GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Informatieavond voor bewoners van de Smakterweg en de Bosweg informatie aan de raad over 2 e fase Jerusalem I Informatieve raadsvergadering De gemeentelijke zaak gaat ook U Fietsdriedaagse Inleveren RWW- inkomstenbriefjes in kantine gemeentehuis Terrasjes in de Grotestraat Wijziging fasering woningbouw in Oostrum Parkeerstrook Westerthienweg Oost rum Nieuwe winkel in Brukske Tien jaar gemeenschaps viering Venray Op donderdag 16 juni a.s. om 20.00 uur wordt in de kantine van het gemeentehuis een informatie-avond gegeven over de voorgenomen reconstructie van de Smakterweg en de Bos weg. Deze avond is in de eerste plaats bedoeld voor de be woners van beide straten, hetgeen uiteraard niet wil zeggen, dat andere geïnteresseerden niet welkom zouden zijn. Zoals bekend heeft de gemeente Veriray in het kader van de door de regering genomen maatregelen ter bestrijding van de werkloos heid toestemming gekregen voor de reconstructie van en de aanleg van riolering in de Smakterweg en Bosweg. De bedoeling is, dat het werk omstreeks 23 juni wordt aanbesteed. In verband met de in aanbouw zijnde zuiveringsinstallatie is hef noodzakelijk, dat de riolering van de Smakterweg wordit aangepast. Het werk omvat de aanleg van een moerriool vanaf de Noordsingel tot aan het huidige lozingspunt bij de vloeivelden en vindt hier aansluitng op het moerriool, dat wordt aange legd door het Zuiveringsschap Lim burg naar de nieuwe zuiverings installatie. Ook zijn in het uit te voeren werk opgenomen voorzieningen voor de afwatering van de afvoer van de rioolwaterzuivering en 't riolerings- overstort. Verder omvat het werk een totale reconstructie van de Smakterweg en Bosweg. SMAKTERWEG i De Smakterweg wordt tot aan de Industriestraat vijf meter breed en krijgt het karakter van een woon straat door middel van een in de nabijheid van de Industriestraat aan te brengen onderbreking. Een en ander heeft tot gevolg, dat KERMIS HEIDE De kermis in Heide begint op za terdag 18 juni om 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 21 juni om 24 uur. Op het kermisterrein bij de kerk komen de volgende attracties: auto scooter (van Boeken, Helmond); vliegtuigmolen (van Boeken, Hel mond); lijntrëkspel (van Joostink, Arnhem), bussensport (idem); schiet- salon (van v. Werven, Arnhem); bulldozer-schuifspel (van Gerrits, Soesterberg)nougat-suikerkraam (van Camps, Horst); frituurwagen (van Hendriks, Duiven). De exploitanten mogen de attrac ties vroeger openen, dan hieronder -aangegeven, maar op de volgende tijden moeten zij openen: op zater dag te 17.00 uur, op zondag te 13.00 uur, op maandag te 16.00 uur en op dinsdag te 16.00 uur. In het algemeen zijn de exploitan ten niet gebonden aan een bepaalid tarief, maar voor de vliegtuigmolen mag de ritprijs en voor het lijntrek- spel de spelprijs niet hoger zijn dan 50 cent. dit gedeelte van de Smakterweg niet meer voor autoverkeer naar en van de industrieën, is te gebruiken. Wèl kunnen o.a. fietsers van en naar het industrieterrein Smakterheide hier van gebruik blijven maken. Het autoverkeer echter dient na het gereedkomen van het werk de Maas- heseweg te bereiken via de Indus triestraat, Nieuwhuisweg of de Paul Burgmanstraat. Het gedeelte Smakterweg, vanaf de Industriestraat tot aan het begin van de vloeivelden, krijgt een breed te van zeven meter. BOSWEG Gelijktijdig zal de Bosweg worden gereconstrueerd. Deze weg zal te vens ontwatering en verharding krij gen. Het ligt in de bedoeling van het college van b. en w. om voor de verbeteringen aan de Bosweg een baatbelasting in het leven te roe pen. Dat de bewoners van de Bosweg wel en die van de Smakterweg niet in de baatbelasting zullen worden aangeslagen, vindt zjjn oorzaak in het feit, dat in de Smakterweg al alle voorzieningen aanwezig waren vóór de recon structie, terwijl de Bosweg alle noodzakelijke voorzieningen zal krijgen. Hiermee zijn de bewoners dan zoals dat heet, gebaat. En voor het gebaat-zjjn moet worden betaald. Daarom is hot mede van belang, dat alle aanwonenden, die bovendien nog schriftelijk voor de informatie avond zullen worden uitgenodigd, op 16 juni a.s in groten getale aanwezig zullen zijn, opdat men op de hoogte is van hetgeen te gebeuren staat. Op dinsdag 14 juni a.s. zal aan de gemeenteraad in besloten zitting zoveel mogelijk informatie worden verstrekt over de verbouw van het tweede gedeelte van het voormalige kloos ter Jerusalem (vleugel Saint Michel) tot gemeentehuis. Zoals bekend heeft de gemeente in het kader van de bestrijding van de werklOQsbeid voor dit projeet een subsidie gekregep van anderhalf miljöen gulden op een totaal van 4,2 miljoen gulden. Omdat om voor het subsidie in aanmerking te komen voor 1 augus tus a.s. met de bouw moet worden begonnen, wordt momenteel door architect en adviseurs hard gewerkt om de plannen opzeer korte termijn af te ronden. Omdat in het tweede gedeelte van de verbouwing ook de voormalige kapél een belangrijke rol speelt, is het opstellen van een voor alle par tijen aanvaardbaar plan voor de ar chitect bepaald geen gemakkelijke opgave. De bedoeling is in de voormalige kapel zowel de raadzaal als de bur gerzaal (ontmoetingsruimte) onder te brengen. Het gegeven voor de archi tect hierbij is een grote, hoge ruim te, voorzien van hoge glas-in-l!ood- ramen, een verhoogd priesterkoor en een ruime abcis. In een eerste schets planning gaat de architect uit van een tweedeling van de kapel, waarbij het verhoogde priesterkoor enkele meters zal! wor den verlengd. Dit verhoogde gedeel te zal dan raadzaal worden. De ove rige ruimte wordt dan geschikt voor de ontvangst van grote gezelschap pen. Na het verbouwen van de tweede fase zullen verschillende afdelingen, welke thans in de eerste fase zijn ondergebracht, verhuizen naar het nieuwe gedeelte. Met name is dit het geval met de afdeling bevolkingszaken, wel/ke momenteel tijdelijk een groot deel van de hal in beslag neemt. Het nieuwe gedeelte zal tevens een de finitieve en aanvaardbare oplossing brengen voor de beslist onvolkomen huisvesting van de afdeling Sociale Zaken. In de tweede fase zullen ook de gemeente-archieven eindelijk een juiste accommodatie kunnen worden gegeven. Gelijktijdig met de verbouw van de vleugel Saint Michel zal een on dergrondse „noodbestuurspost" wor den aangelegd.' De officiële naam hiervoor luidt: gemeentelijk centrum civiele verdediging oftewel crisis - beleidscentrum. Deze noodbestuurspost zal onder dak geven aan het gemeentebestuur AGENDA In de week van donderdag 9 t.m. donderdag 16 juni worden de vol gende vergaderingen gehouden: DONDERDAG 9 JUNI Aanvang 17.00 uur: Stuurgroep huisvesting één- en tweepersoons huishoudens (ten gemeentehuize). De agenda vermeldt ojm.: Pllan Leunseweg; voortbestaan werkgroep woonvoorzieningen; stand van zaken bij de woningbouwvereniging en commentaar op de maandelijkse lijsten; rapport Free Wheelin en cij fers woningbouwvereniging. Aanvang 18.30 uur: Bestuurscom missie voor Sportzaken, jeugd- en jongerenwerk (ten gemeentehuize). De agenda vermeldt o.m.: verlenen van een aanvullend krediet t.b.v. renovatie parochiehuis Merselo; het verlenen van een bijdrage uit het Jeugdfcnds t.b.v. Jeugdclub „De Tijdverdrijvers"; informaties vanuit de diverse werkgroepen. Aanvang 2Ü.00 uur: VOORLICH TINGSBIJEENKOMST IN DE SCHOUWBURG over NOTA LAN DELIJKE GEBIEDEN. Deze avond wordt georganiseerd dcor het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. Zaal Rongen te Oirlo, aanvang. 20 uur: Voorlichtingsbijeenkomst in verband met het onderzoek op baar moederhalskanker. DINSDAG 14 JUNI 18.00 uur: Besloten informatieve raadsvergadering in de kantine van het gemeentehuis. Op deze avond wordt de raad informatie verstrekt over de verbouw tweede fase van het voormalige kloostercomplex „Je rusalem" tot gemeentehuis. 19.00 uur: OPENBARE informatie ve raadsvergadering in de kantine van het gemeentehuis. Van bestuur lijke en ambtelijke zijde wordt in formatie verstrekt over de inves teringsnota over de jaren 1977 t.m. na bur gers:, -worden, in de.'gelegenheid' ge steld hierover hiee te praten. WOENSDAG 15 JUNI 14.30 uur: Commissie voor Grond en Pachtzaken en Agrarische Aan gelegenheden." De agenda vermeldt: behandeling bezwaarschrift tegen de eerste schatting lijst van rechtheb bende ruilverkaveling „Overloon - Merselo". DONDERDAG 16 JUNI 20.00 uur Informatie-avond voor de bewoners van de Bosweg en de Smakterweg in verband met de voorgenoemde reconstructie van bei de wegen. in geval van rampsituaties, waarbij het niet mogelijk is normaal m de daarvoor bestemde accommodaties te werken. Het is de bedoeling, dat tijdiens de besloten zitting van 14 juni a.s. de raad wordt geijnformeerd over de globale schetsplannen voor de ver bouw van de tweede fase. over investeringsnota 1977 - na 1980 Zoals reeds meerdere malen is aangekondigd, zal op dinsdag 14 juni a.s. 's avonds om 7 uur in de kantine van het gemeen tehuis een informatieve raadsvergadering worden gehouden over de investeringsnota over de jaren 1977 tot en met na 1980. Op deze avond krijgen ook de hierin geïnteresseerde burgers volop de gelegenheid met de leden van de gemeenteraad, het college van b. en w. en de gemeentelijke financiële des kundigen mee te discussiëren over dit financiële beleidsstuk. In zoverre is deze vergadering dus tevens hoorzitting". Het gemeentebestuur stelt het namelijk bijzonder op prijs, wan neer ook vanuit de bevolking meegesproken én meegedacht wordt over zo'n belangrijk stuk als de investeringsnota is. Degenen, die zich voor deze hoorzitting willen verdiepen in deze materie, kunnen de volledige investeringsnota krijgen bij het Bureau Voorlichting ten gemeentehuize. Tijdens de vergadering is het prioriteitenschema voor de ge- interesseerden in voldoende aantal aanwezig. Spreekuur burgemeester en wethouders Op maandag 13 juni- a.s. zal wet houder J. Loonen geen spreekuur houden. Het spreekuur van burgemeester mr. H. J. M. Defesohe op woensdag 15 juni a.s. vervalt. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen houdt op woensdag 22 juni a.s. geen spreekuur. Bekendmaking Burgemeester en wethouders vart Venray, maken hierbij hun besluit bekend van 1 juni 1977, waarbij in verband met de uitvoering van ver bouwingswerkzaamheden aan het pand Marktstraat 5 de volgende tij delijke verkeersmaatregel is geno men: Met ingang van 6 juni tot 15 ok tober 1977 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoerings werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, wordt door plaatsing van bord 49 van bijlage "II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens, het parkeren verboden op de zuidelijke weghelft van de Marktstraat voor het gedeelte ter hoogte van perceel Marktstraat 5. Belanghebbenden kunnen tegen tegen dit besluit beroep aantekenen binnen dertig dagen na de dag waar op het besluit gepubliceerd is. Het beroepschrift wordt aan H.M. de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 7 juni 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester JJVL Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 6, lid 3, van de Grondwaterverordening voor de provincie Limburg, ter se cretarie van hun gemeente, vanaf 13 juni 1977 gedurende dertig dagen vcor eenieder ter inzage wordt ge legd een aanvraag met de daarbij behorende bescheiden van Stichting Jeugdbuitenverblijven te Zeist cLd. 15 november 1976 om vergunning, als bedoeld in artikel 4a, lid 1, van aan gehaalde verordening, voor het ven- zinken in de bodem van afvalwater, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie I, no. 132 en het hebben van de daarvoor beno digde werlken. Gedurende de termijn van terinza- 'gelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen, het verlenen van de gevraagde ver gunning bij Burgemeester en Wet houders der gemeente, binnen wel ke het onroerend goed, waarop de bezwaren betrekking hebben, is ge legen. Venray, 10 juni 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. aam Het plaatselijk actiecomité Sport Real organiseert in samenwerking met T.W.C. Oostrum een recreatieve fietsdriedaagse op 16, 17 en 18 juni a.s. TRIMROUTES: De tochten zijn elk ongeveer 30 km lang en leiden door een bosrijke omgeving. Men kan aan elke route afzonderlijk deelnemen aan de hand van een routetoeschrijving. Zij die 3 tochten rijden, krijgen een herinne ringsmedaille. ORIëNTATIEROUTES Voor diegenen, die iets meer wil len dan alleen fietsen, bestaat de mogelijkheid de tochten te rijden als resp. een pijlenroute, een fotopuzzel- route met opdrachten en een oriën- tatieroute. Onder de deelnemers, die na 3 tochten de meeste punten heb- i ben behaald, zullen enkele prijzen I verloot worden. Voor de deelnemers van beide rou tes staat er de laatste dag een con sumptie klaar. Deelname is mogelijk individueel en in groepsverband. Individuele deelname voor kinderen beneden 12 jaar is echter niet mogelijk. Zorg zelf voor een fiets, die in deugdelijke staat verkeert en voor geschikte kleding. Start en finish zijn gelegen bij sporthal „de Wetteling". Inschrijven van 17.30 - 20.00 uur bij de start Start Trimroutes 18.00 - 19.00 uur. Start Oriëntatieroutes 19.00-20.00 u. Inschrijfkosten 1.50 per route; 3.50 p.p. voor de gehele Fietsdrie daagse. Voor meer informatie: Plaatselijk Actiecomité Sport Real, Maashese- weg 1. tel. 3838, toestel 246 of 247. Burgemeester en wethouders heb ben besloten, dat inh et vervolg het inleveren van de RWW-inkomsten- briefjes in de kantine van bet ge meentehuis kan blijven plaatsvin den. De tweemaandelijkse proef is namelijk positief uitgevallen. Geble ken is namelijk dat het merendeel van de RWW-ers gebruik maakt van deze mogelijkheid en het op prijs stelt om op deze wijze met de mogelijkheid een kopje koffie te drinken het inkomstenbriefje in te leveren. Vooruitlopend op een definitieve regeling met betrekking tot het ge bruik van gemeentegrond in de Gro testraat vast te stellen in samen werking met de „promenadecommis sie" van het Winkelcentrum Venray, hebben burgemeester en wethouders besloten bij wijze van proef twee ge deelten in gebruik te geven als ter ras. Aan de zijde van. het Hensenius- plein wordt 40 m2 in gebruik gege ven aan de heer G. P. Reindlers (ca fetaria) en aan de kant van de Gro te Markt 36 m2 aan café-restaurant „De Zwaan". Burgemeester en wethouders zul len aan gedeputeerde staten van Limburg vragen om de fasering van de woningbouw in Oostrum te wij zigen. Het door gedeputeerde staten goed gekeurde bestemmingsplan Oostrum Zuid; kent drie fasen van uitvoering: Fase I: 111 woningen in de periode 1973 tot en met 1977. In deze fase is geen enkele bouwmogelijkheid meer aanwezig. Fase II: 85 woningen in de periode van 1978 tot en met 1980. Fase III: 103 woningen in de perio de van 1981 tot en met 1983. - Momenteel staat men voor het feit, dat twee autochtonen op korte ter mijn in. Oostrum willen gaan bou wen, terwijl het bouwbedrijf Raedts bezig is met het afronden van het in uitvoering zijnde complex van 26 he renhuizen van Westla n d/U trecht. Gebleken is, dat in Oostrum met name naar meer verdiepingswonin gen zoveel vraag is, dat verlegging vam de fase II op dit moment al wenselijk is. In deze fase is nog maar één mogelijkheid aanwezig. Voor een belangrijk stuk is de noodzaak voor het verleggen van de faserings- grens een gevolg van het feit, dat in Oostrum te veel is gebouwd voor de allochtonen, waardoor de eigen Oos- trumse inwoners niet voldoende meer aan bod zijn kunnen komen. Nauw verband hiermee houdt ook het tot op heden nog nauwelijks aan banden leggen van complexbouw, waarover intussen het college al heeft beslist deze in de toekomst te beperken tot 10 a 12 stuks per jaar. En tenslotte speelt de van Oos- trumse zijde en door het college on derschreven geconstateerde te snel le groei van Oostrum, waardoor het dorp zijn eigen karakter verliest. Naa he oordeel van burgemeester en wethouders kan de te snelle groei worden tegengegaan door het mo menteel gehanteerde woningbouw programma van plm. 30 woningen (te weten 10 voor autochtonen en 20 voor allochtonen) terug te brengen tot plm. 20 woningen (10 voor au tochtonen en 10 voor allochtonen). De eigen woningbehoefte zou dan kunnen worden opgevangen via een voorrangsregeling en een reservering ten behoeve van de autochtonen. Dat wil dan zeggen, dat van de inge schrevenen in ieder geval de autoch toon vóór gaat en waar het complex- bouw betreft, goede afspraken wor den gemaakt met de makelaar/aan nemer. Het college stelt zich op het stand punt, dat hetgeen hiervóór voorna melijk/alleen betrekking heeft op het kerkdorp Oostrum, onverkort van toepassing dient te worden ver klaard voor het kerkdorp Leunen. Uiteraard zullen beide dorpsraden van de nieuwe uitgangspunten in kennis worden gesteld. Aan de raad zal warden voorge steld een krediet te voteren voor de aanleg van een parkeerstrook langs de Westerthienweg in Oostrum. Door de definitieve afsluiting van de onbewaakte overweg tussen de Wester- en de Oosterthienweg, maakt het landbouwverkeer inten siever gebruik van de Westerthien weg vanaf de Stationsweg. Omdat er dikwijls auto's staan geparkeerd op deze slechts 3.95 m. brede weg ont staan hier moeilijke situaties wan neer brede landbouwmachines van de weg gebruik maken. Hierin wórdt verbetering gebracht door het aanleggen van een parkeer strook en het instellen van een par keerverbod ter plaatse waar geen parkeerstrook is. Vandaag vrijdag opent in het win kelcentrum Brukske weer een nieu we zaak, onder de titel Warenhuis- Drogisterij Het Trefpunt. Naast de drogisterij-geneesmiddelen en cos metica voert deze zaak een foto afdeling en een speelgoed boetiek. Ook een postagentschap wordt in de ze nieuwe winkel gevestigd. Hiermee is de voltooiing van het winkelcentrum Brukske weer een stap dichter genaderd en biedt in tussen het kooplustige publiek al een grote sortering op allerlei ge bied. Zaterdag 18 juni wordt het twee de lustrum van de Gemeenschaps viering Venray gevierd met een ge zellige avond, en op zondag 19 juni met een lustrumviering in de Le vens ch ooi. Hiertoe warden alle me dewerkers, oud-medewerkers en be zoekers van de Gemeenschapsviering uitgenodigd. Op zondag 12 juni celebreert ka pelaan H. Latten voor het laatst deze Gemeenschapsviering in de Le vensschool. Men rekent daarbij gaar ne op de aanwezigheid van alle be-

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11