03 CDA GEMEENTEPRAAT Mattheus Passion 17 maart in Venray Leunen heeft een nieuwe dorpsraad Uitbreiding van het jeugd gemeenschapshuis te Castenray Herbeplanting van verbrande bospercelen Kleine industrie in Oostrum Herbestrating Lovinckplein te Ysselsteyn Nieuwe ambulancewagen voor het ziekenhuis Logopedist voor de scholen DINSDAG a.s. GEMEENTERAAD Politieke Partij Democraten'66 Hoewel eerst maandag j.l. de kaart verkoop van de Mattheus Passion op 19 maart a.s. in de schouwburg is begonnen, blijkt voor dit grootse cul turele evenement al een grote be langstelling te bestaan. De prijs voor een plaats in het middenschip be draagt 17.50, terwijl voor een plaats in de zijbeuken 12.50 moet worden betaald. Overigens wordt er voor gezorgd, dat men ook vanuit de zijbeuken het muzikale gebeuren op het priesterkoor goed kan volgen. Hiervoor zullen monitoren worden opgesteld. De Zangers van St. Frans, die sa men met het Limburger Domchor en het Limburger Domorchester uit Limburg an der Lahn Bach's Mat theus Passie zullen uitvoeren, zijn druk met de repetities bezig. Voor de uitvoering in Venray in de Grote Kerk op Palmzondag zal nog gezamenlijk worden gerepeteerd onder leiding van Domkapellmeister Hans Berhard. Door de relatie, welke de Zangers van Sint Frans onderhouden met het koor en orkest uit Limburg an der Lahn is intussen voor het Venrayse koor een concertreis voortgekomen. Op 9 juli a.s. wordt geconcerteerd in Limburg an der Lahn. De volgen de dag treden de Zangers van Sint Frans op in Regensburg., en op 11 juli in München. In Weenen zullen de Zangers van Sint Frans optreden als gastkoor tijdens het internatio nale congres van Pueri Cantores. Tijdens de pontificale hoogmis in de St. Stphansdom in Weenen zal Psalm 100 .Jauchtzet den Herrn" ten gehore worden gebracht. Dit zal zijn op 16 juli a.s. Om verzekerd te zijn van een goe de plaats in de Grote Kerk bij de uitvoering van de Mattheus Passion dient men niet te lang te wachten met het kopen van een toegangs kaart. Hiervoor kan men terecht in de schouwburg. In het afgelopen weekend heeft de bevolking van Leunen hadr stem uitgebracht op kandidaten voor een nieuwe dorpsraad. Precies 32,90% van de Leunse kiesgerechtigden heeft aan de verkiezingen deelgeno men. De uitslag luidde als volgt: G. L. J. Weijs 346 stemmen; J. W. B. Reintjes 300 stemmen; P. M. W. Philipsen 281 stemmen; H. J. J. Hei dens 212 stemmen; F. Kateman 201 stemmen; mej. Claessens 182 stem men; J. Janssen 154 stemmen en C. Spigt 135 stemmen. Gekozen werden derhalve de heren Weijs, Reintjes, Philipsen, Heidens en Kateman. In totaal hebben nu dertien personen zitting in de dorps raad. De andere acht leden, die door de verenigingen zijn aangewezen zijn: de heren G. A. H. Janssen, J. Jans sen. A. van Kempen. P. Litjens, A. Weijs en de dames T. v. d. Bêele- v. d. Kroon, M. Deliën-Lansman en E. van Bavel-v. Nieuwenhoven. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld een krediet van 16.943 beschikbaar te stellen ten behoeve van de uitbreiding van het jeugd gemeenschapshuis te Castenray en het verharden van het buitenterrein. De bestuurscommissie voor sportza ken, jeugd- en jongerenwerk heeft het c.ilege hierover een gunstig ad vies uitgebracht. Reeds bij de renovatie, anderhalf jaar geleden, werd geconstateerd dat in het gebouw geen bergruimte aan wezig was. Nu als gevolg van een gunstige ontwikkeling de bezetting van het jeugd-gemeenschapshuis is toegenomen, is de situatie onhoud baar geworden. De verharding van het buitenter rein is nodig gebleken, omdat het grind van het huidige voorterrein door de bezoekers naar binnen wordt gebracht en daar de houten parketvloer beschadigd. Mede als gevolg van het feit, dat Castenray een hoge eigen inbreng levert, achten b. en w. het verant woord dit krediet beschikbaar te stellen. Nu de Commissie voor openbare werken verkeer in haar januariver gadering zich hiermee accoord heeft vertelaard, zal aan de raad worden voorgesteld een krediet van 20.000 beschikbaar te stellen voor het her- bebossen van brandvlakten. De ge meente heeft de verplichting de vol gende, door brand verloren gegane oppervlakten te herbeplanten: 2.02.00 ha gelegen te Vredepeel en in de Paardekop; 9.55.00 ha gelegen aan de Maasheseweg en in de En depoel. Tevens zal 6.10.00 ha van de door droogte verloren gegane be planting ten zuiden van Vredepeel herbeplant moeten worden. Reeds eerder heeft de gemeente toestemming gekregen om de voor malige bossen aan de Maasheseweg niet in de oorspronkelijke staat terug te brengen. De open vlakten die hier tengevolge van brand zijn ontstaan, hebben als gevolg van een spontane groei van heide en natuurlijke opslag een landschappelijk aantrekkelijke afwisseling gevormd, tussen de daar aanwezige vrij eentonige mijnhout- bossen. Verwacht wordt, dat de gemeente 50 procent van het uit te geven be drag terug krijgt, door middel van subsidie van Staasbosbéheer. In verband met de vestiging van een viertal bedrijven, waarvan twee garagebedrijven een meubelmakerij en een bouwmaterialenloods, dient ten behoeve van de ontsluiting een aantal openbare werken in het be stemmingsplan „De Hulst" te wor den uitgevoerd. Hieronder vallen de aanleg van riolering, asfaltverhar- ding, openbare verlichting en groen voorziening Die werken sluiten aan op de nog te realiseren Henri Du- nantstraat. De commissie voor openbare wer ken en verkeer heeft er zich mee accoord verklaard, dat aan de raad hiervoor een krediet van 260.000 wordt gevraagd. De commssie voor openbare wer ken en verkeer is er mee akkoord gegaan dat b. en w. aan de raad 'n krediet van 70.000 zullen vragen ten behoeve van de afwerking van het Lovinckplein in Ysselsteyn. De tegels van de parkeerplaatsen tegenover de kerk zullen worden vervangen door klinkers, zodat deze hetzelfde worden als de andere par keerplaatsen en verder ook weer te gebruiken zijn voor het plaatsen van kermisattracties. Het bestaande tegelpad aan de w- zijde van het plein wordt herbestraat en de bestaande weststrook tussen 't tegelpad en de weg nu vaak een modderpoel wordt van klinkers voorzien, zodat hierop ook gepar keerd kan worden. Tevens zal dan dc beplanting worden aangepast. Het St. Elisabeth ziekenhuis wil overgaan tot het aanschaffen van 'n nieuwe ambulancewagen ter ver vanging van de in 1969 aangeschafte en inmiddels afgeschreven wagen. Omdat de gemeente het exploitatie tekort van het ambulancevervoer betaalt, zal de gemeente ook toe stemming tot de aanschaf van een nieuwe ambulance moeten geven. Wanneer de commissie voor fi nanciën hierover een gunstig advies heeft uitgebracht aan het college van b. en w., zal het ziekenhuis ge machtigd worden de uitgave tot 'n bedrag van 88.500,te doen. Weer kalveren gestolen De 55 jarige A. B. uit Venray deed aangifte dat er uit een..niet afge sloten stal. grenzend aaii zijn wo ning een stierkalf en vier vaarskal veren gestolen waren. De handels waarde van de kalveren bedraagt 2500,Dit is de tweede keer in vrij korte tijd dat kalveren uit een stal gestolen worden. Het wordt voor de veehouders de hoogste tijd maatregelen te nemen om deze dief stallen te voorkomen. De veehou ders wordt aangeraden de staldeu ren van deugdelijke sloten te voor zien en bij het minste onraad of ver dacht, onmiddellijk de politie te waarschuwen. Weer doorrijden na aanrijding De eigenaar van een personen auto J. v. d. L. kwam tot de ontdek king dat zijn auto, die hij voor een flat aan de Zuidsingel geparkeerd had, dcor een ander voertuig be schadigd was. De veroorzaker is, zonder zijn identiteit bekend te ma ken er vandoor gegaan. Het zal niet het enigste ongeval blijven Vele scholieren maken gebruik van een kortere weg om vanaf de Stationsweg naar de scholengemeen schap Jerusalem of naar de LTS te gaan. Zij gebruiken een pad wat voor de oude ingang van Jerusalem loopt en op de Eindstraat uitkomt. Dat er niet eerder ongelukken zijn gebeurd is een raadsel, want uitzicht heeft de daar fietsende en brom mende jeugd niet. De 16-jarige bromfietsbestuurder K. M. kwam uit die uitrit en kwam in botsing met de personenauto be stuurd door de 68-jarige G. V. uit Venray. Bij deze botsing met wat schrik en ontvellingen, bleef het verder bij materiële schade. Dat daar spoedig maatregelen genomen wor den, is een zaak van de verkeers- commissie. openbare bibliotheek LO> v/enray Julianasingel 33 - tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten volwassenen afdeling: Alfrink, B. Fietsen; als sport en ont spanning voor de renner en de trimmer. Dessel-Poot, M. van. Toen de herten riepen. (Grote letter). Faulkner, W. Het geraas en gebral. Field, M. Mythologie van Grieken en Romeinen. Heersema, M. A. Anna. Long, T. Sportvissen; alles over het viswater in Europa. McGinnes, T. De kattendokter. Milne, P., en L. Duxbury. De ver pleegsters (dok). Sevensma-Themmen, G. Gebroken schelpen. (Grote letter, fam, prot). Vreemde verhalen, bizarre feiten; gebeurtenissen en verschijnselen die verbijsterend, gek, ongelooflijk maarwaar zijn. Ledenwerving Drum- en Showband A.s. zaterdag is het zover dat meisjes vanaf 7 jaar zich kunnen opgeven voor de minirettcn-oplei- ding. Het inschrijfgeld bedraagt 10.-. Ook kunnen jongens en meisjes vanaf 9 jaar zich laten inschrijven voor de opleiding „blaasmuzikant". Inschrijving zal plaatsvinden in het voorlopige repetitielokaal aan de Leunseweg te Venray. Ingang is op de parkeerplaats c.q. speelplaats te genover de pastorie van de Paters kerk. Het bestuur heet U tussen zes en zeven uur van harte welkom met uw ouder(s). Werkgroep Homofilie Venray Op dinsdag 28 februari as. houdt de Werkgroep weer een huiskamer bijeenkomst op de Kruisstraat 8. De avond begint, zoals gebruikelijk, om 20.00 uur. Ditmaal hebben we als gespreksonderwerp „zelfdiskrimina- tie". Tevens maakt de Werkgroep be kend dat de bijeenkomsten van de groep in principe voor iedereen toe gankelijk zijn, maar het is wel ge wenst van tevoren kon takt op te ne men. Mocht men niet zo geïnteresseerd zijn in deze praat-avonden, aarzel dan toch niet kontakt met ons op te nemen, want misschien kunnen we toch wat voor u doen enhet zou best eens kunnen dat uw hulp ge bruikt kan worden bij de verschil lende aktiviteiten. Voor inlichtingen: 04780 - 5197. Brand in varkenshok Met groot materieel rukte Ven- rays brandweer uit voor een melding van brand in de boerderij van land bouwer K. te Ysselsteyn. De brand was uitgebroken in het dak van een varkenshok waarin zich nog geen varkens bevonden. Enkele spanten in het hok van 80 meter lengte ble ken in brand te zijn geraakt. De brand schijnt te zijn ontslaan nabij een lamp die vermoedelijk oorzaak is geweest dat de vlasbedekking door de warmte ging smeulen. Het was een geluk dat door tijdige ontdekking de brand in de kiem kon worden gesmoord. Was de waterlei ding niet bevroren geweest, dan had men misschien de brand zelf nog kunnen blussen. De schade bedraagt nu enkele dui zenden guldens. De eigenaar is te gen brandschade verzekerd. Schoorsteenbrand V. aan de Langstraat ontdekte op vrijdagavond schoorsteenbrand in zijn woning aan de Langstraat. Bij een ingesteld onderzoek bleek dat men twee dagen gebruik had ge maakt van een openhaard. Aan de achterzijde van dit haard was een ijzeren plaat aangebracht maar ver moedelijk heeft het vuur toch kans gezien achter die plaat te komen waardoor de isolatie in de spau aan het smeulen is geraakt. Venrayse brandweerlieden wisten dit begin van brand te doven en aan te geven wat er gemankeerd had bij de aan leg. Met het kappen van enkele ga ten kon het smeulende vuur worden gedoofd. De schade is te verwaar lozen, maar wij signaleren dit geval ter voorkoming van ergere brand. Brand in duivenhok Tijdens afwezigheid van de 47 ja rige duivenmelker H. v. d. L. werd er brand ontdekt in zijn duivenhok aan de Burg. v. d. Loost raat. Ven- rays brandweerlieden waren snel ter plaatse en wisten uitbreiding var. de brand te voorkomen. In een broedhok zaten zes kopels te broe den. Van de 12 duiven konden er 8 worden gered, maar 4 duiven vonden de dood. De deskundigen waren van oordeel dat de oorzaak moet worden gezocht in de door de eigenaar zelf aangelegde electrische installatie, waar storing met kortsluiting was ontstaan. De eigenaar was voor de schade niet verzekerd. De heer F.P.M. Hombergen is aan gesteld tot full-time logopedist, met ingang van 1 maart a.s. Voorlopig zal hij werkzaam zijn aan de vol gende scholen: Dr. Poels, St. Clara. St. Franciscus. St. Lucia, Coninx- hof, de Flicrefluit, Oostrum. Oirlo, Castenray en Leunen. Daarnaast zal hij optreden als co ordinator van het spraakonderwijs. Aan de overige scholen zal mevr. Duffhaus als logopediste werkzaam blijven. KOMMISSIE VROUW PARTIJ KVP-VROUWEN ORGANISEREN I ANDELUK CDA-VROl W ENPROJEKT De Kommissie Vrouw Partij van de KVP start, in samenwerking met de stichting vormingswerk van die partij, op I maart a.s. een - eerste - landelijke actie, die beoogt de "huisvrouw" op prettige wijze wat voorlichting te geven omtrent veel eigentijdse zaken, zoals reclame, verkiezingen, emancipatie, consumentenbeleid, reclame in de poli tiek, e.d. Zij is van mening, dat door het vaak nadrukkelijke accent op de noodzake lijke emancipatie van de vrouw en de soms vrij agressieve aanpak, ook veel vrouwen een soort drempelvrees hebben gekregen om zich te uiten. Die drempelvrees is tevens veelal oor zaak dat er een contactprobleem ont staat, waardoor het huishoudelijke iso lement als een veilig hol wordt be schouwd, waarin men zich kan terug trekken. Om nu daadwerkelijk tot een samen spraak te komen gebeurt er het volgen de: In kleine gespreksgroepen in 200 plaat- NOTITIES EN MEDEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle. Bureau oorlichting Dinsdag 28 februari a.s. om zeven uur vergadert de gemeenteraad in het openbaar in de kantine van het gemeentehuis om een uit zesender tig punten bestaande agenda af te werken. Aan het einde van de ver gadering zal het aanwezige publiek -zoals gewoonlijk- in de gelegenheid worden gesteld om aan het college of aan de raadsleden vragen te stellen of opmerkingen te maken over de behandelde onderwerpen. Verschillende agendapunten zijn in de afgelopen weken al in de publici teit gekomen, hetzij als nieuwsbe richt, hetzij als onderwerp van be spreking in de verschillende com missievergaderingen. Als hoogste bestuurscollege van de gemeente zal de gemeenteraad nu in de komende raadsvergadering zijn definitief standpunt over de aan de orde te stellen zaken moeten geven. Onder meer zullen de volgende agendapun ten worden behandeld: het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van deel II van de speellees- set ten behoeve van de basisschool te Merselo; Verzoek aan de minister van onderwijs en wetenschappen om de openbare scholen in de gemeente voor 1978 in bijzondere omstandigheden te verklaren. Omdat de openbare scholen in vergelijking met de bijzondere scholen een relatief gering aantal leerlingen tellen, hebben deze scholen hogere exploitatiekosten per leerling. Wan neer de minister verklaart, dat die scholen in bijzondere omstandigheden verkeren, kun nen zij een hoger bedrag per leerling uitge keerd krijgen dan de bijzondere scholen. Vaststelling van het bedrag per leerling voor 1978 t.b.v. het basisonderwijs. Voorgesteld wordt dit bedrag te stellen op f 348,- en de vergoeding ter bestrijding van dc administratiekosten op f 35.- per leerling. Vaststelling van het bedrag per leerling voor 1978 t.b.v. de kernafdeling en de afd. voortgezet onderwijs van De Essel. Voorgesteld wordt deze bedragen te stellen op f 1.188,- resp. f 1.340,- Vaststelling bedrag per leerling voor 1978 t.b.v. de L.O.M.-school. Voorgesteld wordt dit bedrag te stellen op f 981,- per leerling. Beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. het vervangen van een tractor voor de maaiploeg. Verlenen van een garantiesubsidie voor een in 1978 te houden tentoonstelling door de Stichting Venrayse Kunstkring. Voorgesteld wordt een garantiesubsidie van max. f 3.800,- te verlenen. Wijziging van rechtspositieregeling van het gemeentepersoneel. Aansluiting van de gemeente bij het Cen traal Instituut voor vorming en oplei ding voor de Bestuursdienst. Wijziging van de Keurloonverordening 1978 i.v.m. invoering van een tijdelijke heffing. Het vervallen verklaren van de Verorde ning vermakelijkheidsbelasting Venray 1969 en het tarief voor inritten ingevolge de precarioverordening 1972, een en an der met ingang van 1978. Deze belastingen vervallen in verband met de heffing van de nieuwe onroerend goedbelas- ting. Herziening verordening op de heffing van onroerend goedbelastingen in ver band met het vaststellen van de tarieven. Aanvulling krediet opbouw administratie van de onroerend goedbelastingen en het verrichten van schattingen. Gevraagd wordt een bedrag van f 74.000,- als aanvullend krediet. Hel beschikbaarstellen van een krediet ad f 235.000,- voor de afwerking van het sportpark "De Wieën". Dc uil te voeren werken maken deel uit van het inmiddels opgestelde cindplan voor het gehele sportpark. Beschikbaarstelling van een krediet van f 270.000,- voor de bouw van het vierde en laatste kleedgebouw op hel sportpark "De Wieën". Met dit gebouw wordt de behoefte, welke er aan kleedruimte is ten opzichte van het vel- denbestand, gedekt. Beschikbaarstellen van een krediet van f 40.200,- t.b.v. renovatie en herinrich ting speelterrein aan de Peltenmakerstraat. Het plan omvat: speelgelegenheid voor jon gere jeugd; mogelijkheid tot sportieve recre atie voor jongeren en volwassenen voor di verse soorten en takken van sport; aankle ding van het terrein, dat tevens dc buurt zal verfraaien. Vaststelling exploitatie-opzetten voor de bestemmingsplannen Ooslrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo en Heide. -i- Aankoop van gronden ten behoeve van de doortrekking van de Oost- en de Noordsingel Aangekocht moeten worden 4910 nv' grond van mevr. E. Gerrits-Hcrmans; 180 m; van de heer P.M.A. Kruysen en 270 m' van de heer P.A. Thijssen. Subsidiering van de r.k. Vereniging "Het Groene Kruis" Venray. Voorgesteld wordt om de extra bijdrage uit dc gemeentekas in de over dc jaren 1974 t/m 1976 ontstane exploitatiekosten in écn keer te voldoen. Dit tekort beloopt f 79.990,- Het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de aanleg van inritten en vlucht heuvels in het bestemmingsplan Brukske. Bij dc opzet van hel bestemmingsplan Bruks ke is men er van uitgegaan dat zodanige verkeersmaatregelen zouden worden geno men, dat het verkeer op de rondweg Brukske voorrang zou krijgen op dat van de zijwegen. Een dergelijke regeling is echter achterwege gebleven omdat een voorrangsregeling zou leiden tot te hoge snelheden op dc rondweg. Bij het realiseren van een gedeelte van Brukske II is in overleg met dc verkeers- deskundige besloten om de aansluitingen van de zijwegen op de rondweg als in/uitrit uit te voeren om daarmee het ondergeschikte ka rakter van de zijwegen te benadrukken en daardoor een veiligere verkeerssituatie te krijgen. Een en ander blijkt in de praktijk goed tc voldoen bij de zeventien zijwegen van Brukske II. Om nu een uniforme verkeersveilige situatie in geheel Brukske te verkrijgen heeft het college besloten ook dc overige 28 aanslui tingen als in/uitrit uit te voeren. Om dc snelheid op de rondweg tc vermin deren en het oversteken gemakkelijker te maken zullen drie vluchtheuvels inclusief oversteekplaats in de rondweg worden aan gelegd. Hel beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. openbare verlichting van de wan delpaden in Brukske. Er zullen 19 lichtmasten worden geplaatst als orienteringsverlichting van het middenpad. Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. afronding openbare werken in Brukske- centrum. Ter afronding van werken in Brukske-Cen- trum dient nog een zestal zaken te worden afgewerkt. Nabij het acht verdiepingen hoge flatgebouw zal de parkeermogelijkheid worden uitge breid terwijl de ontsluiting van de sacrale ruimte en dc gymnastiekzaal nodig is. In overleg mei dc verkccrsadviscur is een goede fietsverbinding ontworpen tussen Brukske I en II cn Brukske/Hcnri Dunant- straat. Tevens moeten nog fietsstaliingcn/fictsen- klemmen worden geplaatst en tenslotte zal het groen nog moeten worden aangepast. Met al deze werken is een bedrag gemoeid van f 162.400,- Wanneer de commissie voor openbare werken en verkeer zich hiermee kan verenigen zal aan de raad worden ge vraagd het krediet beschikbaar tc stellen, waarna met de uitvoering kan worden be gonnen. Hel beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van openba re werken in Oostrum-Zuid Het gaat hier over dc aanleg van riolering in de Gildestraat, Buitenhof en Randenrade; de aanleg van verhardingen, bestaande uit een 5 meter brede asfaltweg met aan beide zijden een trottoir; dc aanleg van parkeerplaatsen en van een verharding rond dc watermolen; de aanleg van riolering en verharding aan de Hoefslag; het ophogen van bouwterreinen en groenstroken en het aanleggen van de nodige groenvoorzieningen en openbare verlichting. Spreekuur wethouders Op de maandagen 27 februari en 6 maart zal wethouder Joh. Loonen geen spreekuur houden. Wethouder G. Schols houdt op maandag 6 maart geen spreekuur. BEKENDMAKINGEN Burgemeester cn wethouders van Ven ray brengen ter openbare kennis dat op 18 oktober 1977 bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend het verzoek van Van Rattingen b.v., Henri Dunant- straat 37 te Oostrum-Venray, om verle ning van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend ge meente Venray sectie C nr. 7620. Het verzoek ligt vanaf 24 feb. 1978 tot en met 24 mrt 1978 voor een ieder ter inzage op dc gemeentesecretarie, afde ling 11 I-O, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ongrondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekend making schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verle ning van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in tc dienen bij de gemeente Venray. Venray, 24 feb. 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Ven ray brengen ter openbare kennis dat op 12 december 1977 bij gedeputeerde sta ten van Limburg is ingediend het ver zoek van Van Rattingen b.v., Henri Dunantstraat 37 te Oostrum-Venray, om verlening van vergunning tot het ontgronden van de percelen kadastraal bekend gemeente Venray sectie C nr. 6427 en nr. 6428. Het verzoek ligt vanaf 24 feb. 1978 tot en met 24 mrt. 1978 voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie, afde ling 1II-D, Maashesewe 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ontgrondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekend making schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verle ning van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 24 feb. 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris ZWEMWEDSTRIJDEN voor de schooljeugd Afgelopen zaterdag zijn met suc ces de plaatselijke zwemwedstrijden georganiseerd in het gemeentelijk binnenbad. 320 kinderen van de diverse basisscholen binnen de ge meente Venray hebben hieraan deel genomen. Zwemvereniging Spio had een groot aandeel in de organisatie die in samenwerking met de gemeente erg goed was verlopen. Uitslag: Meisjes: 1. Luciaschooi 2. Coninxhof 1 Jongens: 1. Coninxhof 2. St. Petrus Bandenschool De scholen nam^n de gewonnen beker in ontvangst welke door de wethouder - au Sportzaken C.A. Dhr. van Ocrs werd uitgereikt. Beide scholen Lucia en Coninxhof nemen deel aan de regionale zwem wedstrijden op 11 maart in het Nieuwhovenbachbad te Nieuwenha- gen, aanvang 13.30 uur. Wij wensen beide scholen op deze dag erg veel succes toe. sen in heel Nederland houden op 1 maart zo'n 3000 vrouwen een kennis makingsochtend met als centraal the ma: CONSUMENTENBELEID een immer actueel onderwerp. Afhankelijk van de meetbare resultaten van die landelijke CDA-vrouwendag wordt een vervolg uitgewerkt voor dc rest van het jaar. Vanzelfsprekend hou den wij u hiervan op dc hoogte. Ook in Nrd. Limburg wordt een derge lijke bijeenkomst georganiseerd en wel in Venray ten huize van Henriette Pods -Peters, Leunseweg 14, op woensdag 1 maart a.s. 's morgens van half 10 tot half 12. Hoogstwaarschijnlijk zal mevr. Garde niers - minister van C.R.M. deze ochtens een toespraak houden voor de radio. Zij zal "ergens" aanwezig zijn, om zich zodoende op dc hoogte te stellen, hoe de Nederlandse huisvrou wen denken over het huidige consumen tenbeleid. Bij veel belangstelling organiseren wij graag een tweede bijeenkomst. Zaterdagmiddag om 3 uur heeft dc lijst trekker van D'66 in de provincie Cees Spigt, in gezelschap van de campagne- commissie een "lindenboom" aangebo den aan dc burgemeester van Venray. dhr. Defesche. Deze boom heeft de bedoeling om dc aandacht te vestigen op de provinciale verkiezingen welke op 29 maart 1978 zullen worden gehouden en waarvoor D'66 in Limburg zijn campagne gestart is. Dat het nu juist een lindenboom was had dc volgende redenen: 1de lindeboom is een prachtige boom, met mooie bloesems waarnaar het een lust is om tc kijken; 2. van de lindebloesems, als ze ge droogd worden, kan lindebloesem- thee gezet worden welke zowel trans piratie veroorzaakt als kalmte schenkt. Beide zijn eigenschappen welke politici kunnen gebruiken. 3. de oud vaderlandse geneeskunde ver meldt dat lindcbloesemsthee een goed geneesmiddel is tegen "strui- kclsucht" of vallende ziekte. Ook dat kan bestuurders cn politici goed van pas komen 4. de oude germanen kozen dc blader kroon van de lindenboom uit als de plaats waaronder geschillen konden worden uitgevochten cn oordelen konden worden geveld. In Limburg is dc lindenboom niet aan geboden aan dc commissaris van dc ko ningin, omdat het tijdstip samenviel met een vergadering van de staten. Daarom is gekozen voor dc burgemees ter van de woonplaats van de lijsttrek ker. die dat naar eigen zeggen "een re delijk alternatief' vond. Hij zal zorgen voor een goede plaats voor deze boom in de gemeente, waardoor zowel dc burgers als de politici in Venray er nog lang van kunnen genieten. D'66 konstateert dat veel burgers niet goed op de hoogte zijn van het belang van de provinciale verkiezingen. Het is daarom dat de partij graag in gaat op verzoeken om deel te nemen aan bij eenkomsten waar algemene voorlich ting over dc provincie op het program ma staat. 1. De provincie heeft een belangrijke rol omdat ze toezicht houdt op dc gemeenten; 2. Dc provincie krijgt steeds meer ta ken die rechtstreeks van belang zijn voor de burgers zoals, economische ontwikkeling van dc regio's, het ma ken van streekplannen cn het ont wikkelen van een welzijnsbeleid. 3. Dc provincie kiest dc eerste kamer, die alle wetten een tweede keer moet bekijken. Nadere informatie: campagnecommis sie D'66, J.J. Marks, Sambastraat 5, Venray tel. 04780-1279 £T--yl| GEMEENTE VENRAY Burgemeester en wethouders van Venray roepen serieuze ge gadigden op voor de exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray voor het seizoen 1978 (I mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, die in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen, te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 20 maart as in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonrjen bij het hoofd van de afdeling onderwijs, jeugd- en sportzaken ten gemeentehuize. Maasheseweg 1. tel. 04780-3838 toestel 241 Bezoek alleen na afspraak. Maandag vergadert commissie openbare werken en verkeer In plaats van op 7 maart, verga dert de commissie voor openbare werken en verkeer a.s. maandag avond in het openbaar in de kantine van bet gemeentehuis. Aanvang 18.30 uur. Door het college van b. en w. wordt het advies van de commissie gevraagd over een zestal onderwer pen. Op de eerste plaats wordt het ad vies gevraagd over de verkoop aan de heer J. H. H. M. Maessen. te Ys selsteyn van een kavel bouwgrond in het bestemmingsplan Ysselsteyn ter grootte van 385 m2 gelegen aan de Peter Janssenstraat. Aan de orde wordt verder gesteld de voorgenomen verkoop aan de heer R. H. M. Camps te Oostrum van een kavel bouwgrond ter groot te van 551 m2 grond, gelegen aan de Randenrade te Oostrum. Dan is er een voornemen om een kavel bouwgrond ter grootte van 6035 m2, gelegen aan de Kiekweg in het semi-agrarische gebied te ver kopen aan de heer M. M. Broeren te Venray. Building Equipment Europa te Helmond (voorheen Custers Machi nefabriek) wil grond ruilen met de gemeente: 25 m2 voor de gemeente en 330 m2 voor de vennootschap, die uiteraard moet bijbetalen. Tenslotte wordt het advies ge vraagd over het beschikbaarstellen van een krediet van 1.458.000, voor de aanleg van riolering en re constructiewerkzaamheden in Cas tenray en aanleg riolering in Oirto. Comité „RECREATIESPORT VENRAY"!! DE FAKKELLOOP OP ZATERDAG 25 FEBR. A-S. Weer een nieuwe activiteit van het comité „Recreatiesport Venray". Het is een tocht van 3 kilometer waaraan iedereen, jong en oud, kan deelnemen. Het betreft hier geen oriëntatietocht, maar het is de be doeling dat de genoemde afstand door alle deelnemers/sters hardlo pend in een eigen tempo zal worden afgelegd. Het zal een vaker terug kerende activiteit worden, zodat u zelf de voor- en achteruitgang in uw conditie zuh kunnen constateren. Er wordt gelopen in en rond sport park „De Wieën", d.m.v. het volgen van een met fakkels uitgezette rou te. De start en finish zijn in de sport hal, waar ook gelegenheid is tot omkleden. Gestart wordt er vanaf 20.00 uur met 10 personen tegelijk, die vóór de start op deze zelfde tijd hebben ingeschreven. De inschrijving kan geschieden vanaf 19.30 uur in het voorportaal van de sporthal. Er zijn dn keer eens géén prijzen aan verbonden, maar dat mag geen rede zijn om niet te komen. Komt u toch eens kij ken hoe het met uw conditie gesteld is, en of u zo'n afstand nog wel hardlopend kunt afleggen. N.B. By plecht weer kan deze tocht helaas geen doorgang vinden en zal hy verplaatst moeten wordrn naar een nog nader te bepalen tydxtip!! Aktiviteiten op KONINGINNEDAG beste sportgemiddelde Het Oranjrcomité wil het voor de komende viering van de verjaar dag van h.m de koningin op maan dag 1 mei as. het eens over een andere boeg gooien. Onder het motto „Het beste sportgemiddelde" zal op het Henxeniusplein tussen 14.30 en 16.30 uur een uniek sport gebeuren plaatsvinden, waaraan iedereen boven veertien jaar kan deelnemen. Op zes verschillende onderdelen zullen de deelnemende teams eikaars krachten meten. Hierby wordt de winnaar bepaald door het aantal punten, dat per onderdeel wordt be haald. Iedere vereniging, dorp. wijk, buurt, school e.d. kan hiervoor in schrijven. Elk team dient uit tien personen te bestaan n.l. 4 heren 1 reserve, 2 dames 1 reserve, 1 coach en 1 verzorger. De volgende sportonderdelen ko men aan de orde: hometrainerwed strijd. masklimmen. voetbaldoel- schieten op een bekende keeper, ton lopen. fiets- c.q bromfietstrial en woody-wip (voor de dames). Degenen, die aan deze activiteit willen deelnemen, kunnen zich vóór 1 april a.s. opgeven bij: Activiteitencommissie Oranje comité, Gemeentehuis Venray, afd. Sportzaken c.a. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij de leden van de activi teitencommissie Oranjecomité Ven ray, de heren K. Janssen, Kempweg 35 (tel. 6188), P. Verbeek. Dakdek kerstraat 6 (tel. 2985). P. Tbeuws, Langstraat 112 (tel. 2117) en M. Zandbergen, Rochusstraat 28 (tel. 3388).

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3