Rabobank iswzifp F.v.d.A. cvm/jos 4n bruiloft in Canada van ud-Venray's echtpaar r u i GEMEENTEPRAAT Afsluiting van wegen in de bossen Zwartwater TWSaTrëgëTCëgëïT droogvallen van ven in Casten ray ^oëTpaSvërEïn^ ding Zuidsingel/ Largostraat en oversteek Henri Dunantstraat Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Aan verwondingen overleden Poging tot inbraak Diefstallen Opengebroken auto's Inbraak :<hbd igwsm, DANSCURSUSSEN IN VENRAY van Koeten Vernieling Te veel alcohol Schade aan verkeersborden Voorlichting aan werk loze schoolverlaters al g [van Venlo. werd it Arbeidsbureau ide de oorlogs- velen een steun, ]at het moeilijke pad. /ijls met grote log, werd hij be- Sr van het dat tot 1 januari l at hij over ging sch centrum St. ing en in woord I I voorstander van U\Jln Venray e.o. als voorzitter it" stimuleerde Steeds be- Jook de z.g.' infra- tred diende te eppen van nieu- van de „Be en jarenlang de let Rode Kruis, eveneens door alsmede de Kt. id waarvan hij voorzitter is en iliden 'Sportclub «roonsters.van Sit roor de lich. ge- "nn idwerkelijke ad- riizei,n ve^e< soms len voor hen op- 3are r js er om 16.30 afsoheidsrecep- ra(1 nsters en mede- sonen van hui- cheid van hem nemen. VENRAYSE AFDELING P.v.d.A. VERGADERT WEER Voor het eerst in het nieuwe sei zoen komt de afdeling Venray van de Partij van de Arbeid weer bij een op donderdagavond 15 septem ber in het Vormingscentrum aan de Bevrij dings weg. Het grootste gedeel te van de vergadering zal in het te ken staan van de verkiezingen vol gend jaar. Er zal onder andere een werkgroep samengesteld worden die zich bezig gaat houden met de po litiek op Venray's niveau in het al gemeen en het PvdA-aandeel hierin in het bijzonder. Zoals altijd is ook deze vergadering openbaar. In de commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie werden opmer kingen gemaakt over de hinder wel ke wandelaars en fietsers ondervin den in de bossen rond Zwartwater door het plaatsen van palen op we gen en andere belemmeringen zoals door omploegen van wegen. Het college van b. en w. is even wel van oordeel, dat-de aangebrach te belemmeringen nauwelijks hin derlijk zijn voor wandelaars en fietsers omdat de genomen maatre gelen enkel en alleen bedoeld zijn om het autoverkeer uit het gebied te weren juist ten behoeve van de zich recreërende wandelaar en fietser. De aangebrachte slagbomen en palen zijn aangebracht om de vol gende redenen: bevorderen van rust in dit ge bied; beperken van de mogelijkheid om clandestien vuil te storten en het tegengegaan van de mogelijk heid tot wildstroperij vanuit auto's. Met het doel het wild zoveel mo gelijk in de bossen te houden en daardoor de wildschade aan gewas sen van particulieren zoveel mogelijk te beperken worden af en toe na overleg boswegen bewerkt omge ploegd) en ingezaaid met voorname lijk gras. Het college is er zich van bewust dat pas bewerkte bospaden een tij delijke bemoeilijking veroorzaken vcor voetgangers en fietsers, maar deze belemmering is slechts van tij delijke aard. Nadat het gras is op gekomen en enige tijd heeft kunnen groeien, zullen deze paden' weer be gaanbaar worden. Naar aanleiding van in de com- missei voor onderwijs, cultuur en recreatie gestelde vraag over het droogvallen van het ven in Casten- ray hebben b. en w. zich nader'laten informeren over deze kwestie. Het college heeft van het Water schap vernomen, dat na langdurig overleg en in overeenstemming met Staatsbosbeheer besloten is om twee stuwen te bouwen, resp. in de Lolle- beek en in een zijsloot om het water in het Castenrayse ven op peil te houden. De aanbesteding hiervan heeft al plaatsgevonden en binnen kort zal met het werk worden be gonnen. Het college hoopt, dat met het bouwen van deze stuwen de agrari sche belangen en de recreatieve/mi lieuaspecten worden gediend. Groei-brillant Als U een brillant-ring uit onze groei-serie koopt, kunt U deze ring later weer inruilen voor een ring met een grotere brillant. U betaalt dan alleen het prijsverschil bij JUWELIER Grotestraat 16 Venray 'an 29 april j.l. In bruiloft aan- oud-Venrayse [t was oud-ge- jVorst en zijn bruiloftsgasten, it blad aan het aanbieden. Bij- uidelijk dat de •anje echt wel voor hun le- ij dat in onze de hand van i nog in Ven terug van een Canada e gouden brui daar begonnen :haristieviering lest op de voor aard en wijze een receptie persoonlijk- itreek het gou- n wensen en inada levende kleinkinderen, jvanuit Neder- zus van de ir man en een ID van Canada ident van de een schrif- ■onden. I Defesche van I soonlijk schrij- iyse gemeente- nsen aangebo- de oud-secre- j die geluk- rayse gemeen- met het Ven die tegel een 1 woning van t Henk Vorst unnen zien. van Venrays de afdeling emeente ook atie meegege- de bekende ori grammofoonplaat. En die grammo foonplaat is al vele keren gedraaid geworden door het gouden paar, zelfs 's morgens in alle vroegte zit tend op de rand van het bed. Henk Vorst heeft ervaren dat het gouden paar Branje in het verre Canada Venray nog niet vergeten is en was blij hun informatie te kun nen geven over het Venray van nu. Maar ook was het echtpaar Branje en hun kinderen gelukkig met het meer oudere Venray namelijk, „Ven ray in oude aanzichten" hun mede aangeboden door het echtpaar Vorst, dat door het aanbieden van een persoonlijk geschenk uit Venray hun dankbaarheid tot uitdrukking wilde brengen van de genoten gast vrijheid, van, zoals ze ons uitdruk kelijk verklaarden „hun mooiste va kantie". Het echtpaar Vorst heeft bij hun bezoek aan de kinderen van het echtpaar Branje met eigen ogen kunnen aanschouwen, dat het een geslaagd eemigratie is geweest van dit echtpaar. Al hun kinderen heb ben goed de kost, de een nog beter dan de ander. Dat is het beste be wijs dat met doorzettingsvermogen ook een emigrant in Canada iets kan bereiken. Het echtpaar Vorst heeft zijn ver dere vakantie in Canada doorge bracht met een autotocht kris-kras door dit land. Aan het stuur zat steeds een dochter van de familie Branje. Opmerkelijk vond de oud gemeentesecretaris het verkeersge drag in Canada. Er is wel niemand die daar de maximum-snelheid durft te overtreden. Een belevenis apart, was het be zoek aan dia Niagara watervallen. Imponerend door de geweldige kracht van het vallende water. Trou wens Canada is een zeer mooi land, aldus de heer Vorst, prachtige bos- partijen en afwisselende landschap pen. De heer Vorst, zeer geïnteresseerd in de sociale toestanden in Canada, heeft echt wel tijd gevonden zich daarover te laten informeren. Spe ciale aandacht had hij daarbij voor de gezondheidszorg en de bejaarden zorg twee aspecten waarmee hij in Venray jarenlang te maken had. Al mogen de wettelijke voorzienin gen in Canada geheel anders zijn als hier, toch was de heer Vorst vol lof. Met name het onderbrengen van bejaarden in kleine eenheden had hem zeer getroffen. Als persmensen waren wij be nieuwd of de plaatselijke pers in Canada ook aandacht schenkt aan een gouden bruiloft, zoals wij dit regelmatig in ons blad doen. Dat bleek inderdaad het geval te zijn, te meer ook omdat dergelijke feesten in Canada niet zo dikwijls schijnen voor te komen. Het gouden echtpaar Branje haalde er twee kolommen In de vergadering van 26 april be sloot de raad een krediet te voteren voor het uitvoeren van werkzaam heden aan de Oude Oostrumseweg en de daar eveneens aan te leggen parkeerplaats. Het voorstel bevatte tevens de aanleg van enkele voet paden, waardoor een veiliger over steek voor voetgangers voorna melijk schoolkinderen uit Brukske zou worden verkregen. Mede op verzoek van de wijkraad Brukske werd dit gedeelte van het raads voorstel aangehouden voor nader overleg. Intussen is uit het overleg dui delijk geworden, dat de bewoners niet geheel ongenegen staan tegen over een vcetpadverbinding Zuid singel/Largostraat en oversteek Hen ri Dunantstraat. Er werd echter een fiets/voetpadverbinding ten westen van de Largostraat als alternatief gesteld, doch b. en w. vinden dit al ternatief niet reëel. Afgezien van het kostenpakket zou dit n.l. een grotere loopafstand be tekenen terwijl een extra oversteek moet worden gemaakt nabij het kruispunt ten behoeve van wielrij ders. Een dergelijke uitvoering zou bovendien een aantasting van het groen betkenen. Ofschoon b. en w. wel begrip heb ben voor het argument van de be woners van de Largostraat, dat bij de voorgenomen verbinding en door steek het totale straatgebeuren mo gelijk drukker zal worden, meent het college toch na het een tegen het ander te hebben afgewogen dat het eerste voorstel redelijk is, temeer waar toch geen grote hinder behoeft te worden verwacht. Boven dien, zo stelt het college, kunnen te allen tijde maatregelen worden ge nomen om onjuist gebruik van het voetpad tegen te gaan. Omdat de commissie voor openbare werken en verkeer en de commissie voor ruim telijke ordening het standpunt van het college delen, zal de raad wor den voorgesteld het voor de uitvoe ring van het voetpad en de oversteek nodige krediet van 43.000,te vo teren. EXCURSIE NAAR ANTWERPEN De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray en Omgeving gaat in het kader van het vierhonderdste geboortejaar van de geniale kunste naar Peter Paul Rubens (1577-1640) een excursie houden naar Antwer pen op zondag 18 september. Op dde dag vertrekt de bus om 7.45 uur vanaf hel Henseniusplein, waarna men om 10.3p uur in de Sin- jcrenstand aankomt Voor een bezoek aan hot Museum voor Schone Kun sten waar de Rubenstentoonstelling wordt gehouden. Na het vertonen van een film over het leven van de schilder volgt een rondleiding door de stad onder leiding van twee be kwame gidsen. In de middag wordt nog een be zoek gebracht aan het Rubenshuis en de St. Caroluskerk, waar Hense- nius begraven is. Om 18.30 uur vertrekt men weer naar Venray waar men omstreeks half elf aankomt. De kosten van de excursie bedra gen 25,per persoon terwijl niet- leden moeten 5,meer betalen. Men moet zich voor 14 september opgeven bij het secretariaat van de Kring, Westsingel 8 of telefonisch tijdens kantooruren 04780-3838 toe stel 127. In het Venlose ziekenhuis over- lee dvrijdag j.l. de 37-jarige v. d. A. uit Veulen, aan de verwondingen, opgelopen bij een verkeersongeval op 18 aug. j.l. toen de door hem be stuurde auto op de Venrayseweg in botsing kwam met een personen auto. In de nacht van donderdag op vrijdag is getracht de deur open te breken van het café, gelegen bij de „Kiosk" op het Brukske. Aan de an dere kant van het café was reeds een ruit vernield. Of de dader(s) gestoord is kon niet worden vastge steld, wel dat deze persoon of per sonen niet in het café zijn geweest. Er wordt door de exploitant niets vermist. In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit de geparkeerd staande auto van H. S. aan de flat aan de Zuidsingel een radio-cassetterecor der ter waarde van 600,ont vreemd. In de nacht van zaterdag op zon dag werd uit het schuurtje van B. aan de Henseniusstraat visgarij ont vreemd ter waarde van 50, Zondagmorgen omstreeks half zes ontdekten bewoners van de Dr. Poelsstraat dat enkele personen be zig waren aan geparkeerd staande auto's. Aan de hand van het opge geven signalement werd kort daar na een dader aangehouden en een half uur latpr nog eens twee daders. Het bleken te zijn de gebroeders v. H. uit Venray, resp. 28, 18 en 17 jaar oud. Bij het verder ingestelde onder zoek kwam vast te staan dat het drietal nog meer op hun kerfstok had .Van een op de Eindstraat ge parkeerde auto was de antenne en deurklinken vernield. Op het Echou- tenstraatje, een auto-ruit vernieuld, cassetebox en zaklamp ontvreemd, van een andere auto, geparkeerd staande in hetzelfde straatje, de brandblusser leeg gespoten, trans- missiehandel vernield; van een ach ter het oude gemeentehuis gepar keerde een ruit vernield. In een op de Dr. Poelsstraat geparkeerd staan de auto was voor het drietal gemak kelijk binnen te komen, omdat deze niet afgesloten was. Daaruit was de radio ontvreemd. Een op dezelfde straat geparkeerd staand auto was eveneens niet afgesloten en was ook doorzocht. Alle goederen konden worden achterhaald. Of het drietal nog andere vernielingen aan auto's op zijn kerfstok heeft, wordt door de recherche nader onderzocht. Het drietal heeft een volledige bekente nis afgelegd en verklaarde onder in vloed van alcohol tot hun daden te zijn gekomen en konden geen ver klaring voor hun gedrag geven. Na opmaking van procesverbaal is hét drietal huiswaarts gezonden. In de nacht van zaterdag op zon dag te omstreeks half twee werd ontdekt dat ingebroken was in de „Perdstal" nog in eigendom van de stichtïn gcamping Vlakwater. Hoe men binnen gekomen is kon nog niet worden vastgesteld. Het kan toor van de beheerder was overhoop gehaald. In de dranklokaliteit was de ëigaretenautomaat vernield en het daarin aanwezige geld en siga retten meegenomen. Het juiste be drag kon niet worden medegedeeld. «ik spaar bij de Rabobank, dan heb ik altijd geld en goede raad bij de hand de bank voor iedereen Ak Dinsdag 6 september starten wij met onze danscursussen in restaurant Almonda. Voor beginners van 15-21 jaar van 19.30-21.00 uur kunnen wij nog heren plaatsen. Tevens voor onze gehuwdenclub is er nog plaats voor enkele paren. danscentrum Heistraat 4f,Helmond. telefonische inlichtingen en inschrij ving dagelijks ^34920-25124 In de nacht van zaterdag op zon dag werden te omstreeks twee uur twee ruiten van de toegangsdeur van de wnoing van de fam. M. in de St. Petrusstraat vemiled. Omtrent de motieven en de daders tast de familie M. en de politie in het duis ter. De politie hield een personenauto aan met achter het stuur een 31-ja- rige Deurnenaar. Het p pje blazen viel voor hem verkeerd uit en een bloedproef volgde. Het rijgedrag van de bestuur was aanleiding de auto aan te houden. Op de splitsing BeekwegRipse- weg werden twee op de vluchtheu vel staande verkeersborden omver gereden en vernield. Twee andere verkeersborden werd ook omver ge reden. Ter plaates lag een hoeveel heid stenen, waaruit deskundigen de konklusie trokken dat waarschijn lijk een vrachtauto geladen met ste nen de verkeersborden heeft ge ramd. De bestuurder liet geen visite kaartje achter. Provinciale Water staat zit met de schade, tenzij het de politie zal lukken de daders alsnog te achterhalen. Mochten er getuigen zijn geweest, dan verzoekt de politie zich met hen in verbinding te stel len. Op woensdag 14 september 's mid dags om half drie wordt In de kantine van het gemeentehuis voorlichting gegeven aan alle werkloze schoolverlaters, die een R.W.W.-uitkering willen aanvra gen. Jongens en meisjes, die de school hebben verlaten en er niet in ge slaagd zijn of in kunnen slagen om in het arbeidsproces te worden op genomen, kunnen in de regel aan spraak maken op een R.W.W.-uit kering van de gemeentelijke sociale dienst. In de meeste gevalen kan deze uitkering worden gegeven met in gang van 1 oktober van het jaar, waarin men de school heeft verla ten. Tot op heden was het zo, dat iedereen op eigen gelegenheid een aanvraag kon indienen bij de ge meentelijke sociale dienst nadat men zich bij het Gewestelijk Arbeids bureau had laten inschrijven. Thans is het de bedoeling, dat de schoolverlaters zich op één middag melden ten gemeentehuize. Op deze middag krijgt men dan uitvoerige informatie over alle for maliteiten terwijl tevens een RWW- aanvraagformulier wordt uitgereikt. Tevens ontvangt men dan voorlich ting over diverse mogelijkheden vcor jongeren zonder werk. Op woensdagmiddag 14 septem ber worden alle werkloze schoolver laters uit de gemeente Venray ten gemeentehuize verwacht. Zij worden hiervoor uitgenodigd via het Gewes telijk Arbeidsbureau. Degenen, die op een of andere wijze geen schrif telijke uitnodiging hebben ontvan gen, zijn desondanks van harte wel kom. Om half drie wordt begonnen met een korte uiteenzetting over het doel van de bijeenkomst, waarna infor matie wordt verstrekt over de for mele afwikkeling van de RWW-aan- vraag. Aan de orde komen dan de positie van de schoolverlater, de verschillende uitkeringen en wie ze uitvoert, het aanvraagformulier en het wekelijkse werkbriefje. Dan volgt informatie over moge lijkheden voor de vrijgekomen tijd, zoals hobbycursussen, schakelcur sussen etc. Collectekalender voor september Het gemeentebestuur heeft ver gunning gegeven voor het houden van TWEE collectes in de maand september. Van 19 tot 24 september mag ge collecteerd worden door het Prinses Beatrix Fonds en van 26 september tot 1 oktober door de Nierstichting Nederland. Collecteren buiten de aangegeven perioden is niet toegestaan, terwijl ook andere verenigingen en instel lingen in deze maand niet mogen collecteren. Voorlichtingsavond voor bewoners van Langeweg en Pastoor Ruttenstraat Op donderdag 8 september 's avonds om acht uur wordt in de kantine van het gemeentehuis een voorlich tingsavond gehouden voor de bewo ners van de Langeweg en de Pastoor Ruttenstraat. Op deze avond zullen de bewoners worden ingelicht over de binnenkort te beginnen recon structie van beide straten in het kader van de aanleg van de z.g. bin nenring rond het centrum. Na afloop wordt gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen. Het geheel zal ongeveer een a ander half uur in beslag nemen. Kermis in Oostrum van 10 t'm. 13 september De kermis in Oostrum begint op zaterdag 10 september om vier uur en duurt- tot en met dinsdagavond om 24.00 uur. In verband met het niet tijdig ge reed komen van het kermisterrein, zal dit jaar de kermis worden ge plaatst op het grasveld vóór de Oude Watermolen. De volgende attracties zullen wor den geplaatst: Autoscooter van Boeken, Hel mond; Kindervliegtuiigmolen van Boe ken, Helmond; Zweefmolen van Manders, Hel mond Schietsalon van Van Werven, Arnhem; Lijntrekspel van Joostink, Arn hem Bussenspei van Joostink, Am- hem; Bulldozer-schuifspel van Gerrits, Soesterberg; Nougat-sui'kerkraam van Camps, Horst; Suikerspin van mevr. Lutgens, Roermond; Viskraam van Otten, Gemert (standplaats nabij Rabobank). De exploitanten mogen de attrac ties net eerder openen dan hier is aangegeven, maar op de volgende tijden moeten zij openen: Op zaterdag om 17.00 uur; op zon dag cm 13.00 uur; op maandag en dinsdag om 15.00 uur. Voor de viskraam gelden afwij kende tijden, n.l. 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur en 18.00 uur. In het algemeen zijn de exploitan ten niet gebonden aan een vastge steld tarief, maar voor de kinder- vliegtuigmolen en de zweefmolen mag de ritprijs ten hoogste 50 cent bedragen, terwijl de spelprijs van het lijntrekspel eveneens ten hoogste vijftig cent mag bedragen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G- E. van Osch, Heidseweg ai, Heide om vergunning tot het op richten. in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Horsterweg, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie P nrs. 186 187. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 21 september 1977 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 2 september 1977

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3