Rabobank GEMEENTEPRAAT een aan aide ichen irayse (burg «enU Gezinsvakantie met eigen auto? Zondagochtend concert ir Doorrijden na aan rijding neemt grote vormen aan Botsingen Toelatingsbeleid voor leerlingen muziekschool Gemeente gaat over tot plaatsing glascontainers Bevorderingen bij de brandweer Vaste route voor vervoer gevaarlijke stoffen Afstuiting kruispunt Langeweg- Kempweg Afwerking van de Zuidsingel Gfebben de inwo- hle Venray met aan de aktie Een leger Ij willigst ers en )P pad cm de uis afgegeven jialen. Om tien on aan het cen- porden meege- «eente Venray I gift van rond f de tcezeggin- >ben een be- d in dit mooie verd niet min- gèvén, gévolgd 11.Oirlo liet ïcteren, terwijl gt kollektezakken f rde met 402,05 op, evenals het 316,93. Veulen KL met 184,36, y] en Vredepeel Ve :h in deze lan- i onbetuigd, [vond bleek een I in Venray om- i niet thuis wa- jpen. waaronder «inig kollektan- het hele dorp ■mber komt de Jicht die ooit ge- 1 ''Tenrayse Streek- wordt momen- ang avond aan vertoning ge- jaren geleden k al met over- Venray op de ïaar de nieuwe Ie Gooyer, Doris ïfred de Graaf de Nederlandse aat dat beslist oorstelling deze lag het publiek terwijl de pers n is over deze merkelijk, want worden in het over het alge- lsof men in een «n uitgestreken 757pgal eenvoudig, er een heel stel Het zijn alle- [en dus kan hij zijn afspraak- uiteraard goed ^.wijziging, ver want dan nderd. Nou zo deze voorstel- vöor het pu- 1 gieren van het iieue [tincf Zomervakantie! Bi Benidorm, Paar op de Donau, Rusland reizi Wijndrinken De stranden opRhodos, worden,GeniqV Rijden,Vliegt Want vakantiévi< worden in 'alma, Deinen Acapulco, naar itjes van Split, ;n, Wegwezen! .sse, Relaxen tië verliefd 'Gothenburg, 'i.Zeg het maar, 'p je eigen manier! De nieuwe bungalow- en appartementen pro gramma's liggen voor u klaar op onze reisafdeling. Houdt u rekening met het snel volgeboekte hoogseizoen? Wij zullen gaarne reeds nu voor u reserveren. geld en goede raad In de gemeente Venray neemt het aantal gevallen, dat men na schade te hebben veroorzaakt aan andere voertuigen of voorwerpen, gewoon doorrijden, hand over hand toe. In de maand november is dat aantal tot 15 gevallen gestegen, in de maand oktober 12. Het gelukt de politie niet altijd de daders te achterhalen. Nog te weinig geven getuigen hun bevin dingen aan de politie door. Ook komt het herhaaldelijk voor dat het kentekennummer van de auto ver keerd wordt doorgegeven. Ook zijn de veroorzakers dikwijls bromfiets bestuurders en men vergeet dat als men maar het verzekeringsnummer doorgeeft het voor de politie moge lijk is de dader te achterhalen. Ook het merk en kleur van auto of brom fiets kan een goed hulpmiddel zijn bij de opsporing van de daders. In onze uitgave van de vorige week maakten wij melding van het strafbare gedrag van een vader die door twee van zijn zoontjes er op werd gewezen dat hij bij het weg rijden op de parkeerplaats aan de Jan Hensenstraat een geparkeerd staande auto had beschadigd. De va der gelastte zijn zoontjes in de auto te stappen en reed weg zonder zijn idenditeit bekend te maken. Anderen hadden echter het nummer geno teerd en zodoende kan deze bestuur der worden achterhaald. Hij werd op het politiebureau ontboden omdat tegen hem procerverbaal kon wor den opgemaakt. Deze 45-jarige Ven- rayer B. B. wilde, nadat tegen hem procesverbaal was opgemaakt bij het politiebureau wegrijden en ramde daar de personenauto van de inspec teur van Venrays politie de heer W. Tijmensen. Hij stapte uit, maar in plaat svan het beschadigen van de auto door te geven ging hij weer in zijn auto en reed weg. Geluk voor de politieinspecteur en pech voor deze Venrayse bestuurder, want twee peronen hadden alles gezien en gaven hun bevindingen door. Voor de tweede maal werd de be stuurder op het bureau ontboden en opnieuw werd hem medegedeeld dat procerverbaal tegen hem zal worden opgemaakt. De schade aan de per sonenauto van Venrays politieinspec teur bedraagt meer dan 500 gulden. In de parkeerhaven aan de Goudsmidstraat stond de personen auto van J. v. D. uit Deurne gepar keerd. Tijdens dat parkeren is die auto aang-reden door een blauw kleurige auto. De bestuurder is zon der zijn identiteit bekend te maken verdwenen. Op de parkeerplaats van super markt J. Linders aan de Bongerd straat stond de personenauto van J. v. d. uit St. Michielsgestel gepar keerd. Ook hij moest, na gewinkeld te hebben, vaststellen dat zijn auto behoorlijk beschadigd was. Ook de ze veroorzaker is zonder zijn identi teit bekend te maiken er vandoor gegaan. Op de parkeerplaats achter de muziekschool aan de Julianasingel werd de personenauto van de 29-ja rige W. A., uit Venray, door een an dere auto beschadigd. Ook deze be stuurder is zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld er vandoor gaan. Op' de Pr. Bemhardstraat werd de personenauto van de 30-jarige Venrayse mevr. S. de R. welke daar geparkeerd stond total-loss geramd. De bestuurder van die auto, een Mercedes, was eerst tegen een lan taarnpaal gereden en vervolgens te gen de auto. Hij reed met grote snel heid door. ondanks de zware scha de aan zijn auto. Zondagmorgen om streeks kwart voor negen werd in een inrit aan de Julianasingel de zwaar 'beschadigde auto aangetrof fen met daarin de vermoedelijke be stuurder. Het bleek te zijn de 22- jarige M. K. uit Amsterdam. Ook kon worden vastgesteld dat de be stuurder vermoedelijk onder invloed van alcohol de aanrijding moet heb ben veroorzaakt. Na verhoor en aanzegging dat te gen hem procesverbaal zal worden opgemaakt terzake het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding te hebben veroorzaakt is de Amsterdammer huiswaarts ge zonden. Van de-V. had zijn personen auto in de Oranjestraat geparkeerd en kwam tot de ontdekking dat zijn auto aan de linkerzijde beschadigd was, waarschijnlijk veroorzaakt door een roodgekleurde auto. De veroor zaker had geen visitekaartje achter gelaten. Op de Maasheseweg buiten de bebouwde kom had een kettingbot sing plaats waarbij 6 personenauto's betrokken waren. Dezepersonen auto's reden achter elkaar in de richting Maashees. De eerste auto moest afremmen voor een links af slaande auto en dat afremmen be merkte te laat de bestuurder van de achter hem rijdende auto. De derde en vierde auto konden eveneens niet tijdig stoppen, terwijl de 5e auto wel tijdig tot stilstand kon komen maar deze werd aangereden door de auto nr. 6, want die bestuurder bemerkte te laat de voor hem stoppende auto's. Op de Langstraat stond een per sonenauto bestuurd door de 50-jarige Venrayse mevr. H. in een kleine file stil. De personenauto, bestuurd door de 22-jarige H.B uit Venray, na derde van achteren maar kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen en er volgde een botsing. Het bleef bij deze botsing bij ma- materiële schade, maar de politie wijst er nog eens op dat vele be stuurders geen rekening houden met de weersomstandigheden en te snel rijden, alsmede onvoldoende afstand bewaren. Vooral bij regen of een te nat en te vet wegdek wordt de rem weg langer. De 27-jarige bestuurster van een personenauto Mevr. C. uit Ven ray sorteerde op de Hoenderstraat voor, teneinde linksaf een inrit in te rijden. Op het moment dat ze linlk- af wilde draaien werd haar auto in de flank aangereden door een per sonenauto bestuurd door de 22-jari- ge A. R. uit Venray. Op de kruising Schoolstraat Henseniusplein verleende de 47-ja- rige bestuurder van een personen auto Th. J. uit Sevenum, geen voor rang aan een vrachtauto bestuurd door de 22-jarige G. v. Z. uit Eind hoven, waardoor een botsing ont stond. Op de kruising Weg in den Berg-Veltumse Kleffen verleende de 36-jarige bestuurder van een per sonenauto, J. H. uit Venray, geen voorrang aan de personenauto, be stuurd door de 24-jarige mevr. H. uit Venray. Gevolg zware botsing maar het bleef bij materiële schade. Ook deze week is er weer een zon dagochtendconcert, dat verzorgd wordt door het Jongerenkoor uit America (incl. orkest) en het man nenkoor Sevensanghers uit Seve num. Het programma is als volgt: Jongerenkoor: Guatanamara Cuando Sali de Cuba Island in the sim Go down Moses Pase el Agua, Ma Julieta Last supper Once in Royal Davids city Gaudette. Sevensanghers: 'Husih Soldatenkoor Faust Ernani Funiculi Funicula Cantique de Noël King all Glorious. NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Zoals velen wel bekend zal zijn, is de financiering van de muziek scholen tot nu toe voor het grootste deel een zaak van de gemeenten. De rijksbijdrage is slechts een gering bedrag op de totale uit gaven terwijl van de provincie ook een klein subsidie wordt ont vangen. Dat betekent concreet voor 1978 dat verwacht wordt dat de muziekschool voor de gemeente Venray alleen al een bedrag van bijna een half miljoen 500.000,kost. Het zal duidelijk zijn dat de mogelijkheden van de gemeente om het jaarlijks exploitatietekort te betalen ook niet onbegrensd zijn. Dat het beleid van de muziekschool daar rekening mee moet houden is vanzelfsprekend. Dat betekent helaas ook beperkingen in de toelating van leerlingen tot de muziekschool. Met het oog daarop menen wij goed te doen over het toelatings beleid enige nadere informatie te geven. I.V.M. Nieuwe leerlingen worden door gaans eerst ingeschreven voor het instrumentaal voorbereidend mu ziekonderwijs (I.V.M.). Er zijn diver se klassen voor de verschillende leeftijdsgroepen. De direkteur deelt de leeiiingen dus naar leeftijd in. Door.dat er een leerlingenstop is in gevoerd zullen de aanmeldingen cp volgorde van binnenkomst ingeboekt en behandeld worden. Na aanmel ding ontvangen de ouders vóór 15 december bericht omtrent de plaat singsmogelijkheden. Het zal stellig niet zo zijn dat alle aanmeldingen geplaatst kunen worden, hoe spijtig dan ook. Aan het einde van de I.V.M.-kur- sus wordt de leerlingen een test af genomen en wordt eveneens beke ken of de leerlingen voor voortgezet instrumentaal muziekonderwijs in aanmerking komen. Leerlingen die de test tenminste voldoende hebben gemaakt ontvan gen een getuigschrift. INSTRUMENTAAL/VOKAAL ONDERWIJS Heeft de leerling het I.V.M. ge tuigschrift behaald dan mag ver wacht werden dat met het instru mentaal onderwijs kan worden be gonnen. Maar wel moet men er re kening mee houden dal degenen die onvoldoende aanleg voor het geko zen instrument blijkeh te bezitten, ofwel onvoldoende resultaten beha len. de aanzegging krijgen dat het niet mogelijk is de opleiding in een vervolgkursus voort te zétten. Die selectie vindt plaats aan de hand van de objectieve normen van de rapportcijfers en/of examenuit slag. Behaalt de leerling de eerste graad voor het instrumentaal onderwijs dan behoeft dat nog niet te beteke nen dat men de vervolgsgradenop- leiding kan krijgen. Ook nu moet bekeken worden of er voldoende aanleg aanwezig is om de verdere opleiding te kunnen volgen. Dat geschiedt aan de hand van de objectieve- normen die bestaan voor de verschillende examens. Zo zullen van graad tot graad de resultaten van de leerlingen op de voet gevolgd werden. De totale opleiding (als ama teur) c-mvat 6 graden, steeds met een studieduur van 1 Va tot 2 jaar per graad. Zeals met alle schoolopleidingen moeten wij er rekening mee houden dat er bij sommigen onvoldoende aanleg of werklust aanwezig is om toegelaten te kunnen werden tot een vervolg kursusjaar. In alle gevallen zal dat praktisch zeker al tijdens de opleiding geble ken zijn. Het ligt in dc bedoeling de ouders tijdig en wellicht zo mogelijk eerder dan in het verleden op de hoogte te brengen van het feit dat de vorderingen te gering zijn en dat daarem zowel aan de leerling als aan de ouders medegedeeld moet worden dat de verwachting is dat voortzetting van de opleiding niet mogelijk zal zijn. Terwille van de kansen van dege nen die de aanleg en ijver hebben is het gewoon noodzakelijk deze ogenschijnlijk strenge normen te hanteren. Er moet met de beschik bare middelen getracht worden zo veel mogelijk opleidingskansen te scheppen. Mocht er niettemin onduidelijk heid bestaan of behoefte aan een na der gesprek dan zijn de dirèkfeur en de docenten graag bereid aan de ouders nog verdere uitleg te geven. Men gelieve dan even een afspraak te maken. De telefoon van de schóól is 5320. De school is gevestigd in het oude gemeentehuis, ingang aan de achterzijde via de Julianasingel te bereiken. In zijn vergadering van vorige week heeft het college van bur gemeester en wethouders be sloten tot het laten plaatsen door Speciaal Transport Deurne b.v. van een drietal glascontai ners. Deze komen te staan nabij het winkelcentrum Brukske, in het winkelcentrum Veltum en in Venray-centrum. Met het plaat sen van deze glascontainers wil het gemeentebestuur de bevol king stimuleren zich milieube wust te gedragen. Het glasprobleem heeft zich aan gediend op het moment, dat tal van fabrikanten zijn afgestapt van het heffen van statiegeld op flessen. Bij statiegeldflessen deden zich proble men voor met betrekking tot het innemen, sorteren en schoonmaken van dit gebruikte verpakkingsglas. Uit financiële overwegingen ging de industrie over tot het gebruik van het z.g. weggooiglas. Daarmee werd in feite het pro bleem verlegd naar de gemeenten, omdat de gebruikers het weggooi glas in de plastic vuilniszak depo neerden. Door de glasscherven scheuren de plastic vuilniszakken, waardoor de straat wordt vervuild. Bovendien lopen de vuilophalers het gevaar zich aan het glas te verwon den. Eenmaal op de stortplaats ge bracht blijkt dat het glas een niet composteerbaar bestanddeel is. Men blijft er „eeuwig" mee in de grond zitten. Omdat de overheid en de in dustrie door b.v. standaardisatie van de glasverpakking er niet in slagen het gebruik van retour-glas te sti muleren, hebben milieubewuste ge meenten besloten tot het inzamelen van weggooiglas in containers, i Ook de gemeente Venray heeft zich nu aangesloten bij deze gemeenten, die dit glas verzamelen en als grond stof aanbieden aan de glasindustrie. HERGEBRUIK Het in de containers ingezamelde weggooiglas wordt afgevoerd naar de glasfabriek, waar het na te zijn gebroken, weer dienst doet als grondstof voor de fabrilkage van nieuw glas. Hiermee wordt dan te vens een ander milieu-aspect ge diend. Immers die winning van nieu we grondstoffen (zand, soda en kalk) leidt tot aantasting van het natuur lijke milieu in de gebieden waar deze grondstoffen worden gewonnen. Bovendien zijn energiekosten ge moeid met het vervoer van deze grondstoffen over doorgaans lange afstanden. Uit de ervaring, welke tot nu toe in verschillende gemeenten zijn op gedaan, blijkt, dat het haalbaar is om 30°/o van het wegwerpglas met containers in te zamelen. Ook in Venray is intussen al ge bleken, dat het inzamelen van glas (bij het winkelcentrum in Veltum staat reeds enkele jaren een glascon tainer) succesvol is. MILIEUBEWUST Het gemeentebestuur hoopt, dat door het plaatsen van de drie con tainers de bevolking wordt gestimu leerd zich milieubewust te gedragen. De containers worden geplaatst in demiddellijke nabijheid van super markten. Het publiek kan dan eerst het afvalglas in de container gooien, voordat men gevulde flessen gaat halen. Het is niet ondenkbaar, dat straks de gemeente overgaat tot het plaat sen van meer glascontainers wan neer de proef met de drie containers VOORWAARDEN Wanneer men dan toch milieube wust het afvalglas in de container gaat werpen is. het belangrijk, dat men aan een paar dingen denkt. Wil het afvalglas geschikt zijn voor her gebruik, dan mogen de flessen niet verontreinigd zijn .Dat betekent dus, dat de flessen eerst schoongespoeld moeten worden voordat ze in de con tainer verdwijnen. Verder is het noodzakelijk, dat de flessen worden ontdaan van metalen doppen en kurken. En tenslotte: de flessen behoren IN de container te worden gegooid en niet ER NAAST. Voor gemeenfevragen naar de gemeente voorlichting vragen Per 1 januari 1978 zijn bij de ge meentelijke vrijwillige brandweer de volgende brandweerlieden bevor derd: tot onderbrandmeester: de heren L Hermsen en J. van den Heu vel, die per gelijke datum zijn benoemd tot bevelvoerder, we gens het vacant worden van twee bevelvoerdersfuncties tot hoofdbrandwacht: de heren C. Jansen en W. Thijssen. die per gelijke datum als gevolg van het vorenstaande zijn benoemd tot assistent-bevelvoerder, en de heren M. Arts, H. Clevers, W. Ewals en L. Joosten; tot brandwacht le klasse: de he ren G. Pelzer, C. van Rooij, W. Sassen en G. Verdonschot. Met ingang van 1 december a.s. is het vervoer van wettelijk aangewezen gevaarlijke stoffen in Noord Limburg aan strikte roi:fes gebonden. Vrije routes voor doorgaand verkeer zijn de A 67 (E-3) en de Midden Peel- weg, met aansluitend de Riiks- weo vrnaf Kessel in zuidelijke richting. In de gemeente Venlo is een vrije route aangewezen in het uiterste oosten van de stad om het nrensverkeer naar en van de A 67 (E-3) aansluiting te geven. Alle vervoer van aangewezen ge vaarlijke stoffen over andere dan deze vrije wegen is aan een onthef fing (vergunning) gebonden. Voor het verkrijgen van een ontheffing is voor alle achttien Noordlimburgse gemeenten één meldingsnummer in gesteld, dat dag én nacht bereikbaar is. Dit meldingscentrum bevindt zich in het politiebureau van Venlo. Lo- hofstraat 12, tel. 077-14551. Voor geregeld vervoer van gevaar-" lijke stoffen van vaste producenten resp. naar vaste afnemers, kunnen vergunningen op jaarbasis worden verleend, waarbij een bepaalde ver plicht te rijden route wordt aan gewezen. De vrije routes zullen wor den aangegeven met het bekende oranje bord met daarop een zwarte bol en een forse pijl. Op autosnelwegen, zoals in Noord- Limburg de A 67 (E-3) en auto wegen (zoals de Midden Peelweg) worden z.g. vóór-waarschuwingsbor den geplaatst: een oranje vierkant met een zwarte bol. De pijl onder deze borden verwijt naar een afrit (oprit) waar aansluiting op een an dere vrije route mogelijk is. In een eerste oplaag van 10.000 folders zijn vervoerders van gevaar lijke stoffen nauwkeurig op de hoog te gesteld van de vrije route in Noord Limburg en hoe gehandeld moet worden als men van deze vrije route moet afwijken. Voor zover per 1 december a.s. nog niet alle borden door Provinciale Waterstaat zijn geplaatst, wordt de vervoerders verzocht, zich toch reeds te houden aan de vrije routes, als in de folder aangegeven. De Kringraad Bescherming Bevol king heeft ongeveer drie jaar ge werkt om voor de achttien Noord limburgse gemeenten een regeling voor te bereiden, waardoor het ver voer van gevaarlijke stoffen in deze regio tot aanvaardbare risico's voor de bevolking blijft beperkt. Het ligt in de bedoeling het ver dere beheer van deze thans gereed gekomen regeling over te hevelen naar het Gewest Noord Limburg. Met ingang van woensdag 7 de cember a.s. zal in het kader van de reconstructie Langeweg/Pasloor Rut- tenstraat het kruispunt Langeweg/ Kempweg voor alle verkeer worden afgesloten. Wanneer de weersom standigheden dit toelaten zal dan worden begonnen aan de reconstruc tie van het gedeelte Langeweg en Pastoor Ruttenstraat tussen de Kempweg en de Langstraat. Vanaf die dag zal het kruispunt Merselose- weg/Langeweg weer open zijn voor alle verkeer. De werkzaamheden zijn thans zo ver gevorderd dat het gedeelte Lan geweg tussen de Frans Michelsstraat en de Merseloseweg helemaal klaar en derhalve weer berijdbaar is. Ondanks het feit, dat de woning op de hoek van de Zuidsingel en de Leunseweg nog steeds niet kan wor den ontruimd, wordt op maandag 5 december tóch begonnen met het af werken van het gedeelte Zuidsingel tussen Plataanstraat en Leunseweg. In verband hiermee zal dit weg gedeelte van 5 december tot en met vrijdag 23 december voor alle ver keer worden afgesloten. In deze pe riode zal de stadsbus, komende van Brukske via Plataanstraat-Acacia straat rijden naar de Leunseweg. Collectekalender voor december 1977 10 december: Gidsen en Kabouters St. Oda (plaatselijke aktie in het ka der van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze aktie is een col- leetevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven datum is niet toegestaan. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met'bijlagen van: J. H. A. Janssen, Deumeseweg 101, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een ïpandveehou- derij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Deurnesweg 101, Ysselsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie, N nr. 15. P. Willems, Weverslo 4, Merse- Io om verguning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Weverslo 4, Merselo, ka dastraal gemeente Venray sectie B nrs. 3110 165 1193 3088 1206. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De - ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare ritting te houden op woensdag 21 december 1977 om 15.00 in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 2 december 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. E3 (A67) VENLO

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3