STIENSTRA VENRAY =2 ebberink Venrays Gemeenteraad KONINGINNEDAG 30 APRIL 1977 weerstand tegen verkeerslichten POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Ondanks erkende noodzaak in Ysselsteyn bestaat er nu u^ma r VI2KKOIIWINGSIIITVITKOOI»! Nu weer vele nieuwe koopjes! hoek marktstraat 5 schoolstraat, venray Smakterweg wordt verbreed Stankoverlast van Nestlé Met 'n sneltreinvaart door Was U al bij Meubelen in Horst ^5= Inwoners van Venray PROGRAMMA VRIJDAG 29 APRIL 1977 No. 17 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG a PEEL EN MAAS B VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 vbOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Moesten wij vorige iweek in d!t blad melding maken, idat in Yssel steyn de bewoners van de Pat;:r Tulpstraat weigeren baatbelasting te betalen; deze week komt Ysselsteyn weer in het nieuws. Nu blijkt dat een groep bewoners van de Putten weg (tussen Pater Tulpstraat en Kievitsweg) faliekant tegen het verkeerslichten- plan isa Zoals bekend heeft de gemeenteraad vorige maand be sloten voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van een veilige oversteek op de Puttenweg een bedrag van een ton beschik baar te stellen, terwijl door de provincie eenzelfde bedrag wordt betaald. De verkeerslichten zijn inmiddels besteld, de plannen kun nen worden uitgevoerd, maar nu heeft een groep aanwonendcn er problemen mee Het begon allemaal met een harde wens vanuit de bevolking om de oversteek van de schoolkinderen over de Puttenweg. te beveiligen. Er moesten en zouden verkeerslichten komen. Zo niet, dan werd gedreigd met „harde maatregelen". Er werd gesproken over het blokkeren van de Puttenweg. Desnoods zouden de Ysselsteyners op de Puttenweg gaan zitten om de aandacht van de auto riteiten te vestigen op het gevaar van deze bijzonder drukke verkeers weg door het hart van Ysselsteyn. Gedeputeerde Horsmans en Ir Vol- mer kwamen vanuit Maastricht naar het Peeldorp om de zaak in ogen schouw te nemen. Vorig jaar sep tember werd een algemene dorps- vergadering belegd waarop Ir de Ruyter van Provinciale Waterstaat het verkeerslichtenplan kwam toe lichten. Vanuit de bevolking werd het plan toegejuicht en er werd op grote spoed aangedrongen. Op 16 februari j.l. werd het uit gewerkte plan weer in een dorps- v.ergadering besproken en hierbij werd slechts door één persoon be zwaar gemaakt tegen de voorne mens om het huidige trottoir te wij zigen in een voet- en rijwielpad. Half maart maakt de buurtver eniging „Begin Puttenweg" bij de Dorpsraad haar bezwaren bekend tegen de verkeerslichten en de wij ziging van het trottoir. Dat de Dorps raad eerst op 26 maart antwoordde is die buurtvereniging in het ver keerde keelgat geschoten. Niet al leen omdat de Dorpsraad antwoord de aan het oorspronkelijke plan te moeten vasthouden om de uitvoe ring niet te vertragen, maar ook omdat de brief van de Dorpsraad werd ontvangen nadat de gemeente raad zijn besluit tot het voteren van een ton voor het aanbrengen van de zo gewenste veilige oversteek, had gene men. Kort en goed komen de bezwa ren van de buurtvereniging hierop neer: De bewoners van dit gedeelte van de Puttenweg komen zeker wanneer de verkeerslichten dag en nacht werken in de stank te zit ten van het stoppende en optrekken de verkeer, om van de geluidshinder nog niet te spreken. Wanneer het huidige trottodr-fiets- vcetpad wordt kunnen de kinderen niet meer op het trottoir spelen zon der het gevaar te lopen door wiel rijders en bromfietsen ondersteboven te worden gereden. Daarbij voorzien de bewoners van dit stuk(je) Puttenweg moeilijk heden om hun woningen te bereiken Wanneer het verkeer meestal zware vrachtwagens voor de ver keerslichten moet stoppen ontstaat er een file. Dan is het bijzonder moeilijk om komende uit de rich ting Deumeseweg de woningen te bereiken. De moeilijkheid wordt volgens de bewoners nog vergroot door de aanwezigheid van de mar- keringsstrepen op het wegdek, waar over men niet mag rijden. Als alternatieve oplossing voert de buurtvereniging aan, dat de school jeugd dan maar de Litsenberg moet gebruiken om naar school te komen. Vcor de, andere kant de zijde van het gemeenschapshuis zou een op lossing gevonden moeten worden door een doorsteek vanaf de kleu terschool naar de Pionierstraat en de Dillingstraat te maken Bij dit al ternatief wordt dan wel vergeten, dat de Litsenbergweg dan ook wordt gebruikt door de fietsende school jeugd, die terug gaat en derhalve een gevaarlijke oversteek moet ma ken bij de Kievitsweg. Wat betreft de verkeerslichten wordt er door de buurtvereniging voor gepleit deze alleen te laten werken voor en na schooltijd en de Slienstra Venray BV, Stationsweg 11, tel.04780-4433 Makelaars in onroerende goederen J Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - Huur en verhuur taxaties - bouwprojektenontwikkeiing - hypotheken - verzekeringen - beheer werking stop te zetten tijdens de weekends en de vakanties Om een alternatieve oplossing te vinden voor het omstreden voet fietspad zouden provincie en ge meente bereid zijn een gescheiden voetpad en rijwielpad aan te leggen, wanneer de aanwonenden bereid zouden zijn ongeveer anderhalve meter voortuin ter beschikking te stellen. Hiervoor voelen de aan wonenden echter totaal niets Wie zijn oor in Ysselsteyn te luis teren legt kan vernemen, dat deze zaak op dit moment niet bepaald lek ker ligt. De provinciale en gemeen telijke deskundigen zijn weer op be zoek geweest in Ysselsteyn om te proberen een goede oplossing te vin den. Tevergeefs. De buurtvereniging hield vcet bij stuk, maar kreeg wel overduidelijk te horen, dat zij als kleine groep het grote belang van Ysselsteyn dwarsboomt. Zowel de provincie als de gemeen te voelt er wel wat voor om de ver keerslichten van 's morgens acht uur tot 's avonds vijf uur te laten wer ken en voor de rest van de dag, avond en nacht op „knipperen" te zetten. Maar dan beslist geen uit zonderingen voor de weekends en de vakanties. De dorpsraad, het oudercomité en de 'schoolleiding staan achter de plannen, waartegen de buurtvereni ging zich blijft verzetten. ''.J- met toestemming nn de K. v. K. van 21 april tm. 20 mei 1977 éMÈt In het kader van de door de rege ring genomen maatregelen ter be strijding van de werkloosheid heeft de gemeente Venray toestemming gekregen voor de reconstructie en verbreding van de Sma-kterweg en het leggen van een stamriool in de ze weg. In de werkelijke totale kosten van ''het object zal voorzover deze sub sidiabel worden gesteld een D.A.C.W.-subsidie worden verleend van maximaal 94%. Het bedrag van de werkelijke kos ten, geraamd op 1.821.192,mag niet worden overschreden. Het werk zal vóór 1 juli a.s. moe ten zijn aanbesteed. Naar aanleiding van via het Werk comité Oostrum naar het gemeente bestuur doorgestuurde klachten over stankoverlast van Nestlé Nederland b.v., hebben b. en w. een onderzoek laten instellen. Daarbij is gebleken, dat het be drijf reeds besloten heeft de afval waterinstallatie te vergroten door de bouw van een beluchtingstank en nabezinker, waardoor de reinigings capaciteit met 50% wordt verhoogd. Verwacht wordt dat daardoor het stankprobleem tot een minimum wordt teruggebracht. Met de bouw van de installatie wordt medio 1977 begonnen en vol gens de verwachting zal zij half ok tober in bedrijf worden genomen. In één uur tijds slaagde Venrays gemeenteraad er j.l. dinsdag in, een 18 punten tellende agenda onder de voorzittershamer te laten verdwij nen. Er waren dan ook geen wereld schokkende onderwerpen te behan delen, maar het was wel opvallend dat juist die punten welke niet op de agenda vermeld stonden, maar terloops behandeld werden, zeker niet minder interessant waren. Dat was dan op de eerste plaats de vraag van mevr. Poels-Peters naar het standpunt en de zienswijze tot de M.A.N.-dia-avond welke (he den) donderdag gehouden wordt. Burgemeester en wethouders, aldus de voorzitter, zullen op die avond niet als gemeentebestuur aanwezig zijn. Deze dia-avond heeft voorna melijk betrekking op de dode koeden van landbouwer van Dijck (Red.). Gezien de veelheid aan (onjuiste) publicaties over dit onderwerp, wen- ten B. en W. zich daarvan te dis- tanciëren. Wel was het college be reid mede op verzoek van de heer Den Brok op zeer korte termijn haar zienswijze, standpunt en de gang van zaken in deze op schrift te stellen. Zo mogelijk nog vóór de dia- uitvoering. Een ander niet op de agenda staand onderwerp was het woonwa genkamp dat t.z.t. in Venray gerea liseerd zal worden. In overleg met de regio-commissie is men begon nen aan het maken van een schets ontwerp van dit kamp. Overleg met de thans bekende kandidaat-bewo ners heeft intussen plaats gehad. Die kandidaten zijn zowel afkomstig uit de Romer te Venlo, als „illegaal" in Venray verblijvende woonwagenbe woners. In totaal 4 tot 5 gezinnen. Met hun wensen zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Daarbij is gebleken dat, ondanks het door de gemeente ingenomen standpunt, dat er geen sloperijen mogen ont staan, het noodzakelijk zal zijn om een loods als (centrale) werkplaats op te richten. Wat de buurtbewoners betreft: hun bezwaren zijn door de provincie niet gehonoreerd. Wel zal werk ge maakt worden van hun begeleiding, in eerste instantie door de maat schappelijk werker van de Römer, later door die van de gemeente. Het derde punt dat buiten de agenda viel, kwam aan de orde toen na afloop van de vergadering de heer Willems vanaf de publieke tri bune de opmerking maakte dat er nog een belangrijke taak voor de gemeentelijke voorlichter lag op het gebied van de grondprijzen. Voor velen, aldus de heer Willems, was het onbegrijpelijk hoe de gemeente vcor een paar gulden grond kon aankopen, om die later voor zeer veel geld weer te verkopen. De voorzitter kon daar terecht op antwoorden dat de samenstelling van de grondprijzen al eens uitvoe rig in dit blad was behandeld. Maar kennelijk heeft men opnieuw be hoefte aan die uitleg, en daar zal men dan in de rubriek .Gemeente praat" rekening mee houden. En zo mogelijk met concrete voorbeelden, zoals de heer Willems nog bena drukte. De agenda van deze vergadering was voor het merendeel „hamer stukken", waar de raad geen com mentaar op had. Wel bleef men even stilstaan bij de 7500,beno digd voor de voortgezette samen werking met de Projektgroep Voor lichtingskunde van de Kath. Univer siteit te Nijmegen. De heer Thijssen WD meende dat de gemeentelijke voorlichting so wie so in de prak tijk tot recht zou komen en zag geen noodzaak tot een verdere voortzet ting met de projektgroep. De raad was het daar niet mee eens en keur de het voorstel van b. en w. goed. De aanschaffing van 3 portofoons voor de politie deed bij de heer Den Brok de vraag rijzen waarom geen ander merk gekocht werd. Die wa ren 1.000,per stuk goedkoper en net zo goed. De voorzitter be kende eerlijk geen deskundige op dat gebied te zijn, maar deze opmer king zeer zeker aan de belangheb benden ter kennis te zullen brengen. De verkoop van 9 m2 grond in, Vel turn II, bij de Dagoberthof, ont lokte van de heer Koonings de op merking, dat hier met willekeur ge handeld wordt. In Brukske b.v. was het n.l. niet mogelijk om een stukje grond te kopen. Willekeur vond de voorzitter enf wethouders Schols niet juist. Ver koop van resterende stukjes grond vindt n.l. alleen plaats als de ge meenschap er niet door geschaad wordt. Als deze stukjes grond voor Vervolg zie pagina „Agenda". Hierbij biedt het Oranje-comité Venray u het programma aan van de feestelijkheden ter ge legenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Aktieve deelname en belangstelling voor de ver schillende evenementen op deze dag, zullen ook dit jaar weer deze nationale feestdag tot een werkelijk gemeenschapsfeest kunnen ma ken. Laat ook allerwege de vlaggen wapperen ten teken dat het feest is in Venray. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Wil men deelnemen aan een of meerdere spelen, dan moet men nevenstaand inschrijfformulier in vullen en zo spoedig mógelijk inleveren bij de receptie van het gemeentehuis, Maasheseweg 1; sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt of sigaren magazijn Janssen, Patersstraat 5. (Wijzigingen voorbehouden) 8.30 uur: Herauten te paard kondigen de feestdag aan. 10.30 uur: Feestelijke bijeenkomst ten gemeen tehuize van de gemeenteraad met de gedecoreerden en hun familie. 11.30 uur: Aubade voor het gemeentehuis door de Koninklijke Harmonie Euterpe. 11.00 uur: Oranje voetbaltoernooi op het sport park De Wieën tussen A-elftallen van Oirlo, Leunen, Holthees, Casten- ray, Merselo, Ysselsteyn, Venray; B-elftallen van Oirlo, Leunen, Yssel steyn, Merselo, Oostrum, Venray; C-elftallen van Castenray, Oirlo, Leu nen, Merselo, Holthees, Oostrum, Ysselsteyn, Venray. 14.45 uur finales om de 3e en 4e plaatsen. 15.15 uur finales om de 1e en 2e plaatsen. 14.30 uur: Basketball-wedstrijd op het Hense- niusplein tussen Jumpers '76 (Ven ray) en Cougards (Gennep). 14.30 uur: Paardensportdemonstraties op het sportpark De Wieën. 16.00 uur: Volksspelen op Henseniusplein, ter rein voormalige Gouden Leeuw en Schouwburgplein. De spelonderdelen zijn: ringsteken, boomzagen, hometrainerwedstrijden, touwtrekken, zaklopen. 18.30 uur tot 22.30 uur: Drive-in show, te verzorgen door de Interstate Roadshow uit America (L.) in de foyer van de schouwbucg „De Beejekurf". De toegang is gratis. De kinderspelen zullen zowel in de kom als in de kerkdorpen op VRIJDAG 29 APRIL, georga niseerd door de scholen, plaatsvinden, met uit zondering van de christelijke kleuter- en basis school „De Hommel", die het feest viert op za terdag 30 april. O RINGSTEKEN (eigen fiets) O HOMETRAINERWEDSTRIJD O ZAKLOPEN (Voorkeur/en aankruisen) Naam Adres Woonplaats Leeftijd Geslacht Tel. TOUWTREKKEN (alleen mogelijk per team van 6 spelers 2 wisselspelers) Naam van het team Correspondentie adres Leeftijd e.d. teamleden Tel. BOOMZAGEN (alleen mogelijk per team van 2 spelers) Naam Adres Woonplaats Leeftijd Geslacht Tel. (naam, adres, woonplaats e.d. van beide spelers)

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1