GEMEENTEPRAAT 00 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Wijziging routes vuilnisophaaldienst Informatie-avond over het welzijnsbeleid Op Koninginnedag Niet parkeren op het Henseniusplein DE BRAK organiseert vlooienmarkt Vrouwenkontakt Veltum Venrays Mannenkoor O.J.C. „PUREE Straatbijeen komsten Brukske EUTERPE NIEUWS Pierotten-nieuws Nu enkele maanden het ophalen van huisvuil in de gemeente wordt verzorgd door Speciaal Transport Deurne, is gebleken, dat voor een goede gang van zaken enkele routes van de huisvuil-ophaaldienst moeten worden gewijzigd. Met ingang van maandag 2 mei a.s. zullen de volgende routewijzigingen worden ingevoerd: Op maandag 9 mei a.s. om 20.00 uur zal in 'de kantine van het gemeentehuis een algemene informatie-avond worden gehouden over de op gang zijnde veranderingen in het welzijnsbeleid. Tijdens deze avond zal algemene informatie worden ver strekt over veranderingen van de concepta rijksbijdrage regelingen, decentralisatie etc. Deze informatie-avond is niet alleen bestemd voor de raadsleden. Het college van burgémeester en wethouders is namelijk van me ning, dat ook de „achterban" van de raadsfracties en de bij deze materie geïnteresseerde burger de gelegenheid moeten hebben ken nis te kunnen nemen van de veranderingen in het welzijnsbeleid. Degenen, die belangstelling hebben voor deze materie, zullen kun nen deelnemen aan de te voeren discussies. Vervolgens zal op 24 mei a.s. in een informatieve openbare raads vergadering het welzijnsbeleid worden behandeld, waarbij het de bedoeling is enkele uitgangspunten te kiezen voor het verder te ontwikkelen beleid. O o #0 - Het aan te bieden vuil dient vóór het gebouw of een gedeelte v» het gebouw, waarvan het afkom stig is, geplaatst te worden op het trottoir aan de rand van de rijweg. Als er geen trotoir aan wezig is, moet het vuil aan de rand van de rijweg worden ge plaatst. - Voor het verpakken van huisvuil mogen alleen plastic zakken met „KOMO'^kleur worden gebruikt. - De zakken moeten goed dichtge bonden zijn en mogen niet zwaar der wegen dan 25 kg. per stuk. ectekalender In de maand mei mogen in de ge meente Venray de volgende collec tes worden gehouden: Van 21 mei: collecte door de SW- jeugd. Deze collecte is een plaatse lijke actie in het kader van de jeugd- ccllecten. Van 23 mei t.m. 4 juni: Landelijke inzamelingsactie door bet Rode Kruis. Alleen voor deze acties is een col lectevergunning verleend. Collecte ren buiten de aangegeven data is niet toegestaan. Zaterdag a.s. worden bij gelegen heid van de viering van Koninginne dag Volksspelen gehouden op het Henensiuspledn en het terrein van de voormalige Gouden Leeuw. In verband daarmee wordt men verzocht op zaterdag het Hensenius plein de gehele dag vrij te houden van auto's. Voor het teredn vah de voormalige Gouden Leeuw wordt gevraagd hier op vanaf 12 uur geen auto's meer te parkeren. Wanneer iederen meewerkt aan het autovrij houden van beide par keerruimten kan een hoop narigheid en last worden voorkomen en kan het een leuk feest worden. Stortplaatsen zijn zaterdag gesloten In verband met Koninginnedag zijn de gemeentelijke stortplaatsen zaterdag de gehele dag gesloten. Verkeersmaatregelen op Koninginnedag Omdat op Koninginnedag op het Henseniusplein en op het terrein van de voormalige Gouden Leeuw volks spelen worden gehouden zullen op die dag dezelfde maatregelen wor den genomen als op normale werk dagen. Uiteraard worden die maatregelen duidelijk met borden aangegeven. Waar tot op heden het huis vuil wordt opgehaald op woensdag, zal met ingang van 2 mei de vuilnis wagen op VRIJDAG komen. Dit geldt in het algemeen voor het ge bied ten noorden van de Merselose- weg en ten westen van de Langeweg (Desselke). M- In de wijk (Brukske) waar tot op heden het huisvuil op vrijdag werd opgehaald, zal na 2 mei de vuilniswagen op WOENSDAG langs komen. In de z.g. „bomenbuurt", het gebied door de Acaciastraat, Leun- seweg, Oude Oostrumseweg en Oost singel alsmede.in de Kruisstraat, de St. Anthoniusstraat en de Paterslaan gaat de oude situatie weer in, het geen betekent, dat in plaats van op dinsdag op DONDERDAG het huis vuil wordt opgehaald. KERKDORPEN Ook voor enkele kerdorpen gaat met ingang van maandag 2 mei een gewijzigde route in. -X- In MEiRSELO zal in plaats van maandag het huisvuil op WOENS DAG worden opgehaald. IN YSSELSTEYN en VREDE- PEEL alsmede voor de bewoners van de Deumeseweg zal met ingang van 2 mei gelden, dat de vuilniswagen niet op dinsdag maar op MAAN DAG komt. De bewoners van panden, die in de gewijzigde route l'iggen, zullen door de gemeente nog schriftelijk van de routewijziging op de hoogte worden gesteld. GROF VUIL Als uitbreiding van de dienstver lening aan het publiek kan het GROF VUIL dat vroeger vier maal per jaar werd opgehaald nu wekelijks met het normale huiswil worden meegegeven. Grof vuil mag worden aangebo den in stevige zakken of goed gebundeld in hanteerbare afme tingen; de afmetingen van het aangebo den grof vuil mogen per stuk niet groter zijn dan eenvierde kubieke meter! per keer mag totaal een halve kubieke meter aan grof vuil wor den aangeboden; een grof vUil-pakket mag nor maal niet meer wegen dan 25 kg; als grof vuil mag géén puin of afbraakmateriaal worden aange boden; oude bankstellen, wasmachines e.d. mogen als grof vuil worden meegegeven. Wanneer men er rekening mee wilt houden, dat de mensen van de vuilnisophaaldienst geen men selijke heftrucs zijn, dan zal het ophalen van het grove vuil beslist geen moeilijkheden opleveren. BEPALINGEN Degenen, die gebruik maken van de huisvuil-ophaaldienst, dienen voor een goede gang van zaken zich te houden aan de volgend© bepalin gen: Het huisvuil mag niet vóór 7.00 uur aan de weg worden geplaatst. Men doet er goed aan de zakken omstreeks 8.00 uur aan de weg te zetten om er zeker van te zijn, dat het vuil inderdaad wordt meegenomen. Het is verboden het huisvuil de avond te voren klaar te zetten aan de straat of de zakken die om een of andere reden niet zijn meegenomen na 18.00 uur aan de straat te laten staan. De poli tie heeft opdracht hierop toezicht te houden. Om te voorkomen, dat de opha lers van huisvuil zich verwonden moet glaswerk (flessen) in karton verpakt worden. Dit geldt ook voor t.l.-buizen. Oude televisie toestellen moeten eveneens goed verpakt worden. Bij het aan de weg zetten van kar tonnen dcxzen met glaswerk, dient men de nodige voorzichtigheid te betrachten bij regenachtig of voch tig weer. Bij het oppakken van de doos, kan de boden het dan wel eens begeven, met alle gevolgen van dien. Stvig vastbinden is dan wel geboden. Agenda In de periode van 28 april t.m. donderdag 5 mei worden de volgen de openbare commissievergaderin gen gehouden: Donderdag 28 april: 16.30 uur Com missie voor Sociale Zaken c.a.; Dinsdag 3 mei 16.30 uur: Com missie voor onderwijs, cultuur en recreatie; Woensdag 4 mei 18.30 uur: Com missie voor financiën; Donderdag 5 mei 19.00 uur: Com missie voor ruimtelijke ordening. Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: T. Wismans, Eikenhofweg 10, Veulen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting: Eikenhof weg 10, Veulen, kadastraal gemeen te Venray sectie O nr. 212. Fr. A. P. Franken, Kempkens- berg 30, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een varkens- mesterij en rundveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Kempkens- berg 30, Yselsteyn, kadastraal ge meente Venray, sectie H nr. 1964. H. W. A. Hendriks, Jaegerhof weg 5, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kensfokkerij, varkensmesterij en rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Jaegerhofweg 5, kadastraal gemeente Venray sectie O nr. 126. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 18 mei 1977 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: u. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 29 april 19?7 Het jongerencentrum De Brak heeft op Koninginnedag een groot scheepse vlooienmarkt georgani seerd. Aan iedereen wordt dan de mogelijkheid gejboden om hieraan deel te nemen. De hele dag zal in het teken staan van de gezelligheid. Zo wordt o.a. de hele dag door van allerlei soorten ouderwets ge brouwen bier verschonken. 's Avonds zal er alleen maar smartlappenmuziek gedraaid wor den. Mensen die een play-back nummer weg durven te geven, zullen beloond worden met een fles bier naar keu ze b.v. Zottegems, Duvel, Grand Cru, Cardinale en veile andere soorten. Door deze aktiviteiten hoopt De Brak er een heel gezellige dag van te maken. Zondag 1 mei optreden van Attic Theatre Dit si een mengeling van muziek en theater Aanvang 21.00 u. De Brak. Stationsweg 51, Venray. Jongerenkoor „Capriccio" Zondagmorgen 1 mei: 10.45 Aan wezig zijn in de Schouwburg. 11.30 Ochtendconcert. Maandagavond 2 mei: GEEN RE PETITIE. -Woensdagmiddag 4 mei: 16.30 Te noren en Bassen; 17.15 Sopranen en Alten. Jongerenorkest „Bojema" Vrijdagavond 29 april: 18.45 Ge nerale repetitie i.v.m. uitvoering Schouwburg. Zondagmorgen 1 mei: 10.45 Aan wezig zijn in de Schouwburg. 11.30 Ochtendconcert. Vrijdagavond 6 mei: 19.00 Luister avond in 216. „Saltarello" Zondagavond 1 mei: 19.00 Repe titie. Afmelden: KOOR: R. Reinders, 04780-1327; ORKEST: R. Cals, 04786- 209. <v Onze excursie naar het voorlich tingscentrum van het Limagas, mocht zich in een groot aantal be langstellenden verheugen. De de monstratie aldaar was geslaagd. Na derhand bleek, dat vele dames niet wisten dat men ten alle tijde om informatie kan vragen t.a.v. keuken- apparatuur. A.s. dinsdag en donderdag is er met de „eigen groep" een kegelmor gen. Zaterdag 7 mei wordt er vanaf 10 uur „rommel" in de wijk opge haald. Dit i.v.m. de Rommelmarkt die 14 mei gehouden wordt in het winkelcentrum „De Kiosk". Bewaart u ook uw „rommel"? Donderdag 28 april om 19.30 repe titie voor bassen en baritons en om 20.00 voor het gehele koor. Donderdag 5 mei om 19.30 repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Na de pauze wordt er een gezamenlijke repetitie gehouden met harmonie Euterpe, in Prinsenhof. Dit in ver band met gezamenlijk concert in september. Voor de maand mei staat verder nog op 't programma t optreden te Oirlo op 29 mei. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2683 of Hotel Almonda, tel. 5777. Vrijdag 29 april: 19.0 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. 20.C0 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 2 mei: 19.00 Repetitie voor de sopranen en alten in de Galmhut. 20.30 Ouderavond in de Galmhut voor de ouders en de tenoren en bassen van het koor. Dinsdag 3 mei: 16.00 u. Repetitie voor de sopra nen en alten in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Woensdag 4 mei: 18.30 Spelavond in de Galmhut vcor alle koorleden. Donderdag 5 mei: 16.00 Repetitie voor de sopranen en alten in Blitterswijck. 18.30 Reptitie voor de aspiranten in de Galmhut. Vrijdag 6 mei: 19.00 Repetitie voor het hele koor in de Galmhut. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 8 mei: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Houdt er vast rekening mee dat we op zaterdag 14 mei deelnemen aan het Korenfestival bij de AVRO in Hilversum. Afmeldingen alleen bij M. Claes- sens, tel. 5155, na 17.30 uur. Woensdag 4 mei a.s. om 19.45 uur cursus noten enz. in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Om on geveer 20.15 uur repetitie voor het gehele koor. We beginnen met een gedeeltelijk nieuw programma, dus komt U allemaal. Op zaterdag 21 mei a.s. zingen we in Well. De gemengde zangvereni ging „Wallaria" viert haar 10-jarig bestaan. Voor him feestconc.ert zijn wij uitgenodigd en zingen daar dan een negental werken. Bent U voor de repetitie dringend verhinderd, wilt U dan dat melden aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Lourdescomité afd. Venray Op 16 mei is het dan zover. Velen hebben zich reeds lang op deze dag verheugd, want dan vertrekt weer een grote groep Venrayers naar Lourdes, zieken en pelgrims. Volgende week komen wij met nog enkele gegevens aangaande deze bedevaart. Deze week willen we ons bank nummer onder uw aandacht bren gen. Het is nr. 1739.06.958 bij de Rabobank te Venray. Door uw fi nanciële steun hopen wij in oktober enkele kinderen uit de gemeente Venray met de kinderbedevaart naar Lourdes te kunnen laten gaan. Wij danken U bij voorbaat. De op het programma staande le zing over kleurenleer op donderdag 5 mei a.s. is door omstandigheden veranderd in een dia-avond Parijs, door A. den Brok en W. Hoeyma- kers. Dit jaar is de Fotoclub Venray op de Bondsfotowedstrijd heel behoor lijk uit de bus gekomen. Venray is in de tweede groep geëindigd met maar 15 punten achterstand op de topgroep. Een lid van de fotoclub had zelfs vcor zijn foto's het predi kaat: goed. openbare bibliotheek LO v/enray Schoolstraat 32 - Venray - TeL 1970 Aanwinsten Jeugdafdeling: Cook, S en D. Cook. Het leven in zee Dixon, F W. Angst op het vampder spoor. Feenstra, R. De scheepsjongen van de Eenhoorn. Goodall, J. S. Hoe Betje Spitsmuis jarig was. Halstead, L. B. Dinosauriërs. Hora Adema, W. Spectrum verha lenboek voor de jeugd. Jong, M. de. Vogels in bos, park en stad. Kimura, Yasuko. Waar is het nou. Rutgers van der Loeff, A. Gideons reizen. Thoraldo, Ik kan goochelen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 2 mei, 20.00 uur muziek- cursus voor de leden, die zich hier voor opgegeven hebben. Schrijfma teriaal enz. meenemen. Afmeldingen voor deze cursus uitsluitend bijMw. A. Luijpers-Rutten, de Houten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 3 mei, 19.30 reptitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers,, Wilhelminastr. 4,'tel. 4001. Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenkorps St. Petrus Banden Teneinde misverstanden te vooi> komen velgen hier nogmaals de juis te repetitietijden van het Jacht hoorn- en Trompetenkorps St Petrus Banden. Woensdag: 18.30-19.30 leerling blazers St. Jozef; 19.30-20.00 gevorderde blazers St. Jczef; 19.00-20.00 Majorettes L.T.S.; 19.15 Leerling tamboers L.T.S.; 20.00-21.30 Grote repetitie LTS. Zondag: 10.30-12.00 Gezamenlijke repetitie LTS. Zaterdag 30 april a.s. wordt een oriëntatietocht voor de leden van het korps georganiseerd. Gestart wordt om 18.00 uur vanaf het sta tion Zuid-Ooster. Na afloop en be kendmaking van de prijzen volgt nog een gezellig samenzijn. 1F GLTwee spéélt „Democratie wat maak je me nou" in. O.J.C. Puree Op zondagmiddag 1 mei a.s. orga niseert O.J.C. „Puree" in het kader van 1 mei „Dag van de Arbeid" een optreden van het Limburgse vor mingstoneelgezelschap GLTwee. GLTwee speelt het stuk „Demo cratie wat maak je me nou", waar in allerli zaken rond het (nu demis sionaire) kabinet Den Uyl aan de or de komen, zoals over onderwijs, cul tuur en over het leger. Het stuk ver telt verder het „levensverhaal" van Toos en Koos. GLTwee speelt deze zaken op een zéér humoristische manier, dus er valt ook nog heel wat af te lachen. De aanvang van de middag is om half 3 precies, aangezien GLTwee 's avonds weer elders in Limburg moet spelen. De toegang is gratis. Dinsdag 3 mei 1977 is er voor de bewoners van de Ravelstraat en Mo- zartstraat weer een zgn. „straat- bijeenkomst" georganiseerd om 20.00 uur in de Flierefluit. De bedoeling van deze avond is de aanwezigen te informeren over de aktiviteiten van de wijkraad. Daarnaast zal men de gelegenheid krijgen om ideeën, vragen en wen sen naar voren te brengen. Tevens zal er een nieuwe film över de wijk het Brukske vertoond worden, ver ba a rdigd door Jan Fermont en het buurtwerk Venray. Vrijdagavond 29 april: Serenade gouden bruidspaar. Ver zamelen bij Prinsenhof om 19.30 uur. Zaterdagmorgen 30 april: aubade Koninginnedag. Verzame len bij Prinsenhof om 11.00 uur. Repetitie tij den Garde: Aspiranten 19.0 - 19.45 uur; junioren 19.30 - 20.30 u. op pav. I; senioren 20.15 - 21.30 uur „Den Kerkdijk".

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11