J VAKATURE- BANK de 3 eling Sportcomplex in Overloon kan worden afgebouwd Boekhandel v.d. Munckhof - Venray Met i eenAdler rijfbol-machine ioorjebijna niets van het typegehxid. A k ST. NICOLAAS IN VENRAY Kruitweg blijft Kruitweg ie gemeenteraad Vierlingsbeek Pierottengarde Venray naar de Europese kampioenschappen 'n echte St. Nicolaas-topper ADLER KOFFERSCHRIJFMACHINE Bndel v.d. Munckhof - Venray ebberink Nieuws uit Overloon Volks- trauertag Spreekuur wethouders Nierstichting 28 Telefoon 04780-2727 El is om een demonstratie en win en passant 2 weken gratis wintersport. .2 TE Tissi TUIf va soj pl rlingsbeek gehou- in ng werden naar wj er door verschil - :0 gestelde vragen van Heusden de Broefc11 gegeven: b-9-9 en rond de bouw sit het sportpark te TtfHi een extra ver- mi vrijdag aan de T.ïoIIege zal dan in 0 an de raad trach- Rocfp te krijgen om te doen vinden. te' TVlfute in Overloon, over waren om- Gdroute een afslui- Wienjzal binnenkort in rkbestuur, welke I-;tukje eregeld. ton TE- Past. f' BI me Fat Vo TE 2xi Tel 18.t Lptttl Al zonderheden be- aanleg van het •loon op Ven college van Vier- rom tot het Pro- Noord Brabant veg blijft op het en gevaarlijk als ied. worden of en in en fraaie lin- behouden kan loud wil men ook in de gemeen- Faqofn 11 is echter een 92.000,—. ÏOLKATECHESE Hel Erj e eindstreep. Het p|a an de kosten van c0 oeden en dat zou [ave vragen van adsleden vonden ilden een verho- Statif tel. ir vond eigenlijk osekwent omdat naar het bijzon- BËjn (een katholieke de gemeenschap de onkosten, •dragen moesten LE iers' [GSRETRIBUTIE rerking van de van de vuilnis- en zal nu wor- ROh reinigingsrecht- TE^K PL Tl R biss RA d. bfim TE. Bi Ri Th. isschoppen heb- naast de vele ook een speciale voor de Vreem- tofsgemeenschap- ]t in alle ker- I0|>pelijk schrijven de titel: „Want elingen geweest". weg^ TH ie brochure be ats titel draaigt: tng". plan was deze itgaan van alle Nu dit niet t-wén de katholie- )t de hulp van de en Allochtonen- ratorum, todh waakt. In Duits- bestond een der- geruime tijd. De e zondag is niet tóe te houden, Scht vragen voor 200.000 buiten- 1 vele andere onze geloofsge- hierover meer •akt opnemen met Peters, Wanssum- (tel. 04784-253) jj delingenpastoraat DE Lorb|>ben foon TE^igratc G ,,Ci de PR an uit ei i Kta Wljp< SK n Kil verordening welke 40,per jaar gaat kcsten. Voor dat bedrag kun nen de bewoners van panden 3 collis meegeven. In de gemeente zijn dan 1684 panden. In de toekomst moet iedereen die aan een vuilnisophaal route woont, betalen. Wil men meer dan 3 colli meegeven dan zal op de colli een plakstrook, verkrijgbaar op het gemeentehuis, moeten zijn geplakt. RONDVRAAG De Stevensbeekseweg zal door v.d. Lee uit Veghel (laagste inschrijver voor een bedrag van 392.000, worden verbeterd. Daarin is ook het rijwielpad opgenomen. Mevr. Monné-Sluis sprak er haar grote verontwaardiging over uit dat de raadsleden geen uitnodiging had den ontvangen om aanwezig te zijn bij het bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan Overloon. Juist nu Har ry van Daal de koninklijke onder scheiding, het Ridderschap in de Orde van Oranje Nasau, had ont vangen was de raad daar gaarne bij geweest. Ook was men in Overloon verontwaardigd dat een kleinkind van Mr. Fr. van Thiel bloemen mocht aanbieden. Met mevr. Monné vroeg de Overloonse bevolking zich af of er in Overloon geen kinderen te vinden waren welke die bloemen hadden kunnen aanbieden. De raadsvoorzitter kon alleen maar mededelen dat hij de gevoelens van de raad zou overbrengen aan het bestuur. Hij had geen bemoeienis gehad met het verzenden van uit nodigingen. Een extra raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek was no dig om uitsluitsel te krijgen in de kwestie rond het sportcomplex in Overloon. Zoals bekend was de voetbalver eniging SSS '18 buiten haar boekje gegaan bij de bouw van een kantine in het sportpark aldaar. Er werd groter gebouwd als op de bouwteke ning stond en het geheel kwam veel duurder uit dan de 84.000,welke aan subsidie beschikbaar was. Een en ander kwam in de openbaarheid toen een aanvullende subsidie ge vraagd werd. En toen werd de bouw prompt stil gelegd. De gemeenteraad kon nu twee din gen doen: of het gebouwde slopen, of een aanvullende subsidie geven van 280.000,In het laatste ge val zou een gedeelte verhuurd kun nen worden aan de plaatselijke ten nisclub. Slopen betekende tevens dat men de geïnvesteerde 84.000, kwijt was en bovendien nog geen oplossing gevonden had voor het sportpark. Bleef dus in feite over, het alsnog beschikbaar stellen van een aanvullende subsidie. Met dat voorstel waren echter verschillende raadsleden het niet eens. En de heer Litjens had een al ternatief voorstel ingediend tot in de puntjes uitgewerkt. Maar al tij dens de vergadering bleek dat dit voorstel het vereiste aantal stemmen niet zou halen. De bezwaren tegen het gemeente- voorstel werden o.m. ook gegrond op het feit dat SSS '18 de voorge stelde huursom te hoog vond. Deze bedraagt voor de voetbalvereniging ƒ13.030,per jaar en voor de ten nisclub 6.515,—. Die bezwaren te gen de huurprijs en het hoge sub sidiebedrag konden wel eens konse- kwenties hebben bij andere vereni gingen. Het zal inderdaad voor genoemde verenigingen niet gemakkelijk zijn Het geschiedde allemaal in één kwartiertje, maar de dagvaarding van de officier van justitie loog er niet om: brandstichting, ordeversto ring, mishandeling van een ambte naar in funktie, geweldpleging, over treding van de vuurwapenwet. po ging tot insluiping en braak 'en de politie belemmerd in de uitoefening van haar funktie. Verbaasd nam de publieke tribune de schriele jongeman op, die deze waslijst op zijn geweten had gela den. De datum van hettrieste ge beuren gaf echter al enige ophelde ring. Het was op de late avond van de koninginnedag geweest, dat deze verdachte, na overvloedig cafébe zoek ,een „happening" ging organi seren. Daarvoor beklom hij de tre den van een gebouw, dat hij abusie velijk aanzag voor het raadhuis van een naburige gemeente en hield een toespraak. De tekst hiervan is helaas in 't feestgedruis en de toejuichin gen van een aantal brooddronken vrienden onder aan het bordes ver loren gegaan. Maar deze oproep tot trcuw aan het oranjehuis of omver werping van monarchie is hier niet van belang. Belangrijker is dat verdachte aangemoedigd door het stormachtig gejuich beneden hem besloot een vreugdevuur t.e entsteken. Daartoe goot hij enkele flessen spiritualiën leeg over de houten balustrade en stak er de brand in. Voorts sloeg hij het ruitje van de voordeur in, om de burgemeester uit zijn tent te ha len. Daar binnen vond hij echter geerj burgemeester, maar wel een potige bewoner, die hem wel een wandelstok zijn huis uitsloeg. Ondertussen kwam ook de politie om het „oproer" te dempen. Maar de rijkspolitieman die de onverlaat in de kraag wilde vatten, werd ge slagen en gestompt en pas na een flink gevecht konden enkele wacht meesters het mannetje overmeeste ren. Bij fouillering werd er nog een ongeladen revolver op hem gevon den. „Hij had al een tik", zei vandaag een der getuigen vergoeilijikend. „Daarom hoeft hij nog geen tik ken uit te delen", vond de politie rechter. ,,'t Was een tik-in", verklaarde de verdachte. Dat was een vreemd woord voor de griffier. „Dat is zoiets als drive- in, teach-in en, ehpreek-in", lichtte de verdachte nader toe. „Bréék-in zul je bedoelen", vulde de officier aan. „Neenee, meneer de hoofdofficier, ik wou pertinent niets inbreken. Ik wou een preek weggeven voor ieder een. Daarom moest ik de aandacht trekken." „Dan zal ik hier ook eens een preek weggeven, maar dan voor u alleen!" zei de „hoofdofficier". En zijn preek trok de aandacht van iedereen die aanwezig was, want hij hekelde op felle wijze het optreden van deze herrieschopper, die een zo genaamde politieke boodschap op onverantwoorde wijze verpakte in een ontoelaatbare straatschenderij en huisvredebreuk, daarbij niet aar zelde om andermans eigendommen in brand te steken en politiebeamb ten in de uitoefening van hun func tie te lijf te gaan. Het mankeerde er nog maar aan, dat hij dat ge vaarlijke vuurwapen ook gebruikt had. Als afschrikwekkend voorbeeld eiste de officier een gevanger.isstr^ van drie maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en ver beurdverklaring van de revolver. „Maar meneer", schrok de gewe zen held, „voor die onnozele woor den op een feestavond en zo'n feestavond en zo'n vreugde vuur tje...." „Het waren toch niet zulke onno zele tikken", oordeelde de politie rechter. „De wachtmeester heeft en kele dagen geen dienst kunnen doen en de balustrade moest worden ver nieuwd na die brandstichting. Dan hebt u nog schade veroorzaakt aan de voordeur en aan de kapstop van dat perceel waar u binnendrong ,,'t Was een tik-in!" „Nou goed, dan is dit een cel-in." En de rechter vonniste conform. tijd. noodwinkel Schoolstraat ook voor St. Nicolaas- geschenken uw ad res om resp. 250,en 125,per week op te brengen. Toen het dan uiteindelijk op stem ming aankwam, bleven de raads leden Litjens, Koopmans, Bartels en Franssen tegen het voorstel De an deren vonden het wel goed en dus kan de kantine verder afgebouwd worden. Aan deze vergadering, die feitelijk speciaal bedoeld was ter behande ling van het sportcomplex Overloon, werd nog gauw een agendapunt toe gevoegd. Dat betrof dan de verho ging van legesgelden. Of dat was om de tekorten op het vorige agenda punt te dekken, stond er niet bij vermeld. Mede ter gelegenheid van het 2 x 11-jarig bestaan van de carnavals vereniging „De Pica's", mocht de garde van deze vereniging ,.De Pie- rotten" j.l. zondag 'het eerste inter nationale showdanstoernooi organi seren. De schouwbrug van het psy chiatrisch centrum St. Anna was hiervoor een uitermate geschikte gelegenijedd. Tanzmariechen uit Nederland, Bel gië en Duitsland namen aan dit toer nooi deel. In de categorie t.m. 11 jaar werden 22 solodansen uitge- voedr, gevolgd door 14 solodansen in de categorie t.m. 15 jaar. Vervolgens kwamen voor het voetlicht 5 junio ren dansparen; 19 dansgroepen; 6 junioren showgroepen; 11 solo tanz- marjechen; 5 senioren dansparen en 7 senioren showgroepen. Het geheel werd een wervelende show en ge tuigde van een perfekte organisatie, welke terecht alle lof kreeg toege zwaaid. De afdeling ontspanning van St. Anna had in deze organisatie eveneens een aandeel. We twijfelen er niet aan of Ven ray zal in de toekomst nog wel eens meer een dergelijk toernooi mogen organiseren. De uitslagen van de Venrayse gar den en die uit de omgeving waren als volgt: Dansgroepen Junioren D: 3e prijs Pierottengarde, de Pica's Venray 27.1 pnt. Showgroepen Junioren E: 2e prijs Pierottengarde, de Pica's Venray 272 pnt Deze groep zal mee dingen aan de Europese kampioen schappen. 3e prijs Pierottinnekens ,de Pica's, Venray 26.8 pnt. Hoogste aantal punten Junioren- toernooi: Toos en Rinus Snijders, 't Eikske, Schaesberg met 28 punten. Dansgroepen Senioren C: 2e prijs Prinsengarde Den Dreumel, Horst 27.6 pnt Showgroepen Senioren D: le prijs Prinsengarde Den Dreumel, Horst 27.5 pnt. Hoogst aantal punten Senioren- toernooi: Annemarie van Rooy en Willy van Gestel, de Koelköp, Heerlen 28.1 pnt. Op zondag, 20 november, is het weer zover en komt St. Nicolaa§ Venray bezoeken. Het programma ziet er als volgt uit: rond twee uur vertrekt de Sint vanaf hotel de Burggraaf naar het oude stadhuis waar Hij door de bur gemeester wordt ontvangen. Na de gebruikelijke toespraken, de St. Nicolaasliedjes en het strooien volgt Hij de route: Marktstraat, Schoolstraat, Leeuwstraat. Lang straat, Paterslaan, Patersstraat, Gro testraat naar Hotel de Zwaan op de Markt waar de optocht wordt ont bonden. RESTAURANT VLAKWATER^" is heden vrijdag wegens reservering GESLOTEN St. Nicolaas bezoekt Overloon Ook dit jaar zal de Goed Heilig Man Overloon met een beozek ver eren en wel op zondag 20 novem ber a.s. Dan zal de Sint met zijn Pieten feestelijk worden ingehaald en wel ojn 14.00 uur aan de Raayse- weg. De fanfare, gilde en ponyclub zullen hem begeleiden op zijn tocht door het dorp. Winkelaktie Tijdens de St. Nicolaas-aktie zijn de winkels geopend: van maandag 28 nov. t.m. vrijdag 2 dec. tot 21.00 uur. Op 5 dec. zijn de winkels om 17.00 uur gesloten. Ver j aardagenaktie De maandelijkse verj aardagen aktie, ten bate van de jeugd van Overloon, heeft in de maand oktober ruim 800,opgebracht. In zijn vergadering van 22 oktober besloot het college van b. en w. het gedeelte Kruitweg, dat vanaf de Langeweg in westelijke richting loopt, de naam „18 oktoberstraat" te geven. Deze naamsverandering werd door het college nodig gevonden omdat na de reconstructie van de Langeweg het westelijk gedeelte van de Kruitweg niet meer zal aanslui ten op het gedeelte Kruitweg tussen Merseloseweg en Langeweg. De nieuwe naam was ontleend aan de datum, waarop Venray in 1944 werd bevrijd. Men meende, dat deze naam passend was in de wijk, waar de straatnamen zijn ontleend aan personen, die in de Tweede Wereld oorlog een bealngrijke rol hebben gespeeld. Bij nader inzien is de nieuwe naam geen goede keuze geweest. De laatste tijd is n.l. sprake van terro ristische aktivïteiten door een groep. welke zich „Beweging van de 18e oktober" noemt Bovendien is geble ken, dat de bewoners van dit ge deelte Kruitweg niet bepaald geluk kig zijn met het wijzigen van de straatnaam voor dit gedeelte Kruit weg. Het in deze omgeving aktieve buurtcomité „Bemiddelend werk comité Kruithofje" (dat zich o.m. heeft beijverd voor de aanleg van een speelterrein in deze wijk) heeft het college gevraagd de naam Kruit weg te handhaven. B. en W. hebben nu besloten de oude naam toch te handhaven. Ter- wille van de duidelijkheid zullen extra borden worden geplaatst, waarbij ook de nummers van de aan dit weggedeelte gelegen panden wor den vermeld. In afwijking van vorige jaren is dit jaar (j.l. zondag) de Volkstrauer- tag op het Duits soldatenkerkhof te Ysselsteyn gehouden. Zonder aan wezigheid van Nederlandse promi nente gasten. De nieuwe beheerder van de Volksbund Deutsche Kriegs- graberfürsorge, de heer Riter, had ook geen pers uitgenodigd. Nieuwe heren, nieuwe wetten Op maandag 21 november a.s. zul len de wethouders G. Schols en J. Loonen geen spreekuur houden. De opbrengst van de kollekte van de Nierstichting Nederland, gehou den van 26 sept. t.m 2 okt. j.l., heeft een bedrag van 3.685,27 opge bracht in Venray en Oostrum. Kollektrices en allen die hieraan hun bijdrage hebben gegeven, harte lijk dank. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 15 november 1977 werden 4052 vaka- tures opgenomen in de vakature- bank; op 16 november 1977 was in 3518 vakatures voorzien, zodat er thans nog 534 plaatsen vakant zijn, waarvan 228 buiten het rayon Ven ray. Hier volgt een greep uit de vaka-; tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, (leerling) stucadoor- spuiter, opperlieden, machinaal houtbewerker, timmerlieden, (leerling) dakdekker, woningin richter/stoffeerder, uitvoerders, constructeur weg- en waterbouw, projektleider, grondwerkers, schilder/spuiter, bouwkundig cal culator, kassenbouwer, kostprijs- deskundige, technisch administra tief medewerker, aankomend te kenaar. in de metaalsektor: automonteur (leerling, le of 2e), plaatwerker/spuiter, lassers (COo, autogeenyelectrisch), slijper/po lijster, draaiers, frezers, boorders, walser, plaatbankwerker, fijn bankwerker, machinebedienden, montagemedewerkers, industrie- lakspuiters, gereedschapstempel- maker, gereedschapsmaker, gal- vaniseur, werktuigbouwkundig constructeur, (halfwas) c.v.-mon teur, service-monteur, loodgieter. in de dienstensektor: administratieve krachten, telefo- niste/telexiste, assistent accoun tant, commercieel medewer(st)er, vertegenwoordiger/inspekteur, vertegenwoordiger, leerling meu belverkoper, kok, serveerster, banketbakker, leerling slager, lera(a)r(es) AVO, consulent mu zikale vorming, verpleegkundi gen A en B, bejaardenverzorg ster, logopediste), unit.leid(st)er, bijstands-maatschappelijk werk ster, chauffeurs nationaal en in ternationaal, heftruck-chauffeur. overigen: huishoudelijke hulp, schoonma ker/maakster, magazijnbediende, produktiemedewerk(st)ers, modi- nette, tractorchauffeur, veever zorger. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re weekdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Attentie! Op MAANDAG 28 november 1977 is er géén avondspreekuur In geel of wit. Adviesprijs incl. f 318,50 f Nu tot St/ Nicolaas T Grotestraat 28 Telefoon 04780-2727

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13