HANDBOOG M.C.C. Venray VENRAY ZO VOORDELIG IS NOU JAN LINDERS 98 750 49 375 995 99 145 79 139 65 229 99 VERS VLEES-VERSVIEES-VERS 4.25 jf-MARKT jan finders 30 jaar geleden WIELERRONDE 0VERL00N uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Inbraak i R 2 grote potten 0,75 Itr. appelmoes Krat met 24 flesjes 0, 3ltr. Classe Royal Pils voor Groot pak 450 gram Groko Diepvries spinazie Grote baal met 1500 gr.. Flora-Dinner voor de hond van 459 4 flessen frisse Duitse Moselblümchen Pak a 250 gram Becel margarine Hele literfles Mezzo koffiemelk van Lasse: pak a 400 gr. Flits-Snel rijst van 115 Literblik California tomatensoep Kant en klaar Grote rol echte Verkade beschuit van 84 Pot met 400 gram Benco kokaukorrels van 375 Grote bierpul 250 gr. Gulpener mosterd kilo varkensfrikandeau 11,50 kilo runderbraadlappen 12,50 kilo mager soepvlees z.b. 12,50 kilo soepvlees met been 5,98 kilo magere speklappen 4,98 kilo varkenslappen 11,50 kilo varkenspoulet 8,95 kilo runderpoulet 9,95 kilo riblappen 12,45 kilo varkenslever 4,25 kilo vleesribjes 1,98 kilo magere rollade 14,75 kilo schouderlappen 9,85 Bij de boodschappen: grote vruchtenvlaai met slagroom van 5,85 voor Ondanks minder gunstige weers omstandigheden mocht de FITA- Langeafstandwedstrijd in Ysselsteyn toch zeer geslaagd worden genoemd. Drie schutters door de 1200 punten grens duidt alleen al op de zeer ho ge scores die hier behaald werden. De ruim 140 deelnemers die ver schenen waren hebben een mooie wedstrijd met veel punten achter de rug. De volgende punten werden be haald: le klasse heren: 1 M. Reniers, Liessel 1223 2 W. Minten, Den Helder 1213 3 J. Eykeboom. Maastricht 1208 4 R. de Hondt, België 1194 5 J. v. Drunen, Drunen 1185 2e klasse Heren: 1 K. Röttgen, Duitsland 1122 2 F. Hahn, Duitsland 1117 3 J. v. d. Broek, Ysselsteyn 1097 4 J. Deenen, Deume 1096 5 Fr. Schitz, Duitsland 1083 3e klasse Heren: 1 R. Spiek, Duitsland 1084 2 D .Brockenhof, Duitsland 1046 3 Oberzier, Duitsland 1022 4 A. Reiter, Duitsland 990 5 A. v. Kuil, Venzelderheide 984 le klasse Dames: 1 H. Sachse, Duitsland 1167 2 S. Mawich, Duitsland 1163 3 M. Koning 1095 2e klasse Dames: 1 G. Schiirmann .Duitsland 1007 2 T. Seegers, Goirle 988 Klasse junioren: 1 A .van Loon, Drunen 1136 2 R. Pullus, Drunen 1131 Afgelopen zondag was er een jeugdcross georganiseerd in Heus- den. Voor deze jeugdcross bestond grote belangstelling van de zijde van MCC Venray. De eer van Venray werd dan ook, dank zij de geweldige inzet van de coureurtjes, hoog ge houden. Maar liefst drie bekers gin gen mee naar Venray als beloning voor de goede prestaties. Rudie v. d. Putten behaalde een 3e plaats; Peter Boom werd 4e, ter wijl Peter Wilmsen als 5e uit het grote rennersveld finishte. Verder namen aan deze cross deel van MCC Venray: M. Willemse, J. Sijbers, Michel Arts, P. Loonen. T. van Leuken. Ook zij hebben gewel dig strijd geleverd om de naam Ven ray hoog te houden. Nagekomen bericht: De laatste tijd zijn er meermalen negatieve berichten over een bepaal de crosser uit Venray in de pers ver schenen .We begrijpen niet goed wat de bedoeling is van dit onsportieve gedoe. Insiders weten dat het hier gaat om de zeer aktieve motorcros ser Peter Willems. Deze coureur die op de eerste plaats keihard traint om zijn sport zo goed mogelijk te beoefenen, zet zich daarnaast ook nog in voor de jeugdcrossers. Dit schijnt bij sommige mensen in het verkeerde keelgat geschoten te zijn en nemen alle middelen te baat om deze crosser te kleineren. We vragen ons af of deze mensen weten waar ze mee bezig zijn. Zijn ze tegen de motorsport, akkoord, maar laat ze dan met gegronde kri tiek komen. We hopen dan ook dat diegenen die menen op onsportieve wijze kritiek te moeten leveren via een dagblad uit deze streek, deze voor eigen rekening nemen. Op de onlangs te Gemert gehou den motocross plaatste Peter zich als tweede, maar op weg naar het podium voor de huldiging sloeg de pechduivel' voor de zoveelste maal toe. Met een hardnekkige blessure werd hij enkele weken in het zie kenhuis opgenomen. Dit is voor el ke coureur vechten tegen de bier kaai We hopen dan ook dat Peter er weer spoedig helemaal bij zal zijn en dan eens gevrijwaard mag worden van blessures, zodat hij kan aantonen nog steeds bij de top te behoren. Dit kan echter alleen als men op een juiste en korrekte wijze zijn zienswijze geeft. Hopenlijk wer ken we daar allen aan mee, want het is o zo gemakkelijk iemand de grond in te boren. Een motorsportliefhebber van MCC ZATERDAG 23 JULI 1977 A.s. zaterdag 23 juli zal in Over- loon om 16.00 uur het eerste start schot gelost worden voor de negen de ronde van Overloon, georgani seerd door het plaatselijk wieier- comité in samenwerking met R. en T.C. Wilhelmina uit Eindhoven, on- der auspiciën van de KNWU, De wedstrijden worden verreden in 3 categorieën, t.w. junioren, vete ranen en amateurs. Bij de junioren zal o.a. aan de start verschijnen de nationale kam pioen bij de nieuwelingen John van Asten, 'welke onlangs overgestapt is naar de rijen der junioren. Tevens hebben hiervoor ingeschreven Berry Zoontjes en Frans Moons, resp. 2e en 3e bij de Nederlandse kampioen schappen. Als streekfavoriet treffen we hierbij aan, het jonge talent Marcel Baltussen uit Vierlingsbeek, die zich zeker voor eigen publiek in de kijker zal willen rijden, alsmede Han van Loon uit Mill, die al diver se ereplaatsen voor zich opeiste. Hierna gaan de veteranen van start voor hun wedstrijd over 40 km, waarbij het bijzonder moeilijk is, iemand een favorietenrol toe te be delen, zodat hier ondanks internatio nale deelname, de strijd volkomen open zal kunnen zijn. Er is een pauze ingelast van ca. 18.45 uur tot 20.00 uur. Dan zal het startsein gegeven worden voor het avondcriterium van de amateurs. De organisatie is er in geslaagd enkele zeer gerenommeerde renners naar Overloon te krijgen, waaronder Hans Koot, winnaar in 1970, Jan Ruckert, winnaar in 1973 en Peter van de Kruys, winnaar in 1974. Deze zullen onder elkaar proberen uit te maken wie voor de tweede maal de bokaal, geschonken door het Neder lands Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum. in ontvangst zal mogen Dat renners als Joop Ribbers, Ger Oosterbosch, Guus Bierings en Ad Scheffer, geen onbekenden in Over loon, alles in het werk zullen stellen om de streekrenners, Blonk uit Cuyk, Paffen en Hoekstra uit Gen nep, van een eventuele zege af te houden is zonder meer duidelijk, al hoewel Henk Botterhuis uit Sam- beek in staat geacht moet worden voor een verrassing te zorgen. Wielercomité Overloon hoopt dat velen een bezoek aan de Overloonse ronde zullen brengen en dat de weergoden gunstig gezind zijn, zodat het een geslaagd wielerfestijn zal worden. UIT PEEL EN MAAS: VAN 19 JULI 1947 - No. 29 Op de Handelsavondschool hadden vorige week de eindexamens plaats met diploma-uitreiking. Voorzitter J. Derksen sprak woorden van felici tatie tot de geslaagden en de heer H. Verheugen oud-voorzitter en pro motor der school reikte de diploma's uit aan: de dames Jacqueline Derk sen, Mart Jacobs en Bep van der Putten; de heren: Joop Ariaens, A. Coenders, Martin van Kessel, Leo Kronenberg, G. Kunzler, M. Lins- kens, Fr. Michels, Th. van de Mortel, Th. Pouwels, Henk Smits en P. Thie- len. Dinsdag 15 juli 1947 had een inter- vieuw plaats tussen Mrs. McArthus en mej. Defesche, bij gelegenheid van het bezoek van familieleden van gesneuvelden, begraven op het Brit se Oorlogskerkhof te Venray. uitge zonden via Regionale Radio Omroep Zuid. Onze gasten betuigden hun oprechte dank aan het Oorlogsgra ven Comité afd. Venray, dat een be zoek aan de slagvelden van Arnhem en Overloon georganiseerd had. In Maastricht heeft mevr. Michiels van Kessenich hen rondgeleid en de mooie omstreken van de stad laten zien. De bezoekers kwamen uit Schotland, Engeland en Wales en zijn in de korte tijd dat ze hier ver bleven te gast geweest bij die fami lies die de graven van hun jongens geadopteerd hadden. Allen waren diep getroffen door de hartelijkheid en goede zorgen van hun Nederland se vrienden in Venray. Aan de R.K. Universiteit te Nij megen slaagde voor het candidaats- examen Nederl. letteren, onze vroe gere dorpsgenoot, de heer Carel Swinkels te Eindhoven, bekend als mede-oprichter van 't illegale „Gas- temaal" en als redacteur van de Vox Carolim en het Forum Academiale. De Zangvereniging „t Heide bloempje" behaalde zondag j.L op het gehouden concours te Helden, onder leiding van directeur Jac. Janssen, een eerste prijs met 312 punten, wat een zeer mooie presta tie is voor deze vereniging. Bij thuiskomst in de versierde zaal van P. Litjens, werd de vereniging, door de inwoners van de Heide op en thousiaste wijze ontvangen. Bloe men, kransen en heerlijke dranken werden aangeboden, zodat laat in de avond allen ruim voldaan huiswaarts keerden. Maandagavond werd het feest op dezelfde wijze voortgezet. Directeur en zangers proficiat! Alle jachtvergunningen welke zijn gegeven om op het terrein van het St. Elisabeth-ziekenhuis te jagen, zijn ingetrokken. Zondag hebben 200 tippelaars deelgenomen aan de eerste na-oor- logs e wandeltocht, uitgeschreven door „Venray Vooruit". De prijzen werden behaald door: Mooiste en beste geheel: Schutterij 't Zandak ker; 2e Jong Cuyk Vooruit, Cuyk; oudste deelnemer: W. Kessels Ven ray; eerste inschrijver: Jeuken Ven ray .De tocht was een reclame voor de wandelsport en men hoopt dat in Venray 'n dergelijke vereniging tot stand zal komen. De sportcommissie wil hierbij de helpende hand bieden en de gelegenheid geven zich als lid op te geven bij: Dinjens, Pa ters straat 10 en Oudenhoven Leunseweg 19. Zondag hield de Handboogschut- tersbond „De Vriendenkring" een onderling concours op de banen van „Willem Teil" te Oirlo. Hieraan werd deelgenomen door 23 zestallen. De Harmonie van Oostrum met de le prijs bekroond. Voor de eer ste keer ging „Sub Matris Tutela" zondag j.l. op concours, onder lei ding van haar instructeur, de heer Winia. Vergezeld met 41 supporters werd de tocht naar Helden onderno men. Oostrums Harmonie met zijn 23 leden, was het kleinste gezelschap van alle deelnemende gezelschappen. Als verplicht nummer werd uitge voerd Jubel Ouverture van A. van Leest Als vrij numer La Charman- the van Sam Vlessing. De uitslag was: eerste prijs met 312 punten en promotie naar de eerste afdeling. Tevens werd aan de heer Winia de eerste directeursprij s toegewezen. Bij thuiskomst had een grote huldi ging plaats in 't Boerenbondsgëbouw. Maandagavond werd de heer en me vrouw Winia afgehaald aan het sta tion van Oostrum en trok de stoet naar het feestgebouw, alwaar depu taties van alle Oostrumse verenigin gen him gelukwensen kwamen aan bieden. Aan de voorzitter werd een mooi bedrag ter hand gesteld. Ook werd namens de Boerenbond nog een flink bedrag hieraan toegevoegd. Ook de Z.E. Heer Pastoor en „Ven ray Vooruit" kwamen hun geluk wensen aanbieden. Op het te Nijmegen gehouden Mulo-examen A slaagde Nelly Pou wels. Volgens mededeling van de In specteur van de demobilisatie in Ne derland, zal op 20 juli a.s. met het motorschip „Volendam" uit Indië in Nederland terugkeren: Korporaal Baltussen F. W., wonende te Leu nen K 24. Vrijdag 11 juli slaagde als candi- daat in de Psychologie aan de facul teit Letteren en Wijsbegeerte der R.K. Universiteit te Nijmegen onze dorpsgenoot Jos Vollebergh. De nieuwe percelen van J. Derk sen en M. Ousters in de Pa tersstraat, zijn met onderling overleg uitgezet en hier kan dus gebouwd worden. Dit zijn de eerste percelen die de Dienst Herverkaveling, heeft gereed gemaakt en wij kunnen slechts ho pen, dat de andere binnenkort even ver zijn opdat ook met de definitie ve herbouw van Venray kan worden begonnen. Zondag 20 juli a.s. zal te Weert het persoonlijk kampioenschap van Nederland'verschoten worden. Hier aan zal worden deelgenomen door de schutter Jan Arts van de Handboog- schutterij St .Hubertus van Merselo, - die in voorwedstrijden in 100 pijlen 430 punten schoot en hiermede op de 17e plaats op de ranglijst staat. Afgelopen weekend werd door het uitnemen van een ruit toegang ver kregen tot het gemeenschapshuis te Ysselsteyn. Ontvreemd werden 50 dozen sigaren, 25 sloffen sigaretten en een radio-cassette-recorder. r>J29D0f-n 16 Kvv Venlo Gennep Venray Grubbenvorst Panningen Horst Zuidsingel 18 Zandstraat 61 Stationsweg 39 Kloosterstraat 15 Steenstraat 30 Kloosterhof L

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7