Jeugd- Avond- vierdaagse SPIO-MEUWS Midgetgolf Hengelsport een bank-safe is dubbel safe Rabobank VENRAY 30 jaar geleden Bestuurder gewond Mishandeling Materiële schade Geen voorrang bij verlaten van uitrit Twee doden en 'n zwaar gewonde bij Elsendorp Drie gewonden te Leunen Drie gewonden te Ysselsteyn Echtpaar had geluk bij ongeluk Bestuurder werd gewond Diefstallen en inbraak Spijkerbroeken en jackets Louis - Levis - Lee De 19e Jeugd-A vond vierdaagse is weer gestart. Gezien de vele reakties van schalen en verenigingen nemen er dit jaar weer een zeer groot aan tal "kinderen en volwassenen deel aan dit jaarlijks terugkerend wan- delfeest Hopelijk kunnen we dit jaar 2500 deelnemers inschrijven. De start op donderdag 9 juni, vrij dag 10 juni en zaterdag 11 juni is om 17.30 uur vanuit de sporthal „De Wetteling". Om de veiligheid van de deelne mers te kunnen waarborgen zijn er een aantal verkeersmaatregelen ge troffen. Zo zal de Zuidsingel nabij de sporthal afgesloten worden voor alle verkeer tijdens de starturen.. Ouders, die hun kinderen naar het startbureau willen brengen wordt geadviseerd via de Kruisstraat naar „De Wetteling" te rijden. Via de An- toniusstraat kimt U weer terug rij den naar het centrum. Zondag 19 juni wordt deze 19e Jeugd-Avondvierdaagse traditioneel afgesloten met een feestelijk défilé. Onder begeleiding van muziekkorp sen üit de gemeente Venray en Wanssum worden de wandelaars in gehaald. De deelnemers voor dit de- filé stellen zich op in de Helfrich- straat. Het défilé wordt door de autoriteiten afgenomen van het bor des van de schouwburg „De Beeje- kurf". Het défilé volgt onderstaande rou te: Helfrichstr^at (vertrek 16.45 u.), Merseloseweg Schouwburgplein, de Schoolstraat, Leeuwstraat, Lang straat, Groenewoltsepad, Sportlaan, „De Wetteling". De prijsuitreiking is om 18.00 uur op het plein voor dei sporthal. De starttyden voor zondag 12 juni zijn als volgt: 20 km. 13.00 uur; 15 km. 13.30 uur; 10 km. 14.00 uur; 5 km. 15.00 uur. Zaterdagochtend 28 mei was het dan weer zo ver. De Franse zwem- club uit Viry Chatilion kwam aan iin het kamp in Ysselsteyn. Waar de zwemmers(sters) van SPIO de avond tevoren al aangekomen waren. Onze zwemploeg had iedereen zolang wakker gehouden, zodat we in volle teugen van de aankomst konden ge nieten. Zaterdagochtend, wat later, na men wij onze Franse vrienden mee, om het oorlogsmuseum in Overloon te bezichtigen, zaterdagmiddag gin gen we met z'n allen gezellig win kelen in Venray en zaterdagavond was er als iklap op de vuurpijl nog een gezellig samenzijn. We hebben het toen niet al te laat gemaakt, om dat we weer fit moesten zijn voor de wedstrijd de volgende ochtend- Die nacht sliepen we wat langer en beter. De volgende ochtend was daar dan de lang voorbereide krachtmeting, in het zwembad de Meerpaal te Venray. De wedstrijd begon om 10 uur en verliep vrij vlot, met als enig incident dan: dat er na afloop een stel trainers het water ingegooid werden. In de pauze was er een zeer gewaardeerd optreden van de Venrayse kunstzwemploeg, die ook weer aan het eind van de wedstrijd voor sensatie zorgde door een staaltje kunstzwemmen weg te geven zoals je het tegenwoordig niet vaak ziet. Lof en dank dus voor dit optreden. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: eerstè werd Viry; tweede werd de eveneens aanwezige club HZPC uit Horst en laatste werd, volgende keer beter, Spio. De clubs kregen al naar gelang de plaatsing, een groter of kleiner wandbord aan geboden door Spio. Verder kreeg iedereen die aanwezig was een prachtige medaille aangeboden. Terug in Ysselsteyn gingen Spio en Vry gezamenlijk aan tafel. 's Middags werd er een boswande ling gehouden in Griendtsveen en 's avonds was er groot feest. Er speelde een bandje, de voorzitter van Spio, de heer Blok, hield een toe spraak, die dhr. Buys voor hem ver taalde in het Frans. De voorzitter van Viry, dhr. Moulinieuv, hield ook een toespraak, er werden geschen ken overhandigd, kortom, de stem ming was grandioos! Er werd ge danst, gesprongen en gezongen dat de spetters eraf vlogen. De volgen de ochtend, iedereen was nog een beetje duf van het feest van de avond tevoren, om omstreöks 10.30 gingen de Fransen weer huiswaarts, met de mededeling'dat wij het vol gend jaar weer in Frankrijk zijn uit genodigd. Spio heeft 's middags nog in het kamp gegeten en wat opge ruimd en is daarna ook weer huis waarts vertrokken. Wij danken het bestuur en de leiding, die dag en nacht fin het kamp aanwezig was, voor het tot stand komen van dit grootse evenement. Diploma zwemmen Zaterdag 28 mei fis in het zwem bad de Meerpaal in Venray diploma gezwommen door de leden van Spio. Het betrof hier de diploma's A en B. Voor diploma A gingen 36 kan kandidaten op en werden er 2 afge wezen. Voor diploma B gingen 52 kandidaten op en werd er 2 afge wezen. Dank aan de onderwijskrach ten voor deze uitstekende prestatie. En ook dank aan: de KNZB gekom- miteerde dhr, Ramaekers; de beoor delingscommissie de heren Cup en van Goch; de organiserende leden Mevr. van den Munckhof, de heren van Goch en v. d. Waterlaat voor het goede verloop van het evenement. M.G.C. VLAKWATER Venray 1 heeft tegen Mierl'o net niet het volle pond thuis kunnen houden. Het werd een «iet al te moeilijke overwinning, alhoewel dat er na twee ronden niet zo simpel uit zag. De eerste ronde was duidelijk voor Venray 1, winst 13 punten. In de 2e ronde lag dit even anders, hierin speelde men gelijk 116-116, waardoor er toch eniige onzekerheden merk baar werden. In de 3e en 4e ronde was het team weer in z'n normale doen en met 107 en 105 punten wer den ook deze gewonnen. In totaal sloeg men 439 punten bij elkaar. Venray 2 stond voor de moeilijke taak om Helmond 1 op eigen bodem minstens één puntje afhandig te maken. Het heeft er in gezeten, maar er werden links en rechts nog al wat blunders gemaakt die in zo'n belangrijke wedstrijd net niet van pas komen. In ,de eerste ronde had het al met een raak moeten zijn, doch men bleef op 4 puntjes steken en het werd een 2-0 achterstand. I.p.v. dat men er eens flink tegen aan ging leunen, ging het juist de verkeerde kant op. Het spel vlotte niiet en men werd maar steeds op achterstand ge zet. Het werd uiteindelijk weer een 80 nederlaag. Helaas heeft dit team zijn kansen in de eerste klas verspeeld en zal men naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar een toontje lager moe ten zingen. Dat het geen gemakke lijke kompetitie zou zijn hadden we verwacht, maar dat de kwaliteiten die dit team heeft er niet uit zijn gekomen vinden we toch wel erg jammer. Te weinig training in teamver band en een niet op zijn plaats zijnde mentaliteitsinstelling kunnen misschien een van de oorzaken zijn voor het falen in deze (klasse. Laten we hopen dat er in de vol gende kompetitie weer een Venray se kampioen uit de tweede klas komt. Het derde team heeft in Etten-Leur toch een puntje kunnen bemachti gen. Een kans op de eerste plaats is er nog wel alhoewel d^ze niet groot is. Rivaal Helmond 3 won him thuiswedstrijd, en staat nu 1 puntje voor. De eerste ronde werd al meteen gewonnen, maar door enkele missers in de tweede en derde ronde misten ze de boot en kon men alleen nog door winst i« de laatste ronde gelijk komen. Een 44 gelijkspel is toch een aardig resultaat. Met nog 3 wed strijden voor de boeg is er ook in deze klas nog spanning genoeg. A.s. zondag is er in Cuyk een toer nooi. TENNIS CLUB VENRAY De speurtocht met aansluitend pannekoeken eten voor de jeugd op zaterdag 4 juni j.L werd een groot sukses. Minder suksesvol was een dag la ter het tweede heren team dat i« de promotiewedstrijd tegen Thos 2 in Grave roemloos ten onder ging (5-1). De inleverdatum voor kopij voor hét eerstvolgende Lobje nadert met rasse schreden. Vergeet het niet, mensen. Uitslag vier dotpen: Korpsen: 1 Veniray 8750 2 Vierlingsbeek 5425 3 Oostrum 4075 4 Bllterswijck 3225 Persoonlijk: 1 H. v. Rijdt, Vierlimgsbeek 2 W. Lemmen, Venray 3 A. van Mill, Venray 4 A. Goren, Oostrum 5 B-. Janssen, Veniray Verder programma: A.s. zaterdag 11 juni wedstrijd Oos trumVenray van 2.00-4.30 uur op de Creémersweerd. Zondag 12 juni: eerste konings wedstrijd met lange en korte hen gel; korte hengel maximaal 5.50; duur van de wdestrijd van 7-10 uur Kremersweerd, einde van de weg. Opgeven voor vrijdagavond 8 uur. safeloket Uw eigen privé-kluis binnen de beschermende bank kluis. Veiliger kunt u uw waardepapieren en kostbaarheden niet bewaren. Permanent tot uw beschikking voor een klein bedragje per jaar. Eén van de vele mogelijkheden van uw eigen Rabobank. En 't is nog dicht bij u in de buurt ook. Vraag eens om inlichtingen. geld en goede raad Op de kruising HeidsewagLem merweg verleende de 63-jarige bromfietser H. H. uit Venray geen voorrang aan een personenauto be stuurd door de 41-jarige P. v. M. uit Venray. Bij de daardoor ontstane botsing werd de bromfietser dusda nig gewond dat hij het ziekenhuis moest worden vervoerd. De 35-jarige M. B. uit Venray was al wandelende op de Langeweg door een nog onbekende man geslagen en was enige tijd bewusteloos geweest. Omtrent motieven en identiteit van de dader tast hij en de politie in het ■duister. De 38-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. J. K.-D. wilde de door haar bestuurde auto vanaf een inrit de Weverstraat oprijden en verleende daarbij geen voorrang aan de over die straat rijdende auto, be stuurd door de 45-jarige G. J. uit Venray. Bij de daardoor ontstane bleef het bij materiële schade. De 24-jarige bestuurder van een personenauto R. v. M. uit Den Dun- gen reed vanaf 'n uitrit de Juliana- singel op en verleende geen voor rang aan de over deze singel rij dende personenauto bestuurd door de 24-jarige H. A. uit Venray. Zaterdagmorgen omstreeks drie uur kwam tot nog toe onverklaar bare oorzaak de personenauto be stuurd door de 21-jarige Jan van den Broek uit Venray op de Midden Peelweg tussen de Rips en Elsen dorp, op het linkerweggedeelte te recht, juist op het moment dat uit tegenovergestelde richting de trek ker met oplegger, bestuurd door de 27-jarige P. R uit Oploo naderde. Bij der werd bij die botsing'op slag ge- nenauto geheel vernield. De bestuur der werd bij die bitsong op slag ge dood, terwijl de naast hem zittende broer Eddy dusdanig gewond werd, dat ook voor zijn leven wordt ge vreesd. Hij is overgebracht naar het Venrayse ziekenhuis. De achter in de auto zittende 33- jarige Joep Sanders, ook uit Venray, overleed aan de verwondingen. In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 1 uur reed de 1&- jarige bestuurster vati een brom fiets M. L. uit Venray op de Albion- straat over het links van de weg ge legen rijwielpad. Uit tegenoverge stelde richting naderde een brom fiets bestuurd door de 18-jarige L. v. W. uit Venray. Beide bromfietsen kwamen frontaal met elkaar in bot sing. Bij die botsing kwamen de be stuurders en de 16-jarige duopassa- giere mej. N. uit Venray tën val en liepen dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Het onvoldoende opletten bij het wegrijden vanuit een uitrit aan de Ringweg te Ysselsteyn door de 24- jarige M. P. uit Ysselsteyn, bestuur der van een personenauto, was oor zaak dat er een botsing ontstond met de personenauto, bestuurd door de 24-jarige G. J. uit Deume. Deze be stuurder trachtte nog een botsing te vooricomen, maar dat lukte niet. De dcor hem bestuurde auto schampte tegen de uit de uitrit komende auto en botste vervolgens frontaal tegen een boom. De auto werd daarbij to taal vernield. De in de auto zittende 21-jariige mevr. J.-C. en haar moe der, mevrouw C.-de W. uit Ven ray liepen dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd en aldaar wer den opgenomen. De bestuurder uit Deurne liep .minder ernstige verwon dingen op en kon na in het zieken huis te zijn behandeld naar huis worden vervoerd. In de bocht van de Midden Peel weg ter hoogte van de afslag met de Beekweg wilde de 50-jarige be stuurder van een personenauto L. V. uit Mill een voor hem rijdende auto inhalen. Op het laatste moment zag hij een tegenligger en moest afrem men .Daardoor raakte de auto in 'n slip en kwam in een rechts van de weg lopende greppel op zijn zijkant tot stilstand. Zowel de bestuurder als zijn naast hem zittende echtgenote moesten uit de zijkant van 't auto wrak klimmen. Zij liepen hoege naamd geen letsel op. Op de Hoogriebroekseweg reed de persnoenauto, bestuurd door de 20- jarige C. P. uit Venray. Deze pas seerde de voor hem rijdende per sonenauto, bestuurd door de 30-jari- ge G. R. uit Aarle-Rixtel. Bij das passeren sneed hij het ingehaalde voertuig en kwam met de achterzij de van zijn auto tegen de voorzijde van de andere auto. Door die bot sing sloeg de Venrayse auto met de bestuurder tweemaal over de kop. De bestuurder moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd vrij wel totaal vernield. De 30-jarige P. M. uit Venray deed aangifte dat van zijn op de Haammakerstraat geparkeerde per sonenauto de 4 wieldoppen waren verdwenen. Schade 200, In dezelfde straat werd ten na dele van de 24-jarige P. t. B. uit zijn geparkeerd staande auto 2 wollen bekledinghoezen, 1 wollen stuurhoes, 1 vossenstaart en twee luidsprekers gestolen. Schade 350,Het tocht- raampje was opengebroken. Uit de op de Veltumse Kleffen geparkeerd staande aüto van A. P. werd een draagbare radio ter waar de van 300,gestolen. Toegang tot de auto was verkregen door de achterruit uit de auto te nemen. Door vernieling van enkele rui ten werd toegang verkregen tot de LTS aan de St. Jozefweg. Een aan tal sleutels werden ontvreemd en door verbreking van een bureaulade een geldkistje met wat kleingeld meegenomen. Enorme keuze In De beste merken vindt U natuurlijk in 'n speciaalzaak I Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 9a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat UIT PEEL EN MAAS: VAN 7 JUNI 1947 No. 23 Op vrijdag 6 juni bracht de Mi nister van Sociale Zaken Drees een bezoek aan Venray, waar hij o.a. verschillende kwesties aangaande de Volksgezondheid besprak. Ook de plannen voor een waterleiding kwa men ter tafel. De komende week zal Dr. Ir. van der Meer, directeur Ge neraal van de Volksgezondheid, een cn-officieel bezoek aan Venray brengen, in verband met de herver kaveling bij het plan Venray. Op 6 juli zal het 10 jaar geleden zijn dat in Venray de r.k. Verken- nersgroep „St. Petrus" werd opge richt Het ligt in de bedoeling dit feest der pioniers van de Kath. Jeugdbeweging in Noord-Limburg niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Drie tamboers van de schutterij „St. Anna" behaalden op de zondag j.l. te Vierlingsbeek gehouden Gil- /lefeesten drie eerste prijzen, waar onder een van de junioren. Schutterij „Het Zandakker" dat ook deelnam aan deze Giidefeesten wist de le prijs te behalen voor het schoonste geheel in de optocht voor schutterijen. Maandag bracht Mr. Dr. Houben Gouverneur van Limburg, in gezel schap van leden van Gedeputeerde Staten een on-officieel bezoek aan Venray. Mr. Dr. Houben wilde zich op de hoogte stellen van de wensen en noden der Venrayse bevolking en de vordering van herstel en weder opbouw. Begeleid door de heer bur gemeester, werd een bezoek ge bracht aan een noodwoning ge troffen middenstander waarmee besproken werd de plannen van nieuwbouw en de tegenwoordige huisvesting. Door tijdgebrek kon 't programma waarop o.a. nog een be zoek aan de noodschool voorkwam, niet uitgevoerd warden. De commis saris had een uitstekende indruk ge kregen van de grote zorgen en moei lijkheden, betreffende huisvesting en wederopbouw van Venray. Hij zou niet nalaten in Den Haag deze moeilijkheden onder de aandacht te brengen en tot zo groot mogelijke spoed aan te sporen. Tijdens een raadsvergadering van 4 juni had de beëdiging plaats van M. H. H. A. Vermeulen, de opvolger van de heer Peeters. De voorzitter wenste hem na aflegging van de ver eiste eden van harte geluk en hoop te dat dat nieuwe lid in de Raad nog veel goeds voor de gemeente tot stand zou kunnen brengen. Op 29 juni organiseert de Gym nastiekvereniging „St. Christoffel" een massaal gymnastiekfeest, waar op alle verenigingen uit de Kring Venlo vertegenwoordigd zullen zijn met een gezamenlijk aantal van plm. 700 leden. Deze gymnastiekwedstrij- den worden gehouden in verband met het 25-jarig bestaan van „St, Christoffel". De V.V.V. sportcommissie heeft besloten een wandeltocht te houden op 13 juli a.s. De tocht, die 20 km lang is zal lopen door de mooiste omgeving van Venray, Als grootste rustpunt is hét Oorlogsmuseum te Overloon. Voor de mooiste en groot ste groepen die de tocht volledig uitlopen zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Zaterdag 31 mei hield de Kon. Ned. Politiehondenvereniging, op 't terrein aan de Beekweg haar jaar lijkse voor-keuring, waaraan ook 4 honden van de dresseerclub „De Verdediger" uit Venray, deelnamen. Als keurmeesters traden op de he ren Th. J. Fila, wachtmeester van politie; W. Smits; B. Bachus en W. Peters. Door de warmte viel 't èn voor de honden èn voor de dresseurs niet mee, maar ondanks dat alles kwamen ze schitterend uit de strijd tevoorschijn. 1ste H. Dechnard met bouvier 264 punten; 2e M. Beerkens met Belgische herder 259 punten; 3e P. J. Pelzer met bouvier 249 punten; 4e A. Beerkens met Groenendaeler 232 punten. Vreemdelingen Verkeer Venray heeft de bedoeling Venray te ma ken tot het centrum van het vreem delingenverkeer. Er zijn plannen uitgewerkt om te komen tot oprich ting van een kiosk, ten behoeve van het vreemdelingen verkeer, waar tevens de verkoop van plaatskaarten vcor de Ned. Spoorwegen kan plaats hebben ten behoeve van het reizend publiek uit Venray, richting Venlo Nijmegen, alsmede richting Eind- hevenHelmond. Zoals men heeft kunnen merken de laatste jaren, wordt Venray meer en meer een toeristenplaats. Hoewel vroeger reeds bekend door haar prachtige omgeving, hebben de achter ons lig gende „magere" jaren de trek naar onze Parel der Peel. een flinke duw in de rug gegeven. Ondanks de bom bardementen en het granaatvuur waaronder Venray 2 maanden heeft gelegen, bleef veel van ons natuur schoon gespaard. VW verwacht al ler steun van de inwoners. De raad van de gemeente Venray vergaderde op 4 juni, waar in be ginsel beslaten werd een perceel grond te verkopen aan de vereniging voor Landbouwonderwijs te Roer mond voor de bouw van een nieuwe Landbouwhuishoudschool. De voor zitter deelde mede, dat voor de bur germeisjes bij voldoende deelname een dagcursus gegeven zal worden, terwijl bovendien kook- en naai cursussen 's avonds gegeven zullen Worden Ook het leerlingen-aantal van de Landbouwschool groeit hard en wil het onderwijs goed doorgang vindén, dan zal een paralel-klas moeten worden ingericht. Binnen kort komt de gunstige eindbeslissing af, voor de Ambachtschool in Ven ray, zodat het zaak is. reeds thans het daarvoor bestemde gebouw, de oude jongensschool, aan de School straat, klaar te maken. Aan de Maas- heseweg werd een industrieterrein gevraagd voor de vestiging van de Karei I sigarenfabriek die hier si garen wil komen maken. B. en W. wilde graag verkopen en de Raad had geen bezwaar, gaf zelfs een fe licitatie weg bij monde van de heer van Boven. Om voor andere liefheb bers nog terrein genoeg te hebben, werd toestemming gevraagd om nog enkele percelen te kopen van de heer Verstraelen daar ter plaatse. Ook dit verwierf de gewenste goed keuring. De Gasfabriek is reeds lang een instelling die de centen der goege meente met duizenden nodig had. De laatste 2 jaren waren er al tekorten van 13.900,en 10.800,redenen waarom de zaak moest worden ge liquideerd. De Limagas n.v. wil dit bedrijf van de gemeente overnemen op zeer gunstige voorwaarde. De ge bouwen, behalve de directeurswo ning en gashouder blijven eigendom van de gemeente. De raad gaf vol ledige toestemming tot overdracht. Voor de gasfabriek betekende dat haar doodstijding. De Rijks Gebouwendienst wil hier een nieuw postkantoor bouwen, mits het oude met de directeurswoning en de genodigde grond kan aanko pen. B. en W. vroeg voorlopige toe stemming om onderhandelingen aan te knopen en ook dit werd door de raad gaarne verleend. De heer Wintéls vroeg om de vuil nisophaaldienst verplicht te stellen, doordat de oude vuilnisbelt indus trieterrein wordt en een nieuwe vuil nisbelt zal uitgezocht moeten wor den. De kosten van de ophaaldienst zal een kleine verhoging ondergaan n.l. 1 x per week 7,2 x per week 12,De heer Wintels kreeg z.h.st. de vereiste toestemming. Fr. Janssen was de laatste vragen steller, die vroeg naar een omroeper aan te stellen daar de vleespositie schaars is. het vlees op de trap (van Meyel, Hofstraat) begerenswaardig is voor de huisvrouw, die echter nooit weet, wanneer het vlees te krijgen is. De voorzitter antwoordt: Het geslacht der omroepers is uitge storven en er zal een oproep voor omroeper geplaatst worden. Toen sloeg de klok 11 uur en moesten de heren raadsleden nog hard lopen om wat verfrissends te pakken te krijgen. Maar ze hadden het verdiend

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7