VAKATURE- BANK ebberink Politierechter vf" imcocwcNX Raadsvergadering Meerlo-Wanssum vee' lU> y v yv ~3Z 4.95 5.95 8.95 8.95 16.95 Arehitekt veer nieuw politie bureau Nieuwe verordening keurlonen Regionalisatie afvalverwerking Medewerking aan schoolbibliotheek Overlooni Financiële medewerking aan „De Keg" Geslaagde tentoonstelling Bejaardenhanden- arbeidklub Gesprek met werkgroep Socio N /\i Gewestetijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 19 april 1977 werden 230 vakatures op genomen in de vakaturëbank; op 20 april 1977 was in 1594 vakatures voorzien, zodat er thans nog 636 plaatsen vakant zijn, waarvan 336 buiten het rayon Venray. Hier Volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de txrawsektor en aanverwante sektoren: metselaars, opperlieden, timmer man, meubelmaker, woninginrich ter/stoffeerder, calculator, bouw- kundig medewerker, allround bouwkundige, bouwkundig cal culator/werkvoorbereider, schil der, grondwerker, voeger of leer ling voege. in "de metaaJsektor: automonteur, onderhoudsmonteur onderhoudsmonteur landbouw machines, c.v.-monteur, voorman C02-lassen, lassers, slijper/polijs ter, boorder/zager, draaiers, fre- zers, draaier/frezer, walsers, ma chinebankwerker constructie bankwerker, plaatbankwerker, •machinébedienden, montagemede werkers, (algemeen) metaalbe werkers, plaat/constructiewerker, reedschap-profielfrezer, gereed- •schapstempelmaker, allround loodgieter, tijdwaamemer, maat- controleur, galvaniseur, mede werker expeditie en serviceafde ling. in de 'dienstensektor: administratief medewerkers/sters, sèkretaresse, receptioniste, tele- foniste/telexiste, medewerker so ciale zaken, medewerker gemeen telijke sekretarie, medewerker volkshuisvesting, onderzoekfunk- tionaris, medewerker afdeling bevolking, calculator, assistent inkoper, vertege nwoordiger/in- spekteur, vertegenwoordiger, aankomend assurantie-adviseur, commercieel medewerker/sters, assistent acountant, verkopers, serveereter/kelner, kantinehulpen koks, brood- en banketbakker, hoofidleidster, verpleegkundigen- B, logopediste, zweminstruobeurs/ trices, tourautobuschauffeur, part-time autobuschauffeurs, in ternationaal chaufeurs. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, keukenhulpen, glazenwassers, magazijnbedienden, inpakkers/ sters, produktiemedewerkers, inzetter steenfabriek, tuinders- knecht, landbouwknechit, leerling hovenier, botanisch of microbio logisch analist(e), saxofonist/ trompettist (leerling/halfwas) schoenhersteller, medewerker drukkerij. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan .morgen reeds zijn vervuld. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebe- stand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's midags van 13.45 tot 17.00 uur. MaFKTSmAAT5 Architect ir. Chris Colsen heeft van het college van burgemeester en wethouders de opdracht gekre gen voor het maken van een voor lopig ontwerp voor de bouw van een nieuw politiebureau in Venray. Dit nieuwe bureau is zoals be kend gesitueerd op het terrein aan de Leunseweg tussen het voor malige gymnasium I.C. van de pa ters Franciscanen en het terrein van Houthandel Schoenmakers. In principe zal worden uitgegaan van een politiebureau, bestemd voor een korps van vijfenzeventig mail. Voor zover mogelijk zal de arehi tekt bij het ontwerp rekening moe ten Iaouden met het behoud van de op het terrein staande bomen (pla tanen). De inmiddels in het leven geroe pen voorbereidingscommissie heeft zich kunnen verenigen met de door de arehitekt opgestelde situerings- schets, welke ook de goedkeuring van het college heeft verkregen. De volgende stap zal zijn om de commissie voor de ruimtelijke orde ning, de commissie voor openbare werken en verkeer, de gemeenteraad en het 'politiepesoneel over de plan nen te informeren. Verder is het noodzakelijk, dat aan de gemeente raad een voorbereidingskrediet tot een bedrag van 50.000,wordt gevraagd. Daarna kan een bouw team worden samengesteld en ex terne deskundigen aangesteld. Het is overigens nog niet bekend, wanneer1 met de bouw zal kunnen worden begonnen. Dit hangt af van de financiële medewerking van het ministerie van binnenlnadse zaken. Nu de comissie voor financiën zich reeds; heeft uitgesproken voor verhoging van de keurlonen, zal de raad een meuwe verordening op de heffing van keurloon voor slacht dieren en vlees ter vaststelling worden aangeboden. Ofschoon het nadelig saldo van de vleeskeuringsdienst reeds bij de be handeling van de gemeentebegroting 1976 de noodzaak tot verhoging van de keurlonen demonstreerde, werd hiertoe niet besloten, omdat alles er op wees, dat spoedig de overname van de vleeskeuringsdienst of al thans zeker de financiering daarvan door het rij*k een feit zou zijn ge worden. Deze materie schijnt evenwel zo ingewikkeld te zijn, dat een en an der voorlopig nog niet zal worden gerealiseerd. Het college, meent daarom niet langer te mogen talmen met de ver hoging van de keurlonen. TENNIS C LU B VENRAY JUNIOREN-COMPETITIE Er zijn geen uitslagen en/of ver slagen binnengekomen, zodat thans niets hierover gepubliceerd kan wor den. Jammer! Programma zaterdag 23 april:: District, aanvang 12.00 uur: Tegelen 2Venray 1 Venray 2Arceri Venray 3Blerick 2 Peel en Maas, aanvang 9.00 uur: Venray 2Thos 2 Topspin 6Venray 3 Woensdag 27 april: Peel en Maas, aanvang 13.30 uur: Thos 13Venray 5 Venray 6Tunriis 9 (meer tennlsnleuws elders in dit blad) In zijn vergadering van 1 april j.l. heeft de Gewestraad van het Gewest Noord Limburg besloten tot regionalisatie van de afvalverwer king. De combinatie Zwarte Plak (ge meente Horst) voor grof vuil en huisvuil en de Wambaohgroeve (ge meente Tegelen) voor grof vuil lijkt het enige model voor de regionali satie, dat op korte termijn haalbaar is. Op grond daarvan is door de Ge westraad aan de raden van de aan de gemeenschappelijke regeling Ge west Noord-Limburg deelnemende Noord-Limburgse gemeenten ge vraagd de afvalverwerking toe te vertrouwen aan het Gewest Noord- Limburg. Tevens wordt gevraagd zich te willen verbinden bij het in werking treden van de regionale afvalbe- werking al het door of vanwege de gemeente ingezamelde huisvuil en ander afval op de daarvoor door het Gewest aangewezen afvalverwer- kingsplaatsen ter verwerking aan te bieden. Van de raden wordt instemming gevraagd met het plan de afvalver werking te concentreren op de Zwarte Plak en de Wambachgroeve en om er in beginsel mee in te stem men dat voor de gemeentelijke transportkosten van het huisvuil verrekening plaatsvindt volgens het z.g. „postzegeltarief". Dit tarief is een zodanige bereke ning van de transportkosten, dat de deelnemende gemeenten per ton een gelijk tarief betalen, ongeacht de af stand naar de verwerkingsplaats. Burgemeester en wethouders zijn van plan aan de raad een krediet van 54.300,te vragen om de be staande schoolbibliotheek te mogen handhaven en uit te breiden tot de thans nog niet deelnemende scho len. In dit bedrag is een eenmalige investeringssubsidie van 20.300, opgenomen, terwijl de resterende 34.000,als jaarijkse lasten wor den aangemerkt. Als argumenten voor de medewer king van de gemeente aan de school bibliotheek worden aangevoerd: de huidige jeugdbibliotheek is te klein om de gehele jeugd te kunnen op vangen; voor heel veel kinderen is de afstand naar de bibliotheek te groot en via de schoolbibliotheek bereikt men, dat de schooljeugd reeds in een vroeg stadium met het boek kennis kan maken. Gebleken is, dat het inschakelen van een bibliobus financieel geen haalbare zaak is. In de nieuwe situatie zullen de bestaande bibliotheken op de scho len gehandhaafd worden terwijl de schoolbibliotheek zich zal dienén uit te breiden tot alle scholen in de gemeente. In Venray-centrum zijn de Petrus Bandenschool, de Henseniussdhool, de Luciaschool, Coninxhof en de LOM-schóol reeds ingeschakeld bij de schoolbibliottheekdienst terwijl van de kerkdorpen alleen die scho len van Castenray en Heide nog ontbreken. Wanneer alle scholen zich aanslui ten kan men totaal 2816 schoolkin deren bereiken. Uiteraard zal hierover eerst het advies van de commissie voor on derwijs, recreatie en cultuur wor den gevraagd. K.V.O. Woensdag 27 april is er in café Beukema een vergadering van de KV.O. Er zal ook worden gekiend. Aanvang 20.00 uur. Concours. Op 14 mei a.s. zal fanfare „De Vriendenkring" (dus aan de vooravond van haar 70-jarig be staan) een gemeentelijk federatief concours organiseren te Overloon in het Gemeenschapshuis. Uit deze vergadering noteerden wij de volgende punten: Bij de behandeling van de ver goedingsregeling voor raadsleden bleek de heer Piet Hendrikx tegen een verhoging van 300% te zijn. Dat raadslid had er geen goed woord voor over, te meer omdat de Rijks overheid op alles moet bezuinigen en daarom vond hij die uitgaven niet verantwoord. Een raadslid moest eventueel ook zonder vergoeding moeten werken voor het algemeen belang. Maar met de stem van de heer Hendrikx tegen gaf de rest van de raad hun fiat aan het voorstel, dat inhoudt dat dé raadsleden een vergoeding zullen ontvangen van 2393,per jaar en een tegemoet koming in de onkosten van 627, per jaar. Voor de bedrijfsruimte voor openbare werken werd een krediet Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld 11.367,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en het her stellen van de schade, tengevolge van een inbraak in de openbare basis school „De Keg". Het aanschaffen van nieuwe leer- en hulpmiddelen is het gevolg van de uitbreiding van het tweede, der de en vierde leerjaar met respec- tivelijk 5, 7 en 8 leerlingen. Ongeveer 700,is nodig voor het herstel van schade als gevolg van twee inbraken in de school in het begin van dit jaar. De handenarbeidclub van bejaar den uit Venray-kom hield afgelopen weekend een zeer geslaagde ten toonstelling in het Trefcentrum voor Noord-West te Venray, waar werk stukjes die door hen gemaakt wa ren o.l.v.# mevrouw Arts-Stevens. Na een inleidend woord door de heer Ruland, projektledder van het Open Bejaardenwerk, waarin hij na der inging op de bezieling van waar uit deze groep werkt en de belang rijke rol die de begeleiding daarbij speelt, opende wethouder mevrouw P. Rutten-Tielen deze tentoonstel ling. Het was voor de vijfde maal dat zij een dergelijk gebeuren dee^. Zij toonde zich zeer verheugd hier over, wees op het belang van dit samenwerken, maar vond het jam mer dat er nog steeds zo weinig mannen hieraan deelnemen. Velen hadden geraden naar de naam van de pop, die Rebekka heet te. Doch deze naam werd niet ge raden. Enkele weken geleden heeft de werkgroep Socio in een open brief aan het college een aantal opmer kingen en suggesties over de ver keerssituatie in Venray gemaakt. Het gemeentebestuur vindt het een goede zaak om de door de werk groep gesignaleerde knelpunten na der te bespreken met deze werk groep en enige medewerkers van de gemeente om daardoor tot een ge- dachtenwisseiing te komen. De werkgroep Socio wordt daar om uitgenodigd voor het maken van een afspraak hierover. van 25.000,beschikbaar gesteld voor de inrichting van dat gebouw plus de bestrating voor dat gebouw. Geen moeite hadden de raads leden met het beschikbaar stellen vtan een krediet van 10.00,t.b.v. de reconstructie van de visvijver te Swolgen. Het voorstel een krediet be schikbaar te stellen van f 840.000, voor de aanleg van een centraal an tennesysteem in de gemeente Meer- lo-Wanssum haalde ongeschonden de eindstreep. Er was nog al wat kritiek met name van het raadslid Beterams. Hij vroeg zich af of die uitgaven wel verantwoord waren. De bewoners zullen nu een be drag moeten gaan betalen van 500,- en zijn dan verzekerd van goede ontvangstmogelijkheden van 7 tele visiezenders en 6 FM stereozenders. Wel drongen enkele raadsleden aan om straks een goede voorlichting aan de inwoners te geven, hetgeen door het college werd toegezegd. Voor de gemeente blijft dan nog een bedrag over van 240.000,en daar had de raad en ook de heer Be terams geen moeite mee. Het afgebroken kapelletje in Wans sum zal mede in overleg met de Stichting Limburgs Scheppend Ambacht worden herbouwd. Over leg is gaande. Het voorstel van de heer Hen drikx om, nu de raadsleden een verhoging hadden goedgekeurd van de jaarvergoeding, een tweede adop tiekind van de aktie Bertus Aafjes vcor hun rekening te nemen werden buiten de orde gebracht. Het voorstel van de raadsvoor zitter om na de raadsvergadering nog bijeen te blijven om daar over te praten werd door de grootste frac tie genegeerd. Zij wenste niet ach ter de wagen te lopen van de re clame voor het raadslid Hendrikx. Het gemeentebestuur zal nog maals kontakt opnemen met de ANWB om een betere bewegwijze ring in de gemeente te krijgen. Of er mogelijkheden zijn extra subsidie te krijgen voor het op knappen van oude huizen zal door het college worden onderzocht. Het Jongerenkoor „Capriccio" Zaterdagmiddag 23 april 14.00 uur: Uitvoering op de Kruuze. Aanwezig zijn tien vóór twee op het plein voor de Kruuze. Zondagmorgen 24 april 10.30 uur: aanwezig zijn in de Grote Kerk; om 11.00 uur Eucharistieviering. Maandagavond 25 april 19.30 uur: Gezamenlijke Koonrepetitie. Woensdagmiddag 27 april 16.30 u.: Sopranen en Alten; 17.15 u. Teno ren en Bassen. Het Jongerenorkest „Bojema" Vrijdagavond 22 april 18.45 uur: Gezamenlijke orkestrepetitie. Vrijdagavond 29 april 18.45 uur: Generale repetitie voor Ochtendcon cert Schouwburg. „Saltarello" Zondagmorgen 24 april 10.30 uur: Aanwezig zijn in de Grote Kerik. 11.00 uur Eucharistieviering. Zondagavond 24 april: Geen repe titie. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Wij zagen niets bijzonders aan de keurig rechte neus van de zoge naamde vertegenwoordiger, maar toch scheen de politierechter daar iets échter te zoeken. Na het voor lezen van de aanklacht begon hij tenminste al met de veelzeggende woorden: „U hebt veel te danken aan uw neus, hè?" „Niet meer dan u, edelachtbaren de". „Ik dank er een strafzaak aan, maar u blijkt er geld mee te verdie nen." „Niet met m'n neus, edelachtba re nde." „Jawel, dat hebt u zelf verklaard tegenover de politie. Tenminste, dat staat hier. Ik zal 't u voorlezen: „Och, ik heb een goede neus en daar verdien ik veel geld mee." Verhuurt u zich soms op de kermis, als de man met een neus?" „Nee, edelachtbare. Ik wil maar zeggen dat een goede neus heb voor 't zaken doen." „O, en waarom doet u dan geen eerlijke zaken?" „Ik probeer zo eerlijk mogelijk zaken te doen, edelachtbare. Maar ik kon niet ruiken, dat die klok en die paar paneeltjes gestolen waren." „Dus dan hebt u toch niet zo'n beste neus Ik krijg zelfs de indruk, dat u juist uw neus steekt in aller lei vieze zaakjes...." „De hemel beware mij. Ik probeer op 'n eerlijke manier een stuk brood te verdienen, edel...." „De gevangenis beware u, als u dat een éérlijke manier blijft noe men !He t is de eerste keer niet, dat u gestolen goed heelt." „Hoe kan ik dat weten? Als d'r een veilingbriefje bij is en de eige naar vertelt, dat ie wat krap zit en een deel van z'n spullen te gelde moet maken?" „Op één van die panelen was een. veilingbriefje geplakt, maar dat was van jaren geleden. U nam deze spul len ever van iemand die ze in Bel gië had gestolen. Met die goede neus van u had u kunnen ruiken dat er iets mee loos was, want ze werden vér beneden de werkelijke waarde aangeboden." „Niet zo ver daar vandaan, edel- achtbarende. Daarom dacht ik juist een kcopje te hebben en er een mooi winstje op te kunnen maken." „Dan had u ook nog kunnen rui ken, dat een Belg niet naar ons land komt om iets uit z'n eigen inboedel aan een willekeurige sjacheraar te verpatsen. Dan gaat hij in z'n eigen land wel naar een betrouwbaar adres. En als je antiek wil verkopen, zoek je een bone fide antiquair op en geen vertegenwoordiger in le vensmiddelen." „Ik was 'm getipt als antiek-ken ner, edelachtbare nde." „Nee, als anfciefchéler Dat heeft hij aan de politie verklaard/' „Dat bestaat niet!" „Jammer genoeg voor u bestaat 't wel. Zijn verklaring heb ik hier zwart op wit. En ondertekend. Hij is opgeroepen als getuige." „Die verlinker kan m'n neus uit!" „Ik denk niet, dat hij dat kan, maar we zullen hem laten binnen komen." De getuige bevestigde, dat hij de vertegenwoordiger kende als heler van antiek. Hij had 'm ook dat keer ,,'n bak vol" geleverd. Die bak bleek de bagageruimte van een personen auto te zijn, waarmee deze dief van een kraak uit Brussel terugkeerde. „En weet u toevallig ook hoe deze vertegenwoordiger die schilderijen en die antiquiteiten weer kwijt raakte?" informeerde de rechter. „Hij zei, dat ie daar 'n goeje neus voor had, zullen", antwoordde de Vlaming. Deze woorden deden de officier opstaan en anderhalf jaar eisen. De eigenaar van de neus kreeg het 'laatste woord. Hij betoogde, dat hij jarenlang op eerlijke manier de kost verdiend had. Nou wacht ie één keer 'n goede neus te hebben en toeval-, lig bleek daar nou achteraf een luchtje aan te zitten. Kon er nou niet voor één keer milder wordeni geoordeeld? ,,'t is niet de eerste keer", wist de rechter, „maar 't ruikt altijd vies als u wat ruikt. U moest maar niet meer op die neus vertrouwen." En het bleef anderhalf jaar. O Hofstraat 5 - Telefoon (04780) 28 28 - VENRAY Kerkstraat 5 - Telefoon (04709) 28 70 - HORST Keukenweegschaal van solide zweedse kwaliteit en mooi van vorm. Tot 3 kg. weegvermogen. In een moderne strakke vormgeving zijn deze Irish Coffee glazen. Per 3 stuks Van geschoren cocos is deze royale deurmat met leuk ruitmotief. Elektronische gasaansteker piëzo. Altijd vuur bij de hand! Aluminium schaardroogrek. Geheel inklapbaar, met 10 m. geplastificeerde drooglijnen. Bamboe vogelkooi. Zeer dekoratief, zowel voor vogels als voor planten. f ENOCH WEDGWOOD (Tunstall ltd) servies. Nu tegen sterk verlaagde prijzen. Met rijk Engels landschapsdekor. 15 delig theeservies van 125,— voor 89.- 23 delig tafelservies van 195,— voor 129.- 10 delig ontbijtservies van 89,7S voor 59.-

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13