Éi GEMEENTEPRAAT Politierechter ^11^ NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting W egreconstructie en aanleg van rioleringen in de investeringsnota Rupsenplaag wordt weer vanuit de lucht bestreden -2- foo f Subsidieregeling eigen woningen gewijzigd MARKT HINDERWET HINDERWET Spreekuren burgemeester en wethouders Agenda met volkomen onschadelijk middel rar ine rans van de kamp inancieringen tot en met na 1981 is voor het jaar 1979 opgenomen de recon structie van de Westsingel tussen Langstraat en Whistier- straat inclusief de aanleg van riolering. De Westsingel is over dit gedeelte zeven meter breed. Bovendien is dit wegdek (de oude Hoebertweg) slecht. Bij de reconstructie moet tevens een riool worden bijgelegd omdat dit in de verdere toekomst in de gehele Westsingel moet komen. De weg wordt op zes meter breedte gebracht met rijwielpad en parallelweg. Voor 1981 is de reconstructie van de Westsingel en Noordsingel {van af Wïhistlerstraat tot Maasheseweg inclusief de aanleg van riolering ge pland. Hierbij is het de bedoeling het profiel van deze singels aan te pas sen aan de rest van het ringen- wegenstelsel. Aangetekend wordt, dat dit werk mogelijk in fases kan worden uit gevoerd Omdat de reconstructie op dit moment nog niet als dringend wordt ervaren, heeft het werk een later jaartal meegekregen. In verband met Landweert en het overigens goed functioneren van het ringwegenstelsel is de doortrek king van de Oostsingel naar de Noordsingel noodzakelijk. Als jaar van uitvoering wordt gedacht aan 1978. Zolang dit gedeelte ontbreekt zal de gereconstrueerde Oost- en Zuidsingel niet goed functioneren. Noodzakelijk ln verband met de slechte toestand van de weg en klachten over wateroverlast wegens het ontbreken van ontwatering, staat nog voor dit jaar de reconstructie van de Hoenderstraat tussen West singel en Gemmadal op de investe- ringstsaat. Ook voor dit jaar staat de re constructie van de Kruisstraat en de Antoniusstraat plus riolering op het programma. Deze (bijzonder slechte) weg moet dienen als verbinding tus sen Venray-centrum en LOM-school, sporthal en sportveldencomplex „De Wieën" en op iets langere termijn als ontsluitingsweg voor de woning bouw tussen Kruisstraat en Lang straat. De vervanging van de uit 1928 daterende riolering in de Stations weg tussen de Maasheseweg en Mgr. Burgemeester en wethouders heb ben een standplaats op de week markt toegekend aan: W. Hendriks te Duiven met snaoks (frites, frikandellen, kro ketten, bami, nasi, braadworst, knakworst, frisdrank, ijs en sa lades, die standplaats inneemt op het Henseniusplein bij de toe gang Schoolstraat; J. Doesburg te Panningen met echt zilveren sieraden met regel matig uitoefening van het am bacht tijdens de markt), die stand plaats inneemt op de Grote Markt. 1 maart 1977 Het hoofd van de afdeling ^open bare orde en veiligheid. Nolensstraat is op de staat geplaatst voor uitvoering in 1978. Aangenomen wordt, dat in 1980 de doortrekking van de Westsingel naar de Overtoonseweg (met rio- riing) actueel wordt ter ontsluiting van de plannen Laagheide en Bra bander. De aanleg van een stamriool in de Paul Burgmanstraat plus over stort en afvoersloot zal in 1978 noodzakelijk zijn in verband met de aansluiting van Landeweert op de zuiveringsinstallatie Het werk moet in ieder geval klaar zijn als de eer ste woningen in het bestemmings plan Landweert bewoond gaan wor den. Minder urgent is de recon structie en de noodzakelijke verbre ding van de Paul Burgmanstraat als mede de doortrekking van deze straat naar de Overloonseweg. Van daar, dat de plannnig voor na 1980 is. Na de reconstructie van de Smakterweg en de doortrekking van de Oostsingel dient te worden ge dacht aan de reconstructie van de Nieuwhuisweg en de Industriestraat. Ook hier geldt een uitvoering na De schade, welke door de rupsen aan de bomen wordt toegebracht valt overigens nog al mee en be perkt zich b(j in redelijke goede konditie verkerende bomen alleen tot enig aanwasverlies. De eiken hebben nl. hun St. Janslot (het nieuwe schot, dat de bomen om streeks St. Jan 24 juni ma ken) in reserve, dat na de vraat- periode van de rupsen de bomen weer in het blad zet. Het kaalvreten van de bomen door de rupsen van de bastaardsatijnvlin- 1980. En hetzelfde is van toepassing op het vernieuwen van de riolering in de Maasheseweg voor wat betreft het gedeelte tussen de Stationsweg en de Akkerweg. Wegens de gevaarlijke ver keerssituatie op de Overloonseweg is spoedige aanleg gewenst van het rij wielpad. Op de investeringsstaat is hierachter het jaartal 1978 ingevuld. De fietspaden langs de overige we gen zijn momenteel nog in studie en hebben derhalve nog geen jaar van uitvoering kunnen meekrijgen. Het inrichten van het bosgebied ten noordoosten van Landweert tot park is niet nodig van vandaag op morgen. Vandaar dat hieraan uitstel tot na 1980 kan worden gegeven. Dringender lijkt de aanleg van een bufferstrook tussen de provin ciale weg en het bestemmingsplan Landweert. Vandaar dan ook het jaartal 1978. De uitbreiding van de parkeer- strook nabij het sportpark „De Wieën" en de aanleg van de Sport- laan moeten in een totaalplan wor den bekeken en hebben derhalve •nog geen jaartal meegekregen. Hetzelfde geldt voor de recon structie van „Oud Desselken" in ver band met renovatie van de wonin gen. Mede is dit afhankelijk van de plannen van de woningbouvereni- ging Noord Limburg. Aanleg van „woonerven" in de oudere bestemmingsplannen kan zich in de nabije toekomst gaan aandie nen, maar zeker niet voor 1980, zoals in de investeringsnota wordt gesteld. De inrichting van het Odapark is als pm.-post opgenomen omdat het nog niet bekend is of de ge meente dit park van de Zusters Ur- sulinen zal aankopen. Ook de inrich ting van het recreatiegebied Vlak water is als pro memmoriepost opge nomen. (Wordt vervolgd.) der is geen verschijnsel van do laatste jaren. Er zijn al berichten bekend uit de zestiende eeuw, waar in geschreven werd over het optre den van de bastaardsatijnvlinder. De plaag treedt meestal schoksge wijze op, staat enkele jaren op zijn hoogtepunten neemt daarna geleide lijk aan weer af. Er bestaat goede hoop, dat ook de ze keer de rupsenplaag door natuur lijke oorzaken zal verdwijnen. Zolangs dit echter niet is gebeurd, is het noodzakelijk gezien de overlast welke aan mensen worden veroorzaakt deze plaag te bestrij den. BESTRIJDING Deze bestrijding zal, evenals vorig jaar, vanuit de lucht worden uit gevoerd in begin augustus. Dan Is n.l. de periode aangebroken, dat rupsen gaan vreten van het blad moes van de bladeren in de top pen van de bomen. Omdat deze rupsjes in het aller hoogste gedeelte van de boomkronen zitten, geeft een bestrijding door middel van een landbouwbestrij- dingsmiddelenvliegtuig de beste re sultaten. Bestrijding vanaf de grond is veel minder effectief omdat door het blad, de twijgen en de takken onder in de kroon, het bijna niet mogelijk is om de toppen te bereiken. ONSCHADELIJK MIDDEL In nauwe samenwerking tussen Consulentschap voor de Tuinbouw Noord Brabant en de gemeenten Deume, Someren, Asten, Bakel, Horst en Venray en waarschijnlijk de Provinciale Waterstaat Noord Brabant en Limburg zullen de rup sen regionaal worden bestreden met het volkomen voor mens en dier on schadelijke bestrijdingsmiddag Di- milin. Dit is een insectenbestrijdings- middel met een volkomen nieuw werkingsmechanisme. Dimilin werkt alleen in op het vervellingsmechanisme van de larve en verstoort als zodanig de vervet- ling. Gedrag en eetpatroon van de rupsen blijven vrijwel onveranderd tot de eerste vervelling. Belangrijk hierbij is, dat het be strijdingsmiddel van geen enkele invloed is op het plantenweefsel en dat het andere blad- en insec ten-etende insecten in het alge meen ongemoeid laat. Voor de bespuiting tegen de rup sen van de bastaardsatijnvlinder is de maand augustus bijzonder be langrijk omdat de larven dan in hun eerste levensstadium zijn. Ook milieutechnisch is de augus tusmaand de meest gunstige gezien het werkingsmechanisme van het bestrijdingsmiddel, het zeer jonge levensstadium van de rupsen, de nog zeer geringe vreterij, het niet meer aanwezig zijn van jonge vogels, die met de insecten wonien gevoed en t ver gevorderde seizoen. Daarbij komt, dat door de lange werkingsduur van het bestrijdings middel ook de later uitkomende rupsjes voor de winter nog onscha delijk worden gemaakt, zodat er geen winternesten meer worden ge vormd. De dosering bedraagt slechts 12 gram op honderd liter water. PARTICULIEREN Geïnteresseerde eigenaren van houtopstanden, die zich bij deze be stri jdingcampagne willen aansluiten, kunnen voor zover dit praktisch mogelijk is meedoen tegen beta ling van gemaakte 'kosten. Voor hout opstanden binnen de gemeente Ven ray kan men zich aanmelden bij de plantsoenendienst van de gemeente Venray. Gezien de ernst van de aantasting zal naar werd vernomen van de zijde van het Consulentschap voor de tuinbouw de bestrijding in de toekomst worden gecoördineerd door Staatsbosbeheer Minister Grutters van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening heeft hoofdzakelijk om budgettaire redenen de subsidieregeling voor eigen woningen met ingang van 1 juli 1977 gewijzigd. Met ingang van die datum zal de maximale eerste jaarlijkse bijdrage worden verlaagd van 4.700,- tot 4.400,-. Voor eigen woningen in de be schutte sfeer blijft echter het be drag van 5.200,- gehandhaafd. Met het oog op de prijsstijgingen, is het hoogste bedrag van de stich- tingskosten, waarbij een maximale bijdrage wordt toegekend, verhoogd tot 105.000,— (was 102.000,—). Tot een maximaal bedrag aan Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Meerlo-Wanssum ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. M. J. Vissers, Heesweg 12, Meerlo-Wanssum om vergunning tot het uitbreiden van een varkenshou derij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Hees- weg 12 te Meerlo, kadastraal ge meente Meerlo sectie D nr. 3350. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bexendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 18 juli 1977 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Meerlo. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: h. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 1 juli 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris Openbare kennisgeving verroek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Chinees Indisch Restaurant „Pom Lai", Maasheseweg 13, Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een Chinees Indisch restau rant waar voedings- en genotmidde len in oliën en wetten worden ge bakken. Adres inrichting Maashese weg 13, kadastraal gemeente Venray sectie nr. 8368. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in- stichtingskosten van 127.000,— (was f 123.000,—) wordt nog een jaarlijkse bijdrage verstrekt. De grens van de stichtingskosten waar bij nog een gemeentegarantie kan worden verleend, wordt per 1 juli gebracht op 180.000,— (was 175.000,—). Zoals bekend neemt het rijk voor de helft deel in de gemeentegaran tie. Subsidie-aanvragen voor eigem woningen, welke op 30 juni 1977 om 17.00 uur volledig ingevuld bij de direkties van de Volkshuisvesting in de provincie Limburg zijn binnen gekomen, kunnen nog in aanmerking komen voor toepassing van de oude regeling. brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 27 juli 1977 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachitgde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge- bracht Venray, 8 juli 1977. Burgemeester mr. H. J. M. Defe- sche zal op woensdag 13 juli geen spreekuur houden. Het spreekuur' van de burgemees ter wordt waargenomen door loco burgemeester wethouder G. Schols. Wethouder G. Schols houdt op de maandagen 18 en 25 juli geen spreekuur. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen houdt op de woensdagen 20, 27 juli en 3 augustus geen spreek uur. Het spreekuur van wethouder J. van Oers komt tot nadere aankondi ging te vervallen. In de week van 7 t.m. 14 juli wor den de volgende openbare commis sievergaderingen gehouden: Donderdag 7 juli: commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk. Aanvang 17,'.00 uur ten geimeentebuiszej De agenda vermeldt o.m. Informatie over de inrichting van een gezond heidscentrum in plan Landweert; bespreking en informatie over de concept-bijdrageregelingen ten be hoeve van het gecoördineerde be- jaardenwerk en de maatschappe lijke hulpverlening aan jongeren en jongvolwassenen; benoeming van een lid en plaatsvervangend lid voor de Indicatie-commissie t.bv. plaat sing in bejaardenoorden vanuit de gemeente Venray. De voor 7 juli geplande vergade ring van de commissie voor ruim telijke ordening is verschoven naar dinsdag 2 augustus. Aanvang 19 uur. Overal binnen en rond de gemeente Venray zyn ze weer te zien: grote aantallen dood-lijkende, door rupsen kaalgevreten inlandse en Ame rikaanse eiken. Het lijkt alsof midden in de zomer de winter is inge treden, zo kaal steken de bladerloze bomen af in het groene landschap. Deze kaal vreter^ wordt veroorzaakt door de rups van de bastaard satijnvlinder. Waar deze rupsen vookomen ondervinden zelfs mensen zoveel overlast door de brandharen van deze insecten, dat zjj zich soms onder medische behandeling moeten stellen. „We hadden, een fesie, edelacht bare", verklaarde een onverschillig soort loswerkman, wiens handen wel érg los zaten maar weinig vast werk deden. „Dat lijkt me toch niet zo'n feest als er mensen 't ziekenhuis in moe ten en er ruiten aan diggelen gaan", meende de politierechter. „Dat was maar bijzaak. „Bijzaak? De politie moest er bij komen, de ziekenwagen rukte uit, er zijn drie personen ernstig gewond en een paar liepen kneuzingen en schrammen op! Nou, noem dat maar bijzaak. Waar was dat voor nodig?" De knaap haalde zijn schouders op. ,,'t Begon zómaar. „O ja?" vroeg de magistraat achter de groene tafel fronsend. „Dus u be gon zómaar ineens met een drank fles op een ander zijn hoofd te slaan?" „Neenee. edelachtbare, met een le ge fles van een frisdrankje." „Jaja, maar dan wel een gezins- fles U dacht zeker het hele gezin te moeten uitroeien. Wat hadden ze u gedaan, dat u zo te keer ging?" „Gedaan? Gedaan? Van alles.... Een stoel onderuit getrokken, en een vlieg in m'n bier, en zout op m'n taartje." „O, dat noemt u een feestje. Maar als anderen plezier maken ten koste van u, dan maakt u er een drama van en dan gaat u uw gastheer en de gastvrouw te lijf. Had u zélf dan niets uitgehaald? Geen enkel grap je?" „Nou ja, een kleinigheidje wat iedereen wel eens doet op 'n feestje. Wat niespoeder en wat gekke gelui den, enne.zo'n zeepdrankje." „Kijk eens aan. Dat mocht alle maal wel, maar als meneer zelf zo'n grapje te verduren krijgt wordt hij kwaad en begint om zich heen te meppen .En dan moet er een gezins- fles stukgeslagen worden op 't ge zin uit dank vopr de gastvrijheid en dan gaan de ruiten bij de buren er aan, dan wordt er meubilair bescha- v digd, vloerbedekking bevuild en ser viesgoed in puin geslagen. U hebt nog voor honderden guldens schade aangericht ook, hè?" „Dat kost ze niks. Die mensen zijn toch verzekerd!" „Dan zal het u wel wat kosten, want die verzekering komt 't dan wel terughalen zodra u veroordeeld bent en uw schuld vaststaat." „Ik heb d'r helemaal geen schuld aan. Ze begonnen zelf met treiteren en duwen." „Wie duwde wie?" „Die pa. Die kwam z'n zoontje even te hulp en die greep mij bij m'n kladden." „Hij kwam z'n zoon te hulp, dus dan had u die zoon al in 't nauw ge dreven. En waar 'greep hij u?" „Hier." De verdachte wees op schouderhoogte naar z'n kleurloze jasje. „O, zijn dat uw kladden? Bij mij zitten daar schouders. En omdat hij u van z'n zoontje aftrok, kreeg pa dan zeker die hersenschudding toe bedeeld. En die oom moest er ook voor bloeden ,met een bloedneus en een gebroken gebit, en die dochter des huizes hebt u inwendige kneu zingen bezorgd." „Welnee, die kan ze wel opgelopen hebben bij 't vrijen." „Nou moet u hier geen smoesjes ophangen, want er waren getuigen genoeg die precies gezien hebben wat u uithaalde en hoe u die mensen hebt afgetuigd." „Als die getuigen dat tuig is dat mij afgetuigd heeft, zijn 't geen eer lijke getuigen maar 'n stelletje af- tuigers." „Stil maar, iedereen is ondervraagd en van alle gasten hebben we 't zelf de verhaal gekregen, dus die getui gen zijn betrouwbaar. Ik zal ze wel even laten komen." En de getuigen verhaalden met verve, hoe de wildebras te keer was gegaan en na wat (wederzijdse) pla gerijen met een seven-up fles op de familieleden in had geslagen. „Daarmee wilde hij er dan zeker zeven „down" slaan, dacht de offi cier. En die sprak van onbeheerst gedrag, ontolereerbare driftuitingen, ruziezoeken, pogingen tot ernstige mishandeling en nog veel meer. En hij eiste drie weken eenzame opslui ting „ter beveiliging van de mens heid". „En de verdere familie en die af- tuigers zeker verder laten feesten!" kreet de driftkikker. En hij keek al om zich heen naar een nieuwe ge- zinsfles. Het werd een week onvoorwaarde lijk en 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en volle dige vergoeding van de schade, an ders zouden die 2 weken alsnog van kracht worden. Een tikkeltje timide schuifelde de ze vechtersbaas de gerechtzaal uit. Venray, Mastbos 12, telefoon 04780-1818 Wij leven in 1977: een dynamsch. jaar. U leeft ook in het heden wilt wat kopen en eigenlijk in gedeelten betalen kan dat? Meestal wel vraag er naar: l3o

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9