dize 1? nieuwe zaken op tankstation Vredepeel ^Fi 999 RNAVAL IN VENRAY GEMEENTEPRAAT Klassieke^ vloerkleden VENRAY 30 jaar geleden n ariaens sport: Aanvullende uitkering tot minimum-loon WIJS PEEL EN MAAS uw weekblad raadsbal zaterdag op het programma NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Oudere zelfstandigen krijgen hulp van Algemene Bijstandswet Éénrichtings verkeer op Kruitweg gewijzigd thofriassenE Jl rpagina) 15 de vuistregel m ng gemiddeld ,pfc kind aan de eleverd" voor \met de kleu- it jaar. Ook dat een loor eenderde l woningen, ondfd wordt moet j ei lik aanbreken Zo van leerlin- dat lijkt ons Tlachte. ij ons af, of het behoud van de scholen op dorpen niet in de eerste plaats een zaak is voor de schoolbesturen en de ouder comdté's. Het lijkt ons, dat kinderen uit een bepaald kerkdorp niet in dat kerk dorp op school gaan of onderwijs ge nieten op een school in een ander, groter kerkdorp. Indachtig hetgeen onlangs is ge beurd door het schoolbestuur van de Vredeskerk, dat geprobeerd heeft de ouders te bewegen hun kinderen naar de min of meer leeglopende scholen binnen de singels te laten gaan (scholen onder hetzelfde school bestuur), zou men op de kerkdorpen ook eens kunnen proberen de ouders van de kinderen, die elders op school gaan, van het belang van h,un eigen dorpsschool te overtuigen. Het is maar een idee, dat mis schien uitgeprobeerd zou kunnen worden in het belang van het be houd van het onderwijs op de kleine dorpen. Opnieuw wordt het winkelcen trum uitgebreid door de vestiging van een nieuwe zaak. Het betreft hier een Kado-Art-Shop welke ge vestigd is op de Grote Markt 17, in het voormalige pand van tandarts Peeters. Naast een ruime keuze in kadoo- artikelen en byouterieën, is er een galerie, terwijl medio december ook lederen artikelen het assortiment komt uitbreiden. De opening heeft heden donderdagavond plaats, ter wijl de verkoop vanaf vrijdag be gint. Eveneens vrijdag start de verkoop in de nieuwe patisserie annex tea room van de heer Broekmans aan de Pa tersstraat 10. De voormalige schoenhandel Rooyakkers heeft hier, door het aannemingsbedrijf Gebr. Janssen, een dusdanige verandering ondergaan, dat de zaak amper her kenbaar is. ii nstreeks acht tankstation- „ig met het Midden Peel- gen tanks ta- at hij naar de >en, stond er >ening van het ibekende man, 20 jaar. Deze 3 gemaakt met hoofd. Di- n nog twee dezelfde leef- ibaar door een Aofd. Alle drie >istool op hem alarmpistolen jl een van het om schrik aan icht schot af- ie heer van Lipsig naar binnen te gaan en eis ten geld. Aanvankelijk gaf de heer van Lips'ig, die zich niet bang toon de, het wisselgeld, zijnde „een bedrag van 300 gulden, maar daar nam het drietal geen genoegen mee en onder bedreiging van de pistolen wees van Lipsig het overige geld aan. Dat bleek een bedrag van 1430,- te zijn. Voordat het drietal vertrok werd nog eerst de kabel van het telefoon toestel uit de muur getrokken. Het drietal liep vervolgens in de rich ting van de bossen. Het is niet onmogelijk dat het drietal daar ergens een auto had staan en vandaar zijn weggereden. Het is mogelijk dat er personen zijn geweest die het optreden van het drietal hebben gezien, dan wel waar ze in de auto zijn gestapt. Deze worden verzocht zich in verbinding te stellen met Venrays politie Het signalement van de daders is bekend. Vrij spoedig nadat het drietal ver dwenen was, werd Venrays politie van de overval in kennis gesteld en hoewel deze direkt met een onder zoek op grote schaal is begonnen, is het hun nog niet gelukt de daders te achterhalen. Daags daarna is de heer van Lip sig weer gewoon doorgegaan met zijn werkzaamheden aan het tank station. Hij hoopt echter dat dit de eerste en laatste keer is, dat hij bij een overval werd betrokken, want al is het niet schrikachtig, het gaat je niet in de kleren zitten. grotestraat 18 venray 04780-1253 t Vastelaovend igeven op de i beruchte da lelfde. iepen voor een gevolgd door |en in ruimere raren, aan de- Dat be lt voor de toe kond een meer wil geven. op deze met het af- die 5 jaar laid had .Des- n Vorst Jan Thomassen er tsvervanger het aan te hebben, s de Raad van oed bevallen te ukke jaren ge- i achtte hij zijn en, en gaf hij n Meen ander, lebi Piëlhazen ver hezen diensten van Groot- ecoratie in de Piëlhaas, die in ig maar werd n Vorst Karei d van Elf tering aan deze i kristallen inioren Convent de scheidende Toen werd aan de leden de nieu we Vorst voorgesteld. Uit het lijstje van 4 of 5 geschikte kandidaten was uiteindelijk Geert Mulders gekozen en. hij liet al direkt merken over ge noeg momdfiat te beschikken om de ze taak naar behoren te kunnen run- In Leunen vierde afgelopen week end de plaatselijke vastelaovesver- eniging 't Knölleke zijn tweede lus trum: tweemaal elf jaar. Dat trok van ver uit de omtrek vele vastel aovesverenigingen, die jubilarissen kwamen gelukwensen, maar ook de eigen Leunse bevolkihg gaf blijk van grote genegenheid met het be stuur, en was dan ook ruim verte genwoordigd. Dat Piet Beckers, bij deze gelegenheid extra in de belang stelling stond vanwege zijn 22-jarig aktief bezig zijn met de Leunse car naval spreekt vanzelf. Voor het komende weekend (za terdag 19 november) staat op de car navalskalender het grote Vorsten- raadsbal van de gezamenlijke Ven- rayse vastelaovesverenigingen en dat zijn er nog al wat. Dit oamava- listisch gebeuren heeft plaats in Prinsenhof. De Venrayse Hofkapel, de Fidele Rosenthaler uit Merselo en de Pierottengarde verlenen er him medewerking. Op deze avond zal de nieuwe Vors (Geert Mulders) wor den geïnstalleerd door de burge meester van Venray. Gezien de aanwezigheid van alle Venrayse vastelaovesverenigingen met hun aanhang én de grote be langstelling van de Venrayers voor dit gebeuren, belooft het een echt drukke en gezellige avond te wor den. En daarmee is het voorlopig weer stil aan het camavalsfront. De Piël haas heeft eerst op 7 janu airhaar volgende publieke optreden met de Prinsenproklematie, een week later gevolgd door Circus Mök. Van tus sentijdse aktiviteiten van de andape Venrayse carnavalsverenigingen hou den wij u tijdig op de hoogte. Oudere zelfstandigen, die aan de slag willen blijven kunnen in aanmerking komen voor een aanvullende uitkering tot het minimumloon. Dit is mogelijk geworden door het in werking treden van de Rijksgroepsregeling oudere zelfstandigen met ingang van 1 oktober 1977. Uiteraard zal men om voor deze aanvullende uitkering in aanmerking te komen aan een aantal bepalingen moeten voldoen. Op de eerste plaats zal men min- •stens 58 jaar moeten zijn. maar de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt Daarbij zal men in staat moeten zijn om ook in de toekomst uit het bedrijf of beroep tenminste een inkomen te halen van 12000, (voor 1977) Dit bedrag wordt jaar lijks aangepast. De arbeidstijd zal geheel gebruikt moeten-worden voor het beroep of bedrijf, terwijl men moet voldoen aan de wettelijke ver eisten voor het beroep of bedrijf, dat bovendien al minstens vijf jaar moet zijn uitgeoefend. En als laatste vereiste is gesteld, dat men over een goede boekhouding moet beschikken. ALLE INKOMSTEN Bij het vaststellen van de aanvul lende uitkering wordt rekening ge houden met ALLE inkomsten. Ook de inkomsten van de echtgenote worden hierbij meegerekend. Verder wordt gekeken naar: de lasten, die voor 'n zelfstan dige hoger zijn dan voor een werk nemer (b.v. de premie voor een ziek tekostenverzekering) de voordelen, welke een zelf standige soms heeft als bepaalde be drijfsmiddelen privé worden ge bruikt (b.v. telefoon, levensmidde len); het vermogen, dat bestemd is voor het bedrijf (maar binnen zeke re grenzen ook voor de oudedags voorziening of privé-gebruik). Dit moet evenwel, beneden een bepaald bedrag blijven. In 1977 bedraagt dit z.g. vrijgelaten vermogen maximaal 130.000,—. De waarde van het onroerend goed dient door taxatie te worden vast gesteld. De gemeente kan hierover nadere 'inlichtingen geven en b.v. zeggen hoe groot het vrij te laten privé-ver- mogen mag zijn. Voor aanvragen kan men terecht bij de afdeling Sociale Zaken ten gemeentehuize. Daarbij dient de boekhouding over de laatste drie ja ren te worden overlegd. Men kan dit zelf doen. maar ook laten doen (b.v. voor boeren en tuin ders door de districtsboekhouder of door de Regionale Dienstencentra of Borgstellingsfondsen voor de mid denstand). Als men verwacht, dat het inko men in de komende tyd onvol doende zal zjjn, moet NU een aan vrage worden ingediend. De uit kering kan namelijk pas beginnen na de aanvrage en kan niet be trekking hebben op de periode daarvoor. DE UITKERING Het eigen inkomen wordt aange vuld tot de z.g. normbedragen van de bijstandswet (minimum-toon). Deze bedragen worden ieder half jaar aangepast en via advertenties in de dagbladen bekend gemaakt. Zo ontvangt een echtpaar (zonder kinderen) sinds 1 juli 1977 maximaal 955,90 per maand en een alleen staande 649,70 per jaar PLUS de premie voor een vrijwillige verze kering bij een ziekenfonds PLUS een vergoeding voor de woonkosten. Bij een huurhuis is dit bedrag gelijk aan de „kale huur", verminderd met een eventuele huursubsidie. Bij een eigen huis is dit gelijk aan de hypotheekrente, eigenaarsonder- houd. straat- en grondbelasting e.d. PLUS een vakantie-uitkering van 69,70 voor een echtpaar en 48,80 voor een alleenstaande per maand. De bijstand wordt per boekjaar definitief vastgesteld, zodra het jaar inkomen uit bedrijf of beroep aan de hand van de boekhouding bekend •is. Het eventueel teveel betaalde moet dan worden teruggegeven. Als te weinig is ontvangen, wordt dat bij betaald. Men moet er wel aan denken, dat men voldoende en juiste inlichtin gen verschaft; tijdig een goede jaarrekening overlegt en voldoet aan verder door de gemeente te stellen voorwaarden. Gaat men op deze punten zijn boekje te buiten, dan is het gevaar levensgroot aan wezig, dat de uitkering wordt ver laagd of beëindigd. Zwembad vrijdag na 18 uur dicht Het gemeentelijk overdekte zwem bad is a.s. vrijdagavond na 18.00 uur gesloten in verband met de feest avond van het gemeentepersoneel. In zijn vergadering van woensdag 16 november 1977 heeft het college van b. en w. besloten nóg een tijde lijke verkeersmaatregel te treffen in verband met de reconstructiewerk zaamheden aan de Langeweg. Deze tijdelijke verkeersmaatregel houdt in, dat het eenrichtingsverkeer op de Kruitweg zodanig wordt veranderd, dat het verboden is met ingang van woensdag 15 november de Kruitweg in te rijden vanuit de richting Mer- seloseweg. Aanwonenden zijn uiter aard van deze tijdelijke maatregel uitgezonderd. Deze gewijzigde situatie zal duren tot 14 januari 1978 of zoveel langer of korter als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na van daag in beroep gaan bij de Konin gin. Het beroepschrift moet dan wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Limburg. In verband met het bovenstaande is het gced er nog eens op te wijzen, dat het Kruispunt Merseloseweg/ Langeweg niet te gebruiken is. Om van en naar het centrum te komen zal men via de Hoenderstraat moe ten rijden. Vanaf de Kruitweg kan men niet meer op de Langeweg kernen als men uit de richting Merseloseweg komt. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij besluit d.d. 25 oktober 1977, nr. 1730, van de raad dezer gemeente, is vast gesteld de „Routeringsverordening verveer gevaarlijke stoffen" wel ke verordening in het gemeentehuis (kamer 119) ter inzage ligt en dat ter uitvoering van die verordening bij hun besluit d.d. 9 november 1977 nr. 1795, met ingang van 1 december 1977: 1. wordt aangewezen als route, waarlangs de gevaarlijke stoffen als bedoeld in het tweede en der de lid van randnummer 10.501a- NE van bijlage I (VLG) van het Reglement Gevaarlijke Stoffen (Stbl. 1968, 207) zonder ontheffing mogen werden vervoerd: de doorgaande route Midden- Peelweg, gevormd door de plaat selijk bakende wegen: Putten weg, Lovinckplein (ged.), Jan Poels- weg, Peelweg en Ripsëweg; zoals deze wegen eri weggedeelte in rode kleur zijn aangegeven op de bij dit besluit behorende kaart en in voorkomende gevallen met inachtneming van tijdelijke ver- keersomleggi ngen 2. wordt aangewezen als „Meldings- eemtrum Gevaarlijke Stoffen", waaraan aanvragen om onthef fing als bedoeld in artikel 5 van de Routeringsverordening vervoer gevaarlijke stoffen dienen te wor den gericht: Meldingscentrum voor het vervoer van gevaarlijke stoffen in Noord-Limburg, bu reau gemeentepolitie, Lohofstraat 12 te Venlo, telfoon 077-14551. Venray, 10 november 1977 Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray berichten, dat op 26 oktober 1977 van de obligatielening der ten laste van deze gemeente uitgegeven obligatielening ad 200.000.de na volgende nummers zijn uitgeloot: 51 - 77 elk ad 1.000,—: 159c - 163 c elk ad 100,—. De uitbetaling geschiedt, op het bijkantoor van de Nederlandse Cre- dietbank n.v. te Venray, alsmede de in de gemeente Venray gevestigde Rabobanken tegen overgave van de uitgelote obligaties met de daarbij behorende, per 1 februari 1978 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ont brekende coupons wordt op het op de obligaties af te lossen kapitaal in mindering gebracht. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 februari 1978 Venray, 26 oktober 1977 HINDERWET I Openbare kennisgeving verzoek^^ om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. M. Colbers, Blakterweg 4a, Oirlo om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een kippenfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting Blakterweg 4a, Oirlo, kadastraal gemeente Ven ray sectie R nr. 610. W. A. J. Winnen. Meester de Haanstraat 1, Leunen om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Overloonseweg (ongen.) ka dastraal gemeente Venray sectie C nr. 7620. Van de Ven Automobielbedrijf B.V.. Kaldenkerkerweg 17b, Venlo, om vergunning ex art. 6a der Hin derwet tot het uitbreiden/wijzigen van een herstelinrichting van motor voertuigen, opslag- en verkooppunt van motorbrandstoffen, annex een showroom. Adres inrichting: Leun se weg 47a, kadastraal gemeente Venray sectie L nrs. 1761 1984 1986. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden, op woendsag 7 december 1977 om 15.00 in het gemeentehuis,^ Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 18 november 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. uit PEEL EN MAAS: VAN 15 NOVEMBER 1947 No. 46 In Venray bestaat reeds van om streeks 1400 af het St. Nicolaas-gilde welk als taak heeft te zorgen, dat de goede H. Man elk jaar ons dorp komt bezoeken. Dit bezoek is reeds van oudsher, door de H. Man vast gesteld op zondag voor zijn feestdag 6 december. De laatste samenstel ling van het Gildebestuur bestond uit de volgende personen: Vincent Pijls, Nicolaas Bekkers en Antoon van Meyel, welke leden inmiddels zijn overleden, terwijl simds 1924 Bern. Kruysen het secretariaat waar neemt en H. Clephas sinds 1917 lid is. Beide laatst genoemde personen hebben vele jaren veel en goed werk verricht voor het Gilde. Zij werkten vol enthousiasme voor dit grote kin- der-gebeuren, waarvoor wij hen uiterst dankbaar moeten zijn. Tans is het Gilde jong leven inge blazen en de heren Clephas en Kruy sen hebben zich als werkende leden uit het Gildebestuur moeten terug trekken en zijn als blijk van waar dering voor hun werk, benoemd tot ereleden van het Gilde. Het Gilde bestuur is momenteel samengesteld Uit de volgende personen: C. Pij ls, voorzitter; j. Oudenhoven, M. Jans sen ,H. Schaeffers en H. Goumans, leden. Op deze rust nu de mooie taak om het werk, wat reeds meer dan 500 jaren geleden werd begon nen, voort te zetten en te zorgen, dat de grote kindervriend telken jare Venray zal blijven komen be zoeken. Uit de besprekingen welke reeds hebben plaatsgehad, leiden we af, dat de goede H. Man bericht heeft gezonden, dat hij voornemens is om op zondag 30 november Ven ray te komen bezoeken. De Venray se jeugd zal dan weer een onver getelijke dag krijgen. Moge dit mooie werk steeds in ere worden gehou den. Met het nieuwe gildebestuur kwam 30 jaar geleden ook een "nieuwe" Sint Nicolaas zijn intrede in Venray doen. Deze funktie heeft dhr. Piet Muis tot en met vandaag met veel verve ver vuld. De K.J.M.V. heeft haar winterpro- gramma 1947-'48 met de meeste zorg samengesteld en biedt alles wat haar leden nodig hebben: o.a. Godsdiens tige .Culturele, Sociale en Econo- mische-Ontwikkeling op de eerste plaats en verder nog avonden die gewijd zijn aan diverse soorten sport, waaronder biljarten, ping-pang, dammen en kaarten. Voor deze spe len competitie opgesteld. Na beëin diging zal aan de diverse winnaars een aardige prijs ter hand worden gesteld. Op zeven avonden zal een spreekbeurt gehouden worden. Het gehele programma zal worden be sloten met een voetbaltoernooi, wat tevens dient als opening van het zo- merprogramma 1948. De K.J.M.V. biedt dit jaar iets dat kan bijdra gen aan de wederopbouw van de Kath. Jeugd Standsorganisaties. Ondanks het slechte weer heeft de Zang- en Toneelvereniging „Het Hei debloempje" voor een overvolle zaal ten gehore gebracht het toneelstuk „Liefde op de Boerderij" van Jac. Ballinga. Genoemde vereniging kan zich beroemen, niet alleen óp een goede keuze van het toneelstuk, maar ook op de volle tevredenheid van hen, die dit mooie stuk in zijn strakke, maar tevens opgewekte wer kelijkheid zagen beleven. Dat het „Heidebloempje" mag terug zien op een welgeslaagde avond is mede te danken aan de goede leiding die noch op zang, noch op toneelgebied heeft ontbroken. De actieve, vooruitstre vende vereniging heeft zich voorge nomen deze winter nogmaals met een toneelstuk voor het voetlicht te treden en wel op 1 en 2 februari a.s. De keuze van het te spelen stuk zal nog nader worden bekend gemaakt. In tegenwoordigheid van kardi naal De Jong zullen leden van de Tiïburgse Hogeschool-gemeenschap, tijdens een zitting van de senaat, op zaterdagmorgen 22 november om kwart vóór elf in de grote zaal van de Metropole-schouwburg in Tilburg een herdenkingsplechtigheid houden. In deze zitting zal ook de promotie van mgr. dr. H. A. Poels, oud-hóofd- aalmoezenier van de arbeid in Lim burg, tot doctor honorus causa in de economische wetenschap plaats heb ben. Prof. mag. doctor F. A. Weve O.P. is promotor. De Nederlandse Credietbank N.V. Bijkantoor te Venray, opent dinsdag 18 november a.s. een correspondent schap te Gennep. Te Maastricht slaagde voor het vakdiploma Kruidenier, mej. T. van Ham-Kusters. De Minister van Financiën heeft op gestelde vragen geantwoord, dat het onmogelijk is vergoeding té ge ven voor Duitse Marken, die mid denstanders hebben ingeleverd, al hebben de Duitsers indertijd in het niet-bevrijde Noordelijke deel van Limburg inderdaad met marken be taald. Zij die deze marken hebben ontvangen, moeten hun verlies be schouwen als geldelijke oorlogs schade (bedrijfsschade) welke niet wcrdt vergoed. De marken, die zich in Nederlandse handen bevinden, zijn overigens waardeloos, zodat ook op grond daarvan geen schadever goeding kan worden toegekend. Zoals uit het verslag van de raads vergadering o.m. blijkt, zal Venray binnenkort een nieuwe industrie rij ker worden en wel een wasserij, wat alweer een bewijs is, dat we lang zaam maar zeker de „dorpsschoe nen" ontgroeien. Een dergelijke nut tige inrichting, die vooral onze huis moeders zal interesseren, waren we nog niet rijk. De plannen zijn nu klaar, de grond is beschikbaar en als alle instanties hieraan hun me- dewreking willen geven, dan zal on getwijfeld binnen niet al te lange tijd deze nieuwe wasserij „De Peel- parel" aan verschillende Venrayse mensen weer werk verschaffen, ver schillende huismoeder werk uit de handen nemen en daardoor Venray weer sneller als Parel doen herrij zen! Voor de dankbaarheidsactie had den we deze week gedacht de eerste duizend gulden te bereiken. Over het algemeen valt het geldinzamelen wel mee .Vorig totaal: 734,07. Collecte Leunseweg 62,35, collecte Veltum 28,53, idem Kruisstraat en St. An- toniusstraat 26,31, Stationsweg ge deeltelijk 57,91. Totaal 909,17. Te Oirlo zal op 18 en 19 novem ber de afd. Oirlo van het Limburgs Thuisfront een filmavond geven in de noodzaak van de L.L.T.B. afd. Oirlo. De toneelvereniging van Smakt zal morgen zondag te Wanssum in het Bondslokael opvoeren het to neelspel „Haat".

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3