AGENDA 4163 JUGENDLAGER YSSELSTEYN/NU$f$k VAKATURE- BANK i i et TELEFOON PEEL EN MAAS ook üw krant KERKHOF VOOR DUITSE GESNEUVELDEN+¥t+tWtV YSSELSTEYN - VENRAY/ PROV. L IMBURG M-+tj++++++ Burgemeester drs. Dittrich ontving Duitse jongeren Bij het vertrek van Kapelaan Latten Jaarvergadering Rabobank Overloon Gestolen fiets gedeeltelijk teruggevonden Materiële schade Maximum snelheid Glaasje op laat je rijden Wateroverlast Baldadige jeugd Mishandeling Brand in Vredepeel St. Pe^ Materiële schade Alarminstallatie trad in werking Diefstal Te veel gedronken Bestuurder had veel geluk Bromfietster ernstig gewond Oorlogstuig ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uuf tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - Tel. 1485 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt i op de genoemde data bij de ge- noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK'ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. E. COENEN-LITJENS telefoon 04780 - 1269 ZWANGERS CHAPS GYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK ^emee Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuft pers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2 - 3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTQ-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 S a x Bereikbaar: elke werkdag ran 9 tot half 11 'smorgens en ran 7 tot 8 uur 'saronds Dinsdagmiddag ontving burge meester drs. Dittrich van de ge meente Meerlo-Wanssum in het ge meentehuis de tweede groep Duitse jongeren welke werkzaam zijn op het Duits soldatenkerkhof te Yssel- steyn. Ook deze groep jongeren, af komstig uit het Duitse Singen, offe ren hun vakantie op om gedurende 14 dagen te werken. In een toe spraak gewaagde burgemeester drs. Dittrich van zijn grote bewonde ring voor het idealisme van die jeugd, welke vakantie wil opofferen en stelde hen ten voorbeeld aan de Europese jeugd. Uw arbeid is niet gebonden aan gemeentegrenzen en daarom 'wilde hij gaarne over de grens van de gemeente Venray die jongeren ontvangen. KRANSLEGGING MONUMENT HANNA V. d. VÖORT Het initiatief van de jongeren om bij het monument van de gevallenen te Venray een krans neer te leggen, wilden ze ook bij het monument van de gevallenen van Meerlo-Wanssum. Omdat er geen monument is van die aard werd op verzoek van de alge hele leider van de Duitse jongeren Peter Müller in stilte een krans ge legd bij het monument van Hanna v. d. Voort te Tienray, welke door haar moedige inzet het leven heeft kunnen redden van vele Joodse kin deren. Ook burgemeester Dittrich was zeer geroerd, dat juist die jongeren bij de gedenkplaat van Hanna v. d. Voort een krans wilden leggen. Juist omdat wij over de tijd 1940-'45 zon der haat kunnen praten, maar niet de wil om samen aan de vrede te werken. ZILVEREN PLAQUETTE Voor de wijze waarop Peter Mül ler zich gedurende 10 jaar inzet voor de Duitse jongeren te Ysselsteyn, waarvan de laatste jaren als alge mene-leider, had burgemeester Dit trich de grootste bewondering. De manier waarop hij bruggen weet te slaan'tussen beide volkeren was het entebes tuur vanMeerlo-Wans sum niet onopgemerkt gebleven. Om de dank voor 10 jaar inzet te onder strepen was het voor hem een eer Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Hier volgt een greep uit de vaka- tures in het rayon Venray van deze week: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: laadschopmachinist. metselaars, leer ling stucadoor, handlangers, opper lieden, (beton) timmerlieden, leer ling dakdekker, meubelmaker, wo ninginrichter/stoffeerder, uitvoerder, projektleider, stedebouwkundig me dewerker, bouwkundig ingenieur, grondwerkers. in de metaalsektor: le monteur, (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter, onderhouds monteur, lassers (CO», autogeen elektrisch), slijper/polijster, draaiers, frezers, daaier/frezer, hoorders wal sers, (leerling) machinebankwerker, plaatbankwerker, machinebedienden montagemedewerkers, algemeen me taalbewerkers, plaat/constructiewer- ker, industrielakspuiters, gereed- schap-stempelmaker, allround lood gieter, galvaniseur, werktuigbouw kundig constructeur, montagevaklie den, kwaliteitscontroleurs. in de dienstensektor: administratieve kracht, assistent ac countant, commercieel medewerker (ster), vertegenwoordig(st)er, ver- genwoordiger/inspekteur, verkoop ster, visverkoper, kelner/serveerster, kok, brood- en banketbakker, ver pleegkundigen A en B, logopedist(e), tourautobuschauffeur, part-time autobiischauffeur, chauffeurs inter nationaal en nationaal, overieen: glazenwassers, magazijnbedienden, menger, tuindersknecht, (leerling/ halfwas) schoenherdteller. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. aan Peter Müller de zilveren pla quette van de gemeente Meerlo- Wanssum uit te reiken. Bij de ontvangst op het gemeente huis van Meerlo-Wanssum waren ook aanwezig de commandant van het Duitse leger uit Budel de Over ste Vieweg, de vroegere beheerder van het Duits soldatenkerkhof kapt. L. Timmermans en pastoor J. Jans sen uit Ysselsteyn. GROEPSLEIDER DANKT De leider van de groep van de Aluminiumwerke uit Singen, de heer Bölle, die zich reeds 18 jaar inzet in het kader van de aktie „Verzoening over de graven - arbeid voor de vre de" en sinds twee jaar in Ysselsteyn, bracht de dank over van de gehele groep die het een eer vindt op het soldatenkerkhof in Ysselsteyn. on der leiding van Peter Müller te mo gen werken. Door zijn werk hebben wij Nederland en zijn bevolking beter leren kennen, verstaan en waarderen. Wij zijn blij onze vakan tie op te mogen offeren om mede en daardoor bij te dragen aan een beter Europa. Peter Müller noemde hij een parel aan de kroon van een beter Europa. Voor de hem verleende on derscheiding bracht de heer Bölle namens de jeugd de dank over. Dat de jeugd anders kan zijn dan ze wel eens wordt voorgesteld, bleek wel hieruit dat die jeugd dinsdag 108 kruizen had geplaatst, een aantal waarvoor de soldaten van het Duit se leger twee dagen nodig hebben. Voor de ontvangst op het gemeen tehuis van Meerlo-Wanssum bracht de heer Bölle eveneens de dank over namens die jeugd. Na het officiële gedeelte werden de jongeren in zaal Brugeind een koud buffet aangebo den. ONTVANGST DUITSE JONGEREN IN VENRAY Na een kranslegging bij het monu ment van de Venrayse gevallenen achter de St. Petrus Banden-kerk a.s. woensdag, zal burgemeester mr. De- fesche van Venray op het gemeente huis de derde groep Duitse jonge ren, welke afkomstig is uit Seekirch, ontvangen. De ontvangst vindt plaats om 5 uur, waarna bij het hoofdkruis op het soldatenkerkhof te Ysselsteyn een krans zal worden gelegd.. Tot slot zal aan de jongeren en de vele genodigden, onder wie de president van de Volksbund uit Baden Wur- tenberg, Dr. Göbel, Dr. Deutz gene- raal-consul uit Rotterdam, Dr. Krans van het ministerie van Defensie, kapt. L. Timmermans en pastoor J. Janssen en de commandant van het Duitse leger uit Budel een koud buf fet worden aangeboden. Wanneer in het weekend van 6/7 augustus kapelaan Lttten zijn afscheidswoord zal zeggen, wordt daarmee een periode van ruim 13 jaren /enray afgesloten zes jaar mo derator van de L.T.S. en ze- zen jaar kapelaan in de Sint .Petrus Banden parochie, ter- vijl van die 13 jaar hij tien iaar secretaris is geweest van het dekenale centrum. - Wat achter deze nuchtere jaartallen aan inzet en toe wijding schuil gaat weten al leen de ingewijden en dat zijn er velen! Het behoeft gelukkig geen tekst voor een „in memoriam" te worden en daarom zullen we ons maar niet wagen aan een opsomming van alle werk zaamheden die aan hem wa ren toevertrouwd of door hem werden gestimuleerd. Vooral echter de enorm vele mense lijke kontakten, die hij wist te leggen, hebben hem voor vele jongeren en ouderen tot een vriend gemaakt. Dat bij deze gelegenheid ook gezocht is naar een bijzondere blijk van waardering spreekt vanzelf. Daarvoor werd. ge opperd om het hem mogelijk te maken met de journalist Jan Derix mee te gaan naar India dn het kader van de voorbereiding op de vasten- aktie 1978, welke aktie een aantal projekten uit India wil toevertrouwen aan Nrd. Lim- buiig. We willen dan wel uit houden dat hij nog eens ver slag komt uitbrengen van zijn ervaringen. Om aan ieder, die aan dit waarderingsgeschenk wil bij dragen, daartoe de mogelijk heid te bieden zal in het week end van 6/7 augustus achter in de kerk een bus worden neergezet. Tevens is het giro- van. het dekenaal centrum Venray daarvoor open: gironummer 16671.67 t.n.v. dekenaal centrum Ven ray, onder vermelding van: „afscheid kap. Latten". Al willen we graag alle be grip opbrengen voor zijn be sluit om na zoveel jaren eens te veranderen om niet in Ven ray „vast te roesten", toch zal het moeite kosten om te wen nen aan zijn afwezigheid. De jaren dat hij in ons team funk- tioneerde zijn voor ons wel dadig geweest. Huub, het ga je goed in Delft 'in de paro chie van pastoor van Ars. Je was een fijne collega. Harte lijk dank voor alles. Kapelaan J. Verdonschot deken L. Theunissen P.S. Voor wie kapelaan Lat ten persoonlijk een hand wil drukken is daartoe gelegen heid op 8 augustus, kermis- maandag. Dan is de hele dag bij hem open huis. Vrijdag 22 juli houdt de Rabobank afd. Overloon haar algemene jaar vergadering in de zaal van Restau rant Deriet. Aanvang 20.00 uur. In aansluiting aan de vergadering zal Notaris Verkerk uit Vierlingsbeek een inleiding houden over het onder werp: „Huwelijksgoederenrecht en Erfrecht", o.a. huwelijksvoorwaar den en testamenten. Zondag werd ten nadele van J. D. uit Venray een fiets ontvreemd. Maandag werd op het Brukske een gedeelte van de fiets teruggevonden: n.l. het frame, stuur en de ketting. Waarschijnlijk heeft de dader alleen de niet teruggevonden delen van de fiets nodig gehad. De 23-jarige autobestuurder B. v. d. V. reed met zijn auto vanaf de Langeweg de Langstraat op en verleende geen voorrang aan de over de Langtsraat rijdende pesonenauto, bestuurd door de 50-jarige S. v. V. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op de Maasheseweg schijnt het nog steeds nodig te zijn dat de po litie snelheidscontroles doet. 53 auto mobilisten werden bekeurd omdat ze de toegestane snelheid van 50 km overschreden. Snelheden werden ge meten van 61 tot zelfs 102 kilometer per uur. Oo khet afgelopen weekend con troleerde Venrayse politie weer op drankmisbruik. Een 46-jarige bromfietsbestuurder weigerde de bekende proeven, maar kreeg daavoor een extra pocesver- baal aangezegd want het drankge bruik werd onomstotelijk vastge steld. Twee autobestuurders van 36 en 38 jaar kregen een rijverbod opgelegd, mara bleken net niet voldoende al cohol te -hebben gedronken dat een bloedproef nodig was, wel dat ze niet in staat werden geacht hnu auto te besturen. Venrays politie werd gealarmeerd dat uit een textielzaak water onder de voordeur de straat opliep. De eigenaar kon worden opgespoord en het onderzoek bracht aan het licht dat een breuk was ontstaan in de airconditioning. De schade bleef be perkt. Na een melding van een bewoner van Brukske, werd bij een in aan bouw zijnde flat aldaar geconsta teerd. dat eendeur open was van de hal van het uit 8 verdiepingen bestaande flat. Een bus chemische stof welke t.b.v. de- flat nodig was bleek omgegooid te zijn. De politie sloot de deur provisorisch af omdat van het aannemingsbedrijf Muvi niemand te bereiken was, in ver band met de vakantie. Zaterdag werd er gemeld dat de weer, en deze keer niet alleen deze deur, maar alle deuren van de flat open waren. In de hal waren enkele bussen met gevaarlijke stof omge gooid. Verder bleek dat in de flats een grote ravage was aangericht Potten verf waren omgegooid, deu ren, wanden, badkuipen etc. hadden een nieuwe verflaag gekregen. Zelfs de balcondeuren waren opgebroken. Het onderzoek door de politie lever de verder op dat de sloten van de deuren niet van een deugdelijke konstruktie waren en dat deze vrij gemakkelijk waren open te krijgen. Juist door de niet hechte konstruk tie had de jeugd, want daar denkt de politie aan, vrij gemakkelijk de deuren konden openen. Venrays brandweerlieden werden ingeschakeld voor zuivering op die plaatsen waar het brandbare stof was omgegooid. Het was niet ge makkelijk om een uitvoerder van het aannemingsbedrijf op te sporen. De ze heeft later de toegang tot de flats gebarricadeerd. De schade bedraagt enkele duizenden gulden. Wij vra gen ons echter af of het niet ver standiger van de aannemer zou zijn geweest om zeker het brandbare materiaal veiliger op te bergen. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Op de Steegsepeelweg spron gen twee knapen achter op de fiets van een aldaar fietsend meisjes. Dit meisje kwam te vallen en haar fiets werd dusdanig beschadigd dat de cnkosten meer dan 60 gulden be dragen. Het gelukte de politie deze twee knapen aan te houden en het bleken campinggasten van een in Sevenum gelegen camping. De kna pen, een 16-jarige Hilversummer en een 15-jarige Rotterdammer kregen een procesverbaal terzake baldadig heid. De 30-jargie J. S. uit Helmond, verblijvende op de camping te Yssel steyn ,zinde het waarschijnlijk niet dat de 17-jarige M. T, uit Ysselsteyn met enkele vrienden op bezoek was op de camping. Er ontstond een handgemeen en de Ysselsteyner deed bij de politie aangifte van mishan deling. Waarschijnlijk is door hooibroei brand ontstaan in de hooiberg naast de schuren en stalling van landbou wer G. aan de Vredeweg te Vrede peel. De brandweer welke snel ter plaatse was, kon de brand beperkt houden tot de hooiberg, maar deze kon als verloren worden beschouwd. 120 ton hooi ging verloren. Venrays bmadweerlieden hdaden meer dan 6 uur nodiig om de brand te blussen omdat het hooi uit elkaar moest worden gehaald. Een dag later moest de brandweer weer in aktie komen, omdat de vuur haard was opgelaaid maar ook nu konden de brandweerlieden het vuur meester worden zonder dat het schade had kunnen aanrichten. Vrijdag 22 juli zingen we in de Vredeskerk om 14.00 uur de plechti ge mis ter gelegenheid van het zil veren huwelijk van ons bestuurs- en medelid Mevrouw v. d. Bekerom. Komt U allen! Woensdag 27 juli a.s. beginnen de repetities weer, na een voor U allen hopenlijk prettig verlopen vakantie. We beginnen om 20.00 uur voor het gehele koor in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Bent U verhinderd, wilt U zich dan afmelden bij Mevrouw Schroo- ten, tel. 3309, of bij Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Zondag 24 juli zullen de repetities weer een aanvang nemen. Om half elf die dag worden de majorettes en korpsleden verwacht op de hun be kende plaats. De repetities zullen in het teken staan van het grote gebeuren van 3 september: Taptoe Venray. Ieder een wordt daarom verwacht op tijd aanwezig te zijn. Op de Gussenstraat te Leunen vond een merkwaardige botsing plaatsen tussen twee personenauto's De 24-jarige bestuurder F. C. reed vanaf een uitrit bij perceel nr. 8 de rijbaan op, terwijl op hetzelfde mo ment een bestuurder vanaf een uit rit bij perceel nr. 5 de weg opreed. Beide auto's botsten met de achter zijde tegen elkaar. Op de kruising Merseloseweg— Churchillstraat reed de personen auto, bestuurd door de 21-jarige mej. W. K. vanaf de Churchillstraat dé Merseloseweg op en verleende geen voorrang aan de over de Merselose weg rijdende personenauto, bestuurd door de 24-jarige mej. M. K. Daar door ontstond een botsing. Op de splitsing Noordsingel- Beekweg-Westsingel ontstond even eens een botsing. De personenauto, bestuurd door de 59-jarige P. R. uit Ulvenhout reed vanaf de Beekweg de Westsingel voorbij de Noordsin- gel op. Bemerkte dat hij rechtsaf de Westsingel op moest, Stopte en reed achteruit. De personenauto bestuurd door de 19-jaorige mevr. W. R.-v. L. was inmiddels vanaf de Westsingei rechtsaf de Noordsmgei opgereden. De achteruitrijdende auto botste toen tegen de auto van de Venrayse dame op. In alle gevallen bleef het bij ma teriële schade. De iegenaar van een juwelierszaak in de Grotestraat vergat, toen hij zondagmorgen een bezoek bracht aan zijn zaak de alarminstallatie uit te schakelen. Deze trad in werking en de politie stoof met twee surveil- lance-autc's noar de Grotestraat. He tbleek gelukkig een vergissing van de eigenaar te zijn. De reeds goede bekende van de politie ,de 29-jarige Venrayer L. v. B. heeft zich weer schuldig gemaakt aan diefstal. Nu had hij uit een lo kaal aan de Clockert uit een dames tas van mej. A. R. uit Venlo een portemonnaie gestolen met 89 gul den. Het geld kon aan de benadeel de worden teruggegeven. Na ver hoor en opmaking van procesver baal is de Venrayer weer pension- waarts gezonden. Zondagavond werd een 26-jarige autobestuurder uit Boxmeer aange houden en deze moest wegens ge- konstateerd drankgebruik de beken de proeven ondergaan. Aan een 36-jarige autobestuurder uit Venray werd een rijvebod op gelegd, wel gedronken maar te wei nig voor een bloedproef en proces verbaal. Op de kruising Beekweg-Ende- pcel-Kleindorp reed de personen auto, bestuurd door de 59-jarige J. v. d .H. uit Riddekerk met zijn echtgenote vanaf de Endepoel de kruising met de Beekweg op, juist toen vanuit de richting Venray de personenauto, bestuurd door de 21- jarige C. v. d. W. uit Venray na derde. Het gevolg was een zware botsing. De Venrayse auto werd in de flank aangereden, sloeg enkele malen over de kop en kwam vele meters verder tot stilstand. De al leen in de auto zitende bestuurder werd wonder boven wonder niet ge wond en kon uit de totaal vernielde auto worden gehaald. Hij werd voor alle zekerheid want het was ge zien de schade aan zijn auto naar het ziekenhuis vervoerd, maar bij onderzoek aldaar konden geen ver wondingen worden gekonstateerd. De andere bestuurder en zijn echt genote hadden eveneens geen noe menswaardig letsel opgelopen. De bestuurder welke ter plaatse niet bekend was, had de kruising niet opgemerkt, ondanks de waarschu- wingslichten, strepen op de weg en wegmarkeringen. Meer kan hier voor de veiligheid niet worden ge daan. Op de splitsing LangstraatWeg in den Berg reed de 17-jarige brom fietsbestuurster mej. H. V. uit Ven ray vanaf de Langstraat plotseling linksaf om de Weg in den Berg in te rijden, juist voor een uit tege moetkomende richting komende per- sonenatuto, bestuurd door de 61-ja rige W. v. O. uit Meerlo. Een bot sing was onvermijdelijk en naast andere verwondingen, liep de brom fietsbestuurster een gecompliceerde beenbreuk op. Twee mortiergranaten kwamen tijdens werkzaamheden in een tuin langs de Servatiusweg naar boven. - Een landbouwer aan de Vrede weg in de Vredepeel haalde een merkwaardige betonbom naar boven tijdens werkzaamheden op een bouwland. Die betonbom was een getuigenis van het gebrek aan me taal bij het Duitse leger. De man nen van de E.O.D. zullen zich ook nu weer over het oorlogstuig ont fermen.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11