug te mogen gaat met de dag groeien. Hij wil er weer bij horen. De patiënt hoort en riet wel veel via radio en televisie, doch meestal te weinig uit zijn eigen omgeving. Zelden is hij er in kleinere kring bij betrokken. Een speciale Stuurgroep heeft zidh nu afgevraagd of het niet wense lijk is dat er een gezamenlijke rie ken- en bejaardenomroep in Venray moet kernen. Een samenwerken met die instellingen die al een huisradio hebben en/of kunnen gebruiken. De Stuurgroep denkt hierbij niet alleen aan het verzorgen van een verzoek- platenprogramma, maar bovenal aan het brengen van reportage-flitsen de onmiddellijke omgeving. Gebeurtenissen, waar naar de meesten zelf zouden gaan als zij niet om bepaalde redenen waren verhinderd. Daarnaast gewone ont spanningsprogramma's met aktueel nieuws wat in tijdschriften of kran ten voorkomt en waarvan mag wor den verondersteld dat zij niet wer den opgemerkt. Ook wil zij de rie ken en bejaarden zoveel mogelijk mee laten werken aan de voor hen bestemde programma's; b.v. door verzoekplaten op te geven, aardige belevenissen laten vertellen, een bij zonder beroep laten uitleggen, mee doen in radiodenkspelletjes enz. Het radio-omroepwerk wil gezien worden als een sociale hulpfunktie met als doel iemand uit zijn isole ment te halen of te voorkomen dat hij in een isolement geraakt. Het omroepwerk wil aktief een sociaal kontakt ondersteunen. Zorgen dat men er bij blijft behoren. Het is dus niet zo maar een stukje wat uit de muur komt. Ook het Omroepwerk inde bejaar dentehuizen wil de Stuurgroep erbij betrekken. Want ook daar zijn men sen, die ondanks de mede-bewoners, zo veel mogelijk op hun eigen ka mers willen blijven en daardoor on voldoende op de hoogte dreigen te geraken van wat er alzo in him om geving gebeurt. Er van uitgaande dat iedere in stelling rijn eigen team heeft dat de eigen programma's verwerkt, ligt het in de bedoeling van de Stuurgroep om te komen tot meer onderling sa menwerken. Vandaar dat zowel van de technische kant als van de om- roepkant en de administratieve kant de Stuurgroep graag een beroep zou willen doen op vrijwillige medewer- Eens te meer werd zondag bewe zen dat een plaatselijk muziekgezel schap niet weg te denken is en ze ker niet de Oostrumse Harmonie Sub Matris .Tutela. Vele honderden heb ben persoonlijk of schriftelijk hun sympathie betuigd bij dit diamanten feest, zelfs vanuit het buitenland. Met een kerkelijke viering werd dit jubileum ingezet. Met de „Vete- ranenmars" van J. Wicheds trad de volledige harmonie Oostrums paro chiekerk binnen. Em. pastoor Tho massen, geassisteerd door Pater Hoex, leidden de eucharistieviering, welke voortreffelijk werd opgeluis terd dcor het dames- en herenkoor o.l.v. Ad Haans, met Monique de Boer aan het orgel en met medewer king van 't harmonie-orkest en het tamboerkorps o.l.v. de dirigent P. Poels. Pastoor De Ceuster moest wegens ziekte verstek laten gaan. Was het em.-pastoor Thomassen die in zijn predikatie de grote ver diensten schetste van deze harmonie; later werd dit nog eens bevestigd door burgemeester Defesche en „meester" Rongen uit America, als secretaris van de Limburgse Dioce sane Bond van Muziekgezelschappen. Meester Rongen had daarbij de spe ciale opdracht om drie leden van de Harmonie eens extra in het zonne tje te zetten. Dat waren dan de he ren P. Poels 60 jaar lid. Huub Van- devenne, 50 jaar lid en Jan Verheven eveneens 50 jaar lid. Het was een sympathieke geste om de gouden speld met smaragd en de gouden spelden met robijnen te laten op spelden door een kleinzoon en naam- drager van de oprichter van Oos trums Harmonie, Edmond Vande- venne. Het mag bekend zijn dat bij spe ciale gelegenheden het Oostrumse Gemeenschapshuis te klein is. Dat was het zeer zeker bij de receptie waar de honderden belangstellenden meer dan een uur schouder aan schouder stonden. „De Karklingels" kwamen op een originele manier hun cadeau aanbie den. Er werd een vakbekwame trom slager van de harmonie gevraagd om de meegebrachte trom te slaan. Toen kers. Mocht U zich willen inzetten voor dit omroepwerk dan kunt U zich liefst schriftelijk melden bij het secretariaat van de Zieken Omroep Venray i.o. p.a. „De Clockert", Berg weg 4 te Venray, telefoon 04780- 2996. De mensen aan wie wij hierbij denken zal U er zeker dankbaar voor zijn. het vel van die trom was stuk ge slagen, bleek daarin een echte nieu we trom te ritten, welke werd aan geboden als dank voor de vele mu zikale medewerking die de camava- listen hebben mogen ondervinden. President Gradje Lemmens kon tenslotte een dankwoord spreken. Hij maakte het kort en bedankte zonder namen te noemen allen die op deze receptie verschenen wa ren. Hij gaf hun de verzekering dat Harmonie Sub Matris Tutela op de zelfde weg zal blijven doorgaan. Zoals vorige week reeds gepubli ceerd zal a.s. zaterdag het feest wor den voortgezet met e enuitvoering in het parochiehuis terwijl voor de tweede helft van april nog diverse aktiviteiten op het programma staan. Vrouw uit raam gevallen In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks half drie trachtte de 25-jarige mevr, J. uit het slaapka merraam te klimmen van de echte lijke woning aan de Gitaarstraat. Zij wilde zich langs de regenpijp naar beneden laten zakken, maar verloor het evenwicht en kwam op de grond terecht. De vrouw liep dusdanige ziekenhuis moest worden over ge- rugverwondingen op dat ze naar het bracht. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is gebleken dat met haar man een woordenwisseling zou heb ben gehad, waarbij de man bedrei gingen zou hebben geuit en haar zou hebben geslagen .Toen de man de slaapkamer had verlaten heeft de vrouw de deur afgesloten. Toen de man dat bemerkte heeft het ruitje van de deur stukgeslagen. Hierop was de vrouw uit angst uit het slaapkamerraam geklommen. De mna is aangehouden, maar hij ont kent zijn vrouw geslagen te hebben of bedreigingen te hebben geuit. Hij is na onderzoek huiswaarts gezon den. Dc landelijke schriftelijke ver keersproef van Ve-.lig Verkeer Ne derland voor leerlingen van lagere schol enzal dit jaar worden gehou den op vrijdag 17 maart. Kennis van de verkeersregels is in het hedendaagse verkeer een kwestie van levensbelang, want wie de verkeersregels niet kent en niet juist weet toe te passen maakt da gelijks een redelijke kans slachtof fer te worden van het verkeer. Niet alleen kan hij of zij daardoor zich zelf duperen, maar ook oorzaak zijn dat een ander daarvan het slacht offer wordt. Daarom is het kennen en juist toepassen van de verkeers regels een noodzakelijkheid. Daarom ook is verkeersonderwijs aan de jeugd zo belangrijk. Het ver keersonderwijs op de scholen is dan ook geboren uit een dringende nood zaak, want jaarlijks komen er in ons land ongeveer 400 kinderen bij ver keersongevallen om het leven. DE ORGANISATIE De jaarlijkse school-verkeersproef wordt georganiseerd door de plaat selijke afdelingen van Veilig Ver keer Nederland, in nauwe samen werking met de politie en de scho len. De proef bestaat in elk geval uit een voor het gehele Jand dezelfde schriftelijke proef, die lang niet ge makkelijk is en waarmee menige volwassene moeite zou hebben. Hoe wel niet verplicht wordt in veel plaatsen de schriftelijke proef ge volgd door een praktische test. waar bij verschilende verkeersborden en divers esituaties in een niet te druk wijkgedeelte worden uitgezet. DE OPLEIDING Door het verkeersonderwijs op de scholen worden, door daartoe be voegde krachten, jaarlijks een paar honderdduizend kinderen toegerust met zodanige kennis van de ver keersregels, dat menig volwassene daarop jaloers kan zijn. Daarom past het ons als ouders het ónderwijzend persooneel daarvoor erkentelijk te zijn en daaraan ook onze steun en medewerking te verlenen. Terwiile van de verkeersveihgfaid in het al gemeen en van de veilheid van on ze kinderen in het bija&nder zijn wij verplicht aan de verkeersopvocding van onze kinderen aktief deel te ne men en daaraan steeds werkzaam te rijn. Het verkeersonderwijs en de verkeersopvoeding van de jeugd is niet uitsluitend de taak van de school maar beslist ook van de ouders en ouderen. Dat we bedenken dat het gaat om mensenlevens, en nog wel van onze kinderen. Uiteraard zijn deze kinderen, ook na het behalen van het verkeers- diploma, geen volmaakte weggebrui kers. Maar ze zijn ongetwijfeld be langrijk voor op hen die dat onder wijs niet genoten. Jong begonnen is veel gewonnen! HET DIPLOMA Het is belangrijk de jeugd voor het verkeersonderwijs en de verkeers proef te animeren. Kosten en moei ten daaraan besteed zijn dat ten vol le waard. Toon daarom hiervoor uw belangstelling aan uw kinderen door het op school geleerde met hen te bespreken en te repeteren. U zult ervan opzien wat u daar zelf nog van opsteekt. Let ook eens op hun gedrag in het verkeer. Wijs hen op fouten en onjuist gedrag. Wees voor al een goed voorbeeld! Dat noopt tot goed volgen. Het kind dat „voldoende" haalt voor de verkeersproef krijgt een mooi verkeersdiploma. Maar dat wordt beslist niet cadeau gegeven. Het is daarom echt wel goed er ge zamenlijk wat aan te doen. De „Ver- keerscoda" van Veilig Verkeer en de A.N.W.B., verkrijgbaar in elke boek handel voor een paar rijksdaalders is daarvoor een prachtig hulpmid del, dat eigenlijk in geen enkel ge zin mag ontbreken. Laat ons ten aanzien van onze kin deren ook op dit gebied doen wat wij kunnen, dan doen wij slechts onze plicht! Hopelijk is daarvan het resultaat: Meer veiligheid ook voor en door het kind. boekhandel van den munchhof Is ooh dinsdags de gehele dag geopend Dc uit 36 agendepunten bestaan de vergadering van Venrays ge meenteraad bevatte een groot aan tal hamerstukken dus voorstellen die zonder meer door dc raad ge accepteerd werden. Daardoor was het mogelijk dat deze vergadering in vrij korte tijd, ongeveer twee en 'n half uur. zijn beslag kreeg. Uit dc opmerkingen die bij enkele on derdelen van de agenda gemaakt werden, hebben wij het volgende genoteerd: TAXDARTSENHULP De PSP afdeling Venray had een brief gestuurd aan b. en w. inzake het schrijnende tekort aan tandart sen in Venray. Het gemeentebestuur had die brief voor kennisgeving aan genomen. mede omlat men In ge sprek was met enige afstuderende tandartsen en men mocht verwach ten dat het tandartsenbestand bin nen niet ai te lange tijd in Venray kan worden uitgebreid. Hoewel b. en w. de huidige toestand mot be zorgdheid volgde, vanwege het ho ge aantal patiënten per tandarts, is er nog geen sprake van een patien- tenstop. en kan iedere patient nog steeds geholpen worden. Plaatselijk is het in Limburg wel slechter ge steld. Wethouder mevr. Rutten-Tielen voegde daar nog aan toe. dat in fei te de ziekenfondsen maar te zorgen hebben voor voldoende tandartsen, want 75®'o van de Venrayse bevol king is bij een ziekenfonds aange sloten. Dit speelt in feite zo in ge heel Limburg, en de ziekenfondsen proberen ook echt wel om tandart sen naar onze provincie te krijgen. De PSP heeft kennelijk geen ge noegen genomen met dit standpunt van b. en w. Een schrijven van de ze politieke partij aan gemeentebe stuur en raad hebben wij verwerkt in ons artikel op de voorpagina, P ACHTK W ES Tl E De gemeente heeft grond gekocht in Leunen voor de uitbreiding van het sportveld aldaar. Nu heeft zich de heer Voesten gemeld als pachter van die grond en hij wils alsnog dat de gemeente deze pacht afkoopt. De heer Konings had reeds in een vo rige vergadering op een mogelijke pachter gewezen, doch b. en w. ver telde toen dat het perceel pachtvrij zou worden opgeleverd. Nu dat niet het geval bleek te rijn, noemde Koo nings dat een foutieve informatie aan dc raad. De voorzitter was het daar niet mee eens, want er staat duidelijk in de voorlopige koopover eenkomst dat het perceel pachtvrij opgeleverd wordt. Indien er dus een pachter is ,is dat een kwestie tussen hem en de verkoper. WONINGZOEKENDEN In onze gemeente stonden per 31 januari 1978 1 081 woningzoekenden genoteerd, tegenover 965 einde no vember. Deze sterke aanwas vond de heer Janssen toch we! wat bar. maar volgens wethouder Schols zal dit vermoedelijk wel een piek zijn, die niet de juiste weergave ls van de woningbehoefte. Eerstdaagse krij gen alle ingeschrevenen een brief je thuis waarin hun gevraagd wordt of zij hun woningaanvraag nog ge stand houden. Het op deze manier gecorrigeerde aantal zal zeker lager liggen. TENTOONSTELLING De Stichting Venrayse Kunstkring is van plan in de maand juli een tentoonstelling te organiseren in de schouwburg en daarbuiten. Volgens een overgelegde begroting denkt men een tekort te hebben van 3800. Aan de gemeente was gevraagd hier voor garant te staan. De heer Konings had in de be groting een post gevonden van 600,— voor bewaking van deze tentoonstelling door Intergarde. Hij vond dat overbodig; de politie kan wel wat extra aandacht besteden, zodat deze post gespaard kan wor den. De heer Thijssen was van mening dat deze garantiesubsidie gegaran deerd opgesoupeerd zou worden, zoals de vorige keer. Maar daar was wethouder van Oers het niet mee eens. De vorige keer was niet al het geld opgenomen en ook ditmaal was een voordelige uitkomst niet den- beeldig. Overigens vond de heer Thijssen dat de politie voor die 600,— niet kan doen wat Inter garde op zich neemt. Ook de voorzitter had die over tuiging. Misschien was die bewa king door Intergarde wel een voor waarde van de verzekering. Hij zag trouwens bescherming van eigen dom in eerste instantie een taak van de particulieren. Uiteindelijk beloofde wethouder van Oers d eze kwestie nog eens met de Kunstkring te bespreken en op aandringen van de heer Konings, ook met de gemeentepolitie. GEEN BELASTINGVERHOGING De gemeente heeft een herziene berekening gemaakt voor het bepa len van de onroerendgoed-belasting. Per 3000,— economische waarde van een onroerendgoed gaat de ge bruiker 3.56 betalen en de zakelijk gerechtigde 4,47. De heer van der Locht meende dat men die bedragen beter naar bo ven kon afronden op 3,60 en 4.50. Dat was gemakkelijker in het berekenen van de aanslag en het le verde bovendien 25.000.— extra op. en dat was toch weer mooi meege nomen. De voorzitter had daar wel oren naar. maar kreeg direkt van de heer van Valkengoed te horen dat des- tijdj de afspraak gemaakt was. dal deze belasting geen extra inkomsten voor de gemeente mocht betekenen. De heer Utijssen meende als men ging afronden, dat men dat dan naar beneden moest doen. De heer Claes- sens was ook niet voor een verho ging. Al is de Venrayse belasting druk niet hoog, de lasten worden nu toch wel wat verschoven en dat brengt links en rechts nog al wat problemen. De heer Konings vroeg waarom de belastinghebbenden geen bericht gekregen hebben over de taxatie hoogte van hun onroerend goed. De voorzitter zag daar het nut niet van in. Men bemerkt dat wel op het aan slagbiljet. Aan administratie en portokosten zou zulk een kennisge ving veel geld kosten. SPORTPARK DE WIEëN De raad moest 235.000,be schikbaar stellen voor de afwerking van het sportpark De Wieën. De heer Mulders vroeg of daar ook atletiek- voorzieningen bij zijn inbegrepen, gelet op dc belangstelling van het Boschveldcollege daarvoor. Volgens wethouder van Oers was zulks niet het geval, maar mocht daarvoor in de toekomst voldoende belangstelling bestaan dan kan dit nog altijd bekeken worden. PETTENMAKERSTRAAT De raad werd gevraagd 40.200. beschikbaar te stellen ten behoeve van de renovatie en herinrichting van het speelterrein aan de Petten makerstraat. Een terrein dat door jong en oud gebruikt wordt, maar waar niettemin de bestemming bij zondere bebouwing op ligt. Dc ge meente wil die bestemming handha ven. doch van de andere kant ook de mogelijkheid scheppen voor voldoen de rekreatiekanscn in die buurt. Waneer men nu die voorzieningen treft kan men over tien jaar nog altijd op die bijzondere bestemming terugvallen. De buurt is dan wel wat vergrijsd, aldus wethouder Schols en kunnen we de situatie opnieuw be kijken. BESTEMMINGSPLANNEN Bij de vaststelling van de exploi tatie-opzetten voor de bestemmings plannen Oostrum, Oirlo. Castenray, Leunen. Ysselsteyn. Merselo en Hei de vroeg de heer Konings of het niet mogelijk was de premiewoningen te beschouwen als woningwetwoningen. De grondprijs wordt dan lager cn de minder draagkrachtigen krijgen ook 'n kans. Wethouder Schols wil dat graag ln Maastricht bepraten, maar het behelst dan wel dat andere kavels in de prijs omhoog gaan. DOORTREKKING VAN OOST- EN NOORDSINGEL Ten behoeve van de doortrekking van de Oost- en Noordsingel dient de gemeente de beschikking tc ver krijgen over de daarbij betrokken onroerende goederen. Inmiddels heb ben de onderhandelingen in een drietal gevallen tot overeenstemming bereikt en aan de raad werd ge vraagd daar haar fiat aan te geven- Dat gebeurde ook zonder meer. Al leen de heer Konings vond dat men die taxatierapporten wel achterwege kon laten, want hij had gezien dat de prijzen daarin vermeld nogal eens met het potlood veranderd waren. Wethouder Schols vond dat ech ter een logisch zaak. men dient nu eenmaal aan tekeningen te houden Middels een aankondiging in de krant en 400 circulaires waren de leden van de PvdA en de bewoners van de Maasheseweg-Odastraat, het Desselke en de bomenbuurt in Zuid, uitgenodigd ter vergadering. Een re presentant van het Landelijk Om- budsteam Stadsvernieuwing (LOS.) zou op deze vergadering spreken over de renovatieplannen in het al gemeen en meer in het bijzonder van die genoemde buurten. Hij zou dit doen na zich 's middags ter plaatse op de hoogte te hebben gesteld en met de betreffende bewoners te heb ben gesproken. Voor de circa 25 belangstellenden die zich speciaal voor deze voorlich ting ter vergadering hadden bege ven, is het op een teleurstelling uit gedraaid. De heer J. Konings ge meenteraadslid van de P.v.d.A. moest bij het begin van de avond zijn excuses maken, voor een mis verstand dat was ontstaan. De re presentant van het LOS. was niet van plan om op een p ropaganda- avond van de P.v.d.A. over reno vatieplannen te spreken. En dat was, zoals gezegd voor de toehoorders een teleurstelling. De helft van hen ver liet reeds vroegtijdig deze bijeen komst. De spreker van deze avond hield zich aan een propagandaspccch voor de op handen zijnde verkiezingen. van bieden cn laten en daar leent zo'n taxatierapport waar alles op vermeld staat, zich uitstekend voor. Overigens was met deze drie aan kopen net iets meer dan 100000,- gemoetd. GROENE KRUIS De subsidiëring van het Groene Kruis wel het agendepunt waar het meest over gepraat werd. ondanks dat men het er allen over een* was, dat het Groene Kruis een niet te mis sen instelling in onze gemeente ia. die dan ook gerust gesubsidieerd mag worden. De heer v. d Locht eiste wel dat het financiële beleid van deze ver eniging goed moc*t zijn en daar baafl het kennelijk de laatste jaren nog al aan geschort: vorderingen werden niet geïncasseerd en pen sioenrechten werden niet gereser veerd. Hij voelde, in afwijking van het voorstel van b. cn w. meer voor het subsidiëren van de tekorten van dc afgelopen jaren, cn voor 1978 tc wachten op de algemene subsidieverordening. De heer Thijssen meende dat het onderhavige voorstel voor het Groe ne Kruis de doodstrek zou beteke nen. Want als dc gemeente toch alle tekorten gaat financieren, heeft nie mand er behoefte aan nog betalend lid van deze vereniging te zijn; en waar geen leden zijn is ook geen vereniging. Dit is toch wel een ver keerde kijk op de zaak. nldus de voorzitter, want een goed zakelijk beleid is een der voorwaarden van de subsidie. En een goed zakelijk beleid behelst ook een goede leden werving. Wethouder mevr. Rutten-Tielen wees cr nog eens op dat door deze subsidiëring de gemeente inhoude lijk ook wat te zeggen krijgt, en dat is wel nodig i.v.m. dc raakvlakken met diverse andere verenigingen van maatschappelijk werk. Opmerkelijk was dat de heer van Valkengoed een vurige pleitbezor ger was voor het Groene Kruis en voor deze subsidieverlening, die uit eindelijk door dc raad volledig ge accepteerd werd. REGIONALISATIE Met de twee laatste punten van de agenda, de regionalisatie van de brandweer en de regionalisatie van het ambulancevervoer, had de raad weinig problemen. Alleen de heer van Valkengoed hoopte dat deze regionalisatie niet zou leiden tot het ..wat kalmer aan doen" met investeringen door enige gemeente. Inventarisatie van de aan wezige apparatuur en toezicht op het instandhouden daarvan achtte hij n belangrijk punt. en natuurlijk ook de paraatheid van dc diverse onder delen. En daarmee kwam dan een einde aan deze vergadering. UIT PEEL EN MAAS VAN ZATERDAG 6 MAART 1948 De heer P. Hoedcmaekers werd benoemd tot gemeenteraadslid in de vakature ontstaan door het ontslag nemen van de heer W. Oosterbaan. Als raadslid kwamen in deze vaka ture eerder aan bod de heren M. Mers, G. Poels, L. Nymeycr en J. Laurensse. Maar deze heren hadden geen interesse meer in een raadslid maatschap en bedankten voor de eer. oor ambtenaren van dc Crisis Centrale Dienst werd alhier een landbouwer bekeurd wegens het vervoeren van een wagen stro, zon- dei le vereiste papieren. Een landbouwer uit Merselo die 100 eieren per Van Gend Loos wilde verzenden, werd gesnapt. Weg eieren en geen „stijve" prijs, maar wel een boete. De schoenproduktie in Waalwijk heeft het vooroorlogse peil over schreden Men mag daarom aanne men dat de schoenen binnenkort van de bon gaan. Het Groene Kruis verhoogde het lidmaatschap tot 6.per Jaar. In 1947 waren de uitgaven van deze vereniging 26.500.—. terwijl de in komsten slechts 8 200,— bedroe gen. Frans Hendriks adverteerde met behangselpapier, duizenden rollen voorradig, vanaf 50 et. per rol. Met het troepenschip Vol en dam gingen weer verschillende Venrayse jongens als soldaat naar Indiê. CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H Poels-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H. Poets-Peters CDA UJst 1 nr. 2 H Poels-Peters

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3