li GEMEENTEPRAAT NIEUW CLUBGE !0UW VAN SW HP' NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Raad en burgers discussiëren met b. en op dinsdag 14 juni over investeringsnota Aleer mogelijkheden voor invaliden in het verkeer Reliëf voor nieuwe kerk in Brukske Op dinsdagavond 14 juni a s. om zeven uur wordt in de kan tine van het gemeentehuis een informele raadsvergadering gehouden, welke in het teken staat van de investeringsnota over de jaren 1977 tot en met na 1980. De gemeenteraad èn de belangstellende burgers zullen dan met het college van burgemeester en wethouders en de ge meentelijke rekenmeesters discussiëren over de volgorde van projecten, die in de komende jaren noodzakelijk moeten wor den uitgevoerd en de bedragen, die daarmee zijn gemoeid. Met ingang van 1 juli a.s. mogen mensen met invalidenwagen tjes zélf uitmaken waar zij willen rijden: op de rijbaan, op dè stoep of op het fietspad. Deze maatregel geldt echter niet voor een auto met aangepaste besturing. Zo'n auto moet zich 'in het verkeer aan de normale spelregels houden. Bovendien zullen ernstig lichamelijk gehandicapten over en kele maanden een parkeerkaart voor invaliden kunnen aan vragen, waarmee zij een landelijke ontheffing krijgen van par keerverboden. In eerdere artikelen over dit on derwerp hebben wij al gesteld, dat de investeringsnota over de jaren 1977 tot en met na 1980 met de begroting voor een komend dienst jaar de belangrijke financiële stukken zijn, die de raad te be handelen krijgt. Immers, van de gemeenteraad als hoogste be stuursorgaan van de gemeente hangt het af wanneer een bepaald werk onderhanden zal kunnen werden genomen, hoeveel het mag kosten en hoe de financiële con sequenties dienen te worden opge vangen. GANG VAN ZAKEN Reeds geruime tijd zijn de finan ciële deskundigen van de gemeente bezig geweest met het opstellen van een staat, waarin zijn opgenomen de voorzienignen, die noodzakelijk moe ten worden uitgevoerd om de ge meente leefbaar te doen zijn ofwel nog leefbaarder te maken. Uiteraard kan men van alles wil len, maar de grote moeilijkheid daar bij is, dat het allemaal ook financieel haalbaar moet zijn. Er moet dus een bepaalde volgorde worden bepaald om de werken zó te kunnen uitvoe ren, dat de financiële gevolgen van een en ander in de loop van de ja ren te dragen zijn. Na uitvoerig overleg hebben bur gemeester en wethouders in samen spraak me de financiële experts de volgorde bepaald. In verschillende vergaderingen heeft de oommissie van financiën de investeringsstaat bestudeerd en haar zienswijze daarop als advies aan het college gegeven. Nu is men zover, dat èn de finan ciële oommissie èn het college van b. en w. op dezelfde golflengte zit ten wat betreft de volgorde van uit voering van bepaalde werken. Deze lijst is inmiddels toegezon den aan de raadsleden, die op hun beurt het financiële boekwerk met hun fracties en met hun achterban zullen bestuderen en bespreken. Vergaderingen van Welstandscommissie De laatste vergadering van de Welstandscommissie vóór de bouw- vakvakantie wordt gehouden op 21 juni a.s. In verband met de vakanties zal in de maand juli slechts één verga dering van de welstandscommissie worden gehouden. Deze is gepland op 26 juli a.s. Het vergaderschema voor de twee de helft van 1977 ziet er als volgt uit: 26 juli, 9 en 2 augustus, 6 en 10 september. 4 en 18 oktober, 1, 15 en 29 november, 13 en 27 december. In de vergadering van 14 juni a.s. wordt op de staat een deskundige toelichting gegeven, waarna de gemeenteraad èn de belangstellen de burgers hun eigen zienswijze op het investeringsprogramma mogen geven. Terwille van de belangstellende burgers zal er voor worden ge zorgd, dat tijdens de vergadering voldoende afdrukken van de prio ri teitenstaat beschikbaar zijn. Wanneer het college een inzicht heeft gekregen van de wensen van de raadsleden en de burgers, kan de staat worden bijgesteld om dan op 21 juni a.s. aan de gemeenteraad ter vaststelling te worden aangebo den. GEEN UITSTEL Zoals wij reeds eerder hebben ge meld zijn b. en w. van mening, dat een aantal voorzieningen geen lan ger uitstel meer dulden. Dit geldt in het bijzonder voor: a. de verbouwing in de tweede fa se van het kloostercomplex „Jerusa lem" tot gemeentehuis; b. de vervanging van de uit 1928 daterende riolen, de stamrioien t.b.v. de zuiveringsinstallatie en de riool- voorzieningen op de kerkdorpen; c. alle kosten in het kader van het centrumplan (inclusief de le en 2e •ring; d. de bouw van wij kvoorzieni ngen in Veltum en Brukske; e. de voorzieningen in het sport park „De Wieën"; f. 'diverse jeugdvoorzieningen; en g. diverse voorzieningen op wel zij nsgebied op de kerkdorpen. FINANCIëLE MEEVALLER Maar in dit geval was het „B. en w. beschikt, maar de centrale over heid beslist". Want nauwelijks was de investeringsstaat in concept klaar of de overhead liet weten, dat er IV2 miljoen gulden beschikbaar wordt gesteld voor reconstructie van en aanleg van riolering in de Smakter- weg en Bosweg. Het werk MOET cp 1 augustus in uitvoering zijn om het grote subsidie te kunnen „van gen". Kort daarna kwam het bericht, dat eveneens in het kader van de bestrijding van de werkloosheid lVs miljoen gulden aan subsidie wordt verleend voor de verbouwing van de tweede fase van „Jerusalem" tot gemeentehuis. Ook met dit werfc moet op 1 augustus zijn begonnen. Een financieel „meevallertje" van drie miljoen, dat een gunstig resul taat betekent voor het financiële te kort op de gewone diei^t. Hoewel beide werken al op het programma stonden voor uitvoering in 1977, be tekent het afkomen vain het subsidie wel een wijziging in de financiële opzet. Deze wijziging zal worden door gevoerd, zodra het computer-pro gramma voor de investeringsnota operationeel is. Ook zal dan reke ning worden gehouden met inmid dels andere opgetreden wijzigingen en aanvullingen, welke zowel een positieve als negatieve invloed op het totale investeringsprogramma hebben. VOOR DE BURGERS Uit het bovenstaande zal het dui delijk zijn geworden, dat het inves teringsprogramma over de jaren 1977 tot en met na 1980 ook voor de inwoners van de gemeente Ven- ray een bijzondere interessante zaak is. Iedereen heeft belang bij het ver vullen van gemeentelijke wensen en het uitvoeren van noodzakelijke voorzieningen. Op dinsdag 14 juni a-s. kan men vragen naar het waarom bepaal de werken 5n een ander jaar niet in dit jaar worden uitgevoerd. En wie zal zeggen, dat de burge rij cok nog wensen heeft, waar aan binnen de muren van het ge meentehuis niet is gedacht? De aanwezigheid van de belang stellende burger is deze avond dan ook dringend gewenst. De gemeentelijke zaak gaat im mers IEDEREEN aan. Ook U! Voorlichting over het baar moeder hals kanker-onderzoek Volgende week worden drie voor lichtingsavonden gegeven in verband met' het van 20 t.m. 24 juni a.s. in Venray te houden bevolkingsonder zoek op baarmoederhalskanker. Hiervoor komen de dames in aan merking, die geboren zijn in de ja ren 1922, 1923, 1924, 1927. 1930, 1933, 1936, 1939 en 1940. Voor de dames uit VENRAY, LEU NEN, HEIDE en SMAKT op maan dag 6 juni in de schouwburg. Voor de dames uit OOSTRUM en OIRLO en CASTENRAY op donder dag 9 juni in zaal Rongen te Oirlo. Voor de dames uit YSSELSTEYN, MERSELO VEULEN en VREDE- PEEL op woensdag 8 juni in het ge meenschapshuis te Ysselsteyn. De avonden beginnen om 8 uur. Agenda In de periode van donderdag 2 juni t.m. donderdag 9 juni worden de volgende openbare commissieverga deringen gehouden: Donderdag 2 juni 19.00 uur: Com missie Ruimtelijke Ordening. Dinsdag 7 juni 16.30 uur: Commis sie Onderwijs Cultuur en Recreatie. Dinsdag 7 juni 19.00 uur: Commis sie Ruimtelijke Ordening. Donderdag 9 juni 18.30 uur: Alge mene bestuursvergadering van de Bestuurscommissie Jeugd-, Sport en Jongerenwerk. Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. Hendriks, Timmermannsweg 26, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 26, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr 283. L. Th. H. Philipsen, Klein Oir lo 16. Castenray, om vergunning tot het uitbreiden van een kippenfok kerij waar mest en meststoffen wor den bewaard, waarbij electromoto- •ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Klein Oirlo 16, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 68. W. Loonen, Lemmenwég 2, Leu nen om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een rundveehoude rij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Lem- menweg 2, Leunen, kadastraal ge meente Venray sectie N nr. 281. A. J. M. Classens, Veulense- waterweg 23, Veulen, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Veulensewaterweg 23, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie O nr. 350. L. J. Smets, Lemmenweg 6, Heide, om vergunning tot het uit breiden van een varkensfokkerij, varkensmesterij en een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt Adres inrichting: Lemmenweg 6, Heide, kadastraal ge meente Venray sectie N nr. 278. Gebr. Zanders, Bremmenkamp 2, Oirlo, om vergunning tot het op richten, in. werking brengen en in werking houden van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Bremmenkamp, Oirlo, kadastraal ge meente Venray sectie R.6 nr. 326 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze beKendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 22 juni 1977 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: t>. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 3 juni 1977. Het ministerie van verkeer en wa terstaat werkt thans samen met de Vereniging van Nederlandse gemeenten aan de richtlijnen voor de uitgifte van de parkeer kaart. Deze richtlijnen geven aan met welk soort handicap men in aanmerking komt voor de kaart. Het staat vast, dat deze kaart a1- leen ter beschikking wordt ge stold aan ernstig invaliden. Naar verwachting zullen de richtliinen over drie maanden klaar zijn. Dan kan de parkeerkaart ten gemeen tehuize worden uitgereikt. TWEE DELEN De nieuwe maatregelen vallen in twee delen uiteen. Ten eerste komt de mogelijkheid voor de invalide om met zijn invalidevoertuig naar keu ze te rijden op rijbaan, stoep of fietspad. Buiten de bebouwde kom rhag deze invalide alleen op de rij baan komen, als stoep of fietspad ontbreken. Een invalidenwagen mag echter NIET rijden op autosnelweg of auto weg. Op de stoep mag slechts stap voets worden gereden. Er -wordt geen onderscheid gemaakt tussen in validevoertuigen met elektrische tractie of voertuigen met verbran dingsmotor. Maar nogmaals: een auto met aan gepaste besturing mag niet op de stoep of het fietspad rijden. Het tweede deel regelt de invoe ring van een parkeerkaart voor in validen, waarmee een landelijke ont heffing van de parkeerverboden wordt gegeven, die door een bord worden aangegeven. Hierop komen wij tezijnertijd nader terug. GERESERVEERDE PARKEERPLAATSEN De mogelijkheid om binnen de ge meente een parkeerplaats voor in-' validen te reserveren op woon- en werkadres, wordt vergroot. Tot nu toe was zo'n reservering alleen mo gelijk voor een invalide, die zelf een auto bestuurt. Per 1 juli kunnen ook parkeer plaatsen worden gereserveerd voor invaliden zonder rijbewijs, die voor him regelmatig vervoer op anderen zijn aangewezen. Tevens kan de in valide per 1 juli een. gereserveerde plaats aanvragen voor zijn invali denvoertuig. NIEUW BORD Tenslotte voorziet de nieuwe rege ling in een nieuw bord, dat in het vervolg een algemene parkeerplaats voor invaliden zal aangeven. De ge meenten kunnen deze borden gaan gebruiken bij bestemmingen, die vaak door invaliden worden bezocht, b.v. winkelcentra en sportparken. VERLICHTING Invalidenvoertuigen moeten straks ook beter zichtbaar zijn dn het don ker. Daarom wordt de verplichting ingevoerd, dat zij evenals fietsers en bromfietsers te zijner tijd een afzonderlijke rode reflector moeten hebtoen. Ook zullen in de toekomst op in validenvoertuigen fluoriserende en reflecterende markeringen moeten worden aangebracht. In bepaalde gevallen zullen inva liden onder zestien jaar toestem ming kunnen krijgen gemotoriseerde invalidenvoertuigen te besturen. Spreekuur van burgemeester en wethouders vervallen Op maandag 6 juni a.s. zal wet houder J. W. Loonen geen spreek uur houden. Op woensdag 8 juni a.s. gaan de spreekuren van burgemeester mr. H. J. M. Defesche en wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen niet door, ter wijl op 15 juni a.s. het spreekuur van do. burgemeester eveneens moet vervallen. Verkeersmaatregelen bij Avondvierdaagse In verband met de avondvierdaag se zullen ten tijde van de start en de finish op 9 t.m. 11 juni van 17.00- 21.00 uur en op 12 juni van 12.00- 19.00 uur diverse weggedeelten, waaronder de Zuidsingel, nabij het sportpark „de Wieën" tijdelijk af gesloten zijn. In verband hiermee wordt de ou ders, die hun kinderen willen halen of brengen, aangeraden zo min mo gelijk gebruik te maken van de auto om verkeersopstoppingen te voorko men. Degenen, die tóch hun auto ge bruiken, kunnen de Kruisstraat als aanvoerroute gebruiken. Ter hoogte van het Groenewoltse- pad kan gestopt worden om kinde ren in en uit te laten stappen. Via de St. Antoniusstraat wordt wegge reden. In verband met het défilé op zon dagmiddag zullen ten tijde van het opstellen van de stoet 15.30 uur de Helfrichstraat met zijwegen voor alle verkeer zijn afgesloten. Collectekalender De gymnastiekvereniging „Sint Christoffel" heeft toestemming ge kregen om op zaterdag 25 juini a.s. in de gemeente Venray te collec teren. Deze collecte wordt -gehouden in het kader van het jeugdcollecten- wezen. ALLEEN voor deze actie is een collectevergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven dag is niet toegestaan. Evenmin is het toe gestaan dat andere personen of in stellingen lin de maand jumi mét col lectebussen rondgaan. Na afloop van. „Venray Buiten spel" staat Venray een nieuw evene ment te wachten. Het is een feeste lijk gebeuren rond de officiële inge bruikname van een riant klubge- bouw met een 6-tal moderne kleed ruimten. Het gehele complex staat op het Gemeentelijk Sportpark „De Wieën". Beschrijving van het impo sante gebouw laten we echter ach terwege! S.V. Venray zal u graag als gast ontvangen tijdens de feest- week van 3 t.m. 12 juni of tijdens een der wedstrijden van S.V. Ven ray, zodat U dan alles zelf eens rus tig kunt bekijken. Het is voor het eerst in de historie dat S.V. Venray over een eigen klubgebouw beschikt. Een tijdlang hadden de senioren aan de Oostsin gel de beschikking over het gebouw tje nabij graan- en meelhandel J. Kersten en ook de jeugdafdeling be schikte een aantal jaren over diver se barakken; deze noodoplossingen waren maar net voldoende om de talrijke leden op te vangen. Later bouwde Servatius een res taurant nabij het hoofdveld, maar het was en bleef geen eigen home. Door de hereniging van S.V. Ven ray junioren en senioren; na een 14 jaren.durende periode, gescheiden te hebben gevoetbald, was het uiterst belangrijk voor deze grote sportver eniging om over een eigen klubge bouw te beschikken. Tijdens de jaarvergadering in augustus 1975 kreeg het bestuur van de leden toestemming om de verhui zing van St. Servatius naar de Wieën voor te gaan bereiden. Tevens was het een 'eerste aanzet om de plannen voor een eigen klubgebouw uit te werken Het bouwen van het fraaie com plex werd in juli 1976 gestart en via een race tegen de klok kon SV Ven ray de nieuwjaarsreeptie van 1977 in het eigen klubgebouw houden. Dit historische feit wil S.V. Ven ray nu via een feestelijk gebeuren •samen met de Venrayse bevolking vieren. Daarom heeft een groep S.V. Venray-leden een dusdanig program ma samengesteld, dat alle Venrayers wél iets van hun gading zullen aan treffen. Vrijdagavond 3 juni igaat het feest van start met een afscheidsavond De pastores van de nieuwe kerk in Brukske willen de naam ,,'t Zon nelied" geven aan het nieuwe kerk gebouw in Brukske en daarmee aan sluiten op de muzikale namen in deze woonwijk. Om aan deze naam meer uitdruk king te geven, willen de pastores in de gevel van het gebouw het reliëf aanbrengen, dat zich thans bevindt in de voorgevel van het voormalige internaat aan de Leunseweg. Dit uit •drie delen bestaande reliëf stélt „Het Zonnelied van St. Franciscus" voor. Het college van burgemeester en wethouders is in principe bereid dit reliëf vervaardigd door de Francis caanse kunstenaar pater Rats, be schikbaar te stellen. van St Servatius Het wordt een ge zellige avond waar de heren Kroft, geneesheer-directeur en dihr. Tur kenburg, voorzitter van SV Venray, het woord zullen voeren. Voor het verdere programma van deze feestweek verwijzen wij naar een mededeling elders in dit blad.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 6