DAMMEN TAFELTENNIS Ruitersport SPIO-NIEEWS év MOTORSPORT SCHAKEN ebberink VENRAY 30 jaar geleden HONDENSPORT Invaliden Sportclub atletiek vereniging^ venray- regio Aanrijdingen Koeien op de weg Bestuurder gewond naar ziekenhuis Diefstallen PEEL EN MAAS uw weekblad De Politie Hondenvereniging „Bui tenkist" te Venray houdt op 29 mei a.s. een nationale politiehondenwed- strijd ter gelegenheid van haar 15- jarig bestaan. Voor de hondenliefhebbers een sportief gebeuren en voor de leek een prachtig gezicht om deze pracht- dieren aan het werk te zien. U staat versteld, wat men een dier zoal kan leren. De vereniging heeft dan ook kosten nog moeite gespaard om de beste honden uit de omgeving naar Venray te halen en zo te zorgen dat deze nationale wedstrijd een waar genoegen is voor iedereen. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 9 uur en 's middags om 2 uur begint het speciale stelwerk wat voor ieder de moeite waard is om eens te komen bekijken in de mooie bosrijke omgeving aan de Maashe- seweg voorbij Rank Xerox. De toe gang is voor iedereen gratis, er is ruime parkeergelegenheid aanwezig. Tot ziens op le Pinksterdag aan de Maasheseweg. Wandel er 'ns uit, en geniet van de sport en de natuur. Ranglijstcompetitie D.C. Venray Uitslagen 7e ronde: Hoofdgroep: Adopaivan Bommel 20 BakkerNoyens 02 de BijlTijssen 11 FrijnsPeek 0—2 Reserevegroep: ClaessensHendriks 20 KennisVerstegen 20 BogaardZaal 02 Jacobs—Verkoeyen 20 In de hoofdgroep behaalde Tijssen een fraaie remise tegen de Bijl; er in een zeer sterk gespeeld eindspel waren zelfs winstkansen voor Tijs sen aanwezig, die hij echter door ge brek aan tijd niet voldoende kon be nutten Bakker speelde tegen Noyens erg agressief en moest dit in het mid denspel bekdpen met schijfverlies en kort daarna met een damcombinatie. Frijns zag zijn kans op een twee de plaats in de eindklassering sterk verminderen door een onverwachte nederlaag tegen Peek. In de tweede groep blijven Zaal en Claessens hun opmars naar een van de eerste plaatsen goed voortzetten. TENNIS CLUB V E N R A V Het debuterende Venray 2 heren, behaalde ondanks een nederlaag, 't kampioenschap in de 5e klasse. Wanneer en waar de promotiewed strijd zal worden gespeeld (vermoe delijk tegen Thos 2 Grave) moet nog door de KNLTB worden vastgesteld. Uitslagen: 3e klasse mixed: Venray 1Bergen 1 44 5e klasse mixed: Bergen 2Venray 2 26 3e klasse Heren: Venray 1AKU 60 5e klasse Heren: Apollo 4Venray 2 42 De overige uitslagen staan ver meld in de mei-uitgave van 't Lobje dat op vrijdag 27 mei zal verschij nen. Programma juniorencomp.: Woensdag 1 juni: Venray 5Thos 13 Zaterdag 4 juni: Venray 1Moojcerheide 1 Thos 2—Venray 4 Zondag 5 juni: Venray 2—Herman 3 Venray 3Thos 8 Pïnkstertoemooi: Op le en 2e Pinksterdag wordt 't grote famihe-Pinkstertoemooi ge speeld voor senioren en junioren. Toeschouwers zijn van harte wel kom. RED STARS - i Onderlinge competitie jeugd Groep A In groep A was er deze keer wei nig sensatie te beleven, want de overwinningen waren allen goed voor de maximale score van 3 pun ten. Een knappe prestatie leverde Erica van Bussel door een goede 3-2 zege te pakken op het toch sterke koppel Matje Reijnders Twan Phi- lipsen. En natuurlijk waren er weer enkele mensen die verstek lieten gaan zonder afmelding Groep B De zege van Ronny Franssen en Maurice Achten op o.a. Rudy v. d. Putten was erg sterk. Voor het ove rige waren ook hier de uitslagen erg groot, ondanks de vele 3 game's partijen. Programma zaterdag ajs., aanvang 10.00 uur: Red Stars IARed Stars 5A Red Stars 2A—Red Stars 8A Red Stars 3ARed Stars 7A Red Stars 4ARed Stars 6A Red Stars IB—Red Stars 4B Red Stars 2BRed Stars 7B Red Stars 3BRed Stars 6B Red Stas 5B vij. Zaalvoetbal Red StarsHazemand 88 a.s. Zaterdag 4 juni, aanvang 15 uur wordt er een onderling voetbal toernooi verspeeld tussen vier teams van Red Stars. Willen de gevraagde deelnemers dit goed onthouden. Ook de supporters zijn van harte wel kom. Gecomb. golf- en barbeque-avond voor senioren Deze avond bindt plaats op 25 ju ni a.s. en alle senioren met aanhang worden hierop verwacht. Om dit al les mogelijk te maken, zal een klei ne bijdrage worden gevraagd, maar desondanks, hou deze avond vrij. De aanvang zal zijn om 19 uur, maar nadere gegevens volgen nog aan de gymzaal. Op 2e Pinksterdag wordt te Horst op 't Ruiterterrein aan de Kasteel- se bossen een Kring-wedsrijd voor de amazones en ruiters van de krin gen Horst en Venray gehouden. Deze wedstrijd bestaat uit de on derdelen Dressuur 4-tallen, Indivi duele dressuur klasse LI. Lil. MI en Mil, Springen klassen B, L M- Zw. Aanvang dressuur 10.00 uur. L.R.V. ST. ISIDORUS Op de kringwedstrijd te Horst be haalde het tweede viertal de eerste prijs. - Voor de dressuurproef slaagde Els Janssen, Irma Philipsen en Elma Jacobs. 1 Voor dressuur LI Carolien Groot- jans 3e prijs, Toon Arts 2e prijs. Voor dressur LII Jan Janssen le en 5e prijs. Springen: Klasse B: Toon Arts en Tom van Gartel, beiden 4e prijs. Klasse L: M. Wismans 6e prijs. Klasse M: Jan Janssen 6e prijs. 28 MEI BEGINT DE INTERNAT. ONTMOETING WEER VAN SPIO MET VIRY-CHATTLLON Dit jaar worden de franse gasten ondergebracht in het kamp „De Peelhaas" te Ysselsteyn. De zwem wedstrijd is gepland op zondag, le Pinksterdag cm 10 uur en wordt ge houden tussen Viry, HZPL en Spio. Verder zijn er diverse evenementen georganiseerd voor de ploegen van Viry en Spio. We hopen op goed weer en succes met de wedstrijd. In het volgende nummer van Peel en Maas komen we verder op deze ont moeting terug. Mededeling elementair zwemhten Spio Zaterdag 28 mei is er diploma- zwemmen voor A en B. de lessen van 845 en 9.30 uur gaan gewoon door. De kosten van het examen bedra gen 5en moeten vooraf worden yoldaan aan de portier van 't zwem bad. Wij wensen alle deelnemers en deelneemsters veel succes. VENRAY EN OMSTREKEN Pij penstad toernooi te Gouda. In de kwartfinale verkeken zich tegen de verwachting in alle heren in hun tegenstanders dus dit was voor John, Sjaak en Wilbert het ein de. Toch gingen we niet zonder ere palm naar huis, want de sterke Nel ly van Dijk wees in een sterke en mooie finale de fanatieke mej. Pauw terug naar de tweede plaats en een mooie handgeschilderde tegel was 't verdiende loon. I.S. Venray—T.T.V. Seli ping (Nelissen) Afgelopen dinsdag werd deze wed strijd verspeeld en na een spannen de strijd zegevierde wij met slechts een punt verschil met 28-27. De volgende tegenstander zal zijn de Ned. Credietbank. Zaterdag j.l. was ook M.C.C.V. weer aktief. De goede organisatie hadden we te danken aan 3 aanko mende sportleiders, Annie Geurts, Ell'ie Poels en Marcel Tonen. Aanwezig waren énkele examina toren die de resultaten op him orga nisatorisch vermogen bekeken. Twee sportclubs, KP.J. uit Yssel steyn en MO.C. uit Venray speel den op een sportieve manier tegen elkaar enkele sport- en opdracht- spéllen. Het geheel speelde zich af op de trimbaan. De M.C.C.V. doet altijd aan alle conditie gaat. En die conditie moest evenementen mee, vooral als het om op een bijzonder goed peil staan want het was een zware voormid dag. Maar ook het K.P.J. liet zich niet kisten, en weerde zich uitste- kenld. Na afloop werden er enkele con sumptiebonnen vestrekt door de or gamsatoren. Nog onze dank voor deze geslaag de voormiddag aan de organisatoren en mede dank aan de gemeente Ven ray voor het lenen van de diverse atributen. Te Lieshout behaalde P. Gommans in de 125 cc klasse een 7e plaats. Eindstanden jeugdschaken Groep 1: 1 H. Rijneveld 14 14 14 2 A. Kok 14 10 4 10 3 R. v. Hees 14 7 7 7 3 T. Spee 14 7 7 7 5 M. Lipman 14 6 8 6 6 H. Bom 14 5 9 5 6 F. Vermeulen 14 5 9 5 8 H. Jeuken 14 2 12 2 Groep 2:' 1 J. Martel 12 11 1 11 2 P. v. d. Velden 12 10 2 10 3 E. Kuyken 12 6 6 6 4 R. Douwes 12 5 7 5 5 J. v. d. Waterl. 12 4 8 4 6 P. Land 12 3 9 3 6 R. Houben 12 3 9 3 Groep 3: 1 R. Jeuken 20 16 4 16 2 J. Bergmans 20 14 2 4 15 3 L. Peeters 20 13 1 6 13*/* 4 M. Mandigers 20 8 12 8 5 A. Fleuren 20 2 4 14 4 6 M. v. Hees 20 1 5 14 31/* Programma voor zaterdag 28 mei: Wedstrijden tegen H.V. Straelen uit Duitsland. 14.30 uur: meisjes 1. 15.30 uur: meisjes 2 16.30 uur: jongens 2. 13.30 uur: jongens 1. Deze groep speelt niet tegen Strae len, maar tegen Blerick. Zorg dat j e ongeveer een half uur voor de wedstrijd aanwezig bent. Heren senioren: v. d. Brekel-cup WhorstManual 19.00 uur Vertrek 18.00 uur. Zaterdag 4 juni: Toernooi Heren senioren 2 in Ven- la (zaalhandbal). Goede prestaties van de junioren te Venlo Zaterdag j.l. namen 11 junioren deel aan de baanwedstrijden van Festina te Venlo. Ondanks het niet al te fraaie weer, werden er maar liefst twaalf clubrecords verbeterd. De beste prestaties leverden: José Stiphout bij de D jun: 60 m 9.8 sec; 2e op de 600 m in 2.07.4 min; 4e bij kegel met 6.74 m; Bert Nijssen bij de'B jun.: via een 2e plaats op de 100 m in 12.7 sec; en een eerste pl. op de 800 m in de uitstekende tijd van 2.12.6 min. EI lie Nijhuis bij de meisjes jun. B met een 2e plaats op de 800 m in 2.49.9 min. Jolanda Loomans bij de meisjes C met een 3e plaats op de 80 m in 12.3 sec.; 3e bij hoog met 1.35 m; Wouter Schee vers bij de D jun.: met 7.71 bij ko gelstoten, winnaar bij verspringen met 3.88 en 3e bij hoog met 1.53 m. Wedstrydagenda 31 mei: Venlo. Avondwedstrijden sen. en jun. A, B. Aanvang 19 uur. Vertrek vanaf SW kantine om pre cies 18.15 uur. 4 juni: Uden. Wedstrijden voor C en D jun. en pupillen. Opgeven tim. 31 mei bij W. David op de training of tel. 3164. 5 juni: Roermond. Tweede kompe titie senioren heren en dames. 5 juni: Venray. Promenadeloop voor scholieren en trimmers. Kontaktbij eenkomst voor leden Voortaan elke eerste woensdag van de maand in de kantine van de sporthal De Wetteling te Venray. van 20 tot 21 uur voor de pupillen en junioren C en D en van 21 tot 22.30 uur voor senioren en junioren A, B. Dus tot woensdag 1 juni a.s. mark! y i raat5 UIT PEEL EN MAAS VAN 3 MEI 1947 Op 3 mei 1947 had te Venray een herdenking plaats op het sportter rein. Hierbij waren uitgenodigd de Bevelhebber Kolonel Bender; de Gouverneur' van de provincie Lim burg; 't gemeentebestuur van Ven ray; professor Feron van het Bis dom Roermond, die een toespraak hield. Oostrum Harmonie bracht toepasselijke muziek ten gehore. Venrays Mannenkoor zong „Beafci Mortui" en het Knapenkoor „Wilt heden nu treden". Er werd een stille tocht gehouden langs de graven van de gevallenen in den oorlog. Op zon dag 4 mei zal een plechtige hoogmis tot hun intentie worden opgedragen. Maandag 5 mei zal voor 't gemeen tehuis een kinder - aubade ge bracht worden, waarna wielerron den, kinderoptochten, veldlopen enz. gehouden worden. Om 9 uur zal op de Markt een volksconcert gegeven worden. Door architekten Gebr. de Vries werd op 29 april namens de heer H. Camps, onderhands aanbesteed, het wederopbouwen van 't winkelpand aan de Grotestraat te Venray. Inge schreven werd als volgt: Gebr. Oudenhoven, Venray 54590 Fa. Nelissen, Haarlem 51841 Fa. Akerboom, Venray 49300 „Virtus Nova", Rotterdam 47779 Gebr. Verstralen, Venray 46500 Gebr. Janssen, Venray 4590Ö Joh. Verhoeven, Venray 45272 H. Oudenhoven Lzn., Venray 41825 Het werk is aan de laagste inschrij ver gegund. Door het Oranje Comité van Oos trum zal op grote wijze de herden king van Neerlands bevrijding ge vierd worden. Om 1 uur kinderfeest met tractatie, sportwedstrijden ge volgd door een bevrijdingsbal in het gebouw van de Boerenbond. Oos- trums Jazzband staat borg voor de gezelligheid. De Kerkkorenbond van het Deke naat vierde op grote wijze haar 10- jarig bestaan. De feestdag werd in gezet met een plechtige hoogmis in de Paterskerk opgedragen door Pas toor Hillebramdt, geassisteerd door Pastoor Asselberghs en Kapelaan Keysers. De hoogmis werd gezongen door 175 zangers. Michel Janssen uit Merselo slaagde te Utrecht voor het Rijksdiploma Hoefsmid. De Hondensport in Venray her leeft. Op zondag 20 april hield de hondendresseerclub 'De Verdediger' een onderlinge oefenwedstrijd. Het was goed te zien dat onze sportlief hebbers, ondanks de harde winter niet hebben stilgezeten, om de hon den op peil te houden, Want zij be hoefden voor hun tegenstanders niet onder te doen. Dit is echter nog niet genoeg, men moet trachten 't beter te maken, en dat kan. Vooral omdat de geest in de vereniging goed is en de leden zich allen achter het be stuur scharen. Vanaf 10 mei is de Gezinsbiblio theek van de Derde Orde alleen ge opend op zaterdag van 7 tot half 9. Schaakclub „De juiste zet" kreeg van Deken W. Berden aangewezen als geestelijk adviseur de weleerw. heer Keyzers. Als nieuwe leden tra den tot deze vereniging toe de eerw. paters dr. Otger Janssen ofm en Jan Jozef Soos ofm. Vooral de eerste is voor deze club een grote aanwinst,- omdat hij zich bereid heeft ver klaard aan de leden van de schaak club zowel theoretische als prakti sche lessen te geven. Donderdag 7, vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 mei komt Circus Briantelli naar Venray. Standplaats op het sportterrein aan de Leunse- weg. De Burgemeester v. Venray brengt ter algemene kennis, dat degenen die nog in belangrijke mate last hebben van muizen en ratten, hier van binnen een week ten gemeente- huize mededeling kunnen doen. In de ouderdom van bijna 67 ja ren is te Eindhoven, na een langdu rige ziekte overleden, de heer dr. E. Struben, die het grootste deel van zijn welbesteed leven aan de lijden de mensheid van Venray wijdde. Onder grote belangstelling, ook van Venrayse zijde, had maandag de be grafenis te Eindhoven plaats. De Paasei-collecte ten bate van 't Groene Kruis had een prachtig re sultaat. De opbrengst in de gehele gemeente bedroeg 1486,11 De Derde Orde zal een grote be devaart houden naar Baimeux (B). Aanmelden bij Pater Rufus Meijer ofm, directeur. Het seizien voor de Gildefeesten is weer geopend. Zondag trok Schut terij St. Anna naar Gassel, en met succes. Niet minder dan 5 prijzen werden er behaald, n.L: le prijs als schoonste geheel; le prijs korpschie- ten met de windbuks; le en 3e prijs marsslaan en le prijs marsslaan als jongste schutter. Een mooi vooruit zicht voor de a.s. gildefeesten te Vierlingsbeek en Beek en Donk, die ook door onze schutters bezocht worden. Volgens het Dagblad voor Noord Limburg van jl donderdag komen in de Smakt voor de geestelijke bedie ning Ongeschoolde Carmelieten. Het is te hopen, dat de Paters alleen maar Ongeschoeid zijn. De Hazehut onder Merselo is j.l. woensdag afgebrand. De brandweer kon door gebrek aan water weinig uitrichten. Schuur, stalling, inventa ris en 4 varkens kwamen in de vlammen om. De boerderij was ei gendom van de gemeente Venray. De Leunse Fanfare, welke vele ja ren grote successen boekte op ver schillende muziekconcoursen, zal dit jaar wederom aan het grote muziek concours te Winsum gaan deelne men. Ysselsteyn zal binnenkort een mu ziekgezelschap oprichten, en zal dan net als alle andere kerkdorpen een muziek, of zangvereniging rijk zijn. De leden van de Kath. Arbeiders beweging afd. Venray, die in aan merking komen voor een aanhoud- vergunning volgens de huisslachtre- geling 1947 1948, en geweigerd zijn door de Voedselcommissaris, kun nen zich wenden tot het Bureau van Rechtsbijstand, op zaterdag 17 mei as van 2 tot half 4 in café Wed. Schellen. Op vertoon van de KE levensmid delenkaart en de stamkaart zal voor zuigelingen geboren na 1 mei 1946 een stuk toiletzeep gratis ter be schikking worden gesteld. UIT PEEL EN MAAS V VAN 10 MEI 1947 Zondag 11 mei plechtige eerste H. Communie. De communicantjes zul len op de Markt worden afgehaald, om kwart over zeven, en door de Harmonie worden begeleid naar de Paterskerk. De bewoners van Markt, Grotestraat en Patersstraat worden verzocht te vlaggen. 'sMiddags om 3 uur lof met opdracht aan Maria en oplegging van het scapeüier. Oproep voor collectanten voor ca deau en versiering bij het 3e eeuw feest van de Paters Franciscanen in Venray. Aanmelden bij L. Laurens- se, Patersstraat. De Kath. Jonge Middenstand hield haar jaarvergadering. Mededeling werd gedaan van éen te organiseren voetbaltoernooi, op 16 mei, en een bezoek aan Staatsmijn Emma. E'en jeugdcongres zal op 16 aug. gehou den worden. Tot bestuurslid werden gekozen H. Schaeffers en M. Jansen. •Minister Neher, van wederopbouw en volkshuisvesting bracht een be zoek aan Noord Limburg. Hij werd aan de grens van de provincie ver welkomd door de commissaris der Koningin, mr. Houben. Na een kort bezoek aan Middelaar en Well wer den de autoriteiten op het raadhuis te Venray ontvangen door burge meester mr. Janssen en deken Ber den. Bezocht werden de psychiatri sche inrichting St Anna en het klooster Jerusalem. De reis ging verder naar Venlo, alwaar de bur gemeesters diverse vragen beant woord kregen door de minister. UIT PEEL EN MAAS VAN 17 MEI 1947 Leden van Venrays Harmonie be haalden op het zondag jl gehouden solistenconcours te Neunen, de na volgende prijzen Jac. Sijbers, es- klarinet le prijs Th. van Els, bu gle le prijs Jo van Els, klarinet le prijs Michiel Arts, 'bariton le prijs H. Wijnands, trombone 2e prijs; Jo Custers, alt-saxophone 2e prijs. Zondag 18 mei kring-concours harddraverijen en rennen. Terrein Leunseweg. 900 aan prijzen. Aan vang dressuur 12 uur. De Jonge Boeren en Tuinders van de Kring Horst dus ook alleafde- lingen in de gemeente Venray trekken zondag 18 mei ter bedevaart naar O. L. Vrouw van Tienray. Om half acht verzamelen bij de overweg in Tienray waarna in processie naar de kapel getrokken wordt. H. Mis met preek en communie in de open lucht. Het Arbeidsbureau Venray heeft nog plaatsingsmogelijfcheid voor 4 meisjes boven de 20 jaar voor on derhoud van de arbeidskampen: 1 winkelmeisje voor textielzaak; twee loopjongens. Ingeschreven stonden: een boekhouder; een administratie ve kracht en ongeschoolde arbeids krachten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op woensdag 21 mei a.s. des na middags half drie ter plaatse in het Peelplan Zuid de openbare verpach ting bij opbod zal plaats hebben, van circa 200 turfveldjes, ter plaat se aangeduid. Per jaar gébruikt Nederland een 100.000 kg lood voor de vervaardi ging van tubes. Dat kost 100.000,- aan dviezen bij invoer. Het is daar om noodzakelijk bij aankoop van 'n nieuwe tube een oude tube in te le veren. Op de Midden Peelweg even bui ten de kom van Ysselsteyn geraak te een personenauto bestuurd door de 30 jarige C. v. H. uit Heesch in een flauwe bocht uit het juiste spoor. De auto belandde links van de weg tegen een tuinafrastering van stenen pilaren met ijzeren stangen van de fam. C. G. en kwam daar geheel vernield tot stilstand. De bestuurder liep geen noemens- waarlig letsel op. Op de kruising Noordsingel-Maas- heseweg reed een 22 jarige fietser vanaf de Noordsingel de Maahese- weg op en werd van achteren aan gereden door een personenauto die evenals zijzelf dn de richting Maas hees wilde verder rijden. Na de aan rijding reed de bestuurder van de personenauto door zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Haar verwondingen vielen mee. Naar de identiteit stelt de politie een onder zoek in. Het ongeluk gebeurde op 18 mei omstreeks kwart over elf 's avonds. Eventuele getuigen wor den verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Op de Julianasingel reed een per sonenauto bestuurd door de 22 jarige P.E. uit Vierlingsbeek in de rich ting van de Paterskerk. Voor deze bestuurder reed in dezelfde richting de personenauto bestuurd door de 26 jarige J. L. eveneens uit Vier lingsbeek. Deze laatste bestuurder moest abrupt remmen omdat twee personen de voetgangersoversteek plaats opliepen. Ook de tweede be stuurder remde uit alle macht maar kon een botsing niet meer voorko men. Het bleef bij materiële schade. Op de kruising Wilhelminastraat- Julianasingel verleende de 43 jarige bestuurder van een personenauto H. J. udt Venray geen voorrang aan 'n personenauto bestuurd door de 26 jarige B. J. uit Eindhoven. Maar ook hier alleen maar materiële schade. Materiële schade viel er eveneens te noteren bij een botsing op de parkeerplaats achter de Hema in de Schoolstraat waar de bestuurder van 'n personenauto de Venrayer J. v. H. bij het achteruit zetten onvol doende oplette en tegen de gepar keerd staande auto van M.C. uit Overloon botste. Nog meer materiële schade viel er te noteren bij een botsing op de kruising Endepoel - Beekweg - Kléindorp. En personenauto be stuurd door de 27 jarige W. C. uit Rips reed over de Beekweg komen de uit de richting Rips. Nabij de af slag bij de Endepoel wilde zij links af. De bestuurder van een personen auto de 19 jarige J. D. uit Amster dam kwam eveneens uit de richting Rips en ireed achter een volkswagen- busje waarvan de bestuurder rechts af Kléindorp inreed. De Amster damse bestuurder passeerde dit bus je juist op het moment dat eerstge noemde auto linksaf sloeg. Bij het afremmen om een botsing te voor komen slipte de wagen en 'botste te gen de linksafslaande auto. Zaterdagavond omstreeks elf uur reed 'n personenauto bestuurd door de 34 jarige J. T. over de Deume- seweg toen hij plotseling een aan tal koeien over de weg zag lopen. Het bleken 9 koeien van de land bouwer J. L. uit Venray te zijn. De bestuurder kon een botsing met een der koeien niet meer voorkomen. Bij de botsing liep de auto zware scha de op. Hoe de koeien uit de weide zijn gekomen is niet bekend, wel is békend dat de eigenaar van de koei en voor de schade aansprakelijk zal worden gesteld. Een personenauto bestuurd door de 26 jarige R. H. uit Venray reed over de Henseniusstraat komende uit de richting Leeuwstraat en wilde in de aldaar gelegen bocht een ge parkeerde auto voorbijrijden. Op dat moment naderde uit tegenoverge- stuurd door de 32 jarige G. S. uit stélde richting een personenauto be- Venray. De eerstgenoemde bestuur der remde nog maar kon een botsing niet meer voorkomen. Hij werd dus danig gewond dat hij naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Bedde auto's werden zwaar bescha digd. Terzake diefstal van een bromfiets te Venray hield de Deurnese politie H. H. uit Deume aan. Na onderzoek en verhoor werd hij huiswaarts ge zonden. P. B. uit Venray deel aangifte van vernieling van een azalea-plant en diefstal van een klimopplant. In verband met een in 1976 in Venray gepleegde inbraak werd de aanhouding verzocht van de 38 ja rige J. K. uit Deume. Op 19 mei jL hield de Deumese politie deze J. K. aan en na onderzoek en verhoor door de politie van Venray werd hij huiswaarts gezonden. De inbraak had destijds plaats te Castenray in de schaftwagen van de Venrayse fa. V. Proces verbaal werd aangezegd.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3