Slagerij Coènders DANSEN Krediet op uw eigen huis. Wij helpen. Bank Met eei Planpote< Reinigings vakman ebberink B.V.Z KEUKENS voor familiedrukwerk v.d. mimckhof bv Den Alden Hoed Huishoudster Ij^L gevraagd peel en maas uw weekblad De Peelparel b.v. 8o U monteert een Sunset-E zelfmontage zonnescherm P. A. TH. JANSEN Jeugd en Religie Bijenmarkf te Deurne Enquête Brukske 2 Diefstal Nu nog voor oude prijzen BOUWMARKT Nobilia, Salvarani, Hawill Botim keukens Del Tongo Del Tongo 555 Uit eigen slachtplaats hele en halve varkens kant en I voor de diepvries IEDERE VRIJDAG A.S. VRIJDAG Orkest: De Arena's met zang van Jeanny VERWACHT: THE NEW WHITE STARS TOEGANG UITSLUITEND BOVEN* 18 JAAR LANGSTRAAT 2 VENR Door omstandigheden kan onze huidige huishoud ster haar werkzaamheden niet meer verrichten. Welke dame is bereid om haar taak in onze broe dergemeenschap over te nemen? Gegadigden dienen er rekening mee te houden dat op zaterdag en zondag ook een middagmaal bereid moet worden. Sollicitanten gelieve kontakt op te nemen met Br. Bonitus, Stationsweg 77, Venray, telefoon 1942. Kempweg 23a Venray Telef. 04780-1586 Op korte termijn gevraagd: Deze zal het wasserijgedeelte van de sorteer- tot aan de diverse afwerkings-units zelflstan- dig dierten te leiden. Vooropleiding: L.T.S. of gelijkwaardig niveau. Leeftijd: tot plm. 35 jaar. Voor nadere gegevens kunt u zich zowel mondeling— als schriftelijk wenden tot bovengenoemd adre^^-" Ook leverbaar het SUNSET ALU ZONNESCHERM met windbeveiliging v.a. 288.—. Het ideale knikarm zonnescherm. 't Meest ideale voor terras en balkon. Sunflex jaloezieën in diverse kleuren, Nevadahof 6 Venray Tel. 04780-4227 Jeugdnatuurwacht Zoals aangekondigd vindt op zon dag 1 mei onze eerste excursie plaats en wel in de bossen rond de ballon zuil. We beginnen deze wandeling bij de Ballonzuil om acht uur (zo mertijd!). Deze eerste ochtendexcur sie zal een oriënterend karakter heb ben en nog vrij algemeen van opzet zijn. JDe nog geplande excursies zullen een meer specifiek karakter krijgen en meer nadruk leggen op één be paald onderwerp, zoals bijv.: de mie ren, de planten in het Loobeekdal, het plantenleven van de heidegebie den, enz. Omdat bij deze eerste excursie de wensen van de leden voor de ko mende zondagochtendbijeenkomsten nog kenbaar gemaakt kunnen wor den, verwacht het bestuur een grote opkomst. ALLE liefhebers onder onze leden zijn van harte welkom bij deze on geveer anderhalf uur durende na tuurwandeling. Dus: tot zondagmor gen om 8 uur bij de Ballonzuil. De zonnepitten en een begeleidend schrijven zullen alle leden in de week van 2 mei t.m. 6 mei uitgereikt krijgen op school. Ook met het oog op de komende tentoonstelling, hoopt het bestuur dat de zonnebloemaktie dit jaar weer zal slagen. Denken jullie aan je Vlijtig Lies- je? Veel sukses! Dinsdag 3 mei om 8 uur 's avonds zal de hoofdredakteur van De Tijd voor alle geïnteresseerden een lezing houden in de nieuwe kerk van het Brukske over Jeugd en- religie in Europa. Het is een boeiend verslag van een studiereis door Europa. Toe gang gratis. Omdat er veel publiek wordt verwacht, verdient het aanbe veling van de voren van uw komst aan te kondigen bij de dekenaal se cretaris Hub Latten (04780-2385). Na de inleiding is er een overdruk be schikbaar van de artikelen die Brontohorst en Ton Crijnen over dit onderwerp hebben gepubliceerd in het weekblad De Tijd. Zaterdag 30 april (Koninginnedag) wordt bij Hotel Van Baars te Deur ne, het clublokaal van de Deumese bijenhouders, de jaarlijkse Deumese bijerrmarkt gehouden. Ze wordt ook ditmaal georganiseerd door „St. Am- brosius-Peelland', de afdeling Deur ne van de Bijenhoudersband van de NCB. Vanaf 9 uur kunnen bijenvolken en imkersartikelen worden aange voerd. Enkele Deurnese imkers zul len laten zien hoe bijenkorven wor den gevlochten; er zal een stand zijn met bloemen en planten, verder mag weer een stand met imkers artikelen van de honingzemerij Box tel worden verwacht. De markt duurt tot 1 uur 's middags. DOOR V.A.C. VENRAY e.o. Gedurende de maanden mei - sept. zullen 7 dames van de „Vrouwen Advies Commissie in de woning bouw Venray e.o." een persoonlijk vraaggesprek voeren met een aantal bewoners m.b.t. de wooneigenschap- pen van de 5 verschillende typen huizen in de woonwijk „Brukske II" in Venray. Met deze enquête hoopt de V.A.C. te bereiken, dat zowel de gunstige als de ongunstige facetten van deze woningen in de naatste toekomst respectievelijk bevorderd of verme den kunnen worden. Ook met het oog op de toekomstige ontwikkeling van het plan Landweert. De keuze van de te bezoeken wo ningen is volkomen willekeurig en de verkregen gegevens worden abso luut anoniem verwerkt. Daar deze enquête speciaal gericht is cp de leefbaarheid van de woning uit het oogpunt van de huisvrouw, vertrouwt het bestuur van de V.A.C. er op, dat de te bezoeken huisvrou wen hier gaarne enige tijd voor vrij willen maken, waarvoor het bestuur hen bij voorbaat van harte dank zegt. Onder het afdak van het gemeen telijk zwembad werden 6 gloeilam pen ter waarde van 72,ont vreemd. „Als ik u'nou vertel, dat we ver dronken slakken te vreten kregen", -onthulde een anders zo blijde zanger van het levenslied. En het zangers koor voor de balie uitte zijn klach ten in koor. Het bustochtje van een der plaat selijke zangclubs naar het vriende lijke oord over de grens was niet zo'n succes geworden als de be stuursleden lang tevoren hadden aangekondigd. Er is op de terugweg een aantal zware woorden gevallen over het etentje en de nasleep speel de zich af in het aloude clublokaaL Daar kreeg het bestuur op de kop. Een ambulance moest af en aan rij den. De politierechter sloeg het menu op en las voor: „Wijnbergslakken gesmoord in hete knoflookboter. Maar dat zijn escargots de Bourgog ne", zei hij, met de heel even smak kende tong van de kenner. „Dat is een heerlijk gerecht!" „Ammenooitniet", schold een alt uit het gezelschap. „An mijn lijf geen polonaise", klonk een sonore bas. En samen duetteerden deze bas en deze alt nog even door, tot ze samen klonterden tot basalt. „Ik ben nog altijd baas in eigen buik", zo verhief zich de mezzo-so praan van een slanke dolle Mina, „ik hoef hier die mallotigheden uit andermans keuken niet in te prop pen." En ze wapperde uitdagend met haar voorste jakpanden, waaronder een blanke navel prijkte. „Niemand vroeg je een slak dn de navel te proppen", bromde de voor zitter. De tenor van de rechter klom tot een fortissimo, om de koorzang met een indrukwekkender solo te over stemmen: „Nou goed u kwam daar bij die Wijnberg en u kreeg van uw gastheren die heerlijke escargots. Een feestmaal. Maar u blieft die traktatie niet. Wat let u dan om er gens in een restaurantje, voor mijn part in een automatiek of patattent wat anders te gaan eten? Waarom moet dan uw eigen bestuur worden afgetuigd? Die mensen trakteerden toch, niet?" „Die hebben het menu uitgezocht", zo verklaarden de koorleden die ge zamenlijk terecht stonden wegens mishandeling. „En we kregen niets anders." ,En de penningmeester wil de geen geld geven. Zélfs niét voor een broodje met kaas." „Jaja, en toen kreeg niet alleen de penningmeester het op z'n brood, maar ook de rest van het bestuur," zuchte de tenor van de rechter in mineur. „De liefde van dit koor voor de muziek gaat ook door de maag", zo sprak de officier forto en staccato. „Dat is bepaald niet best voor de collegiale verhoudingen in de koor wereld. Als u zo doorgaat, hoeft u niet meer in te schrijven op de con coursen." Die opmerking deed een canon ontstaan van stemmen die de con coursleiders van vriendjespolitiek en valsheid in geschrifte betichtten. „Ik dacht eerst nog met een zang koor te doen te hebben", sprak de politierechter, „maar als ik dit zo aanhoor ds het een heel vals koor." De officier eiste tegen de koor leden die zich misdragen hadden door de bestuursleden ernstig toe te takelen, honderd gulden de man, of anders vier dagen. Het koor protesteerde in koor. „Nou kunt u kiezen", stelde de politierechter voor, „óf ieder hon derd gulden, óf vier dagen lang dn de gevangenis slakken eten van de binnenplaats." Toen pas deed het koor er het zwijgen toe. KEUKENCENTRUM INDUSTRIEWEG 21 - DEURNE - TEL. 04930 - 2827 De overwaarde van uw huis (het verschil tussen de waarde van uw huis en uw eventuele hypotheek) stelt u als huizen bezitter in staat om doorlopend geld te lenen met het huis als onderpand. De ABN heeft daarvoor 'een ideale kredietvorm. De ABN Planpoteek. Het bedrag dat u daarmee kunt lenen ligt tussen de f 15.000,- en f 50.000,-. En het aantrekkelijke is, dat de rente laag is en dat u weer mag opnemen wat u hebt afgelost. Wilt u meer weten over de unieke eigenschappen van een ABN Planpoteek? Dan is hier de coupon. U kunt mij helpen door mij uw brochure over de ABN te sturen. Dhr./Mevr./Mej.: Straat: Plaats:_ tpoteek Ik heb wel/geen rekening bij de ABN Deze bon in ongefrankeerde envelop verzenden aan Algemene Bank Nederland' Afd. O.D. 50, Antwoordnr. 1555, Amsterdam, of inleveren Dij uw ABN-kantoor. Een greep uit onze produkten zijn de Met name de fabrikaten en uit eigen fabriek onze Verder exclusief voor Nederland de geweldige exclusieve keuken met originele granietbladen, hoekbanken, stoelen, tafels, ja zelfs met bijpassende verlichting. n topkeuken 'n geweldige keuken 'n elegante keuken kortom DE keuken!

Peel en Maas | 1977 | | pagina 15