TAFELTENNIS Midgetgolf Wandelsport V.C. ROOY BILJARTEN I LHLXLV DAMMEN M1DALGAN oostrum S.V. Venray Afd. softbal honkbal Softbal inar rans van de Kamp inancieringen SCHUTTERSNIEUWS Uitslagen van het afgelopen Week end: Dat de kompetitie nu afgelopen is zal iedereen wel erg verheugen, want de laatste wedstrijden waren erg futloos. Er was zelfs een team, dat met een jeugdspeler kwam op draven en dit is nu eenmaal ver boden. De uitslagen waren dan ook: Red Stars 6Panningen 6 19 TTVG 1—Red Stars 7 10—0 Red Stars 8Wap In 4 010 Armada 7Red Stars 9 55 Clubkampioenschappen Voor de finale's nodigen we ver der iedereen uit om eens een kijkje te komen nemen op zaterdag a.s. 30 april, Koninginnedag, aanvang 10 u. 's morgens en eindigend om 18.00 uur. Teamcomp. voor niet comp. spelende jeugdleden Deze comp. gaat van start op 7 mei a.s. 's morgens om 10 uur. Er hebben zich opgeegven voor deze ccmp. een 12-tal teams, welke ver deeld worden over 2 groepen. Dus deelnemers, komt op tijd en laat de anderen niet tevergeefs wachten. Limburgse kampioenschappen Bij deze kampioenschappen was Red Stars erg sterk vertegenwoor digd, maar in dit lang en zwaar sei zoen komen ook wel eens zwakten voor. Deze down-diag was naar het schijnt afgelopen zondag in Pannin gen. Er werd door ons goed ge speeld en men bereikte in de ver schillende klassen de kwart- of hal ve finale. Helaas was er slechts een ereplaats weggelegd voor ons en wel bij de juniorenklasse, want hier werd B. Thijssen Limburgs kam pioen. Voorronden VIVO-achtkampen A.s. zondag worden voor deze achtkampen de voorronden van de afd. Noord Limburg verspeeld in Venray,Meyel, Sevenum, Horst en Blerick. Willen alle competitie spe lende spelers en degene, die reserve staan zich van het juiste tijdstip der aanvang en de plaats van spelen op de hoogte brengen door op het aan plakbord in de Beukenlaan te ko men kijken. Verder: weest op tijd! Twee overwinningen in Mönchen- Gladbach Zondag j.l. waren enkele van onze atleten zeer succesvol in de Voïks- lauf van Mönchen-Gladbach (Did.). Bij de heren senJioren (klasse L 1) werd Paul Coppus winnaar in 34.40 min. over de 9600 mtr., Jan Bas- tiaans legde beslag op de 10e plaats in 36.55 min. Er stonden ruim 80 at leten aan de start. Jo Verlinden wilde in de klasse L 3 (boven 40 jaar) niet onderdoen en werd eveneens winnaar in 34.37 min. Het nederlandse crossseizoen is voor onze leden blij kbaar te vroeg- geëindigd. Wedstrij dagenda: 30 april Valkenswaard: Wilhél- münaparkloop. De wedstrijden be ginnen om 16.00 uur. We vertrekken om half drie vanaf de SVV-kantine. Het programma is: 16 u. scholieren (jongens en meisjes geb. van 1963 t.m. 1968); 16.45 trimmers over 4200 mtr.; 17.15 senioren en veteranen over 10.000 mtr. 30 april Cadier en Keer: dorps loop voor wedstrijdatleten en trim mers. Programma: 15.30 trimmers 6 km; 16.15 sen., vet., en jongens A; 7 km. 1 mei Roermond: kompetitie jon gens en meisjes junioren A/B. De ploeg wordt tijdens de training op 29 april samengesteld uit: Petra v.d. Worp, Elly en Ans Nijhuis, Jolanda Loomans, Esther van Hintum, Nelly Marinus Ed Zee, Henk Stiphout, Bert Nijssen, John v. d. Boom, Mau rice Janssen Frank Janssen. We ver trekken om 11.30 uur vanaf de SVV- kantine. 1 mei Venlo: baanwedstrijden voor senioren. Vervoer: op eigen gedegen heid. 3 mei Eindhoven: PSV-avondwed- strijden sen. en jun. A/B. 7 mei Helmond: zuid. ned. junio ren kampioenschappen. 7 mei Gemeit: baanwedstrijden jun. C/D en pupillen. 8 mei Roermond: zuid nederlandse senioren kampioenschappen. 15 mei Weert: kompetitie senioren dames en heren, i Trainingen: Elke woensdag en vrijdag van 19 tot 20.30 uur op sportpark De Wieën te Venray. Trimmen: Voor de liefhebbers is er elke zondagmorgen trimmen. Deelname is geheel vrijblijvend. We vertrek ken om precies 9 uur. Op 1 mei van af de Cooperbaan. Nadere inlichtin gen bij Piet Loomans, tel. 5384. Belangstellenden voor de atletiek - sport kunnen één maand gratis op proef lid worden. Zij lpinnen zich opgeven tijdens de trainingen en bij de secretaris W. v. d. Brule, Bolero- straat 5 te Venray, tel. 6039. Jan van Brakel regionaal clubkampioen Ca. 90 renners van de Toerclubs Overloon, Horst, Oploo-St. Anthonis en Oestrum hebben gestreden om het regionaal kampioenschap dat door deze toerclubs werd georgani seerd. De deelnemers dienden over een hun onbekende afstand een ge middelde snelheid van 24 km per uur zo dicht mogelijk te benaderen. Dat was geen eenvoudige opgave, aangezien er op verschillende stuk ken van het trajekt een vrij harde wind de renners tegen waaide Toch was het opvallend dat de verschil len van de eersten in het klasse ment niet erg groot waren. De pres tatie van de winnaar om maar 3 se conden op het tijdschema achter te raken was ontzettend goed. De uit slag was als volgt: le J. v. Brakels, TWC Oostrum 3 sec.; 2e F. Hendrix, Overloon 4 sec.; 3e P. Haegens, Horst 7 sec.; 4e J. Jacobs, Horst 16 sec.; 5. H. v. d. Berg Oploo 22 sec. De volgorde van de clubs in dit kampioenschap was: le Overloon; 2e Oostrum; 3e Horst; 4e Oploo; 5e St. Anthonis. Tijdens de in Asten verreden semi- klassieker wist onze amateur Huub Geurts beslag te leggen op een ver dienstelijke 9e plaats. Ger Janssen was zo ongelukkig enkele ronden voor het einde een lekke band te rij den. Bij de gentleman werd Piet Thielen 11e, dezelfde plaats was bij de junioren voor Frans van Essen. Edy van Heze werd bij de aspiran ten 6e. De start van de competitie is voor Venray met een klinkende overwin ning van 13-5 op de Cardinals uit stekend verlopen. Venray startte veelbelovend en er werd in de eerste innings direct een 2-0 voorsprong genomen door Klomp en Dommeck op honkslagen. In de tweede inning scoorde Cardinals 2 punten, doch hierna werd door Ven ray regelmatig de resterende 7 in nings punten gescoord. In de 7e in nings kon Cardinals nog 3 punten scoren door een misverstand in de Venrayse verdediging. De mooiste hit van de wedstrijd werd geslagen door René van Stok- kem waarop Vermeulen en v. d. Munckhof konden scoren. VenrayCardinals 135 Werpresultaat: A. Vermeulen 13 x 3 slag; 3x4 wijd; 6 honkslagen. Slag- prestatie: B. Verheugen 1.000; T. v. d. Munckhof 0,666. Team slaggem. 0,530. Ondanks de overwinning heeft Venray niet alle mogelijkheden be-, nut de tegenstander op een grotere achterstand te zetten. Zeker het hcnklopen zal op de komende trai ningen bijgeschaafd moeten worden. Zondag 1 mei: Black Wongs DeumeVenray Aanvang 13.30, vertrek 11.15 uur. De eerste cómpetitiewedstrijd was geen succes voor Venray. Onze ploeg reageerde erg traag en maakte veel fouten/Daarvan maakte Cardinals gretig gebruik en scoorde veel pun ten. Alleen de laatste inning werd door Venray redelijk gespeeld en haalden 6 spelers de thuisplaat. De wedstrijd eindigde met 36-8 voor de Cardinals. Zonda 1 mei spelen wij tegen Phantoms uit Weert. De wedstrijd begint om 2 uur. We vertrekken om 12 uur vanaf café Klomp. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij: A. Vermeulen, Blauwver verstraat 30, Venray, tel. 04780-3320. SOFTBALL JEUGD Het jeugdsoftballteam heeft boven de verwachting de eerste driekamp gewonnen door twee overwinningen. VenrayRoef 132 Met een enorm enthousiasme werd Roef van het veld gespeeld. Met José v. d. Waerden als werpster heeft Roef aan slag niet veel kunnen presteren of de geslagen ballen wer den door het veld goed verwerkt. José gooide 7x3 slag en de beste aan slag was Jolanda Vermeulen met twee honkslagen. NuenenVenray 45 Tijdens de laatste oefenwedstrijd is het niet gelukt te winnen. Doch door het grote enthousiasme moest Nuenen in Venray zijn meerdere er kennen. Meisjes waren iets beter aan slag doch het veldwerk van Venray was beter. Ook deze wed strijd was José werpster en gooide weer 5x3 slag. Aan slag was Ga- •briella Janssen de beste. De volgende driekamp wordt op zaterdag 7 mei te Venray gespeeld •tegen-dezelfde tegenstanders. De trainingen worden verschoven naar woensdag van 17.00 tot 18.00 u. M.G.C. VLAKWATER In de thuiswedstrijd tegen Hel mond 1 is het Venray 2 gelukt om één puntje thuis te houden. In de eerste ronde zag dat er aanvanke lijk niet naar .uit, want 121 punten op eigen baan is beslist te veel. In de 2e ronde was dat wel even an ders. J. Litjens sloeg 22 punten en de andere spelers zaten ook onder de 30, zodat men in totaal op 105 pnt. uitkwam. Hiermee was de stand 2-2. Na een zeer slechte 3e ronde, 130 pnt.!, wist Venray 2 de laatste en beslissende ronde toch nog in winst om te zetten. Eindstand 44. Voor het derde team was de si tuatie iets gemakkelijker, want zij kregen bezoek van Etten-Leur 3. Er werd vrij regelmaig gespeeld en het verschil was telkens minstens 20 p. in het voordeel van Venray 3. Een verdiende 8-0 overwinning waarvan P. Dean de minste punten behaalde, n.l. 114, maar ook G. Voermans speelde knap met 118 punten. Uitslagen klas 3B: Etten Leur 4Uden 1 80 Venray 3Etten Leur 3 80 Mjerlo 4Helmond 3 26 De £rote verrassing van deze dag was wel de overwinning van Ven ray 1 in Mierlo op Wolpven 2. Met 116, 109, 116 en 114 werd het een 6-2 overwinning, waarvan de derde ron de met 1 puntje verschil werd ver loren. G. Vermeulen speelde het sterkste met 109 punten en dat is voor Gerrit een respectabel aantal, vooral omdat hij op deze baan nogal eens problemen heeft gehad. Uitslagen le klas: Mierlo 2Venray 1 26 Geleen 1Mierlo 1 26 Venray 2Helmond 1 44 A.s. zondag staan de volgende wedstrijden op het programma: le klas: Venray 1Geleen 1 Mierlo 2Venray 2 3e klas B: Mierlo 4Venray 3 E N N I S CLUB N R A Y De uitslagen van de in het week end gespeelde competitiewedstrijden luiden als vblgt: 3e klasse Zuid Landelijk Mixed: Venray 1Fellenoord 1 44 Gewonnen partijen van Mare Ter- me te 6-1 7-6; Tilly Janssen 6-2 6-4; Nicole van den Oord/Tilly Jansen 3-6 6-4 6-2; Tilly Janssen/Mare Ter- mote 6-3 6-1. 5e klasse Zuid Landelijk Mixed: Gennep 2Venray 2 35 Gewennen partijen van Robbert Adriaanssens/Ton Stapels 6-3 6-3; Robbert Adriaansens 6-4 6-2; Ton Stapel 6-3 6-3; Ank Hijl/Ton Stapels 6-1 6-3; Sylvia Nollen/Robbert Adri aansens 2-6 6-1 6-0. 3e klasse Landelijk Heren: Bemmel 1Venray 1 33 Gewonnen partijen van Wim Salters 6-4 3-6 6-0; Luc Bouwens 6-4 6-4; René van Kimmenade 7-5 6-3. 5e klasse Landelijk Heren: Venray 2Ittervoort 33 Gewonnen partijen van San Ebus 6-4 6-1; Peter Dommeck 2-6 6-2 6-4; Paul Termote 7-6 4-6 6-4. Programma voor a.s. zondag 10 uur: Mixed 3e klasse zuJid: Bergen 1Venray 1 Mixed 5e klasse zuid: Venray 2Bergen 2 Heren 3e klasse: AKU (Arnhem)Venray 1 Heren 5e klasse: Venray 2Apollo 4 (Sevenum) JUNIORENCOMPETITIE: Uitslagen: De wedstrijden van 9 en 11 april zijn niet gespeeld vanwege het slechte weer. Deze wedstrijden wor den zo snel mogelijk ingehaald. 16 april Peel en Maas: Venray l—Herman 1 28 16 april District: Blerick 1Venray 1 41 Venray 2Velden 50 Apollo '69Venray 3 14 20 april Peel en Maas: Topspin 11Venray 5 46 Venray 6Thos 14 64 23 april Peel en Maas: Topspin 9Venray 4 46 Topspin 6—Venray 3 37 De overige wedstrijden zijn afge last vanwege de regen. Programma zaterdag 30 april: District: Venray 1VTC Blerick 2—Venray 2 Bösdael 1Venray 3 Peel en Maas: Mookerheide 1Venray 1 Venray 4Thos 11 Programma woensdag 4 mei: Peel en Maas: Herman 10Venray 5 Venray 6Herman 13 Onze volgende kienavond is NIET op woensdag 4 mei, de le woensdag van de maand, zoals gewoonlijk, maar op woensdag 11 mei zoals al tijd in zaal „In den Engel". HEREN: De laatste competitiewedstrijd voor de Venrayse formatie heeft een gunstig resultaat opgeleverd. Het Dordrechtse Bouwlust/Orawi werd met 31 verslagen in een wedstrijd die het aanzien zonder meer waard was. VC Rooy pakte de zaken vanaf het begin energiek aan en ging fel in de aanval. Vooral de aanval door het midden was in deze fase erg goed verzorgd en mede hierdoor kon de le set met 15-7 winnend afgeslo ten worden. Ook in de 2e set bleef VC Rooy aanvallen en menig aan- valspatroon werd beloond door het zich nu mee roerende publiek. Bouw lust/Orawi kwam echter ook beter cp dreef maar was toch niet bij machte om de Venrayse formatie ook van de 2e setzege af te houden, die met 15-12 door VC Rooy werd gewonnen. In de 3e set gaf VC Rooy de te genstander de gelegenheid om een grote voorsprong te .nemen n.l. van 3-11. VC Rooy 'kwam echter nog terug tot 9-11, maar enkele slordig heden aan Venrayse zijde waren er mede de oorzaak van dat deze set met 15-9 toch naar de Dordrechtse formatie ging. De 4e set was weer een typisch Venrayse. Men nam een grote voor sprong van 8-1 en kreeg toen een enorme inzinking die Bouwlust deed uitlopen naar 9-14! Het publiek dacht al aan een 5e set maar de zes spelers van VC Rooy dachten er toch anders over. De achterstand werd ingelopen tot 14-14 en toen was het gedaan met Bouwlust. Met 16-14 werd deze set winnend afgesloten en daarmede was de 3-1 winst vol komen verdiend aan VC Rooy. VC Rooy 3—VC Meterik 3—0 De laatste wedstrijd van het 3e herenteam is louter een formaliteit geweest. Vooruitkijkend naar het volgende seizoen werd er aan VC Rcoy-zijde volop geëxperimenteerd. Alhoewel uit het resultaat niet ge- konkludeerd mag worden dat deze experimenten geslaagd zijn, hebben ze toch wel enige zaken duidelijker gemaakt. Ondanks dat het kam pioenschap en de promotiewedstrij den net aan dit team zijn voorbij gegaan mag er toch worden terug geblikt op een suiksesvol seizoen. Veteranen toernooi 24 april: Afgelopen zondag werd er een uitermate goed geslaagd toernooi ge houden vcor Veteranenteams in sporthal „De Wetteling", georgani seerd door VC Rooy. Uitslagen heren: 1 P.S.V. Düsseldorf 2 VC Velden 3 J.S.S. 4 Montagnards Dames: 1 VC Rooy 2 VC Drop (Cuyk) 3 VC Makkies (St. Anthonis) CADETTEN In de eerste wedstrijd moesten onze aspiranten optomen tegen één van de sterkste Limburgse ploegen. De tegenstander had 2 geroutineerde spelers in het team, wat duidelijk blijkt uit de score. De eerste minuten zagen er hoop vol uit: le minuut door René van Els 2-0, Hoppers maakte gelijk 2-2. 2e minuut door Patrick Bertrands 4-2, maar daarna kwamen we er niet meer aan te pas. Ruststand 6-20. In de 2e helft moesten we wachten tot de 8e minuut om te kunnen juichen. Eén van de 3 te nemen strafworpen werd benut. Ondanks de flinke ne derlaag, waren we niet ontevreden, het was erg leerzaam geweest. Koninginnedag speelt Midalgan Sport Jumpers om 14.30 uur op het Henseniusplein in hun nieuwe for matie tegen Gennep-Coe-Gards. Vanaf 25 april is tevens de voor verkoop gestart van kaarten voor de wedstrijd NederlandFrankrijk. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn Jansen, Markt 11, Venray. Prijzen: 6,boven tribu ne; 4,benedentribune; 2.50 staanplaatsen. J. POELS KAMPIOEN 4e KLAS Eindstand van de door O.B.K. ge organiseerde eindstrijd 4e klas, voor het persoonlijk kampioenschap van de VBB, met. respectievelijk match- punten en algemeen gemiddelde. 1 J. Poels, BCY 10 2.991 2 W. Batenburg, DOS 8 3.576 3 H. Reynders, SNA 8 3.200 4 P. de Haart, VOP 4 2.410 5 P. Bertrams, de Burggraaf 4 2.379 6 J. v. Daal, 't Anker 4 2.247 7 E. v. d. Venne, SNA 4 1.972 Dit weekend wordt in café van Dijk te Oostrum, door SNA de eind strijd 5e klas georganiseerd. Deelne mers zijn: M. Janssen, M. Bonants, W. Klomp, J. Verleg, F. Direks, J. van Sinten en J. van Els. Geld kunt u tegenwoordig overal lenen, S+ zelfs bij TELEFOON 1818 MASTBOS 12 Natuurlijk concurrerend Natuurlijk snel, als het moet zeer snel Natuurlijk discretie verzekerd. Uitslagen dinsdag 19 april, dames: Lyceum 1Concordia 2 30 Zaterdag 23 april: Dames: VC Rooy 3Lyceum 1 VC Rooy 4Lyceum 2 Heren: NuvocLyceum 1 HBCLyceum 2 0—3 0-3 3—1 3—2 Zondag 1 mei toernooi te Maas hees, aanvang 10.00 uur. Deelnemende teams: Dames: Lyceum 1: 3e divisie promotieklasse Lyceum 3: le klasse. Heren: Lyceum 1 en Lyceum A: le en 2e divisie; Lyceum 2 en Lyceum 3: 3e divisie promotieklasse; Lyceum 4: le klasse; Lyceum 5 en Lyceum 6 (asp.) 2e klasse. Zorg ervoor dat je op tijd aanwe zig bent en dat je team uit zeker 6 spelers bestaat! Ranglijstcompetitie D.C. Venray Na een korte rustperiode werd maandag 18 april de vierde finale ronde gespeeld. De belangrijkste partij de Bijl-Noyens was voor laatstgenoemde de laatste kans om nog enige aanspraak te kunnen ma ken op het prolongeren van zijn clubkampioenschap. Tot de 40e zet ontwikkelde zich een partij met van beide kanten fraaie opbouwende strategie. Tot in het late middenspel vertoonde het spel van Noyens de beste perspectieven met bovendien het voordeel van een half uur min der bedenktijd. De offensieve cen trumstand koste echter beiden daar na veel hcofdberekens totdat de Bijl de kans kreeg om via een listige 5 om 3 combinatie op dam te komen. Noyens buitte zijn materieel voor deel van drie schijven echter goed uit en het eindresultaat zou zeker remise zijn geworden, als beiden niet in hevige tïjdnoot geraakt waren, waarin nog een vijftal zetten in en kele seconden moesten gebeuren. Beiden maakten hierbij blunders, eerst vergat de Bijl een verplichte slag en tenslotte maakte Noyens met de vlag op vallen een grove mis rekening door een zet te vroeg dam te halen, die meteen werd afgeno men met verlies op tempo. Daarmee komt de Bijl op 7 pun ten voorsprong wel heel stevig in het zadel. Bakker blijft zich uitstekend her stellen, nu weer door een vlotte overwinning op van Bommel. Ook Peek wordt weer een belangrijke kandidaat voor een der hoogste bor den; deze maal zegevierde hij over Tijssen, die zijn derde plaats nu be dreigt ziet door Martens, die einde lijk weer eens tot winst kwam te gen Wille. Ook Frijns blijft nog een ernstige kandidaat voor de 3 ere plaatsen maar deze moet eerst nog twee inhaalpartijen afwerken. In de reservegreep is de leiders positie van Arie Wester in gevaar gekomen door zijn onverwachte ne derlaag tegen Tr. Claessens. Vooral Jos Huys en Th. Zaal komen steeds meer opzetten en hier is de beslis sing nog lang niet gevallen. Nagekomen uitslagen van 25 april: Hoofdgroep: de BijlWille 2—0 Noyens-Tijssen 2—0 BakkerPeek 1—1 Reservegroep: Wester—Claessens 2—0 Huy s—V erkoeyen 2—0 ZaalJacobs 2—0 Bogaard—Verstegen 2—0 KermisHendrix 2—0 Op bescheiden schaal is ook be gonnen met propaganda voor het mooie damspel op de scholen voor voortgezet onderwijs. Op de Technische School werd een cursus voor het beginnersdiploma N.D.B. georganiseerd. Er werd door 15 leerlingen aan deelgenomen, waarvan 9 het diploma behaalden, wat htm maandag a.s. op de club avond van D.C.V. wordt uitgereikt Volgend seizoen zal getracht wor den deze aktie uit te breiden over meerdere scholen van het voortge zet onderwijs. Schutterij 't Zandakker gaat weer koningschieten, zoals te doen ge bruikelijk. Na jarenlang plezierig te hebben geschoten in de Endepoel, gaat de schutterij het nu in Oostrum pro beren en wel op zondag 1 mei. waar een nieuw terrein is aangelegd. Wat is het koningschieten eigen lijk en waarom moet dat zonodig. Zover als het in de geschiedenis is terug te vinden is er geschoten om het koningschap, vroeger gebeurde dat op kermismaandag en dan trok Rooy naar de schiethoorn waar de vogel in al zijn pracht werd afge schoten. Volgens loting schoot ieder op zijn beurt tot onder tromgeroffel de vogel naar beneden kwam, dan kon de nieuwe koning worden ge huld in het koningszilver. Wat al bestond uit gildeplaat en vogel uit 1700 en waar iedere koning zijn koningsplaat van zilver aanhing, op de plaat stond dan meestal jaar en de uitbeelding van zijn beroep. De oudste koningsplaat is uit 1803 van voor die tijd zijn er geen bekend. Dan trdk de schut in optocht naar de zustervereniging St. Anna waar de nieuwe koning werd getoond. Dan ging het richting gildehuis al waar dan een feest werd gevierd. Daarom gaat 't Zandakker nu zon dag 1 mei weer koningschieten, heel eenvoudig om een traditie uit 1600 in ere te houden en door te geven aan ons nageslacht. Wat gaat er nu zondag 1 mei ge beuren? De schutterij zal in uniform met tamboers en oude koningspaar een tocht door het centrum maken, waarna er met een autobus naar Oostrum zal worden gegaan, daar zal de tocht weer verder gaan naar het schietterrein, alwaar dan met het nieuwe geweer geschoten zal wor den. Ook U bent van harte welkom aa nde Geysterseweg. Programma Koningschieten zondag 1 mei 1977: 13.45 aftocht naar de Burggraaf; 14.10 parkeerterrein Boerenleen bank Oostrum; 14.25 afmars naar schietterrein; 15.00 le schot; 17.00 aftocht naar de bus met de nieuwe koning; 17.45 in optocht naar de zus ter-ver eniging. Deze tijden kunnen zich iets wijzigen.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7