60 ebberlnk voorjaarsbeurs venray Buitenspel JUM Merselo x\^// Bezoek Venray Buitenspel 1977 voorjaarsbeurs voor het hele gezin en kijk 'ns wat er te koop is! Henseniusplein - Venray Creatieve tentoonstelling in Free Wheelin Venrays Mannenkoor Pierotten nieuws Euterpe-nieuws SCHUTTERSNIEUWS Schutterij St.Anna Schutterij 't Zandakker Werkgroep Rekreatie Brukske jeugdnatuurwacht Jangerensociëteit Free Wheelin or ganiseert van 4 tot 19 juni een ten toonstelling van creatieve dingen die mensen uit Venray e.o. zelf ge maakt hebben. Wij vragen daarom mensen die hun werken (het hoeft geen echte kunst te zijn- tentoon willen stellen. Als u interesse hebt kunt u uw spullen tot 1 juni inleveren bij Free Wheelin, Jongerensocdëteit SR '65. Hoenderstraat 10, Venray, telefoon 04780-3295. Wilt u even van te voren contact opnemen met bovenstaand adres. Ie dereen is natuurlijk van harte wel kom om te komen kijken. Donderdag 26 mei om 19.30 repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Zondag 29 mei opluistering eucha ristieviering en frühschoppen te Oir- lo. Verzamelen in uniform om 9.15 uur bij Almonda, waarna vertrek per bus. Terugreis om ca. 12 \uur. Dinsdag 31 mei bestuursvergade ring in Almonda. Diegenen die hier bij aanwezig willen zijn, even mel den a.s. donderdag. Donderdag 2 juni om 19.30 uur repetitie bassen en baritons en om 20.00 uur voor het hele koor. Afmelden voor donderdag 26 mei bij J. Nooyen, Niessenstraat 10, tel. 3162 of Almonla. Afmelden voor 29 mei en 2 juni wederom bij H. Gommans, Niessen straat 7, teL 2687 of Almonda, telef. 5777. Woensdag 1 juni om 19.45 uur is er cursus notenlezen enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Na onze concerten in Goch en in Well, die we nu gehad hebben, gaan we ons programma gedeeltelijk ver nieuwen. Vóór de komende zomervakantie willen we daar al flink mee gevor derd zijn. Direkt na de vakantie zingen we op De Kruuze. Blijft dus allen goed de repetities bezoeken. Bent u evenwel toch verhinderd wilt u dat dan melden aan mevr. Sdhrooten, teL 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. De repetitietijden zijn voortaan op dinsdagavond: aspiranten van 19 - 19.45 uur; junioren van 19.30-20.30 uur; senioren van 20.15-21.30 uur in ,'.Den Kerkdijk". Zondagmorgen 29 mei: 10.30 Aan wezig in de Grote Kerk. 11.00 uur Eucharistieviering. Maandagavond 30 mei; GEEN REPETITIE. Het Jongerenorkest ,3ojema" Vrijdagavond 27 mei: 19.00 Volks dansen. Willen de orkestleden niet verge ten om hun mappen in te leveren. „Saltarello" Zondagavond 29 mei: Geen repe titie. Donderdag 26 mei: 20.00 u. repetitie harmonieorkest; vanaf 19.00 u. is de fa. Pi sa aan wezig voor herstellingen etc. aan uniformen. Donderdag 2 juni: 20.00 u. generale repetitie voor Oirlo. Vrijdag 3 juni: 20.00 uur serenade dr. Kremer. Gemeentelijk muziektoemooi te Oirlo. Zaterdag 4 juni: 14.00 bijeenkomst voor opening sportpark de Wieën - S.V.V. Zaterdag 11 juni: deelname drumband aan concours te Empei. Zondag 12 juni: Intocht jeugdvierdaagse. Vrijdag 24 juni: Serenade b.g.v. gouden bruiloft. Zondag 26 juni: Concert te Horst. Vanavond vrijdagavond 27 mei om 7 uur is er in JUM een disco-bal. We beginnen om 7 uur en eindi gen om 10 uur. Denk aan jullie leef tijd (12-15 jaar). Vanavond zit Puk- kie achter de discotheek. Volgende week vrijdag. 3 juni, gaan we kienen. Op donderdagavond 9 juni is er 'n uitwisseling met de jeugdvereniging van Veltum in Den Dissel. Het is voor hen niet mogelijk om op vrij dagavond 'n discobal te houden, dus is het voor ons een extraatje! Zaterdagavond is JUM vanaf 8 uur geopend, voor iedereen vanaf 15 jaar. Hemelvaartsdag hield St. Anna haar jaarlijkse koningssehieten op de prachtige banen van café Half weg. Na spannende strijd was 't de secretaris J. Geurts die het koning schap met 450 punten behaalde. Rid der werd H. Smits met 431 punten. Jeugdkoning werd Ronnie Clevers en tweede Ronald van Dijk. St. Anna kan op een geslaagd ko ningssehieten terugzien. Voor de eerste maal dit seizoen zijn de schutters weer op pad ge weest voor het eerste bondsfeest te Tegelen, waar zij na een jarenlange afwezigheid er in slaagden om Ven- ray's naam en eer weer hoog te hou den. Toen de optocht vertrok en het Zandakker in alle glorie mee optrok, werd al gauw duidelijk dat er en kele prijzen in de optocht waren weggelegd. Het zijn er twee tijdens de optocht geworden een 3e prijs voor de beste houding voor de groep in het algemeen en een 2e prijs tij dens de defilé-afname door de jury. Koning Jo Lenssen, getooid met prachtig gerestaureerd koningszil ver en een leuke koningin Mientje Schaeffers, hebben meegedaan aan de beoordeling voor het mooiste paar en dat resulteerde in een geweldige Het jeugdtamboerkorps, dat heeft meegedaan aan de muziekwedstrij- den voor de eerste keer, heeft een prachtige 2eplaats bereikt. Tamboermaïtre Hay Vollëberg wist zich in de kop van de prijzen te werken want met zijn prachtige houding wist cok hij een prachtige 2e plaats te verwerven. De schutterij zou langs deze weg zijn spijt willen betuigen voor de ongelukkige samenloop van omstan digheden tijdens de zaterdagse kien- avond, door een niet korrökte plaat sing van de wekelijkse advertente zijn wij voor een onplezerige verras sing komen te staan. Hopenlijk dat de mensen die altijd plezierig bij ons kienen, deze jammerlijke samenloop kunnen vergeven. Rekenen wij tcch op Uw aller sportiviteit, het bestuur zal er alles aan gelegen zijn om in het vervolg te waken dat zoiets niet meer zal gebeuren. Zaterdag zullen de prijzen weer goed rijn zoals U van de schutterij gewend bent. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 30 mei geen muriekcur sus. Dinsdag 31 mei, 19.30 stemtest. Om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilheliminastr. 4, tel. 4001. De eerste feestavond van de werkgroep Rekreatie - C.V. Brukske staat weer voor de deur en zal nood gedwongen wegens het nog steeds schrijnend^ tekort aan akkommoda- tie voor zulke gelegenheden in onze wijk, plaats moeten vinden in de zaal van café „Halfweg" aan de Sta tionsweg te Venray op: zaterdag 28 mei 1977, aanvang 20.00 uur. Entree 2.50 per persoon. De mu zikale medewerking zal worden verleend door het orkest „The Light Stars". Tevens zal. er in de loop van deze avond een grote TOMBOLA worden gehouden. U kunt er mooie prijzen winnen, wij hopen op vele belang stellenden. Iedereen is van harte welkom. Door uw komst kimt u mee hel pen aan de verdere opbouw van on ze werkgroep rekreatie - C.V. Bruks ke. Wij hopen op uw komst. Vrydag 27 mei: 19.00 Repetitie in de Galmhut hut voor het hele koor. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. 10.15 Hoogmis in de Paterskerk, Zondag 29 mei: in uniform vanwege Pinksteren, voor het hele koor. Dinsdag 31 mei: 16.00 Repetitie voor de alten in Blitterswïjck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Woensdag 1 juni: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 2 juni: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten 'in de Galmhut. Vrijdag 3 juni: 19.00 Repetitie voor het hele koor. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij M. Claessens, tela 5155 na 17.30 uur. openbare bibliotheek venray Aanwinsten volwassenen: Fischer, Marie Louise. De tragiek van een liefde. Gilman D. Een non in de kast (det). Hirschfeld, B. Cindy, mysterieuze minnares. Le Guin, U. K. De twaalf windstre ken. (sf, verh) McCarry, Ch. De novembermoorden. (spion) Monsarrat, N. De eerste vijand was de gruwelijke zee. (zee, oori, verii) Murray, F. Het licht bleef branden, (hist) Oosterbroek-Dutschun, A. Als de midwinterhoorn klinkt, (str, verh) Ruark, R. Nooit meer arm. Updike, J. H. De muziekschool, (verh) Bloemenkeuring Aapgezien op een aantal scholen de Jeugdnatuurwachters met gepas te trots hun VIgtig Liesje meebren gen ter beoordeling, heeft het be stuur van de Jeugdnatuurwacht de volgende regeling getroffen: In de week na Pinksteren, op een dag, die de leerkrachten daarvoor het gun stigst vinden, brengen alle leden van die school him VIgtig Liesje mee ter beoordeling. We zouden de leerkrachten willen verzoeken, de keuring en de prijs bepaling zélf te verrichten, even tueel daarbij geassisteerd door een of meerdere collega's. Het onderwij zend personeel zal via het secreta riaat hierover nog een brief ont vangen. Bij de beoordeling gaat het niet alleen om de planten met de meeste bloemen, maar om de best ontwik kelde, de best gevormde en meest gezonde planten. Bij deze aktie is weer minimaal één, maximaal drie stempels te ver dienen. Voer de klassen met een groot aantal leden zullen een zes a zeven prijzen beschikbaar werden gesteld. Bij de klassen met een kle'ner aan tal leien zullen er begrijpelijk minder prijzen worden uitgereikt. Ook dat zullen de leerkrachten wel willen noteren. Half juni ongeveer, in ieder ge val vóór de grote vakantie, worden de prijzen voor deze Vlijtige Liesjes- aktie door enkele bestuursleden op de scholen bezorgd en uitgereikt/ Ook al zou je niet bij de prijswin naars horen, toch hopen we dat je veel plezier hebt beleefd (en nog blijft beleven) bij de verzorging van je eigen VIgtig Liesje. Excursie De op 15 mei gehouden excursie door het Loobeekdal mag als zeer geslaagd beschouwd worden. Voor de Tweede Pinksterdag, maandag 30 mei a.s., hebben we weer een natuurwandeling op het programma staan. Deze keer neuzen we wat rond in het gebied Rouw- kuilen tussen Venray en Ysselsteyn. We vertrekken om half negen van af de parkeerplaats aan de Rouw- kuilenweg (vlakbij de Deumeseweg). Deze excursie is speciaal bedoeld voor de leden van de St. Bernadette- school van Heide, in verband met het maken van gipsafdrukken van die de Jeugdnatuurwacht afdeling dierensporen. Op de tentoonstelling, Venray van 23 augustus tan. 2 sep tember organiseert, zal deze school een stand verzorgen van gipsafdruk ken van diverse dieren. Maar ook de andere leden zijn van harte welkom op deze excursie naar de Rouwkuilen. Alles wat er op het gebied van de vogels en de flora daar leeft, de moeite waard is, zullen we bekijken. Dus tot ziens bij de Rouwkuilen a.s. maandagmorgen om half negen. Lourdescomité afd. Venray BLOEMEN AKTIE Zaterdag a.s. zullen in Venray-kom en het kerkdorp Leunen, bloemen worden verkocht, huis aan huis. Jonge mensen hebben belangeloos hun medewerking toegezegd bij het venten. Stel hen niet teleur en koop een bloemetje; zij zijn niet voor zich zelf in de weer, maar voor de ge handicapte kinderen uit de gemeen te Venray. Er wordt vanaf half tien gevent. De ruim 50 Venrayers, die dit jaar ter bedevaart naar Lcrurdes gingen, zijn een halve dag eerder dan de bedoeling was, in Venray terugge keerd, in verband met de stakingen van de Spoorwegen in Frankrijk. Hoewel het weer, zeker de eerste dagan, on? niet gunstig gezind was, heeft dat ~ean afbreuk gedaan aan de cerihe'd in enze groep en de be geving in L'-u-des. De reis. zowel heeA air terug, was erg vermoa end, maar met een lach en een bemoedi gend woord, bleef de stemming ten top. Terug in Venray hebben, voor al de zieken, zich voorgenomen om, zeker nog eens terug te gaan, want wat Lourdes hen geboden heeft, is niet onder woorden te brengen. Men was daar een grote familie, die elkaar hielp en bijstond. Zonder uit zondering rijn allen weer tevreden thuis gekomen. Wij danken allen, voor de manier waarop zij Lourdes beleefd hebben en de steun die het comité van de pelgrims mocht ontvangen. Hartelijk dank ook aan die Ven ray se pelgrims, die tijdens de terug- rëis van Lourdes uit dankbaarheid! spontaan een gift schonken voor de kinderbedevaart in oktober 1977. Tot slot nog even onze bankreke ning: 1739.06.958 bij de Rabobank te Venray t.n.v. Lourdescomité afd. Venray. Elke bescheiden bijdrage wordt in dankbaarheid in ontvangst gienomen. MARKiai HAAT5 Hoe maakt u kans op deze prachtige prijzen In de speciale Venray Buitenspel beurseditie van het E3 Journaal, welke gratis huis-aan-huis verspreid wordt in geheel Noord- Limburg, is een coupon opgenomen, die u moet invullen en van een slagzin voorzien. Vervolgens deponeert u de coupon tijdens uw bezoek aan Venray Buitenspel in de daartoe bestemde bus bij de ingang. Een deskundige jury zal de inzendingen beoordelen en de meest originele vondsten belonen. De uitslag zal worden gepubli ceerd in de plaatselijke pers in de week van 6 t/m 11 juni. Bewaar dus de speciale beurskrant goed, doe er uw voordeel mee enbreng 'n bezoek aan Venray Buitenspel 1977 de voorjaarsbeurs voor het héle gezin! Dagelijks geopend van 13.00 tot 22.00 uur. Venray Buitenspel heeft enkele leuke verrassingen in petto, waar elke bezoeker kans op maakt, zoals: Geheel verzorgd weekend Parijs voor 2 personen met zakgeld toe! Draagbare zwart/wit TV's Prachtige dames of herenfiets Draagbare radio's Huishoudelijke apparaten Tal van andere prachtige prijzen Op de voorjaarsbeurs Venray Buitenspel 1977 verkoop en demonstraties van: meubelen «keukens «sauna «solarium huishoudelijke apparaten boeken stereo-apparatuur rijwielen bromfietsen auto's campingartikelen gereedschappen isolatiematerialen schildersbenodigdheden postzegels dranken oosterse en perzische tapijten zonwering parketvloeren balspellen kosmetika poffertjes dubbele beglazingen elektronische orgels ramenwassers muziekinstrumenten antiek en curiosa kontaktlenzen schoonmaak artikelen koffiemachine's mixers radio en televisie video-apparatuur gordijnstoffen vloerbedekking poppen en beesten dierenvoeders 1 landbouwbestrijdingsmiddelen bouwstoffen naaimachines fotomaterialen schilderijen kleding enz.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13