Nieuw Seizoenprogramma in Venrays Schouwburg VENRAY 30 jaar geleden FEESTWEEK Sport Vereniging Venray Programma SW 1 Selectieteam KERKDORPEN Venray Komend weekend „open huis" Alleenstaanden TER GELEGENHEID VAN DE OPENING VAN KLUBGEBOUW OP HET SPORTPARK „DE WIEËN" VRIJDAG 3 JUNI Afscheidsavond voor leden en genodigden op St. Servatius Zaterdag 4 juni 15.00 uur Feestelijke openingsceremonie 16.00 uur Voetbalwedstrijd Muzikale opluistering door het Jachthoorn-, Trompetten- en Majorettenkorps „St. Petrus Banden" 19.30 uur Receptie Zondag 5 juni 13.00 uur Promenadeloop in Venray-Centrum 'smiddags N.K.V.B. voorronde Ned. Kampioenschap voor afdelingskampioenen met Gelderland, Arnhem, Nijmegen, Limburg, Brabant Maandag 6 juni 18.00 uur Groots spelcircuit (Sportreal) op „De Wieën" Dinsdag 7 juni 19.00 uur Softbaiwedstrijd Venray Black Wings Voetbalwedstrijd K.N.V.B. regio 1 finale D-elftal- len, om de Donné-Memorial Woensdag 8 juni 14 00 uur Honkbal voor schoolteams 18.30 uur Voetbaltoernooi voor A-elftallen Donderdag 9 juni 19.00 uur Honkbalwedstrijd Venfay P.S.V. Vrijdag 10 juni 20.00 uur Bontgramma in de FEESTTENT in Venray-Cen- trurp, m.m.v. Venrays Mannenkoor, Limbra '69 en het show-orkest „Avanti's" Zaterdag 11 juni 10.00 uur Groot onderling SW-voetbaltoernooi 20.00 uur Tiroleravond in de FEESTTENT m.m.v. „Die Ro- senthaler Musikanten" en de Zang- en Dans groep „Das Edelweis Duo und Die Alpenmadel" Zondag 12 juni 10.00 uur Frühschoppen in de FEESTTENT m.m-v. Joeks- kapel „Kappes Kook" 13.15 uur Disco-show „Once In" 16.00 uur Einde feestweek. A.s. weekend wordt er in de Ven- rayse Streéksdhouwburg weer een „open huis" gehouden. Dat betekent dat het publiek in het gebouw kan rondlopen, maar ook dat mensen die zich weer een abonnement willen aanschaffen, hun keuze en plaatsen Ikunnen bepalen. Men hoeft niet persé naa,r de sdhouwburg te gaan om het formu lier in te vullen, want vanaf 4 juni worden alle inschrijfformulieren die per post worden verzonden, naar binnenkomst afgewerkt. Als men wel naar de schouwburg gaat, kan men kiezen uit twee mo gelijkheden. Of men geeft het inge vulde formulier af, dat dan dezelfde avond verwerkt wordt, óf men neemt een volgnummer en kan dan aan de balies de diverse voorstellin gen kiezen met de daarbij de aan duiding van de plaatsen. Wanneer men échter in de eerste week zorgt, dat 't formulier binnen is, dan hoeft men niet bang te zijn, dat men geen goede plaats krijgt, want er is voldoende plaats. Boven dien wordt er rij voor rij afgewerkt, tenzij de besteller andere plaatsen wil hebben. Leden van personeels verenigingen en instellingen die, zo als andere jaren redukties krijgen via hun vereniging, dienen zo mo gelijk 'n stempel van de vereniging op het biljet te hebben. Mocht dit onverhoopt niet lukken, dan dient men zelf duidelijk aan te geven bij welke vereniging men aangesloten is. Tijdens de openhuisdagen wordt er op 't schouwburgplein een open lucht zondagochtendconcert gegeven - wordt er ook een wagenspel opge voerd en worden op het toneel bal letdemonstraties gegeven. Het seizoenprogramma is weer erg aantrekkelijk. Opmerkelijk ds het aanbod in de opera en operettesfeer. Niet minder dan drie beroemde ope- rawerken staan op het programma. Dit is een gevolg van een enquette onder de opera-liefhebbers tijdens de voorstelling van La Traviata in het afgelopen seizoen. Uit deze en- quete bleek, dat vele opera-liefheb bers méér dan een opera per jaar wilden zien. Er waren vele formu lieren waar zelfs om vier opera's per jaar werd gevraagd. Gemiddeld kwam men echter uit op drie zodat De Werkgroep Alleenstaanden Ven ray is nu zo'n 4 maanden bezig met haar aktiviteiten op deze manier: verstrekken van telefonische infor matie en het organiseren van kon- taktavonden op de tweede woensdag van iedere maand in het trefcentrum Noord West (Ursulastraat). Ook in de zomermaanden gaan de ze kontaktavonden gewoon door. De eerstvolgende kontaktavond is op woensdag 8 juni a.s. in trefcen trum Noord West aan de Ursula straat. Behalve leuke muziek is er ook alle gelegenheid am met andere bezoekers of medewerkers van de werkgroep alleenstaanden te praten. Er is informatie beschikbaar op 't gebied van ontspanning, kontakt- mogelijkheden, vrijetijdsbesteding, verenigingsleven, allerlei vormen van hulpverléhing enz. Voor geïnte resseerden zijn er ook gezelschaps spelen en er is een pingpongtafel. JAARPROGRAMMA In dè loop van deze zomer zal de werkgroep mede in overleg met de huidige bezoekers een jaarprogram ma samenstellen, waardoor op de kontaktavonden behalve de boven al genoemde mogelijkheden ook steeds een wisselende aktiviteit zal plaats vinden, bijv. een demonstratie boetseren, informatie over allerlei onderwerpen, een film enz. Dit pro gramma wordt t.z.t. nog ruimschoots bekend gemaakt. TOEGANKELIJK VOOR IEDER De aktiviteiten van WAV. zijn vooral bestemd voor degenen die al leenstaand zijn, of anderzins infor matie of kontakt willen. Dat bete kent dat iedereen in principe van de diensten van W.A.V. gebruik kan maken. Eerstvolgende kontaktavond: op woensdag 8 juni a.s., Trefcentrum „Noord West". UIT PEEL EN MAAS: VAN 24 MEI 1947 No. 21 Venray Vooruit heeft een schoon heidscommissie ingesteld, waarvan de voornaamste taak is, het natuur schoon van de omgeving van Ven ray en van de plaats zelf op te spo ren en voor natuurliefhebbers te ontsluiten. Ook zal deze commissie aandacht besteden aan harmonieuze stijl van herstellen van wegkapellen, wegkruisen enz., en zal ook het vreemdelingen-verkeer bevorderen. In de commissie hebben zitting: de heren W. Hettema, voorzitter; B. C. Beunis, boswachter van het Staats bosbeheer; Pater M. Briels o.f.m.; de heren J. Wijnhoven, J. Colsen en G. De Kring Venray van de Lande lijke Rij vereniging der L.L.T.B. hield haar kringconcours waarbij di verse afdelingen en particulieren toonden wat zij met hun paarden be reiken konden. Meer dan 4000 per sonen bezochten ditgrote concours. Het weer had beter kunnen zijn, maar ondanks dat was er een gezel lige sfeer op het sportterrein. Aan de r.k. Universiteit te Nijme gen promoveerde tot Meester in de Rechten, de heer P. Wintels, oud- hoofdredakteur van „De Zwijger" In het ziekenhuis te Sittard over leed de Zeer Eerw. Pater Vincentius Lucassen, rector van (ie St. Barbara- kerk te Treebeek. De overledene werd geboren te Venray op 29 mei 1901 en geprofest in de Order der Minderbroeders Conventuelen 24 sept. 1924, priester gewijd 21 juli 1929. Pater Lucassen werd begraven op het St. Barbara kerkhof te Tree beek. J. Camps uit Venray slaagde op 13 mei op het in Leiden .gehouden exa men als enige van de 8 candidaten voor het examen „Erkenning opti- Ciën". De r.k. Bouwvakitrbeidersbond herdenkt op 14 en 15 juni zijn 30- jarig bestaan, tegelijk viert de plaat selijke afdeling haar 20-jarig be staan. Beide avonden worden ge houden dn de feestzaal van Huize St. Servatius. Het ligt in de bedoeling van to neelclub „Hioob" om op de zonda gen van juli „Oda, de Koningsdoch ter" het grootse openluchtspel op te voeren, van de heer P. Vermeltfoort. Het terrein bij café M. v. d. Ven, wordt in gereedheid gebracht en er wordt reeds flink gerepeteerd. De K.J.M.V. afd. Venray zal op 26 mei een groot voetbaltoernooi hou den alwaar aan door Venlo Tegelen, Horst en Venray wordt deelgeno men. De strijd zal gaan om de Or. Poels-wisselbëker, die hiervoor be schikbaar ds gestéld. De L.L.T.B. afd. Oositrum, bene vens de Boerenleenbank hebben dinsdag 201 mei op waardige wijze het 25-jardg bestaan der beide ver enigingen gevierd. Tijdens; de recep tie in oen prachtig versierd bands- gebouw waren aanwezig: de Hoog- Eerw Heer Deken W. Berden, de Geestelijk Adviseur Pastoor Assel- berghs, de Prov. Voedsel' Comm. M. Niesten; de hoofd-inspêcteur der Coöp. Centrale Boerenleenbank te (Eindhoven. Als afgevaardigde van het hoofdbestuur van de L.L.T.B. 'waren aanwezig de heren Cluitmans, Salemans en P. van Els. Verder het hoofd van de Landbouwschool en de directrice van de Huishoudschool uit Venray dhr. J. Wijnhoven en mej. W. Sangers, alsmede de plaatselijke bureauhouder dhr. Emonds. De feestdag stond onder leiding van voorzitter J. Loonen. De harmonie van Oostrum kwam eveneens zijn gelukwensen aanbieden namens ge heel de bevolking van Oostrum en de president bracht tevens tot uiting de goede samenwerking tussen^ Oos trum Lull-Brukske en Boschhuizen. De collecte die gehouden werd ten bate van het Thuisfront en het TBC- fonds bracht ruim 93op. Een dezer nachten werd ingebro ken bij Dr. O. op de Maasheseweg. De dief of dieven bemachtigden een rijwiel regenjas en een partij le vensmiddelen. De heer Aliens Sijbers herdacht woensdag zijn 50-jarig lidmaatschap van Venray's Harmonie voorheen Venray's Fanfarecorps, 's Avonds werd de jubilaris met muziek arfge- haald en had in zaal Schaeffers deze zeldzame herdenking plaats. Onder muziek en zang waarbij de dames der leden tegenwoordig waren, werd de avond gezellig doorgebracht. Dhr. Sijbers die thans zijn ontslag heeft ingediend, hoewel hij nog lang niet aan 't einde van zijn muzikale pres taties was, mag met grote voldoe ning op de afgelegde jaren terug zien. Weinig zullen hem dit nadoen. Dinsdag 20 mei werd onder grote belangstelling, vooral van de zijde der heren aannemers, in hotel „De Zwaan" aanbesteed het sloopwerk der restant gebouwen van het kloos ter Jerusalem. Hier volgt de uitslag (moet je nog peultjes?). De Waard, Gouda 22.500,- Ariéns-v. Megen Nijmegen 29.500,- Bouwbedr. Gelderland id. 37.000,- Gebr. Oudenhoven, Venray 45.755,- Th. Maessen Venray 47.200,- J. P. A Nelissen, Haarlem 49.400,- H Oudenhoven Lzn Venray 49.800,- v. d. Brink, Heemstede 52.000,- Gebr. v. Hees. Tilburg 55.200,- fa. Smit, Nijmegen 56.650,- v. d. Sterren, BleriCk 65.975,- Gebr. Janssen, Venray 66.600,- P. Vollebergh en zn Venray 66.666,- Gebr. Spec, Venray 68.400,- Hermes, Hélmond 73.800,- A. Boomsma, Amsterdam 78.000,- van den Anker. Grave 78.600,- G. v. Buschbach, Amsterdam 82.221,- C. Borland, Assendelft 84.737,- De begroting door de Wederop bouw was 47.80415. Het op te rui men los puin 5000 m3. UIT PEEL EN MAAS: VAN 31 MEI 1977 No. 22 Burgemeester en wethouders der gemeente Venray zijn voornemens op dinsdag 10 juni 1947 ten gemeen tehuize van Venray in het openbaar aan te besteden het bouwen van 20 arbeiderswoningen aan de Lange- w eg. Deze week werd alhier aanbesteed het herstelwerk van Paviljoen E in huize St. Servatius. Ingeschreven werd als volgt: van Melis Tilburg 73.500,- Nelissen, Haarlem 70.900,- Gebr v. Heesch, Tilburg 68.900,- Gebr. Oudenhoven, Venray 69.350,- Gebr. Janssen, Venray 58.950,- De Verenigde Kleermakers Pa troons in Venray maken hiermede békend, dat voortaan alleen tegen contante betaling goederen worden afgeleverd; De K.J.M.V. voetbaltoernooi die 26 mei werd gehouden op het sport terrein aan de L eunseweg had een prettig verloop. De Dr. Poels wissel- beker werd gewonnen door de afd. Venlo. na een felle strijd met Ven ray die eindigde in een 00 stand. Hierna werden 2x5 penalties ge nomen en de beslissing bracht Ven lo als houder van deze prachtige be ker. Venray werd 2e, Horst 3e en Tegelen 4e. Voor het Castenrays Ruitercon- cours dat op 1 juni zal worden ge houden zijn 278 inschrijvingen ge boekt. Voor dressuur hebben zich 16 deelnemers opgegeven; patrouille- springen 28 deelnemers, voor rennen open klassen 21 gegadigden, die de 600 meter baan viermaal moeten ronden. 12 deelnemers zullen met volbloed dravers aan de start ko men. De Minister van Oorlog heeft het Oorlogs Herinneringskruis met den gesp voor bijzondere krijgsverrich tingen Nederland uitgereikt aan: De Reserve Kapitein der Militaire Ad ministratie M. F. H. Hoedemaekers te Venray; de Reserve Kapitein C. G. A. van Kemenade, van het wa pen der Infanterie te Venray; de dienstplichtige sergeant H. Schols te Venray, van het wapen der infan terie; de dienstplichtige sergeant van Kuijck te Castenray, van het wapen der infanterie. Het Internationaal Rede Kruis verleende posthume de Florence Nightingale Medaille aan zuster M. M. Bloem uit Boxmeer, die in oktober 1944 bij de uitoefening van haar menslievend werk te Ven ray haar leven verloor. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hierbij ten openba re kennis dat met ingang van maan dag 2 juni a.s. de biggenmarkt wordt verplaatst van de Grotemarkt naar het Henseniusplem. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens op dinsdag 10 juni 1947 des namiddags om 3 uur op het gemeentehuis te Venray het openbaar aan te besteden: het bauwen Van 20 bungalows te Ven ray. aan dit verzoek van het publiek ge hoor wordt gegeven. Het zijn AID A van Verdi; het gro te massa-schouwspel', dat bij het pu bliek steeds opnieuw gevraagd wordt, doch dat slechts zelden in Nederland wordt opgevoerd vanwe ge de hoge kosten. Vervolgens de niet minder beroemde opera FAUST van Gounod. Dit is een opera met vele prachtige melodieën, die over bekend zijn. Het is ook technisch 'n uitzonderlijke voorstelling, omdat er niet minder dan vijf grote dekors nodig zijn. Ook om die reden wordt Faust daarom zeer zelden opgevoerd' en mag men ook deze unieke kans daarom niet missen. Tenslotte de al even bekende LA BOHEME van Pu- cinni. Misschien wel een van de meest gespeelde opera's ter wereld. Deze opera wordt in ster-bezeting gebracht met 't Limburgs Sympho- nieOrkest als begeleider. Een aantal mensen krijgt men met geen stok naar een opera, gewoon omdat men niet weet hoe boeiend en hoe mooi zo'n avond! kan zijn. Als men er eenmaal is, geniet men met volle teugen. Het is toch vaak een pro bleem hoe men het publiek er heen krijgt. Met drie van de bekendste opera's moet men de drempelvrees toch kunnen overwinnen. Drie operettes sieren het program ma. Ook dat is meer dan in de voor afgaande jaren. Het gaat om Paga- nini van Franz Léhar, boordevol be kende melodieën, zoals ,„Gem hab ich die Frau gekusst" - „Liebe du Himmel auf Erde" enz. tnz. enz. De Hoofdstadoperette komt met 'n sulk- sekstuk van Johann Strsiuss Wiener Blut. Het is al weer tien jaar gele den dat deze operette in Venray te zien was, en daarom is deze reprise meer dan verantwoord. Nieuw voor Venray is De Circusprinses van Em merich Kalmar. Dit is 'n zeer spek- taculaire uitvoering door het beken de Landestheater uit Detmold, die zoveel sukses met dexe operette heeft dat ze voor een tweede jaar op het repertoire staat.., Melodieën als „Zwei Marchenaugen" en „Ka- linka, Kalinka" kunnen een zaal al leen maar enthousiast maken. Een ander muzikaal hoogtepunt belooft Foxtrot te worden. Dit is 'n nieuwe musical van A.anie M. G. Schmidt met o.a. Willem. Nijholt en Trudy Labij. Ieder musical van An nie Schmidt is totop heclen 'n knal ler geworden en dat m;sg men ook nu weer verwachten. I>e voorstel ling komt 2 avonden navar Venray. Eveneens twee avondeq. komt An- dré van Duin's Lach om het leven terug, maar nu weer met Frans van Dusschoten naastAndré Deze voor stelling stond vorig seizoen reeds op het programma, maar er moesten toen zoveel mensen teleurgesteld worden, dat reprise gerechtvaardigd is. Enigszins in de musikale sfeer ligt ook de balletvoorstelling Carmen, door 't Paris Cité Ballet. De muziek is van Bizet. Na „Het Zwanenoneer" zal er zeker ook voor deze ballet voorstelling veel belangstelling be staan. Op het gebied van toneel is er ook voor eik wat wils.4Alle belangrijke gezelschappen die Nederland kent staan op het programma, zoals het Amsterdamse Publiciteitstheater, de Haagse Comedie, het Rotterdams ge zelschap Taneelraad, Globe enz. Zeer belangrijke voorstellingen worden Orakels door Frans Marij- nen. Dit wordt een spektakelstuk van jewelste. Ar is tof an es wordt ook toneel met revue-achtige effekten, waardoor alles bijzonder spektacu- lair werdt. Datzelfde geldt ook voor Kleine man wat nu, door Globe. Dit wordt ook spektaculair toneel waar aan zeer velen meewerken, zoals bv Sien Vroom en Jenny Arean. In het meer luöhtige genre komen er een aantal uitstekende voorstel lingen met bekende sterren. Goldo- ni's De Waaier is volkstoneel op ni veau, door de Haagse f omedie. Dat zal beslist een hoogtepunt blijken te zijn. Ontspanning gebracht door prominenten van de Nederlandse to neelwereld. De Stoei poes is een blijspel met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Ver warringen is een uitstekend blijspel met Kitty Janssen en André van de Heuvel. Boeing Boeing is een regel rechte klucht. Het staat al jaren in Parijs op het repertoire en is echt 'n klucht voor dijenkletsers. Rijk de Gooyer speelt de hoofdrol. Burger Schippel is ook een blij spel op niveau, dat vooral lachers op de been zal brengen. Volgend jaar zelfde tyd is een bekroond blijspel, met Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. Meer serieus maar ook we reldberoemd is Sartre's Vuile han den. Dit zou wel eens een van de hoogtepunten kunnen worden. Goed gek is een vrij pikant geval dat alleen maar te genieten valt als men ruime opvatingen weet te han teren in tekst en uitwerking. MUZIEK is er dit jaar in overvloed Naast concerten door het Brabants Orkest en het Limburgs Symphonic Orkest is er een serie samengesteld op zondagochtend. Hiervoor zijn 5 programma's gepland. De solisten zijn zeer bekend en de ensembles zijn op hun gebied toonaangevend. We zien en horen oa Christiaan Bor, Frederic Meinders, het Rosetti Blaas kwintet, het Gemini Ensemble, Qua- dro Hotteterre. Een serie die de moeite meer dan waard is en zeker nu een muziekschool in Venray uit stekend werk verricht, kan dit een waardevolle aanvulling 'betekenen en voor velen een stimulans om mu- ziék-onderricht te gaan nemen. Van harte aanbevolen, oök voor jeugdi gen. Op KABARETGEBIED is er weer veel te beleven. Jasperina, Jaul van Vliet en Toon hebben geen nieuw programma en komen daarom in het volgende seizoen weer aan bod. Dit keer is het de beurt aan. Seth Gaai- kema met zijn bekende „Familie Wïlleke". Fons Janssen komt nog twee keer met zijn uitstekende show „Fons Janssen 5". Venray is de eni ge plaats in Limburg die 'n contract met Fons kon sluiten. Dit program ma heeft al 4 maal in Venray ge staan. Normaal geven kaberetiers dan de voorkeur in andere plaatsen die nog niet aan bod kwamen op te treden. Voor Venray is een uitzon dering gemaakt door de relatie van Fons met de direktie. Volkomen nieuw is Dolf de Vries met 'n opmerkelijk en aanbevelens waardig programma. Henk Elsink komt met de nieuwe show „Theater en Thuis". Riets Gratama komt met een nieuwe show die „Geen zee te hoog" genoemd wordt. Ook Gerard Cox komt met een nieuw programma. Nieuw is ook de sa menwerking tussen Robert Long en Dimiri Frenkel Frank. Ook nieuw is 'het programma van Sieto en Ma- rij cke Hoving „Nieuwe Bezems". Een reprise is het geweldig goed ontvangen programma van Ivo de Wijs „Achter de wolken is zonne schijn". Nieuw daarentegen is t programma van Tekstpierement met „Deusjevoo". prachtig is het pro gramma rond Lisel-ore Gerritsen. Dit is voor de echte liefhebbers écht een must. Tenslotte wijzen we er nog op dat er een reprise komt van een Brasilaanse Show. Het programma is weer veelom vattend, van hoge kwaliteit en zeer gevarieerd. Het beste dat in Neder land te krijgen is, is weer gecon tracteerd om het Noord Limburgse publiek een aantal avonden te boei en of te amuseren. Een abonnement voor 5 avonden is echt niet duur als men het vergelijkt met een lidmaat schap van zomaar een vereniging. In de schouwburg krijgt u naast hetgeen er geboden wordt, ook nog de mogelijkheid van sociaal contact, terwijl u echt eens uit bent Venrays schouwburg nodigt u graag weer uit. Op de foto André van Duin's show .,Lach om het leven". Dit seizoen weer net Frans van Dusschoten.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3