opruimings- advertentie VENRAY Rabobank S Pater Hub. Latten gaat Venray verlaten Pater Joannes Peters pastoor te Geysteren Ü^Jiccyenb.v.(%^ 30 jaar geleden Buitenlands geld en een reisverzekering: tegel dat vóór u vertrekt! 8 Zo Ronde van Noordelijk Limburg Personeelvoor Rank Xerox Bisschop Franck PEEL EN MAAS ook uw weekblad Let op onze van volgende week! (en neem dan meteen die praktische Beeldwijzer mee!) Oak dit jaar zal er weer in de week van 5 t.m. 9 juli een wieler- karavaan van jongens en meisjes van 10 t.m. 12 jaar door het Noord- Limburgse landschap trekken. Het grandioze sukses wat de or ganisatoren vorig jaar boekten, werd nog lang daarna bevestigd door de vele positieve complimenten. Dat is dan ook een van de veje redenen dat het ook dit jaar weer georgani seerd wordt Het grootste deel van de organi satie berust dit jaar bij de werkgroep van het Regionaal Jeugdcentrum in Venray en de Tour en Wielerclub Oostrum. Voorlopig coördinator is Jan Sluart van het R.J.C., waar ren ners en sponsors alle inlichtingen kunnen krijgen. Het doel van derè ronde is niet het wedstrijdelement, maar de kinde ren van Noord-Limburg 'n zinnige vakantie-besteding en een betere bekendheid met N.L. (waar ze ten slotte wonen) te bieden. Deze jeugdronde wordt verreden over 5 dagen in Noordelijk Limburg en zal ongeveer 45 kilometer per dag gereden worden. In de middagpau zes zullen er weer verschillende wedstrijden plaatsvinden zoals sprint, behendigheidsproeven etc .De standen zullen elke avond bekend worden gemaakt. Elke dag zal aan de beste rijder een gèle trui worden uitgereikt ter wijl de grootste pechvogel de vol gende dag mag starten in een zwar te trui. Bij de puntentelling zal re- kening worden gehouden met ver schillende factoren zoals leeftijd, fiets etc. Bij Rank Xerox is men niet on tevreden over de resultaten van de wervingsaktie voor nieuw personeel. Een aktie die nu bijna 6 weken draait en noodzakelijk werd toen omstreeks begin mei het definitieve bericht kwam over de productiever hoging. Op zaterdag 14 mei verscheen de eerste adverentie in de dag- en streekbladen van Noord-Limburg. Er waren mensen die toen niet meer konden wachten om bij Rank Xerox te gaan werken. Tot grote verwondering van de Bewaking meldden zich die zater dag al de eerste sollicitanten. Men is bijna 6 weken bezig en heeft inmiddels 600 kandidaten ge- intervieuwd. Ruim 70 van hen zijn al aangesteld en er zijn nog zo'n 30 kandidaten die nog gekeurd moeten worden en doorgelicht. Vanwege de vakantieperiode zal de werving per eind juni stoppen. Op zaterdag 30 juli zullen de grote advertenties weer verschijnen en .worden geïnteresseerden in de ge legenheid gesteld te komen praten. Buiten het adverteren zijn er ook andere aktiviteiten ontplooid. Er is een wervings brochure gemaakt en bij de Arbeidsburo's in Venray en Helmond gedeponeerd. Verder rijden de bussen van het bedrijfsvervoer met grote affiches op hun achter ruit die passanten uitnodigen te ko men „Werken bij Rank Xerox Ven ray". In ons artikel over de manipula ties van Bisschop Franck in Venray, zijn enige onjuistheden geslopen, al dus vertelde ons een medelid van het convent van de oud Rooms Ka tholieke Kerk, aan de Beethoven- straat 50. De heer Franck is geen stichter van deze Venrayse" afdeling, want deze is op 15 maart 1976 opgericht. Franck kwam pas een jaar later op genoemd adres terecht en heeft zich daar onder valse voorwendselen ge presenteerd. Mgr. Gij sen, bisschop van Roer mond, heeft met ingang v^n 1 augus tus op de meest eervolle wijze ont slag op eigen verzoek, verleend aan Pater Hub Latten uit het Roermond- se diocees en hem toestemming ver leend naar het Rotterdamse diocees te vertrekken. Het ontslag werd ver leend otnder dankzegging voor de uitoefening van zijn taak binnen het Roermondse diocees. WAAROM? Wij vroegen pater Hub Latten naar de reden van zijn vertrek uit Venray. Dertien jaar geleden 'kwam hij als moderator aan de Lagere Technische School en de Levensschool. Tien jaar geleden werd hij benoemd tot secre taris van het Dekenaat en de laatste zeven jaar als kapelaan in de St. Pe trus Banden parochie. De nu 45 jaar oude franciscaan, meent dat het voor hem tijd werd zich te bezinnen om dat hij anders te zeer zou vastgeroest raken. Bij te lang in een plaats wer ken is het gevaar aanwezig dat de aktiviteiten minder gaan worden en dat de idealen afzwakken. Vooral op het gebied van het jeugdpastoraat kon in Venray te weinig worden be reikt, want al is er veel lekenkader opgeleid, pater Latten had gaarne verder willen zijn. Omdat er bij het basispastoraat van de franciscanen in de Mijnstreek geen vakatures waren, noch te ver wachten heeft hij zich via het pro vinciaal bestuur en met hun instem ming verzocht elders benoemd te worden, en dat zal dan wórden bij de franciscanen te Delft. HET AFSCHEID zal plaats vinden op zondag 7 augus tus met een laatste preek. Er zal geen afscheidsreceptie plaats vinden, maar wel heeft pater Latten zich bereid verklaard open huis te hou den waar ieder die daar behoefte aan heeft, persoonlijk afscheid zal kunnen nemen. Op veler verzoek heeft hij uiteindelijk toch toestem ming gegeven dat men hem een afscheidscadeau zal aanbieden. Dat cadeau zal een reis naar India zijn, om daar met eigen ogen te zien, de nood van de paria's en de vele projekten welke daar op uitvoering wachten en welke niet zonder onze hulp kunnen worden gerealiseerd. Enkele jaren geleden heeft men mede op initiatief van kapelaan Latten de bisschoppelijke vasten- aktie in 3 Noord Limburgse dekena ten gebundeld en op gerichte' pro jekten afgestemd. Later werden dat de 6 Noord Limburgse dekenaten. Dit initiatief kreeg in veel Neder landse dekenaten navolging. Het volgend jaar zal de Vasten- aktie van de 6 Noord Limburgse dekenaten afgestemd zijn op India. Terugblikkend op 13 jaar werken in Venray en de regio is de ver trekkende pater Latten meer dan te vreden. Veel van zijn idealen zijn Met ingang van 1 juli a.s. is door mgr. Gij sen tot pastoor van Geyste ren benoemd, pater dr. Joannes Pe ters, aalmoezenier van Sociale Wer ken uit Venray. De installatie zal eerst plaatsvin den op 24 september a.s. omdat pas toor mgr. P. Moors pas op die datum intrek zal kunnen nemen in de pas torie van Swolgen, waar hij zijn ver der emeritaat hoopt door te» bren gen. De parochianen van Geysteren hebben reeds jaren geleden kennis kunnen maken met hun nieuwe pas toor want hij was er vaste assistent, recentelijk ook tijdens de ziekte van mgr. Moors. PATER JOANNES (56) heeft zich in Venray al ruim 15'jaar verdienstelijk gemaakt voor de zorg van de in de omgeving van Venray verblijvende gastarbeiders, wat uniek genoemd mag worden in ons land. Hij trok zich het lot van deze gastarbeiders aan en droeg zondags morgens in de kapel van de Smakt een H. Mis voor hen op. Vooral het persoonlijke kontakt na de dienst tijdens een kopje koffie was voor die gastarbeiders een grote steun. Toen later deze Spanjaarden him vrouwen lieten overkomen, of hier trouwden, was het juist de onvervangbare pa ter Joannes die hen met raad en daad terzijde stond. Toen pater Joannes 7 jaar geleden tot Aalmoezenier van Sociale Wer ken in Noord Limburg werd be noemd verhuisde hij naar de Eind- straat. Door de Zusters van St. Jo seph werd alle medewerking ver leend, zodat de zondagse H. Mis voortaan in hun kapel kon worden opgedragen. De onmisbare zondagse ontmoeting, onder het genot van een kopje koffie, vond dan plaats ten vervuld geworden, anderen zijn om welke reden dan ook, niet afgewerkt. Veel is er van de grond gekomen. Hij is dankbaar hier te hebben' mo gen werken en wil gaarne in zijn af scheidspreek al degenen bedanken, welke hem hier het werk hebben mogelijk gemaakt. Het is een mooie tijd geweest waaraan hij nog lang zal terugdenken. OPVOLGER Als opvolger van Pater Hub Lat ten heeft mgr. Gij sen met ingang van dezelfde datum benoemd Pater Ben van Bronkhorst, thans werk zaam bij het pastoraal team op de Biest te Weert. Deze franciscaan is geboren in Heme bij Wijchen en is 33 jaar oud. Hij zal zijn plaats in nemen binnen het pastoraal team van het Brukske en van daaruit werken in de parochie van St. Pe trus Banden. huize van de aalmoezenier. Juist omdat het pastoraat van Geysteren geen volledige funktie is was het een goede combinatie om pater Joannes daar tot pastoor te benoemen. Hij kan dan zijn werk als aalmoezenier blijven doen, terwijl ook de zorg voor de Spaanse gast arbeiders op dezelfde voet kan wor den voortgezet. De ontmoeting zal straks dan niet meer in zijn huis kunnen plaats vinden, maar ook nu weer hebben de zusters van St. Jo seph uitkomst weten te geven om dat zij een zaaltje ter beschikking hebben gesteld voor het kontakt tussen pater Joannes en de Span jaarden. Het enige wat veranderd is, is de tijd van de aanvang van de H. Mis. Deze zal voortaan om kwart over elf zijn. Voor het werk dat Pater Joannes voor de Spanjaarden heeft gedaan, werd hem reeds een der hoogste Spaanse onderscheidingen uitgereikt, want die zorg zoals hij dat doet, had de hoogste waardering van de Spaanse regering. Maar ook Venray wist het werk van pater Joannes te waarderen en met trots weet hij te vertellen dat de carnavalsvereniging hem voor die inzet de hoge camavalsonderschei- ding verleende van de Bronzen Piël- haas. Met ingang van 1 juli is pater Jo annes dan pastoor van Geysteren, een parochie die hij nog altijd de parel vindt van het diocees Roer mond. Hij zal gaarne in september zijn intrek nemen in de 100 jaar oude pastorie; een pastorie waaraan een grote geschiedenis verbonden is, een geschiedenis van de heren van de heerlijkheid Geysteren, maar ook van de moord op pastoor Litjens in de dertiger jaren. Geysteren is gelukkig met de be noeming van pater Joannes, mede omdat ze deze Carmeliet reeds heb ben leren kennen en waarderen. In Venray mag men tevreden zijn met deze benoeming, omdat nu pater Jo annes niet verloren is als aalmoeze nier en evenmin als geestelijke leids man van de in de regio Venray ver blijvende Spaanse gastarbeiders en hun gezinnen. Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) VENRAY Grotestraat 9a BOXMEER Steenstraat 73 DEURNE De Martinet 17 CUYK K. Molenstraat UIT PEEL EN MAAS: VAN 28 JUNI 1947 No. 26 Naar we vernemen, zal Minister Liefti nek in het ontwerp op de oor logsschadevergoeding aan de Staten Generaal voorstellen, voor onroeren de goederen integrale uitkeringen te doen op basis der vervangingswaar de tot een inhoud van 300 kubieke meter. Wat de vergoeding voor huis- raadschade betreft, deze wordt tot een maximum van 10.000,volle dig uitgekeerd, terwijl voor bedra gen daarboven volgens 'n degressie ve schaal percentages zullen worden toegewezen. Het Ned. Consulaat in Porto Alegre, deelt volgens „A.P." mede, dat Brazilië 35000 Ned. immigranten zal toelaten. Hiervan zullen 500 zich vestigen in de staat Rio Grande do Sul voor veeteelt en ontwikkeling der zuivelindustrie. Om het kampioenschap van de jeugdcompetitie, speelde zondag j.l. op het sportterrein aan de Oostsin gel, onze jeugd van Oostrum tegen het jeugdelftal van Leunen. Beide partijen wogen aanvankelijk goed tgeen elkaar op. De strijd had een spannend verloop. Ruststand 00. Daar de tegenstander forser van ge stalte waren en zodoende het uithou dingsvermogen groter, was Leunen na. de rust in de meerderheid. Onder luidgejoel van de Leunse supporters, maar onder een zware zucht van Oostrum, knalde 8 minuten voor het einde de midvoor van Leunen de bal in het net. Scheidsrechter Winnen Sluit een reisverzekering om echt onbezorgd op vakantie te gaan. Bestel dan ook meteen buitenlands geld. Dat spaart kostbare vakantietijd en meestal nog geld ook! Verzekeringen Gecombineerde reisbagage- en ongevallenverzekering, korte termijn autocascoverzekering voor automobi listen en een rechtsbijstandverzekering. geld bij u te hebben. En denk voor Italië ook aan benzinebonnen. Handig! ANWB Internationale Reis- en Kredietbrief: U kunt er voor terecht bij de Rabobank, waar u zich tevens kunt laten inschrij ven als lid van de ANWB, eventueel in combinatie met het lidmaatschap van de Wegenwacht. De Beeldwijzer: Als u toch bij ons langs'komt, neem dan meteen die praktische Beeldwijzer mee. Een handig hulpmiddel voor Buitenlands geld: Als u op weg naar uw vakantiebestemming één of meer landen aandoet, zorg er dan voor óók van dat be treffende land wat Brochure Reiswijzer: Boordevol tips en wetenswaardigheden. Gratis beschikbaar k. bij de Rabobank. Ook maar meteen iedereen die tijdens de vakantie de foto- of filmcamera hanteert. Voorkomt zoekraken van materiaal in de ontwikkelcentrale, geeft precies aan waar de opnamen zijn gemaakt. De Beeldwijzer ligt gratis voor u klaar bij de Rabobank! geld en goede raad uit Ysselsteyn, die zeer goed leidde, floot nadien de laatste toon1-0 voor Leunen. Er is in de gemeente Venray een. zwemverbod en dus moet men el ders om deze gezonde sport te kun nen beoefenen, in dit geval naar de Maas. Daar was vroeger een bad gelegenheid en de gemeente had toondertijd wel zwaardere zorgen aan haar hoofd dan hier voor een badgelegenheid te zorgen. De ge hele Maas was weldra operatieter rein en na de bevrijding was con trole ook verdwenen. Is het niet mo gelijk om hier in Venray een zwem- bad'te maken, waardoor onze ieugOj die nu eenmaal graag zwemt, hier in onze gemeente blijft en onder be hoorlijk toezicht baden kan en zwemmen. Zou voor het zomersei zoen 1948 dit vraagstuk niet haar beslag kunnen krijgen? Door de schutterij „Het Zandak- keris op 15 juni deelgenomen aan de grote schuttersfeesten te Tege- len, waarbij de volgende prijzen be haald werden: le prijs schoonste ge heel en le prijs beste houding in de optocht. Daar hier 30 schutterijen aanwezig waren en een militaire ju ry, is dit resultaat van onze schut ters een mooi succes. Naar we vernemen zal met ingang van 29 juni a.s. weer een maximum prijs van haring worden vastgesteld, welke, evenals het, vorig iaar 8 cent uit het vat' en io cent' schoongemaakt zal bedragen. Te Eindhoven slaagde Nelly Jans sen, Venray, voor coupeuse-lerares, met eervolle vermelding en Anna Truien, Meerlo voor costumière-cou- peuse. Op de kringwedstrijd beugelen te Helden wisten de beste 16 spelers van de kring Venray, door een gelijk spel de beker mee naar Venray te brengen. Morgen zal het aan de Heide weer spannen met beugelen. Het St. Odaspel 1947 staat voor de deur en is reeds in verre omtrek be kend. Reeds ikwamen een duizendtal aanvragen voor plaatsbewijzen bin nen, zodat de toneelgroep i,,Hioob" zich in een bijzondere belangstelling mag verheugen. Een plaats bood zelfs haar theater aan om aldaar het openluchtspel „Oda de Koningsdoch ter" te komen spelen. Wegens ge brek aan plaatsruimte is het niet mo gelijk om een uitgebreider stuk te plaatsen en wij verwijzen naar de advertentie elders in dit blad. De-'hoofddirecteur der telegrafie, telefonie, kreeg van de Radioraad bericht, dat in de plaatsen Horst, Venlo, Roermond en Venray, zolang de radiodistributie-inrichtingen al daar slechts over een programma beschikken, steeds het programma van de K.R.O. kan worden doorge geven. Gedurende de tijd, dat de KRO niet uitzendt, moet het pro gramma van de andere omroepen worden doorgegeven met dien ver stande, dat ene week het programma van de NCRV wordt doorgegeven en de andere week het programma van de zender, waarover de AVRO en de VARA uitzenden. Maandag 30 juni a.s. zullen de Karei I sigarenfabrieken ook in Ven ray beginnen te werken. In afwach ting van de definitieve bouw der nieuwe fabriek aan de Maasheseweg wordt in de oude Stoomzuivelfabriek te Oostrum begonnen. Een ikern van meisjes is reeds aangenomen, die on der zeer goede leiding en sociale voorwaarden zijn aangesteld. Een aardige cantine is ingericht waar koffie en thee geschonken wordt, terwijl een maatschappelijk werk ster regelmatig aanwezig zal zijn. Ook het grondloon is buitengewoon goed te noemen. Ook bedrijfskleding wordt verstrekt. Ongetwijfeld zul len meerdere meisjes daar gaan wer ken, zodat deze nieuwe industrie weldra van grote betekenis kan wor den voor onze gemeente. Veehouders, welke vee wensen aan te voeren op de ovemamemarkt gelieve dit een week van tevoren of uiterlijk op dondredag vooraf gaande aan de dag van levering op te geven. Nuchtere kalveren vallen buiten deze regeling.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3