:lg VEREMGINGSNIEU W S <V SC HT de e 6 PIJNTJES OP DE RAAD ZefceR tpVeteN NOG EEN BOWING- CENTRUM Tentoon stelling Boekhandel v. d. Munckhof - Venray I de >ie Muzikaal sukses Verhoeven bouwt opslagloods in Oostrum Boekenstalletje in Vredeskerk O.J.C. DE BRAK POELS Meubelen Nu reeds St. Nicolaas-topper ADLER KOFFERSCHRIJFMACHINE J hl. IJS exotische kunst in Oost rum Het Rode Kruis heeft leden nodig. PEEL EN MAAS ook üw krant Venrays Mannenkoor Limburgse Katholieke INVALIDENBOND Euterpe-nieuws Pierotten nieuws Vrouwenkontakt Veltum Limb. Vrouwen beweging Huisvrouwencontact Brukske Lezing L.G.O.G. afd. Genealogie Werkgroep Recreatie Brukske Ewi int slip.i achten is tuur in prach- achtergrond 15 -nement plaats de jachtruiters Venrayse om- ook degenen maar fietsend in de bossen zijn en mens jke omgeving irt, de jacht, ids, getraind >p 'n spoor ge- is getrokken, id slepen van De jachtrui- jnden, die zo- ipoor zijn, dat geblaf, het ijken. Hoort zijn ze het jeken van het g zijn van de n vanjie aan- i de slipjacht. t de slipjacht naam. Wilt U dan is het ireidingen in ïevr. Burgman officieel be- van de Stir- teigbeugel-cup) -pan, organisa- j ek naar het wk weiden, naast halverwege de oon. IDE s zijn bij de om U de weg 7-tal plaatsen waar U het E t meebeleven, d verloop van ^dt U. verzocht en. lebtjpruns (jacht in Dssen; rlakte; 'eelbossen (na- ossen. remonie op het dl en noorden van h h ag hebben, ho- wit Venray en om- ;a ik blij weer lie in Afrika, li, dorp Mika- de arme suk- agen, gehandi- weesjes en niet naar kom ik U alle le danken voor p weldoener en ir helaas de tijd rden zijn totaal grote dank uit van alle goeds tonen. nt ik had hon- e eten gegeven, ebt Mij te drin- Joor de weldoe- imgeving kwam ie voor zieken- dorpen) Ik was ij gekleed, ziek ij hebt Mij ver- jdens mijn ver- steun gevonden ld. En de gave missionaris zijn rgt moed kan ik it uw gaven om Brgfjden- 'dij dank en harte- iheid, blijf ik in gd. ikens 1 Occ. iraard nog geld 1739.08.918 y t.n.v. Zuster Nadat de fractievoorzitters en anderen, die zich geroepen voelden tot het houden van algemene be schouwingen op de begroting 1978, hun zegje hadden gedaan, waren er drie uren verstreken en waren er vijfenzestig bladzijden verstaanbaar en onverstaanbaar voorgelezen. De raadsvoorzitter stelde voor om het antwoord op deze beschouwingen mondeling te geven opdat dan direct een discussie kon losbranden, het geen misschien wel aantrekelijk zou kunnen zijn voor de mensen op de publieke tribune. De heer Den Brok meende, dat men beter de algemene beschou wingen schriftelijk kon houden en vroeg: „Denkt u dat hetgeen deze avond ten gehore is gebracht zo in spirerend werkt?" Waarbij wij ons dan wel afvragen, waarom hij zelf dan acht dicht aan een getikte vellen papier moest voor lezen als hij zelf meent, dat het niet inspirerend is De voorzitter van de eenmans- fraktie Achten was deze avond goed voor elf vellen algemene beschou wing, die hij in rubrieken had on- c'.ci -o;vacht. F:t word rv~n"rel niet duidelijk waarom basis en kleuter scholen en peuterspeelzalen werden ondergebracht onder „Bijstand en dienstverlening". Hij nam overigens wel aan, dat er ook ambtenaren zijn, die wel eens „balen". Hij toonde zich een voor stander van het invoeren van „baai- dagen" voor het gemeentelijk perso neel. Alleen het gemeentelijk politie apparaat wilde hij buiten een der gelijke regeling houden, opdat de toenemende criminaliteit geen hoog tij kan gaan vieren Hij vroeg het college of het al eens had geprobeerd om op handen te gaan staan om in Brukske de juiste koers te kunnen bepalen. Het daar geplaatste bord met stadsplattegrond zcu cp zijn kop staan Het overstapje van Opbouw '70 naar de fraktie Samenwerking zit de WD niet helemaal lekker, ge tuige een uitlating van de heer Thijssen. Hij wees op de verschil lende inzichten met betrekking tot de eventuele oprichting van een samenwerkingsschool in Landweert tussen de heer Den Brok en de frac tie Samenwerking. „Op die basis kan de V.V.D.-fraktie wel een plaats je inruimen voor het geachte P.P.R- raadslid de heer H. v. d. Locht", meende hij. De heer v. d. Sterren (spreken de over financiën): „Daarbij nog in te calculeren een minder rooskleu rige economische situatie, o.a. een dringende werkloosheid" en even verder: „Dit alles kan een bijdrage leveren aan de snelle economische ontwikkeling waarin wij verkeren. Wat hij bedoelde werd niet duide lijk, maar het klonk wel goed De heer Reintjes: „Er zijn voor delen van de auto in het bos'1 Ter verduidelijking voegde hij er aan toe: „Naast bereikbaarheid van de stille plekjes, maakt de auto een goed berijdbaar fietspad, waar dan ook weer dankbaar gebruik van ge maakt kan worden". Maar hij ver geet, dat een auto even zo vrolijk een goed berijdbaar fietspad ook weer in een puinhoop kan verande ren. V.V-D.-raktievoorzitter G. Thijs sen: „De kunst van het weglaten begint bij het praten en eindigt bij het decolleté. En volgens Coco Cha nel is een décolleté pas dan geslaagd als je niet zeker weet, of de betref fende dame al in haar jurk zit, of dat zij op het punt staat eruit te komen". Wat dit met de begroting heeft te maken? De V.V.D. fraktie beoefende de kunst van het weglaten en gaf zich al knippend bloot. Veel stof werd niet aangeraakt, al werden loshan gende draadjes meegenomen ter ver steviging van de hoofdlijnen in de kijk van de V.V.D.-fraktie op de zaak. De moeite van het naslaan van oude nota's van aanbieding op voor bije begrotingen had de heer Den Brok sukses opgeleverd. Hij gaf daarvan een bloemlezing: In 1975 zei het college dat onderzocht zal wor den of de materiële sterkte van de brandweer aanpassing behoeft aan de ontwikkeling van de gemeente en aan de huidige taakstelling van de brandweer. In 1976: Het toegezegde onderzoek of de materiële sterkte aanpassing behoeft aan de ontwikkeling van de gemeente en aan de huidige taak stelling voor de brandweer is gaan de. In 1977: er is een aanvang gemaakt met een brandweemota. Het laat zich aanzien dat deze nota u rond de jaarwisseling bereikt. Nota voor 1978: de verwachting is gerechtvaardigd, dat de nota in de eerste maanden van 1978 gereed zal komen „Zekerwelen" is een intussen al om bekend quizprogramma van de KRO dat op de woensdagen en vrij dagen via de radio wordt uitgezon den met als spelleider Hans van Willigenburg Om mee te kunnen doen aan deze quiz moeten luisteraars allereerst 'n antwoord geven op een vraag die zowel in STUDIO al MIKRO-gids gepubliceerd wordt; elke maand een nieuwe vraag. Uit inzendingen met goede oplos singen wijst het lot voor elke uit zending een kandidaat aan. In diens woonplaats wordt de quiz, die per lijn in het programma komt ge speeld. Pas op de ochtend van de uitzen ding hoort de kandidaat dat hij/zij mee kan doen. En als W'j nu vertellen dat op woensdag 16 november a.s. deze uitzending vanuit Venray ge schiedt, dan weten we meteen dat dan een Venrayse kandidaat het „slachtoffer" is. Wie dat zal z\jn, blijft natuurlijk geheim, maar we kunnen ons voorstellen dat we met dez eaankondiging meerdere men sen de zenuwen op hun lijf jagen. De quiz bestaat uit drie ronden. De eerste ronde om 12.00 uur bevat vijf. vragen, betrekking hebbende op de aktualiteiet,. de woonplaats van de kandidaat en op een KRO-radio of TV-programma. De vijf vragen in de tweede ronde om 12.50 uur hebben betrekking op muziek, die door het KRO-orkest, een popgroep of solisten ten gehore worden gebracht. Ieder goed ant woord wordt beloond met 25, De kandidaat kan na twee ronden dus maximaal 250,verdiend heb ben. De laatste ronde om 13.15 uur be staat uit een vraag, die slechts be antwoord kan worden met behulp van STUDIO of MIKRO-gids. Wanneer het antwoord op die laatste vraag juist is, wordt het in middels verdiende bedrag verdub beld. Bij dit spel krijgt de kandidaat een assdstent(e) die bij elke uitzending uit het in de studio aanwezige pu bliek gekozen wordt.. De assistent(e) zal voor de adviezen die hij of zij geeft in de eerste of tweede ronde, niet sontvangen. Alleen als een kan didaat in de laatste ronde het juiste antwoord geeft, ontvangt ook de as sistentie) het winstbedrag van de laatste ronde, dus maximaal 250, Per uitzending is dus 750,aan prijzen beschikbaar. Dit bedrag wordt uiteraard niet gehaald, wan neer een of meer vragen niet goed beantwoord worden. Zondag behaalde fanfare St. Ca- tharina (Leunen-Veulen-Heide) op het muziekconcours te Roozendaal in de afdeling uitmuntendheid de eerste prijs met promotie. In totaal werden 315 punten behaald, waar van 156 voor het verplichte werk en 159 voor het keuzewerk. Aan dit concours namen 20 muziekkorpsen deel. Fanfare St. Catharina behaalde er het hoogste aantal punten. Voor dirigent A. Schellens en zijn mannen een prestatie die alleszins een felicitatie waard is. Nog geer. maand geleden konden wij in dit blad mededeling doen over een in aanbouw zijnde bowlingbaan, achter de Calimerobar aan de Lang straat, waar dhr. A. v. d. Beuken nog voor vastenavond 1978 gereed hoopt te komen met deze nieuw bouw. Wij vermeldden toen ook dat er nog meerdere liefhebbers waren voor het exploiteren van een bow lingbaan, en uitkeken naar een ge schikt terrein of pand. Intussen zijn er nu plannen be kend geworden voor de bouw van een bowiingcentrum in Venray, door de heer Wiel Michie'.s Deze plannen omvatten de bouw van 3 bowlingba nen met kleedruimten, een bar en bistro'restaurant. De mogelijkheid om het aantal banen uit te breiden, is in de plannen opgenomen, welke door archiitectenkantoor Lerou op papier worden uitgewerkt. De heer Michiels. die reeds lange tijd met de gedachte liep om een bowlingbaan te verwezenlijken, meende in eerste instantie te kun nen slagen in „De Perdstai" bij de voormalige camping Vlakwater. Maar aangezien de beslissing over de besteming van dat gebied neg op zich laat wachten, werd naar een andere lokatie uitgekeken. Tenslotte koos men een bouwperceel aan de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum, dat gemakkelijk te bereiken is via we gen en station, cn waar ook een ei gen parkeerruimte aangelegd kan worden. Men verwacht dat eind augustus van het komende jaar dit nieuwe bowlingcentrum in gebruik kan wor den genomen. Daarmee heeft Ven ray dan in vrij korte tijd twee cen tra voor het beoefenen van de bow- Tingsport. Zoals gezegd zijn er nog meer gegadigden die een bowling centrum willen realiseren, maar het lijkt ons dat we dan toch wol te veel van het goede krijgen. Dit weekend, van vrijdag tot en met zondag, heeft in het Gemeen schapshuis te Oostrum een tentoon stelling plaats van exotische kunst uit de derde wereld, waarvan de netto opbrengst bestemd is voor de ontwikkelingslanden. Geëxposeerd en tevens te koop zijn oude en nieuwe voorwerpen uit Afrika en Azië, met name uit Tan zania, de Filippijnen, Thailand, Ti bet, Indonesië en China. De tentoonstelling is deze 3 dagen open van 10 tot 21 uur, en de toe gang is gratis. In de commissievergadering van openbare werken werd deze week nog gauw een puntje aan de agenda toegevoegd. Het betrof de verkoop van 3000 m2 industrieterrein aan de Hulst te Oestrum aan Verhoeven aannemingsbedrijf. Hier zou een op slagloods voor bouwmaterialen ver rijzen. De commissie had geen be zwaar en we nemen aan dat ook de gemeenteraad er eind deze maand wel mee akkoord gaat. Nu St. Nicolaas en Kerstmis weer in aantocht zijn willen wij U op het volgende attent maken. Ten behoeve van het boekenstal letje achter in de Vredeskerk, heb ben wij de hand weten te leggen op een uitgebreide verzameling zeer mooie leesboekjes, werkboekjes, kleurkaarten, kalenders en legpuz zels voor de jeugd, die alle betrek king hebben op verhalen uit het Oude en Nieuwe Testament en voor al op Kerstmis. Dit alles tegen lage prijzen. Erg geschikt als geschenk voor de feestdagen. Verder zijn er ook grotere boeken met bijbelse verhalen, volledige uit gaven van het Oude en Nieuwe Tes tament, Doe-boekjes, enz. Er is dus voor „elck wat wils". Bestellingen worden dcor ons verzorgd via de plaatselijke boekhandel. Wij nodigen U daarom uit eens te komen kijken in de Vredeskerk op: zaterdag 12 november (voor en na de Mis van 7 uur); zondagmorgen (voor en na de Missen); zondagmiddag 13 november (van 2 tot 4 uur). Tien jaar geleden, bij het honderd jarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis in 1967, werd een grote landelijke ledenwerfaktie gevoerd waarbij 't totaal aantal Rode Kruts- leden in ons land op 1 miljoen kwam. Sindsdien is dat getal vrij stabiel gebleven: begin van dit jaar waren 1.045.000 Nederlanders lid van deze vereniging Komende week echter voert het Nederlandse Rode Kruis een aktie om het aantal leden nog veel verder op te voeren. Eigenlijk zou iedere Nederlander lid van het Rode Kruis moeten zijn. Om twee redenen. Aan de ene kant wordt daarmee de financiële basis van het Rode Kruis versterkt, zodat het nog meer hulp kan verlenen. An derzijds steunt men met zijn lid maatschap ook de beginselen van het Rode Kruis. Hoe groter de mo- relëkracht van deze vereniigng is met des te meer succes zal zij haar hulpverlenende werk kunnen doen. Over de gehele wereld zijn meer dan 250 miljoen mensen lid van het Ro de Kruis. Zoals het Rode Kruis een unieke vereniging is, zo is er ook iets bij zonders aan het lidmaatschap. Men krijgt er namelijk niets voor terug. Geen maandblad of iets dergelijks. Maar ook geen speciale rechten op hulp. Het Rode Kruis helpt immers altijd en overal als dat nodig is, on danks iemands politieke of religieu ze overtuiging, iemands ras of natio naliteit, iemands stand of afkomst. Ongeacht dusook of iemand lid is van het Rode Kruis. Wie lid wil worden, wende rich tot de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis: Pr. Irenestraat 1, tel. 1969 (04780). Wordt dus Rode Kruis-lid. Finan ciële belemmeringen behoeven daar voor niet te bestaan. Iedereen mag zelf bepalen welk bedrag zij of hij daarvoor jaarlijks kan missen. Donderdag 10 nov. om 19.30 uur partijrepetitie voor de baritons en om 20 00 u. voor 't gehele koor. Zondag 13 nov. om 11.30 u. hof- koorrepetitie in Almonda. Donderdag 17 nov. om 19.30 partij repetitie voor de bassen en om 20.00 voor 't gehele koor. Om de rust bij 't instuderen van het' nieuwe repertoire in het koor niet te verstoren door nieuwe leden aan te nemen, heeft 't koor de laat ste 2 jaren een ledenstop ingevoerd. Omdat dit repertoire nu geheel is ingestudeerd en men in januari weer begint met een aantal nieuwe num mers heeft het bestuur besloten om deze ledenstop voor twee maanden op te heffen en wel tot 1 januari a.s., zodat diegenen die lid Willen wor den van het koor in het komende voorjaar, gezamenlijk mee kunnen gaan werken aan het nieuwe reper toire. Nieuwe leden zijn dus welkom op de wekelijkse repetitieavond op donderdag in Hotel Almonda. Een telefoontje aan sekretaris Wim Smits tel. 2454 is ook voldoende. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Tel. 2687 of Hotel Almon da tel. 5777. AFD. VENRAY OMSTREKEN A.s. vrijdag 11 november, 20.00 uur voorlichtingsavond. Speciaal voor de dames-leden, zal mevr. Beerkens- Heldens, praktische voorlichting ge ven over schoonheiidsbehandeling. Deze avond zal gehouden worden in de zaal van C. Veerhuis, Hense- niusstraat 13, te Venray. De mannen mogen ook rustig ko men, doch dit onderwerp zal hen wellicht niet zo aanspreken, daarom aan de dames-leden het advies: brengt U een huisgenote, vriendin of buurvrouw mee, naar deze onge twijfeld interessante avond. Tot ziens dames, vrijdagavond 11 november. Vrijdag 11 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 14 nov.: 18.30-19.00 Repetitie voor de so pranen en alten. 19.00-19.45 Repetitie voor de alten. Dinsdag 15 nov.: 18.30-19.15 Repetitie voor de so pranen. 19.15-19.45 Repetitie voor extra prestaties. Woensdag 16 nov.: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Vrijdag 18 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.45 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091 tussen 18.00 en 18.15. Donderdag 10 nov. a.s.: 19.00 uur leerlingen Prinsenhof. 20.00 uur harmonieorkest. Donderdag 17 nov.: 19.00 leerlingen Prinsenhof. 20.C0 uur harmonieorkest. Zondag 20 nov.: 14.00 uur intocht St. Nicolaas. Woensdag 16 nov. a.s. om 19.45 u. partij-repetitie voor de sopranen. Aansluitend om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 19 nov. a.s. om 20.00 uur onze Caeciliaviering in Vlakwater. Daarvóór bezoeken we natuurlijk om 19.00 uur de H. Mis in de Vredes kerk, welke wordt opgedragen voor de overleden en levende leden van ons koor. Bent U voor de repetitie verhin derd, wilt U dat dan melden aan Mevrouw Schrooten. tel. 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Zendag 13 nov.: Alle leden van de Piercttengarde om 12.00 uur aan wezig in het opvangcentrum „De Kleffen" St. Anna. Dinsdag 15 nov.: Generale repe titie voor de pronkzitting voor alle leden van de Garde. Dcnderdag 17 nov.: Pronkzitting Den Kerkdijk. Aspiranten en junio ren 1900 u. aanwezig zijn; senioren 20.C0 uur. Vrijdag 18 nov.: Pronkzitting Den Kerkdijk. Aspiranten en junioren 19.00 uur aanwezig; senioren 20.00 u. de entree is 3.50. Koffie- en Thema-ochtend: Elke dinsdagmorgen is er een kof- fie-cchtend van 10.00-11.30 uur in het voorlopig wijkcentrum Veltum, Gra- tenstraat 6. Iedereen is van harte welkom Elke 3e dinsdag van dè maand wordt er tijdens de koffie-ochtend aandacht besteed aan een bepaald thema. Het thema voor 15 nov. a.s. is: Jeugdliteratuur. De openbare bibliotheek in Venray verleent hier aan haar medewerking. Er is nog gelegenheid om u voor de volgende kursussen op te geven: Keramiek. Een kursus op woens dagavond in het wijkcentrum Vel tum van 10 lessen; kosten 7.50 per avond, incl. materiaal, bakken en glazuren. Opgave bij kontaktadres- sen. Yoga. Start in januari 1978 op dinsdagmorgen in „den Hommel" aan de Oude OoStrumseweg. Inlich tingen hierover tel. 5489. De openbare vergadering van V.K.V. Veltum is 16 november a.s. aanvang 20.30 uur in het wijkcen trum Veltum. Kontaktadressen: Ria Hendriks, Kuiperstraat 13 tel. 5457; Joke van Heumen, Pettenmakerstraat 18, tel. 3813; Pauliine Streefland, Hubertus- straat 24, tel. 4116. Was U al bij^~ in Horst A.s. zondag speelt in „De Brak" de Gemertse symphonische rockforma tie „Poemficld". „Poemfield" speelt muziek in de stijl van Genesis en Gentle Giant. Men speelt hoofdzakelijk eigen compositie. De groep bestaat uit: John Ballo - zang; JeanBronnenberg - zang orgel en synthesizer; Theo van Eembergen - bas; Frank Sieben - zang, gitaar; Jan van Wetten - drums. Het concert begint om 21.00 uur; KRING VENRAY Woensdag 16 november is er een bijeenkomst voor de leden van de L.V.B. afdeling Venray, in het zaal tje bij de Vredeskerk. Op deze avond wordt een lezing met dia's gehouden over de verzorging van kamerplan ten. Aanvang 8 uur. Een voorliiehtingsmorgen, door een van de medewerksters van Terre des Hommes gegeven, wordt 15 en 17 november gehouden in de boerderij. U bent zoals gewoonlijk van harte welkom. Oppas voor de kinderen is aanwezig. Dhr. J. Verlinden houdt op woens dag 16 november a.s. om 20.00 uur in Hotel De Zwaan op de Markt een lezing over Oude Venrayse Boerde rijen en haar bewoners. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Vrijdagavond 4 november j.l. hield de werkgroep Recreatie Brukske haar eerste eigen disco-avond voor de jeugd in zaal „Halfweg". De op komst was overweldigend en buiten de verwachting van de organisato ren. Dankzij een succesvol optreden van de discjockey Henkie voor zijn eerste optreden met de drive-in dis cotheek 't Hoedje, en mede door het gastoptreden van discjockey Speedy (A. Schuurmans behorende tot de drie beste discjockeys van Noord- Limburg) werd deze avond een grandioos succes. De opgetreden technische storing tegen het einde van de avond had niemand kunnen voorzien, doch hoopt men dit te voorkomen tijdens de eerstvolgende disco-avonden. Men is echter voornemens derge lijke avonden te blijven voortzetten, doch vraagt men zich steeds af, on danks de aanwezige behoefte bij de jeugd en jongeren van Brukske, waar de accommodatie voor Brukske zelf blijft om zoiets te kunnen orga niseren. De behoefte is er maar al te duide lijk doch het onderkomen blijft nog steeds uit ten nadele van de wijk bewoners. In geel of wit. Adviesprijs incl. f 318,50 Nu tot St. Nicolaas T Ü5,™ Grotestraat 28 Telefoon 04780-2727

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3