KRIJGT VENRAY TV ZIEKENOMROEP WERKLOOSHEID in onze gemeente Twaalf en 'n half jaar VREDESKERK Inschrijfformulier Oranjefeesten Zomerpostzegels Gouden Broeder (Tijdelijk) gunstig uitzicht VOLKSSPELEN OP KONINGINNEDAG Twee kisten munitie gevonden Diefstal uit auto's Dagreis voor de bejaarden Venray naar Kevelaer en Xanten Geslaagd Gemeenteraad komt dinsdag bijeen De laatste maanden is er een in tensief overleg gaande tussen de verschillende ziekenomroepen welke funktioneren binnen de psychiatri sche ziekenhuizen St Anna en St. Servatius, het St. Elisabeth-zieken- huis, de geriatrische inrichting De Kruuze om te komen tot één Zie kenomroep Venray. Bij dat overleg, wat mede gestimuleerd is geworden door het Open Bejaardenwerk Ven ray, wordt ook gedacht aan het be jaardencentrum Het Schuttersveld en het verzorgingshuis St. Vincen- tius. Het werd door verschillende van de overlegpartners als een gemis er varen dat Venray, dat over zoveel mogelijkheden beschikt, nog steeds niet de beschikking heeft over een ziekenomroep. In alle Limburgse plaatsen waar ziekenhuizen zijn bestaat dikwijls reeds jaren, een goed funiktioneren- de ziekenomroep. Vele ziekenomroe pen geven in hun uitzendingen, naast de mogelijkheid tot het draaien van plaatjes, veel aandacht aan plaatse lijke aktivitedten. Zo is tijdens het Ook Venray heeft in maart ge-, profiteerd van de gunstige ontwik keling op de arbeidsmarkt. Daarmee bleef ze in de rij van de meeste Limburgse gemeenten, die het aan tal werklozen behoorlijk zagen ver minderen. Voor het eerst sinds lange tijd bleef men in Venray ook behoor lijk onder het provinciale gemid delde. Is het percentage mannelijke werklozen in de provincie 7VaP/o, in Venray was dat 5,2%. Het is alleen jammer dat men in deze daling geen enkel perspectief ziet voor een/her stel van de economie, maar deze gunstige daling voornamelijk van seizoensmatige aard noemt. Met an dere woorden: er is nu wel een da ling, maar dat kan over een aantal maanden weer geheel zijn ingelopen. Om ons even bij de cijfers te hou den: einde maart stonden er op het arbeidsbureau Venray 601 werkzoe kende mannen genoteerd. Dat was 126 minder dan eind februari en 308 minder dan einde maart vorig jaar. Ook bij de werkloze vrouwen was een flinke daling te konstateren. Einde maart 244; dat was 49 minder dan eind februari en 37 minder dan einde maart vorig jaar. Zo te zien een alleszins gunstige ontwikkeling, dae jammer genoeg, volgens de prog noses, niet zal doorzetten. De belangrijkste verminderingen noteerde men bij de bouwvakkers, overleg dat gevoerd werd tussen de samenwerkende ziekenomroepen in Limburg gebleken dat b.v. het zie kenhuis „De Wever" een door het ziekenhuis betaalde lijnverbinding heeft met de schouwburg en dat tij dens uitvoeringen de zieken een di- rekte reportage van de schouwburg krijgen. Hetzelfde is b.v. in Kerk- rade waar een lijnverbinding is met het sportpark bij thuiswedstrijden van de Roda J.C. Weert kent ook de mogelijkheden met verbindingen tijdens uitvoerin gen in het cultureel centrum. Verschillende ziekenomroepen heb ben de mogelijkheden om van ak- tualiteiten in him plaats opnamen te maken. Venray heeft in feite meer moge lijkheden dan elders omdat met na me de psychiatrische ziekenhuizen over een eigen welzijnsdienst be schikken. Wij komen op het in Ven ray te nemen initiatief tot stichting van een eigen ziekenomroep binnen kort uitvoerig terug. de metaalbewerkers en bij het per soneel in algemene dienst. Dat war ren dan ook wel de groepen die het hoogste percentage aan werklozen hadden, en ook nu nog hebben. Er staan b.v. nog 117 werkloze metaal bewerkers te boek en 141 bouw vakkers. Als domper op bovengenoemde gunstige ontwikkeling, hangt de dreiging van een massaal ontslag bij Custers Machinefabriek alhier. In dien de fabriek niet wordt overge nomen, kernen 110 man personeel op straat te staan Gezien ook de tijdelijke verbete ring van de arbeidsmarkt, blijft de algemene toestand, ook provinciaal gezien, zorgwekkend. Het aantal aantal werklozen is nog ruim 10 x zo groot als de vraag. Hoeveel sei- zoensmatig zeker in de eerstkomen de maanden nog weT een verdere vermindering van de werkloosheid is te verwachten, is van een werkelijk herstel nog geen sprake. Gunstig is wel dat ook het aantal jeugdige werklozen verder is afge nomen. zowel in de leeftijdsgroep jonger dan 19 jaar als in de leeftijds groep 19 t.m. 22 jaar. Ook de ca tegorie schoolverlaters verminderde iets, maar in feite nog veel te wei nig. Het is dieptreurig' dat in Lim burg nog bijna 1200 jongens na het verlaten van de school niet aan de slag zijn kunnen komen Op vrijdag 29 april a.s. zal broe der Minervinus Timmermans, van de Kongregatie van Broeders van Lief de te Venray, zijn gouden klooster jubileum vieren. Eigenlijk had men dit feest ai in februari moeten vieren, maar een ziekte dwong tot uitstel. Broeder Minervinus (74 jaar oud) woont in het broedershuis, Stations weg 77. Hij deed zijn kloosterpro fessie op 2 februari 1927 in het Bel gische Gent. Als missionaris is hij 7 jaar werkzaam geweest in Pur- woredjo en Purwokerto (Indonesië 1931 - 1938). De jubilaris is in het bezit van het nederlandse en belgische diploma ziekenverpleging, waarvan ruim 19 jaar als hoofdverpleger van pavil joen F. Acht jaar lang heeft hij een afdeling arbeidstherapie geleid en tevens was hij hog een aantal jaren hoofd van de Gezinsverpleging van St. Servatius. Het ligt dan ook wel voor de hand dat zijn gouden kloosterfeest in St. Servatius gevierd zal worden. Op vrijdag 29 april a.s. begint het feest om 15.30 uur met een Plech- van St. Servatius, gevolgd door een fi'ge Eucharistieviering in de kapel receptie van 16.30 - 17.30 uur in Den Kerkdijk. Het is dan ook te verwachten dat naast de Broeders van Liefde in Venray, vele familieleden, kennissen en personeelsleden en patiënten van St. Servatius, van deze gelegenheid gebruik zullen maken om broeder Minervinus met zijn gouden kloos terjubileum te feliciteren. Tijdens verbouwingswerkzaamhe den, welke verband hielden met de uitbouw van een schuur voor stal ling van een grote nieuwe tractor, vond landbouwer v. D. te Heide twee kisten met nog in goede staat ver kerende munitie van Duitse make lij. De meer dan 1000 patronen wer den door de speciale afdeling van Venrays politie veilig gesteld totdat de mannen van de E.O.D. zich over deze oorlcgssouvenaers zullen ontfer men. Blijft de vraag waarom deze land bouwer, die zeker op de hoogte moet zijn geweest van die patronen, niet eerder daarvan melding heeft ge maakt. zal een kerkelijke viering plaats hebben in de weekenden van 23 - 24 april en 30 april - 1 mei. Op zaterdag 23 april zingt het dameskoor „Venrode" meerstemmig tijdens de eucharistieviering van 19.00 uur. Op zondag 24 april om 10.00 uur wordt een plechtige hoogmis opge dragen door Mgr. A. Castermans, vicaris-generaal van het bisdom Roermond, met meerstemmige zang van het Venray's Mannenkoor onder leiding van Fr. Verhofstad. Op zondag 1 mei om 9 uur zingt het kinderkoor „De Vredesklokjes" onder leiding van J. Simons ter ope ning van de meimaand. Tijdens de hoogmis om 10.00 uur op deze dag zingt het kerkelijk zang koor van de VredeSkerk meerstem- Zoals wij al eerder hebben gemeld zullen op Koninginnedag, zaterdag 30 april a.s. door het Oranjecomité volksspelen worden georgani seerd. Jongens en meisjes, dames en heren in de leef tijdsgroepen van 14 - 18 en van 18 - 30 en van af 30 jaar kunnen dan deelnemen aan ringsteken (op eigen fiets), hometrainerwedstrijd, zaklopen, touwtrekken per team van 6 personen en boom- zagen per team van 2 personen. Voor de organisatie is het noodzakelijk dat deel nemers zich van tevoren opgeven. Wil men deel nemen aan een of meerdere van deze spelen, dan moet men bijgaand inschrijfformulier invul len en zo spoedig mogelijk inleveren bij: de re ceptie gemeentehuis Maasheseweg 1, Sigaren magazijn Jansen Grote Markt of Sigarenmaga zijn Janssen Patersstraat. O RINGSTEKEN (eigen fiets) O HOMETRAINERWEDSTRIJD O ZAKIOPEN (Voorkeur/en aankruisen) Naam Adres Woonplaats Leeftijd Geslacht Tel. TOUWTREKKEN (alleen mogelijk per team van 6 spelers 2 wisselspelers) Naam van het team Correspondentie adres Leeftijd e.d. teamleden Tel. BOOMZAGEN (alleen mogelijk per team van 2 spelers) Naam Adres Woonplaats Leeftijd Geslacht Tel. (naam, adres, woonplaats e.d. van beide spelers) Maandag 25 april a.s. is het 12J/a jaar geleden dat de VredeSkerk aan het Kennedyplein destijds nog Molenplein werd ingezegend en dngebruik genomen. Daarmee kwam de derde parochie in Venray4com tot stand. Kapelaan Geenits van de St. Pe trus Banden kreeg in 1959 als bouw pastoor de opdracht voor de ver wezenlijking van de nieuwe kerk zorg te dragen. In 1963 werd met mig met als dirigent Fr. Verhofstad en tijdens de eucharistieviering van 11.30 uur op 1 mei het muziekge zelschap „De Vorster Kapel" uit Broekhuizenvorst onder leiding van dirigent Nard Reynders. Op de foto het interieur van de kerk tijdens de houw, toen in okto ber 1963 op Christus Koningdag het kruis in de kerk geplant werd. Met het lenteweer maken weer automobilisten gebruik om Venrays natuurschoon te verkennen en om te recreëren in de mooie Venrayse bos sen. De auto's worden in boswegen gezet en vandaar gaat men dan het natuurgebied in. Dat gebeurt al jaren zo, maar tel kens komen meldingen bij de politie binnen van diefstallen uit in die bossen geparkeerde auto's. Zo ook dit weekend. Het portierraampje van de ge werd vernield en uit de auto werd parkeerde auto van V. uit Gemert een damestas ontvreemd waarin di verse goederen zaten, o.a. een por temonnee met 25 gulden, een Ne derlandse paspoort t.n.v. de echt genote van V. Van de geparkeerde auto van de Venrayer Z. werd eveneens 't tocht- raampje vernield. De auto was door zocht maar niets wordt vermist. Het is niet onmogelijk dat wande laars in de bossen langs de Beek- weg iets heben gezien van deze dief stallen. De politie verzoekt even tuele getuigen zich met haar in ver binding te stellen. Die diefstallen zijn gepleegd zondag j.l. in de na middag. Op 11 mei a.s. organiseert de Be jaardenvereniging Venray voor haar leden een dagreis naar Kevelaer en Xariten. In Kevelaer zal om 10.15 uur Duitse tijd een Eucharistieviering worden gehouden die wordt opge luisterd door het Bejaardenikoor van Venray. Daarna is er gelegenheid om een borreltje te drinken en een beeldenfabriek te bezoeken van de familie Peters-Martens. De deelne mers kunnen hier goedkoop mooie beeldjes kopen. De direkteur en zijn echtgenote zullen'de Eucharistievie ring bijwonen en dan onze mensen persoonlijk naar de fabriek bege leiden. Om 12.30 uur Duitse tijd zal de deelnemers een koffietafel worden aangeboden en daarna reizen wij door naar Xanten. Hier zullen en kele vrijwilligers van de oudheid kundige kring ons vergezellen en ons vertellen over deze mooie plaats en over de zeer mooie Domkerk. Daarna rijden wij via Sonsbeck en Kapellen naar Straelen. Bij Ven- k> bereiken we weer de Nederlandse grens en in Hout-Bleridk gaan wij in zaal Custers aan de Baarloseweg ge nieten van een diner. Rond 23.00 zijn wij dan weer in Venray. Aan alle deelnemers een fijne en gezellige dag toegewenst. Geslaagd aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen voor het arts examen eerste gedeelte, de heer J. G. M. Kothman uit Venray. De gemeenteraad van Venray komt a.s. dinsdagavond 26 april in open bare vergadering bijeen in de kan tine van het gemeentehuis. Aan vang 19.00 uur. De agenda ver meldt onder meer de volgende voorstellen: Wijziging rechtspositieregeling van het gemeentepersoneel. Vaststelling herziene exploitatie- opzetten bestemmingsplannen. Oos trum-Zuid, Oirlo en Merselo. Voortgezette samenwerking met de Projectgroep Voorlichtingskunde van de Katholieke Universiteit Nij megen en kredietherstelling ad f 7.500,—. Het beschikbaar stellen van gel den voor uitbreiding van het aan tal uren vakonderwijs lichamelijke oefening ten behoeve van de b.o.- school De Essel. Verhoging bedrag per leerling ten behoeve van De Essel over het jaar 1976, alsmede vaststelling van het bedrag per leerling voor de v.b.o.- afdeling van De Essel over 1976. Aanschaffing apparatuur ten be hoeve van de brandweer. Voorstel tot aanschaffing porto foons ten behoeve van de gemeente politie. Beschikbaarstelling van krediet ten behoeve van de aanleg van een trapveldje te Heide. Aankoop grond in Ysselsteyn van de Erven Hellegers te Ysselsteyn. Aankoop van gronden van me vrouw M. J. J. van den Munckhof- Gcrumans te Venray. Verkoop strookje grond aan de Langstraat aan mevrouw C. H. A. Timmermans-de Wijs. Verkoop grond in het bestem mingsplan Veltum II aan de heer T. A. Bos te Venray. Beschikbaarstelling van een kre diet ten behoeve van openbare wer ken in Merselo. Beschikbaarstelling van een kre diet ten behoeve van openbare wer ken rond scholencomplex Oostsin- gel/Henri Dunantstraat. De zomerpostzegels van dit jaar staan in het teken van de Romeinse oudheid. Vier vondsten uit die tijd, die pas in deze eeuw in ons land werden gedaan, staan op de zegels afgebeeld. De gebruikelijke toeslag van 20 en 25 ct. op deze zegels bo men ten goede aan een groot aantal sociale en culturele projekten die andera niet van de grond zouden kunnen komen. In Venray kunt u die zomerpost zegels kopen bij de stand in het postkantoor. Op de foto mevr. Defesche, die als eerste op hef Venrayse postkantoor zomerzegels kocht. de bouw gestart door het Aanne mingsbedrijf Gebr. Janssen n.v., die de bouw binnen een jaar gereed had. De bouwkosten bedroegen bijna 600.000,en dit bedrag kwam van alle kanten, uit binnen- en buiten land binnen. Zeker vermeld dient te worden dat de toen nog geen 400 gezinnen van deze nieuwe parochie wekelijks 500,bij elkaar brach ten voor hun kerk. Ter gelegenheid van dit jubileum

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5