TT STIENSTRA VFNRAV Grootse bouwplannen aan Markt Marktstraat en Schoolstraat Nieuwe provinciale weg geopend Leenenl Was U al bij POELS Meubelen in Horst VLlUIHl rsLï met Amak goed onderdak Hub. Stevens met pensioen Tekort aan leiding bij Kinder vakantiewerk Van Brukske naar Maasheseweg Amak Venray bv VRIJDAG 1 JUL1 1977 No. 26 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKEN ADVERTENTIEPRIJS 24 ci per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 TTCCIVDLMU V VVI\ VCMIVHI CIT VI IJ I PER HALFJAAR 10,—(uitsluitend bij vooruitbetaling) Stidnstra Venray BV, Stationsweg 11, tel.04780-4438 Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhuur taxaties bouwprojektenontwikkeling - hypotheken verzekeringen - beheer Amper is het pand Ebberink op de hoek MarktstraatSchoolstraat ge sloopt, om plaats te maken voor een geheel nieuwe zaak, of de Exploita tiemaatschappij „Venrode" maakt haar plannen bekend voor de totale vernieuwing van het resterende ge deelte in de hoek Markt-Marktstraat -Schoolstraat Op ongeveer 1300 m2 grondopper- vlakte komt daar in de nabije toe komst 2500 m2 winkelruimte, ver deeld over begane grond en een eer ste en tweede verdieping. In de Marktstraat worden vier winkels gebouwd, welke eventueel tot één samengevoegd kunnen wor den, plus een doorgaande winkel van Markt naar Schoolstraat. Het pand Cremers op de Markt zal t.z.t. plaats moeten maken voor een pas sage langs deze laatste winkel. Wan neer zulks geschiedt is het „een kleine moeite" om in die passage etalages te bouwen voor de aangren zende winkel .Deze passage zal in de toekomst via de Schoolstraat aan sluiten op de toegang tot de Rose Vlek. indien die plannen tenminste verwezenlijkt worden. In de Marktstraat komt naast het pand Ebberink een opgang naar de eerste en tweede verdieping; ditzelf de gebeurt in de toekomstige passa ge, terwijl er aan de Marktzijde twee van deze trappenhuizen komén. Op de eerste verdieping zijn aan de Marktstraat 4 kleine woningen geprojekteerd, die zowel via de trap- penhal naast Ebberink als via die op de Markt te bereiken zijn. Vóór de woningen is daartoe een galerei ontworpen. De woningen krijgen nog een verdieping met dak terras. Aan de Marktzijde komt op de eerste verdieping een café-restau rant. bereikbaar via de twee trap- de doorlopende winkel langs de te realiseren passage kunnen van deze weg profiteren. De bedrijfsweg wordt overdekt door de eerste ver dieping. Op het ogenbuik is in deze hoek alleen nog het pand Supertex be woond. Voor deze zaak wordt een tijdelijk onderkomen gezocht in een noodwinkel, die b.v. achter het oude gemeentehuis geplaatst zou kunnen worden. Het is echter ook mogelijk dat deze zaak ruimte vindt in de nieuwbouw in de Schoolstraat, naast van Dooreri's Perzen. Na de bouwvakvakantie, doch uiterlijk 1 september wil men de bulldozer zetten in de nu nog aan wezige opstallen, om dan met <Je nieuwbouw te beginnen. Men denkt in één jaar tijds de plannen ver wezenlijkt te hebben. En dan zal Venray ongetwijfeld een fraai win kelgebied rijker zijn. De hierbij af gedrukte situatietekening alsmede de maquette-foto geven u enig idee van de omvang van deze ingrijpende nieuwbouw. Sch°ols traat Na bijna 46 jaar werkzaam te zijn geweest bij de Nederlandse Crediet- bank N.V. te Veniray zal de heer Hubert Stevens per 1 juli 1977 met pensioen gaan. Niets bijzonders, zal menigeen zeggen. Maar na 46 jaar in hetzelfde penhuizen. Zoals gezegd kan men daarmee ook de woningen bereiken, maar ook de winkel die op deze eta ge en de volgende achter deze hui zen gedacht is, dus parallel met de passage. De winkelruimte op deze eerste en tweede verdieping zal hoogstwaarschijnlijk gaan dienen als meubelshowroom. rige week vakantie hebben gekre gen, zullen velen nog niet er aan hebben gedacht zich als leid(st)er op te geven. Daarom doet het bestuur van het KVW hiermede eendrin gend beroep aan jongens en meisjes van min 16 jaar zich zo snel moge lijk als leid(st)er op te geven en niet te wachten tot de laatste week of nog erger de laatste dag. De moge lijkheid bestaat dan dat er maatre gelen genomen zijn (b.v. het alsnog laten vervallen van de deelname van kinderen de 5e en eventueel 4e klas), welke dan achteraf niet nodig zou den zijn geweest. Ook dat wil het bestuur graag voorkomen. Iedereen die ons als leid(st)er wil helpen, kan zich opgeven: zaterdag 2 juli a.s. tijdens de in- struktiedag voor de leiding, welke om 10 uur begint in het Vor mingscentrum aan de Bevrij- dingsweg te Venray. Je bent hier van harte welkom. zo spoedig mogelijk telefonisch, schriftelijk of persoonlijk bij: Herman Verheijen, Pasodoble- straat 9 (Brukske) Venray, tel. 04780-4292; Ans van Oers, Brug- pas 32, Veulen-Venray, tel. 3385. bedrijf werkzaam te zijn geweest, is toch wel de moeite waard, om er even bij stil te staan. Op 26 augustus 1931 kwam Hu- bert in dienst als wisselloper, of zeg maar liever als wisselfietser. In de wijde omtrek van Noordelijk Lim burg en Oost-Brabant tot Wanroy en Mill was Hubert op zijn fiets een bekende geziene figuur. Totdat een ernstig ongeluk hem de verre fiets tochten moeilijk maakte. Maar ook als medewerker op kan toor, als hulpkassier en op de post kamer stond hij op zijn eigen rus tige wijze zijn mannetje. Toen in 1972 het Regionale Admi nistratiekantoor van de Nederlandse Credietbank werd gevestigd, was het Hubert, die de eindcontrole van de te verzenden post moest gaan ver zorgen. Gedurende deze laatste vijf jaren, waarvan ruim 3 jaar in het oude ziekenhuis, heeft hij zich ook hier vele vrienden weten te maken Alle medewerkers, vrienden en bekenden wensen Hubert, dat hij lang, in een goede gezondheid van zijn welverdiende pensioen mag ge nieten. Het pand Ebberink wordt aan twee zijden door dit „Venrode-projekt" omsloten, maar behoudt aan die twee zijden wel een doorgaande bedrijfs weg, voor het laden en lossen. Ook de winkels aan de Marktstraat en Hoewel het Kindervakantiewerk Venray pas start op maandag 25 juli a.s. maakt het bestuur zich enigszins zorgen over het feit of men over voldoende leidsters en leiders kan beschikken. Gezien het grote aantal deelnemende kinderen, nu al 1150 deelnemers, zijn er vele leid(st)ers nodig. Voor de week van 25 juni tot en met 29 juli komt men nog 25 leid(st)ers tekort, voor de week van 1 t.m. 5 augustus eveneens tnbg ca. 25. Aangezien vele jongeren pas/vo- Met 'n kleine plechtigheid as maan dagmiddag 't gedeelte van de prov. weg gelegen tussen 't Brukske en de Maasheseweg opengesteld. Daarmee is een einde gekomen aan het maan denlange wachten op de ingebruik name, die verhinderd werd omdat men plotseling tot de ontdeldring kwam dat midden in deze nieuwe weg, ter hoogte van de Boshuizer- weg, een perceel bouwland nog steeds niet in handen was van de provincie. De familie Keizers, eigenaar van dit perceel, was destijds wel door de provincie benaderd over verkoop of onteigening, maar had later taal noch teken meer vernomen. Hoe het ook zij, deze eigendomskwestie was oorzaak dat de totale afwerking van de nieuwe weg enkele maanden stagneerde. De openstelling geschiedde door de Hoofdingenieur van Rijkswaterstaat in de provincie Limburg, in tegen woordigheid van provinciale en plaatselijke bestuursafgevaardigden. Na een korte inleiding, waarin de bouw van deze weg (Horst-Venray) gememoreerd werd, werd een met ballonnen aangebrachte versperring doorgeknip. en maakten de aanwe zigen een retourtje over het nieuwe weggedeelte. Daarna werden de nog aanwezige wegversperringen opge ruimd en kon het verkeer er gebruik van maken.. Het nieuwe weggedeelte is 2600 m. lang en aan een zijde, over een lengte van 1400 meter voorzien van een geluidswal ten 'behoeve van plan Landweert. Reeds in 1967 werd in Horst met de aanleg van deze, in totaal 12 km. lange autoweg begonnen. Financiële problemen bij de provincie hebben voor een lang oponthoud gezorgd. Door de openstelling wordt het verkeer in Venray-centrum sterk ontlast. Vooral het zware doorgaan de verkeer, dat eerst via de Leun- séweg en Julianasingel richting Maashees reed, kan nu ongestoord via dit nieuwe weggedeelte de Maas heseweg bereiken. Omgekeerd na tuurlijk hetzelfde beeld. Het verkeer kamende uit de richting Maashees of van de industrieën aan de Maas heseweg kan nu rechtstreeks richting Venio rijden en behoeft niet meer door Venrayercentrum. Vooral voor de vele pendelaars naar Rank Xerox zal dit een opluchting blijken te zijn. Op de spitsuren zal men duidelijk milder verkeer over de Julianasin gel konstateren. Of de oprit naar en van de Alge mene Begraafplaats Boschhuizen bij de Maasheseweg geen lelijke hin derpaal zal blijken te zijn, nu het verkeer op dat punt intensiever wordt, zal de toekomst wel leren. In ieder geval is die oprit via het rijwielpad een, we zouden haast zeggen: provisorische oplossing. Of verbetering nog mogelijk zal zijn, betwijfelen we. Wat de ontlasting van het verkeer in Venray-centrum betreft is het wachten feitelijk nog op de door trekking van de Oostsingel naar de Maasheseweg. We schreven het en kele weken geleden reeds, dat deze aanleg sterk gestagneerd wordt en voorlopig nog niet verwezenlijkt kan worden. Verheugend is in ieder ge val, dat de werkzaamheden aan de Oostsingel en de Zuidsingel opnieuw met veel elan ter hand zijn genomen. Zeker wat betreft de kruising Henri Dunantstraat met de Zuidsingel is er al een verbetering gekomen en men mag verwachten dat deze binnen niet al te lange tijd defintief gestalte zal krijgen. Grote markt MAKELAARSKANTOOR

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1