9S6> 1 4163 ■enray 1 u 1 y Wandelsport Ruitersport MMLGAN VENRAY i 1 30 jaar geleden ariaens sport; rum Vier jaar Algemene hulpdienst Venray d( *É.k JE f rit ENRAY 0 PEEL EN MAAS Fietsenkijkdag was geen succes Bejaarde fietser aangereden Dronken automobiliste Ernstig ongeval Hond doodgereden Diefstallen 5 5 g TELEFOON ss voor M.C.C. lfp. Deze werd waar drie enray aan de Teddy van 's en Michel tiurtjes alle drie kregen, hebben jossmiddag ge- fjc dik tevreden n de jeugd, die C. Venray veel |d. Wij, als be- i de toezegging j) korte termijn kunnen begin- jeugd dan nog 3 het volgende k commentaar an onze jeugd. meent het be- doen om hun Zij moeten jat worden ge- zich ontwik- sport en moet :ans krijgen op n onder des- oorde leiding. Dok onder sport La een veteranen- maar liefst 6 ■nray aan deel- schuil gaat-on- "CC hebben de (1 bewezen. W. yn wist zich in als laatste van erken naar een tweede serie ■an start, maar inzet en kun- algemeen eer- fons bestuurslid ch op kundige ;en. Dit is nou in: minder pra- J. Zondag, die MCC Venray jndhaven in de die in de twee- len wegens ma- :ijn kunnen ge- behaalde een ;owel in de eer- uitvallen we- zeer veje sup- :n genieten van ronden van een geslaag- or de MCC-ers. terdag j.l. te gehouden, werd start het team lar te proberen nnen te halen. suksse en ho- ters hen zullen JRIDGECLUB ikkompetitie na grotestraat 18 venray 04780-1253 WINTERWANDELTOCHTEN Ook in de wintermaanden zullen de wandelsportverenigingen een drietal wandeltochten organiseren. De eerste van deze tochten wordt gehouden op zondag 11 december. Er kan gestart worden op vier verschillende plaatsen, t.w:. 1. Sporthal „De Wetteling"; 2. Het Gemeenschapshuis Leunen; 3. Café Janssen Merselo; 4. Café van Dijk Oostrum. De start is voor elke gelegenheid hetzelfde, van 13.30-14.00 uur. Het is de bedoeling te starten in groepjes van ongeveer 6 personen, liefst in familieverband, of vrienden en ken nissen. De afstand die gelopen moet wor den bedraagt 6 kilometer. Tijdens de tocht dienen een zestal opdrach ten vervuld te worden. Voor deze opdrachten worden punten gegeven. Na afloop van de tocht krijgen de deelnemers een herinneringsplaatje en voor enkele groepjes, die de meeste punten hebben behaald, zul len enkele kleine prijsjes beschik baar gesteld worden. Het inschrijfgeld bedraagt voor elke tocht één gulden per persoon. Iedereen is welkom op deze fami lie-wandeltochten. Als er wandelaars zyn die bg ge legenheid van deze familie-wandel tochten een grotere afstand willen wandelen, moeten zij starten in Mer selo. Alleen daar wordt gelegenheid gegeven 20 kilometer te wandelen. De start is dan om 12.00 uur. Luchtbukscompetitie N.B.V.S. N.L. Uitslagen en standen per 26 nov.: Hoofdklasse: SVH 1—Sevenum 1 1074-1059 't Heukske 1—Meerlo 1 1103-1062 Stand: 1. De Missers 1 2. Roda 1 3. ESVS 1 8. Meerlo 1 10. Sevenum 1 7 12 7662 7 12 7652 7 10 7698 Tweede klasse: Meerlo 2—Helden 1 994-1063 Sevenum 2Terwinselen 1 1062-1002 Stand: 1. Helden 1 6 12 6340 2. Sevenum 2 5 10 5277 3. Leunen 1 5 8 5209 6 Meerlo 2 6 4 6014 Derde klasse: Meerlo 4Meerlo 3 911-984 Leunen 2Helden 2 1039-1026 Helden 3Sevenum 3 982-998 Stand: 1. Leunen 2 7 2. Helden 2 7 3. Leunen 3 6 4. Meerlo 3 7 5. Sevenum 3 7 6. Helden 3 7 7. Meerlo 4 7 14 7132 10 7073 8 5823 8 6827 4 6733 4 6596 0 6203 Wedstrtfdagenda: Zondag 4 december: 2e St. Nicolaas- cross te Heythuysen. Programma meisjes pup. A/B 1000 m.; jon gens pup. A/B 1000 m.; meisjes D 1000 m.; jongens D 1500 m.; meisjes C/B 1500 m.; jongens C 2000 m.; jon gens B 3000 m.; jongens A 4000 m.; meisjes A en dames sen. 3000 m. Aanvang 13.30 uur. Vertrek van af den Boggerd om 11.15 uur. 26 december: 2e Grote Schadijker- bosloop te Meterik. Trainen: Zaaltraining elke woensdag in de gymzaal van St. Servatius aan de Oostsingel te Venray. Om 18.30 uur pup. A,B; om 1930 uur jun. C,D; om 20.30 jun. B en dames en meisjes; om 21.30 heren senioren en jun. jon gens A. Categorie-indeling voor deze zaal training op grond van leeftijdsinde ling 1978. Bostraining elke zaterdagmorgen om 10.30 uur vanaf tennishal de Schaapskooi te Venray: Trimmen: Elke zondagmorgen gratis trim men voor de liefhebbers. We ver trekken om precies 9.00 uur. Zorg dat U op tijd bent. 4 dec. vanaf Rank Xerox; 18 dec. vanaf de Cooperbaan in Merselo; 26 dec. vanaf de trim baan bij het ziekenhuis in Venray. Voor nadere inlichtingen: Piet Loomans, tel. 5384. Belangstellenden voor de atletiek - sport kunnen een maand gratis lid worden. Zij kunnen zich opgeven tijdens de trainingen of bij de secre taris dhr. W. v. d. Brule, Bolerostr. 5 te Venray, tel. 6039. A.s. zaterdag en zondag worden in de Manege Vlakwater te Venray, dressuurwedstrijden gehouden voor de amazones en ruiters van de kring Venray. Deze wedstrijden zijn be doeld als voorselecetie voor de Ge westelijke selectiewedstrijden en de N.K.B. Indoor dressuur kampioen schappen. Op zaterdag 3 dec. wordt om 19.00 uur begonnen met de klasse M-I, waarin 10 deelnemers zullen starten, daarna de klasse M-II, met 6 deel nemers en vervolgens de klasse Z-I en Z-II, met 3deelnemers. Dit zijn amazones en ruiters van de kringen Venray en Horst. Op zondag 4 december wordt om 10 uur begonnen met de klasse B-II, met 8 combinaties, daarna 2 groepen van elk 23 combinaties voor de klasse L-I en vervolgens nog een groep van 23 L-II ruiters. De liefhebbers van dressuur kun nen dus het komende weekend volop van deze mooie sport genieten. Uitslagen: Midalgan Sport Jumpers 1 Hoechst 3 81-35 Hoppers 2Midalgan 2 70-50 Midalgan SportHoechst Onze tegenstander die een niet al te florissante plaats inneemt op de ranglijst, was net die tegenstander die onzerzijds experimenteren toe liet,, zo gezegd zo gedaan. De opstelling met van Zuilen, van Soest, Evands, Kcekelkoren en Alle- blas bleek een konstruktieve keuze te zijn van coach Bertrands. Deze jongens speelden basketball op goed niveau. Toch bleek dat Hoechst éen trage ploeg was die afgestraft moest worden vanwege haar zeer trage spel. Alzo werd een wissel toegebracht waar relatief kleinere, dus snellere, spelers in de arena kwamen. Deze mensen kweten zich redelijk van hun taak, zo zelfs dat de tegenstan der in 8 min. "amper 8 punten kon scoren. De hele verdienste van deze eerste helft was de verdediging die uitstekend werkte en waarin het op viel dat de praatgrage van Zullen en Evands de jongens steeds op de goede plaatsen wisten te praten. De zeer grillige van Soest was goed voor de nodige punten. Na de rust bleef de snelheidsploeg va nde gastheren snel en konstruk- tief draaien, opmerkelijk was dat in tegenstelling met andere gespeelde wedstrijden de verdediging goed ge sloten bleef. De hoogste score van deze avond werd behaald door Archie Evands 19, terwijl Alleblas en van Soest bei de de 18 punten volmaakten. Programma 3 dec. 1977: Voor deze wedstrijddag is alleen de wedstrijd Patriak—Midalgan 4 vastgesteld. Willen de aanvoerders van de teams er zorg voor dragen dat de uitslagen van de gespeelde wedstrij den voor maandagavond in het bezit zijn van Th. v. d. Werken, Ursula- straat 52, tel. 3543. Zondag 27 november werd er door Frans van Essen, Gé Willems, Ger- rit Janssen, Harry Horstermans, Drees Willemssen en Peter Volleberg deelgenomen aan de cyclo-cross te Ospel-Nederweert. Het parcours lag grotendeels in de weilanden, waar enkele beekjes via wankele planken of al springend overgestoken dien den te worden en welk parcours ten gevolge van de regen van de laatste tijd bijzonder zwaar en drassig was. Frans en Gé ondervonden dat ook en behoorden daardoor bij de laatsten in hun categorie. Gerrit Janssen werd weer tweede, maar ditmaal kon hij Spetgens beter en langer vol gen. Harry Horstermans reed een goede wedstrijd en werd 8e. De an deren vielen buiten de prijzen, maar waren even bemodderd als de prijs winnaar. Voor de trimmers geldt nog steeds het devies: profiteer ervan zolang het nog kan. Het is dan wel koud, maar uitstekend en gezond fiets weer. De trimkalender is afgelopen. Daarom houden we de starttijd voor komende zondag op 9.30 uur. We zul len aan de hand van de gegevens van de trimmersvergadering van 28 november, een nieuwe kalender gaan vaststellen. Langs deze weg wensen we Wim Simons uit Welle van harte beter schap namens de héle club. Hij is thuis herstellende van een knie-ope ratie. De crossers gaan zondag naar Montfort voor hun 6e wedstrijd. Het afgelopen weekend was niet erg succesvol voor Manual. Van de vijf gespeelde wedstrijden werd er slechts een gewonnen, zover wij we ten tenminste. Van de meisjes pu pillen heeft het secretariaat name lijk geen uitslag ontvangen. Wij ho pen dat deze „slordigheidjes" in het vervolg dan ook niet meer voorko men. Uitslagen: Meisjes asp.: Bevo 1Manual 10-3 Meisjes pup.: Bevo 2Manual Jongens asp.: WittenhorstManual 20-5 Jongens pup.: WittenhorstManual 6-11 Heren jun.: H.V.N.Manual 10-4 16.05 17.00 15.50 16.00 Programa 4 dec. 1977: Heren sen.: GrathemManual 1 Manual. 2Bevo 3 Dames sen.: Heidia 2Manual 1 vertrek 14.50 uur Manual 2Bevo 2 Heren jun.: Athene—Manual 18.55 (sporthal Venlo) vertr. 17.55 uur Jongens pup.: ManualBlerick 14.30 Jongens asp.: ManualBlerick 15.15 De handbalvereniging wenst alle leden een fijne en gezellige Sinter- uw Venrays weekblad UIT PEEL EN MAAS: VAN 29 NOVEMBER 1947 No. 48 Zondag hield de Ruiterclub „De Peeldraver" te Ysselsteyn een onder linge wedstrijd, die zeer geslaagd mag heten. Er werd streng door een Brabantse jury gekeurd. De ruiters waren na afloop zeer voldaan en de prijzen vielen mee. Vooral het num mer individuele dressuur, dat voor heen in Limburg nog niet verreden werd, viel bijzonder in de smaak. De uitslag hiervan was: 1 F. v. d. Wijer 70 p.; 2 G. Jenniskens 69 p.; 3 H. Claassen 62 p.; 4 N. Lemmens 61 p.; 5 J. Smits 60 p.; 6 J. Janssen 58 p. Springen klasse Z: 1 F. v. d. Wijer; 2 J. Arts; 3 J. van Lipzig; 4 J. Jas pers Springen klasse L: 1 J. Smits; 2 H. Janssen; 3 J. Janssen. Op de donderdag gehouden paar denmarkt waren ruim 180 dieren aangevoerd. De handel was slap. De Raad der gemeente Venray, gehoord het voorstel van Burge meester en Wethouders; Gelet op het bepaalde in artikel 36, 4e lid, der Woingwet; BESLUIT: te bepalen, dat een plan van uitbreiding in on derdelen in voorbereiding is voor het terrein gelegen tussen de Oude Oos- trumseweg, het Smaalpedje, de Sta tionsweg en de Oostsingel. Aldus ge daan in de openbare vergadering van 7 november 1947. De ledenvergadering van S.V.V. was deze week ondanks het slechte weer, goed bezocht. Enkele huishou delijke regelingen werden getroffen en op- en aanmerkingen zullen on derzocht en opgelost worden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de training altijd doorgaat, ook bij slecht weer, maar dan in het club lokaal. waar het systeem door de trainer zal worden besproken. Aller opkomst is daarbij dringend ge wenst, temeer daar binnenkort een nieuw trainingsreglement, als stojk achter de deur zal fungeren. Na een opwekkend woord van kapelaan van Leipzig, sloot de voorzitter de ver gadering. Zondag- en maandagavond gaf de fanfare met de Toneelclub van Leu nen haar jaarlijks concert met to neeluitvoering. En met veel succes. Een collecte van Katholiek Thuis front bracht de mooie som op van 73,— voor onze jongens in Indië. De Toneelvereniging „D.O.E.T." van het Veulen is voornemens op Tweede Kerstdag en zondag 28 de cember a.s. een toneeluitvoering te geven ten bate van het R.K. Kerk- fonds Veulen. In studie is genomen het toneelspel in 4 bedrijven: „De Gouden Clown". Volgens een oud gebruik, dat reeds vanaf 1400 in ere is gehouden, wordt er op 6 december, feestdag van St. Nicolaas, het Gildeboek getekend, d.w.z. dat ieder die er belang in stelt zijn handtekening onder het jaarverslag kan zetten. Door ver- Ondanks dat er grote drukte heers te bij de kijkdag naar de fietsen, cir ca 80 personen maakten daai'van ge bruik, kon de politie slechts één fiets aan de rechtmatige eigenaar ter hand stellen. Het was een trieste ervaring dat zo weinig mensen het merk van hun fiets weten, laat staan 't framenummer. Velen weten zelfs nog niet de kleur van hun fiets. Toch is het maar een kleine moeite om die gegevens op paier te zetten, de politie verstrekt gratis z.g. fietspas- jes. De 84-jarige fietser W. H. reed met zijn fiets in de richting Maas hees over het fietspad. Plotseling reed hij vanaf het fietspad de weg op zonder op het verkeer te letten. De 51-jarige bestuurder van een personenauto W. de R. kon de over stekende fietser niet meer ontwijken, want remmen en uitwijken hadden niet het gewenste resultaat. De fiet ser werd toch geraakt en liep zware verwondingen op en werd naar het ziekenhuis overgebracht. In de nacht van zaterdag op zon dag werd terzake het rijden onder invloed van alcohol, verbaliseerd de 25-jarige mej. P. T. uit Venray. Zij bestuurde een personenauto en werd op de Kruisstraat aangehouden. Na verhoor op het politiebureau en de ncdige proeven werd haar een rij verbod opgelegd. In de nacht van vrijdag op zater dag werden de bejaarde bewoners van de Rosmolen gewekt door ge klop aan hun deur. Bij opening von den ze buiten 'n zwaar gewonde jon geman liggen. Politie en ambulance waren snel ter plaatse en zorgden dat de zwaar gewonde bestuurder naar het ziekenhuis werd vervoerd. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat het de dienstplichtig mi litair H. L. uit Geysteren bleek te zijn die door tot nog toe onverklaar bare oorzaak op deze onverlichte weg vanaf de Geysterseweg naar de Rosmolen voor de bestuurder een kortere weg naar zijn ouderlijke woning met zijn auto in een slip is geraakt en tegen een boom is ge schillende omstandigheden is dit en kele jaren niet gebeurd, maar het Gildebestuur wil dit oud gebruik weer in ere herstellen door op 6 de cember het Gildeboek ter tekening open te leggen in het Gildehuis, dit is bij H. van Meijel, Hofstraat en wel na de H. Mis van 8.30 uur. Het bestuur hoopt, dat dit oude gebruik wederom door vele inwoners in ere zal worden hersteld. De wilde zwijnen hebben Limburg nog niet verlaten. Onlangs werden er in de buurt van Steegsbroek en kele evers gesignaleerd, terwijl er rondom Oirlo eveneens verscheidene exemplaren rondzwerven. Uit betrouwbare bron vernemen wij dat vanaf 1 januari a.s. weer in beperkte omvang grensverkeer met Duitsland moglijk zal zijn voor fa miliebezoek. Eerst zal het verkeer in hoofdzaak van Nederland naar Duitsland worden hersteld, terwijl daarna de mogelijkheid zal worden geopend, dat ook de Duitse grens bevolking Nederland kan bezoeken. „Met wapperende vaandel en slaande trom", trok zondag j.l. een herboren schutterij „St. Anna" door Venrays straten. Hennes zwaaide vol trots zijn tamboer-maïtre-staf en stapte nog statiger als vroeger, in zijn nieuwe uniform: blauwe uni formjas met hagelwite tressen. Het trommelcorps, al even fraai en even nieuw uitgedost, sloeg de trommels, dat het een lieve lust was, onder aanvoering van zijn kleine comman- dat. De koning had zijn zilver extra opgepoets, en de commandant zijn sabel. De „bielemannen" keken nog lelijker en vervaarlijker dan anders. Kortom een nieuw uitgeruste en zijn waardigheid bewuste schutterij, toonde zich in al de pracht van haar nieuwe uitrusting aan Venray, als een uiting van dankbaarheid aan al diegenen die deze vernieuwing mo gelijk maakten, door een milde gift in het verleden. De séhutterij defi leerde langs de burgemester, die de vereniging feliciteerde met deze we dergeboorte en hoopte, dat vele jon gemannen zich bij de vereniging met zulk een oude tradities en gebruiken zouden aansluiten. Ook het St. Anna- gesticht werd met een bezoek ver eerd, wat zeer op prijs werd gesteld. Na afloop van deze tocht, werd de dag verder gezellig onder en met el kaar doorgebracht. Dinsdag 25 november is te Broek- huizenvorst de heer P. J. Hanssen begraven, die nog geen twee maan den geleden getuige was van de bis schopswijding van zijn zoon te Roer mond en kort daarna van het feeste lijk bezoek van de nieuwe Bisschop aan Broekhuizenvorst. Behalve door Mgr. Lemmens en Mgr. Féron, die met Mgr. Hanssen op het priester koor van de stampvolle noodkerk hadden plaats genomen, werd de plechtige Requiemmis en begrafenis bijgewoond door de Hoogeerw. He ren Deken van Venlo, Venray, Roer mond en Horst en vele andere gees telijken en burgmeesters. Mgr. Hans sen verrichtte de absoute. Donderdag 20 november hield de Kath. Arbeidersbeweging afd. Ven ray in het Luxor Theater de eerste ontwikkelingsavond van dit seizoen. De opkomst van de leden was be vredigend. Aalmoezenier A. Loonen hield een spreekbeurt over het on derwerp: ,,'n Groot gevaar in de neutraliteit". Ook in deze tijd tiert het neutraliteits-principe nog welig. botst. Zwaar gêwond zijnde wist hij dat zijn enigste redding zou zijn als hij hulp kon gaan halen omdat het hoogst zeldzaam is dat er verkeer over die weg komt. Met bovenmen selijke inspanning is 't hem gelukt de woning van de fam. D. te berei ken waar men alarm wist te slaan en de hulp kwam. Van de plaats van het ongeval tot die woning is circa 200 meter. Omdat brandgevaar bij het auto wrak aanwezig was wegens uitstro mende benzine werd Venrays brand weer gealarmeerd welke de electri- sche installatie wist uit te schake len.- Omdat de bestuurder militair was werd het verdere onderzoek over gegeven aan de Kon. Marechaussee van de brigade Venray. Deze lieten ook het autowrak wegslepen naar de Marechausseekazerne. Op de autoweg Deurneseweg werd een grote hond door een auto dood gereden. De bestuurder stopte, leg de het kadaver in de berm van de weg en liet het daar liggen zonder dat de politie van het geval in ken nis werd gesteld. Al heeft de auto mobilist geen schuld, hij had in ieder geval aangifte kunnen doen, dan had het kadaver van de hond niet enkele uren in de berm behoeven te liggeft. Uit de kledingzaak van T. in de Grotestraat werd door een groep van 4 meisjes en 2 jongens circa 50 babytruitjes ontvreemd. De waarde van het gestolene bedraagt circa 500 gulden. Op een geraffineerde manier werd de verkoopster weg gelokt. Door de bedrijfsleider van su permarkt L. aan de Bongerdstraat werd aangifte gedaan van diefstal van 4 bierkratten. Pompbediende T. H. van een benzinetankstation aan de Leunse- weg deed aangifte van diefstal van f 15.zg. fooiengeld. De diefstal moet zijn gebeurd toen de bediende een klant aan het helpen was. Ten nadele van de fam. S. aan de Schoolstraat werd een werphen gel ontvreemd ter waarde van 62,95. De diefstal was gepleegd door de 17-jarige H. v. L. en de 16-jarige J. v. d. V. uit Venray. De knapen be kenden een soortgelijke diefstal te hebben gepleegd bij de fa. v. G. aan de Stationsweg. Wie kent niet deze mensen, die zich angstvallig van grote levensvragen afhouden, zich geen principiële hou ding durven permitteren uit angst vcor een materieel verlies of valse schaamte. Hoe is de houding van verschillende meisjes en vrouwen ten aanzien van de kleding? Wat te zeg gen van de opgeschoten- jeugd, die zich interesseert voor sport, meisjes en bioscoop? Wia kent niet personen die ,als het gaat over geloofszaken of politieke kleur, zich aanstellen als 'n weifelende, zich neutraal voor doende Pilatus? De broeinesten voor deze neutraliteit zijn het openbaar lager, maar vooral het middel- en hogere onderwijs. Deze instellingen zijn nog te zeer doordrenkt van het liberalisme. Ook de z.g. neutrale pers is een groot kwaad in deze rich ting. Spreker verzocht de toehoor ders zich te verdiepen in de beteke nis van het feest van Christus Ko ning, dat door Paus Pius XI in deze zo demoraliserende tijd naar voren was gebracht, als een baken voor de principiële katholiek, als de enige reddingsboei voor deze zo ontredden- de wereld. De landarbeiders hebben hun on tevredenheid over de huidige lonen naar voren gebracht en de Stichting voor de Landbouw, niet langer meer verantwoordelijk te kunnen zijn voor de gevolgen, indien de regering op haar standpunt blijft staan, n.l. dat een loonsverhoging onmogelijk is omdat daarmede 17 miljoen gul den gemoeid zij<n. Vorig jaar heeft men al een geheel jaar moeten wach ten op een beslissing en nu blijkt, dat men het loon handhaaft op 64 ct. plaats van op het voorgestelde uur loon van 68 cent. Dat bij de postduivenvereniging De Zwaluw geen kater in de til zit en geen duifje een kraai heeft uitge broed, moge blijken uit het initiatief van deze 100 leden tellende vereni ging om op 29 en 30 november een onderlinge duivententoonstelling te organiseren in de feestzaal van Huize St. Servatius. Op die dagen zullen in genoemde feestzaal circa 800 duiven koeren en uitrusten van hun zware tochten uit het buitenland. Nu zullen ze niet vrij en vlug het luchtruim doorklieven, maar zich laten bewon deren door het zeker talrijke pu bliek, dat benieuwd zal zijn wie van de doffers met een prijs de tentoon stelling zal verlaten. De hierbij geplaatste foto van P.D.V. De Zwaluw werd genomen tijdens het 25-jarig jubileum van deze ver eniging in 1935. Op 1 december 1973 is de Algeme ne Hulpdienst Venray van start gegaan. Het doel van deze dienst is een voudige en praktische hulp te ver lenen aan mensen die in moeilijk heden verkeren en zo mee te wer ken voor velen de leefbaarheid in eigen woonplaats te verbeteren. Deze hulpverlening is geheel vrij willig en onbaatzuchtig. In de loop van deze vier jaar hebben al heel wat mensen een beroep gedaan op de A.H.D. Maar dan moet de A.H.D. ook over .mensen kunnen beschikken die bereid zijn iets van hun vrije tijd op te offeren om te gaan helpen waar dat nodig is. Het kontaktadres is: Overloonse- weg 4, Venray, tel. 04780-4163. Elke werkdag van 9.00 tot 10.30 u. 's morgens en van 7.00 tot 8.00 uur 's avonds zit er een telefoniste, die de ingekomen aanvragen behandelt. Zij legt de kontakten tussen de aan vragers en vrijwilligers. Is de zaak afgehandeld, dan wordt dit aan het kontaktadres meegedeeld. In welke gevallen kunt U een ge roep doen op de A.H.D., zult U vra gen? Hier volgen enkele van de mo gelijkheden: 1. De zorg voor het huishouden als de moeder enige dagen ziek is. 2. Voor het gezin zorgen als de ouders voor een blijde of droevi ge gebeurtenis weg moeten. 3. Het kan gebeuren dat kinderen voor korte tijd opgevangen moe ten worden in het gezin van een vrijwilliger. 4. Kinderen naar school brengen en 's middags weer ophalen. 5. Kleine dagelijkse hulp bieden bij bejaarden en invaliden, die zich zelf niet kunnen helpen. Bijv, boodschappen doen; een bejaarde of invalide per auto naar dokter of ziekenhuis brengen en weer ophalen. 6. Kleine karweitjes opknappen. 7. Iemand die werkelijk in nood verkeert, tijdelijk onderdak ver lenen. Naast hulp op het praktische vlak tracht de A.H.D. ook te helpen in gevallen van persoonlijke en sociale nood. b.v. bij psychische moeilijk heden; bij levensproblemen; bij re latie- en huwelijksproblemen etc. De A.H.D. kan alleen hulp ver lenen in gevallen dié niet langdurig zijn. In geval van langdurige hulp verlening moeten ander instanties ingeschakeld worden. Ook hiermee heeft de Algemene Hulpdienst goede kontakten. De A.H.D. kan ook niet helpen als een speciale deskundigheid vereist wordt. Bijv. verzorging van ernstige rieken. U ziet dat er heel wat zaken zijn waarmee U zoudt kunnen helpen. Bij de Algemene Hulpdienst liggen for mulieren voor U gereed. Daarop kunt U invullen welke taak U op zich kunt nemen en op welke tijd. Het gemeentebestuur van Venray heeft ook de noodzaak van deze dienst ingezien en een subsidie van 1000,per jaar verleend. In de uren dat de A.H.D. Venray niet bereikbaar is, kan men bij acute geestelijke nood bellen: S.O.S. Venlo, tel. 077 - 18888. e a Bereikbaar: elke werkdag ran 9 tot balt 11 'smorgens en ran 7 tot 8 uur 'saronds enray ie, Boxmeer >mé, Cuyk Venray i, Cuyk /ijk, Cuyk Venray rius, Boxmeer :oven,Venray ènray I Venray Boxmeer I A ns, Venray fciyk or ieue

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7