GEMEENTEPRAAT Politierechter NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Ie structie Langeweg ast. Ruttenstraat Al of niet renovatie van woningen in 't Desselke en ris iet feld- r kt; REÜNIE PEEL EN MAAS uw weekblad BEKENDMAKING verkeersmaatregelen bij reconstructie van wegen TYPISTE (voor halve dagen) BEKENDMAKING BEKENDMAKING COLLECTE KALENDER VERKEERSLICHTEN IN VSSELSTEYN KOMEN IN OKTOBER Gevaarlijke verbranding Vernielingen ii lebben we uitvoerig aandacht besteed aan de re- n de Langeweg, voor wat betreft het gedeelte tus- Michelsstraat en de Hoenderstraat. Met de werk man dit weggedeelte zal op dinsdag 4 oktober a.s. nen. p dit werk zullen de wegenbouwers doortrekken Ruttenstraat naar de Langstraat, waarbij in eerste belangrijke kruispunt MerselosewegLangeweg zal worden genomen. EIL. •Jï s een wat in heet belang- Zü vormt niet ng tussen Ven- MOTs ntrum vice ver- de toegangsweg t, Elisabeth-zie- iRSELOSEWEG rseloseweg/Lan- g^n in de eerste ajs r het afronden zicj :t gedeelte Lan- Hoenderstraat, a een wegmar- I de op weg ge- komt een •steek van fan Het Schut- |s te vergemak- igangersover- Jl z.g. kanalisa- Kre van de over- g en de Merse- :ns eert op de rkering, echter versteekmoge- Langeweg lehoeve van de af-voorsorteer- kenhuis), een Langstraat rde rechtsaf- ing Hoender- J |lE KOOPPARK ^Kchterzijde van H aanmerkelijk is hier een verkeersgevaarlijke situatie wanneer grote vrachtwagens laden en lossen, waardoor het uitzicht aan de uit richting centrum komendeautomobi listen goeddeels wordt ontnomen. In de nieuwe situatie komt achter Edah-Kooppark een in overleg met de Edah gevonden oplossing, waar door alle aan- en afvoer buiten de rijbaan kan geschieden. Het is niet mogelijk gebleken tus sen de Merseloseweg en de Kruitweg parkeerstroken aan te leggen. KRUISING KRUITWEG ^Gezien vanuit de richting centrum wordt de Kruitweg nabij de uitmon ding op de Langeweg iets naar noor delijke richting uitgebogen. Hierdoor wordt een betere aan sluiting op de Langeweg verkregen, terwijl daardoor ook het uitzicht naar links aanmerkelijk wordt ver beterd. Een belangrijke wijziging op dit punt is het afsluiten van de uit monding van de weszijdc van de Kruitweg op de Langeweg voor het gemotoriseerde verkeer. Voor fietsers en bromfietsers wordt een voorziening getroffen opdat men „met het voertuig aan de hand" kan oversteken. De af sluiting van dit gedeelte Kruitweg tussen Helfrichstraat en Langeweg betekent in de eerste plaats een veiliger verkeerssituatie ter plaat- Deze afsluiting past geheel in de gedachte om alleen een aansluiting van de doorgaande -structuurwegen (Hoenderstraat, Merseloseweg en Kemp weg) op de Langeweg te krij gen. De Kruitweg heeft dit karakter nu eenmaal niet. Reeds enkele jaren wordt gespro ken over het renoveren van de wo ningen, welke bekend staan als „Wit Desselke". Deze zaak is destijds in de belangstelling komen te staan als gevolg van een stroom van klach ten over vochtigheidsverschijnselen in de woningen. Uit een gehouden onderzoek is ge bleken, dat de klachten niet zo zeer het gevolg waren van achterstallig onderhoud, dan wel van systeemge breken. In eerste instantie werd er over gedacht om alle witte woningen in Desselke met een btenenlaag ie om- mantelen. Van dit. idee is men afge stapt omdat dit veel te duur zou worden. De kosten zouden n.l. in de huur worden doorberekend en de be woners voelden daar erg weinig voor. Door de ommanteling zou men misschien van de vochtigheidsver schijnselen afkomen, maar de bewo ners bleven dan toch zitten met een uiterst kleine woning, zonder woon- gerief en zonder centrale verwar ming. VERBETERINGSPLAN Hierna is geprobeerd om een aan vaardbaar alternatief te vinden via een werkelijk verbeteringsplan, waarin dan tevens de kosten van de ommanteling waren opgenomen. Maar ook dit plan vond geen ge nade in de ogen van de goedkeuren de instanties in Maastricht. ENQUETE De bewoners van „Wit Desselke" kregen een brede vertegenwoordi ging in de bewonerscommissie, waar door middel van een enquête de me ning van de bewoners werd ge vraagd. De uitslag luidde, dat 57% zich uit sprak voor renovatie van de wonin gen .Ruim de helft voelde het mees te voor het niet door Maastricht goedgekeurde verbeteringsplan. Slechts 46% wilde de bij instand houding noodzakelijke ommanteling doorgevoerd zien. 18% zou' tevreden zijn met een onderhoudsoeurt. Doch Jplfeest, rond 4 ok- Ée het feit herden- par Duits, aan het |van H. Graste als :ollege te Venlo, I verdiend had bij hij in functie als het .Gymnasium heette. Hij be roep "leken-lera- frs het onderwijs van "de school 'te te verwezenlij- de leerling die eden, die aanslui- tarakter, is voor ijn taakopvatting l. d< m zijn onvermin- •e jaren. Met de ontwikkelingen in zijn bijna 40-jarige dienst tijd bij het onderwijs is hij meegegroeid. Veel leerlingen en oud-leerlingen zullen hem ken nen als de leraar die zijn lessen enthousiast geeft en de klas dirigeert, zó, dat er een harmonieus samenspel ontstaat. Het is dan ook niet vreemd, dat veel oud-leerlingen vaak naar hem vragen. Een beter bewijs van waardering is voor een leraar niet mogelijk. Zijn gevoel voor de juiste nuances in beteke nissen van woorden en uitdrukkingen, zijn gedegen vakkennis, zijn oordeel in grotere en kleinere onderwijsproblemen maken hem tot een door leraren en leerlingen gewaardeerde figuur aan het Boschveldcollege. Dat is duidelijk gebleken in de afgelopen jaren, waarin H. Graste als sectieleider, leiding gaf aan het onderwijs in het Duits en via de Onderwijsraad de ontwikkelingen van het onderwijs aan het Boschveldcollege mede be paalde. Reeds jaren is H. Graste lid van de LO-examencommissie Duits. Bij een schets van de verdiensten van de jubilaris behoren ook zijn muzikale bijdra gen bij lustrumvieringen en andere festivitei ten genoemd te worden. Zijn hobby is de muziek. Piano en orgel bieden hem in zija vrije tijd de nodige ontspanning. Hij bespeelt deze instrumenten niet alleen bij feestelijke gelegenheden op school, maar ook bij Eu charistievieringen in de Vredeskerk is hij een graag geziene en gehoorde organist. de scholengemeenschap van het Boschveld college zal dit zilveren onderwijsjubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op vrij dag 30 september en dinsdag 4 'oktober wordt het feest rond H. Graste intern gevierd met o.a. een feestzitting, een feestavond en een lerarencabaret "Te hooi en te Graste". Vrienden, oud-leerlingen en bekenden kun nen de jubilaris gelukwensen op zaterdag 8 oktober, tijdens de receptie in de aula van het Boschveldcollege van 16.00 uur tot 17.30 uur. Zaterdagmorgen 8 oktober worden om 12.00 uur vele oud-leerlingen van het "Gymnasium I.C.", dat in een latere fase het "Lyceum voor jongens" werd, verwacht op het Bosch veldcollege, Zuidsingel 1Aangezien hel niet mogelijk was iedereen persoonlijk te berei ken, doet de school een beroep op alle oud-leerlingen uit de periode tot en met 1969, o/n klasgenoten, die men nog kent, op de hoogte te stellen van deze reünie. Voor de latere lichtingen leerlingen (die van de Bosch- veldcollegeperiode, dus vanaf 1969) zijn plannen voor een reünie in de maak. Degenen die van plan is aan de reünie deel te nemen, wordt verzocht dit voor donderdag 6 oktober telefonisch (04780-5844) of schrifte lijk mede te delen aan de administratie van hel Boschveldcollege. dit werd niet als een oplossing van het probleem gezien. 21% gaf geen mening te kennen. KEUZEMOGELIJKHEDEN Intussen, was men er wel van overtuigd geraakt, dat er iets moest gebeuren. Hierbij had men de keuze tussen: het uitsluitend ommantelen. als mede het opheffen van wat ach terstallig onderhoud. De hiermee verband houdende huurverhoging van 60,werd door de bewo ners onaanvaardbaar geacht, omdat men dan toch bleef zitten met woningen, welke niet aan de de hedendaagse wooneisen voldoen; renovatieplan, waardoor de wo ningen ook werkelijk zouden wor den verbeterd; geleidelijke afbraak van de wo ningen, gevolgd door nieuwbouw ter plaatse. Wéér togen burgemeester en wet houder Schols naar Maastricht om de mogelijkheden voor een oplossing te bespreken Afgesproken werd dat in een aantal bcuwvergaderingen, waarin vertegenwoordigd de bewo ners, de woningbouwvereniging „Noord Limburg", het Centrum voor Sociale Woningbouw (vroeger „Ons Limburg") het aannemersbedrijf J. P. A. Nelissen en de gemeente, nog eens zou worden gestudeerd op aan vaardbare plannen. VIER ALTERNATIEVEN Het gevolg van deze studie was, dat er vier alternatieven op tafel kwamen, waarvan de kosten schom melden lussen 73.000,- en j 81.000,- per woning. Wanneer men weet. dat de i.orma le renovatiegrens ligt op 50.000, per woning, dan zal het duidelijk zijn, dat een renovatieplan weinig kans van slagen heeft, omdat: de te verwachten huurprijs na verbetering door het grootste deel van de bewoners te hoog wordt geacht (60% van hen wil tot een huurprijs van 200,per maand gaan);. een huurprijs van 275,— zowel door die geimeente als door de woningbouwvereniging te hoog wordt geacht, in vergelijking met de huur van de in de onmidddel- lijke nabijheid gelegen woningen, die wèl aan de moderne woon eisen voldoen; de na de verbetering door wo ningbouwvereniging en overheid te dekken exploitatietekorten dus danig hoog zijn, dat de nodige vraagtekens worden gezet bij een dergelijke besteding van gemeen schapsgelden. LAATSTE POGING Maar om toch ook het allerlaatste te proberen heeft de woningbouw vereniging de renovatieplannen bij de gemeente ingediend. Hoewel èn de woningbouwverenignig èn de ge meente er aan twijfelen of het rea liseren van de plannen in deze vorm wel in overeenstemming zyn met de opdracht te zorgen voor de volks huisvesting, hebben burgemeester en wethouders de plannen toch doorge stuurd naar de hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Limburg. Hierbij is het verzoek gedaan de minister hierover te adviseren, om dat de meerderheid van de bewoners zich heeft uitgesproken voor de re novatie van de woningen. Het college hoopt op betrekkelijk korte termijn het standpunt van de minister te vernemen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn de huurders niet te lang in het on- Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij hun besluit bekend, waarbij in verband met de reconstructiewerkzaamheden aan het gedeelte van de Langeweg, gelegen tussen de Frans Michelsstraat en de Langstraat besloten is: met ingang van 4 oktober 1977 t.m. 10 april 1978 of zoveel korter of lan ger als in verband met de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzake lijk is: I door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en.verkeerstekens het gedeelte Langeweg gelegen, tussen de Frans Michelsstraat en de Lang straat in beide richtingen af te slui ten voor alle verkeer behalve voet gangers. Voor zover genoemde werkzaam heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht. II ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatrege len ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het voertuig bestu ren in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde personen en onder aan die per sonen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moelëu maken van de onder I vermelde weg(en) voor hel laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hem bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten; III. door verwijderen van borden 12 en 13 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeers tekens tijdens de werkzaamheden aan de kruising Langeweg/Merselo- seweg, de Kempweg in beide rich tingen voor alle verkeer open te stel len. IV. door plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in de onder III genoemde periode het parkeren te verbieden voor de zuid zijde van het gedeelte van de Kemp- weg, gelegen tussen de Langeweg en de Merseloseweg. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commissa ris van de Koningin. Venray, 27 september 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels, secretaris. gewisse te laten over de toekomst van de woningen. Bovendien laat de toestand van de woningen niet toe, dat de periode van besluitvorming nog lang duurt. Met name de electriciteitsvoorzie- ningen in de woningen zijn om vei ligheidsoverwegingen dringend aan vernieuwing toe. Voor het onderdeel typekamer van de afdeling interne za ken worden kandidaten gevraagd voor het vervullen van de funktie van Betrokkene zal worden belast met alle voorkomende type werk en het kollationeren daarvan. Cp de typekamer zijn 6 dames werkzaam, waarvan 5 part time. i De keuze van de werktijden (vóór- of namiddag) kan in on derling overleg tot stand komen. Zij, die in het bezit zijn van een type-diploma en beschik ken over enige ervaring, genieten de voorkeur. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt maximaal 897,bruto per maand. Sollicitaties kunnen worden ingezonden aan het kollege van burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM VENRAY, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en onder vermelding van het vakaturenummer PZ - 124. Burgemeester en wethouders' van Venray brengen ter openbare ken nis dat op 5 augustus 1977 bij gede puteerde staten van Limburg is in gediend het verzoek van de heer A. J. W. Robben, Kruisstraat 26 te Ven ray, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 3082. Het verzoek ligt vanaf 30 sept. 1977 tot en met 30 okt. 1977 voor een ieder ter inzage op de gemeentesecre tarie, afdeling III-D, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de ver gunning indienen, te richten aan ge deputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 27 september 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij hun besluit bekend van 21 sep tember 1977 nr. 1524 waarbij in verband met verbouwingswerkzaamheden aan het pand Paterstraat 10 is besloten met ingang van 21 september tot 31 oktober 1977 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoe ringswerkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, door plaatsing van bord 51 met onderbord van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens, het stilstaan te verbieden op de oostelijke weg helft van de Paterstraat voor het gedeelte tussen Paterstraat 13 en Paterstraat 17 op maandag tot en met zaterdag van 07.00 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit bestuit beroep aantekenen binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is. Het beroepschrift wordt aan H.M. de Ko ningin gericht en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 26 sept. 1977 mr. H.J.M. Dejesche, burgemeester. J.M. Poels, secretaris. 8 oktober- Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus Banden (plaatselijke aktie). 10 t/m 15 oktober - Geestelijk Gehandicap ten (Vereniging voor het Zorgenkind)(lande- lijke aktie). 31/10 t/m 5 november - Nationale Jeugd- fonds (landelijke aktie in het kader van de jeugdcollecten). Alleen voor deze akties is een collectevergun ning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. afd. IB, 26-9-1977 In de afgelopen weken heeft Provinciale Waterstaat hard gewerkt aan de reconstruc tie en daardoor aan de beveiliging van het kruispunt Puttenweg-Pater Tulpstraat -Lo- vinckplein. De reconstructie is bijna klaar en de ver- keerslichtinstallaties zijn besteld. Het is de bedoeling, dat de verkeerslichten medio oktober zullen worden geplaatst, waarna zij eind oktober in werking zullen worden gesteld. In oktober begint reconstructie van Smak ter- weg/ Bosweg Op 16 juni j.l. zijn de bewoners van de Smakterweg en de Bosweg tijdens een infor matieavond ingelicht over de voorgenomen reconstructie van de Smakterweg en de Bosweg en de aanleg riolering in deze wegen. Gesteld is toen, dat met de werkzaamheden in augustus zou worden begonnen, waarbij het de bedoeling was in augustus van het volgend jaar de zaak klaar te hebben. In de praktijk is de startdatum in augustus echter niet mogelijk gebleken, hoewel fnen wel met het voorbereidende werk is begon nen. De rioolbuizen zijn besteld, de metingen verricht, zodat men na de start achter elkaar kan doorwerken. Het is thans zeker, dat half, uiterlijk eind oktober met het werk zal worden begonnen. „Meneer de rechter", riep de jeug dige meubelmaker, „ik ben helemaal onschuldig. D'r was niets aan de hand. Eerlijk, ik ben onschuldig!" „Zo, zo", zei de rechter, die ken nelijk minder van 's mans onschuld overtuigd was dan de meubelmaker zelf, „maar u had toch wel een flinke hoeveelheid limonade gedron ken." „Kan wel zijn", zei de jongeman, „maar onschuldig ben ik, dat is vast." De politie had de meubelmakers leerling evenwel aangetroffen op een bromfiets die van links naar rechts over de weg laveerde. Aan dit gevaarlijk gezwalk was een einde gekomen toen de knaap wat te ver naar links ging. Hij bótste tegen een boom en bleef liggen. Een barm hartige agent raapte hem op. „Eerst reed ik langs een politie agent: zei niks", wist de verdachte zich te herinneren, „toen reed ik langs het politiebureau: zei ook niks." „Dat komt vaker voor", vertelde de rechter, „maar dat het politie bureau zwijgt, zegt niets omtrent uw schuld." De meubelmaker was er voor een kennis op uit geweest om grondwer kers te zoeken. Hij had gemeend die in een café aan te treffen. „Een café", leraarde de rechter, „is een arbeidsbeurs, waar de mensen zo beurs worden dat zij .-niet meer 'kunnen arbeiden." De verbalisant had een geheel an dere lezing van het geval dan de meubelmaker zelf. De politie was er op uit gegaan om de jongen te zoe ken, nadat zijn moeder had opge beld. Moe vond het zo gevaarlijk dat zoonlief op de brommer klom, dat rij meteen de politie waarschuwde toen ze merkte dat hij ging rijden. Helemaal overbodig bleek dat niet. Toen men hem tenslotte naast de boom had gevonden met de brom mer volkomen aan diggelen, bleek de meubelmaker een nogal bescha digd hoofd te hebben. De dokter werd er bij gehaald om het meubel- makershoofd te repareren. Maar de brokkenpiloot was ondertussen enigszins bij zijn positieven geko men .Hij ging zo te keer dat twee agenten hem moesten vasthouden terwijl de dokter verband op de ver schillende gaten plakte. Toen de dokter klaar was lieten de agenten de verdachte los. En die rukte toen meteen alle verband weer van het hoofd. Daarna heeft men hem maar een poosje in de cel gelegd om ver der bij te komen. Na dit alles bestond er weinig twijfel meer aan schuld of onschuld. Door zonder aanwijsbare reden links van de weg tegen een boom te bot sen had de brommer overigens zelf al aangetoond dat hij niet bij mach te was zijn bromfiets behoorlijk te besturen. „Meneer de rechter", riep hij nog, „ik had bijna niets op". Maar dat hielp weinig. De officier eiste een maand en een jaar ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te be sturen. De politierechter vonniste con form: een maand zonder sterke drank op rijkskosten en een jaar niet rijden. „Dus dan mag ik geen auto rij den?" informeerde de meubelmaker. „Neen, en ook geen bromfiets", zei de rechter. „En een motor dan?" „Ook niet." „Mag ik dan wel in de bus zitten?" „Als passagier- wel, voor zover u zich fatsoenlijk gedraagt." „Nou, dan moet dat dan maar", vond de meubelmaker. „Maar eerlijk is het niet. Ik ben echt onschuldig." Achter den Hoebert was een enor me rookontwikkeling waar te ne men en men dacht al aan een grote brand toen de politiepatrouille ont dekten dat personeel bezig was een •grote hoop afval van beplantingen te verbanden. De brandweer was al gewaarschuwd, maar hoefde niet in aktie te komen. Het personeel is door de politie onderhouden dat het in de algemene politieverordening verboden is in de bebouwde kom zonder vergunning afval op te sto ken .Herhaling zal voorkomen wor den. Door verbreking van een drietal ruiten werd toegang verkregen tot de Lagere Technische School aan de St .Jozefweg. Uit een boekentas werden papieren gehaald en deze werden her en der verspreid aange troffen. Een overheadpropector werd vernield, terwij- een telefoon van de muur was getrokken. In de lift van de bejaardenflat Het Schuttersveld waren vernielin gen aangericht, de alarmhoom was met kabel uit de lift getrokken en de in de hal geplaatste telefoonauto maat was van de muur getrokken.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11