ïiüisüSË Dat kunt u alleen bij de Nederlandse Credietbank. INederlandse Credietbank JUM Merselo Glas-in-lood ramen van Jerusalem Kinder vakantiewerk NIEUWE LITERATUUR OVER DE PEEL EN ZIJN BEWONERS Inbraak Vernieling jeugdnatuurwacht Venrays Mannenkoor BETONAVOND Klimspaarboekje f100,- Gemakkelijk beschikbaar. Oók de beste spaarbank. Ie Rekreatieve fietsvierdaagse Venray groot sukses Fancy-Fair COMEO Pierotten nieuws Euterpe-nieuws E.H.B.O. Overloon (Vervolg van voorpagina) er maar een. andere (binnenhuis)- architekt komen. De heer Den Brok maakte er zelfs een motie van, maar zag later in dat die niet goed haalbaar was. De burgemeester, als voorzitter van deze vergadering, moest meer malen beklemtonen dat het al of niet verwijderen van de glas-in-lood- ramen, in een later stadium aan de orde zou komen. In feite was dit nu niet aan de orde. Hij stelde zelfs voor om elders waar soortgelijke situ- ties zich hadden voorgedaan eens een kijkje te gaan nemen. Dit ont lokte bij Den Brok de opmerking „wat anderen doen, moeten zij we ten, wij willen die ramen behouden". Uiteindelijk werdi men het met elkaar eens dat de gehele zaak rus tig bekeken zou worden en dat een beslissing over het al of niet verwij deren van deze ramen tz.t. opnieuw behandeld zal worden. Mocht dan blijken dat de ramen er toch uit moeten, dan wil men trachten er een andere waardige opstelling voor te vinden. Het Kindervakantiewerk is met de voorbereidingen voor het program ma van dit jaar al weer een heel eind rond. Voor een van de programma-onder delen: de kreatieve dag op vrijdag, hebben we ontzettend veel materia len nodig waarmee de kinderen zich de hele dag kunnen uitleven. Deze materialen kunnen bestaan uit: rest jes wol, oude overhemden, verf kwasten, lappen, lakens, oude kle ren, kranten, closetrollen, karton, dozen, lege flessen, doppen en alle andere dingen waarmee kinderen met enige fantasie werkstukken kunnen maken in de geest van de ridderspelen. In het verleden hebben we de kin deren tijdens de weken al die mate rialen mee laten brengen. Op het laatste ogenblik bleek dan vaak dat er van een aantal zaken te weinig aanwezig was om 600 kinderen mee te laten werken. Dit jaar hebben we naar een an dere opzet gezocht om aan de beno digde materialen te komen. Een van de medewerkers van het K.V-W. zal cp zaterdagmorgen bij de CLOC- KERT aanwezig zijn om van zoveel mogelijk mensen de waardeloze ma terialen in ontvangst te nemen. Zij zal daar aanwezig zijn van 10 tot 12 uur. Wij hopen dat zeer vele mensen uit Venray het K.V.W. zulk een warm hart toedragen dat ze ons zul len overstelpen met materialen. De mensen in de kerkdorpen worden er op attent gemaakt dat ook in een aantal kerkdorpen de mogelijkheid bestaat om iets in te leveren. Infor matie daarover vindt U in uw plaat selijk krantje. Een tweede punt waarvoor wij uw zeer speciale aandacht vragen is het aantal leiders en leidsters. Vele van degenen die in het verleden hebben meegedaan als leider of leidster hebben van ons een brief ontvangen waarin ze werden gevraagd ook dit jaar weer mee te doen. Als men bedenkt dat we ongeveer 100 oud-leiders en leidsters hebben aangeschreven, zal het niemand ver bazen dat er wel eens demand ver geten wordt. Wij hopen echter dan dat niemand ervan zal weerhouden om toch mee te doen. Ook wordt het door sommigen als een gemis ervaren dat men zich maar op een adres kan opgeven. Daarom volgt hier een aantal adres sen waar men zich kan opgeven (liefst schriftelijk): 1. M. Albers, Kempweg 15, Venray 2. T. Wiechert, Veltumse Kleffen 127, Venray 3. A. van Oers, Brugpas 32, Veulen. .4 Mensen van het Brukske kunnen zich opgeven bij juffr. Marian Swinkels van de kleuterschool van de Foekepot. Hopenlijk zullen na deze oproep nog velen zich alsnog opgeven om als leider of leidster mee te doen. Zij die het invullen van een pa piertje toch nog wat veel moeite vinden, kunnen zich ook nog opge ven op zaterdag 2 juli om 10 uur in de Levensschool aan de Bevrijdings- weg (naast de Technische school). Daar wordt dan een instruktiemor- gen gehouden waarop alle program maonderdelen uitvoerig zullen wor den uitgelegd! door degenen die het betreffende programmaonderdeel hebben uitgewerkt. Men hoeft zich dus niet persé van te voren te heb ben opgeegven om deze instructie- morgen te komen. Ook zij die zich al hebben opgegeven worden middels dit artikel uitgenodigd op die in- struktiemorgen aanwezig te zijn. Het bestuur van het Kindervakan tiewerk hoopt dat door middel van dit artikel de laatste problemen, voordat we weer daadwerkelijk gaan draaien uit de wereld geholpen kun nen worden. B|j Uitgeverij Tij Kools (Postbus 86 Deurne) is verschenen „Het ver geten leven", een Peelbiografie. Het boek gaat over de in Eind hoven woonachtige kunstschilder Hub van Baar en is geschreven dcor de in Venray niet onbekende Carel Swinkels. Hub van Baar heeft zijn jeugd doorgebracht aan beide kanten van de cude Peel; eerst in Deurne waar hij ward geboren en daarna in Venray. Eerst in ,De Keizer" en later op een ontginndngsbedrijf in de Spurkt. ,Het vergeten leven" gaat terug naar de tijd, toen de Peel nog niet was ontgonnen en Hub van Baar er met Peel jagers-vissers en zondags schilders op uit trok. In het Kerstnummer van Rank Xerox 1976/1977 schreef Carel Swin kels een eerste schets over de latere schilder Hub van Baar, die momen teel 85 jaar is. Omdat de vele nostalgische illu straties van Hub van Baar en de aansprekelijke tekst de belangstel ling trokken van een groot publiek en er veel te vertellen valt over het land tussen Peel en Maas deed de uitgever Tij Kools aan Carel Swin kels het verzoek om de eerste le vensschets over Hub van Baar ver der uit te diepen en aan te vullen. In het boek is tevens een 'hoofd stuk gewijd aand e natuur en men sen in Deurne en Venray rond de eeuwwisseling. Tevens is er een tiental pentekeningen van Frans van Baar dn opgenomen Hoewel de officiële verschijnings datum van het boek als gevolg van het plotseling overlijden van burge meester Houben van Deurne is uit gesteld, wordt verwacht, dat in de komende herfst een officiële aanbie ding zal plaats vinden. Het boek is nu al te bestellen via de boekhandel tegen de bijzonder lage prijs van 9.75. DICHTBUNDEL DUREND AL In de lente van dit jaar werd door de dichter W. A. M. van Heugten in eigen beheer de dichtbundel „Duren- dal" uitgegeven (Derpsestraat 15, Deurne. Prijs 5,plus 1.10 voor porto, giro 1117183). Veel gedichten in deze bundel hebben de Peel als onderwerp en als zodanig mag het met alle recht en reden worden toegevoegd aan de lit teratuur over de PeeL Er werd aangifte gedaan van in braak in de jeugdsoos te Leunen. Uit een kas werd een bos sleutels weggenomen. Met een van die sleu tels werd een kast geopend en uit het daarin aanwezige geldkistje werd een bedrag van 275,weg genomen. Tevens werd een naast de soos staande fiets meegenomen. Wederom sneuvelde een ruit van een school. Deze keer van „De Hom mel". Van de deugniet ontbreekt nog ieder spoor. FILM voor de leden van de ZESDE KLAS Als laatste attraktie voor de leden van de zesde klas is er op zaterdag middag 25 juni om twee uur een speciale filmvoorstelling gepland. De titel van deze komische film is: „De gendarmes van Sant Lopez". Alle le den van de zesde klas, die het basis onderwijs verlaten, hebben op school een speciaal toegangskaartje ont vangen. Zorgt iedereen er voor dat men het kaartje cok bij zich heeft, want zonder dat kaartje kom je. er spijtig genoeg: beslist niet dn! We hopen dat het voor jullie een leuke middag wordt in het Luxor- Theater. EXCURSIE De natuurwandeling van afgelo pen zondag door de bossen rond de Ballonzuil was wederom geslaagd. Zoals aangekondigd is er zondag 26 juni a.s. weer een excursie. We vertrekken dan bij het viadukt ach ter het station van de Nederlandse Spoorwegen aan de Oirloseweg en wel om half negen. Speciaal de planten en vogels zullen onze aan dacht krijgen tijdens deze natuur wandeling. We hopen op mooi weer en verwachten een groot aantal na tuurliefhebbers op deze excursie. Met het oog op de komende va kantieperiode wil het bestuur nog twee opmerkingen maken: De eerste tip geldt voor alle leden die op vakantie gaan en dan zelf hun zonnebloemen niet kunnen verzorgen: regel het wat-er geven, het tijdig verder opbinden, enz. van de zonnebloemen met vrienden, bu ren. of familieleden, want anders is alle tot nog toe gedane moeiite nog tevergeefs geweest! Op de tweede plaats willen we de leerkrachten en de leden van een aantal scholen vragen om ook tijdens de vakantie de lopende akties, die verband houden met de tentoonstel ling, niet te vergeten en daar him medewerking aan te blijven verle nen! Lourdeseomité afd. Venray DIA-AVOND Op maandag 27 juni a.s. is er een dia-avond in Huize „Sint Vincentius" Heuvelstraat 7. Hiervoor zijn uitgenodigd al onze vaste medewerkers/sters en allen die in mei jl naar Lourdes zijn geweest. Ook zij die aan de bloemenaktie him medewerking verleenden, zijn van harte welkom. De aanvang is 20.00 uur en men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn» Verder kan men op deze avond foto's bestellen en event, ruilen. Bestellingen kunnen worden gedaan bij vooruitbetaling. We hopen dat velen aan deze uit nodiging gehoor zullen geven. IN SEPTEMBER NAAR LOURDES Pelgrims die in september n^ar Lourdes willen gaan met de Limb. Bedevaart kunnen zich opgeven bij dhr. L Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. Ook zij die in oktober naar Lourdes willen gaan kunnen zich vanaf heden opgeven op voornoemd adres. Voor beide bedevaarten geldt wel opgave van pelgrims die op eigen kosten gaan. Mogen wij tot slot nog even ons bankrekening nr. 1739.06.958 onder uw aandacht brengen bij de Rabo bank te Venray. Door uw overschrij ving helpt U rechtstreeks zieken uit de gemeente Venray. Bij voorbaat dank. Donderdag 23 juni om 19.30 uur extra repetitie voor bassen en bari- ritons en om 20.00 uur voor 't ge hele koor. Voor donderdag 30 juni is er ge pland een gezamenlijke repetitie met Kon. Harmonie Euterpe. Tijdstip en plaats wordt nog bekend gemaakt. De donderdagen 7, 14 en 21 juli geen repetitie vanwege vakantie. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2683 of Hotel Almonda,"tel. 5777. Woensdag 29 juni a.s. onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Om 19.45 uur cursus noten, enz. Om on geveer 20.15 uur repetitie voor het gehele koor. Wilt U, als U verhinderd bent, U afmelden bij Mevrouw Schrooten, tel. 3309 of bij Mevrouw v. d. Be- kerom, tel. 3332. Wanneer de repetities weer begin nen zal tijdig in „Peel en Maas" worden bekend gemaakt. Op vrijdag 22 juli a.s. zingen we cm 14.00 uur in de Vredeskerk de plechtige Mis, ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van ons medelid Mevrouw v. d. Bekerom. Komt U dan allen! Verder wensen wij U een prettige en zonnige vakantie toe, en wij ho pen U allen over enige weken weer in goede gezondheid terug te zien. Naar aanleiding van Alfred La- garde's Beton uur op Hilversum 3, is er op zondagavond 26 juni as. in Free Wheelin een beton-avond. „De gehele avond zullen alleen maar pl-aten geldraaad worden die een volume opleveren van meer dan 100 decibel." De disco is op die avond in han den van Jantje Beton, alsmede en kele pakken watten, die voor deze avond' speciaal zijn aangeschaft. Het spektakel begint om half acht. KUMSPAREN! Nederiandsefrafeibanknv Als u gaat sparen, maar u weet nog niet hoe of hoe lang, neem dan zo'n uniek klimspaarboekje. U kunt daarmee steeds over uw geld beschikken (maand op zegtermijn), terwijl het rentepercentage hoger wordt naarmate u langer spaart Van 4% nu, naar 8'/2% straks, ook al wordt de algemene rentevoet lager. Bovendien ontvangt u samengestelde interest (rente over rente), dus berekend vanaf de dag van inleg. Loop even binnen bij de Nederlandse Credietbank. Alleen daar want zo'n uniek en winstgevend klim spaarboekje kunt u nergens anders krijgen. Klimspaarboekjes zijn er van f 100,-, f 250,- en f1000,-. Rentewijzigingen voorbehouden. Uw bank in: Venray Patersstraat 13 De door Sportreal. in samenwer king met T.W.C. Oostrum, georga niseerde rekreatieve fietsdriedaagse, kan ondanks de slechte weersom standigheden, een groot sukses ge noemd worden. Donderdag gingen onder hevige regenval bijna honderd deelnemers van start. De twee da gen, die daarop volgden zou dat aan tal stijgen tot liefst ruim honderd vijftig enthousiaste fietsers, die kon den genieten van de prachtige rou tes, die daartoe met zorg uitgekozen waren. Dankzij een goede organisa tie en de belangeloze medewerking van een groot aantal mensen (con troleposten, secretariaat, bezemwa gen enz.) kon deze eerste rekreatieve fietsdriedaagse uitgroeien tot een manifestatie, die volgend jaar on getwijfeld herhaald gaat worden en dan, naar het zich laat aanzien, nog meer deelnemers zal trekken. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 25 juni, 11.00 opluiste ring opening kerk 't Brukske. Wilt u uiterlijk een kwartier van te vo ren aanwezig zijn. Kleding: dames bij voorkeur lange rok, zo mogelijk zwart, met daarbij behorende stem mige blouse. Heren een donker pak met stropdas. Tot en met 9 augustus geen repe tities en muziekcursus wegens va kantie. Noteert u alvast voor na de vakan tie: zaterdag 13 augustus, 10.00 uur repetitie in de kapel van St. Joseph; om 11.00 zingen we aldaar een mis. .Vrijdag 2 september concertreis naar Frankrijk, begin oktober zin gen we te Einighausen en 23 oktober zondagochtendconcert in de Schouw burg. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Oplossing van de oriëntatieroutes, eerste rekreatieve fietsdriedaagse Venray. De stempels vormden de zin „Fiet sen is gezond". De fotocombinaties waren: 1 en 3, 2 en 5, 4 en 7, 6 en 9, 8 en 10. Het aantal tennisbanen be droeg 8. De man heette Jan Relouw. Het aantal verkeersborden was 15. Het heiligenhuisje ds gewijd aan: H. Maria O.L.V. H. Fatima (alle drie goedgeteld). De molen is de St. Petrus molen. Tel even tot 10: oplos sing: 2-4-6-8. Men kon min. 12 soor ten bloemen- en plantensoorten waarnemen. Het natuurgebied heet te „Rouwkuilen". De oplossing van de rebus is: „Stap even op de fiets" en er staan maar liefst 9 aktiviteiten op het programma van Sportreal. De winnaars van de oriëntatierou tes zijn: H. Jeuken, Langeweg 48, Venray (na loting) 390 p. G. Clephas, Pr. Bemhardstr. 76, Venray 380 p. L. Manders, Wilgenstr. 5, Venray (na loting) 350 p De winnaars zullen nog bericht ont vangen. Plaatselijke aktie comité Sport real Venray Zaterdag 25 juni komen er in Ven ray bij jeugdclub „Den Dissel" Jan van Beveren en Adje Roland. Dit zal gebeuren als afsluiting van ons dubjaar. 's Middags is er voor de kinderen een kindermarkt die om 13.30 uur begint. Ieder kind dat deelneemt aan deze markt zal een lot ontvangen. Aan het einde van de middag zal Jan van Beveren dan de uitslag van de winnende nummers bekend, ma ken. In de loop van de middag zal de jeugd in de gelegenheid gesteld worden om penalty's te nemen bij Jan van Beveren De winnaar zal een lederen bal ontvangen met daar op de handtekeningen van alle PSV spelers. Tja en dan 's avonds is er die grandioze discoavond met gast DJ Adje Roland. Deze zal de presen tatie verzorgen van deze avond. Ook dan zullen er diverse surprises weg gegeven worden. Aan deze avond zal verder medewerking verleend wor den door de drive-in diskotheek STAGE FRIGHT. De entree voor deze avond is 1,- per persoon en de aanvang is om 19.30 tot 22.30 uur. Wij wensen jullie een prettige dag toe en tot zaterdag 25 juni. Het Comité voor Missie- en Ont-. wikkelingshulp Comeo, van Huize „St. Servatius" organiseert op zater dag 25 en zondag 26 juni een grote fancy-fair, op het terrein aan de Oostsingel te Venray (op beide da gen van 13.00 u. tot 18.00 u. en van 19.00 u. tot 23.30 u.). Een rad van avontuur en een groot aantal atracties zorgen voor een paar gezellige uurtjes en geven kans cp bijzonder mooie prijzen. De opbrengst van deze fancy-fair komt ten gcede aan Br. F. Basten uit Oostrum, die werkzaam is in een psychiartische inrichting in Rwanda (Afrika) en aan Zr. A. Jenniskens uit Venray, die werkt voor gehandicap ten en melaatsen in Zaire (Afrika). A.s. dinsdag 28 juni 1977 worden de volgende junioren om 19.00 uur verwacht in „Den Kerkdijk": Dag- mar, Brigitte, Monique. Marianne, Marli, Lisette. Verdere repetitietijden: Aspiranten 19.CO - 19.45 uur; Junicran: 19.30 - 20.30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Op vrijdagavond 24 juni organi seert JUM met medewerking van drive-in discotheek „SPIDER" een groot openlucht DISCO-BAL. We beginnen om 7 uur en het duurt tot 10 uur. Iedereen van 12 - 15 jaar is welkom deze avond. KERMIS IN MERSELO Zaterdagavond 25 juni en maan dag 27 juni is JUM geopend van 8 uur tot 12 uur, voor iedereen van af 15 jaar. Op woensdag 29, donderdag 30 ju ni en vrijdag 1 juli organiseert JUM voor iedereen van 12-15 jaar een aantal aktiviteiten, die we op vrij dagavond afsluiten met een TUIN FEEST voor iedereen die belang stelling heeft! De leiding van JUM Donderdag 23 juni: 20.00 uur generale repetiie voor het concert in Horst. Allen dienen deze repetitie bij te wonen. Vrijdag 24 juni: gouden bruiloft. Bijeenkomst om 19.15 uur in Prinsenhof. Beige hemd en rode das. Zondag 26 juni: medewerking aan gala-concert te Horst i.vjn. 160-jarig bestaan van de harmonie aldaar. Wij vertrek ken gezamenlijk vanaf 't Schouw burgplein om kwart over zeven met een extra bus. Zonder toe stemming van het bestuur gaat niemand met eigen vervoer. Uniform: wit hemd en zwarte vlin derdas. Dinsdag 28 juni: gouden bruiloft. Tijd en plaats wordt nog bekend gemaakt. Donderdag 30 juni: repetitie met mannenkoor. Plaats wordt nog bekend gemaakt. Waar schijnlijk foyer van de schouw burg. Gedurende de maand juli vakantie. De E.HJB.O. afdeling Overloon is voornemens met een nieuwe EHBO- cursus van start te gaan. Bij vol doende deelname willen ze hiermee in september van start gaan. De kosten van deze cur&us zullen 55,- bedragen. Inschrijvingsdatum sluit 15 juli a.s. Leeftijd voor deel name: vanaf 16 jaar. Men kan zich hiervoor opgeven bij Mevr. N. Peeters-Vogelsangs, Jan de Rooijstraat 14, Overloon of bij Mevr. N. Jan^sen-Reijntjes, Gen. Has- broucklaan 12, Overloon. m openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Venray - TeL 1970 Keuzelijst aanwinsten afdeling voor volwassenen: Beets. N. Persoonsvorming in de adolescentie. Giovanni, J. De paria. Gorki, Maxim. Klim Samgin's op standige jeugd. Green, Hannah. Wie de koning eert (hist) Marttin, P. Op de rand van het le ven. (dok) Masters, R. E. L., en J. Houston. Naar een roestvrije geest; een programma voor mentale training. Praag, S. E. van. Wie was hij toch? Tryon, Th. Lady. Studiezaal: Actuele documentatie mappen: Geluidshinder. Palestijns vraagstuk en IsraëL Peuterspeelzalen en crèches. Timor.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3