GEMEENTEPRAAT ^isnummerbordjes Uitheemse diersoorten rugummiolllGGk venray leesprogramma en [toonstelling j. boeken St. Pe\t*S Drumband festival MIVA-KOLLEKTE; Overbrug die afstand Gevaarlijke situatie op Veltumse Kleffen Uitbreiding brandweer materiaal FILMMEIIWS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting PEEL EN MAAS uw weekblad jeugdnatuurwacht Alcoholcontrole Huisraad doo deurwaarder c straat gezet Diefstal motor Diefstal jas Vernieling Beschadigde auto's duidelijk zichtbaar zijn Kermis Veulen worden weer beschermd nleiding van de Kinder- c (19 - 29 oktober) orga- ieugdbibHotheek een lees- waaraan ieder kind mee Om het leesdiploma te jet elk kind 5 boeken le- i door de bibliotheek sa- aantal boeken. Deel- zijn vanaf 26 augustus r bij de jeugdbibliotheek, [ober moeten de 5 boeken i de deelnamekaarten oktober om 3 uur Fleesdiploma's uitgereikt, [mag iedereen een teke- i over een gelezen boek. igen worden tijdens de Éenweek in de bibliotheek leid. ■dt er van 24 oktober mber in de jeugdbiblio- fentoonstelling georgani- jeugdboeken, naar aan- de Kinderboekenweek, het nieuwe schooljaar tde feestdagen. Deze ten- geeft een overzicht van i aanbod van jeugdboe- [atieve boeken leesboe- )eken enz. wordt aandacht be- teratuur over jeugdboe- documentatiecentra op om diverse facetten van ek. pelen dus voor eenieder, stelt in jeugdliteratuur: personeel, ouders, stu- overzicht van het ten- Id p< ov ursussen in overdekte wembad zijn in het ge- zwembad de zwem- gestart voor vol- kinderen beneden E ar. Er zijn evenwel cursussen voldoen- eurs. zodat het aan- i nog kan worden om intensief zwem- te krijgen, zich bij de kassa van 'Eikte zwembad. dessen worden ge- laandag en donder- s() dinsdag en vrijdag. taal in de week op Jrt en tijden. Er is ^cursussen volge- f'de ruimte is nog "lij de cursus van n donderdag: voor 116 jaar van 17.00- p van 17.30 tot 18.00 r volwassenen van |.00 uur. lursus van dinsdag voor kinderen tot 16.30 tot 17.00 uur, it 17.30 uur en van 3,1 .00 uur. Voor vol kan 20.30 tot 21.00 voor kinderen ledraagt 60,en isenen 77,50 in- legang tot het bad. toongestelde materiaal zal verkrijg baar zijn. Openingstijden van de tentoon stelling vallen samen met de ope ningstijden van de jeugdbibliotheek: maandag 2-7; dinsdag 2-6; woensdag 2-6; donderdag 2-6; vrijdag 2-8.30; zaterdag 10-12 u. Lourdescomité afd. Venray VRIJDAG EN ZATERDAG: BLOEMENVERKOOP IN SUPERMARKT JAN LINDERS Het komende weekend, namelijk vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus, worden in Supermarkt Jan Linders aan de Stationsweg, ingang Bon gerdstraat .bloemen verkocht t.b.v. het Lourdescomité afd. Venray. Het is ons gelukt een grote partij gladiolen in te kopen, die tegen een redelijke prijs worden verkocht. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Limburgse Bedevaart afd. Venray. Supermarkt Jan Linders heeft voor de Venrayse afdeling een plaatsje ingeruimd, waar wij onze bloemen kunnen verkopen. We hopen uiteraard vele afnemers te vinden ,want het gaat er toch om de Venrayse zieke of gehandicapte meedmens een gratis Lourdes-reis aan te bieden. Bij de afsluiting van de Nationale Zwemvierdaagse op vrijdag 26 aug. zal ons korps een optreden verzor gen nabij het zwembad. Vertrek LTS om 19.30 uur. Zoals gebruikelijk zullen wij ook dit jaar de kermis op St. Anna op luisteren. Daartoe vertrekken wij zaterdag 27 augustus om 14.00 uur van de LTS. De repetities van zondag en woens dag zullen geheel in het teken staan van de Taptoe Venray op zaterdag 3 september. A.s. zaterdagavond is er een groots drumbandfestival in sporthal „De Wetteling" van de „Klub van Elf". Aan dit festival zullen deelnemen de korpsen van Oirlo, Oostrum, Leu nen, Merselo, Ysselsteyn, Wanssum, Geysteren en Blitterswijck. Dit fes tival zal een bijzonder tintje krijgen daar de organiserende vereniging „D.S.V." zich als nieuwkomer zaL presenteren in geheel nieuwe uni formen. Mocht hetvoorheen ge bruikelijk zijn dat 't festival amb telijk werd geopend, dan wordt met deze traditie gebroken. Want de edelachtbare heer burgemeester De- fesche is bereid gevonden om een punt achter het festival te zetten en de organiserende vereniging van „Festival '78" bekend te maken. Het festival is voor iedereen gratis toe gankelijk en begint om half zeven! In het weekeinde van 27 - 28 aug. a.s. vindt de jaarlijkse, landelijke MIVA-bliksemaktie plaats. Door een goed resultaat van de MIVA-kollekte in het bisdom Roer mond hopen wij in staat te zijn 40 Limburgse missionarissen en 6 eigenlandse krachten te voorzien van een vervoermiddel. Van hen zijn afkomstig uit het dekenaat Venray: Missionaris J. Lemmen, werkzaam in Brazilië. Hij heeft er de zorg voor een melaatsendorp. Voor de provian- - dering van dit dorp en het vervoer van de genezen verklaarde kinderen naar de school beschikt hij over een busje, dat na jarenlang gebruik vol komen versleten is. Voor de vervan ging ervan heeft pater Lemmen de hulp van de MIVA gevraagd. Missionaris F. Lenssen, die in Pa pua New Guinea werkt. Hij heeft er de pastorale zorg voor een ge bied, dat een doorsnee heeft van 75 km. De mensen wonen er zeer verspreid. Voor het bezoeken van de afgelegen dorpen ,voor het vieren van de eucharistie, voor de kate- chese en het noodzakelijk overleg met de leiders van de plaatselijke christengemeenschappen is zijn auto onmisbaar. Deze begint ernstige ou- derdomsverschijnsel'en te vertonen en pater Lenssen heeft de MIVA dan cok gevraagd zo mogelijk voor tij dige vervanging te willen zorgen. Missionaris J. van Megen. Hij werkt in Indonesië, op hét eiland Java en vraagt de hulp van de MI VA voor 4 van zijn katechisten, die elk de zorg hebben voor een plaat selijke christengemeenschap. Op het ogenblik verplaatsen zij zich over grote afstanden per fiets, wat zeer tijdrovend is en gezien het klimaat veel van hun krachten vergt. Pater van Megen vraagt voor elk van hen een bromfiets. Deze missionarissen, en nog ande ren, rekenen op onze hulp bij de op lossing van hun vervoersproblemen. Gedenk daarom de MIVA-kollekte in uw kerk het komende weekend met een royale gift. U kunt ook gi reren: giro 27 22 49 ten name van MIVA - Vijverstraat 12 - Breda. Regelmaitg ontstaan op de Vel tumse Kleffen gevaarlijke verkeers situaties ten gevolge van het laden en lossen van lange bevoorradings wagens ten behoeve van Supermarkt Kroon in het winkelcentrum. De kolossen belemmeren de door gang van het verkeer en met name de stadsbus ondervindt hiervan ern stige hinder. Voetgangers moeten gebruik maken van de rijbaan om dat het trottoir is. versperd. B. en W. hebben nu de bevoorra- der aangeschreven om er voor te zorgen, dat de vrachtauto's de door gang van het verkeer op één rij baan niet belemmeren. Het college stelt tevens dat het aanbeveling verdient om bij mist en slecht weer het tegemoetkomend ver keer met b.v. een waarschuwings lamp te attenderen op de blokkering van de rijbaan. Nadat hierover eerst advies van de commissie voor financiën is in gewonnen zullen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor stellen een krediet van 285.000, beschikbaar te stellen voor noodza kelijke uitbreiding van het brand- weermaterieel. Op de eerste plaats zal er een ge combineerd blusvoertuig moeten ko men, waarin hoge druk en lage druk zijn verenigd. Het voordeel van deze combinatie is, dat hoge en lage dru'k gelijktijdig (met één wagen) ter plaatse kunnen zijn en er niet be hoeft te werden gewerkt met losse spuit en losse wagen. Een ander be langrijk voordeel is, dat zonder on derbreking van de hoge druk (be perkte watervoorraad) op lage druk (onbeperkte watervoorraad) kan wor den overgegaan. Met het aanschaffen van een ge combineerd voertuig kan tevens worden ingespeeld op een geleide lijke vervanging van het inmiddels twaalf jaar oude materieel. Zou een losse spuit met daarbij behorende wagen worden aange schaft, dan wordt men over enkele jaren geconfronteerd met het ver vangen van twee brandweerwagens. Het is verder de bedoeling om bij de aanschaffing van een gecombi neerd voertuig de huidige tankspuit- hogedruk om te 'tóten bouwen tot een zwaar hulpverleningsvoertuig, waaraan de brandweer steeds meer behoefte heeft. Tenslotte bestaat bij de brand weer grote behoefte aan een red- dingsschaar. Dit instrument biedt alle mogelijkheden als hulp- c.q. reddingsmiddel bij het uiteenrekken en openbreken van wrakken voor de bevrijding van de slachtoffers. Op de investeringsnota over de jaren 1977 t.m. na 1980 welke in tussen door de raad is gefiatteerd is t.b.v. de brandweer rekening ge houden met een uitgave van 253.000 gulden in 1977, terwijl de aanschaf van de reddingsschaar staat geno teerd voor 1978-1979. In haar vergadering van 14 sep tember a.s. zal de commissie voor financiën deze uitgaven bespreken om hierover het college te adviseren. OP REIS Op 2 september gaat Venrays Ge mengde Zangvereniging een lang weekend naar Frankrijk. Naast de 80 leden maken ook 40 introducé's de tocht mee. Vrijdag vertrekken de zangers en zangeressen om 17.00 uur vanaf het Boschveldcollege. Met drie bussen reizen ze naar Laon. Deze stad is bij de Nederlanders niet zo bekend, maar het is de eerste Karo lingische hoofdstad. Zaterdagmorgen wordt gerepe teerd en in de middag kan men een rondrit maken, de bibliotheek be zichtigen met fraaie oude hand schriften, het museum bezoeken of wat wandelen in en bij de pittores ke winkeltjes. Een hoogtepunt letterlijk en fi guurlijk is het zingen tijdens de avondmiis in de Kathedraal van Laon. Deze is gelegen op de top van een berg waarop de stad is gebouwd. Zendag geeft het koor een concert voor de bevolking van Aubenotn. Deze plaats ontving het koor drie jaar geleden al zeer gastvrij. Nu zul len tijdens een ontmoeting met het gemeentebestuur de vriendschaps banden stevig aangehaald worden. Uiteraard is ook overal aan de in wendige mens gedacht. Diner, koud buffet en koffietafel zorgen ervoor dat de tongen gestreeld en de kelen gesmeerd blijven. Venrays Gemengde Zangvereni ging bestaat thans vier jaar en be gint zo langzamerhand bekendheid te krijgen door de repertoirekeuze en 't hoge peil van de uitvoeringen. Het volgend jaar in de maand méi zal het lustrum waardig gevierd werden met een concert in de Pe trus Bandenkerk in Venray. In sa menwerking met het Tegels Symfo nie Orkest o.l.v. W. Jordans zal dan ondere andere het Te Deum van Dvorak ten gehore worden gebracht. EEN BRUG TE VER overrompelend sukses De gigantische oorlogsfilm EEN BRUG TE VER wordt in Venray deze week opnieuw geprolongeerd. Mensen die in geen jaren naar de bioscoop zijn geweest komen nu in grote getale .Maar ook de jeugd heeft dankbaar gebruik gemaakt van de reduktiemogelijkheid op zon dagmiddag, waardoor zij 3,goed koper terecht konden. Deze subsidie is gegeven om de jeugd in ieder ge val de mogelijkheid te geven een in zicht te krijgen over hetgeen zich hier in 1944 heeft afgespeeld. Veel kinderen weten nauwelijks wat oorlog is, weten nauwelijks de tragedie die achter de vele oorlogs kerkhoven in de omgeving schuilt. De film EEN BRUG TE VER zal veel verduidelijken en daarom is het zo belangrijk, dat ook de jeugd deze film gaat zien. Dus ook a.s. zondag om 13.45 en 17.00 uur krijgt de jeugd 3,reduktie. Verder deze week nog een zeer bijzondere aktiefilm die onder het genre „rampenfilms" gekwalificeerd mag worden. TWO-MINUTE WAR NING is een bijzonder spannende film, die zich grotendeels afspeelt in een voetbalstadion. Hierin zitten on geveer 90.000 mensen die beschoten worden door een waanzinnige scherpschutter. Er breekt uiteraard paniek uit en de 33 nooduitgangen kunnen de stormloop niet verwer ken .Een bijzonder spannende film. Helaas werd de vorige week de tussenstand van de zonnebloem wed strijd niet gepubliceerd wegens plaatsgebrek. Daarom geven we de ze week de hoogten door, zoals ze op 15 of 22 augustus volgens eigen meting waren: 1 Robert van Vonderen, Past. Strij kersstraat 4, Leunen 4,75 4,25 4.05 3,95 en 3,85 m. 2 Mirian Peeters, Deurneseweg 20 4.04 en 3.98 m. 3 Monique Hoedemaeckers, Gus- senstraat 1, Leunen: 4.00 3.65 3.20 4 John van Bers, Overloonseweg 61 3.95 m. 5 Theo Jansen, Landweertweg 18 3.94 m. 6 Ron Wilmsen, Bergweg 1: 3.93 3.81 3.13 m. 7 Jos Drabbels, Meerselsepeel 2: 3.77 m. 8 Yoland Reynders, Hoenderstr. 95a 3.70 3.40 m. 9 Ilcna Jansen, Groene Hart 1 3.65 10 Annemie Arts, Veulen 3.60 3.50 11 Marion Smits, Montgomerystr. 11 3.58 en 3.20 12 Ellen Gerrits, Stationsweg 42 3.54 13 Robbie Berden, Deken Berden straat 6 3.51 14 Irene Litjens, Ysselsteyn 3.50 15 Peter Smits, Montgomerystr. 11 3.47 en 3.17 16 John van Gaal, Gerbrandystr. 10 3.46 17 Huub Derks, Oude Oostrumse- weg 31 3.42 18 Jan van Dijck, Heide 3.40 3.25 19 Rcb Luypers, Houten Hoek 6 3.35 en 3.12 Frans Jans Beken, Odastr. 3 3.35 21 Gerrie Peeters, Pr. Bernhardstr. 42 3.33 22 Marge Swinkels, Oirlo 3.19 23 Jan Koonings, Ysselsteyn 3.10 24 Ester de Bruin, Past. v. d. Gaet- straat 35 3.06 25 Dorien Jacobs, Aubadestr. 16 3.04 Vooral die van Robert van Vonde ren hebben weer een geweldige hoogte bereikt. Ofschoon de zon de laatste tijd weinig geschenen heeft, geeft een goede verzorging van de zonnebloemen goede resultaten, die zie je wel! Blijf de zonnebloemen goed op binden en ze zo beschermen tegen regen en wind. De wedstrijd is nog niet beslist, maar tussendoor (volgende week al7) worden er onverwachts prijzen uit geloofd voor de hoogste van die week! De volgende keer (maandag 29 au gustus) kunnen jullie mijnheer Poels tussen 6 en 7 uur (tel. 04780-1338) de hoogte van 1 zonnebloem of van 3 zonnebloemen samen doorgeven. De hoogte van de éénstammers moet 3% meter zijn, terwijl de 3 samen meer dan 9 meter moeten bedragen. Tenslotte nog dit: Er zijn dit jaar ongeveer 50 prijzen te winnen bij deze wedstrijd. De heesters, planten en bloemen, die door een aantal kwekers daarvoor beschikbaar zijn gesteld, kunnen jullie op de ten toonstelling al zien! Veel plezier bij het bezoek aan de tentoonstelling en veel sukses alle maal met jullie zonnebloemen. Venrays politie maakte procesver baal op tegen een bestuurder van een personenauto omdat bij een blaasproef de kleur dusdanig ver anderde dat bloedproef moest wor den genomen. Twee bestuurders bleken nog net onder de maat te zijn, maar kregen wel een rijverbod opgelegd. Bijna twee dagen lang en l doorweekt stond daar buiten ij- schamel bezit van wat ééns 't j,| tjl raad was geweest van een flatt i'., I ner aan de Mozartstraat. Pers j L_ had in opdracht en in aanwezij 1.) van de Venlose deurwaarder I 1,1 inboeedl op straat gezet. Door LI regen doorweekt, werd het vr door personeel van de gem< Venray afgevoerd en opgeslage: ders in de gemeente. Daar ka eigenaar zijn spullen terug kri Omwonenden zeggen dat vers, lende spullen zijn verdwenen. O waar is en of er een aanklacht, zake diefstal zal worden inged. ii betwijfelen wij. De huurder van de flat is e maanden geleden met de noorde vertrokken zonder adres achter |J laten .De flat, eigendom van de ningvereniging Noord Limburg al enkele maanden geleden rechtszaak aanhangig gemaakt gens achterstallige huur en dit i nis is inmiddels uitgesproken dcor de ontruiming voltrokken. Via een tussenpersoon had de ningbouwvereniigng wel de sle terug gekregen en ook een offic j huuropzegging ontvangen. De ningbouwvereniging had de 1 j hard nodig gezien het aantal i ningzoekenden dat nog steeds s ingeschreven. De woningbouw^ eniging heeft zich tot de rechter wend met het verzoek de ontruim van de woning. Woensdag werd dat vonnis d deurwaarder N. voltrokken. Norm bericht de deurwaarder de woni bouwvereniging en de gemeente' 1 oök de politie wanneer de ontij ming plaatsvindt, omdat die inst; ties dan mede zo mogelijk passei maatregelen kunnen nemen. D een communicatiestoornis is dat r gebeurd met het gevolg dat 't set mele bezit twee dagen lang in stromende regen bleef liggen. Zondagmiddag omstreeks 2 u plaatste L. H. uit Sevenum zijn m tor, merk Honda, groen metal van kleur, kenteken XL-08-88, was de cica 6.000,op een perceel een woning langs de Heidsewe Omstreeks half zes kwam hij terj en ontdekte dat zijn motor verdw nen was. De gedupeerde en polit zouden gaarne aanwijzingen hebtx van eventuele getuigen om de dad van die diefstal op te sporen. A. v. d. W. uit Venray deed aat i gifte bij de politie van diefstal va zijn regenjas in het Luxor Theate Maandagmorgen ontdekte het pei scneel van het Waterschap Noor Limburg dat een ruit van het .kat toor aan de Leunseweg verniel was, door een grote kei, die in he kantoor lag. Maandagmorgen ontdekte L. S uit Venray dat zijn personenauto geparkeerd staande op de Paters- straat, over de gehele linker zij kant beschadigd was. De veroorza ker had geen visitekaartje achter gelaten. Maandagmorgen omstreeks 8 u. parkeerde G. de J. uit Venray zijn personenauto op de Patersstraat. Toen hij omstreeks 9 uur terugkeer de ontdekte hij dat zijn auto aan de achterzijde was ingedeukt. Ook hier was geen visitekaartje met de naam van de dader. i ge artikel 9 van de Algemene Politieverordening moet eigenaar of huurder van een huis toestaan, dat door eente op een duidelijk zichtbare plaats een huisnum- irS rdt aangebracht. Zit het nummer er eenmaal op, dan t Verplicht toe te staan, dat het huisnummerbordje door ''eente wordt onderhouden of vervangen. staat ook in de Algemene Politieverordening aange- dat het verboden is om het huisnummerbordje te be- 12jen, te verwijderen of „de werking daarvan" te belem- :n vooral tegen deze laatste bepaling wordt in Ven- al eens gezondigd. bl ÏVooi een huisnummer iedereen goed men het onder groen verdwijnen, werking van het en is men dus dt het bordje on- jb.v. een vlaggestok rwerp in de tuin, en eveneens tegen de A.P.V., dat de huisnummerbord- rden belemmerd. !r het algemeen zó huisnummerbord- gzelf niet meer ziet, lOf'ag nog eens te kij- imer voor iedereen ftgen in de A.P.V. lA huisnummerbordje (vierkant wit emaille bordje met zwarte cijfers) eigendom is en blijft van de gemeente en dat het onder houd en de eventuele vervanging daarvan ook een zaak is van de ge meente. Het wordt echter steeds meer een modeverschijnsel, dat de gemeente lijke huisnummerbordjes door de be woners worden vervangen door ke ramische kunstprodukten. Voor zo ver deze duidelijk en niet ontsierend zijn worden deze keramische huis nummers (oogluikend) toegestaan mits ook deze cijfers maar voor iedereen duidelijk zichtbaar zijn. Het gemeentelijke bordje moet men echter wel goed bewaren en b.v. bij verhuizing weer op zijn plaats aan brengen. Dit bordje is n.l. gemeente eigendom en mag derhalve niet ver vreemd worden. 3,4,5 en 6 september De kermis in Veulen begint op zaterdag 3 september om vier uur en eindigt op dinsdagavond om 24 uur. De exploitanten mogen de attracties vroeger openen dan hier onder aangegeven, maar op de volgende tyden moeten zy openen: op zaterdag om 17.00 uur, op zon dag om 13.00 uur en op maandag en dinsdag om 15.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden afwij kende tyden. Op het kermisterrein nabij de kerk komen de volgende attracties: autoscooter van Boeken uit Hel mond; kindervliegtuigmolen, even- eeps Boeken uit Helmond; schiet- salon van Van Werven uit Helmond; lijntrekspel en bussensport van Joosr tink uit Arnhem en een nougat- suikerkraam van fa. Camps uit Horst. Zo mogelijk zal op zaterdag en zondag nog een viskraam op het kermisterrein worden geplaatst. Het aantrekken van een frituurwagen is dit jaar niet gelukt. In het algemeen zijn de exploi tanten niet gebonden aan een vast gesteld tarief, maar voor de vlieg tuigmolen mag de rittenprijs niet hoger dan 50 cent bedragen en ook voor deelname aan het lijntrekspel mag niet meer dan 50 cent worden gevraagd. Sinds 16 juli 1977 is een verbod van kracht voor het houden en ver handelen van grote groepen uitheemse diersoorten. De maatregel is ingegeven door de gedachte dat ook binnenlands meegeholpen kan worden om de wereldfauna te beschermen. Vele uitheemse diersoor ten vertonen een achteruitgang in aantal, zodat hun voortbestaan op het spel staat. Met de handel in deze dieren is namelyk verbonden het vangen van exotische diersoorten in de grote natuurgebieden der aarde. Hierdoor verarmt de wereldfauna. Omdat Nederland van ouds her een aandeel in de internationale dierenhandel heeft, is het verbod van het houden en verhandelen van deze dieren ook internationaal van betekenis. DE BESCHERMDE DIERSOORTEN De dieren die voortaan beschermd zijn .staan opgesomd in het aanhang sel van een koninklijk besluit van 24 mei 1977, (Besluit bedreigde uit heemse diersoorten). Het gaat in to taal om ongeveer 400 soorten zoog dieren, 1200 soorten vogels en en kele honderden soorten reptielen, amfibieën en vissen. Het houden, verkopen of afleve ren van deze dieren is voortaan ver boden. Overtreding van het verbod kan gestraft worden met hechtenis of geldboete. Met nadruk wordt er op gewezen dat het hier gaat om niet-Europese dieren. Zo vallen vele soorten kraanvogels onder het ver bod, maar de Europese soorten (de gewone kraanvogel en de juffer kraanvogel) zijn al beschermd door de Vogelwet 1936. Het vangen, te koop aanbieden, vervoeren of afle veren van deze vogels was dus al eerder verboden. Om een indruk te geven van de dieren die onder de regeling vallen, worden genoemd: alle soorten apen, katachtigen en andere roofdieren, gazellen en antilopen, vele soorten kangoeroes, vele soorten schildpad den, krokodillen, hagedissen en sa lamanders, een aantal soorten pape gaaien, kakatoes en parkieten, alle soorten paradijsvogels en bijna alle soorten roofvogels .pelikaanachtigen, reigerachtigen, sommige eendesoor ten, kraanvogelachtigen, neushoorn vogels en uitheemse zangvogels. UITZONDERINGEN OP HET VERBOD In uitzonderingsgevallen verleent de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ontheffing van het verbod om een dier dat op de lijst voorkomt, aan te schaffen. Een ontheffing van het verbad dient schriftelijk bij het Ministerie van C.R.M. te Rijswijk te worden aan gevraagd. Voor degenen die een uitheemse diersoort in bezit hebben bestaat de mogelijkheid het dier te mogen be houden. Een houder moet aanemelijk kun nen maken dat hij het dier vóór 16 juli 1977 heeft verkregen. Omdat het bezit naderhand moei lijk is aan te tonen, dienen hou ders van bedreigde uitheemse die ren deze daarom vóór 1 oktober 1977 aan te geven by het politie bureau, Wilhelminastraat 15. Door de politie wordt dan gezorgd dat de dieren geregistreerd worden bij C.R.M. Omdat niet alle uitheemse dier soorten onder de regeling vallen, zal de politie bestaande twyfels kunnen wegnemen. Diersoorten die wel exotisch zijn, maar hier jaarlijks bij duizendtallen worden gekweekt, zoals Australische parkieten, zijn niet verboden. Het gemeentebestuur is er ook voor u HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. Weijs, Steegse Peelweg 16, Leunen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Steegse Peelweg 16, Leunen, kadas traal gemeente Venray sectie N nr. 287. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 4 september 1977 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op /te bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 26 augustus 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray,

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5