(@wid 00 JUM Merselo Zangers St Frans Receptie Drumband 25 jaar Camping Vlakwater Muziekschool Bejaarden woningen 'cunvrss Reconstructie Smakterweg en Bosweg burgemeester Venrays Mannenkoor Euterpe-nieuws jeugdnatuurwacht Scouting Venray Pierotten nieuws uenrone Vogel- en Klein-- dierenmarkt te Wanssum BALLET In de raadsvergadering van maart heeft het college van b. en w. be loofd de raadsleden inzage te geven in de financiële situatie rond cam ping Vlakwater. Met name de heer van Valkengoed had daarom ge vraagd. Men zou dan kunnén zien hoe de stichting uiteindelijk in de rode cijfers was gekomen. In de vorige week gehouden raads vergadering kwam dat beloofde rap port echter niet op de proppen, noch werd verteld het hoe en waarom. Informatie leerde ons dat het finan ciële overzicht nog niet klaar was en in de raadsvergadering einde juni op tafel zou komen. Wij hebben destijds al op spoed aangedrongen, want de zomer is zo voorbij, en de vaste campinggasten willen nu toch onderhand wel eens weten wat er gaat gebeuren. Uitstel maakt het voor hen steeds lastiger een vervangende standplaats te vin den. We hebben het vermoeden dat dit uitstel wel eens moeilijke gevolgen kan hebben. Wanneer het financieel verslag eind juni besproken kan worden, duurt het nog tot einde juli voordat b. en w. met nieuwe voor stellen kunnen komen c.q. de raad een beslissing kan nemen. Als Ge deputeerde Staten dan ook hun goedkeuring moeten verlenen is het onderhand eind augustus/september geworden voordat men weet waar men af en aan is. En dan is de zomer alweer voorbij. Het is wellicht interessant hier te vermelden dat de „Consumenten- Reisgilds" in zijn kwartaaluitgave mei-juni, de campings in het Peel en Maasgebed onder de loupe neemt. Bij een maximale puntenwaardering van 25 krijgt camping Vlaikwater er 17, terwijl 15 punten als goed gemid delde wordt beschouwd. De gemeente denkt 2500,no dig te hebben als subsidie voor de muziekschool te Venlo. Het gaat niet op de gemeente Venlo te laten be talen in de kosten van Venrayse leerlingen aan deze school. De gemeenteraad had daar geen bezwaar tegen, maar raadslid G. Thijssen verwachtte dan wel, dat ook de gemeenten waarvan leerlin gen de Venrayse muziekschool be zoeken, mede zullen subsidiëren. Hij had daar op de begroting niets van gevonden. Het l?leek echter dat de omliggen de gemeenten1 wel dégelijk de Ven rayse muziekschool subsidiëren. De ze subsidies worden in de boekhou ding van de muziekschool verwerkt en komen derhalve niet op de ge meentelijke begroting. Uit het gemeentelijk overzicht van het aantal woningzoekenden per 31 maart j.l. blijikt dat 675 inwoners een (andere) woning willen hebben. Eind februari was dat aantal 624. Aangezien er op deze lijst een vrij groot aantal bejaarden voorkomt, vroeg het raadslid J. Reintjes of er enig uitzicht voor deze mensen be stond, en of mogelijk de bouw van bejaardenwoningen bevorderd kon worden. Wethouder mevr. Rutten-Tiélen bevestigde dat tekort aan bejaarden woningen, niet alleen op de kerk dorpen maar zeker ook in Venray- centrum. De bouw van bejaarden woningen in 't Brukske kon niet doorgaan, door inspraak van de wijkbewonersEr zou dan te veel openbaar groen verloren gaan. Als enig lichtpuntje kwam de mededeling dat de gemeente twee percelen op het oog heeft, waarop binnen niet al te lange tijd bejaar denwoningen gebouwd zouden kun nen worden. Herenringen met echte stenen zoals onix, lagensteen of carneool. Ook zijn er fraaie modellen geschikt voor Uw eigen monogram. U kiest uit een grandioze kollektie JUWELIER J5Q Grertestraat 16 De reconstructie van de Smakter weg en de Bosweg, met de aanleg van moering en trottoirs betekent voor de bewoners van de Bosweg, dat zij in de toekomst ook een aan slag krijgen in de baatbelasting, al dus wethouder Lconen. Dat was voor het raadslid Konings aanleiding om te vragen of er dan geen trottoirs komen als de bewoners dat niet wil len. „Daarover beslist uiteindelijk •de raad", was het repliek van voor zitter Defesche. Maandag 16 juni gaat de gemeente met de bewoners van Bosweg en Smakterweg een informatieve bij eenkomst over de voorgenomen re constructie houden. Als antwoord op een andere vraag va nde heer Konings kon medege deeld worden dat men verwacht de ze reconstructie zonder oponthoudt in een ruk te kunnen verwezenlij ken. ST. PETRUS BANDEN Mogen we de voorzitter van de kring Venray, de heer Peeters uit Swolgen, geloven, dan is de presta tie van het Jachthoorn- en Trom- pettenkorps St. Petrus Banden, op het concours te Montfoort, iets van de hoogste orde. „Alles wat te be halen viel, heeft het korps van Ven ray daar weggehaald." En dat was dan de eerste prijs met promotie in de derde divisie sektie G. Een pres tatie waarvoor men terecht een re ceptie hield. Wethouder mevr. Rutten-Tiélen sprak namens het gemeentebestuur, en bij afwezigheid van wethouder van Oers, woorden van gelukwens, maar ook dank voor het steeds maar weer opluisteren van gebeurtenissen in het Venrayse gemeenschapsleven. Instrukteur van Eijkhout vertelde dat het 'echt niet gemakkelijk ge weest was het gestelde doel te be reiken. Dat het gelukt is, is mede te danken aan het bestuur en de ouder vereniging. Voorzitter Jan van Toor was blij met het bereikte resultaat en met de belangstelling die op deze recep tie duidelijk bleek. De succesvolle drumband is uit het Venrayse ge meenschapsleven' niet meer weg'" te denken.' Een muzikale 'hiü'de werd gebrafeht door Vehrays Koninklijke Harmonie Euterpe, en de Drumband uit Gras- hoek. Het succesvolle korps van St. Petrus Banden fleurde deze receptie verder op met vele nummers uit hun repertoire. Het is in Vierlingsbeek een gran dioos feest geworden bij gelegenheid van het 25-jarig burgemeesters jubileum van de heer van Heusdten. In een buitengewone raadsverga dering was het loco-burgemeester Klein Schiphorst die de burgemees ter mocht gelukwensen. Aan de nes tor van de raad. de heer Baltussen uit Overloon, was de taak opgedra gen de jubilaris een fiets aan te bie den. Hij hoopte dat de burgemeester in de hem nog resterende 5 jaren, nog vele plannen zou kunnen reali seren .Namens de gemeentelijke per soneelsvereniging sprak secretaris Wijnhoven woorden van dank voor die prettige samenwerking; als blijk van waardering kon hij een. foto album en een plaienbon aanbieden. De burgemeester van Haps sprak woorden van gelukwens namens de kring van burgemeesters uit het Land van Cuyk, en prees hem voor zijn ijver voor de samenweridngs- gedachte. Een rijdende bureaustoel onderstreepte die dank. In zijn dankwoord ging de heer van Heusden nog eens in op de voor bije 25 jaren. Hij prees de kritische opstelling van de raad] Mochten er al eens misverstanden geweest zijn, dan bood hij daarvoor gaarne zijn' verontschuldigingen aan. Hij was blij met de hem aangeboden fiets, ook omdat hij nu de fiets van zijn kinderen kon laten staan. Hij me moreerde de deskundigheid van het ambtenarenkorps, zowel in binnen- als buitendienst, en vertelde dat de dienst gemeentewerken de vijver voor het raadshuis in een weekge- realiseerd had, terwijl de raad daar 3 jaar voor nodig heeft gehad De plechtige eucharistieviering bij 'dit feest werd opgedragen door vier pastores, zinnebeeld van de gemeen telijke eenheid, en werd muzikaal opgeluisterd door harmonie en koren. Op de receptie kwamen hpnder- den htm gelukwensen aanbieden, ook van ver buiten de gemeente. O.m. was aanwezig mr. F. van Thiel, oud kamervoorzitter en thans voorzitter van het Oorlogsmuseum Overloon. Hij bood de 'burgemeester namens 't Oorlogsmuseum, als dank voor zijn grote inzet, een schrijfmachine aan. Het college van burgemeester en wethouders van. Venray was ook op deze receptie aanwezig. Na afloop had een groots défilé plaats van alle verenigingen. On danks het slechte weer werd dat een kleur -en fleurrijk schouwspel van het culturele leven in deze gemeen te. A.s. donderdag 9 juni extra repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 voor het gehele koor. Na de pauze om ca. 21.15 uur gezamenlijke repetitie met Harmonie Ëüterpe in de Grote Kerk. Vrijdag 10 juni: optreden in de feesttent Gouden Leeuw b.g.v. feest- week SW. Verzamelen in uniform om 21.00 uur in Hotel Almonda. Zondag 12 juni: deelname aan de Jeugdvüerdaagse. Liefhebbers kun nen rich a.s. donderdag opgeven bij W. Smits. Inschrijfgeld is 2, vertrek tijd om plm. 1.00 uur bij de Wetteling. Donderdag 16 juni: om 19.30 repe titie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor het gehele koor. Zondag 19 juni: Opluistering Eu charistieviering en Früshoppen te Wanssum. Verzamelen in uniform bij Almonda om 9.15 uur waarna vertrek per bussen. Vakantie Venray's Mannenkoor dit jaar van 4-22 juli. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7. tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Donderdag 9 juni: 20.00 rep. Prinsenhof. Na de pau ze gezamenlijke repetitie met man nenkoor in de Grote Kerk. Zaterdag 11 juni: Deelname drumband aan concours te Empel. Zondag 12 juni: Intccht deelnemers jeugdvierdaag- se. Bijeenkomst om kwart voor vijf bij schouwburg alwaar wij ons op stellen. Er behoeft niet gemar cheerd te worden. Uniform: beige hemd en rode das. Verdere aktiviteiten: Zendag 26 juni: Concert te Horst met Horst en Ble- rick. Zondag 14 augustus: (onder voorbehoud) concert te Karken (Did.). Zondag 25 sept.: Concert met Venrays Mannenkoor: Zondag 2 okt.: Concértreife naar Ahrweiier.:: met Mannenkoor. Zendag 3)0 okt.: Concert met Hasselt. Zaterdag 3 sept.: Taptoe Venray '77. Vrydag 10 juni: 19.00 Repetitie in de Galmhut voor het hele koor. 20.00 Repetitie in de Galmhut voor de tenoren en bassen. Zondag 12 juni: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 13 juni: 19.00 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 14 juni: 16.00 Repetitie voor de alten 'in Bliltterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Woensdag 15 juni: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 16 juni: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Ga lmhut. Vrijdag 17 juni: 19.00 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen bij M. Claessens, tel. 5155 na 17.30 uur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 13 juni, 20.00 uur mu- ziekcursus voor de leden, die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meenemen. Afmeldin gen voor deze cursus uitsluitend, bij Mw. A. Luijpers-Rutten, de Houten Hoek 6, teL 3554. Dinsdag 14 juni, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Maandag 20 juni, geen muriekcur- sus. Dinsdag 21 juni: 20.00 repetitie eveneens in de Essel. Zaterdag 25 juni, 11.00 uur opluis tering opening kerk 't Brukske. Noteert u alvast voor na de va kantie: zaterdag 13 augustus zingen we in de kapel van St. Joseph; vrij dag 2 september concertreis naar Frankrijk; begin oktober zingen we te Enighausen en 23 oktober zondag ochtendconcert in de Schouwburg. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bijdhr. J. Steijien, Kolkweg 3, tel'. 1221 of Mw. W. Manders-Weij-ers, Wilhelminastr. 4, teL 4001. i De excursie van afgelopen zondag naar de botanische tuin in Mersel'o was overweldigend Iedereen, zowel de kinderen als de volwassenen, wa ren enthousiast. En dat was ook te recht. A.s. zondag 12 juni is er géén ex cursie. Dit in verband met de Jeugdverdaagse. We veronderstellen dat meerdere leden van de Jeugd natuurwacht in groepsverband deel nemen aan deze vierdaagse wandel tocht in en rond ons mooie Venray. We hopen voor allé deelnemers op goed wandelweer! Mochten er eventueel voor de le den van de Hensenius- en Dr. Poels- schcol wél excursies gehouden wor den in verband met de stands op de komende tentoonstelling dan horen jullie dat via jullie leerkrach ten op schooL Over tijdstip en ver trekpunt zal in dit geval telefonisch overleg gepleegd worden. Lourdescomité afd. Venray OPGAVE KINDERBEDEVAART Zoals we reeds eerder berichtten, kunnen er in oktober van dit jaar 4 of 5 kinderen met de Limburgse Kinderbedevaart naar Lourdes. Ouders van zieke of gehandicapte kinderen, die graag hun zoon of dochter naar Lcurdes zouden laten gaan op kosten van het Lourdes comité afd. Venray, kunnen zich a.s. zaterdag 11 juni a.s. in verbinding stellen met het comité. Wel dient er rekening mee gehouden te worden, dat het lot zal beslissen wie er mee kan. Van de andere kant is het zo, dat die opgegeven kinderen, die dit jaar niet mee kunnen, op de lijst blijven staan en volgend jaar auto matisch ingeschreven rijn. Opgave, bij voorkeur kinderen on der de 11 jaar. A.s. zaterdag is men in de gele genheid kinderen te l'aten inschrij ven tussep 10 en 12 uur, zowel mon deling als: telefonisch: 1. oVjoor de parochie Grote Kerk bij H. Beerkens, Noordsingel li, tel. 3428; 2. Voor de parochie Paterskerk bij: Mevr. Bonants-Janssen, Pr. Bea- trixstraat 18, tel. 2807. 3. Voor de parochie Vredeskerk en kerkdorpen, voor zover deze rijn aangesloten bij de afd. Venray: bij L. Heidens, Nieuwl)and!straat 28, teL. 2364. Wij willen er uitdrukkelijk op wij zen dat het een eenmalige gelegen heid is tot opgave. Bij opgave ver melden: naam kind, geboortedatum, adres en huisarts. In een later stadium krijgt ieder een bericht, zowel degenen die dit jaar naar Lourdes kunnen alsook degenen die op de wachtlijst zijn ge komen. Het Lourdescomité heeft zich reeds veile maanden intensief inge zet om via diverse akties geld bij een te brengen. Wie ons nog wil helpen een vijfde of zesde kind mee naar Lourdes te laten gaan, kan dat doen door een bijdrage te storten op bankrekening nr. 1739.06.958 bij de Rabobank te Venray tm.v. Lourdes comité afd. Venray. LOURDES OP DE T.V. Heden donderdag 9 juni zendt de VPRO een 50 minuten durend pro gramma uit onder de titel: „Wat brengt de pelgrims naar Lourdes?" Het programma wordt uitgezonden via Ned. I om 21.50 uur. Het pro gramma is gemaakt door Cherry Duyns, zelf, zoals hij zegt, geen ge lovige in Lourdes. Toch bevelen wij dit programma aan, waarin vele pel grims aan het woord' komen en odk de vermoeiende reis verfilmd is. Op 19 med, Hemelvaartsdag, was er een groot Kabouterspel in de sfeer van Bambilië op het voetbal veld van Nieuw Spraeland. De Ka bouters van de Oda- en Jeanne d'Are groep namen hieraan deel. Op 21 en 22 mei was er een kam- peer-weekend voor Limburgse Gid- sen, Verkenners, Rowans en Sherpa's. 30 Gidsen en Sherpa's met leidsters van de Jeanne d'Arc-groep namen deel, ruim 12 Verkenners met lei ders van de Petrusgroep en de Ro wans. Een zéér geslaagd weekend wat véél te kort was. Op le Pinksterdag was er een gro te sportdag voor alle meisjes-jeugd groepen uit de gemeente Venray op de sportvelden te Leunen. De Jeanne d'Arc-groep nam deel met 6 groepen, de Odagroep met 2. Ook hier weer: het volgend jaar doen we weer mee. En nu: Op naar de Jeugdvaendaag- se! Ook hier zal Scouting vertegen woordigd zijn, zeker door Kabouters en Gidsen, Veel wandelgenoegen. Repetities Garde: Dinsdag 14 juni „Den Kerkdijk?': Asp. 19.00 - 19.45 uur; Junioren: 19.30 - 20.30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. i innnri^«-> Woensdag 15 juni a.s. om 19.45 u. cursus noten, enz. Om ongeveer 20.15 repetitie voor het gehele koor. Vrijdag 17 juni ajs. onze feest avond, naar aanleiding van het 20- jarig bestaan van ons koor. Nadere informaties hoort U tijdens de repe titie. Wilt U zich bij verhindering uit sluitend afmelden bij Mevr. Schroo- ten, tel. 3309 of bij Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Het Jongerenkoor „Capriceio" Zondagmorgen 12 juni 11.15: ge zamenlijke repetitie i.v.m. 17 juni. Kom zeker even kijken of je de foto- uit Hilversum kunt bestellen. Vrijdag 17 juni: 15.00 Aanwezig zijn in de Grote Kerk; 15.30 Huwe lijksmis. Aan alle koorleden wordt een pret tige vakantie toegewenst en kom het volgend seizoen zeker terug. Het Jongérenorkest „Bojema" Vrijdagavond 17 juni: 20.00 uur Bijeenkomst voor alle orkestleden die zéker weten dat ze meegaan op kamp. Verder een prettige vakantie en tot ziens. „Saltarello" Zondagavond 12 juni: 19.00 Geza- menijïke repetitie. Vrijdag 17 juni: 15.00 Aanwezig zijn in de Grote Kerk; 15.30 Huwe lijksmis. Vrijdagavond 10 juni is er in JUM weer een disco-baL We beginnen om 7 uur" en om 10 uur wordt weer de laatste plaat gedraaid. Iedereen van 12-15 jaar is van harte welkom. Op zaterdagavond! 11 juni is JUM geopend vanaf 8 uur tot 12 uur. Denk wel aan de leeftijd: 15 jaar of ouder. De leiding van JUM. Vogelvereniging „De Gevleugelde Vrienden" uit Wanssum en omge ving organiseert op zondag 12 juni a.s. haar maandelijkse vogel- en kïemdierenmarkt. Deze wordt ge houden in klubkikaal Verstraelen, Geysterseweg 7 te Wanssum. Entree 0.50. Een ieder die vogels of klein vee wil kopen of verkopen, heeft hier een goede kans van slagen. In de week van 13 juni a.s. wor den bij Balletschool Arabesque openbare lessen gegeven. Deze open bare lessen, welke voorafgaan aan het begin van de zomervakantie op maandag 20 juni a.s., zijn bedoeld om iedereen de mogelijkheid te bie den kennis te maken met de ballet- kunstzinnige vorming welke Ballet school Arabesque biet. In Horst worden deze openbare lessen gegeven in de baUetzaal Sta tionsstraat 1 op vrijdag 17 juni a.s. van 17.00 uur tót 20.00 uur en op za terdag 18 juni1 van 09.00 uuir tot 11.00 uur. openbare bibliotheek LCt venray Julinasingel 33, Venray, Tel. 1970 Aanwinsten afdeling volwassenen: Becker, S. De Chinese bandiet (av) Drieentwintig Nederlandse volkslie deren. Meyden, H. van der. De mens Wm SonnevelcL NaipauL V. S. Guerilla {ras( Sant, M. van 't. Tan ja trouwt een gezin, (fam) Tas, F. Zuid-Amerïka (Volken en Stammen). Wheelwright, E. L. en B. McFarlane. De Chinese weg naar het socialis me. Zoomers-Vermeer, J. P. De prijze hoeve (str) Zuidhólland. (Kijk op Nederland).

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3