VAKATURE- BANK VENRAY Weer een gouden paar op Het Schuttersveld Beeld voor verfraaiing van winkel promenade 30 jaar geleden Camping Vlakwater HELMONDS AVONDCOLLEGE aanmelden schooljaar'77-78 Receptie voor Drumband Kon, Harmonie Ergens gehoord Voetballers recipieerden PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Familie- middagen in De Kruuze Nóód weer boven Venray Rectoraat Vredepeel Euterpe-nieuws MIERLOSEWEG 7 HELMOND TELEFOON 04920 - 22150 SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR MAVO EN HAVO Avondopleiding voor Mavo en Havo. Dagmavo voor volwassenen. Maandag 27 juni en dinsdag 28 juni tussen 19.00 en 21.00-uur. Bij aanmelding 50,meerbrengen als inschrijfgeld. De drumband van de Koninklijke Harmonie is afgelopen zaterdag 11 juni op 't federatief bondsconcours te Empel uitgekomen in de hoogste divisie, de ere-divisie en behaalde 217% punt met lof der jury. Tevens behaalden zij het hoogste aantal punten van de hele dag en ontvangen daarvoor een prachtige beker. Het bestuur heeft hen hiervoor een receptie aangeboden zondag 19 juni a.s. in zaal Prinsenhof van 11.30 - 12.00 uur. Ik wou, dat ik een hond was. Dan moest een ander belas ting voor me betalen Lees meer hierover in de 'ru- .Gemeentepraat" in dit blad. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray ensi ut e j Van 1 auustus 1976 tot'en met 14 juni 1977 werden 3090 vakatures op genomen in de vakaturebank; op 15 juni 1977 was in 2111 vakatures voorzien, zodat er thans nog 979 plaatsen valkant zijn, waarvan 441 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, handlangers, opper lieden, (beton) timmerlieden, meubelmaker, woninginrichter/ stoffeerder, calculators, schilder, uitvoerders, hulpuitvoerders, projektleider, technisch organisa torisch medewerker, betoncon- structeur, elementwerkers, ijzer- vlechters, grondwerkers, stede bouwkundig medewerker. in de metaalsektor: (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter, onderhoudsmonteur, lassers (CO2, autogeen/elektrisch) slijper/polijster, draaiers, frezers, draaier/frezer, boarders, walser, machinebankwerker, consfcmctie- banlkwerkers, pi a a tb ank werkers, machinebedienden, montage medewerkers, algemeen metaal bewerkers, plaats-constructie werker, industrie-lakspuiters, gereedschap-stempelmaker, all round loodgieter, galvaniseur, werktuigbouwkundig construc teur, montagevaklieden, opera tors, operators chemische indus trie, kwaliteitscontroleurs. in de dienstensektor: administratief medewerker/sters, medewerker sociale zaken, mede werker gemeentelijke sekretarie, medewerker afdeling bevolking, assistent inkoper, vertegenwoor- diger/inspekteur, commercieel medewerker/sters, asisstent ac countants, hoofd boekhouding, tandartsassistenten, serveerster/ kelner, bedrijfsleider horeca, kok, brood- en banketbakker, ver pleegkundigen-B, bedrijfs ver pleegkundige, leider kloosterbe jaardenoord, logopedist(s), tour- autobuschauffeur, part-time auto- buschauffeur, chauffeurs inter nationaal en nationaal. overigen: keulkenhulpen, reinigingsvakman, glazenwassers,- schoonmaaksters, magazijnbedienden, produiktie- medewerkers, menger, tuinders knecht, landbouwknecht, leerling hovenier, (leerling/halfwas) schoenhersteller. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebèstand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middag van 13.45 tot 17.00 uur. Op dinsdag 28 juni a.s. is het feest ter ere van het gouden bruidspaar VAN ELS-VAN LEENDERT. Een plechtige Eucharistieviering zal wor den opgedragen om 11 uur in de Pe trus Bandenkerk, waarna het gou den paar met hun 8 in leven zijnde kinderen en 24 kleinkinderen en verdere familie naar zaal „In den Engel" gaan, waar de verdere dag feestelijk zal worden doorgebracht. De receptie zal worden gehouden van 6.00 tot 7.30 uur. DE GOUDEN BRUIDEGOM Lei van Els (77) is een rasechte geboren /en getogen Wanssummer. En zoals velen in Wanssum is hij ook nauw verbonden geweest met het Landbouwbelang aldaar. Als men er 40 dienstjaren heeft volge- maalkt dan spreekt het bijna vanzelf dat hij begonnen moet zijn met hard werken, en dat bleek uit zijn ver haal ook wel. De schepen van Land bouwbelang moesten b.v. in Tegelen en Kessel worden gelost en bevracht. Laadkranen en silo's waren nog niet uitgevonden en dus moesten de zak ken op de nek versjouwd worden, in en uit het ruim van het schip, trap cp trap af en de loopplank over. Maar voordat het werk kon begin nen, moest de weg naar Tegelen of Kessel per fiets worden afgelegd. Dat betekende 's morgens om 5 uur op en 's avonds om hidf negen thuis. Werkomstandigheden verbeterden met de jaren. Door plichtsbetrach ting, werklust en eerlijkheid wist hij het te brengen tot voorwerker. Het loon werd ook beter en de dagen werden korter. De sociale voorzie ningen waren er en behoren tot de beste van de streek. Lei, zoon van een keuterboerke, had al vroeg het werken geleerd, omdat hij al op vrij jeugdige leef tijd met de schop ontginningen voor de Venrayse boeren moest verzor gen. Hij wist zich in te zetten, zoals zo veel van zijn familie, voor het Wanssumse verenigingsleven. Lei deed dit ook voor de arbeidersorga nisatie, want ook hij wist dat een krachtige organisatie vele verbete ringen zou kunnen doorvoeren voor de arbeiders. Daarnaast was hij een vurige propagandist van Credo Pug- no en konden ook de andere instel lingen van het Werkliedenverbond, KAB of NKV op de hulp en steun van Lei van Els rekenen en daarvan hebben die instellingen dankbaar gebruik gemaakt. DE GOUDEN BRUID van Leendert Bet (73) is eveneens geboren en getogen in Wanssum en ook zij moest al vrij jeugdig uit gaan werken als boerendienstbode. Ze vertelt ook dat ze het 5 jaar heeft volgehouden bij Hanx aan de molen. Uit hun huwelijk werden 10 kin deren geboren waarvan er thans nog in leven zijn, allen getrouwd. Ze wonen in Eindhoven, Sohijndel, Ven ray, Wanssum en Canada. De twee jaar geleden geëmigreerde dochter is op het moment dat wij dit schrij ven zich al gereed aan het maken voor de thuisreis, want het gouden huwelijksfeest wil ze niet missen, voor geen geld van de wereld. Wij vroegen ons af waarom het echtpaar vertrokken is naar Venray, en niet as blijven wonen in Wanssum waar ze toch het grootste gedeelte van him leven hebben doorgebracht, in plaats van een flat op de vijfde verdieping van Het Schuttersveld. Wij zijn, zo verklaren zij ons, nog altijd de dokter dankbaar dat hij ons 8 jaar geleden de boodschap gaf van woning te veranderen. Toen was net de bejaardenflat klaar, er stonden zelfs nog 37 flats lieeg, zodat wethou der SchoLs geen moeite had om dit Wanssums echtpaar een flat aan te wijzen. Geen spijt en geen last van hoogtevrees; gelukkig en tevreden met het opvolgen van het medisch advies. Uiteraard denkt men nog wel te rug aan de Wanssumse jaren, maar feest viert men toch maar in Ven ray. De dokter, die het advies gaf om te verhuizen, heeft gelijk gekregen. De gouden bruidegom voelt zich steeds beter worden, en de 8 jaar Schuttersveld hebben hem goed ge daan. Trouwens met de aanpassing hadden beiden geen moeite, en dat het organiseren de gouden bruide gom nog in het bloed zit, bewijst wel dat hij in de flatcommissie de belan gen van de flatbewoners mede be hartigt. Hij is zelfs koster en dus assistent van Em. Deken A. Loonen, die rector van het bejaardencentrum is. Daarnaast is het echtpaar nog op ander terrein aktief, want beiden zingen het hoogste lied in het be jaardenkoor „Crescendo" waarvan de gouden bruidegom secretaris is. Wandelen en fietsen doet de-gou den bruidegom ook nog, en met de vierdaagse mee te lopen vindt hij heel gewoon. Maar ook om naar Wanssum te fietsen en daar in die tuinen van zijn kinderen te werken, dat doet hij voor ontspanning. Op het feest zal het Jachthoorn en Trompettenkorps van St. Petrus Banden een serenade komen bren gen. Met trots wist het echtpaar te vertellen dat 5 van hun kleinkinde ren aktief lid zijn van dit pas ge promoveerde korps. En natuurlijk zal het bejaardenkoor naast de op luistering van de Eucharistieviering ook hun mooiste liederen zingen tij dens het feest. Zaterdagavond- stonden, twee ge meenschappen in de gemeente Ven ray in de schijnwerper van de voet balsport wegens het behalen van een kampioenschap. YSSELSTEYN Het gemeenschapshuis te Yssel- steyn was goed gevuld met de vele sportvrienden 'die de drie op het po dium opgestelde kampioenselftallen de hand kwamen drukken. Meer in het bijzonder stond daar centraal het elftal, dat na 19 jaar het eindelijk was gelukt kampioen te worden in de tweede klasse van dé KNVB afd. Limburg en daardoor promoveert naar de eerste klasse. Burgemeester mr. Defesche van Venray bracht de gelukwensen over van het Venrayse gemeentebestuur wat met veel interesse de verrichtin gen van sportlieden in de gehele ge meente op de voet volgt. Ook wer den veel woorden van gelukwens uitgesproken namens de KNVB, maar ook door vele anderen. SMAKT-HOLTHEES Het Pelgrimshuis in de Smakt was tot op de laatste plaats bezet om daar het kampioenselftal van Excel sior te feliciteren wegens het beha len van het kampioenschap in de eerste klasse van de KNVB afd. Limburg en daardoor promoveert naar de 4e klasse KNVB. Ze zullen het mi moeten opnemen tegen de elftallen van o.a. Leunen en Merse- lo. -Ook hier gaf burgemeester mr. Defesche blijk van belangstelling namens het Venrays gemeentebe stuur. Hier sprak de Venrayse bur gemeester niet, maar dat deed wel zijn collega uit Vierlingsbeek, de heer van Heusden. Al ben -ik een supporter van Vol harding, zo sprak de heer van Heus den, de bijzondere prestatie van Ex celsior heeft onze grootste waarde ring. Ik beloof niet dat er nu een verlichting komt, ondanks dat jullie het waard zijn. Ik beloof wel dat er over gepraat ?al worden. Over de toekomst durfde Pater Ludovicus geen voorspelling te doen, wel dat de voetballers met tegen slagen zullen moeten leren leven, maar bij voldoende inzet en met steun van de Holthese en Smaktse gemeenschap moet het mogelijk zijn in de 4e klas een goede plaats in te nemen. Zeven jaar lang in de twee de klasse, 2 jaar in de eerste klas en nu de spreng naar de 4e klasse KNVB is een heerlijke uitdaging. Namens de KNVB 'bood Tino ■Zandbergen de gebruikelijke kam pioensmedaille aan. En natuurlijk waren er ook hier nog Vele sprekers die hun (gelukwen sen aanboden. We zagen óp beide recepties de vele representanten van de voetbal clubs uit de gehele regio; de grotere en die kleinere broers. Maar wij za gen ook en hoorden de vele muzi kale huides welke gébracht werden, zoals door de fanfare en drumband De Peelklank, de fanfare O.L. Vrou we Gilde van Holthees-Smaikt en de drumband Limbra. Zij brachten de muzikale gelukwensen over van de beide dorpsgemeenschappen. Onder deze aanduiding zijn er be gin juni twee weekends geweest in het verpleegtehuis de Kruuze Venray waarop in een bijzondere sfeer aandacht is besteed aan de fa milie van de verpleegden. Na wekenlang overleg en voorbe reiding ontving de Kruuze in die weekends de kinderen, kleinkinde ren en andere familieleden, om in een soort „Stuif-es-in" programma van muziek, zang, dans en voor dracht het bezoek aan him daar ver blijvende familielid een speciaal tin tje mee te geven. In beide weekends is er door verr pleegden, door hun kinderen en kleinkinderen een familiefeest ge vierd, waarin oude herinneringen weer opnieuw vorm kregen en waar weer opnieuw werd beleefd wat als verleden werd beschouwd. Het intense plezier in de onbevan gen voordracht en muzikaliteit van de kleinkinderen in het bijzonder laat zich moeilijk omschrijven. Maar de belevenissen op die fami liemiddagen maakte wel duidelijk dat „leven aan de jaren toevoegen" geen theoretisch boekentaal hoeft te zijn. In een goed opgezette organisatie droeg ieder zijn steentje bij tot de konklusie dat een verpleeghuis heel veel te bieden heeft, als familieleden en personeel elkaar weten te vin den. Naast de loterij van artikelen uit de bezigheidstherapie, en alle bijdra gen van de familieleden aan het „Stuif-es-in programma" is de ge zamenlijke zorg voor de verpleegden voor en door de ruim 500 bezoekers in die weekends een echte, waar neembare en fijne belevenis gewor den. Donderdagavond ontlastte zich bo ven Venray een noodweer wat ge paard ging met enorme grote hoe veelheden regen. Dat had tot gevolg dat vele kelders onder water liepen; dat vele kruispunten en straten kwamen blank te staan; dat vele rio leringen het water niet konden ver werken en het water weer terug stuurde. Vrijdagmiddag was het nog veel erger omdat de regen gepaard ging met abnormale windstoten. De tent op het Henseniusplein, bedoeld als ontmoetingstent «van de SW aktivi- teiten werd door de wind opgeno men en elders neergekwakt. Vele meldingen kwamen binnen van om gewaaide bomen. Het ergste was wel dat een 300-jarige linde een van de twee markante bomen bij de ge nadekapel te Smakt de storm niet overleefde en door de brandweer moest worden kapot gezaagd. Hier bewees de magyrusladder van de brandweer goede diensten. Ook in het park van de Paters te Smakt sneuvelden twee prachtige beuken. De windhotes zorgde er tevens voor dat velé pannen van de daken waaiden en met name Smakt-Holit- hees werd door die storm met or kaankracht zwaar beschadigd. Om dat de stroom in de Smakt uitviel kwamen veehouders zonder stroom te zitten en moesten de koeien en kele uren later gemolken worden. I'l Ook werden de kippenhouders ge troffen door het uitvallen van de stroom omdat de temperatuur in de kooien te 'hoog werd en menig kui ken of kip door de warmte sneu velde. In, Smakt-Holthees stortten twee nieuwe schuren in, en kon men het vee amper redden. ■Ook in de andere kerkdorpen was veel schade en ongemak. In Merse- lo-Grootdorp viel de stroom uit en de mannen van de PLEM hebben tot na middernacht gewerkt om de ra vage te herstellen. De bewoners wa ren over deze service zeer tevreden, en vroegen ons hun dank over te brengen. Venrays brandweerlieden hebben urenlang werk gehad om overal in de gemeente mensen van de overlast te verlossen. Zo druk was het dat de brandweer een apart meldings nummer kreeg. Burgemeester De fesche van Venray volgde op ver schillende plaatsen de inzet en de hulpverlening. Zaterdag» 18 juni: 19.30 avondmis tot bijz. intentie. Zondag 19 juni: 10 u. hoogmis v. d. zieflerust van Simon van VegcheL Door de week H, Mis 8 uur. Maandag: tot int. van fam. Arts- Lucassen. Dinsdag: t.b.i. Woensdag: tb.i. Donderdag: tot int van fam. Len- kens-Ermens. Vrijdag: tot int. van fam. v. d. Heuvel-Peters. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie- lerust van T. Botden. Bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum en de opening van het nieuwe kantoor van Verhoeven Ven ray aannemingsbedrijf, in het voor jaar van 1976, heeft het bedrijf de Venrayse gemeenschap in het alge meen en het gemeentebestuur in het bijzonder een kunstwerk aangebo den van de beeldhouwer Cees van den Bergh uit Grubbenvorst Hiermee wilde Verhoeven Venray zijn erkentelijkheid betuigen voor 40 jaren klandizie en danken voor de prettige samenwerking met gemeen schap en gemeentebestuur. Het beeldhouwwerk, dat zijn plaats heeft gevonden op de nieuwe win kelpromenade Grotestraat, tegenover het oude gemeentehuis, zal op zater dag 18 juni a.s. om 11.30 uur door burgemeester H. J. M. Defesche ont huld worden. Hierbij zal de heer G. F. Verheyen, secretaris van het L.G.O.G., kring Horst, het beeld en kunstenaar nader introduceren. Donderdag 16 juni: repetitie met Mannenkoor om 20.00 uur in de Grote Kerk. Zondag 19 juni: receptie drumband in Prinsenhof. Donderdag 23 juni: generale repetitie voor concert te Horst. 20.00 uur Prinsenhof. Ieder een dient deze repetitie bij te wo nen. Vrijdag 24 juni: gouden bruiloft In Hen Engel,- 19.15 uur. Zondag 26 juni: gezamenlijk concert te Horst met Blerick en Horst. Dinsdag 28 juni: v- gouden bruiloft. Donderdag 30 juni: repetitie 20.00 uur Prinsenhof. Gedurende de maand juli vakantie. Vrijdag 12 augustus: gouden bruiloft. Zondag 14 augustus: concert te Karken (Did.). Zaterdag 3 september: TaRtoe Venray. Zondag 25 september: concert met Venrays Mannenkoor. Zondag 2 okt.: 'Concertreis naar Ahrweiler. Zondag 30 okt.: Concert met harmonie van Hasselt. UIT PEEL EN MAAS: VAN 14 JUNI 1947 No. 24 Venra's jubilerende Bouwvakar beidersbond. viert haar 30-jarig be staan op zaterdag 14 en zondag 15 juni in de, feestzaal van Huize St. Servatius. Zondagmorgen zal om 7 uur in die Paterskerk een H. Mis worden opgedragen tot dankbaar heid. Door een fusie van de toen malige Katholieke Kalk- en Steen- bewerkers-, Timmerlieden- en Schil dersbonden, werd op 19 mei 1917 de jubilerende Katholieke Bouwvak- arbeidersbond St. Joseph opgericht, terwijl het hoofdkantoor te Utrecht werd gevestigd. Het ledental bedroeg bij de oprichting 7820 leden, ver deeld over 130 afdelingen. Thans telt de bond ruim 35.000 leden, verdeeld over 613 afdelingen. In die 30 jaar heeft de bond heel wat moeilijkhe den moeten overwinnen, want het Bouwbedrijf met ongeveer 30.000 aannemers is voor arbeidsvoorwaar den en wat er mee in verband staat, nu niet bepaald het gemakkelijkste bedrijf. Daar 'kwam nog bij dat de Bouwpatroons in den beginne zelf ongeorganiseerd waren, doch ook velen de bouwvakorganisatie als zeer ongewenst beschouwden. De op vatting van „dat loon bepaal ik zélf' was nog volop aan de orde. De ge schiedenis van de afdeling Venray in 1927 was ook hier een grote af hankelijkheid, zelfs vrees voor de werkgevers aanwezig. Na het over winnen van tegenslagen, teleurstel lingen en vooroordeel ontstond een samenwerking met de werkgevers, die goed was te noemen. Er was eert sfeer ontstaan van het volkomeijj. begrijpen van eikaars verplichtingen en rechten, zodat reeds geruime tijfd voor de oorlog de verstandhouding niets te wensen overliet. Ook van werkgeverszij de is men, na zelf tot de patroonsorganisatie te zijn toege treden, tot het inzicht gekomen, dat patroon en arbeiders een gemeen schap van belangen hebben en geen tegenstellingen Zoals alles wat zich als organisa tie Katholiek of Christelijk durfde te noemen moest verdwijnen tijdens de bezetting, werd ook de katholie ke bouwvakarbeidersbond op 27 juli 1941 opgeheven. Spoedig na de terugkeer uit de evacuatie, in maart 1945, herrees de afdeling Venray en telde 380 leden. Met volle begrip, van hun taak en plichten ten op zichte van de spoedige- wederopbouw onder zwaar getroffen gemeente zullen deze 380 bouwers, in samen werking met hen die van buiten hun gelederen komen versterken, al him krachten inspannen, de heersende woningnood te verminderen. Terug blikkend op de periode die achter ons ligt is er reden om op gepaste wijze feest te vieren» en dit 30-jarig bestaan te herdenkein. Nico van Melo, oud kampioen de hengst van de hiengstenorganisa- tie Venray e.o. vervAiTierf op de paar- denkeuring te Den Bosch de eerste prijs voor de beste nakomelingen en daarmee de grote "beker, omdat hij ook in 1946 de eeirste prijs hiervoor behaalde. M Personen in het bezit van een regu Carte de repatri'é" van ingeleverde vijandelijk papiergeld aan de Duiit- se-Franse grens, kunnen zich van 11 tot 30 juni voor 't aanvragen van terugbetaling vervoegen op het Ar beidsbureau alhier van 9-12 uur vun. "M Aanbesteding van 20 arbeiderswo ningen aan de Langeweg. De in schrijving was als volgt: 20 arbei derswoningen: Virtus Nova, Ajftisterdam 278.000 Gebr. Spee, Vetiray 262.580, Gebr. Nieuwenlsiuizen, Bus. 260.000, Gebr. Oudenhoven Venray 258.670, Dassen v. Vreede, A'dam 258.000, Bredero, Utrecht 257.500,— v. d. AnJker, Grave 256.000, H. Oudenhoven, Venray 245.000, Aanbesteding van 20 bungalow- woningen op verschillende plaatsen in de gemeente: Lohman vd Glas, Laren 198.720, Virtus Nova, Amsterdam 192.000, J.P.A. Nelissen, Haarlem 182.800,— v .d. Anker, Grave 169.000, Gebr. Oudenhoven jr. 167.180, Slokker en J£os, Huizen 163.840, De maximum prijs voor kersen is met ingang van maandag bepaald op 1.15 per kg. Toch nog zuur!! Op de grote Bakkers Olympiadle te Amsterdam, gehouden op 3, 4 en 5 juni, behaalde dhr. H. van Meyel, Hofstraat, een eervolle vermelding in de hoogtfe klasse: A. Roggebrood. g (vervolg van voorpagina) name. Vorig jaar zou nog een boa gedaan zijn van 800.000,De ge meente meende echter dat zulks niet waar te maken zou zijn bij de hui dige omvang van de camping, en dat m<en later met de rug tegen de muur zou staan als er om uitbrei ding gjevraagd werd. Het was niet aan deze commissie om zich bezig te houden met de soci ale- of planologisehe-kanten van t al of niet voortbestaan van de cam ping, maar toch werd er dikwijls naar verwezen, omdat deze ook weer met de financiële kant verband hou den. Zo vond men het enerzijds erg vreemd dat de commissie voor ruim telijke ordening rich niet met deze zaak. bemoeide. Anderzijds vond men 't argument, dat de camping niet ten gunste kwam van de Venrayse be volking, niet rinnig. Venrayse kam peerders verwachten ook dat zij in de vreemde gastvrij ontvangen wor den. (Kennelijk wist niemand dat 45 procent van de camulinggastöen uit Venray of naaste omgeving ikomt. Red.). Dan speelden voor de commissie ook nog de mogelijke schadeclaims een rol van overweging De huurder van de Perdstal zou b.v. schadever goeding kunnen eisen, omdat een kantine zonder camping géén kanti ne kan zijn. De gemeente had zich daar wel voor gevrijwaard, dóór in de voorgestelde overname-overeen komst een clausule op te nemen dat dergelijke dingen voor rekening van de stichting zouden komen maar de stichting had inmiddels al schrif telijk laten weten, dat zij daar ook voor pasteEen kwestie die ui teraard wel in een bijeenkomst van gemeente en stichting opgelost zou kunnen worden maar het was toch een van de vele problemen waar deze commissie zich mee ge confronteerd voelde. Een groot probleem was zeker de op vele punten onduidelijke finan ciële konsekwentie. Konsekwenties waarin men zich nog helemaal niet had kunnen verdiepen, door de haast die achter deze zaak gezét wterd. Het was dan ook helemaal niet zo vreemd, dat men het uiteindelijk eens werd om dit onderwerp op te schorten. De commissie zag geen kans nu een definitief advies uit te brengen. Voorgesteld werd derhalve dit punt ook af te voeren van de agenda van de gemeenteraad van 21 juni a.s. Dat betekende dan wel, dat de gemeenteraad eerst in zijn ver gadering van eind augustus een be slissing kan nemen, omdat dn juli vanwege de vakanties geen gemeen teraadsvergadering gehouden wordt. De commissie verwacht intussen uitvoeriger exploitatie- en financi ële gegevens om dit onderwerp op nieuw te kunnen behandelen. Of dit uitstel nu*zo gunstig is voor de vaste campingga s ten. betwijfelen we; plannen maken voor het komen de jaar is voor hen nog onmogelijk.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3