AGENDA 4163 ebberink zaterdag avond taptoe venray 1977 VAKJ Opening Jeugdhuis te Merseio Jaarvergadering S.V. Venray 1 KUNST MARKT VENRAY De koeien van van Dijck Under .HUIAIfl Bevorderingen bij de Venrayse politie Bi Aktiviteit op het vliegveld „De Peel" 0 a e E TELEFOON Aanrijdingen Verduistering gevonden Diefstal ook voor u Peel en Maas Reisvereniging N.K.V" - Venray i/enray Nieu Ove Geuii Arbeii Ve ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11, tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uür 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. J. DRABBELS telefoon 04780 - 1269 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU 7 BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 In de week van 5 tot en met 9 september zal het „slapende" vlieg veld „de Peel" weer geactiveerd worden door de komst van het 306- foto-verkenningssquadron uit Vol- kel in het kader van een oefening. Naar wij van de zijde van het basiscommando vernemen zal er 's avonds en 's naahts niet worden gevlogen door de straaljagers. Wel is het mogelijk, dat er af en toe 's morgens vroeger, maar niet eer der dan half acht, wordt gestart. w 6 V V u Bereikbaar: elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds Dit weekend wordt in het winkel centrum een kunstmarkt georgani seerd, waaraan een tiental kunste naars medewerken. Men zal o.m. kennis kunnen maken met een pot- tendraaier. een zeefdrukker, een et ser ,het maken van droogbloemdeco raties. het portretteren, schilderen, keramiek, boetseren, emailleren en linnen weven. De kunstmarkt is open op heden vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en morgen zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het is nu de tweede maal dat de Stichting Kunstmarkt in samenwer king met de Stichting Winkelcen trum een kunstmarkt organiseert. De eerste keer was dat in 1974. Het is de bedoeling deze manifestatie voortaan elk jaar te organiseren, maar dan op een tijdstip in de va kanties. In het kader van het onderzoek naar de ziekteverschijnselen bij een honderdtal koeien van de heer van Dijck aan de Laagheidseweg hebben de onderzoekende instanties voor een periode van drie maanden een negental koeien in de omstreden weilanden laten grazen. Geheel volgens het plan zijn de koeien, waarbij zoals bekend ziekteverschijnselen zijn opgetreden, cp 10 augustus j.l. door het Centraal Diergeneeskundig Instituut te Rot terdam, afgevoerd en geslacht om in het Instituut met een uitgebreid in wendig onderzoek te kunnen begin nen. Het C.D.I. te Rotterdam heeft van het ministerie voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne de opdracht gekre gen deze zaak te onderzoeken. Hier mee is men nog steeds bezig. Dit onderzoek past in het tevoren opgesteld plan. Het eindrapport van het C.D.I. zal moeten worden afge wacht. Omdat de kruising Leunseweg- Zuidsingel vrij was reden twee meis jes op hun fiets vanaf de Leunse- weg naar links om de Zuidsingel op te rijden. Deze meisjes waren de 12- jarige J. v. d. W. en de evenoude I. K. Tegelijk redlen de jarige A. v. G. en de 17-jarige J. H. vanaf de Zuid- singe de Leunseweg over om per fiets hun weg op de Zuidsingel te vervolgen. Een personenauto, be stuurd door G. S. bereed de Leunse weg en stopte bij de kruising om dat hij rechtsaf de Zuidsingel op wil de rijden. Hij liet de fietsende kin deren voorgaan. Maar de achter hem rijdende personenauto, bestuurd door de 26-jarige T. W. uit Horst pas seerde links de stoppende auto en reed de kruising op gelijk met de vier bovengenoemde kinderen. Drie kinderen werden aangereden, terwijl de 17-jarige alleen kwam te vallen. ziekenhuis vervoerd, doch gelukkig bleken de verwondingen mee te val len, ondanks het feit dat een der kin deren onder de auto, een ander op de motorkap terecht was gekomen. Na onderzoek in het ziekenhuis kon het drietal naar huis worden ge bracht. Bij de kruising bij de Paters kerk remde de 34-jarige bestuurder van een personenauto H. O. uit Venray af en dat afremmen bemerk te de achter hem rijdende bestuur ster. de 30-jarige mevr. J. uit Ven ray te laat. Gevolg een botsing met materiële schade. Op de kruising Langstraat Westsingel geraakte door de hevige regenval de auto bestuurd door de 21-jarige M. A. uit Venray in een slip en botste tegen de voorgesor teerde auto van de 40-jarige Ven- rayer A. F. Ook hier materiële scha de. In de Pr. Bernhardstraat reed een personenauto, bestuurd door de 23-jarige A. v. W. uit Rips van het trottoir de weg op, waar juist een bromfiets, bestuurd door de 24-jari- ge P.v. T. reed. De bromfiets werd aangereden. De bestuurder werd ge wond overgebracht naar het zie kenhuis, maar bij onderzoek aldaar bleken de verwondingen mee te val len en kon hij naar huis worden vervoerd. Het uitzicht was minder goed voor de autobestuurder wegens geparkeerd staande auto's. Maar juist daarom had de bestuurder an dere maatregelen moeten nemen. Op de Stationsweg standen 2 personenauto's aan de rechterzijde achter elkaar geparkeerd, eigendom van W. S. uit Oostrum en R. uit Oir- lo. De personenauto, bestuurd door J. P. afkomstig uit Engeland nader de de geparkeerd staande auto's. Op het moment dat deze de auto's voor bij wilde rijden kwam een tegenlig ger, dit plotseling wat naar links reeds waardoor J. P. genoodzaakt was naar rechts uit te wijken, waar door zijn auto in botsing kwam met de achterste van de twee geparkeerd staande auto's. Door die botsing schoof de achterste auto tegen de voorste op. Gevolg materiële schade aan drie auto's, maar geen gewon den. De bestuurder van de tegenlig ger is niet bekend omdat deze tot nu toe niet kon worden achterhaald. Op de kruising Rouwkuilenweg- Pottevenweg vond een botsing plaats tussen twee personenauto's. De 31- jarige bestuurder W. M. uit Venray wild evanaf de Rouwkuilenweg de kruising oprijden, remde af om aan een van rechts komende auto, be stuurd door de 23-jarige H. S. uit Venray voorrang te verlenen. Door het vochtige wegdek schoof de auto door en er volgde een botsing met materiële schade. Op de kruising Nieuwlandstraat Molenpad verleende de 54-jarige bestuurder van een personenauto M. V. uit Venray geen voorrang aan een van rechts komende auto be stuurd door de 28-j,arige mevr. G. J. uit Venray. Ook hier alleen mate riële schade. Op de Langstraat kwam hel 12- jarige meisjes M. J. uit Ysselsteyn met het stuur van haar fiets in aan raking met het stuur van de naast haar fietsende F. Zij kwam te vallen naar links tegen een juist passeren de personenauto, bestuurd door de 24-jarige G. H. uit Venray. Het meis je werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis maar bij onderzoek aldaar bleken de verwondingen mee te vallen en kon zij naar huis wor den vervoerd. De 23-jarige bestuurder van een personenauto, D. H. uit Metz, reed over de Pcststraat en bemerkte niet het voorrangsbord bij de Juliana singel. Hij verleende geen voorrang aan de over de Julianasingel rij dende personenauto, bestuurd door de 21-jarige W P. uit Venray. Bij de besting bleef het bij materiële scha de. Zcals reeds vorige week uitvoerig bericht, wordt vandaag, vrijdag, het Merselose jeugdhuis officieel her opend. Dat zal dan geschieden om 8 uur n.m. door wethouder van Oers. Aansluitend is er een receptie en kan het gebouw bezichtigd worden. Die Fidelen Rozenthaler zorgen voor de muzikale omlijsting van deze avond. Zaterdagmiddag om half twee worden er kinderspelen gehouden op het sportterrein, 's Avonds is er een „Merselose avond" met medewer king van fanfare St. Oda en de drumband; de Natuurvrienden, het gemengd kerkelijk zangkoor, de LVB en JUM. Ook heeft die avond de lcterijtrekking plaats. De toegang tot deze avond is gratis. Op zondagmiddag is een grote oriëntatie-wandeltocht gepland door eigen streek. De start is van half 2 tot half 3. Zondagavond vanaf half acht een Pop-avond met optreden van o.m. Decennium uit Venlo (zie foto), Noud Arts en Sikkens uit Meerlo en de Slingerlendband. Iedereen is van harte welkom. Entree 4, Maandag, eveneens om half acht, gaat men het programma van zater dagavond herhalen, om toch vooral iedereen in de gelegenheid te stellen de „Merselose avond" bij te wonen. De 24-jarige bestuurder van een personenauto H. v. L. uit Venray reed vanaf de Langstraat de krui sing Deurneseweg op en kwam daar in botsing met de over de Deurnese weg rijdende personenauto, bestuurd door de 24-jarige mevr. v. d. H. uit Venray. Er was behoorlijke mate riële schade. Bovendien liep eerst genoemde bestuurder letsel op waar voor hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. De verwondingen vie len echter mee, maar wel werd ge constateerd dat hij onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest derhalve de bekende proeven on dergaan en kreeg een procesverbaal aangezegd terzake het rijden onder invloed. Door garagehouder v. d. H. uit Wanssum werd bij de politie in Meerlo aangifte gedaan van verduis tering van een Ford personenauto. Nabij de soos in Leunen werd tef- zake van deze verduistering door de Venrayse politie aangehouden de 21- jarige P. B. uit Meerlo. Omdat deze in militaire dienst bleek te zijn, werd hij voor verder onderzoek overge geven aan de Koninklijke Mare chaussee te Venray. MARKiai HAAT5J Bij det sorteren van aangevoerde aardappelen bij de aardappelver- werkende industrie Nestlé kwamen vier nog intakt zijnde 20 mm grana ten en enkele rookpotten tevoor schijn. Bij een landbouwer aan de Tim- mermannsweg te Ysselsteyn kwam een kist met mitrailleurpatronen naar boven. De mannen van E.O.D. kunnen weer naar Venray komen om het oorlogstuig op te halen en onschade lijk te maken. P. W. uit Venray deed aangifte van diefstal van een bromfietshelm ter waarde van 100,uit een gar derobe van een school. Vorige week hebben wij reeds uitvoerig stil gestaan bij de voor genomen rang-bevorderingen in het Venrayse politiecorps. Dinsdagmid dag reikte burgemeester Defesche, als hoofd van de plaatselijke politie het betreffende certificaat en de be noemingsbesluiten uit aan vijf po litiefunctionarissen. De heren waren voor deze gelegenheid vergezeld van hun dames, die meedeelden in de feestvreugde, en een boeket bloemen kregen aangeboden. Na afloop van de installatieplechtigheid mochten de bevorderden gelukwensen in ont vangst nemen van de andere leden van het politiekorps en van de afde ling openbare orde en veiligheid van de gemeente Venray. Ook boden wethouder Schols en secretaris Poels gelukwensen aan. Op de foto van links naar rechts: adjudant Vervcort, inspecteur Tij mensen, brigadier v. d. Hoff, adju dant van Ampting en brigadier Dijk stra. In de nacht van vrijdag op za terdag reed een 26-jarige autobe stuurster uit Lottum met haar auto, op het Veulen vanaf de parkeer plaats actheruit de weg op en reed met de achterzijde van de door haar bestuurde auto tegen de langs de weg geparkeerde auto van de 23-ja- rige P. B. uit Venray. Materiële schade. De 63-jarige bestuurder van een personenauto C. D. uit Venray wlidc vanaf het Brukske naar links de Ouverturestraat oprijden, maar in plaats van de haakse bocht naar rechts te nemen, reed hij- rechtdoor tegen de aldaar onder een carport geparkeerd staande auto van L. V. Niet alleen dat de auto zwaar be schadigd werd, ook de gevel van de woning liep schade op. De bestuur der liep geen letsel op. Het niet verlenen van voor rang door de 33-jarige bestuurder van een Mercedes M. B. uit Venray, aan een volkswagen, bestuurd door de 27-jarige J. V. uit Venray, op de kruising Zwartwater-Roozendaal na bij de Ballonzuil, was oorzaak van. een botsing. Beide auto's kwamen in een greppel tot stilstand. Er moest een takelwagen worden inge zet om de gehavende voertuigen weer op de weg te helpen, terwijl Venrays brandweerlieden de weg moesten schoon spuiten. Bij het afslaan van de Leunse weg naar de Accaciastraat verleen de de 31-jarige bestuurder van een personenauto, J. W. uit Arcen en Velden, geen vrije doorgang aan de over het rijwielpad rijdende brom fiets bestuurd door de 17-jarige J. D. uit Horst. Het bleef bij de bot sing gelukkig alleen bij materiële schade. De 27-jarige bestuurder van een personenauto. J. V. uit Amster dam .veleende toen hij vanaf de Kempweg de Westsingel opreed geen voorrang aan de personenauto van de 33-jarige bestuurster A. v. d. W. uit Venray. Bij de botsing werd deze bestuurster dusdanig gewond, dat ze naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Beide auto's werden bij de botsing zwaar beschadigd. JAARVERGADERING De Reisvereniging van het N.K.V. afd. Venray houdt haar jaarverga dering op donderdag 22 september a.s. om 20.00 uur in restaurant Thie- len aan de Langeweg. Over het doel en werkwijze van deze vereniging komen we volgende week op terug. Voor de eerste maal in haar be staan hield de Venrayse voetbalver eniging S.V.V. en met hen de afde ling Honkbal-Softbal en Atletiek hun jaarvergadering in eigen home en wel in hun verenigingsgebouw „den Boggerd". Voorzitter Turkenburg kon in zijn openingswoord naast de in grote ge tale opgekomen leden, ook welkom heten het erelid de heer Colsen en de leden van verdiensten, de heren A. Smits. W. van Meijel en G. van Els wij ck. Nu wij voor het eerst in een eigen home bijeen zijn, weten wij wat we hebben gemist, zonder daarmee af breuk te willen doen aan de vele jarenlang genoten gastvrijheid op St. Servatuis. Wij willen juist nu dank uitspreken aan allen, van hoog tot laag, die het voorbereidende werk hebben gedaan voor de totstandko ming en meewerkten aan de reali satie. De stille werkers ieder op zijn eigen plaats hebben de SVV-ers dichter bij elkaar gebracht, aldus de voorzitter. Het bestuur is van mening dat men als SW toch op de oude voet zal moeten doorgaan en niet moet overschakelen op een z.g. omni- sportvereniging. Dat is niet in het belang van SVV. Zondag 4 september vangt het uur der waarheid aan .Aan de voorbe reidingen, aldus voorzitter Turken burg, heeft het niet gelegen, hoop is er voor het vaandelelftal. Afwach ten of het zal lukken. Voetbal is een prestatiesport, zeker voor de eerste drie elftallen; voor de lagere is het meer recreatief. HARRY STEVENS IN HET ZONNETJE Na vele jaren voortreffelijk werk te hebben verricht, laat Harry Ste vens de voorzittershamer van de jeugdafdeling. Zijn taak wordt overgenomen door een ander. Als dank voor al dat werk en om die dank te onderstrepen, bood de heer Turkenburg een cadeau aan. MEDEDELINGEN Interieurverzorging Thomassen zal de nieuwe shirts en trainingspakken sponsoren. JAARVERSLAGEN Een zee van aktiviteiten passeerde de revue in de keurig uitgebrachte jaarverslagen waaruit men een beeld kreeg van al de aktiviteiten welke de vele sportbeoefenaren be drijven. Bij de inkomsten blijkt nog altijd de toto-loto een hoofdmoot te zijn. Twee talentvolle jeugdspelers gaan hun sukses bij andere clubs probe ren. Trainer en trainingskosten maken een bedrag van bijna een derde van de inkomsten uit. BEGROTING Om de financiën gezond te hou den zal er meer in het laadje moe ten komen. De entreegelden werden verhoogd van 2 gulden op een rijks daalder. De prijzen van de consump ties werden verhoogd en gebracht voor een pils op 1 gulden en van frisdranken 80 cent. Zullen er geen vergoedingen voor de elftallen wor den gegeven en gaat de gratis sinas appel verdwijnen. BESTUURSVERKIEZING De aftredende vice-voorzitter Th. van Waayenburg, de secretaris H. van Bracht de koördinator selectie- groep P. Hermus werden herkozen. Voor het aftredende bestuurslid Ton Arts werd bij enkele kandidaat stelling H. Merckx benoemd. Aan de scheidende heer Ton Arts werden dankwoorden uitgesproken voor zijn bijdrage in het bestuur en wat hij in de loop der jaren voor SW heeft gedaan. Marie Arts maakte historie: ze is de eerste vrouw die achter de be stuurstafel plaats mocht nemen. Liefst 36 leden waaronder ook heren hadden haar voorgedragen als ko- ordinatrice damesvoetbal. WAT VERDER TER TAFEL KWAM Dat was o.m. de wil om SW naar een voor Venray waardige plaats te brengen in de voetbalsport. Als wij het verloop van de vergadering als graadmeter mogen nemen, dan moet dat lukken. De vergadering ken merkte zich door de wil en de inzet wnat positief waren vele geluiden. En dat geeft ons maar weer moed, het zal toch eindelijk wel eens luk ken de terugkeer naar de tweede klas te bewerkstelligen. Julianasingel 33 Keuzelijst aanwil wassenen: Heeresma, H. W; valt het nerser.er Jolly. H. Kindenif voeding. Kahn, L. Proces Luipen-Bronwass trouwboekje te ter, fam) Sant, M. van 't. een stee (Grote Spinoza, B. de Bi ui Uyl, B. den. Een (verh) Vechtsporten in fu, judo, aikdo. f-2 Veen, W. van. (hist) Grondpolitiek. •fira BEJAARDEN „DE DERPS OFFICIEHp-2< Op zaterdag 3 burgemeester G, nieuwe bejaard® „Derpshei" achtci ficieel openen, uur verzamelt deilf zuid-zijde van d i, met gilde en fanl bij De burgemeesti W€ arriveren om 15.lpar komstwoord zal lint aan de inga|or( doorknippen. Da; gang over de De ten omlijst wordt do van de fanfare, de genodigden de le woningen te ^el laatste woning Heusden bloemei na volgt een s; drankje in de „Huize Loon". 1 „LAND ZOND De aktie „Laniins' vrijdag j.l. geho pig opgebracht nee Van 1 augustui It augustus 1977 we opgenomen in df 31 augustus 1977 wj tures voorzien, i aci 732 plaatsen vak p 363 buiten het ra5rn. Hier volgt een tures in het rayo •ent in de bouwsel te sektoren: metselaars, (1 ST tegelzetter, hostal lieden, timme merlieden, (le meubelmaker, stoffeerder, u leider, stede'c 30 werker, bouw I grondwerkers schilder/spuit in de metaak KS" automonteur leerling autos ter, draaiers, walser, plaat: H19 bankwerker, ker, machine! medewerkers werker, indui reedschap-ste round loodgii werktuigbow teur, montagi teitscontrcleu flln' monteur, hal1 w c.v.-monteur/ in de dienstel direktie-secre tieve krachte commercieel de werker jeu Inge werk, welzijn hal genwoordig(s diger/inspekt r. bel verkoper, koopster, cas brood- en ba bakker, verp i6ur B, inrichting! maatschappel pedist(e), assi strukteur, tol part-time aul chauffeurs n van nationaal, ta e glnj overigen: en huishoudelijk wassers, sch< magazijnbedi ng" inpaksters, c diende, bloei chauffeur, cl knecht, leerl De vakatures Een vakature v i gen reeds vervu om zelf op de 1 inhoud van he De vakatureb re werkdag 's 12.30 uur en 's 17.00 uur. 18 tar

Peel en Maas | 1977 | | pagina 10