VAMOS A VER Kerkelijke diensten INGEZONDEN Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Rectoraat Veulen Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Materiële schade Fietser gewond Inbraak in L.O.M.-school Rectoraat Smakt Fietser lette niet op Diefstal van waterpomp 2.000 gulden gestolen Ergerlijke dieren mishandeling Dronken achter het stuur Mishandeling van 5 tot en met 11 juni A.s. zaterdag 4 juni is er om zeven uur in de Levensschool, Bevrijdings- weg 2a de laatste viering van dit seizoen voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Celebrant is pater P. Hendriks. Het thema staat reeds in het teken van de vakantie. A.s. zondag is er om half elf in de Levensschool een eucharistische ta felviering voor personen van 16 jaar en ouder .Celebrant is kap. J. Ver- donsChot. Feest van de H. Drieëenheid. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Antoon Poels en Willie Poels-Sohots als sticht. overl. fam. v. d. Berg-Muninghof Gerardus v. Bracht. Zondag: 8.00 gelezen mis int. W. Broers, èchtg en overl. kinderen Johannes Wilhelmus Beerens; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Gerardus Swinkels en overl. fam. overl. fam. Jonkers-Claessens; 11.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor), int. dokter v. d. Hombergh ouders van Pelt- Stumpe; 18.00 gelezen mis, int. Anna en Sjang Zeegers. Maandag: 8.00 Willem Poels, echtg., kinderen en behuwdkinderen als sticht.; 9.00 Godefrida van Til burg, Gerarda van Mill en Jan Ou denhoven als sticht.; 19.00 Jun van Hoof vwg. de buren Annie, Johan na Ramstein-Goumans vwg. de bu ren. Dinsdag: 8.00 broeder Plecheünus; 9.00 tot zekere int.; 19.00 Aard van de Zwaan en Martinus Litjens. Woensdag: 8.00 familie v. d. Voort en Camps als sticht; 9.00 zekere int. 1900 Gerardus, zus en HermanJans- Beken Harrie Oudenhoven. Donderdag: 8.00 voor overl. fam. H.; 9.00 Jacob Verhalle en overl. fam als jgt. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 tot zekere int.; 15.00 25-jarig huwelijks-- jubileum Hanen-van Eisen; 19.00 Jo- sefina Franssen-Rutten als jgt. Maria Minten-Delauw Theodoras Arts en Antoon van Dooren. Zaterdag: 8.00 tot zekere int.; 9.00 Jos C. M. Neeteson Jan van Goch; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Gerrtuda Geurtjens- Vermazeren fam. M. Pelzer-Goo- ren-Jacobs. KerkdeutkoUekte voor kinderkoor en misdienaars r- -■! i In het weekend< zullen leden van Tiët kinderkoor'" :êri fti&diè'rlaars aan de kerkdeur koliekteren voor hun jaarlijkse uitstapje. Huwelijk: Margriet Heesbeen, Westsingel en Jac. van Ham, Westsingel; Nellie Peters, Hagelweg en Jac. van Krey, Smakt. Crèche 11.00 uur Resy Hanen en Henny Hanen. Akolieten: Zaterdag 4 juni: 19 uur M. van Pelt en G. de Groot. Zondag 5 juni: 8 uur Berend Kroft en André Janssen; 9.30 Willy v. d. Vorle en Mary Pelzer; 11 uur Jac queline Clephas en W. Bistelvels. Misdienaars: Zondag: 18 uur Marcel Jeuken en Paul Flinsenberg. Maandag dinsdag woensdag: 8 u. Margot van Stiphout en Wilma Mae- sen; 19 uur Johnny van Bers en Réné Janssen. Donderdag, zaterdag: 8 uur Geert Flinsenberg en Peter v. d. Zwaan. Vrijdag: 15 uur Geert Goumans en Nard Kronenberg; 19 uur Ralph van Haren en Johnny van Els. Zondag 5 juni: Feest van de H. Drie- eenheid. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 1015 en 18.00 avondmis. Dinsdag: laatste dinsdag van de Antoniusnoveen; 1930 avondmis'met voorheden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods Zegen te vragen over de gezinnen. Zaterdag: 15.00 gez. H. Mis bij ge legenheid van het huwelijk Theeu- wen-Willems; 5.00 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 fam. Wijnen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Maria Catharina van Houdt-Cus- ters; 10.15 Johannes Wijnhoven; 11.45 overt, ouders en zoon; 18.00 leven de en overl. fam. Swüste. Maandag: 8.00 Johannes -Volle- berg; 19.00 Selida Virginia Rojer. Dinsdag: 8.00 Constant Rojer; 19.00 Wim van den Munckhof. Woensdag: 8.00 Johannes Volle- berg; 19.00 Karei Hendriks. Donderdag: 8.00 Agnes van Ass; 19.00 Petronella Derks-Huismans. Vrijdag: 8.00 Johannes Engels; 19.00 gezinsmis, Antoinetta Rammel- man-Elsevïer. Zaterdag: 8.00 Johannes Volle- berg; 15.00 Huwelijksmis voor Th eeuwen-Willems. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Henk Jansen en Maarten Arts. Zondag: 7.30 Leo Jansen en René en Peter Schoenmakers; 10.15 Ricky van Hooren; 9.00 Jeroen Comelissen Douwes en Jos Claessens; 11.45 Tony Scholten en Wim v. d. Heide; 18.00 Geert Claes en Jacques Smetsers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Marcel Philip- sen; 19.00 Geert Koppes en Peter Mater. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoen makers; 19.00 Eric Arts en Johnny Philipsen. Hoogfeest van de H. Drieëenheid. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders Pouwels-Peeters. Sa men zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis uit dank baarheid bij gelegenheid van een 89e verjaardag; 9.00 leesmis voor overl. Jep van den Berg. Zang van het kin derkoor «De Vredesklokjes". 10 uur Hoogmis als jaargetijde voor overl. Thijs Arts. Nederlandse gezangen van het feest met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Piet Baeten en Harry Swinkels; 18.30 avondmis voor overl. Piet van den Broek (v. d. buur). Maandag: 8.00 leesmis tot voor spoedige genezing van zoon (K.); 19.00 avondmis voor overl. familie Hinsen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen (v. D.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Pouwels-Verbeek en zoon Frans. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Willems-Janssen en kinde ren; 19.00 avondmis voor overl. Anna Wihnsen-Hermkens (v. d. buurt). Donderdag: 8.00 leesmis voor cverl. ouders Lenssen-Pe,ters. Sjang Lenssen en Anna Jacobs-Janssen; 19.00 avondmis voor overl. ouders Hen drikx-Seij kens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Paula van Huët-Bongers (v. d. buurt); 14.00 plechtige huwelijksin zegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Theo Jonkers en Jet Hoedemaeckers; 19.00 avondmis voor overl. familie Hinsen. Zaterdag: 8.00 leesmis als jaarge tijde voor ouders Ars-Lenssen en oom Sjang; 19.00 avondmis voor overl. Martina Vervuurt-Evers. Mededeling: Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Maria van Osch. Akolieten- en Misdienaarslqst voor de week van 5 juni Zondag: 8.00 J. Ingenpas, Ron v. d. Heuvel; 9.00 F. de la Roy, A. Mil- len; 10.00 M. Dicker, J. v. d. Wei den, T. Aben; 11.30 M. Slaghter, R. Slaghter; 18.30 H. Willemse, H. Lit jens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 M. v. d. Heuvel, M. Cavis; 19.00 F. Fiers, Johnny de Braijn. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 C. Kellenaars. E. Rooijmans; 19.00 T. Houwen, T. Urselman. Zondagmorgen half tien bediening van de H. Doop door Ds. Heine, daarna viering van het H. Avond maal. De eerste kollekte is bestemd voor de diakonie, de tweede voor de kerk voogdij. Dan is er 's avonds om zeven uur weer een kerkdienst in de Hervorm de Kerk aan de Maasweg te Blitters- wijck, waar Ds. Heine eveneens zal voorgaan. Hier is de extra-kollekte bestemd voor het diakonaatsprojekt. 4-12 juni Zaterdag: 19 uur overl. fam. Hen- driks-Geurts (Jongerenkoor) overl. fam. Haegens-van Lin, Paulien Meert-Bolenius. Zondag: 8.30 Mathijs Claessens; 10 uur over. fam. Muijres-Derks (Herenkoor). Maandag: 9 uur tot zekere inten tie. Dinsdag: 9 uur Jan Versleijen. Woensdag: 9 uur tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9 uur overl. fam. Thielen-Steeghs. Vrijdag: 9 uur Toon van Cuijck en overl. ouders; 17 uur uit dankbaar heid bij 25-jarig huwelijk Muijres- Derks. Zaterdag: 19 uur Maria van den Hoogenhof-Spreeuwenberg (kinder koor). Gest. jaard. Jos Thielen en Maria Rutten. Misdienaarsbeurten: Zaterdag 4 juni: 19 uur Gebr. Cle phas, Theo Heidens, Marcel Derks. Zondag 5 juni: 8.30 Antoine Jans sen, Jan Peeters, Roland van Soest; 10 uur Riny Janssen, Frank Vande- venne. Nico Versteegen, Petro Wijn hoven. Vrijdag 10 juni: 17 uur Leon Derks en Marcel Derks. Drievuldigheldszondag. Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis Mar tinus van Rijswijck en Gertrada van de Ven. Zendag: 8.30 gez. H. Mis jaardienst Johannes Loonen; 10 uur Hoogmis Peter Joh. Janssen. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: Sacramentsdag. 19.00 gez. H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 14.00 pl. huwelijksmis bruidspaar Hanen-Bastiaans19.00 gez. H. Mis en H. Vormsel der kin deren door Deken Theunissen, int. overleden familie Peeters-Janssen. Feest van de H. Drieëenheid. Misdienaars: Sjak Classens en Eric Thielen; John Versteegen en Geert Stiphout; Hoogmis: Arno Ver steegen en Peter Weys. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Reyn- ders-Weys-Heldens. Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10 u. overl. fam. Jos Geerets-Weys. Eerste zondag van de maand: bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. Maandag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Dinsdag: 8.00 P. Philipsen. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 800 overl. fam. Tie- len-Tielen-Smits. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Maes- Baeten. Zaterdag: 19.00 jrd. Martin Wis- mans. Feest van de Heilige Drieëenheid. Vandaag eerste zondag van de maand; bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Laat de kerk cok de len in de uitgaven die wjj met de kermis maken. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Johanna van Kempen-Loch tens. Zendag: 8.00 lsm. voor Piet Giezen echtgenote en dochter; 10.00 hgm. als jrd. v. Johanna van Meijel; 11.15 lsm. voor Otto Stevens. Maandag: 7.30 lsm. voor Mathijs Litjéns en echtgenote; 8.00 gest. jrd. v. Martinus Kusters en echtgenote. Dinsdag: 7.00 lsm. v Gertrada Claessen-Gussen, echtgenoot en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 lsm. v. Leo Loo nen. Donderdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Leo Cox. Vrijdag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Loonen-van Rens; 8.00 maandd. v. Gerrit Arts; 15.00 zilveren huwelijk Koch-Creemers; 18.30 maandd. voor Jan.Loenen-Lemmen; 19.00 lsm. voor Johanna Litjens-Keijsers (vanw. fam. Litjens). Zaterdag: 19.00 lsm. voor Harry Goumans. Misdienaars: 7.30 óf 19.00 R. Duij- Akolieten: 8.00 K. Theunis; 10.00 P. Verstappen, A. Reintjes, H. en R. Comelissen; 11.15 F. van Bavel en H. Manders. Gedoopt: de Klein Paul en van Glabbee'k Giel. Huwelqksafk.: Theeuwen Gerard en Willem Elisabeth (Venray); Rein tjes Leo en Fleur'kens Henny (Veu len); Peters Henk (Wijchen) en Tiny Brok. Drievuldigheidszondag. Zondag: 8.30 jaarg. v. Frans Hor- revoets; 10.00 Hoogmis waaronder het vormsel zal worden toegediend; 11.30 jaarg. v. Jacob Flinsenberg. Maandag: 8.00 leesmis v. Martin Hendriks. Dinsdag: 8.00 jaarg, v. Albert Pee ters. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Christina Mulders. Donderdag: 8.00 leesmis voor de overL fam. Wismans-Gooren. Vrijdag: 8 00 maandd. voor Petro nella Siphout-Poels. Zaterdag: 19.00 H Mis voor inten tie van de fam. Janssen-Tielen. Misdienaars: zaterdag Gerard en Johnny Spreeuwenberg; zondag 8.30 Marcel Hellegers en Richard Wis- mans; 10.00 Robert Stevens en Henk Stiphout; 11.30 Robert van Ass en John Michels. Zondag 5 juini: H. Drieëenheid Zaterdagavond 7 uur Hgm. overl. fam. Mulders- Maéssen, spec. Chris tina. Zondag: 8.30 lsm. voor geestelijk en tijdelijk welzijn v. Parochianen; 10 uur Hgm. jgt. zal. Petronella van Oers-Loumans; 11.30 lsm. 4e zes- wekendienst zal Tina Groetelaars- Maandag: 8 uur lsm ter ere van O.L. Vrouw fam. B. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua bij 9e dinsdag ter ere H. Antonius, int. offerblok. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere H. Jozef int offerblok. Donderdag begint de voorberei ding voor de hoogste klas als voor bereiding op het H. Vormsel. Om 8 uur lsm. overl. fam. Ja cobs-Jans sen. Vrijdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Hart voor goede uitkomst. Zaterdag: 7 uur 's avonds Hgm. jgt. voor zal. Cor Creemers en echtg. Akolieten voor 5 juni: Mat Jans sen, Henk Jacobs en Sj. Classens. I Feest van de Allerheiligste Drie- eenheid. Eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor on ze kerk. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders van Meyel-Noyen. Zondag: 830 H. Mis voor Gerardus Goumans en echtgenote; 10.00 Hoog mis voor overl. ouders Eyssen- Voncken; 11.30 H. Mis voör Antoon Egelmeers. Maandag: 8.CO ges jgt. voor Pe tronella, Huberta en Margaretha Emonts. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Joh. Michels vw. Bejaarden ver. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Ja cobus van Dijck. Vrijdag: 8.30 gest. jgt voor Peter Joh. Emonts en ouders te verzorgen door de schoolkinderen; 18.30 gez. H. Mis tot intentie van fam. v. d. Zanden. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Wilhelmina Verlinden-Bistervels. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: J. Michels, Tw. Stiphout; 10 uur Th. Arts, M. Kessels; 11.30 J. Hendriks, P. v. d. Pas. Kollektanten: zaterdag: v. Cuijck - Ewals. Zondag: 8.30 u. v. Cuijck - Arts; IC.00 Emonts - Hendrix; 11.30 M. van Hoof - J. van Hoof. Zaterdag 4 juni: 19.30 avondmis tot int. van fam. Lenkens-Ermens. Zondag: H. Drieëenheid. 10 uur hoogmis als gest. jaargetijde voor overleden ouders Poels-Geurts. Maandag: 8 uur voor de zielerust van Ant. Weerts. Dinsdag, woensdag donderdag: geen H. Mis. Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis t.b.i. Hoogfeest van de H. Drieëenheid. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur gesticht ge zongen jaargetijde voor Petrus Ma thijs Janssen. Misdienaars van de Hoogmis: Jos Heesen, Twanny Ach ten, Ccmé van Meijel, Bennie Ron gen, Theo Nellen en Peter Paul Janssen. Misdienaars van de week: Wim Manders' en Hans van Well. Maandag: 8 uur H Mis voor de overlieden ouderfe Engelllbertus Mi chels en Josephine Kersten- Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Lowie van Osch en Cato Rambags. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Ge rardus Wismans. Donderdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie Voesten-Gielen. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Giepmans-Martens -Ludolfs. Zaterdag: H. Barnabas, apostel. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels; 19.30 avond mis voor de overleden vader Sef Janssen v.w. de buurt. Op de Beekweg wildé de 51-jarige bestuurder van een personenauto K. C. uit Venray zijn auto keren en reed daarvoor eerst op het rijwiel pad en vervolgens links de rijbaan op. Hij lette onvoldoende op, en de opdat moment achter hem komende personenauto met aanhangwagen, bestuurd door de 26-jarige P. S. uit Bakel, kon een botsing niet meer voorkomen. Het bleef bij materiële sdhade. Op de kruising WestsingelVel- tumse Kleffen verleende de 54-jari- ge autobestuurder S. D. geen voor rang aan de over de Westsingel rij dende 16-jarige fietser J. v. D. De jongen werd aangereden en kreeg dusdanige verwondingen dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Door verbreking van een ruit werd toegang verkregen tot de loka len van de LOM school aan de Kruisstraat. Uit een der lokalen was een bandrecorder weggehaald, maar deze werd later in de gang terug gevonden. Of de dieven in hun werk gestoord zijn is niet bekend. De schade bedraagt, behalve de band recorder, enkele zinloze vernielin gen. Zaterdag 4 juni: 845 H. Mis in de Jczefkapel ter ere van Maria en Jozef; 19.00 Avondviering uit dank baarheid en voor bijz. intentie. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Antoon Linssen en Helm Cop- pis; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts en voor fam. Koopmans-Hof- mans. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 voor een overleden fam. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel ter ere van de H. Jozef voor overl. fam. Michiels-Versteegen. Donderdag: 8.45 H Mis voor een goede toekomst van onze kinderen. Vrijdag: 845 H. Mis voor een zieke broer. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el primer domingo del mes de Junio, dedicado al Sagrado Corazón. A las once pun- to. en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, como siempre, Misa con can tos y platica en Castellano. Asistan todos para cumplir con su deber do minical. Estaran también el padre Juan, don Jo Jacobs y la maestra. Después de la Misa reunion en la casa del padre Juan y charla de la maestra ccn los padres de hij os en edad escolar. En la casa del padre Juan siempre estan a su disposición bastantes periodicos y revistas. Has- ta la vista. NOTICIAS CULTURALES El proximo dia 15 de junio ten- dran lugar en Esparia las elecciones para diputados y senadores. Todos los Espancles mayores de 21 anos de tienen derecho a votor. Cualquier duda que tenga sobre este asunto le sera aclarada cuando se presente en el Consulado de Rotterdam donde se le entregaran ademas los impresos necesarics para su mayor comodi- öad. El jueves, desde las tres hasta las seis h. ccnsultorio socal per el Sr D Julian Linuesa de la LIS en su oficina en la casa del padre Juan. El sabado desde las 9 h. hasta la 1, escuela suplementaria para sus hij os en Lucia-school: aprovechen todos de esta oportunidad para ensenar a sus hojos Castellano, historia y geo- grafia espanola. No se olvden de la semana para los Misioneros! En la casa del padre Juan siempre estan a su disposición bastantes revista y periodicos y en la biblioteca muni cipal libros que son gratis. Se arre- glen con tiempo sus asuntos para las vacaciones. El viemes el dia 17 de Junio se easaran en la Iglesia de Nuestra Senora en Venlo Hermoso Domingo de Steyl Tegelen y Jansen Wilma-.de Venlo. Hasta la .vista! SPORTVERSLAGEN VERENIGINGSNIEUWS EN KERKBERICHTEN DINSDAGS VOORMIDDAG INLEVEREN Op de Albionstraat te Leunen bij de splitsing met de Brienshoekse- weg stak de 17-jarige fietster voor de aangeduide oversteekplaats voor fietsers/bromfietsers over naar de linkerzijde van de rijbaan en kwam daarbij in botsing met de personen auto bestuurd door de 36-jarige A. v. d. O. die uit de Brienshoekseweg kwam gereden. Het meisje werd naar het ziekenhuis vervoerd maar bij onderzoek aldaar bleek dat de vedwondingen meevielen en kon zij naar huis worden overgebracht. Door de eigenaar van het Gennep- se zandwinningsbedrijf T., dat aan de Valkenbergseweg te Oirlo zand winning verricht, werd bij de politie aangifte gedaan dat in de nacht van 24 op 25 mei een waterpomp ter waarde van 3500 gulden, en twee schoppen, gestolen zijn. J .v. W. uit Venray deed aangifte van diefstal van een bedrag van 2.000,Het geld zat in een enve loppe welke in een kast was opge borgen. Er werden sporen van in braak aangetroffen. DE KRUUZE EN DE VERKIEZINGEN Aan de discussie omtrent de stern- praktijken op huize „de Krauze" meende de schrijver van het stuk in Peel en Maas d.d. 25-5 het zijne te moeten bijdragen. Ondanks het feit dat dé verkiezin gen achter de rug zijn, met het be kende resultaat, meen ik hierop te moeten reageren. De schrijver heeft al dan niet door onwetendheid de feiten enigszins anders weergegeven dan ze werke lijk zijn. De vragen van Dhr. Willems, die hebben geleid tot het instellen van een onpartijdige onderzoeks commissie waren: a. Gericht op een algemeen geval in eerste instantie: „Moet je geen grenzen stellen aan het stem recht?" b. Toegespitst op een specifiek ge val in huize „de Krauze". Dit was echter wel degelijk geba seerd op feiten, n.l. degene die de kaart van zijn schoonmoeder ging halen zag dat deze reeds getekend was, terwijl zijn schoonmoeder niet meer kan schrijven. (Dagblad voor Noord Limburg van 20 mei j.l.: „Dr. Tan gaf toe dat in enkele gevallen de patiënten reeds geholpen waren met het plaatsen van de handteke ning. Achteraf had ,dat beter niet kunnen gebeuren".) Dat deze man, die deze stemkaart ging halen, aktief lid is van de PvdA is volstrekt niet van belang te ver melden. Dat verder bedeelde onderzoek commissie geen affiches vond is be grijpelijk, daar deze dezelfde avond dat de vragen gesteld zijn, verwij-: derd zijn. De steller van de vragen wordt beticht van het stellen van ongemo tiveerde vragen en het in discrediet brengen van de goede naam van „de Krauze". Ik meen echter te hebben aangetoond dat dit absoluut niet het geval is. Dat verder het hele stuk in Peel en Maas zo volledig binnen het kader van de partijpolitieke be langen wordt getrokken is onjuist. Indien echter nu nog geen bevre digende oplossing gevonden kan werden zou via de voorzitter van het stembureau, de burgemeester, een uitspraak gevraagd kunnen wor den die als oplossing voor alle par tijen geaccepteerd zou moeten wor den. J. D. De redaktie ontving eveneens een ingezonden stuk van gelijke strek king van de heer H. Willems, voor zitter van de PvdA afd. Venray. Hierin, wordt nog vernield dat aan het hoofd van het stembureau (de burgemeester) verzocht is een nader onderzoek in te stellen. Mét beide heren vertrouwen wij er op dat door de uitslag van het in te stellen on derzoek, geen vraagtekens met be trekking tot de kwestie „de Krauze" zullen resteren. Op een weiland tussen de Yssel- steynseweg en Midden Peelweg werd een 3-jarige koe van de land bouwer P. J. wonende aan de Heid- seweg aangetroffen met een verti cale wond tussen de ogen, van 8 tot 10 cm. lang. De gewaarschuwde die renarts heeft de wond nog gehecht, maar de volgende morgen was de koe toch aan de verwondingen be zweken. Deskundigen zijn van me ning dat de wond welke vrij diep was met een bijlslag is toege diend. De poltie staat, wat de iden titeit van de dierenbeul betreft, voor een raadsel, terwijl het tijdstip even eens niet kon worden achterhaald. Het is niet onmogelijk dat er toch getuigen zijn van deze ergerlijke die renmishandeling, die de politie op het spoor kunnen, zetten. Deze wor den verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Voor de eige naar van de koe betekent het een behoorlijke schadepost, omdat de waarde van de koe rond 2.000, bedraagt. De 47-jarige J. v. H. uit Helmond werd in zodanige staat van dron kenschap aangetroffen dat hij in de daarvoor bestemde ruimte ter ont nuchtering moest worden ingesloten. De 30-jarige Venrayer P. v. d. B. werd door de politie aangehouden en werd gekomstateerd dat hij niet in staat was zijn auto naar behoren te besturen Na blazen en bloedproef werd hij, met achterlating van zijn auto, huiswaarts gezonden. Beide bestuurders kregen het bekende procesverbaal aangezegd. In de nacht van 28 op 29 mei wer den de gebroeders P. 26 en 31 jaar, uit Overloon in het centrum van Venray door enkele jongelui mis-« handeld en bedreigd, terwijl tevens nog een auto van het tweetal werd beschadigd. Een der daders is ver moedelijk de 2-jarige P. S. uit Ven- rday, terwijl naar de identiteit van de tweede een onderzoek word in gesteld.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11