VERENIGINGSNIEUWS laai JUM Merselo VENRAY Politierechter VAKATURE- BANK 30 jaar geleden Onderzoek SCHOUWBURG- NIEUWS Vrouwenkontakt Brukske Jongerenkoor Vredeskerk Limb. Vrouwen beweging Venrays Mannenkoor VROUWEN BELLEN VROUWEN Christen democratische jongeren Film-hengelsport avond te Venray SPEELGOEDAKTIE PEUTERS PELZAAL VELTUM De tijd van schoonmaken komt weer aan. Wie heeft nog goed speel goed? Liefst rijdend materieel voor onze peuters b.v. poppenwagen; loopbeest; step; fiets; driewieler enz. Hebt u zoiets? Bel dan mevr. Erps, telefoon 4800. Het kind in het verkeer heeft al tijd de belangstelling. Over dit on derwerp zullen we het 28 februari en 2 maart hebben. Aan de hand van dia's worden verschillende ver keerssituaties in het Brukske be sproken, zoals bv de oversteekplaat sen bij de scholen. Overzicht verdere programma's: 14-16 maart Excursie tapijtfabriek 4-6 april lezing verzorgd door de oudheidkundige kring Venray; 18-20 april op bezoek bij Info; 9-11 mei sluiting met partijtje sjoe len. Koffiemorgens9 mrt; 13 en 27 april; Gespreksgroep: 27 febr. 'savonds en 7, 21 en 28 maart 'smorgens; Avondprogramma: 8 maart snack- en hapjesavond (Flierefluit 20 uur). In het voorjaar organiseren wij weer een rommelmarkt. Wilt u daar voor alvast de nodige spullen bewa ren. We komen ze t.z.t. graag opha len. Wat de aktiviteiten betreft zien we u graag op de dinsdag- en don derdagmorgen van 9.30 - 11.30 uur in de boerderij De Kiosk. Voor kin deren tot 4 jaar is een crèche aan wezig. Tot ziens. ZANGVERENIGING Zaterdag 25 febr. 14.30 uur con cert in Huize De Kruuze, Leunse- weg 1. Officiële kleding gewenst. Dinsdag 28 febr. 19.30 uur repeti tie voor de sopranen én tenoren. Om 20 uur voor het gehele koor in De Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. •A.s. woensdag is er repetitie met orkest in het zaalje van de Vredes kerk .Aanvang 18.30 uur precies. Eerstvolgende Jongerenviering is zaterdag 25 februari, met als thema „Vasten". Bij verhindering s.v.p. afmelden hij José van Kempen, tel. 5131. Nieuwe leden (vooral jongens) zijn van harte welkom. Kanarievereniging De Huisvriend Vergadering maandag 27 februari om 20 uur in Den Engel. Agenda 1 Opening door voorzitter; 2 Verslag secretaris; 3 Ingekomen stukken; 4 Bestursmededelingen; 5 Contributie-inning; 6 Uitreiking ringen; 7 Rondvraag; 8 Sluiting. De Volière-vereniging De Vogel vriend houdt haar ledenvergadering op 28 februari om 8 uur in zaal H. Voileberg, Henseniusstraat 20. Agenda 1 Opening; 2 Notulen; 3 Ingekomen stukken; 4 Contributie; 5 Ringen bestellen 1978; 6 Pauze; 7 Rondvraag; 8 Sluiting. Vrijdag 24 febr. 1978: Hallo jongelui, vanavond gaan we gezellig kienen; er worden 10 ron den gespeeld met weer grandioze prijzen. De kosten zijn 0.50 voor 2 kaarten. Dus tot vrijdag. Volgende week hebben we weer een discóbal en vrijdag 10 maart hebben we een enorme dropping. Vanavond staan er achter de bar: Jan en Melanie; achter de entree: Paul, Guus en Hans. Woensdag gelieve allemaal figuur zagen mee te brengen. Zaterdag 25 febr. 1978: Hallo mensen, we hopen dat jul lie al een klein beetje uitgerust zijn. Fijn, dan kunnen we jullie weer al lemaal verwachten. Er staan achter de bar: Coen, Hans; entree: Willy; disco: Puck en Jos; algemeen: Henk. Belangrijk!!! Aangezien er een paar leukertjes zijn die menen ons meubilair met messen toe te moeten takelen, zijn we genoodzaakt wat strenger op te treden. Daarom verzoeken we jullie om de messen thuis te laten; vindt je het toch nodig om een mes mee te brengen, dan kun je dat bij de entree inleveren. Als we binnen toch nog iemand met een mes aan treffen, dan pakken we jullie lek ker vast en dan stampen we die gene op z'n minst voor één maand de JUM uit en dat menen w|| Dansles! Omdat de dansles vorige week niet door heeft kunnen gaan is de dan- les zaterdag 25 februari van 17.30 tot 19.30 uur. Dus tot zaterdag en degenen die nog niet betaald hebben gelieven dat zaterdag mee te bren gen. Groetjes, de leiding. Vrijdag 24 februari (heden) zal in het Jongerencentrum Free Wheelin het bekende JAZZ KWARTET van Gijs Hendriks optreden. Het is voor het eerst dat er een jazz-formatie van deze geweldige kwaliteit naar Free Wheelin komt. Dit is dan ook een unieke gelegen heid voor alle jazz-liefhebbers in Venray en omgeving, om dicht bij huis zo'n goed konsert mee te ma ken. Voor Free Wheelin is dit het be- vooral wanneer blijkt dat er 'n grote gin van meerdere jazz-avonden te belangstelling voor is onder de inwoners van Venray. Laat de jazz liefhebber dus nu komen en zijn wensen kenbaar maken, voor even tuele andere groepen. Voor de wat ouderen is dit trou wens een mooie gelegenheid om 'ns kennis te maken met de gezellige ruimtes van Free Wheelin. Het koncert begint om 21.00 uur en de entree is slchts twee gulden. We rekenen op een volle zaal. Woensdag 1 maart repetitie om 20.00 uur in de school De Essel aan de Ursulastraat. Zondag 5 maart a.s. om 11.30 uur zondagochtendconcert in de Schouw burg. Wilt u tijdig aanwezig zijn, in uniform. Woensdag 8 maart houden we onze jaarvergadering. Nadere informaties hierover volgen. Bij verhindering graag uw afmel ding aan mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. KRING VENRAY Woensdag 1 maart is er een bij eenkomst voor de leden van de LVB afdeling Venray, in het zaaltje bij de Vredeskerk. Op deze avond wordt het winter- programma opgesteld, de avond wordt verder gevuld met kienen. Hopend op een goede opkomst van de leden. Aanvang 20.00 uur. jeugdnatuurwacht Hyacint-aktie De meeste leden zullen hun hyacint wel in bloei hebben, verwachten we. Voor alle duidelijkheid willen we nog even bekend maken, dat jullie de hyacint, wanneer ze op haar mooist bloeit, op school aan je leerkracht moeten laten zien. Je kunt er één, twee of drie stempels voor krijgen. Langs deze weg wil het bestuur de be treffende leerkrachten hartelijk bedan ken voor hun deskundige beoordeling van de hyacinten van de J.N.W.-leden in hun klas. Wat de oplossing van de puzzle, de prijswinnaars, enz., betreft en ook de verdere aktiviteiten, zoals nestkastjes, excursies, enz. dat vinden jullie in de volgende uitgave van ons eigen blad "De Natuurvriend". Maar daar moeten jullie nog ongeveer drie weken op wach ten! Wintervoeding vogels Lees vooral bladzijde 4 van de vorige uitgave van "De Natuurvriend" nog eens goed door! Noord-West en omgeving. Zaterdag 25 februari is er weer een grandioze disco-avond. Jullie hebben nu net als de medewerkers de tijd gehad om uit te rusten, dus we kunnen er meer flink tegenaan. Natuurlijk verwachten we jullie weer in grote getale zodat het weer een toffe avond zal worden. We draaien van 19.30 tot 22.00 uur en de entree is 0,50 en natuurlijk voor alle leef tijden. Tot ziens, zaterdag a.s., in Tref centrum Noord-West, Ursulastraat 2 in Venray. Donderdag 23 februari om 19.30 u. repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 2 maart om 19.30 uur repetitie voor baritons en om 20.00 uur voor het hele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7. tel. 2687, of bij hotel Almonda, tel. 5777. Vrijdag 24 febr.: 18.30 u. Repetitie voor de sopranen en alten; 19.15 u. Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 27 febr.: 18.30-19.30u. Repe titie voor de sopranen en alten. Dinsdag 28 febr.: 18.30-19.15u. Repe titie voor de aspiranten; 19.15-20.00u. Repetitie voor de sopranen. Woensdag 1 maart: 18.30u. Spelavond in de Galmhut. Donderdag 2 maart: 18.30-19.15u. Re petitie voor de aspiranten. Vrijdag 3 maart: 18.30 u. Repetitie voor de sopranen en alten; 19.15u. Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 5 maart: 10.15 u. Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys tel. 1091. In verband met de Matthaus Passion op Palmzondag in Venray is er een extra repetitie voor het hele koor ingelast op dinsdag 7 maart om 19.00 uur in de Galmhut. CAPRICCIO Zondag 26 Februari, 11.30 uur Gezame- lijke repetitie; Maandag 27 Februari Geen repetitie; Donderdag 2 maart 19.00 uur Gezamelijke repetitie. BOJEMA Vrijdagavond 24 Februari 19.00 Geza melijke repetitie; Vrijdagavond 3 maart 19.00 uur Dwarsfluiten en klarinetten, 19.45 uur hele orkest. SALTARELLO i.p.v. Zaterdagavond 25 Februari is de repetitie op zondagavond 26 Februari om 19.00 uur. Afmelden koor: Ralph Reynders 1327 orkest: Pater Falco 5855 De Vrouwentelefoon bestaat 1 jaar. Dit is een reden om eens terug te (kijken. De ontstaansreden van V. B.V. was, dat veel Limburgse vrou wen naar de 'Vrouwentelefoon' in Amsterdam belden. Dat was aanlei ding om ook in Limburg een vrou wentelefoon op te richten. Wat is het doel van deze telefoon? Samen met andere vrouwen strijden tegen onderwaardering in persoon lijk en maatschapptlijk leven. Wij willen stimuleren, dat vrouwen zich bewust worden van hun situatie om samen te streven naar een gevoel van eigenwaarde en onafhankelijk heid. Wij willen laten zien, dat haar personolijke probleem een algemeen maatschappelijk probleem is. De telefoon is geen doel op zich zelf, maar een middel, een begin van bewustwording en daardoor van ak- tie en verandering. Het afgelopen jaar is gebleken dat de telefoon dui delijk in een behoefte voorziet, n.I. een behoefte van vrouwen om met vrouwen te praten. Wij willen een praatpaal zijn voor vrouwen; wij willen luisteren, ad vies en informatie geven. De ge sprekken gaan over uiteenlopende onderwerpen. De meest in het oog springende onderwerpen zijn: infor matie; relatieproblemen; echtschei ding en eenzaamheid. Er wordt niet alleen voor levens grote problemen gebeld. Voor alles kan er gebeld worden: als het huis houden en de kinderen je even te veel worden; als de muren op je af komen; als je wel contacten met an dere mensen wilt legen, maar niet weet wat de mogelijkheden zijn; als je sexuele problemen hebt; als je zwanger bent en niet weet wat je nu wilt; enz. Je kunt ook bellen voor informatie over scholing, kursussen en praatgroepen enz. De telefoon ligt voor het grijpen en is boven dien anoniem als je wilt. De telefoon wordt „bevrouwd" door vrouwen; door ons vrouw-zijn kunnen we ons gemakkelijk in de vrouwensituaties inleven; herkennen we veel van wat gezegd wordt. Misschien hebben we wel eens dezelfde problemen en ge voelens ervaren, en de vrouw die belt voelt zich niet meer zo alleen. „Vrouwen bellen vrouwen" is te bereiken van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur 'smorgens. Bovendien dinsdagsavonds van 8 - 11 uur. Telefoon 04750-18000. Dit wordt sinds enige tijd regelmatig gepubliceerd in onze rubriek Agenda Op vrijdag 24 februari (heden) is er 'savonds om 20 uur een bijeen komst, die open staat voor alle ge- interesseerde jongeren, en waarop drs. Harrie Notenboom zal spreken over het thema „wat is christende mocratische politiek eigenlijk De bijeenkomst wordt gehouden: Mgr. Boermansstraat 8 te Venlo. BEWEGING VAN WERKENDE JONGEREN INFORMATIE-AVOND VOOR MENSEN IN DE METAALINDUSTRIE De Beweging van Werkende Jon geren, de KWJ, is van plan om in de toekomst geregeld speciale informa tie-avonden te organiseren voor mensen die in 'n bepaalde bedrijfs tak werkzaam zijn. Het is niet de bedoeling, dat dan alleen maar mensen die al in moei lijkheden zitten dan bij de KWJ te recht kunnen, maar dat ook mensen die alleen maar wat nadere informa tie willen dan bij de KWJ binnen kunnen lopen. Ook zal er op die avond informa tie te verkrijgen zijn over de vak bond waaronder die bedrijfstak valt. De eerste avond is voor mensen die in de metaal-industrie werkzaam zijn. Er zal dan o.a. informatie te verkrijgen zijn over arbeidstijd (de ploegendienst), loon ziekteverzuim, vakantiegeld en -dagen, enz. Ook zal er informatie zijn over de Indus triebond, waar zit deze, en wat kan een vakbond zoal voor je doen. Dus heb je vragen over een van bovenstaande zaken of andere din gen die je graag zou willen weten, loop dan eens binnen bij de KWJ, of bel eens op. Deze speciale avond is a.s. maan dag 27 februari en wordt gehouden in het KWJ-gebouw aan de Tegel- seweg 55 te Venlo. Ons telefoonnum mer is 077 - 17869. en we zijn ge opend van 17.30 - 20.00 uur. Kun je niet op deze avond en je wilt toch eens langs komen, bel dan effe op, dan kun je een tijd afspre ken waarop je wel kunt. Heb je vragen, kom dan in ieder geval eventjes langs, want als je te lang wacht kon het wel eens te laat zijn, en is er waarschijnlijk niets meer aan te veranderen. Voorkomen is nog altijd beter dan afwachten. UIT „PEEL EN MAAS" VAN ZATERDAG 21 FEBR. 1948 De 80e verjaardag van Dr. Pocls is 'n ware bloemenhulde geworden. By degenen die ..onze doctor" kwa men feliciteren in zyn woonhuis aan de Hofstraat, -waren o.m. Bisschop Lemmens en zyn coadjutor Mgr. Hanssen. In Limburg waren die dag tot zyn intentie 250 H. Missen gele zen. -H- Uit de jaarvergadering van de K. A.B. bleek dat in 1947 het ledental met 300 gestegen was tot 950. De af deling vrouwen telde nu 300 leden. De afdel. Herwonnen Levenskracht had in het afgelopen jaar 7 aanvra gen gekregen vpor sanatoriumopna men en 5 voor geldelijke bijdragen daartoe. -H- Godefridus van Dijck kreeg 17 jr. na zijn aanvraag toestemming om sterke drank in ht klein te verko pen in het pand Heide M 76. ■fr Het verbindingspad tussen Over- loonseweg en Gasstraat, achter het St. Jozefklooster, langs het Tolsku- leke, werd afgesloten voor alle ver keer en zal in de toekomst worden opgeruimd. -H- Venrays Mannenkoor gaat volop repeteren voor een concours in mei a.s. te Amstrdam, èn voor een mu zikale uitvoering op halfvasten, te- samen met de Zingende Zusjes uit Venlo. -8- In Oirlo is een Gemengde Zang vereniging opgericht met 28 leden. De heer Jean Kuijpers zal de muzi kale leiding op zich nemen Merselo gaat zich opmaken om in de komende zomer het 30-jarig be- staansfeest te vieren van fanfare St. Oda. Als datum is gepland de zon dag van Merslose kermis. In Castenray werd de ijsbaan voor het publiek opengesteld. -H- Het Arbeidsbureau Venray vroeg bosarbeiders voor bosarbeid in de omgeving van het Duitse Coblenz. •fr Voor halfvasten werd een cross country aangekondigd te Oostrum, op het terrein achter het Juvenaat. Grote prijzen te winnen, aldus de advertentie, waaronder een beker geschonken door de Boerenbond. Toen die juffrouw met opgestoken zeilen bij de politie kwam. leek het geval onoplosbaar. Maar knap speur werk. deduceren en combineren zoals dat in de detectives heet bracht de dader al gauw tot een be kentenis. zodat zij naam vandaag op *t lijstje van de politierechter stond. „Die juffrouw was wuft." zei hij. Niet alleen was duidelijk en onmis kenbaar geconstateerd, dat zij her haaldelijk de bioscoop bezocht, ook buiten aanwezigheid van haar wet tige echtgenoot; maar bovendien ging zij veel vaker met de bus naar de stad. dan betamelijk was. Toen de man dat had verklaard, trokken zich zijn wenkbrauwen samen en spitste hij de lippen, terwijl zijn ge laat de grootste afschuw uitdrukte. ..En bovendien", ging hij op vertrou welijke voet verder ..maakt zij zich op. Zij maakt zich óp. meneer de rechter". Triomfantelijk keek hij hot zaaltje rond, blijkbaar in de verwachting, dat iedereen flauw zou vallen bij die verschrikkelijke mededeling. Maar niemand voldeed aan die verwach ting Zelfs de pers bleef gewoon aan het doorschrijven. Toen zette hij zich in het postuur van iemand, die de laatste dodelijke steek gaat toe brengen. En met verheffing van stem ging hij verder: „Zij poedert zich. edelachtbare! En zij gebruikt lippenstift!" En toen de rechter na dit alles nog niet van ontzeting on der de groene tafel schoot, riep hij uit: „Zij tekent haar wenkbrauwen zelfs bij!" Nu had hij, de verdachte, midde len beraamd, om aan die vreselijke toestand een einde te maken. Hoe brengt men zo'n opgedirkte, bepoe derde en naar de stad reizende juf frouw tot beter inzicht? Hij had er lang over nagedacht. Tenslotte nam hij de muze te baat. Hij maakte een gedicht en stuurde haar dat ano niem over de post. De politie las het gedicht, dacht even na en stapte meteen naar de dorpspoëet. Hij was de enige, die zoiets kon hebben ge maakt; en hij bekende meteen. De rechter declameerde er enkele citaten uit. Aan de voordracht lag 't beslist niet. maar toch menen wij, dat dit gewrocht van de dorpspoëet nooit zal belanden in de bundels aan meten gesneden vaderlandse let terkunde, waarvan wordt beweerd, dat zij in staat zou zijn, de stude rende jeugd enig literair benul bij te brengen. „Je hebt nu lang genoeg geflirt - en tegen iedereen gekird - geen geluk zal zo je zijn beschoien al ging je er voor naar de Azoren onder poeder en onder roesj - lijkt je gezicht wel appelmoesj". Zelfs de kousenkoopman Vondel kon het be ter, om nog te zwijgen van de litera toren uit deze tijd, die zich met der gelijke materiële zaken als kousen niet besmetten. ,,'t Heeft niet geholpen", zuchtte de poëet, „haar gemoed is verhard „Ik kan het me voorstellen", zei de officier, die ineens weer verzoend was met de jargon van zijn dag- vaardigingen. Wegens het zenden van een anonieme brief met beledi gende inhoud, eiste hij honderd gul den. Gelukkig was er niet beledi gend „gedicht" ten laste gelegd, an ders zou een handige advocaat er nog wel iets van hebben gemaakt. „Ik vind het uitstekend", zei de poëet. De rechter vonniste conform. Daar mee het gewrocht van de dorpspoëet hoger in waarde stellend dan menig uitgever de verdienstelijke gewroch- sel van diens prof-collega's. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 14 februari 1978 werden 686 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 15 februari 1978 was in 283 vakatu res voorzien, zodat er thans nog 403 plaatsen vakant zijn, waarvan 225 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray. in de bouwsektor cn aanverwan te sektoren: metselaars, timmerlieden, leerJ. dakdekker, grondwerkers, onder- houdsschilder, woninginrichter/ stoffeerder, uitvoerder, aank. tekenaar, tekenaar/konstrukteur, bouwkundig calculator, kostprijs- deskundige, technisch-comm. medewerker, projektleider, kas- senbouwers, betoncontroleur. in de metaalsektor: gereedschapmaker, plaatbank werker (C02, autogeen), plaat werker/spuiter, (leerling) auto monteurs, c.v.-monteur, (hulp) elektro-monteur, slijper/polijster, profielslijper, draaiers, persers, frezers, hoorders, walser, machi nebedienden, montagemedewer kers, galvaniseurs, industrielak- spuiters, spuiter, verwarmings technicus, tekenaar/konstrukteur. in de dienstensektor: administratief medewerker, tele- foniste/telexiste, assistent ac countants, commercieel mede- werker(ster), assistent boekhou der. medewerker ruimtelijke orde ning, verkopers, verkoop-inspek- teur, serveerster, (leerling) kelner, verpleegkundige B, bejaardenver zorgster, anesthesie-assistent(e), logopedist(e), rij-instrukteur/trice, heftruckchauffeur, taxi-chauf feur. overigen huishoudelijke assistenten, leid ster afdelingskeuken, schoon maaksters, magazijnbediende, produktiemedewerkers, modinette, pluimveeverzorger, champignon- kwekersknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan al morgen vervuld zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de in houd van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. In opdracht van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne hield het Instituut voor So ciale Kommumkatie te Amsterdam in oktober 1977 een onderzoek bij een representatieve steekproef van de Nederlandse bevolking (13 tot 70 jaar). Centraal in dit onderzoek stond de beleving van de Nederlan ders van geluidshinder in allerlei vorm, maar vooral Jn en om huis". De voornaamste konklusies van dit onderzoek volgen hieronder. VOOR EEN KWART VAN ALLE NEDERLANDERS IS GELUID EEN PROBLEEM Voor een andere 25°/* is het nooit een probleem. De helft van de men sen ondervindt incidenteel hinder, maar voelt het —nóg? niet als konstant bedreigend probleem. „VERKEER" GELUIDSHINDER - BRON NUMMER EEN Spontaan noemt 30-60% van alle Nederlanders, als eerste bij het woord geluidshinder: verkeer, (vlieg- mers 32*/»). Veel van dat lawaai zal tuiglawaai 50* auto's 44* brom- niet te vermijden zijn. Maar toete ren. met de portieren slaan, hard optrekken en remmen cn gierend bochten nemen is natuurlijk onnodig lawaai, dat ledereen kan vermijden! ZET DE RADIO WAT ZACHTER. EN LAAT "M THUIS Ongeveer 1 op elke 8 Nederlan ders heeft regelmatig last van een radio, t.v. of grammofoon die te hord staat. De helft van de mensen stoort zich aan transistorradio's in de natuur, terwijl 12% die overlast veroorzaakt. WAKKER WORDEN VAN LAWAAI Er kunnen omstandigheden zijn. waarbij men gevoeliger voor geluid is dan anders: als men gekoncen- treerd wil werken, bij vermoeidheid of ziekte. 25% van de ondervraagden zegt tenminste een keer per weck in z'n slaap gestoord te worden door ge luiden. 10°/# zelfs elke nacht! FEESTJE? NODIG DE BUREN UIT Als we een feestje geven, houden we in de regel rekening met de bu ren. 25° 'o nodigt een of meer buren uit; 59% waarschuwt de buren en 25°doet geen van beide, maar zorgt er zelf voor dat de buren geen last ondervinden. ER OVER PRATEN HELPT! 't Blijkt dat ruim 65% van alle ondervraagden bereid is zich aan te passen, wanneer er geklaagd wordt over het feit dat ze lawaaioverlast veroorzaken. 29klaagt weieens, meestal bij buren. Bij 21% is wei eens geklaagd; in twee-derde van de gevallen vindt men dat terecht. 18*/» van alle ondervraagden heeft over dit onderwerp wel eens ruzie ge maakt. GELUIDSHINDER SCHAADT DE GEZONDHEID De ondervraagden zijn zich zéér bewust van de schadelijke invloed die geluidshinder op de gezondheid kan hebben. 92°noemt hoofdpijn, 85% gehoorbeschadiging. 71% ver hoogde bloeddruk. Beïnvloeding van het humeur, er gernis. slaapstoornissen, agressie, nervositeit worden alle tussen de 80 en de 96% genoemd. De fa. van Grootel te Venray, spe ciaalzaak in aquaria, dierenbeno digdheden en hengelsport, heert dit jaar wederom het initiatief genomen een film- en demonstratie-avond te organiseren over hengelsport. Op donderdag 2 maart, aanvang 20.00 uur, zal in zaal In den Er.gel te Venray een film vertoond wor den van alle vissoorten, zoals snoek, baars, snoekbaars, voorn enz. Ook zal er weer een big game-film uit Amerika zijn. Dit alles met deskun dige uitleg en toelichting van dhr. Stef de Bruin, een hengelsport-jour nalist en voorheen duiker-filmer in de ploeg van Jac. Cousteau van de bekende diepzee-films op t.v. Verder een gratis verloting van leuke hengelsportprijzen. Ook zal er deze avond de volledige (1600 art.) hengelsportkollektie van de fa. Sha- kespear aanwezig zijn. Dit materi aal kunt u bekijken en uitproberen en alle gewenste gegevens verkrij gen. Gratis toegangsbewijzen te ver krijgen bij fa. van Grootel, Stations weg 21 te Venray. Weer 2 onbekende wegpiraten B. H. uit Maashees zal nog lang denken aan het parkeren van zijn personenauto op de parkeer plaats bij het Vlakwater. Bij terug komst ontdekte hij dat zijn auto door een ander voertuig was geramd. Hij zit met de schade van 1100, De 42 jarige A. D. uit Venray bemerkte bij terugkeer bij zijn op de Grote Markt geparkeerde auto dat deze door een ander voertuig was beschadigd. In beide gevallen zou het voor de eigenaars cn voor de politie een ge luk zijn als de getuigen zich bij de politie bekend zouden maken. Let U even op dr aanvangstijd van Quadro Ilottetrrrr, zondagmorgen 11.30 uur. PROG RAMM A - WIJZIG ING OP DINSDAG 28 FEBRl'ARI Op dinsdag 28 februari zou het PUBLIEKSTHEATER in de Vcnray- so Streekschouwburg de voorstelling ARISTOFANES brengen Tijden» de repetities is evenwel gebleken, dat het stuk nog niet geschikt is om in première te laten gaan De dirck- tie van het PUBLIEKSTHEATER heeft daarom besloten een nieuwe voorstelling te programmeren, die voortborduurt op het suksesvolte stuk VUILE HANDEN, dat onlangs in Venray te zien was Op dezelfde datum, dus 28 februari, brengt het Publieksthcater nu DE RECHT VAARDIGEN van Albert Camus. „De Rechtvaardigen" is gebaseerd op een historsiebe bomaanslag in 1905 op de oom van de Tsaar, groot vorst Sergei, beschreven door Bori» Sa vink ov in tr.ijn „Herinneringen van een terrorist". Camus heeft echter geen historisch drama willen schrijven, maar hij gebruikte deze gebeurtenis als aan leiding om de intensiteit te demon streren. waarmee een kleine groep sociaal revolutionairen - bestaande uit vier mannen en één vrouw - de zaak van de rechtvaardigheid in al zijn consequenties dient. De regie is van Ton Lutz. TWEE BELANGRIJKE OPF.RA- PRODUKTIES TE VERWACHTEN Na het sukses van LA TRAVIA- TA. DON GIOVANNI en AIDA kun nen we in Venray weer twee zeer grote opera - produkties tegemoet zien. Op 2 maart komt LA BOHEMB van Puccini. De solisten hierbij zijn van uitzonderlijk formaat en zijn al len verbonden aan de zeer belang rijke opera-huizen van Europa. Het Limburgs Symphonie Orkest ver zorgt de begeleiding. Kosten noch moeite worden hier gespaard om u een fantastische avond te bezorgen. Er zijn nog en kele plaatsen beschikbaar. Op 31 maart komt FAUST van Gounod. Deze uitvoering beleefde vorige week haar première De Te legraaf schreef naar aanleiding hier van o.m.: Deze FAUST is in muzi kaal opzicht een zegetocht bescho ren. Ook hier wee- een uitzonder lijke solistenbezetttng. Was AIDA door de opera groep Forum reeds een buitengewone ver rassing. de FAUST die nu gebracht wordt overtreft dit sukses nog, en dat betekent nogal wat. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. AMATEURTONEEL A.s. zondag kunt u weer van de ene lachbui in de andere lachbui vallen cm het dolle toneelstuk DAE VAN DET VAN MICH Eon oor spronkelijke duitse klucht die in 't Limburgs dialect vertaald is. Reeds eerder gaf Toneelgroep Tcxjopa uit Tecelen dialect-voorstellingen; d:e werden steeds een groot sukses, ze ker omdat het dialect een extra de- mensie aan het geheel geeft. Dat het de goede kant opgaat met het amateurtonel. kan de directie van de Venrayse Strcekschouwburg onderschrijven. Jaarlijks treden er nu in de schouwburg een 7-tal ama teurgezelschappen op. De zalen zijn dan zeer goed bezet tot nagenoeg vol. Een fijne ontwikkeling, en dat mag ook wel, want amateurtoneel is zo ongecompliceerd, zo recht voor zijn raap; bovendien altijd erg ge zellig; zodat men verzekerd kan zijn van een vrolijke avond uit. Zeven en dertig maal De Kleine Gids Voor de zevenendertigste keer is thans „De Kleine Gids voor de Ne derlandse sodale verzekering" ver schenen. Deze succesvolle en nuttige uitgave van de Vereniging van Ra den van Arbeid geeft al sinds Jaar cn dag praktische informatie over bijna alles in de sociale verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene Bijstandswet, Rijksgroeps regeling werkloze werknemers, Wet Sociale Werkvoorziening en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering opgenomen. Ook vindt men er in een duidelijk schema dat de sociale verzekerings wetten en de daarbij behorende uit voeringsorganen laat zien en een samenvattend overzicht van de sinds 1 januari J.l. geldende premies en uitkeringsbedragen. Om het geheel te completeren is 'n adres lijst in het boekje geplaatst, dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de sociale ver zekering betrokken instellingen. De gids is voor een gulden ver krijgbaar bij elke Raad van Arbeid. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dat de portokosten in rekening worden gebracht. Jubileum Op 24 februari 1978 wordt het feit herdacht dat de heer J. Ever». Prin ses Margrietstraat 17 te Venray. 25 jaar in dienst is bij J. P. A. Nelissen Aannemingsbedrijf B.V. Al» voorman-timerman heeft de heer Evers op vele bouwwerken van het bedrijf gefunktioneerd. De heer Evers is than* 55 Jaar oud. Het feest wordt in de kantine van het bedrijf in besloten kring ge vierd- Geslaagd Op woensdag 15 februari 1978 slaagden in het St. Elisabeth-ziekcn- huis te Venray de volgende leerlin gen van de gecombineerde A-oplei ding Horst-Venray voor het dipioma ziekenverpleging A de dames W v. Bracht-Hendriks, H. Cox-van Neer ven. M. Hubers. M. Janssen. M. Keijser*. M. Kuijpers, J. Nooycn- Kuijpers en P. Thiden-Nelisscn, al len uit Venray.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7