AGENDA VAKATURE BANK GEMEENTERAAD Wijkraad contra kerk Brukske Werk voor de jeugd Schoolreisje Claraschool Diefstal 10 woningen in Oostrum per jaar RIOLERING in Castenray Verkeersongeval Zondagochtend concert Kath. Vrouwengilde Overloor» Huisvredebreuk Politiemannen slaagden ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 üur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. E. DE MUINCK KEIZER Paterstraat 30 telefoon 1887 Na afspraak óók: Mgr. Nolensstraat 2, tel. 4480 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11, tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER teL 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum ZR. N. DE HAAN telefoon 04780-1269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltqden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray teL 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van Q tot 10 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kvtfart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Oudercomité en leerkrachten van de Claraschool hebben zich gebogen over verschillende buitenschoolse aktiviteiten. Eén van die aktiviteiten ztaat in het kader van het projekt „De Maas". Er is namelijk een ex cursie georganiseerd (een boottocht) naar de stuw bij Sambeek. Deze tocht zal zijn op a.s. dinsdag 3 mei. Op die dag komen de kinderen gé- woon naar school om kwart vóór negen (klas 3, 4, 5 en 6). 9.30 uur vertrekken we per bus naar Wanssum. 10 uur: Vertrek vanuit de haven te Wanssum. De tocht gaat in noor delijke richting over de Maas naar Sambeek. Dit is een unieke gelegen heid om het verkeer, de aktiviteiten op de Maas en de prachtige Maas oevers van nabij te zien. In Sam beek passeren we de stuw. We moe ten daar dus geschut worden. 12.00 uur: Picknick aan boord. Tussen half 2 en 2 uur zijn we weer terug in Wanssum. Per bus gaan we dan weer terug naar school. Alle kinderen kunnen een over dekte zitplaats op de boot hebben. Toch hopen we dat het zonnetje ons niet in de steek zal laten en zien we uit naar een stralende dag! Terzake diefstal van een fiets werd aangehouden de 24-jarige A. S. uit Meerlo-Wa nssumNa verhoor en opmaking van procesverbaal werd de jongeman huiswaarts gezonden. (Vervolg van voorpagina) openbaar groen bestemd zijn, wordt er beslist niet verkocht. Dat er wel licht een duidelijke voorlichting no dig is bij het wel of niet verkopen van deze grond, moest ook mevr. Poels-Peters onderschrijven. En dat zou men ook zoveel mogelijk pro beren. Maar elk geval is anders en vraagt een andere beslissing. Daar kan zelfs een beter bestemmingsplan zoals de heer v. d. Locht voor stelde weinig aan veranderen. Tenslotte werd het beschikbaar stellen van een krediet ten behoe ve van openbare werken rond het scholencomplex Oostsingel Henri Dunantstraat tot de volgende ver gadering aangehouden. Men wil de details komende week nog eens doorpraten met het schoolbestuur, de wijkraad en de bewoners van de Largostraat. Intussen mag men wel de kruising OostsingelOude Oos trum se weg verbeteren voor zover zulks mogelijk en noodzakelijk is. De woningbouw in Oostrum wordt zodanig in fasen uitgevoerd, dat fase I lcopt tot en met 1977 terwijl fase 11 zich uitstrekt over de jaren 1978 tot en met 1980. Evenals het Werkcomité Oostrum is het college van burgemeester en wethouders van mening, dat com- plexbouw zoveel mogelijk moet wor den voorkomen. Onder complex- bouw wordt verstaan de bouw van ee^ groter complex woningen in eens door één .opdrachtgever. Het college kan dan ook meegaan met het Werkcomité, dat in zijn ver gadering van 1 februari j.l. als aan tallen noemt 10 a 12 stuks per jaar in deze bouw. In de eerste fase zal Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. te Oostrum nog 10 woningen bouwen. Deze maken deel uit van het complex van de 26 wo ningen, waarvan de bouw in 1975 is begonnen. Met de bouw van de resterende tien woningen in fase I wordt in oktober begonnen. Om de voortgang van de woning bouw voor het Oostrumse aanne mersbedrijf niet te laten stagneren, wordt door het college de toezegging gedaan, dat dit bedrijf ook wonin gen in fase II zal kunnen bouwen. Als verdeling wordt daarbij aange houden, dat in 1979 maximaal 12 woningen en in 1980 eveneens maxi maal 12 woningen kunnen worden gebouwd. Deze aantallen blijven binnen de aantallen complexbouw, zoals deze ook door het Werkcomité zijn aanvaard. Er wordt wèl nadrukkelijk de voorwaarde aan verbonden, dat ex tra aandacht moet worden gegeven, aan de architectuur (zoveel mogelijk differentiatie). Ook zullen de bouw- kavels zo nodig niet aaneensluitend worden gesitueerd, maar meer ver spreid over het plangebied. Hiermee hoopt men te bereiken dat zoveel mogelijk een bebouwing, welke is aangepast bij het dorp Oos trum, wordt verkregen. Binnen het college van b. en w. heeft de riolering van Castenray weer onderwerp van uitvoerige be spreking uitgemaakt. In eerste in stantie is bekeken of door het in korten van de riolering Venrayse- weg, het gedeelte Tunnelweg/Roffert zou kunnen worden gerealiseerd. Dit alternatief bleek financieel niet haalbaar, zodat het gedeelte Ven- rayseweg zal worden uitgevoerd volgens het oorspronkelijke plan, mede gezien het aantal woningen, dat kan worden aangesloten. Op verzoek van de Dorpsraad Castenray is voorts bekeken of bij het opnemen van het gedeelte Tun nelweg tussen Campagnestraat en Roffert in het plan, dan ook het ge deelte Tunnelweg tussen Roffert en Castenrayseweg kan worden gerea liseerd. Vanwege nog niet te overziiene financiële konsekwenties is dit laat ste nog in onderzoek. De bestuurster van een personen auto mej. H. M, reed vanaf de Rouwikuilenweg de Deumeseweg op, op het moment dat uit de richting Deume een vrachtauto met aan hangwagen naderde. De vrachtauto haalde de personenauto in aan de linkerzijde van de Deumeseweg. Bij de nadering van een tegenligger ging de vrachtauto weer naar de rechter zijde van de weg en sneed daarbij de personenauto. Deze werd van de weg gedrukt en kwam in een sloot terecht. De bestuurster werd dus danig gewond dat zij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Haar auto werd totaal vernield. De vrachtauto bestuurder reed na het door hem veroorzaakte ongeluk door maar kon een half uur later op de veiling te Grubbenvorst worden aan gehouden. Hij verklaarde van de aanrijding niets te hébben gemerkt. De Wijkraad Brukske heeft een brief gestuurd naar de Bouwcom missie Kerkruimte Brukske, naar aanleiding van een zinsnede in een artikel in een regionaal dagblad, bij de opening van de nieuwe kerk. Tn dat artikel staat namelijk: „Om dat de ruimte ook voor diverse wijkaktiviteiten gebruikt gaat wor denenz. Met die ruimte was dan de nieuwe kerk bedoeld. En dat was dan wel precies wat de heren van de wijkraad niet beoogden en wat ook nooit de bedoeling is ge weest. Zoals bekend is sedert september 1975 een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van alle groepe ringen van Brukske en diverse in stanties van Venray, doende met de voorbereidingen om te komen tot de realisering van een wijkcentrum, waardoor de wijkaktiviteiten ruim schoots kunnen worden uitgevoerd en ondergebracht in dit gebouw. Daarnaast wordt rekening gehou den met de wensen van de ver schillende Sociaal-, Medische- en Maatschappelijke instanties om htm dienstverleningen eveneens in het wijkcentrum te kunnen huisvesten. In de allereerste beginfase van de voorbereidingen door deze werk groep werden ook de wijkpastors hierbij betrokken om zodoende reke ning te kunnen houden met hun wensen ten aanzien van een geschik te ruimte voor religieuze doeleinden, welke voor het overige voor multi- funktionele doeleinden zou kunnen worden gebruikt. Later bleek echter dat de pastores een kerk wilden gaan bouwen, uit sluitend bedoeld vopr religieuze doeleinden. Dienovereenkomstig liet de werk- Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 26 april 1977 werd 2350 vakatures op genomen in de vakaturebank; op 27 april 1977 was in 1673 vakatures voorzien, zodat er thans nog 677 plaatsen vakant zijn, waarvan 368 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, opperlieden, timmer man, meubelmaker, woningin richter/stoffeerder, calculator, allround bouwkundige, bouwkun dig calculator/werkvoorbereider, schilder, grondwerker, voeger of leerling voeger, stukadoor, mede werker betonafdeling, produktie- chef. in de metaalsektor: automonteur, onderhoudsmonteur c.v.-moteur, voorman C02-lassen, lassers (CO*, autogeen/elektrisch), slijper/polijster, draaiers, frezers, draaier/frezer, boorder/zager, walsers, machinebankwerker, constructiebankwerker, plaat bankwerker, machinebedienden, montagemedewerkers, (algemeen) metaalbewerkers, plaat/construc- ■tiewerker, gereedschap-profiel- frezer, allround loodgieter, tijd- waamemer, maatcontroleur, gal- vaniseur, medewerker expeditie en serviceafdeling, werktuig bouwkundig konstrukteur. in de idienstensektor: administratief medewerkers/sters, sekretaresses, telefoniste/telexis- te, medewerker sociale zaken, medewerker gemeentelijke sekre- tarie, medewerker volkshuisves ting, onderzoekfunktionaris, me dewerker afdeling bevolking, cal culator, assistent inkoper, ver- tegenwoordiger/inspekteur, verte genwoordiger, commercieel me- dewerker/sters, assistent accoun tant, tandartsassistenten, verko pers, verkoopsters, cassières, ser veerster/kelner, kantinehulpen, koks, brood- en banketbakker, hoofdleidster, verpleegkundigen- B, logopediste, tourautobuschauf- feurs, part-time autobuschauf feurs, internationaal chauffeurs. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, 'keukenhulp, werksters, glazen wassers, magazijnbedienden, in- pakkers/sters, produktiemede- werkers, inzetter steenfabriek, tuindersknecht, landbouwknecht, leerling hovenier, (leerling/half was) schoenhersteller, saxofonist^ trompettist. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, ie dere werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. groep dan ook de wensen van de wijkpastors, voor deelname binnen het wijkcentrum, geheel buiten be schouwing. Met bijzonder grote verbazing heb ben zij nu via een persartikel moe ten vernemen dat het kerkbestuur andere gedachten heeft en de sacra le ruimte tevens voor wijkaktivitei ten wil gaan gebruiken, ondanks de diverse toezeggingen dat hiervan geen sprake zou zijn. Daarnaast werd door het kerkbe stuur beoogt dat het kerkgebouw als ontmoetingsruimte moet worden gezien, in de zin van een gemeen schapshuis, hetgeen volledig in strijd is met de gedane beweringen van de wijkpastors en bovendien bij iedereen de nodige twijfels opwekt. De wijkraad stelt dat hiervan geen sprake is en dat de voorstellen ge heel afwijken van de werkelijke op zet, gelet, op de voorbereidingen door de werkgroep „Wijkcentrum Brukske" voor de werkelijke en de finitieve wij kaccommoda ties. De wijkraad zou gaarne vernemen wat de exacte bedoeling en opzet van deze sacrale ruimte is, daar de huidige handelwijze in geen enkel opzicht rechtvaardig kan worden geacht en in strijd zijn met de ge dane beweringen van het verleden. Zij stelt bovendien dat de verdere voorbereidingen voor een wijkcen trum door deze onduidelijkheden aanzienlijk worden vertraagd, het geen door de wijkbewoners, maar in het bijzonder door de werkgroepen en verenigingen in de wijk, zeker niet in dank worden aanvaard. Daarnaast meent de wijkraad dat de taak van het gemeentebestuur van Venray voor de planning van het wijkcentrum thans door deze si tuatie zeker niet gemakkelijker ge maakt wordt. SCHOUWBURG - VENRAY Op zondag 1 mei tussen 11.30 - 13.00 uur wordt het concert ver zorgd door: het Jongerenkoor „Ca priccio"; het Jongerenorkest „Boje- ma"; enkele dansgroepen en expres- siegroepen. Programma: „CAPRICCIO" zingt:. 1 A greeting. 2 Lascia dh'io pianga. 3 The banks of Allan Water. 4 Tïritomba. 5 Er was er eens een grote reus. 6 The Blind Man. 7 Yesterday. Optreden van de „FLEUTERS". Pauze. „BOJEMA" speelt: 1 Menut, Trios en Polonaise uit Brandenburgs Concert nr. 1 van J. S. Bach. 2 „Hymn to Joy" van L. van Beet hoven. 3 deel III uit de Piratensuite van Gilbert en Sullivan. Optreden respektievelijk: DANSGROEP - EXPRESSIEGROEP en DANSGROEP. secr.: N. de Graaf-Wijnen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Woensdag 4 mei a.s. Ledenavond in zaal „In den Engel", Poststraat 1. Aanvang 20.00 uur. De heer A. Sal- den uit Venlo houdt een causerie over de stad Maastricht als voorbe reiding op onze tocht naar Maas tricht op 10 mei a.s. De heer Salden zal e.e.a. met dia's toelichten. Dinsdag 3 mei a.s.: Fietstocht. Vertrek Paterskerk 13.30 uur. Dag voor alleenstaanden 5 mei a.s. wordt in Huize Man- resa te Venlo weer een dag voor al leenstaanden gehouden. Ofschoon deze dag speciaal wordt georgani seerd voor weduwen, gescheiden vrouwen en buitenshuis werkende alleenstaande vrouwen, zijn ook ge- interesseerde niet-alleenstaanden van harte welkom. In haar uitnodi ging schrijft het Prov. Bestuur „Al- leenstaan hoeft niet tot isolement te voeren. Het vraagt om initiatief, fantasie, vriendschap. Dit gfildt voor iedereen, maar men wortd het zich pas bewust, wanneer geborgenheid wegvalt. Zouden we elkaar niet kun nen stimuleren in 't zoeken van mo gelijkheden tot ontplooiing?" Het programma begint om 9.30 - 10 uur met de ontvangst en koffie. De sluiting is tussen 16.00 en 16.30 uur. Op Koninginnedag zijn er in Hotel „Deriet" open rikwedstrijden. De in schrijving is open voor iedereen en begint om 20.30 uur. De aanvang der wedstrijden is 21.00 uur. Buurt vereniging De Vierhoorn organiseert een en ander. Het inschrijfgeld be draagt 1.50. Het economisch klimaat in Neder land is in de laatste maanden weer wat milder geworden, maar de werkloosheid zal er niet drastisch door verminderen. Wij hebben daar vorige week in ons overzicht van de werkloosheid in Venray al op ge wezen. Het lijkt er op alsof de rentabili- teitsverbetering van het bedrijfsle ven zoveel mogelijk zal worden aan gewend voor versterking van de au tomatisering en doelmatigheid. Daarmee wordt het aantal arbeids plaatsen nog verder verminderd. Een sombere toekomst voor de vele langdurig werklozen, die wij al heb ben. Een extra tegenvaller voor de jeugd, die nu al langs de straat loopt en die straks de schoolbanken gaat verlaten. Een probleem dat niet al leen in Nederland speelt, maar in de hele ontwikkelde wereld. Internationale onderzoekingen heb ben aangetoond dat zo en nabij 40 procent van de werkzoekenden de leeftijd van 25 jaar nog niet bereikt in de EEG, dan zakt dit percentage heeft. Blijven wij dichter bij huis, "iets beneden de 35 procent. Neder land heeft een nog „gunstiger" beeld van de werkloosheid onder de jon geren. Ongeveer een kwart van onze arbeidseseve behoot tot de jeugd. Maar dat zijn er dan wel zo'n slor dige 75.C00, waarbij wij niet teveel moeten twisten over getallen, want daar zit de nodige rek in. Door te manipuleren met jongeren, die nog naar school gaan, kan men allerlei uitkomsten forceren. Zeel veel of veel jonge werklozen maakt weinig verschil. Beide zijn onaanvaardbaar. Wij moeten het uiterste doen om de jeugdigen aan het werk te helpen en ze in het arbeidsproces te houden! SNELLE STRUCTUURWIJZIGINGEN Er is een aantal oorzaken aan te wijzen waarom een deei van onze jeugd doelloos rondzwerft. Daartoe behoren het teruglopen en verdwij nen van de opleidingsafdelingen in de bedrijven. Vervolgens zijn er de veranderingen in de maatschappe lijke struktuur die het werk ombui gen /an prestatiedrift naar wel- zijnsaktaviteit met de daaraan ver bonden sociale voorzieningen. In de derde plaats is de snelle structuur verandering an het economisch le ven er debet aan dat er op de scho len beroepsopleidingen zijn die niet meer passen op het arbe:Gs„unbod. De scheien gaan dan opleiden voor beroepenvelden maar zien van die velden het essentiële niet. Tenslotte nemen werkgevers niet zo makkelijk meer het arbeidsaanbod var. jonge- ïen op omdat zij daarbij aan nini- mum-icon gebonden b jver. dat" dikwijls te hoog is om de praktische leeftijd rendabe" te maken, lenslot- te is iocaal sprake van eeverzadig de arbeid r.U'rki. MELR STAGES Het laatste kwaad kan worden be streden door de jeugd gedurende de opleiding mentaal rijp te maken voor grotere mobiliteit. Het werk ligt zel den naast de deur. Er is zelfs een vrije uitwissesling van arbeidskracht binnen de gehele EEG. Dat betekent dat jon geren met enige kennis van vreemde talen een voorsprong hebben boven anderen. Verder zullen wij de jeugd ervan moeten overtuigen dat men met arbeid een stuk levensvreugde vindt. Daar zijn alle jongeren lang niet van overtuigd. Ook kan er veel gedaan worden aan de verfijning van de aan sluiting van school en maatschappij. De jeugd moet op school al ver trouwd worden gemaakt met het be roepsleven. Dat kan door het inlassen van meer stages bij het beroeps onderwijs en door andere maatrege len. Men kan de leerplannaen op de scholen voorbereiden in een nauwe samenwerking met het bedrijfsleven en door nadere bestudering van het beroepenveld waarop het onderwijs zich richt. Het onderwijs worstelt hier met de moeilijkheid dat de leerlingen niet te eenzijdig op enkele beroepen kunnen worden afgericht maar ander zijds tast de verbreding van het onder wijs duidelijk de motivatie aan van de scholier. En het is juist de motivatie, die de leerlingen rijp maakt voor het agressief betreden van de arbeids markt. BREDE VORMING Bij de veie onderwijsvraagstukken van deze tijd springt er één met kop en schouders bovenuit. De overheid en de onderwijsorganisaties mikken erop dat de leerlingen na het lager beroepsonderwijs nog enkele jaren aan hun voorbereiding voor de maat schappij toevoegen. Zij moeten daar toe in het lager beroepsonderwijs als ook in de MAVO een zodanige brede vorming krijgen dat zij zich nadien in het onderwijs nog nader op hun be roep afstemmen. Dit leidt ertoe dat er op een breed front aan kadervorming De 21-jarige L. W. uit Overloon werd aangehouden terzake het ple gen van huisvredebreuk in een fri- turezaak. Na verhoor en opmaking van procesverbaal werd hij huis waarts gezonden. Vaar bet politiediploma B slaag den d? agent Pijnappels en de hoofd agent van der Hoff. Voor een gedeelte van dit diploma bijzondere wetten slaagde de agent Peeters Het examen werd afgeno men in Tilburg. wordt gedokterd. Daar is op zich zelf niets tegen mits er ook maar mo gelijkheden blijven voor de laagvlie gers om zich meer voor de beroeps vorming op lager niveau te bekwamen. Die mogelijkheden zijn er onvoldoen de met twee grote gevolgen. In de eerste plaats komen de minder be gaafden tekort in beroepstraining, zo dat zij na het lager beroepsonderwijs in een vacuum terecht komen. De beter begaafden krijgen wel een meer gerichte beroepsopleiding maar zijn zo kadergevormd dat zij bij de in trede in het beroepsleven niet met een eenvoudige aanloop tevreden zijn. Het bedrijfsleven wil hen eerst ervaring la ten opdoen in uitvoerend werk en daardoor zijn vraag en aanbod even min op elkaar afgestemd. In de gesignaleerde spanningen bij overgang van school naar maatschap pij speelt de aanvangsbeloning een grote rol. Dat moet dan het minimum loon zijn volgens bestaande spelregels maar dit vindt men in vele bedrijfstak ken aan werkgeverzijde te hoog. Er bestaan dan ook al subsidies voor be drijven, die jongeren te duur in de arbeidskost vinden. De vakbeweging is daar eigenlijk tegen gekant. Het re sultaat van al die spanningen is dat het bedrijfsleven met tegenzin de jeugd binnen laat en dat velen onder de jeugd vinden dat zij op een te lage sport van de maatschappij beginnen. FINANCIëLE REGELING Het lijkt erop dat de tegenstellingen kunnen worden overwonnen. Men zou minder begaafde jongeren een korte re voortgezette opleiding kunnen ge ven met een meer duidelijke „training on the job". Dit zou een vorm van voortgezet lager beroepsonderwijs moeten worden. Daar naast lijkt het nodig om de jeugdlonen voor de eer ste jaren na de schoolttijd te matigen zodat het bedrijfsleven meer finan ciële armslag krijgt om in het bediijf de opleidng van schoolverlaters te voltooien. Met name de laatste stap ligt ons politiek zwaar op de maag. Toch zou hier een middel kunnen liggen om de jeugdwerkloosheid te gen te gaan. Verder zijn de fiscale fa ciliteiten voor ouders, die kinderen laten doorstuderen dikwijls zo aan trekkelijk dat om die faciliteiten 'het onderwijs wordt verkozen boven de baan op jongere leeftijd. Men heeft het onderwijs op een te hoog voetstuk gezet. Veel jongeren zijn zo lang op school geweest, en dikwijls met te genzin, dat zij de grootste moeite heb ben om de wereld van de arbeid als zinvol te aanvaarden. Het sociaal kli maat moet wel gunstig zijn voor de jeugd maar ook gunstig in die zin dat men de wereld van de arbeid als noodzakelijk ziet om de toekomst te veroveren. Het lijkt erop als dat niet meer voldoende wordt beseft. Het is van het grootste belang dat de hier liggende vraagstukken worden opge lost. Voor het behoud van onze volks kracht. Op dinsdag 3 mei vieren onzp ouders EL MAAS MARtE^ MAAS-VAN SQÉST hun zilveren huwelijksfeest. Uit dankbaarheid zal er op die dag een ^H^ Mis worden opgedragen/In desH. Gertru- diskerk te'Oirlo. Receptie v. 18.30 - 20.0Q uur in zaar„de Ruif" te Oirlo.N OjrUs mei 1977 'értrudisstraat 1 Dankbetuiging Ldngs deze weg betuig ik u mijn, hartelijke dank voor het medèleven bij de ziekte, hja overlijden en de begrafpi van mij\dierbare man petranVillems Bijzonder é(ank aar/ pastoor W. Geerits, ^dokter Termote, dokter van nel/verplegend personeel van >fet ziekenhuis familie, buren; vrienden en bekenden, afs mede „Dela" te Eindhoven, de nk 'Noyen voor de goede verzorging van de begrafenis. April 1/ Dina willems-van den Broek^ Kern/weg 153 Veryay Dankbetuiging Uw bewijs van hartelijk me- sdhleven bij het overlijden en de^begrafenis van mijn diery' bare riiaq, zorgzame vader^ lieve opa"- sef litjen3 was voor ons ^n^qpafe troost en steun. Wij zeggen hiervoor 1 hartelijkjtófik. Miaktfjens-Lucassen Kinderen en kleinkinderen Speciale aanbieding bank- stelllen: Bankstel m. moderne* bloem- stof nu 995, Bankstel met zware rib nu f 1325,— 1-2-3 zits bankstel met moderne stof nu 1395.— Zeer zwaar massief eiken bankstel met effen groen draion bekleding zeer mooi, nu 1695, Verder nog een 25 tal bank stellen tegen zeer scherpe zelfbedieningsprijzen Kom beslist eens kijken HOJA Zelfbediening tegenover de kerk St. Jozefparochie Deurne Telefoon 4790

Peel en Maas | 1977 | | pagina 18